LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS
Į S A K Y M A S
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS 2002 M. KOVO 8 D. ĮSAKYMO NR. 112 „DĖL VAISTŲ RECEPTŲ RAŠYMO IR VAISTŲ IŠDAVIMO (PARDAVIMO)“ PAKEITIMO
2006 m. gegužės 19 d. Nr. V-402
Vilnius
Pakeičiu Vaistų receptų rašymo ir vaistų išdavimo (pardavimo) gyventojams taisykles, patvirtintas Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2002 m. kovo 8 d. įsakymu Nr. 112 „Dėl vaistų receptų rašymo ir vaistų išdavimo (pardavimo)“ (Žin., 2002, Nr. 28-1013; 2003, Nr. 116-5306; 2004, Nr. 50-1650, Nr. 70-2467, Nr. 106-3951; 2005, Nr. 135-4867):
1. Išdėstau 4.8 punktą taip:
„4.8. narkotinių ir psichotropinių medžiagų I kategorijos pirmtakai (prekursoriai) – į sveikatos apsaugos ministro įsakymu tvirtinamą Narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakų (prekursorių) sąrašą įrašytų I kategorijos narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakų (prekursorių) vaistinės medžiagos ir jų preparatai;“.
2. Pakeičiu 33.3 punkte esančios lentelės skiltį „Vaisto pavadinimas“:
2.1. pirmą eilutę išdėstau taip:
3. Papildau 44 punktą antra ir trečia pastraipomis:
„Kompensuojamųjų vaistų išrašoma tik pagal Vaistinio preparato charakteristikų santraukoje, patvirtintoje Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos arba Europos vaistų agentūros (centrinė vaistinių preparatų registracija), nurodytas vaistinio preparato indikacijas ir dozes.
4. Išdėstau 53 punktą taip:
„53. Draudžiama to paties bendrinio pavadinimo kompensuojamųjų vaistų ar MPP iš karto išrašyti keliuose 3 formos receptų blankuose, išskyrus skirtingo (modifikuoto, nemodifikuoto) veikimo narkotinius vaistus skausmui malšinti, taip pat kai reikia skirti vaisto paros dozę, kurią sudaro to paties bendrinio pavadinimo vaistinio preparato skirtingo stiprumo dozuotės, jeigu negalima norimos dozės skirti dalinant tabletes, ir kitais teisės aktų nustatytais atvejais.
Skiriant to paties bendrinio pavadinimo vaistinio preparato skirtingo stiprumo dozuočių, vaistinių preparatų išrašoma dviejuose 3 formos receptų blankuose. Tokiu atveju turi būti skiriami vaistai, kurių kompensuojamosios kainos yra mažiausios.“
5. Išdėstau 55 punktą taip:
„55. Kompensuojamieji vaistai išrašomi bendriniais pavadinimais. Šalia skliaustuose gali būti nurodomas ir vaisto prekinis pavadinimas.
Kompensuojamosios MPP išrašomos pavadinimais, nurodytais Kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių kainyno skiltyje „Medicinos pagalbos priemonių grupė“. Išrašant MPP, nurodomi jos matmenys. Jei reikia, skliaustuose gali būti nurodytas ir tikslus prekės pavadinimas.“
6. Išdėstau 57 punktą taip:
„57. Kompensuojamųjų vaistų ir MPP vienu kartu galima išrašyti gydymo kursui, trunkančiam iki vieno mėnesio, ūmių ligų atvejais – iki 7 dienų. Iki 3 mėnesių laikotarpiui vaistų išrašoma tik ligoniams, sergantiems lėtinėmis ligomis, tačiau ir tokiems ligoniams pirmą kartą galima išrašyti vaistų ne ilgesniam kaip 1 mėnesio gydymo kursui. Vėliau, įsitikinus, kad vaistai veiksmingi, jų galima skirti iki 3 mėnesių laikotarpiui, išskyrus narkotinius ir psichotropinius vaistus, išrašomus pagal šiomis taisyklėmis nustatytus narkotinių ir psichotropinių vaistų išrašymo reikalavimus. Narkotinių transderminių pleistrų, tais atvejais, kai jie skiriami kartu su narkotiniais injekciniais ar nemodifikuoto atpalaidavimo geriamaisiais vaistais, poliežuvinėmis tabletėmis, žvakutėmis, yra išrašoma ne ilgesniam kaip 15 dienų kursui.
Išrašydamas kompensuojamųjų vaistų, gydytojas taip pat turi atsižvelgti į dozuočių originalioje pakuotėje skaičių, nurodytą Kompensuojamųjų vaistų bazinių kainų kainyne, išskyrus kitus teisės aktais numatytus atvejus. Iki 3 mėnesių laikotarpiui gali būti išrašoma tik pakartotinai skiriamų MPP, išskyrus hidrokoloidinius tvarsčius ir hidrogelį.
Skystų vaistų formų išrašoma vaikams iki 6 metų ir asmenims, turintiems rijimo sutrikimų (TLK-10 kodas R13), visiems kitiems asmenims – tik tais atvejais, kai į Ligų ir kompensuojamųjų vaistų joms gydyti sąrašą (A sąrašą) tai pačiai ligai gydyti neįrašyti kitų geriamųjų formų vaistai, kurių ATC kodas sutampa pagal 4 kodo lygius.
Dienos stacionare gydomiems pacientams vienu kartu galima išrašyti vienos dienos chemoterapijos kursui reikalingą antinavikinių vaistų kiekį.“
7. Išdėstau 62 punktą taip:
8. Išdėstau 93 punktą taip:
„93. Išduodamas kompensuojamuosius vaistus ar MPP, farmacijos specialistas turi informuoti apdraustąjį apie į bazinių kainų kainynus įrašytų MPP ar to paties bendrinio pavadinimų vaistų (atsižvelgiant į išrašyto vaisto stiprumą) kainas bei nustatytas priemokas ir pasiūlyti jam pigiausią MPP ar to paties bendrinio pavadinimo ir stiprumo vaistų, už kuriuos priemoka mažiausia.
Tais atvejais, kai recepte šalia kompensuojamojo vaisto bendrinio pavadinimo yra nurodytas ir vaisto prekinis pavadinimas, vaistininkas išduoda nurodyto prekinio pavadinimo vaistą. Apdraustajam prašant, vaistininkas gali išduoti kitą to paties bendrinio pavadinimo vaistą.
Jei 3 formos recepte MPP išrašyta pavadinimu, kuris nurodytas Kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių kainyno skiltyje „Medicinos pagalbos priemonių grupė“ bei šalia skliaustuose nurodytas tikslus prekės pavadinimas, farmacijos specialistas recepte nurodytą MPP gali pakeisti tik pigesne.“
9. Išdėstau 99 punktą taip:
10. Išdėstau 104 punktą taip: