LIETUVOS RESPUBLIKOS SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRO

Į S A K Y M A S

 

DĖL jaunimo Socialinės atsakomybės ugdymo projektų „Nugalėti blogį gerumu“ finansavimo 2013 metais konkurso nuostatų patvirtinimo

 

2013 m. birželio 11 d. Nr. A1-246

Vilnius

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2010 m. kovo 24 d. nutarimo Nr. 330 „Dėl ministrams pavedamų valdymo sričių“ (Žin., 2010, Nr. 38-1784) 1.6.4 punktu ir Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos nuostatų, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1998 m. liepos 17 d. nutarimu Nr. 892 (Žin., 1998, Nr. 66-1916; 2010, Nr. 123-6300), 8.4.9 punktu, siekdama užtikrinti Nacionalinės jaunimo politikos 2011–2019 metų plėtros programos, patvirtintos Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2010 m. gruodžio 1 d. nutarimu Nr. 1715 (Žin., 2010, Nr. 142-7299), įgyvendinimą pagal Nacionalinės jaunimo politikos 2011–2019 metų plėtros programos įgyvendinimo 2011–2013 metų priemonių plano, patvirtinto Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2011 m. balandžio 12 d. įsakymu Nr. A1-193 (Žin., 2011, Nr. 45-2116), 3.5.2 punktą ir atsižvelgdama į Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos nuostatus, patvirtintus Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2006 m. balandžio 11 d. įsakymu Nr. A1-100 (Žin., 2006, Nr. 42-1528; 2011, Nr. 16-777):

1. T v i r t i n u Jaunimo socialinės atsakomybės ugdymo projektų „Nugalėti blogį gerumu“ finansavimo 2013 metais konkurso nuostatus (pridedama).

2. P a v e d u Jaunimo reikalų departamentui prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos:

2.1. skelbti ir organizuoti projektų atranką konkurso būdu;

2.2. tvirtinti konkurso rezultatus ir perduoti atrinktus projektus administruoti Socialinių paslaugų priežiūros departamentui prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

3. P a v e d u įsakymo vykdymo kontrolę viceministrui pagal veiklos sritį.

 

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė     Algimanta Pabedinskienė

 

_________________

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2013 m. birželio 11 d. įsakymu Nr. A1-246

 

JAUNIMO SOCIALINĖS ATSAKOMYBĖS UGDYMO PROJEKTŲ „NUGALĖTI BLOGĮ GERUMU“ FINANSAVIMO 2013 METAIS KONKURSO NUOSTATAI

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Jaunimo socialinės atsakomybės ugdymo projektų „Nugalėti blogį gerumu“ finansavimo 2013 metais konkurso (toliau – konkursas) nuostatai (toliau – Nuostatai) reglamentuoja reikalavimus projektų turiniui, teikėjams, vykdytojams ir dalyviams, paraiškų teikimo konkursui, projektų vertinimo, finansavimo, vykdymo bei kontrolės tvarką.

2. Konkursas organizuojamas įgyvendinant Nacionalinės jaunimo politikos 2011–2019 metų plėtros programos, patvirtintos Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2010 m. gruodžio 1 d. nutarimu Nr. 1715 (Žin., 2010, Nr. 142-7299), 17.5 punktą.

3. Informacija apie konkursą skelbiama Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – ministerija) ir Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – departamentas) tinklalapiuose www.socmin.lt ir www.jrd.lt.

4. Konkurso tikslas – skatinti jaunimo socialinę atsakomybę, remiant projektus, skirtus tėvystės įgūdžiams formuoti ir pozityvių auklėjimo metodų sklaidai šeimoje.

5. Didžiausia vienam projektui galima skirti suma – 20 000,00 (dvidešimt tūkstančių) litų.

6. Nuostatuose vartojamos sąvokos:

Jaunas žmogus – asmuo nuo 14 iki 29 metų.

Jaunimo organizacija – įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka įregistruota asociacija, kurioje ne mažiau kaip 2/3 narių yra jauni žmonės ir (ar) į kurią įeina ne mažiau kaip 2/3 asociacijų, kurių kiekvienos ne mažiau kaip 2/3 narių yra jauni žmonės.

Kaimo vietovė – kaimas, miestelis ar miestas, kurio gyventojų skaičius neviršija 6 tūkstančių, išskyrus savivaldybės centrą.

Su jaunimu dirbanti organizacija – viešasis juridinis asmuo, kurio vienas iš tikslų – į jaunimą orientuota ir jaunimo poreikius tenkinanti veikla.

Paraiška – konkurso dalyvio pagal Nuostatų 1 priede patvirtintą formą užpildytas, pasirašytas, antspauduotas, jei antspaudą privalo turėti, dokumentas, kuris kartu su visais jo priedais ir papildomais dokumentais yra pateikiamas departamentui, siekiant gauti finansavimą projektui įgyvendinti.

Pozityvi tėvystė – toks auklėjimo modelis, kai tėvai ne baudžia už netinkamą elgesį, o skatina tinkamą vaiko elgesį, ugdo jį kaip socialiai atsakingą asmenybę.

