LIETUVOS RESPUBLIKOS VIDAUS REIKALŲ MINISTERIJA

 

Į S A K Y M A S

DĖL SOCIALINĖS BEI PSICHOLOGINĖS REABILITACIJOS ĮSTAIGŲ VIDAUS TVARKOS TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO

 

1991 m. gegužės 30 d. Nr. 197

Vilnius

 

 

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos nutarimo „Dėl Lietuvos Respublikos socialinės bei psichologinės reabilitacijos taikymo laikinojo įstatymo įsigaliojimo“ 6 straipsniu tvirtinu Socialinės bei psichologinės reabilitacijos įstaigų vidaus tvarkos taisykles.

ĮSAKAU:

1. Socialinės bei psichologinės reabilitacijos įstaigų vadovams organizuoti Vidaus tvarkos taisyklių išnagrinėjimą su asmenine sudėtimi, paskelbimą speckontingentui ir jų vykdymą.

2. Pataisos reikalų departamentui užtikrinti įsakymo vykdymo kontrolę.

 

 

 

MINISTRO PAV.                                                                                                     M. MISIUKONIS


 

Lietuvos Respublikos VRM 1991 m. įsakymo

Nr. 197

PRIEDAS

 

Socialinės bei psichologinės reabilitacijos įstaigos Vidaus tvarkos taisyklės

 

I. Bendrieji nuostatai.

1.1.. Vidaus tvarkos taisyklės reguliuoja ir konkretizuoja atskirus asmenų priėmimo, laikymo ir paleidimo iš socialinės bei psichologinės reabilitacijos įstaigų (toliau – SPRĮ); režimo, priežiūros ir sargybos organizavimo; medicinos pagalbos teikimo; komunalinio ir buitinio aptarnavimo; skatinimo priemonių ir nuobaudų taikymo; privalomojo darbo klausimus ir yra parengtos remiantis Lietuvos Respublikos įstatymais.

1.2. Socialinės bei psichologinės reabilitacijos priemonėmis siekiama išsaugoti ir sustiprinti jų sveikatą, įteigti norą gydytis nuo alkoholizmo, narkomanijos ar toksikomanijos ir atsisakyti nuo alkoholinių gėrimų, narkotinių ir toksinių medžiagų vartojimo; išugdyti poreikį kultūriniam bei dvasiniam tobulėjimui; atstatyti bei ugdyti darbo įgūdžius.

1.3. SPRĮ yra pataisos reikalų įstaigų sistemos struktūrinė dalis.

1.4. SPRĮ galimų laikyti asmenų skaičius nustatomas ir keičiamas Vidaus reikalų ministro įsakymu, remiantis Lietuvos Respublikos Vyriausiojo valstybinio gydytojo higienisto patvirtintomis socialinės bei psichologinės reabilitacijos įstaigų gyvenamųjų patalpų higieninėmis normomis.

1.5. Asmenų, laikomų SPRĮ, priežiūra ir sargyba, panaudojant inžinierinius ir techninius įrengimus, organizuojama ir vykdoma Vidaus reikalų ministerijos nustatyta tvarka.

1.6. Įstaiga skirstoma į teritorijas: administracinę, gyvenamąją, gamybos ir pagalbinę.

1.7. Gyvenamojoje teritorijoje turi būti gyvenamosios patalpos, medicinos dalis su specializuota poliklinika bei stacionaru, valgykla ir virtuvė su pagalbinėmis patalpomis, aktų salė (kurią galima naudoti kaip klubą ir kino salę), pirtis (arba dušai), parduotuvė, kirpykla, smulkaus rūbų ir avalynės remonto dirbtuvės ir kitos būtinos komunalinės buitinės patalpos.

1.8. Gamybos teritorijoje yra gamybinės, pagalbinės ir tarnybinės patalpos, žaliavų ir produkcijos sandėliai.

1.9. Degalų ir tepalų, chemijos bei nuodingųjų medžiagų sandėliai, vaistinė, radijo perdavimo ir priėmimo ryšio patalpos įrengiamos už gyvenamosios bei gamybos teritorijos ribų. Įstaigos teritorijoje leidžiama turėti šių medžiagų kiekį, reikalingą vienos dienos darbui.

1.10. Kontrolinis leidimų punktas įrengiamas taip, kad reguliuotų ir kontroliuotų asmenų, laikomų įstaigoje, darbuotojų, bei kitų asmenų, turinčių leidimą įeiti į įstaigą, ir transporto įleidimą ir išleidimą iš įstaigos teritorijos.

Kontroliniame leidimų punkte turi būti budinčių priežiūros kontrolierių; siuntinių, banderolių perdavimų priėmimo ir išdavimo; asmenų apieškojimo patalpos.

1.11. Gyvenamojoje ir gamybos teritorijoje bei kontroliniame leidimų punkte įstaigų administracija gali įrengti ir kitas reikalingas patalpas, jeigu tai neprieštarauja režimo, apsaugos bei sargybos, sanitarijos bei higienos ir priešgaisrinės apsaugos reikalavimams.

1.12. Iš įstaigos ir kitų žinybų darbuotojų sudaroma reabilitacijos komisija, kurios narių skaičių ir sudėtį savo įsakymu tvirtina įstaigos viršininkas. Jos pirmininkas yra įstaigos viršininkas.

Reabilitacijos komisija svarsto ir sprendžia asmenų laikymo įstaigoje laiko reguliavimo, išbūto įstaigoje laiko neįskaitymo į bendrą darbo stažą klausimus, siūlo skirti paskatinimus ir nuobaudas, svarsto kitus asmenų, laikomų SPRĮ, socialinės bei psichologinės reabilitacijos klausimus. Remdamasi asmenų, laikomų įstaigoje, reabilitacijos efektyvumo analize priima rekomendacijas šiam darbui pagerinti.

Reabilitacijos komisija posėdžiauja ne rečiau, kaip kartą per mėnesį arba įstaigos viršininko nurodymu.

Reabilitacijos komisijos posėdžiai ir sprendimai protokoluojami. Reabilitacijos komisijos sprendimus, patvirtintus įstaigos viršininko, privalo vykdyti visi įstaigos darbuotojai.

 

2. Asmenų priėmimo ir apskaitos tvarka SPRĮ

 

2.1. Asmenų priėmimo ir laikymo SPRĮ pagrindas yra įsiteisėjęs teismo nutarimas.

2.2. Asmenis su jų bylomis, pristatytus policijos į SPRĮ, priima įskaitos skyriaus darbuotojas, o ne darbo dienomis ir valandomis – budintis įstaigos viršininko padėjėjas, kurie patikrina asmens bylą ir, remdamiesi byloje esančiais dokumentais, patikslina asmenybę.

2.3. Priimamojo asmens byloje turi būti šie dokumentai:

a) teismo nutarimo nuorašas ir pažyma apie nutarimo įsiteisėjimą;

b) sulaikymo protokolas;

c) asmens anketa;

d) gydytojų pažyma;

e) pasas (jam nesant 9 forma, LR piliečio pažymėjimas);

f) keturios fotonuotraukos 4x6 cm;

g) darbo knygelė arba pažyma iš paskutinės darbovietės;

h) pažyma apie teistumą;

i) kvito apie pinigų arba kitų vertybių paėmimą iš asmens nuorašas.

2.4. Jeigu priimamo į SPRĮ asmens byloje trūksta (išskyrus įsiteisėjusio teismo nutarimo nuorašą) išvardintų dokumentų, arba jie surašyti neteisingai, surašomas aktas, įpareigojantis policijos pareigūną artimiausiu laiku pristatyti dokumentus arba ištaisyti klaidas (priedas Nr. 1).

2.5. Asmenį priimant į SPRĮ, jis pasirašytinai supažindinamas su įstaigos vidaus tvarkos taisyklėmis ir perspėjamas apie jų pažeidimo pasekmes (priedas Nr. 2).

