LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ
N U T A R I M A S
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 2003 M. GRUODŽIO 23 D. NUTARIMO NR. 1665 „DĖL VALSTYBINĖS SIGNATARO RENTOS SKYRIMO IR MOKĖJIMO NUOSTATŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO
2005 m. vasario 7 d. Nr. 137
Vilnius
Pakeisti Valstybinės signataro rentos skyrimo ir mokėjimo nuostatus, patvirtintus Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. gruodžio 23 d. nutarimu Nr. 1665 „Dėl Valstybinės signataro rentos skyrimo ir mokėjimo nuostatų patvirtinimo“ (Žin., 2003, Nr. 122-5532; 2004, Nr. 164-6005):
1. Išdėstyti 2 punktą taip:
„2. Asmenims, nurodytiems Signatarų statuso įstatymo 2 straipsnyje ir 6 straipsnio 2 dalyje, valstybinė signataro renta (toliau vadinama – signataro renta) ir asmenims, nurodytiems Signatarų statuso įstatymo 9 straipsnio 1 ir 2 dalyse, – valstybinė signataro našlių renta (toliau vadinama – našlių renta) skiriamos, o paskirtosios rentos mokamos, jeigu šie asmenys atitinka visas šias sąlygas (Signatarų statuso įstatymo 7 straipsnio 2 dalis ir 9 straipsnio 4 dalis):
2.3. jiems nėra įsiteisėjęs apkaltinamasis teismo nuosprendis už tyčinio nusikaltimo padarymą arba kai išnyksta teistumas;
2. Išdėstyti 3 punktą taip:
„3. Asmenims, nurodytiems Signatarų statuso įstatymo 9 straipsnio 1 ir 2 dalyse, valstybinė signataro našlaičių renta (toliau vadinama – našlaičių renta) skiriama, o paskirtoji renta mokama, jeigu šie asmenys atitinka sąlygas, numatytas šių Nuostatų 2.1–2.3 punktuose (Signatarų statuso įstatymo 9 straipsnio 4 dalies 1–3 punktai).“.
3. Išdėstyti 5.3 punktą taip:
„5.3. signataro pažymėjimą, kai dėl signataro rentos paskyrimo kreipiasi Signatarų statuso įstatymo 2 straipsnyje nurodyti asmenys. Signatarų statuso įstatymo 6 straipsnio 2 dalyje nurodyti asmenys – Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo deputatai, 1990 m. kovo 11-14 d. vykdę svarbią valstybinę užduotį Maskvoje (toliau vadinama – Atkuriamojo Seimo deputatai), pateikia Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo deputato pažymėjimą;“.
4. Išdėstyti 5.4 punktą taip:
5. Išdėstyti 6.3 punktą taip:
6. Išdėstyti 6.5 punktą taip:
7. Išdėstyti 10 punktą taip:
„10. Seimo kanceliarija, priėmusi dokumentus atitinkamai rentai paskirti, per 5 darbo dienas pareikalauja iš Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau vadinama – Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba) (prireikus – iš jos teritorinių skyrių) ir Lietuvos darbo biržos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau vadinama – Lietuvos darbo birža) teritorinių darbo biržų duomenų, patvirtinančių asmens, pageidaujančio gauti rentą, draudžiamųjų pajamų turėjimo ar ligos, motinystės, motinystės (tėvystės) pašalpų ir nedarbo socialinio draudimo išmokų gavimo faktą. Šiuos duomenis, kurių reikia signataro rentai arba našlių ar našlaičių rentai paskirti, Seimo kanceliarija gauna šiuo tikslu sudarytų sutarčių su Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba ir Lietuvos darbo birža nustatyta tvarka.“.
8. Išdėstyti 12 punktą taip:
„12. Kai asmenys, kurie kreipiasi dėl signataro rentos arba našlių ar našlaičių rentos paskyrimo (iš jų ir asmenys, nuolat gyvenantys užsienyje), prašymus skirti atitinkamą rentą su visais reikiamais dokumentais siunčia paštu, prie šių prašymų pridedamos dokumentų, kurių reikia signataro rentai arba našlių ar našlaičių rentai skirti, kopijos, patvirtintos įstatymų nustatyta tvarka. Prie prašymo skirti našlaičių rentą gali būti pridėta invalidumo pažymėjimo (šių Nuostatų 6.9 punktas) kopija, jeigu sukakusiam 18 metų vaikui (įvaikiui) našlaičiui mokama valstybinė socialinio draudimo pensija. Pastaruoju atveju invalidumo pažymėjimo, skirto pensiją mokančiai įstaigai, kopiją patvirtina Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos teritorinio skyriaus, kuriame mokama valstybinė socialinio draudimo pensija, direktorius ar jo įgaliotas šio skyriaus valstybės tarnautojas.“.