Projektas  tikslinės jaunų žmonių grupės, jaunimo ar su jaunimu dirbančios organizacijos veikla, kuri turi nustatytus pasirengimo ir įgyvendinimo terminus, tikslus, finansavimo šaltinius, vykdytojus ir dalyvius.

Projekto dalyviai (toliau – dalyviai) – asmenys, kuriems yra skirtas projektas ir kurie jame dalyvauja (pvz., renginių dalyviai, paslaugų gavėjai ir pan.).

Projekto partneris (toliau – partneris) – juridinis asmuo, su kuriuo paraiškos teikėjas (toliau – teikėjas) kartu vykdo projektą (gali turėti bendradarbiavimo sutartį). Projekto partneriai nėra asmenys, prisidedantys prie projekto įgyvendinimo finansine ir (ar) ūkine veikla (pvz., rėmėjai).

Projekto vykdytojai (toliau – vykdytojai) – asmenys, tiesiogiai ir nuolat prisidedantys prie projekto įgyvendinimo, konkrečiai atsakingi už projekto ir (ar) tam tikrų jo dalių įgyvendinimą. Vykdytojai nėra asmenys, laikinai prisidedantys prie projekto įgyvendinimo savo žiniomis, įgūdžiais ir veikla (pvz., lektoriai, meno kolektyvai).

Kitos Nuostatuose vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos jaunimo politikos pagrindų įstatyme (Žin., 2003, Nr. 119-5406) ir kituose teisės aktuose apibrėžtas sąvokas.

 

II. REIKALAVIMAI PROJEKTŲ TURINIUI

 

7. Konkurso būdu finansuotinos veiklos:

7.1. formuojančios teigiamą jaunimo požiūrį į šeimą, motinystę, tėvystę, vaikystę ir gyvybę;

7.2. sudarančios sąlygas auklėti vaikus socialiai atsakingomis asmenybėmis;

7.3. ugdančios jaunų žmonių socialinę atsakomybę;

7.4. formuojančios teigiamą jaunų žmonių požiūrį į atsakingą dalyvavimą visuomenėje;

7.5. skatinančios dalintis gerąja patirtimi jaunimo socialinės atsakomybės ugdymo srityje su kitomis organizacijomis.

8. Prioritetas teikiamas projektams, kurių:

8.1. dalyviai yra nedirbantys, nesimokantys ir organizacijų veikloje nedalyvaujantys jauni žmonės;

8.2. dalyviai yra nepilnamečiai tėvai, tėvai iš socialinės rizikos grupės šeimų ir (arba) vienišos mamos (tėvai);

8.3. dalyviai yra vaikų globos namų auklėtiniai;

8.4. dalyviai yra kaimo vietovėse gyvenantys jauni žmonės;

8.5. poveikis projekto dalyviams yra vertinamas (analizė prieš vykdant veiklą ir įvykdžius projekto veiklas).

9. Konkursui teikiamo projekto turinys turi atitikti šias sąlygas:

9.1. į projektą turi būti įtrauktos ne mažiau kaip 2 veiklos pagal Nuostatų 7 punktą;

9.2. į veiklas turi būti įtraukta ne mažiau kaip 50 unikalių dalyvių;

9.3. įgyvendinant projektą turi būti suorganizuoti ne mažiau kaip 2 renginiai;

9.4. veiklos turi būti orientuotos į tikslinę grupę, kuriai būtų pritaikomos parengtos ir pasiteisinusios metodikos, metodinės priemonės, kita medžiaga;

9.5. įgyvendinus projekto veiklas, turi būti atliktas poveikio tikslinei grupei įvertinimas, kuris turi būti teikiamas kartu su metine veiklų ataskaita Socialinių paslaugų priežiūros departamentui prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – SPPD).

10. Vykdant konkursui teikiamus projektus, teorinio mokymo seminarų, sporto varžybų, kultūros ir meno, politinių ir religinių renginių bei renginių, skirtų akademinėms ir profesinėms žinioms ar patirčiai įgyti, organizavimas gali būti tik priemonė projektų tikslams pasiekti, tačiau ne pagrindinis projekto tikslas, uždavinys ir rezultatas.

11. Projekto veiklos gali būti vykdomos tik Lietuvos Respublikoje.

12. Konkursui negali būti teikiami projektai, kurių veiklos:

12.1. tikslingai skirtos atostogoms ir turizmui;

12.2. siekia pelno;

12.3. kelia grėsmę žmonių sveikatai, garbei ir orumui, viešajai tvarkai;

12.4. bet kokiomis formomis, metodais ir būdais išreiškia nepagarbą Lietuvos valstybės tautiniams ir religiniams jausmams ar simboliams;

12.5. bet kokiomis formomis, metodais ir būdais populiarina smurtą, prievartą, neapykantą ir psichotropines medžiagas;

12.6. bet kokiomis kitomis formomis, metodais ir būdais pažeidžia Lietuvos Respublikos Konstituciją, įstatymus ir kitus teisės aktus.