2.6. Asmens buvimo įstaigoje laikas skaičiuojamas nuo priėmimo dienos, o jeigu jis prieš pristatant į įstaigą buvo laikomas policijos komisariate (nuovadoje) – nuo jo sulaikymo dienos.

2.7. Įskaitos skyrius per 3 dienas nuo asmens priėmimo į įstaigą, apie jo priėmimą praneša giminėms ir teismui, priėmusiam nutarimą; per 5 dienas – Vidaus reikalų ministerijos informaciniam centrui (priedas Nr. 3, Nr. 4).

2.8. SPRĮ laikomų asmenų apskaitą vykdo įskaitos skyrius. Asmenys, priimti, paleisti ir perkelti į kitas įstaigas, registruojami asmens bylų registracijos žurnale (priedas Nr. 5). Asmenį priėmus į įstaigą, užpildomas personalinės apskaitos ir kontrolės kortelės (priedas Nr. 6).

2.9. Įskaitos skyrius kasdien praneša įstaigos buhalterijai asmenų, laikomų įstaigoje, skaičių ir jų darbo bei kitą buvimo vietą įstaigoje. Apie asmenų, laikomų įstaigoje, skaičių bei jų judėjimo dinamiką atsiskaito VRM informaciniam centrui ir Pataisos reikalų departamentui pagal nustatytas ataskaitų formas.

2.10. Asmens bylos, apskaitos ir kontrolinės kortelės saugomos metalinėse spintose. Apskaitos kortelės išdėstomos abėcėlės tvarka, bylos pagal eilės numerius, kontrolinės kortelės – pagal paleidimo iš įstaigos metus, mėnesius ir dienas.

2.11. Įstaigos viršininko įsakymu sudaroma komisija, kuri kartą per pusmetį patikrina įstaigoje laikomų asmenų, jų asmens bylų ir apskaitos kortelių skaičių. Patikrinimas įforminamas aktu.

2.12. Asmens bylos susideda iš 2-jų dalių. Pirmoje dalyje laikomi dokumentai, kuriais remiantis asmuo buvo priimtas į įstaigą ir dokumentai apie jo paleidimą prieš terminą iš įstaigos arba jo buvimo įstaigoje laiko pratęsimą, arba neįskaitymą anksčiau išbūto įstaigoje laiko. Antroje dalyje – dokumentai apie jo darbą ir elgesį įstaigoje, bei kiti dokumentai apie asmenį jo buvimo įstaigoje laiku.

2.13. Asmens bylos išduodamos susipažinti kitiems darbuotojams tik pasirašius už jas specialiame žurnale (priedas Nr. 7) įstaigos viršininko nustatyta tvarka.

 

3. Pareigūnų ir darbuotojų tarpusavio santykiai su asmenimis, laikomais SPRĮ

 

3.1. Visi įstaigų darbuotojai privalo būti dėmesingi ir jautrūs asmenims, laikomiems įstaigose, operatyviai ir objektyviai reaguoti į jų prašymus bei skundus, visokeriopai stiprinti drausmę ir tvarką ir užkirsti kelią režimo pažeidimams, dalyvauti socialinės bei psichologinės reabilitacijos priemonių vykdyme.

3.2. Įstaigų darbuotojams kategoriškai draudžiami netarnybiniai ryšiai su asmenimis, laikomais įstaigose, jų artimaisiais ir giminėmis.

3.3. Prireikus SPRĮ administracija turi teisę patikrinti įeinančių ir išeinančių iš įstaigos asmenų, išskyrus deputatų, prokurorų bei kitų pareigūnų, vykdančių SPRĮ veiklos kontrolę daiktus ir drabužius.

3.4. Patikrina įstaigos viršininko (jam nesant įstaigos viršininko budinčio padėjėjo) įpareigoti pareigūnai, kurie turi būti tos pačios lyties, kaip ir tikrinamieji.

Prieš patikrinant pasiūloma savo noru parodyti visus nešamus daiktus. Patikrinama kabinete ar kitoje patalpoje, nematant patikrinime nedalyvaujantiems asmenims. Patikrinimo rezultatai įforminami aktu.

 

4. Asmenų, laikomų SPRĮ, teisės

 

4.1. Asmenys, laikomi SPRĮ, turi Lietuvos Respublikos įstatymų nustatytas teises, išskyrus įstatymų numatytus apribojimus.

4.2. Asmenys, laikomi SPRĮ, turi teisę:

4.2.1. Gauti ir siųsti neribojamą skaičių laiškų;

4.2.2. Gauti neribojamą skaičių banderolių su spauda ir knygomis;

4.2.3. Gauti neribojamą skaičių siuntinių ir perdavimų;

4.2.4. Naudoti maisto produktams ir būtiniausiems reikmenims įsigyti 50 rb. pinigų iš savo asmeninės sąskaitos per mėnesį (kainoms pasikeitus ši pinigų suma koreguojama atsižvelgiant į vidutinį kainų indeksą);

4.2.5. Gauti neribojamą skaičių trumpalaikių – iki 4 valandų – pasimatymų ne darbo metu, kuriuos suteikia budintis įstaigos viršininko padėjėjas, išimties tvarka įstaigos viršininkas turi teisę trumpalaikius pasimatymus suteikti darbo metu;

4.2.6. Gauti 6 ilgalaikius – iki 3 parų – pasimatymus per metus, kurie suteikiami tik su artimais giminaičiais ir sutuoktiniu.

4.2.7. Gauti kasmetines atostogas įstatymo nustatyta tvarka;

4.2.8. Gauti pinigines perlaidas arba pinigus, kurie deponuojami į asmenines sąskaitas.

4.2.9. Siųsti pinigines perlaidas iš esančių asmeninėse sąskaitose pinigų artimiems giminaičiams ir sutuoktiniui, o įstaigos viršininkui leidus ir kitiems asmenims.

4.2.10. Gauti pinigus iš savo asmeninių sąskaitų išleidžiant namo kasmetinių atostogų, į miestą švenčių arba poilsio dienomis ir trumpalaikių atostogų.

4.2.11. Išsikviesti advokatą; už advokato paslaugas apmoka iš savo sąskaitos jį išsikvietęs asmuo arba jo artimieji;

4.2.12. Naudotis apmokamu iš savo sąskaitos telefonu Respublikos ribose; naudojimosi telefonu ir apmokėjimo tvarką nustato įstaigos viršininkas.

4.2.13. Įsigyti už lėšas, esančias asmeninėse sąskaitose, neribotą kiekį literatūros bei rašomųjų reikmenų, portatyvinius televizorius bei radijo imtuvus, taip pat prenumeruoti laikraščius ir žurnalus.

4.2.14. Naudotis įsigytais, giminių arba artimųjų perduotais portatyviniais televizoriais bei radijo imtuvais.

4.2.15. Kreiptis tik savo vardu ir pačiam apmokant pašto išlaidas į valstybės organus, pareigūnus bei kitas instancijas su pasiūlymais, pareiškimais ir skundais.

4.3. Artimo giminaičio arba sutuoktinio mirties atveju įstaigos viršininkas privalo, o esant kitoms svarbioms priežastims – turi teisę, suteikti trumpalaikes – iki 10 parų – neapmokamas atostogas.

4.4. Artimo giminaičio, sutuoktinio ar kito asmens mirties atveju turi būti mirties faktą patvirtinantis dokumentas, o esant kitoms svarbioms priežastims, tai įrodantys dokumentai.

4.6. Jeigu asmenys, laikomi įstaigose, asmeninėse sąskaitose neturi pinigų, įstaigos viršininkui leidus, bendrojo tipo įstaigose išduodamas avansas, o specialiojo tipo – pašalpa – kelionės išlaidoms apmokėti.

