LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMAS

 

N U T A R I M A S

DĖL VAIKO TEISIŲ APSAUGOS KONTROLIERIAUS ĮSTAIGOS 2002 METŲ VEIKLOS ATASKAITOS

 

2003 m. birželio 10 d. Nr. IX-1621

Vilnius

 

Lietuvos Respublikos Seimas, išklausęs vaiko teisių apsaugos kontrolierės Gražinos IMBRASIENĖS ataskaitą ir konstatuodamas, kad Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaiga 2002 metais aktyviai ir kompetentingai vykdė Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstatymo nustatytus uždavinius ir stengėsi pasinaudoti visais Įstatymo suteiktais įgaliojimais, kad būtų geriau apsaugotos vaiko teisės ir jo teisėti interesai, nutaria:

 

1 straipsnis.

Pritarti Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaigos ataskaitai.

 

2 straipsnis.

Parengti Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstatymo pataisas, suteikiančias vaiko teisių apsaugos kontrolieriui galimybę imtis operatyvių priemonių prieš vaikui neigiamą poveikį darančią informaciją.

 

3 straipsnis.

Pasiūlyti Vyriausybei parengti ir pateikti Seimui svarstyti reikiamus teisės aktų projektus, kuriuose vaiko teisių apsauga ir užtikrinimas būtų numatyti kaip prioritetinė valstybės politikos sritis.

 

4 straipsnis.

Pasiūlyti Vyriausybei rengiant 2004 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių įstatymą bei su juo susijusius teisės aktus iš bendros sumos, numatytos valstybinėms (perduotoms savivaldybėms) funkcijoms atlikti, išskirti atskira eilute lėšas vaiko teisių apsaugos srities finansavimui.

 

5 straipsnis.

Pasiūlyti Vyriausybei kartu su Savivaldybių asociacija parengti bendrą vaiko teisių apsaugos tarnybų veiklos strategiją.

 

6 straipsnis.

Atkreipti Vyriausybės dėmesį į tai, kad būtina spręsti buvusių globotinių (rūpintinių), taip pat vaikų, atlikusių teismo skirtas bausmes, integracijos problemas: ugdymo, įdarbinimo, būsto suteikimo ir pan.

 

7 straipsnis.

Pasiūlyti Vyriausybei kartu su įgaliotomis institucijomis parengti ir įgyvendinti bendrą bei išsamią vaikų statistikos (duomenų bazės) sistemą.

 

8 straipsnis.

Spartinti institucinės vaikų globos (rūpybos) reformą ir valstybės garantuojamos piniginės socialinės paramos (pagalbos) šeimai sistemą.

 

9 straipsnis.          

Pasiūlyti Vyriausybei užtikrinti veiksmingos socialinės psichologinės pagalbos šeimai teikimą, formuojant kokybiškai naują požiūrį į tokių paslaugų būtinumą.

 

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO PIRMININKAS                       ARTŪRAS PAULAUSKAS

______________