 

III. REIKALAVIMAI TEIKĖJAMS, VYKDYTOJAMS IR DALYVIAMS

 

13. Konkursui paraišką gali teikti teikėjas, atitinkantis visas toliau išvardytas sąlygas:

13.1. yra juridinis asmuo – asociacija, viešoji įstaiga (konkurse gali dalyvauti viešosios įstaigos, kurių steigėja nėra valstybė ar savivaldybė), labdaros ir paramos fondas, religinė bendruomenė ar bendrija;

13.2. teikėjo planuojama vykdyti veikla turi atitikti teikėjo įstatuose aprašytas veiklos rūšis ir tikslines grupes;

13.3. teikėjas turi ne mažesnę kaip 2 metų patirtį tėvystės įgūdžių formavimo ir (arba) jaunų žmonių socialinės atsakomybės ugdymo srityje.

14. Konkursui teikiamų projektų vykdytojams keliama sąlyga – ne mažiau kaip 2/3 projekto vykdytojų yra jauni žmonės.

15. Konkursui teikiamų projektų dalyviams keliama sąlyga – ne mažiau kaip 2/3 projekto dalyvių yra jauni žmonės.

 

IV. PARAIŠKŲ TEIKIMAS KONKURSUI

 

16. Vienas teikėjas gali pateikti tik vieną paraišką.

17. Konkursui negali būti teikiama paraiška finansuoti projektą, kuris jau yra arba buvo finansuotas kituose departamento skelbtuose 2013 m. projektų ir (arba) programų finansavimo konkursuose.

18. Konkursui teikiamas projektas turi būti aprašomas užpildant Jaunimo socialinės atsakomybės ugdymo projektų „Nugalėti blogį gerumu“ finansavimo 2013 metais konkurso paraiškos formą (Nuostatų 1 priedas).

19. Teikėjas kartu su paraiška privalo pateikti šiuos dokumentus ir jų elektronines versijas:

19.1. 1 (vieną) išspausdintą ir projekto teikėjo antspaudu, jei antspaudą privalo turėti, patvirtintą projekto paraiškos (Nuostatų 1 priedas) ir veiklos plano (Nuostatų 2 priedas) egzempliorių, pasirašytą projekto teikėjo vadovo arba jo įgalioto asmens, projekto vadovo ir vadovo paskirto asmens, atsakingo už finansinę veiklą, ir elektroninę paraiškos versiją DOC formatu bei skenuotas dokumentų elektronines versijas PDF formatu;

19.2. patvirtintą teikėjo įstatų (nuostatų) kopiją bei skenuotą jos elektroninę versiją PDF formatu (pateikti reikia, jeigu teikėjas pirmą kartą departamentui teikia paraišką arba jei šis dokumentas per pastaruosius metus pasikeitė);

19.3. patvirtintą bendradarbiavimo sutarties (jei yra) kopiją bei skenuotą jos elektroninę versiją PDF formatu;

19.4. patvirtintas dokumentų, įrodančių papildomą projekto finansavimą (jei yra papildomas finansavimas), kopijas bei skenuotas jų elektronines versijas PDF formatu;

19.5. projekto vadovo ir ne mažiau kaip 3 vykdytojų gyvenimo aprašymus (patvirtintus jų parašu), kur būtų pateikta informacija apie išsilavinimą, aktualią papildomo mokymo(si), kvalifikacijos tobulinimo(si) ar profesinę ir darbo su jaunimu patirtį bei skenuotas jų elektronines versijas PDF formatu;

19.6. užpildytą teikėjo deklaraciją (Nuostatų 3 priedas), pasirašytą teikėjo vadovo arba jo įgalioto asmens ir patvirtintą teikėjo antspaudu, jei antspaudą privalo turėti, bei skenuotą jos elektroninę versiją PDF formatu.

20. Visi dokumentai turi būti išspausdinti ir sudėti eilės tvarka, kaip nurodyta Nuostatų 19 punkte, lapai turi būti sunumeruoti, susegti į aplanką, paskutinio lapo antroje pusėje patvirtinti teikėjo ar jo įgalioto asmens parašu, nurodytas asmens vardas, pavardė, pareigos bei paraišką sudarančių lapų skaičius. Visi teikiami dokumentai turi būti sudėti į vieną voką, ant kurio užrašytas teikėjo ir konkurso pavadinimas. Vokas turi būti antspauduotas teikėjo antspaudu, jei antspaudą privalo turėti.

21. Nuostatų 19 punkte nurodytų dokumentų elektroninės versijos turi būti tvarkingai ir kokybiškai nuskenuotos ir pateiktos PDF formatu elektroninėje laikmenoje kartu su paraiška.

22. Nuostatų 19 punkte nurodytų dokumentų kopijos privalo būti patvirtintos laikantis Dokumentų rengimo taisyklių, patvirtintų Lietuvos vyriausiojo archyvaro 2011 m. liepos 4 d. įsakymu Nr. V-117 (Žin., 2011, Nr. 88-4229), reikalavimų.