4.7. Asmenys, norintys gauti ilgalaikius pasimatymus, siųsti pinigines perlaidas arba gauti pinigus iš asmeninių sąskaitų, avansą arba pašalpą, gauti trumpalaikes – iki 10 parų neapmokamas arba kasmetines atostogas, iškviesti advokatą, įsigyti iš savo asmeninės sąskaitos literatūros bei rašomųjų reikmenų, taip pat prenumeruoti laikraščius ir žurnalus – pareiškimu kreipiasi į įstaigos administraciją.

Pareiškimai išnagrinėjami ir atsakymai į pareiškimus paskelbiami per tris dienas nuo jų gavimo momento.

4.8. Įstaigos administracija asmenų, laikomų SPRĮ, vardu gautus laiškus jiems įteikia, taip pat asmenų laiškus išsiunčia adresatams ne vėliau kaip per tris dienas nuo tos dienos, kurią laiškas buvo gautas arba asmens įteiktas.

4.9. Prokurorui adresuoti pasiūlymai, pareiškimai ir skundai išsiunčiami per vieną parą nuo jų gavimo momento.

4.10. Atsakymai į asmenų, laikomų SPRĮ, pasiūlymus, pareiškimus ir skundus paskelbiami jiems pasirašytinai per tris dienas nuo jų gavimo momento. Atsakymai dedami į asmenų, laikomų SPRĮ, asmens bylas.

4.11. Darbo laikas, praleistas pasimatymuose, neapmokamas; asmenys, esantys ilgalaikiuose pasimatymuose, turi teisę, juos pertraukę, eiti į darbą.

4.12. Darbo stažas, suteikiantis teisę į kasmetines atostogas, pradedamas skaičiuoti nuo atvykimo į įstaigą dienos.

4.13. Naudotis portatyviniais televizoriais bei radijo imtuvais leidžiama savo nuožiūra, išskyrus dienotvarkėje numatytą miego laiką ir esant patalpintam į specialiąsias patalpas.

4.14. Asmenims, negaunantiems siuntinių ir perdavimų, suteikiama teisė pirkti, viršijant iki 30 rublių nustatytąją Lietuvos Respublikos socialinės bei psichologinės reabilitacijos taikymo laikinojo įstatymo 14 straipsnio sumą, už pinigus, turimus jų asmeninėse sąskaitose, maisto produktus ir būtiniausius reikmenis.

 

5. Asmenų, laikomų SPRĮ, pareigos

 

5.1. Asmenys, laikomi SPRĮ, privalo laikytis Lietuvos Respublikos įstatymų ir šių vidaus tvarkos taisyklių:

5.1.1. Prisistatyti vardu ir pavarde įstaigos darbuotojams bei įstaigą inspektuojantiems asmenims.

5.1.2. Kreiptis, prisistačius vardu ir pavarde, į įstaigos darbuotojus bei įstaigą inspektuojančius asmenis kreipiniu „tamsta“ ir pareigūnų įvardinimu;

5.1.3. Saugoti savo ir aplinkinių sveikatą, nepažeisti jų teisių ir teisėtų interesų sveikatos ir jos apsaugos srityje;

5.1.4. Sąžiningai dirbti SPRĮ administracijos skirtą darbą;

5.1.5. Vykdyti higieninių norminių aktų, valstybinių standartų reikalavimus darbo medicinos ir žmonių saugos darbe srityse;

5.1.6. Dalyvauti įstaigos administracijos organizuojamuose reabilitacinio pobūdžio užsiėmimuose;

5.1.7. Tausoti valstybės ir kitų asmenų turtą;

5.1.8. Dorai elgtis ir būti mandagiais;

5.1.9. Dvi valandas per savaitę dirbti neapmokant už darbą įstaigos teritorijos tvarkymo bei savo kultūrinių buitinių sąlygų gerinimo darbus.

5.2. Asmenims, laikomiems SPRĮ, draudžiama:

5.2.1. Gaminti, įsigyti, laikyti ir vartoti alkoholinius gėrimus (jų surogatus), narkotines ar toksines priemones; šaltus ir šaunamuosius ginklus; sprogstančias, nuodingąsias bei greitai užsidegančias medžiagas; rašomąsias mašinėles; dauginimo bei radijo perduodamojo ryšio aparatus; lošimo kortas; medicinos instrumentus; karinę arba policijos aprangą bei jos atributiką; darbo įrankius (ne darbo vietoje ir ne darbo metu);

5.2.2. Žaisti azartinius žaidimus;

5.2.3. Savavališkai pasišalinti iš įstaigos teritorijos, darbo objekto arba įstaigos administracijos nustatytos kitos buvimo vietos;

5.2.4. Gyventi ne tam skirtose patalpose;

5.2.5. Kurstyti kitus asmenis atsisakyti vykdyti teisėtą administracijos reikalavimą dirbti; taip pat nesilaikyti vidaus tvarkos taisyklėse nustatyto režimo.

5.2.6. Organizuoti vidaus tvarkos taisyklėse nenumatytas asmenų, laikomų SPRĮ, formuotes, bei dalyvauti jų veikloje.

5.2.7. Nenustatyta tvarka įsigyti ir realizuoti maisto produktus ir daiktus.

5.2.8. Turėti gyvenamojoje ir darbo teritorijose pinigų. Už pinigus ir vertingus daiktus neatiduotus saugoti įstaigai, įstaigos administracija neatsako.

5.2.9. Rūkyti ne tam skirtose vietose.

5.2.10. Laikyti maisto produktus ir daiktus ne tam skirtose vietose.

5.2.11. Leisti ir platinti be įstaigos administracijos leidimo spaudos leidinius;

5.2.12. Gaminti ir realizuoti įvairius gaminius be įstaigos administracijos leidimo;

5.2.13. Laikyti įstaigos teritorijoje naminius ir laukinius gyvūnus.

 

6. Asmenų, laikomų SPRĮ, skatinimo priemonės ir nuobaudos

 

6.1. Už gerą elgesį ir sąžiningą darbą asmenims, laikomiems SPRĮ, gali būti taikomos šios skatinimo priemonės:

6.1.1. Paskelbiama padėka;

6.1.2. Prieš terminą panaikinama pirmiau paskirta nuobauda;

6.1.3. Skiriama premija už geriausius darbo rodiklius;

6.1.4. Papildomai suteikiama iki 3 ilgalaikių pasimatymų per vienerius metus;

6.1.5. Išleidžiami į miestą švenčių arba poilsio dienomis iki 6 valandų laikui;

6.1.6. Išleidžiami namo kasmetinių atostogų;

6.1.7. Teikiami teismui iš socialinės bei psichologinės reabilitacijos įstaigos paleisti prieš terminą;

6.2. Asmenis, laikomus SPRĮ, paskatina įstaigos viršininkas savo nutarimu arba įsakymu. Išrašai iš įstaigos viršininko įsakymo ir nutarimai dedami į asmens bylas.

6.3. Būrių viršininkai turi teisę asmenis, laikomus SPRĮ, paskatinti žodžiu pareikšdami padėką. Visus paskatinimus būrių viršininkai įrašo į individualius asmenų reabilitacijos žurnalus.

6.4. Paskatinimai numatyti 6.1.5; 6.1.6; 6.1.7 skiriami remiantis įstaigos reabilitacijos komisijos teikimais.

6.5. Skatinant asmenį, turintį galiojančią nuobaudą, kaip taisyklė, pirmiausia panaikinama ši nuobauda.

6.6. Piniginė premija įrašoma į asmeninę sąskaitą. Iš visų rūšių premijų išskaitos SPRĮ išlaikymui nedaromos.

6.7. Asmenims, laikomiems SPRĮ, už nustatytų vidaus tvarkos taisyklių reikalavimų pažeidimą gali būti skiriamos šios nuobaudos:

6.1.7. Įspėjimas arba papeikimas;

6.7.2. Be eilės budėjimas įstaigos patalpoms ar teritorijai tvarkyti;

6.7.3. Uždraudimas vieno ilgalaikio pasimatymo;

6.7.4. Uždraudimas vieną mėnesį gauti siuntinius ir pervedimus;

6.8. Už sistemingą nustatytų reikalavimų nesilaikymą arba itin piktybinį drausmės pažeidimą asmenims, laikomiems SPRĮ, galima taikyti patalpinimą į specialiąsias patalpas iki 10 parų. Ši nuobauda vykdoma gavus raštišką gydytojo leidimą.

