Lietuvos Respublikos Vyriausybė
NUTARIMAS
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS vyriausybĖS 2004 M. VASARIO 11 D. NUTARIMO NR. 155 „DĖL KELIŲ PRIEŽIŪROS TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO
2008 m. gruodžio 3 d. Nr. 1303
Vilnius
1. Pakeisti Kelių priežiūros tvarkos aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. vasario 11 d. nutarimu Nr. 155 „Dėl Kelių priežiūros tvarkos aprašo patvirtinimo“ (Žin., 2004, Nr. 25-771; 2007, Nr. 37-1357):
1.6. Išdėstyti 8.2 punktą taip:
„8.2. Kitų miestų, nepaminėtų 8.1 punkte, gyvenamosiose vietovėse ir kaimo gyvenamosiose vietovėse gatvių, kurios yra valstybinės reikšmės kelių tąsa:
8.2.1. važiuojamąją dalį nuo borto iki borto (kur jų nėra – kelkraščius ir kelio griovius), pėsčiųjų ir (ar) dviračių takus, tiltus, viadukus ir estakadas, technines eismo reguliavimo priemones prižiūri bei jų vertę apskaito, žiemos metu nuo važiuojamosios dalies valo sniegą ir, esant slidumui, ją barsto Susisiekimo ministerijos įsteigtos valstybės įmonės. Šiame punkte nurodytų statinių taisymo ir priežiūros darbų užsakovo funkcijas atlieka Kelių direkcija;
8.2.2. visus kitus elementus (šaligatvius, želdinius, apsauginius atitvarus, autobusų, važiuojančių vietinio (miesto ir priemiesčio) reguliaraus susisiekimo maršrutais, stoteles ir apsisukimo aikšteles, lietaus kanalizaciją ir kitus inžinerinius, taip pat ir gatvių apšvietimo tinklus) prižiūri ir jų vertę apskaito savivaldybės. Savivaldybės atlieka gatvių valymo, šiukšlių, purvo ir sniego išvežimo bei kitų darbų užsakovo funkcijas, užtikrina saugaus eismo sąlygas, poveikį aplinkai mažinančių priemonių (triukšmą, oro, vandens, dirvožemio užtaršą ir kitą neigiamą poveikį mažinančių priemonių) įgyvendinimą, taip pat atlieka šiame punkte nurodytų statinių taisymo ir priežiūros darbų užsakovo funkcijas.“
1.9. Išdėstyti 12.1 punktą taip:
„12.1. taisyti (remontuoti) ir tvarkyti žemės sankasą, važiuojamąją kelio dalį, kelkraščius, skiriamąją kelio juostą, kelio griovius, sankryžas, autobusų sustojimo aikšteles, poilsio aikšteles, pėsčiųjų ir dviračių takus, kelio statinius, technines eismo reguliavimo priemones, kelio oro sąlygų stebėjimo ir transporto eismo apskaitos, apšvietimo ir kitus kelio įrenginius su šių objektų užimama žeme, kad šie objektai atitiktų jiems keliamus reikalavimus ir atliktų savo funkcijas;“.
1.10. Išdėstyti 12.3 punktą taip:
1.11. Papildyti šiuo 13.6 punktu:
„13.6. iš eismo dalyvių ar kitų asmenų gavę informaciją apie kelyje esančią kliūtį, kuri trukdo eismui ir kelia pavojų, neatidėliojant organizuoti darbus, kad kliūtis būtų pašalinta, o jeigu to neįmanoma padaryti, užtikrinti, kad pavojingose vietose būtų įrengtos atitinkamos techninės eismo reguliavimo priemonės, kol ši kliūtis bus pašalinta.“
1.14. Išdėstyti 15.7 punktą taip:
1.15. Išdėstyti 17 punktą taip:
„17. Jeigu dėl numatomų statyti (tiesti) objektų (iš jų privažiuojamųjų kelių, degalinių, kitos paskirties statinių bei įrenginių) būtina rekonstruoti kelio (gatvės) ruožą, įrengti sankryžas, nuovažas, technines eismo reguliavimo priemones, keisti kelio konstrukciją, sudaroma tų statinių, susisiekimo komunikacijų savininko ar valdytojo (naudotojo) ir kelio (gatvės) savininko ar valdytojo sutartis. Ši sutartis pridedama prie statinio projekto.“
1.16. Papildyti šiuo 171 punktu:
„171. Jeigu tiesiant ar rekonstruojant kelią ar gatvę, kuri yra valstybinės reikšmės kelio tąsa, būtina įrengti ar rekonstruoti inžinerinius tinklus, susisiekimo komunikacijas ar kitus objektus, yra sudaroma kelio ar gatvės, kuri yra valstybinės reikšmės kelio tąsa, savininko ar valdytojo ir inžinerinių tinklų, susisiekimo komunikacijų ar kitų objektų savininko ar valdytojo (naudotojo) sutartis. Ši sutartis pridedama prie statinio projekto.“
1.17. Išdėstyti 20 punktą taip:
„20. Elektros ir telekomunikacijų linijų, požeminių komunikacijų vamzdynų šalia kelių projektavimą reglamentuoja kelių techninis reglamentas KTR 1.01:2008 „Automobilių keliai“, patvirtintas aplinkos ministro ir susisiekimo ministro 2008 m. sausio 9 d. įsakymu Nr. D1-11/3-3 (Žin., 2008, Nr. 9-322), ir kiti teisės aktai.“
1.18. Išdėstyti 27.3 punktą taip:
1.19. Išdėstyti 27.4 punktą taip:
1.20. Išdėstyti 27.6 punktą taip:
1.21. Išdėstyti 27.8 punktą taip:
„27.8. įrengti išorinę reklamą keliuose, virš kelių, kelių juostose ir jų apsaugos zonose, išskyrus stendus, eismo dalyvius informuojančius apie kelio būklę ir eismo sąlygas. Išorinę reklamą įrengti draudžiama gatvėse ir prie jų, jeigu ji gali užstoti technines eismo reguliavimo priemones, pabloginti matomumą, akinti eismo dalyvius, kelti jiems pavojų. Taip pat draudžiama naudoti reklamą, imituojančią kelio ženklus ir (arba) naudojančią kelio ženklų simboliką;“.