23. Paraiška turi būti pateikta adresu: Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Sodų g. 15, LT-01313 Vilnius, ne vėliau kaip per 20 kalendorinių dienų po Nuostatų paskelbimo leidinyje „Valstybės žinios“ arba gauta registruotu paštu su pašto žyma, rodančia, kad paraiška išsiųsta ne vėliau kaip per 20 kalendorinių dienų po Nuostatų paskelbimo leidinyje „Valstybės žinios“.

24. Paraiška, atnešta po 23 punkte nurodyto termino, nebus priimta. Vokas, gautas registruotu paštu su pašto žyma, rodančia, kad paraiška išsiųsta po 23 punkte nurodyto termino, nebus registruojamas ir bus grąžintas teikėjui.

25. Paraiškų teikimo klausimais konsultuoja departamento Jaunimo politikos plėtros ir programų įgyvendinimo skyriaus vyr. specialistas Petras Uksas (tel. (8 5) 246 1355, el. paštas petras.uksas@jrd.lt).

 

V. PROJEKTŲ VERTINIMAS

 

26. Departamentas, patikrinęs paraišką ir kartu pateiktus dokumentus, gali pareikalauti, kad teikėjas pateiktų papildomus dokumentus, patvirtinančius arba patikslinančius paraiškoje pateiktą informaciją.

27. Projektus vertina departamento direktoriaus įsakymu sudaryta konkurso projektų vertinimo komisija (toliau – komisija).

28. Komisijos darbas reglamentuojamas komisijos darbo reglamentu. Sprendimą dėl lėšų skyrimo priima departamento direktorius, remdamasis komisijos siūlymu, ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo komisijos pasiūlymo gavimo.

29. Projekto vertinimas susideda iš šių dalių:

29.1. projekto turinio;

29.2. lėšų planavimo;

29.3. formalių kriterijų.

30. Projektui papildomi balai skiriami, jei:

30.1. teikėjas turi ne mažiau kaip 2 kitus papildomus finansavimo šaltinius (būtina pateikti dokumentus, įrodančius projekto papildomą finansavimą);

30.2. teikėjas inicijuos ir įgyvendins bendras veiklas su ne mažiau kaip 2 skirtingomis jaunimo ar (ir) su jaunimu dirbančiomis organizacijomis (būtina pateikti bendradarbiavimo sutarties kopiją).

31. Jei teikėjo pateikta paraiška neatitinka Nuostatuose keliamų reikalavimų, paraiška nevertinama.

32. Jei teikėjas neįvykdė visų įsipareigojimų pagal su departamentu ir (arba) SPPD, ir (arba) viešąja įstaiga Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra sudarytas sutartis, jo paraiška nevertinama.

33. Departamento direktoriaus įsakymas dėl konkurso rezultatų skelbiamas departamento tinklalapyje www.jrd.lt.

 

VI. FINANSAVIMAS, VYKDYMAS IR KONTROLĖ

 

34. Departamentas, skelbdamas laimėtojus, paskelbia ir laukiančiųjų sąrašą. Pastariesiems finansavimas skiriamas, jeigu teikėjas, gavęs finansavimą, atsisako skirto finansavimo, nepasirašo sutarties per 39 punkte nurodytą terminą arba finansavimas nutraukiamas, jei teikėjas nevykdo sutarties nuostatų arba jas vykdo netinkamai.

35. Vykdant konkursui teikiamus projektus, išlaidos gali būti skirtos:

35.1. darbo užmokesčiui ir socialiniam draudimui (ne daugiau kaip 20 proc.);

35.2. ryšių paslaugoms (pvz., pašto, fakso, telefono, interneto) (ne daugiau kaip 3 proc.);

35.3. transporto paslaugoms (pvz., degalai, transporto nuoma, kelionės bilietai) (ne daugiau kaip 10 proc.);

35.4. kitoms prekėms (pvz., kanceliarinės, ūkio prekės) (ne daugiau kaip 20 proc.);

35.5. patalpų nuomos ir apgyvendinimo paslaugoms (ne daugiau kaip 50 Lt 1 asm. per parą; ne daugiau kaip 30 proc.);

35.6. paslaugoms, susijusioms su darbo pobūdžiu, autorinėms sutartims, pvz., lektorių, mokymų vadovų darbo užmokesčiui ir mokesčiams (ne daugiau kaip 50 Lt už 1 val.) (ne daugiau kaip 20 proc.);

35.7. maitinimo paslaugoms (ne daugiau kaip 25 Lt 1 asm. per dieną, ne daugiau kaip 30 proc.);

35.8. projekto veikloms viešinti (pvz., lankstinukai, atributika, straipsniai, TV reportažai) (ne daugiau kaip 3 proc.);

35.9. kitoms paslaugoms (ne daugiau kaip 20 proc.).