6.9. Skiriama nuobauda turi atitikti nusižengimo arba pražangos sunkumą ir pobūdį bei asmens psichologines ypatybes.

6.10. Asmenims, laikomiems SPRĮ, nuobaudas skiria įstaigos viršininkas savo nutarimu, remdamasis reabilitacijos skyriaus arba operatyvinės režimo dalies, arba reabilitacijos komisijos rekomendacijomis (Priedas Nr. 8, 8A). Nutarimai skirti nuobaudą, po jų įvykdymo, su medžiaga dėl nuobaudos paskyrimo dedami į asmens bylas.

6.11. Būrio viršininkas turi teisę asmenis, laikomus SPRĮ, įspėti arba pareikšti papeikimą žodžiu, skirti be eilės budėjimą įstaigos patalpoms ar teritorijai tvarkyti. Visas nuobaudas būrių viršininkai įrašo į individualius asmenų reabilitacijos žurnalus.

6.12. Nesant įstaigos viršininko, budintis įstaigos viršininko padėjėjas turi teisę savo nutarimu asmenį patalpinti iki 24 valandų į specialiąsias patalpas, jeigu jis yra neblaivus arba apsvaigęs nuo narkotinių ar toksinių medžiagų, arba savo veiksmais kelia pavojų kitiems asmenims ir nėra akivaizdžių traumos ar ligos požymių. Tokį asmenį turi apžiūrėti gydytojas ne vėliau kaip per 24 valandas.

6.13. Nuobauda gali būti paskirta ne vėliau kaip per 10 parų nuo nusižengimo išaiškinimo dienos, o jei ryšium su nusižengimu buvo daromas tyrimas – nuo jo pabaigimo dienos.

6.14. Paskirtoji nuobauda vykdoma tuoj pat arba kiekvienu atveju ne vėliau kaip per vieną mėnesį nuo jos paskyrimo. Jeigu nuobauda nebuvo nukreipta vykdyti per vieną mėnesį nuo jos paskyrimo dienos, tai ji nebevykdoma.

6.15. Budintis įstaigos viršininko padėjėjas visas paskirtas nuobaudas įrašo į nuobaudų registracijos žurnalą (Priedas Nr. 9).

6.16. Asmuo turi teisę apskųsti jam paskirtą nuobaudą. Skundo padavimas nesustabdo nuobaudos vykdymo.

6.17. Asmenų laikymo specialiosiose patalpose laikas įstaigos viršininko sprendimu gali būti sutrumpintas dėl ligos ir kitų svarbių priežasčių.

6.18. Aukštesnis pareigūnas gali nuobaudą sušvelninti, taip pat ją panaikinti, jeigu paskyręs nuobaudą pareigūnas šiuo atveju viršijo savo įgaliojimus arba jeigu nuobauda buvo paskirta, asmeniui nepadarius nusižengimo.

6.19. Jeigu per vienerius metus nuo nuobaudos atlikimo dienos asmeniui nėra paskiriama nauja nuobauda, jis laikomas neturinčiu nuobaudų.

 

7. Režimo, priežiūros ir sargybos organizavimas

 

7.1. Nustatytas SPRĮ režimas užtikrina socialinės bei psichologinės reabilitacijos priemonių taikymą ir asmenų, laikomų įstaigoje, nuolatinę priežiūrą.

7.2. Asmenų, priimamų į SPRĮ, daiktai yra patikrinami, o asmenys apieškomi.

7.3. Asmenų, laikomų SPRĮ, dienotvarkėje nustatomas miego, darbo pradžios ir pabaigos bei darbo pertraukų, reabilitacinių priemonių, maitinimo, laisvalaikio, asmenų sutikrinimo laikas. Dienotvarkę tvirtina įstaigos viršininkas. Dienotvarkė paskelbiama asmenims, laikomiems įstaigoje.

7.4. Asmenys, laikomi įstaigoje, sutikrinami su įskaitos duomenimis ne rečiau, kaip kartą per parą dienotvarkėje nustatytu laiku. Esant reikalui leidžiama sutikrinti bet kuriuo paros laiku. Sutikrinama asmenų bendros rikiuotės įstaigos teritorijoje metu, o esant oro temperatūrai žemiau -16 laipsnių C ir nepalankioms oro sąlygoms – patalpose.

7.5. Asmenys, kurie per sutikrinimą dirba, taip pat esantys įstaigos stacionare arba ilgalaikiuose pasimatymuose bei turintys gydytojo pažymėjimus dėl ligos nuo bendros rikiuotės atleidžiami. Šie asmenys sutikrinami jų buvimo vietose.

7.6. Asmenims, išleidžiamiems į miestą švenčių arba poilsio dienomis, kasmetinių atostogų išduodamas atitinkamas pažymėjimas (Priedas Nr. 10, 11, 12).

7.7. Apie asmenis, išleidžiamus kasmetinių atostogų, ne vėliau, kaip prieš 10 dienų pranešama jų gyvenamosios arba vykimo atostogauti vietos policijos komisariatui (nuovadai).

7.8. Apie asmenis, savavališkai pasišalinusius iš įstaigos arba administracijos nustatytos kitos buvimo vietos, arba vėluojančius grįžti iš atostogų, taip pat sugrįžusius arba sugrąžintus į SPRĮ operatyvinė režimo tarnyba, o nedarbo valandomis ir dienomis budintis įstaigos viršininko padėjėjas, nedelsiant praneša asmenų gyvenamosios vietos policijos komisariatui (nuovadai).

7.9. Asmeniui savavališkai pasišalinus iš įstaigos arba administracijos nustatytos kitos buvimo vietos, arba vėluojant grįžti iš atostogų budintis įstaigos viršininko padėjėjas ir būrio viršininkas surašo specialų aktą ir įregistruoja į asmenų savavališko pasišalinimo arba vėlavimo atvejų registracijos žurnalą (Priedas Nr. 13, Nr. 14). Asmeniui sugrįžus, arba jį sugrąžinus į įstaigą, įstaigos režimo tarnybos viršininkas į aktą įrašo išvadas apie pasišalinimo arba vėlavimo priežastis ir trukmę. Išvadas tvirtina įstaigos viršininko pavaduotojas operatyviniam režimo darbui ir perduoda reabilitacijos komisijai, kuri sprendžia neįskaitymo šiam asmeniui anksčiau išbūto įstaigoje laiko arba kitų reabilitacijos priemonių taikymo klausimą. Pasišalinimo arba vėlavimo ir sulaikymo arba sugrįžimo į įstaigą dienos skaičiuojamos kaip viena diena.

7.10. Asmenys, laikomi įstaigoje, gali būti apieškomi, o jų korespondencija tikrinama, kai esama patikimų žinių, kad jie turi arba bandys įsigyti, arba perduoti alkoholinius gėrimus, narkotines ar toksines medžiagas bei kitus draudžiamus daiktus. Apieško tos pačios lyties darbuotojai kaip ir apieškomieji asmenys.

7.11. Apie pinigų arba draudžiamų daiktų radimą ir paėmimą apieškant surašomas aktas (priedas Nr. 15).

7.12. Pas asmenis, laikomus SPRĮ, rastosios narkotinės bei toksinės medžiagos paimamos. Jų saugojimo ir sunaikinimo klausimas sprendžiamas priimant sprendimą dėl baudžiamosios atsakomybės.