1.22. Išdėstyti 27.12 punktą taip:
1.23. Išdėstyti 29 punktą taip:
„29. Kelio savininkas (valdytojas) gali laikinai apriboti, nutraukti eismą ar uždaryti kelią dėl eismo įvykių, stichinių nelaimių, per polaidį, potvynių laikotarpiu, esant itin karštiems orams (25oC ir daugiau), kai dėl to gali būti sugadintas kelias; paros temperatūrai nukritus žemiau –20oC, kai dėl to gali būti sugadintas metalinis tiltas, vykstant kelio statybos, rekonstravimo, taisymo (remonto) ir priežiūros darbams; kitais atvejais, kai gali būti sugadintas kelias arba tai kelia grėsmę saugiam eismui.“
1.24. Išdėstyti 41.4 punktą taip:
„41.4. šalinti ir prižiūrėti kelio juostoje medžius ir krūmus pagal Lietuvos Respublikos želdynų įstatymą (Žin., 2007, Nr. 80-3215). Medžiai ir krūmai, augantys valstybinės reikšmės kelių juostoje, kertami ir genimi Susisiekimo ministerijos nustatyta tvarka;“.
1.25. Išdėstyti 41.5 punktą taip:
„41.5. įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka šalinti savavališkai pastatytus ar įrengtus objektus (pastatus, išorinę reklamą (taip pat reklamą, imituojančią kelio ženklus ir (arba) naudojančią kelio ženklų simboliką), technines eismo reguliavimo priemones, sankryžas, nuovažas, antžeminius ar požeminius inžinerinius tinklus, paminklinius akcentus-simbolius, karjerus, vandens telkinius ir kita), savavališkai sandėliuojamas medžiagas ir daiktus (krovinius, rąstus, malkas ir kita) kelyje, virš kelio, gatvėje ir prie jos, kelio juostoje ar kelio apsaugos zonoje. Savavališkai pastatyti ar įrengti objektai, savavališkai sandėliuojamos medžiagos ar daiktai šalinami dalyvaujant policijai jų savininko (įrengusio asmens) lėšomis, neatlyginant nuostolių. Savavališkai pastatyti ar įrengti objektai, kelio apsaugos zonoje sandėliuojamos medžiagos ar daiktai šalinami, jeigu per mėnesį nuo rašytinio įspėjimo gavimo dienos jų savininkas arba juos įrengęs asmuo pats jų nepašalina, arba per mėnesį nenustatomas jų savininkas ar juos įrengęs asmuo. Nustačius pašalintų objektų, savavališkai sandėliuojamų medžiagų ar daiktų savininką (įrengusį asmenį), šis privalo kelius prižiūrintiems asmenims atlyginti šalinimo darbų išlaidas;“.
1.26. Išdėstyti 41.9 punktą taip:
„41.9. vaikščioti kelių apsaugos zonose, o statant laikinus sniegą sulaikančius statinius (sniegatvores, jų atramas), įrengiant sniego volus, tranšėjas, vandens nuleidimo, valymo įrenginius ar atliekant kelio griovių valymo ir grunto paskleidimo darbus – važiuoti per minėtąsias kelių apsaugos zonas. Šios įmonės informuoja apie tai žemės savininkus ir atlygina jiems padarytus nuostolius įstatymų nustatyta tvarka.“
2. Pripažinti netekusiu galios Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. kovo 14 d. nutarimo Nr. 284 „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. vasario 11 d. nutarimo Nr. 155 „Dėl kelių priežiūros tvarkos patvirtinimo“ pakeitimo“ (Žin., 2007, Nr. 37-1357) 4.4 punktą.