36. Negali būti finansuojamos projekto išlaidos, skirtos:

36.1. materialiajam ir nematerialiajam turtui, kuris nenusidėvi per vienerius metus, o jo vieno vieneto vertė yra didesnė kaip 1000 Lt (be PVM), įsigyti;

36.2. patalpų remontui, rekonstrukcijai ir statybai;

36.3. projekto parengiamajam etapui, t. y. išlaidoms, susijusioms su veikla, vykdyta iki pateikiant paraišką ir iki pasirašant sutartį, pvz., paraiškos rašymas, narių sąrašų sudarymas;

36.4. teikėjo įsiskolinimams padengti.

37. Teikėjas, kuriam yra skirtas finansavimas, projekto įgyvendinimo sutartį (toliau – sutartis), kurioje aprašomi teikėjo įsipareigojimai, nustatomas finansavimo dydis, finansavimo teikimo terminai, lėšų naudojimo, atskaitomybės bei atsakomybės sąlygos, pasirašo su SPPD.

38. Lėšos gali būti naudojamos ne anksčiau kaip nuo sutarties su SPPD pasirašymo dienos ir ne vėliau kaip iki 2013 m. gruodžio 31 d.

39. Jei teikėjui buvo skirtas dalinis finansavimas, t. y. departamento skirta suma yra mažesnė, negu teikėjas prašė paraiškoje:

39.1. teikėjas turi teisę keisti projekto veiklos apimčių įsipareigojimus, bet neturi teisės keisti paraiškoje aprašytos veiklos turinio ir tikslų;

39.2. prieš pasirašydamas sutartį su SPPD, teikėjas turi elektroniniu paštu per 5 darbo dienas nuo rezultatų paskelbimo suderinti su departamentu veiklas bei sąmatą;

39.3. el. laiškas, kuriame patvirtinama, kad veiklos ir sąmata yra suderintos, pridedamas prie teikėjo pateiktos paraiškos.

40. Teikėjui, kuriam yra skirtas finansavimas, nepasirašius sutarties per 30 kalendorinių dienų nuo finansuojamų organizacijų sąrašo perdavimo SPPD dienos, departamento direktoriaus įsakymas dėl lėšų skyrimo šiam teikėjui pripažįstamas netekusiu galios.

41. Projektams skiriamų lėšų sumos dydis gali būti koreguojamas, atsižvelgiant į valstybės biudžeto vykdymą.

42. Teikėjas privalo:

42.1. kiekvienam ketvirčiui pasibaigus, iki kito ketvirčio pirmo mėnesio 5 dienos teikti SPPD ketvirčio veiklos ir finansinę ataskaitas;

42.2. iki 2014 m. sausio 5 d. pateikti SPPD metinę veiklos ir finansinę ataskaitas pagal SPPD pateiktas formas.

43. Departamentas ir SPPD gali tikrinti, ar įgyvendinant finansuotus projektus laikomasi sutartyje numatytų įsipareigojimų, ir atlikti skirtų lėšų panaudojimo bei veiklos vykdymo kontrolę.

44. Teikėjas, gavęs finansavimą, privalo dalyvauti visuose departamento organizuojamuose su šiuo konkursu susijusiuose renginiuose.

45. Teikėjas, kurio veikla yra daugiau kaip 50 proc. finansuojama iš valstybės, savivaldybių biudžetų lėšų, Europos Sąjungos lėšų, yra laikomas perkančiąja organizacija. Perkančioji organizacija, atlikdama pirkimus, privalo vadovautis Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymu (Žin., 1996, Nr. 84-2000; 2006, Nr. 4-102).

46. Jei teikėjas, gavęs finansavimą projektui įgyvendinti, sudaro darbo sutartis, darbo užmokestis mokamas vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1993 m. liepos 8 d. nutarimu Nr. 511 „Dėl biudžetinių įstaigų ir organizacijų darbuotojų darbo apmokėjimo tvarkos tobulinimo“ (Žin., 1993, Nr. 28-655).

47. Teikėjas, gavęs finansavimą projektui įgyvendinti, įsipareigoja jį įgyvendindamas nepažeisti Nuostatų 12 punkto.

 

VII. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

48. Departamentas neprisiima atsakomybės, jei dėl teikėjo paraiškoje nurodytų klaidingų kontaktinių duomenų (adreso, telefono, fakso numerio, el. pašto adreso ir kt.) teikėjo nepasiekia laiškai arba su teikėju negalima susisiekti telefonu.

49. Teikėjui el. paštu departamento siunčiami klausimai, prašymai, susiję su paraiškos teikimu konkursui, laikomi oficialiais.

50. Teikdamas paraišką konkursui, teikėjas sutinka, kad informacija, pateikta paraiškoje (išskyrus informaciją, kuri negali būti viešinama teisės aktų nustatyta tvarka), gali būti viešinama su konkursu susijusioje informacijoje, medžiagoje.