7.13. Menkaverčiai, netinkami naudojimui daiktai, kuriuos draudžiama turėti ir alkoholiniai gėrimai (jų surogatai) paimami ir sunaikinami dalyvaujant ir pasirašant asmeniui iš kurio nurodyti daiktai paimti. Sunaikinimas įforminamas aktu (priedas Nr. 16).

7.14. Pas asmenis, laikomus SPRĮ, rastieji vertingi ar tinkami naudojimui daiktai, kuriuos draudžiama su savimi turėti, perduodami saugoti iki asmuo bus paleistas iš įstaigos.

7.15. Asmenys, laikomi SPRĮ, įsigiję pinigų, privalo juos padėti į savo asmeninę sąskaitą.

Apieškant rastieji pinigai, jeigu jie laikomi neteisėtai, perduodami į valstybės pajamas motyvuotu įstaigos viršininko nutarimu, prokuroro sankcionuotu (priedas Nr. 17).

7.16. Specialiosios patalpos įrengiamos ir asmenys laikomi jose Vidaus reikalų ministerijos nustatyta tvarka.

7.17. Asmenis patalpina į specialiąsias patalpas įstaigos viršininko budintis padėjėjas pasitelkęs priežiūros kontrolierius arba kitus pareigūnus. Patalpinami asmenys apieškomi.

7.18. Asmenims, patalpintiems į specialiąsias patalpas, uždraudžiama susirašinėti, išskyrus pareiškimus ir skundus, kurie įteikiami įstaigos administracijai; jiems neišduodamos banderolės su spauda ir knygomis, siuntiniai ir perdavimai; nesuteikiami pasimatymai ir atostogos, išskyrus artimo giminaičio ar sutuoktinio mirties atvejį; neleidžiama įsigyti maisto produktų ir būtiniausių reikmenų, rūkyti, naudotis portatyviniais televizoriais bei radijo imtuvais.

7.19. Asmenims, patalpintiems į specialiąsias patalpas, leidžiama kasdien 2 valandas pasivaikščioti tam skirtoje teritorijoje.

7.20. Asmenims, laikomiems SPRĮ, paskelbus badavimą, atsisakius dirbti arba vykdyti kitus teisėtus įstaigos administracijos reikalavimus, įstaigos viršininkas nedelsdamas išsiaiškina priežastis, keliamų reikalavimų teisėtumą ir imasi priemonių priežasčių pašalinimui ir teisėtų reikalavimų tenkinimui.

Jeigu asmenų, laikomų įstaigoje, reikalavimai yra neteisėti arba priežasčių, paskatinusių nevykdyti teisėtų administracijos reikalavimų, nedelsiant pašalinti negalima, tai įstaigos viršininkas asmeniškai apie tai praneša šiems asmenims ir pasiūlo nedelsiant nutraukti badavimą ir vykdyti teisėtus administracijos reikalavimus.

7.21. Apie asmenų, laikomų SPRĮ, paskelbtą grupinį badavimą, grupinį atsisakymą dirbti arba vykdyti kitus teisėtus įstaigos administracijos reikalavimus įstaigos viršininkas praneša prokurorui ir Vidaus reikalų ministerijai.

7.22. Kai asmenys, laikomi SPRĮ, padaro neteisėtus grupinius veiksmus, šiurkščiai pažeidžiančius įstaigos vidaus tvarką, įstaigos viršininkas turi teisę, pranešęs prokurorui, laikinai sustabdyti asmenų, laikomų SPRĮ laiškų išsiuntimą bei gautų laiškų, banderolių su spauda, siuntinių ir kitų perduodamų daiktų įteikimą šiems asmenims; pasimatymų suteikimą; maisto produktų ir būtiniausių reikmenų perdavimą; paskatinimus bei lengvatas.

7.23. Budintis įstaigos viršininko padėjėjas turi teisę nesuteikti pasimatymų jeigu asmenys, atvykę į pasimatymus, yra neblaivūs arba apsvaigę nuo narkotinių ar toksinių medžiagų, taip pat nutraukti trumpalaikius ir ilgalaikius pasimatymus jeigu asmenys, esantys pasimatymuose, vartoja alkoholinius gėrimus (jų surogatus), narkotines ar toksines medžiagas arba išaiškėja, kad jie yra neblaivūs ar apsvaigę nuo narkotinių ar toksinių medžiagų, bando asmenims, laikomiems įstaigoje, perduoti alkoholinius gėrimus (jų surogatus), narkotines ar toksines medžiagas, draudžiamus daiktus.

7.24. Asmenys, laikomi SPRĮ, privalo dėvėti nustatyto pavyzdžio rūbus. Leidžiama avėti savo avalynę ir ne darbo metu gyvenamosiose patalpose, sporto bei fizinės kultūros užsiėmimuose dėvėti sportinius rūbus.

7.25. Esant galimybei, asmenys sergantys narkomanija ar toksikomanija, įstaigoje gali būti laikomi atskirai nuo kitų asmenų.

7.26. Moterys laikomos atskirai nuo vyrų.

7.27. SPRĮ darbuotojai bei pareigūnai, vykdantys įstaigos apsaugą bei laikomų asmenų priežiūrą, turi teisę Lietuvos Respublikos policijos įstatymo 41-43 straipsniuose nustatytais pagrindais ir tvarka naudoti šaunamąjį ginklą ir specialias priemones.

 

8. Socialinė bei psichologinė reabilitacija

 

8.1. Socialinės bei psichologinės reabilitacijos priemones organizuoja, įgyvendina, kontroliuoja ir įvertina jų efektyvumą įstaigos reabilitacijos tarnyba.

8.2. Įstaigos reabilitacijos tarnybą sudaro reabilitacijos skyrius ir medicinos dalis.

8.3. Reabilitacijos tarnybos pagrindinės darbo kryptys yra šios:

8.3.1. Moralinis, dorovinis auklėjimas;

8.3.2. Psichologinis asmenų, laikomų įstaigoje ištyrimas, jų charakterio bruožų bei asmenybės įvertinimas;

8.3.3. Rekomendacijų, pagrįstų individualiomis asmenų psichikos ypatybėmis, sudarymas;

8.3.4. Psichologinis bei psichoterapinis poveikis;

8.3.5. Sąmoningo požiūrio į darbą ugdymas;

8.3.6. Pagalba asmenims sprendžiant socialines problemas;

8.3.7. Profilaktinis darbas su asmenų, laikomų įstaigoje, sutuoktiniais bei artimaisiais.

8.3.8. Poreikio kultūriniam, dvasiniam gyvenimui bei sveikatai ugdymas;

8.3.9. Kultūrinių priemonių asmenims, laikomiems SPRĮ, organizavimas;

8.3.10. Noro dalyvauti visuomeninėje blaivybės veikloje ugdymas;

8.3.11. Individualių bei grupinių socialinės bei psichologinės reabilitacijos planų sudarymas;

8.3.12. Socialinės bei psichologinės reabilitacijos priemonių vykdymo įstaigoje kontrolė;

8.3.13. Socialinės bei psichologinės reabilitacijos priemonių įvertinimas.

8.4. Asmenų, laikomų įstaigoje, socialinei bei psichologinei reabilitacijai taikomi visi psichologinio bei psichoterapinio poveikio ir moralinio dorovinio auklėjimo bei kiti pedagogikos metodai, kurie yra numatyti metodinių rekomendacijų.

Šiuos metodus gali taikyti tik tam specialų pasiruošimą turintys asmenys.

8.5. Pagrindinė asmenų, laikomų SPRĮ, struktūrinė formuotė yra būrys, kurį sudaro 50-60 asmenų darbo brigadų principu. Būriui vadovauja būrio viršininkas.

