LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL SAVAVALIŠKAI PASTATYTŲ IR STATOMŲ PASTATŲ, ĮRENGINIŲ ARBA JŲ DALIŲ, PERDUODAMŲ VALSTYBĖS ARBA SAVIVALDYBĖS NUOSAVYBĖN PAGAL TEISMŲ SPRENDIMUS, PERĖMIMO IR APSKAITOS TVARKOS PATVIRTINIMO

 

1996 m. sausio 18 d. Nr. 105

Vilnius

 

Vykdydama Lietuvos Respublikos Seimo 1995 m. lapkričio 30 d. nutarimą Nr. I-1108 „Dėl Lietuvos Respublikos įstatymo „Dėl statybų Lietuvos Respublikos pajūrio juostoje ir Kuršių nerijoje“ įgyvendinimo“, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

Patvirtinti Savavališkai pastatytų ir statomų pastatų, įrenginių arba jų dalių, perduodamų valstybės arba savivaldybės nuosavybėn pagal teismų sprendimus, perėmimo ir apskaitos tvarką (pridedama).

 

 

MINISTRAS PIRMININKAS                                                                ADOLFAS ŠLEŽEVIČIUS

 

STATYBOS IR URBANISTIKOS MINISTRAS                                             JULIUS LAICONAS

______________

 


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

1996 m. sausio 18 d. nutarimu Nr. 105

 

Savavališkai pastatytų ir statomų pastatų, įrenginių arba

jų dalių, perduodamų valstybės arba savivaldybės nuosavybėn

pagal teismų sprendimus, perėmimo ir apskaitos tvarka

 

1. Įsiteisėjus teismo sprendimui dėl savavališkai pastatyto ar statomo pastato, įrenginio arba jo dalies (toliau vadinama – statinys) perdavimo valstybės arba savivaldybės nuosavybėn, apskrities valdytojas arba savivaldybės, kurios nuosavybėn perduodamas statinys, meras (valdyba) per 10 dienų savo įsakymu (potvarkiu):

1.1. nustato, kas ir kokiu pagrindu (nuomos ar panaudos sutartimi, nuosavybės ar patikėjimo teise) naudosis perimtu statiniu (toliau vadinama – statinio naudotojas);

1.2. suderinęs(-usi) su atitinkamų institucijų vadovais, paskiria statinio perėmimo komisiją iš apskrities valdytojo administracijos, savivaldybės ir statinio naudotojo atstovų. Komisijos darbui vadovauja ją paskyrusios institucijos atstovas.

2. Statinio naudotojas nedelsdamas užsako:

2.1. teritoriniam valstybiniam inventorizavimo, projektavimo ir paslaugų biurui – atlikti statinio inventorizaciją bei apskaičiuoti jo kainą (jeigu tai nebuvo padaryta iki teismo sprendimo priėmimo);

2.2. miesto (rajono) valdybos architektūros ir urbanistikos skyriui – parengti žemės sklypo, kurio reikia perimamam statiniui normaliai naudoti, ribų plano projektą.

3. Šios tvarkos 2 punkte nurodyti darbai turi būti atlikti ne vėliau kaip per mėnesį nuo užsakymo pateikimo.

4. Statinio perėmimo komisija, dalyvaujant statytojui, kuris šį statinį statė savavališkai, apskrities valdytojo įsakyme arba savivaldybės mero (valdybos) potvarkyje nurodytu terminu surašo statinio perėmimo aktą (pagal Statybos ir urbanistikos ministerijos patvirtintą pavyzdinę formą) ir pateikia jį tvirtinti komisiją paskyrusiai institucijai.

Jeigu statytojas pakviestas nedalyvauja arba atsisako pasirašyti aktą, akte daromas atitinkamas įrašas, kurį pasirašo komisijos pirmininkas ir nariai.

Aktas surašomas trimis egzemplioriais. Vienas patvirtinto akto egzempliorius įteikiamas (nusiunčiamas) statytojui, kitas – statinio naudotojui, trečiasis lieka jį patvirtinusioje institucijoje.

5. Apskrities valdytojas (arba savivaldybės meras (valdyba), suderinęs(-usi) su apskrities valdytoju), tvirtindamas statinio perėmimo aktą:

5.1. įpareigoja statinio naudotoją nustatytąja tvarka parengti ir suderinti statinio statybos dokumentaciją, atitinkančią detaliųjų planų reikalavimus, gauti leidimą pertvarkyti statinį arba užbaigti jo statybą pagal suderintą projektą ir pateikti baigtą statyti statinį priėmimo naudoti komisijai;

5.2. priima sprendimą dėl žemės sklypo suteikimo statinio naudotojui įstatymuose ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1995 m. liepos 17 d. nutarime Nr. 987 „Dėl valstybinės žemės sklypų ne žemės ūkio veiklai pardavimo ir nuomos“ (Žin., 1995, Nr. 60- 1513) nustatyta tvarka;

5.3. įpareigoja statytoją per nustatytą laiką išsivežti iš perimamo statinio statybos aikštelės jam priklausančius mechanizmus, medžiagas, dirbinius ir kitą turtą.

6. Jeigu perimtas valstybės arba savivaldybės nuosavybėn statinys negali būti užbaigtas statyti ir priimtas naudoti dėl to, kad neatitinka detaliųjų planų reikalavimų arba nėra galimybių suteikti žemės sklypą, kurio reikia šiam statiniui naudoti, apskrities valdytojo arba savivaldybės mero (valdybos), perėmusio(-ios) statinį nuosavybėn, sprendimu jis nugriaunamas.

7. Savininkas (apskrities valdytojas, savivaldybė arba statinio naudotojas, kuriam statinys perleistas nuosavybės ar patikėjimo teise) priimtą naudoti statinį įtraukia į savo balansą, pateikia dokumentus teisiškai įregistruoti jį, kaip numatyta Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1991 m. liepos 25 d. nutarime Nr. 297 „Dėl pastatų, statinių ir butų teisinio registravimo“ (Žin., 1991, Nr. 23-630; 1994, Nr. 32-577; 1995, Nr. 66-1636), ir praneša Statistikos departamentui prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės duomenis apie statinį ta pačia tvarka, kuri nustatyta naujų statinių statytojams.

______________