51. Gavęs finansavimą teikėjas įsipareigoja, prieš tai suderinęs su departamentu, viešinti vykdomą projektą, naudodamas departamento logotipą visuose su veikla susijusiuose naudojamuose dokumentuose ir leidiniuose, taip pat renginių metu bei nurodydamas finansavimo šaltinį – departamentą. Visoje teikiamoje informacijoje ir leidiniuose, nepriklausomai nuo jų formos ir pateikimo būdo, turi būti nurodoma, kad už ją atsakingas tik autorius ir kad ministerija bei departamentas neatsako už toje medžiagoje pateiktos informacijos panaudojimą.

 

_________________

 

Jaunimo  socialinės atsakomybės ugdymo projektų „Nugalėti blogį gerumu“ finansavimo

2013 metais konkurso nuostatų

1 priedas

 

(Jaunimo socialinės atsakomybės ugdymo projektų „Nugalėti blogį gerumu“ finansavimo

2013 metais konkurso paraiškos forma)

 

Registracijos data_______________________

Registracijos Nr. ________________________

 

__________________________________________________________________________

(paraiškos teikėjo pavadinimas)

 

__________________________________________________________________________

(Juridinio asmens teisinė forma, buveinė, kontaktinė informacija, registro, kuriame kaupiami ir saugomi duomenys apie teikėją, pavadinimas, juridinio asmens kodas, pridėtinės vertės mokesčio mokėtojo kodas, jei juridinis asmuo yra pridėtinės vertės mokesčio mokėtojas)

 

Jaunimo reikalų departamentui

prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos

 

JAUNIMO SOCIALINĖS ATSAKOMYBĖS UGDYMO PROJEKTŲ

„NUGALĖTI BLOGĮ GERUMU“ FINANSAVIMO

2013 METAIS KONKURSO PARAIŠKA

 

______________

(data, miestas)

 

I. INFORMACIJA APIE TEIKĖJĄ:

 

1. Teikėjo duomenys:

 

Pavadinimas:

 

Teisinis statusas:

 

Juridinio asmens kodas:

 

Būstinės adresas:

 

Adresas korespondencijai:

 

Miestas, rajonas ir pašto indeksas:

 

Telefonas (su tarpmiestiniu kodu):

 

Faksas (su tarpmiestiniu kodu):

 

Elektroninis paštas:

 

Interneto puslapis:

 

Banko duomenys (pavadinimas, kodas, atsiskaitomosios sąskaitos numeris):

 

 

2. Teikėjo registravimo data, vieta, dokumento Nr. (jei reikia, pateikite papildomus dokumentus):

 

 

3. Teikėjo vadovas:

 

Vardas, pavardė:

 

Pareigos:

 

El. paštas:

 

Telefonas:

 

 

4. Teikėjo finansininkas:

 

Vardas, pavardė / Įmonės pavadinimas:

 

Pareigos / Sutarties sudarymo data

 

El. paštas:

 

Telefonas:

 

 

5. Teikėjo per pastaruosius 2 metus vykdytos veiklos ir pasiekti rezultatai jaunų žmonių socialinės atsakomybės ugdymo srityje:

Vykdytos veiklos

Metai

Veikloms įgyvendinti skirtos lėšos / šaltiniai

Kiekybiniai ir kokybiniai rezultatai

 

 

 

 

 

 

 

II. INFORMACIJA APIE VYKDYTOJUS:

 

6. Projekto vadovas:

 

Vardas, pavardė:

 

Amžius:

 

El. paštas:

 

Telefonas:

 

 

7. Vykdytojai:

 

Bendras vykdytojų skaičius:

 

Vykdytojų nuo 14 iki 29 m. skaičius:

 

 

8. Projekto žmogiškieji ištekliai:

 

Įdarbintų asmenų skaičius, pareigos, darbo krūvis (val. per savaitę)

 

Į veiklą įtrauktų savanorių skaičius

 

 

9. Ar turite projekto partnerių? (pažymėkite tinkamą atsakymą X)

Taip

£[]

Ne

£[]

(Toliau pateiktą lentelę pildyti, jei atsakymas „taip“)

 

 

 

 

Eil. Nr.

Organizacijos ar institucijos pavadinimas

Būstinės adresas, kontaktai

Bendradarbiavimo statusas  (sudaryta bendradarbiavimo sutartis, pasirašyta partnerystės deklaracija,  planuojama susisiekti)

Aprašykite partnerio vaidmenį projekte

1.

 

 

 

 

 

III. INFORMACIJA APIE DALYVIUS:

 

10. Dalyviai:

 

Bendras dalyvių skaičius:

 

Dalyvių nuo 14 iki 29 m. skaičius:

 

 

11. Tikslinė (-ės) grupė (-ės) (trumpas dalyvių grupės (-ių), kuriai (-ioms) skirtos veiklos, išskyrimas ir apibūdinimas):

 

 

12. Kokiu būdu dalyviai bus įtraukiami į projektą?

 

 

13. Kaip dalyviai prisidės prie projekto įgyvendinimo įvairiuose etapuose (formuluojant idėją, įgyvendinant projektą, skleidžiant rezultatus ir pan.)?