8.6. Asmenis, laikomus SPRĮ, skiria į būrius ir išimties tvarka perkelia iš būrio į būrį įstaigos viršininkas savo įsakymu, remdamasis reabilitacijos komisijos rekomendacijomis.

8.7. Asmenys, laikomi būryje, suderinus su būrio viršininku, iš savo tarpo išsirenka būrio aktyvą, kurio narių skaičių ir sudėtį tvirtina įstaigos viršininko pavaduotojas reabilitacijai. Būrio viršininkas kontroliuoja būrio aktyvo veiklą.

Atstovai iš būrių aktyvo deleguojami į įstaigoje laikomų asmenų aktyvą, kurio narių skaičių ir sudėtį tvirtina įstaigos viršininkas. Įstaigoje laikomų asmenų aktyvui vadovauja įstaigos viršininko pavaduotojas reabilitacijai.

Būrio ir įstaigos aktyvas padeda įstaigos administracijai vykdyti socialinės bei psichologinės reabilitacijos priemones, užtikrinti vidaus tvarkos taisyklių vykdymą, palaikyti drausmę ir tvarką.

Būrio viršininkas ir psichologas kiekvienam asmeniui, laikomam SPRĮ, pildo individualų asmens reabilitacijos žurnalą (priedas Nr. 18).

8.10. Per savaitę demonstruojamas vienas meninis kino filmas nemokamai.

Dokumentiniai, mokomieji ir auklėjamojo pobūdžio kino filmai demonstruojami ir paskaitos rengiamos nemokamai. Jų skaičius neribojamas.

8.11. Įstaigos viršininkui leidus, meniniai filmai gali būti demonstruojami ir dažniau, taip pat rengiami meno kolektyvų pasirodymai, apmokant iš savo asmeninės sąskaitos asmenims, laikomiems bendrojo tipo įstaigoje, o specialiojo tipo – nemokamai.

8.12. Asmenys, laikomi įstaigoje, ne darbo metu gali dalyvauti meno saviveikloje.

8.13. Jiems organizuojamos sporto varžybos, fizinio lavinimo užsiėmimai. Leidžiamas kultivuoti sporto šakas ir sporto bei fizinės kultūros įrengimus nustato įstaigos viršininkas.

8.14. Iš įstaigos lėšų asmenų, laikomų įstaigoje, bibliotekai prenumeruojami Lietuvos Respublikos laikraščiai (1 egz. – 50 asmenų) ir žurnalai (1 egz. – 100 asmenų). Bibliotekos knygų fondai kasmet atnaujinami 5 proc. Asmuo, laikomas įstaigoje, vienu metu gali paimti iš bibliotekos ne daugiau, kaip dvi knygas.

8.15. Kas ketvirtį ir 8-tą laikymo įstaigoje mėnesį būrio viršininkas ir psichologas įvertina asmenų, laikomų įstaigoje, individualius socialinės bei psichologinės reabilitacijos rezultatus ir surašo asmenų charakteristikas.

 

9. Asmenų, laikomų SPRĮ, sveikatos išsaugojimas ir stiprinimas

 

9.1. Medicininės profilaktikos, ligų diagnostikos, gydymo ir medicininės reabilitacijos priemones vykdo, teikia medicinos paslaugas ir kontroliuoja sanitarinę priešepideminę būklę SPRĮ medicinos dalis.

9.2. Medicinos dalį sudaro specializuota poliklinika su stacionaru.

9.3. Medicinos dalis vykdo šias funkcijas:

a) atlieka asmenų, priimtų į SPRĮ, medicininį ir psichologinį ištyrimą;

b) teikia kvalifikuotą ambulatorinę ir stacionarinę medicinos pagalbą;

c) asmenims, laikomiems SPRĮ, pareiškus norą, teikia narkologinę pagalbą;

d) dalyvauja formuojant asmenų, laikomų įstaigoje, sveiką gyvenseną;

e) vykdo įstaigos objektų higieninę kontrolę įgaliojimų, suteiktų Valstybinės higieninės inspekcijos, ribose.

9.4. SPRĮ medicinos personalas savo darbe vadovaujasi Lietuvos Respublikos sveikatos ir jos apsaugos srities įstatymais, Sveikatos apsaugos ministerijos įsakymais, metodiniais nurodymais bei metodinėmis rekomendacijomis.

9.5. SPRĮ viršininko įsakymu sudaroma pastoviai veikianti gydytojų konsultacinė komisija, kurios pirmininkas – medicinos dalies viršininkas.

9.6. Gydytojų konsultacinė komisija vykdo šias funkcijas:

a) remiantis atliktais tyrimais bei specialistų išvadomis įvertina į įstaigą priimtų asmenų somatinę ir psichinę sveikatą;

b) sprendžia sudėtingesnius diagnostikos ir gydymo, laikino arba pastovaus nedarbingumo klausimus;

c) teikia rekomendacijas reabilitacijos komisijai dėl asmenų, laikomų įstaigoje, perkėlimo į specialaus tipo SPRĮ arba jų paleidimo iš įstaigos dėl ligos;

d) nurodo absoliučias ir sąlygines kontraindikacijas kokretiems gydymo metodams nuo alkoholizmo, narkomanijos ir toksikomanijos;

e) teikia rekomendacijas dėl asmenų, laikomų įstaigoje, įdarbinimo.

9.7. Būtinais atvejais įstaigoje laikomiems asmenims skubią konsultacinę ir specializuotą medicinos pagalbą teikia Sveikatos apsaugos ministerijos gydymo ir profilaktikos įstaigos ir higienos centrai.

Į šias Sveikatos apsaugos ministerijos gydymo įstaigas asmenis nukreipia medicinos dalies viršininkas, jam nesant – budintis gydytojas.

9.8. Nesant įstaigoje gydytojo, neatidėliotina medicinos pagalba teikiama Sveikatos apsaugos ministerijos nustatyta tvarka.

9.9. Asmeniui, laikomam įstaigoje, pareiškus norą gydytis nuo alkoholizmo, narkomanijos ar toksikomanijos, imamas raštiškas jo sutikimas.

9.10. Taikant narkologinę pagalbą pirmenybė teikiama psichoterapijos, refleksoterapijos ir kitiems nemedikamentinio gydymo metodams.

9.11. Įstaigos medicinos personalo darbas, esant reikalui organizuojamas dviem pamainom. Administracijos sprendimu medicinos dalyje gali būti organizuoti naktiniai gydytojų bei medicinos seserų budėjimai.

 

10. Asmenų, laikomų SPRĮ, darbo organizavimas

 

10.1. Asmenų, laikomų bendrojo tipo SPRĮ darbas yra būtina socialinės reabilitacijos priemonė, jie privalo dirbti administracijos skirtą darbą.

10.2. Specialaus tipo SPRĮ organizuojamos darbo terapijos dirbtuvės, kuriose asmenys, laikomi šiose įstaigose, gali savanoriškai dirbti.

10.3. SPRĮ gamybinė paskirtis yra ne komercinė veikla ir pelno siekimas, o asmenų, laikomų įstaigoje, darbo įgūdžių atstatymas ir ugdymas.

10.4. Asmenų buvimo įstaigoje laikas įskaitomas į bendrą darbo stažą, išskyrus tą laiką, kai asmenys be pateisinamų priežasčių nedirbo (buvo savavališkai pasišalinę iš SPRĮ arba administracijos numatytos kitos buvimo vietos, be pateisinamos priežasties vėlavo grįžti iš atostogų, už atsisakymą dirbti buvo patalpinti į specialiąsias patalpas) arba nevykdė darbo užduočių.