9. Išdėstyti 16 punktą taip:
10. Išdėstyti 31 punktą taip:
„31. Signataro rentos gavėjui mirus, jį laidojusiems juridiniams ar fiziniams asmenims, pateikusiems prašymą ir mirties liudijimą, signataro renta išmokama už signataro arba Atkuriamojo Seimo deputato mirties mėnesį. Jeigu miręs asmuo iki mirties dienos dar nebuvo gavęs rentos už praėjusį mėnesį, ši renta taip pat išmokama mirusįjį signatarą arba Atkuriamojo Seimo deputatą laidojusiems asmenims. Signataro rentos už likusias mirties mėnesio dienas dydis skaičiuojamas kaip neturėjusiajam draudžiamųjų pajamų.“.
11. Išdėstyti 32 punktą taip:
„32. Spręsdama klausimą dėl signataro rentos ir našlių ar našlaičių rentos mokėjimo, rentas mokanti institucija turi teisę kas mėnesį gauti iš Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos (prireikus – iš jos teritorinių skyrių) ir Lietuvos darbo biržos teritorinių darbo biržų reikiamus duomenis apie rentų gavėjų draudžiamųjų pajamų turėjimo, ligos, motinystės, motinystės (tėvystės) pašalpų, nedarbo socialinio draudimo išmokų gavimo faktą ir trukmę šių Nuostatų 10 punkte nustatyta tvarka.“.
12. Išdėstyti 34 punktą taip:
„34. Signataro rentos ir našlių ar našlaičių rentos gavėjai privalo pranešti rentas mokančiai institucijai apie aplinkybes, galinčias turėti įtaką rentos mokėjimui, per 10 dienų po šių aplinkybių atsiradimo dienos (Signatarų statuso įstatymo 7 straipsnio 3 dalis ir 9 straipsnio 5 dalis). Jeigu apie nurodytąsias aplinkybes laiku nepranešama ir dėl to renta permokama, permokėtos rentos suma iš jos gavėjo išieškoma įstatymų nustatyta tvarka.“.
13. Išdėstyti 39 punktą taip:
„39. Signataro rentos, našlių arba našlaičių rentos gavėjai, gaunantys socialinio draudimo ligos, motinystės, motinystės (tėvystės) pašalpas, nedarbo socialinio draudimo išmokas, draudžiamųjų pajamų turėjimo faktą ir trukmę patvirtina atitinkamais darbdavio, Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos teritorinių skyrių arba Lietuvos darbo biržos teritorinių darbo biržų išduotais pažymėjimais (pažymomis). Apie kitas aplinkybes, galinčias turėti įtaką signataro rentos arba našlių ar našlaičių rentos mokėjimui, šios rentos gavėjas rentas mokančiai institucijai praneša pateikdamas pranešimą raštu.“.
14. Išdėstyti 42 punktą taip:
„42. Kai dėl signataro rentos arba našlių ar našlaičių rentos skyrimo ir paskirtosios rentos mokėjimo kreipiasi asmuo, kuris yra individualios įmonės savininkas, tikrosios ūkinės bendrijos narys, komanditinės ūkinės bendrijos tikrasis narys, taip pat asmuo, kuris verčiasi individualia veikla, kaip ji apibrėžta Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatyme (Žin., 2002, Nr. 73-3085), išskyrus individualią veiklą, kuria verčiamasi turint verslo liudijimą, renta jam skiriama ir paskirtoji renta mokama tik tuo atveju, jeigu rentas mokančiai institucijai šis asmuo pateikia pareiškimą, kuriuo įsipareigoja signataro rentos arba našlių ar našlaičių rentos permoką (paaiškėjus, kad rentos gavėjas turėjo draudžiamųjų pajamų už tą laikotarpį, per kurį jam buvo paskirta ir mokėta renta) grąžinti rentas mokančiai institucijai.“.