 

 

IV. INFORMACIJA APIE PROJEKTĄ:

 

14. Pavadinimas:

 

 

 

15. Tikslas ir uždaviniai ( turi būti aiškūs, konkretūs ir pasiekiami):

 

 

16. Trukmė ir vieta:

Įgyvendinimo trukmė: nuo ______-___-____ iki _______-___-___

Įgyvendinimo vieta:

 

17. Prašoma suma (litais):

 

Bendra projekto suma:

 

Iš jų:

 

Iš departamento prašoma suma:

 

Kiti projekto finansavimo šaltiniai (nurodyti, ar planuojama gauti, ar gauta):

 

 

 

 

18. Projekto pagrindimas (padėties analizė; kaip kilo šio projekto idėja):

 

 

 

19. Trumpas projekto aprašymas (iki 200 žodžių):

 

 

 

20. Projekto naujoviškumas, išskirtinumas (kokios darbo su jaunimu metodikos bus taikomos; kaip atsižvelgsite į jaunų  žmonių poreikius bei interesus ir juos tenkinsite):

 

 

 

21. Veiklų planas*:

 

*Veiklų planas pildomas pagal Nuostatų 2 priede pateiktą formą.

 

22. Projektas atitinka šiuos prioritetus (pažymėkite Jums tinkamą ir trumpai pagrįskite, detalizuokite)?

Prioritetas

Pagrindimas (nurodykite įtraukiamų dalyvių skaičių, naudojamos metodikos pavadinimą ir kitą susijusią informaciją)

£[]  dalyviai yra nedirbantys, nesimokantys ir organizacijų veikloje nedalyvaujantys jauni žmonės

 

£[]  dalyviai yra nepilnamečiai tėvai

 

£[]  dalyviai yra tėvai iš socialinės rizikos grupės šeimų

 

£[]  dalyviai yra vienišos mamos / tėvai

 

£[]  dalyviai yra vaikų globos namų auklėtiniai

 

£[]  dalyviai yra kaimo vietovėse gyvenantys jauni žmonės

 

 

23. Įvertinkite projekto poveikį tikslinei (-ėms) grupei (-ėms) ir savo organizacijai?

 

 

24. Kaip ir kada numatoma viešinti projektą?

 

 

25. Projekto tipas:

£[]  vienų metų baigtinis projektas

£[]  tęstinis projektas

Jei projektas tęstinis, kaip įsivaizduojate tolesnį jo įgyvendinimą (kokios finansinės, techninės, institucinės galimybės ir t. t.):

 

 

26. Įvertinkite projekto įgyvendinimo stiprybes, silpnybes, galimybes, grėsmes (trumpa SSGG analizė):

 

 

Projekto stiprybės

 

Projekto silpnybės

 

 

 

 

 

Projekto galimybės

 

Projekto grėsmės

 

 

 

 

 

V. PROJEKTO IŠLAIDOS:

 

27. Pateikite išsamią informaciją apie išlaidas (numatomos sumos, prašomos iš departamento):

Nr.

Išlaidų paskirtis

Išlaidų paaiškinimas (nurodyti konkrečias veiklas, kurioms išlaidos numatomos)

Išlaidų skaičiavimas (detalizuotas)

Prašoma suma (iš departamento) Lt

1.

Darbo užmokestis ir socialinis draudimas (ne daugiau kaip 20 proc. nuo prašomos sumos)

 

 

 

2.

Lektorių,  mokymų vadovų darbo užmokestis  ir mokesčiai (ne daugiau kaip 20 proc. nuo prašomos sumos)

 

 

 

3.

Ryšių išlaidos (pašto, fakso, telefono, interneto) (ne daugiau kaip 3 proc. nuo prašomos sumos)

 

 

 

4.

Transporto išlaidos (degalai, nuoma, bilietai) (ne daugiau kaip 10 proc. nuo prašomos sumos)

 

 

 

5.

Mažavertės priemonės (kanceliarinės, ūkio prekės) (ne daugiau kaip 20 proc. nuo prašomos sumos)

 

 

 

6.

Maitinimo paslaugos (ne daugiau kaip 26 Lt 1 asm. per dieną Lietuvoje) (ne daugiau kaip 30 proc. nuo prašomos sumos)

 

 

 

7.

Patalpų nuomos ir apgyvendinimo paslaugos (ne daugiau kaip 50 Lt 1 asm. per parą Lietuvoje) (ne daugiau kaip 30 proc. nuo prašomos sumos)

 

 

 

8.

Viešinimas (ne daugiau kaip 3 proc. nuo prašomos sumos)

 

 

 

9.