Kiekvieną vidaus tvarkos taisyklių pažeidimo atvejį, kai asmenų išbūtas įstaigoje laikas gali būti neįskaitytas į bendrą darbo stažą, apsvarsto reabilitacijos komisija jiems dalyvaujant. Komisijos sprendimai protokoluojami. Šių asmenų bendrą darbo stažą nustato įstaigos viršininkas įsakymu, remdamasis reabilitacijos komisijos protokolais, asmenų paleidimo iš įstaigos dieną (priedas Nr. 19).

Dokumentai apie bendro darbo stažo nustatymą saugomi įstaigos archyve pastoviai.

10.5. Asmenims, laikomiems bendrojo tipo SPRĮ, atsisakiusiems vykdyti teisėtus administracijos reikalavimus dirbti, maitinimo bei įstaigos išlaikymo išlaidos išskaičiuojamos iš jų asmeninės sąskaitos pagal planinę vienos dienos išlaikymo normą.

10.6. Asmenims, laikomiems įstaigoje, pavyzdingai besielgiantiems ir sąžiningai dirbantiems, įstaigos viršininko nustatyta tvarka leidžiama dirbti už įstaigos ribų. Šie asmenys gali būti įdarbinti sudarius rangos sutartis ir kitose įmonėse.

10.7. Asmenys, laikomi SPRĮ, negali dirbti: materialiai atsakingose pareigose (išskyrus asmeninių daiktų sandėlininkų, bibliotekininkų ir pirtininkų), dauginimo aparatais, buhalteriais, įskaitos skyriuje. Jiems draudžiama medicinos praktika, jų pavaldume negali būti darbuotojai, dirbantys samdos pagrindais.

10.8. Įstaigos ūkio aptarnavime dirba asmenys, laikomi SPRĮ. Jų skaičius negali viršyti 9 proc. bendro asmenų, laikomų įstaigoje, skaičiaus. Ypatingais atvejais šis procentas gali būti padidintas Pataisos reikalų departamentui leidus.

10.9. Visi asmenys, pradedantys dirbti, instruktuojami apie saugius darbo metodus pagal Darbų saugos departamento nurodymus.

10.10. Asmenims, laikomiems įstaigoje, susirgus profesine liga arba darbe susiluošinus, jiems SPRĮ moka laikino nedarbingumo pašalpas už visą nedarbingumo laiką (taip pat paleidus iš SPRĮ). Nedarbingumo laikas dėl kitų ligų neapmokamas.

10.11. Asmenis, laikomus įstaigoje, specialiais rūbais, individualiomis apsaugos priemonėmis ir specialiu maitinimu aprūpina darbo vietos administracija nemokamai.

10.12. Pagaminus ne dėl asmens, laikomo SPRĮ, kaltės produkcija, pripažinta broku, darbas už jos pagaminimą apmokamas pagal mažesnius įkainius, tačiau asmens darbo užmokestis negali būti mažesnis, kaip du trečdaliai jam nustatyto tarifinio atlygio (mėnesinio atlyginimo).

Gaminių brokas, atsiradęs dėl apdirbamos medžiagos paslėpto defekto, taip pat brokas ne dėl asmenų kaltės, pastebėtas po to, kai gaminį priėmė techninės kontrolės organas, asmenims apmokamas kaip tinkami gaminiai.

Visiškas brokas dėl asmenų, laikomų SPRĮ, kaltės neapmokamas. Už sugadintas žaliavas, medžiagas, pusfabrikačius, tyčiniai sugadintus įrengimus asmenys materialiai atsako pagal Lietuvos Respublikos darbo įstatymus.

Dalinis brokas dėl asmenų, laikomų SPRĮ, kaltės (jeigu produkcija nevisiškai atitinka nustatytus reikalavimus) apmokamas pagal mažesnius įkainius priklausomai nuo produkcijos tinkamumo laipsnio. Produkcijos tinkamumo laipsnį bei apmokėjimo dydį nustato SPRĮ administracija.

10.13. Asmenų, laikomų įstaigose, darbas apmokamas pagal jo kiekį ir kokybę ir galiojančias kainas bei įkainius. Darbo užmokestis pervedamas į asmenines sąskaitas ne vėliau sekančio mėnesio 15 dienos.

10.14. Įstaigos buhalterijos darbuotojai kiekvieną mėnesį – iki 20 dienos – supažindina kiekvieną asmenį, laikomą įstaigoje, su praėjusio mėnesio uždarbiu, jiems pasirašant žiniaraščiuose.

10.15. Asmenims, priimtiems į bendrojo tipo įstaigas, išimties tvarka, įstaigos viršininkui leidus, gali būti išduotas avansas – iki 20 rublių – apsipirkimui įstaigos parduotuvėje.

10.16. Asmenims, laikomiems įstaigose, sulaukus pensinio amžiaus įskaitos skyriaus darbuotojai ir būrių viršininkai teikia jiems pagalbą įforminant pensijas.

10.17. Iš asmenų, laikomų bendrojo tipo socialinės bei psichologinės reabilitacijos įstaigoje, uždarbio išskaitomą 30 proc. įstaigos išlaikymui, taip pat maisto ir aprangos kaina. Atlyginus šias išlaidas, iš priskaičiuoto uždarbio daromos išskaitos pagal vykdomuosius dokumentus Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso nustatyta tvarka.

10.18. Alimentai nepilnamečiams išlaikyti skaičiuojami nuo visos uždarbio sumos.

10.19. Iš šių asmenų uždarbio, priskaičiuoto už nustatytų išdirbio normų viršijimą, išskaitos socialinės bei psichologinės reabilitacijos įstaigos išlaikymui nedaromos.

10.20. Į bendrojo tipo socialinės bei psichologinės reabilitacijos įstaigoje laikomų asmenų, kurie įvykdo išdirbio normas ar nustatytasias užduotis, asmeninę sąskaitą turi būti įrašoma ne mažiau kaip 25 proc. jiems priskaityto mėnesinio uždarbio.

 

11. Asmenų, laikomų SPRĮ, komunalinis buitinis aprūpinimas

 

11.1. Asmenims, laikomiems SPRĮ, sudaromos reikiamos komunalinės buitinės gyvenimo sąlygos. Kiekvienam asmeniui, laikomam įstaigoje, paskiriama gyvenamoji vieta ir inventorius.

11.2. Asmenys, laikomi SPRĮ, aprūpinami maistu pagal Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintas normas.

11.3. Asmenys, laikomi specialaus tipo įstaigose, maitinami, aprūpinami nustatyto pavyzdžio drabužiais ir avalyne, jiems teikiamos komunalinės buitinės paslaugos nemokamai.

11.4. Asmenys, laikomi bendrojo tipo įstaigose, nedarbingumo atveju dėl ligos (išskyrus alkoholizmo, narkomanijos ar toksikomanijos recidyvą ir tyčinį susižalojimą) gauna maistą nemokamai. Pagrindas gauti nemokamą maistą yra gydytojų pažymėjimas apie nedarbingumą dėl ligos.

Asmenims, ambulatoriškai besigydantiems, dietinis maistas skiriamas vienam mėnesiui įstaigos viršininko įsakymu, pagal gydytojų rekomendacijas.

11.5. Asmenims, dėl įvairių priežasčių laikinai negyvenantiems SPRĮ, maisto normos neskiriamos.

11.6. Valgykloje vienu metu turi maitintis ne mažiau 1/3 esamo žmonių skaičiaus. Valgyklos patalpų išplanavimas, aprūpinimas įrengimais ir inventoriumi turi būti vykdomas pagal visuomeninio maitinimo normas.

11.7. Maistas valgykloje turi būti gaminamas prisilaikant technologinių procesų bei sanitarinių-higieninių taisyklių reikalavimų pagal patvirtintą valgiaraštį tris kartus paroje. Valgiaraštį sudaro intendantinio ir ūkinio aprūpinimo skyriaus viršininkas ir suderina su medicinos dalies viršininku. Valgiaraštį tvirtina SPRĮ viršininkas. Valgiaraštis, išimtinais atvejais, gali būti pakeistas SPRĮ viršininko raštišku nurodymu, subalansuojant produktų raciono kiekį. Valgiaraštis rašomas trimis egzemplioriais: pirmas egzempliorius saugomas buhalterijoje, antras – iškabinamas valgymo salėje, trečias – virtuvėje.