Kitos prekės ir paslaugos (ne daugiau kaip 20 proc. nuo prašomos sumos)

 

 

 

 

 

 

IŠ VISO:

 

 

VI. KITA INFORMACIJA:

 

28. Papildoma informacija apie projektą:

 

 

 

Prašome atidžiai užpildyti visus paraiškos laukus. Privaloma pateikti 1 (vieną) išspausdintą ir projekto teikėjo antspaudu, jei antspaudą privalo turėti, patvirtintą projekto paraiškos (Nuostatų 1 priedas) ir veiklos plano (Nuostatų 2 priedas) egzempliorių, pasirašytą projekto teikėjo vadovo arba jo įgalioto asmens, projekto vadovo ir vadovo paskirto asmens, atsakingo už finansinę veiklą. Visi dokumentai turi būti išspausdinti ir sudėti eilės tvarka, kaip nurodyta Nuostatų 19 punkte, lapai turi būti sunumeruoti, susegti į aplanką, paskutinio lapo antroje pusėje patvirtinti teikėjo ar jo įgalioto asmens parašu, nurodytas asmens vardas, pavardė, pareigos bei paraišką sudarančių lapų skaičius. Visi teikiami dokumentai turi būti sudėti į vieną voką, ant kurio užrašytas teikėjo ir konkurso pavadinimas. Vokas turi būti antspauduotas teikėjo antspaudu, jei antspaudą privalo turėti. Būtina pateikti  dokumentų elektronines versijas (žr. Nuostatų IV skyrių „Paraiškų teikimas konkursui“).

 

 

 

Patvirtinu, kad paraiškoje pateikta informacija yra tiksli ir teisinga.

 

 

Projekto teikėjo vadovas

A. V.

____________

(vardas, pavardė)

_________

(parašas)

 

Projekto vadovas

____________

(vardas, pavardė)

_________

(parašas)

 

Projekto finansininkas

____________

(vardas, pavardė)

_________

(parašas)

 

_________________

 

 

 

 

 

Jaunimo socialinės atsakomybės ugdymo projektų „Nugalėti blogį gerumu“  finansavimo 2013 metais konkurso nuostatų

2 priedas

 

(Teikėjo programos veiklų plano forma)

 

tEIKĖJO PROJEKTO VEIKLŲ PLANAS

 

Teikėjo pavadinimas

 

Projekto pavadinimas

 

Pildžiusio asmens vardas, pavardė, pareigos, tel. nr.

 

 

 

Tikslas

Uždaviniai

Veiklos

Metodai

Laukiami rezultatai

Ketvirčiai (kada bus vykdoma veikla?)

Iš viso reikalinga lėšų suma, Lt

Prašoma suma iš  departamento, Lt

Prašomos sumos iš departamento detalizavimas pagal išlaidų paskirtį1

kokybiniai

kiekybiniai

III

IV

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso:

 

 

 

 

__________________________

1 Turi atitikti konkurso Nuostatų 1 priedo 27 punktą.

 

 

Projekto teikėjo vadovas

A. V.

____________

(vardas, pavardė)

_________

(parašas)

 

Projekto vadovas

____________

(vardas, pavardė)

_________

(parašas)

 

Projekto finansininkas

____________

(vardas, pavardė)

_________

(parašas)

 

_________________

 

 

 

Jaunimo socialinės atsakomybės ugdymo projektų „Nugalėti blogį gerumu“ finansavimo 2013 metais konkurso nuostatų 

3 priedas

 

(Teikėjo deklaracijos forma)

 

__________________________________________

(organizacijos pavadinimas)

 

Jaunimo reikalų departamentui

prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos

 

TEIKĖJO DEKLARACIJA

_____________ Nr.______

(data)

_____________

(sudarymo vieta)

 

1. Aš, _____________________________________________________________________ ,

(organizacijos vadovo ar jo įgalioto asmens pareigų pavadinimas, vardas ir pavardė)

tvirtinu, kad mano vadovaujamas (-a) (atstovaujamas (-a)) ____________________________ ,

(organizacijos pavadinimas)

dalyvaujantis (-i) Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – Departamentas) organizuojamame Jaunimo socialinės atsakomybės ugdymo projektų „Nugalėk blogį gerumu“ finansavimo 2013 metais konkurse, nėra likviduojamas (-a), neįvykdęs (-žiusi) mokesčių ar socialinio draudimo įmokų mokėjimo įsipareigojimų pagal Lietuvos Respublikos teisės aktus, paraiškoje ir jos prieduose nepateikė klaidingos arba melagingos informacijos, nebandė gauti konfidencialios informacijos ir nedarė įtakos programų vertinimo komisijos nariams, turi pakankamai žmogiškųjų išteklių ir tinkamus administracinius gebėjimus, asmenys, turintys teisę veikti pareiškėjo vardu, bei asmuo, atsakingas už organizacijos finansinę veiklą, neturi neišnykusio ar nepanaikinto teistumo už profesinės veiklos pažeidimus, o už gautos iš Departamento paramos panaudojimą paraiškos teikėjas yra atsiskaitęs sutartyje nustatyta tvarka bei gautas lėšas naudojo pagal tikslinę paskirtį.

2. Man žinoma, kad, jeigu mano pateikta deklaracija yra melaginga, pateikta paraiška bus atmesta.

 

 

(Deklaraciją sudariusio asmens

pareigų pavadinimas)                                                                                                               A. V. (Parašas) (Vardas ir pavardė)

 

_________________