11.8. Įstaigos buhalterija išrašo važtaraščius pagal produktų aprūpinimo normas remiantis įskaitos dalies pažyma apie asmenų, laikomų įskaitoje skaičių (kiekvienam maisto racionui atskirai). Pasikeitus asmenų skaičiui, surašomas papildomas važtaraštis produktų išdavimui arba grąžinimui į maisto produktų sandėlį. Važtaraštis produktų išdavimui rašomas dviem egzemplioriais: pirmas egzempliorius paliekamas įstaigos maisto produktų sandėlyje, nuorašas – valgyklos vedėjui.

11.9. Maisto produktai valgyklai išduodami vienai parai. Nedarbo dienomis leidžiama maisto produktus išduoti 2-3 paroms. Už jų saugojimą ir tikslinį panaudojimą atsako valgyklos vedėjas.

11.10. Produktai maisto racionų gaminimui išduodami iš paros normos kiekvienam virimui pagal atskirą važtaraštį (pagal valgiaraštį ir įstaigoje laikomų asmenų skaičių).

Maisto produktai įdedami į katilus, dalyvaujant budinčiam įstaigos viršininko padėjėjui pagal svorį, nurodytą važtaraštyje, atsižvelgiant į maisto produktų nuostolius technologinio paruošimo metu.

11.11. Jeigu žmonės maitinami 2-3 pamainomis ir pertraukos tarp jų daugiau negu 1 val., maistas ruošiamas kiekvienai pamainai atskirai. Maistas turi būti pagamintas 20-30 min. iki išdavimo. Asmenims, kurie negalėjo pavalgyti laiku, paruoštą maistą galima laikyti iki 2 val. Jeigu asmenys bus maitinami 2 valandom vėliau, tuomet maistas jiems gaminamas atskirai.

11.12. Išduoti maistą leidžia budintis įstaigos viršininko padėjėjas remdamasis įstaigos medicinos darbuotojų organoleptinio patikrinimo rezultatais (raštu maisto kontrolės knygoje). Be medicinos darbuotojų organoleptinio patikrinimo ir budinčio viršininko padėjėjo leidimo išduoti maistą draudžiama (priedas Nr. 20).

11.13. Valgykloje matomoje vietoje pakabinami maitinimo grafikai, valgiaraštis ir maisto racionų normos, patvirtintos SPRĮ viršininko. Maitinimo intervalai neturi viršyti 7 val. išskyrus miegui skirtą laiką.

Dalijant maistą dalyvauja budintis įstaigos viršininko padėjėjas, būrio viršininkas (pagal grafiką) ir kontrolierius. Asmenys ateina į valgyklą organizuotai. Duona išduodama kiekvienam maitinimui nurodytais valgiaraštyje kiekiais.

11.14. Asmenys, laikomi bendrojo tipo įstaigoje moka už maistą. Mėnesines išlaidas maistui sudaro:

a) produktų, faktiškai sunaudotų maisto gaminimui ir duonos gaminių vertė mažmeninėmis kainomis;

b) išlaidos, susijusios su maisto pagaminimu (kuras, elektroenergija, vanduo, virtuvės įrengimų ir inventoriaus amortizacija bei eksploatacija), virtuvės darbuotojų darbo užmokestis, transporto ir paruošų išlaidos, nepadengtos prekybinėmis nuolaidomis.

11.5. Asmenys, laikomi bendrojo tipo įstaigose, už gautus nustatyto pavyzdžio drabužius ir avalynę atsiskaito iš darbo užmokesčio arba asmeninių sąskaitų, išskaitant kas mėnesį, bet ne ilgiau kaip per 6 mėnesius.

Asmenys savo noru gali apmokėti daiktų vertę ir anksčiau arba iš karto po daiktų gavimo. Po apmokėjimo gauti daiktai tampa šių asmenų nuosavybe.

11.16. Asmeniniai daiktai, kurie draudžiami naudoti, atiduodami saugoti į sandėlį, surašant aktą trijuose egzemplioriuose (pirmas saugomas asmens byloje, antras – sandėlyje prie daiktų, trečias atiduodamas daiktų savininkui).

Asmenį paleidžiant iš SPRĮ jis pasirašo aktą apie daiktų gavimą. Šis egzempliorius įdedamas į asmens bylą.

11.17. Būrio gyvenamose patalpose pagal grafiką organizuojamas asmenų, laikomų įstaigoje paros budėjimas. Budėjimų grafiką sustato ir tvirtina būrio viršininkas. Įstaigos administracija turi teisę asmenims, laikomiems įstaigoje sutikus, samdyti pastovius tvarkdarius apmokant jiems iš asmenų, laikomų įstaigoje sąskaitos.

Tvarkdariai tvarko gyvenamasias ir kitas priskirtas būriui patalpas. Kartą per savaitę (nedarbo dienomis) asmenys išvalo visas patalpas ir išvėdina bei išdulkina patalynę.

11.18. Gyvenamose, komunalinėse, buitinėse, valgyklos bei sandėlių patalpose periodiškai atliekama dezinfekcija, dezinsekcija ir deratizacija.

11.19. Įstaigoje įrengiamos drabužių bei avalynės taisyklos, kirpykla. Jų paslaugos asmenims, laikomiems įstaigoje, teikiamos nemokamai.

11.20. Maisto produktų ir būtiniausių reikmenų įsigijimą organizuoja vietinės prekybos organizacijos, o taip pat per Pataisos reikalų departamento įstaigų prekybą. Asmenys atsiskaito pervedimu iš savo asmeninės sąskaitos. Parduotuvės prekiauja pagal SPRĮ viršininko patvirtintą grafiką, kuris turi užtikrinti galimybę įsigyti maisto produktų ir būtiniausių reikmenų ne rečiau kaip 3 kartus per mėnesį.

11.21. Asmenys, laikomi SPRĮ, vieną kartą per savaitę maudomi ir jiems keičiama patalynė.

11.22. Asmenys, laikomi SPRĮ atsako už jų padarytus materialinius nuostolius pagal Lietuvos Respublikos įstatymus.

 

12. Asmenų paleidimo iš SPRĮ tvarka

 

12.1. Iš socialinės bei psichologinės reabilitacijos įstaigos asmenys paleidžiami šiais pagrindais:

a) pasibaigus laikymo įstaigoje terminui;

b) pakeitus teismo nutarimą;

c) teismo nutarimu prieš terminą, jeigu socialinės bei psichologinės reabilitacijos poveikis yra teigiamas ir yra pagrindo tikėtis, kad asmuo nepiktnaudžiaus alkoholiniais gėrimais, nevartos narkotinių ar toksinių priemonių.

12.2. Pasibaigus terminui, asmuo paleidžiamas paskutinę termino dieną, visais kitais atvejais – per parą nuo dokumento gavimo įstaigoje. Jeigu terminas baigiasi švenčių arba poilsio dienomis, paleidžiama paskutinę dieną prieš šventes arba prieš poilsio dienas.

12.3. Apie asmenis, paleidžiamus iš įstaigos pasibaigus terminui, pranešama jų gyvenamosios vietos policijos komisariatui (nuovadai) prieš 15 dienų, apie paleidžiamus kitais pagrindais – paleidimo dieną (priedas Nr. 21).

12.4. Paleidžiant asmenį iš įstaigos, išbūtas įstaigoje laikas ir įskaitytas bendras darbo stažas įrašomas į darbo knygelę arba asmeniui raštiškai pageidaujant, išduodamas pažymėjimas (Priedas Nr. 22).

12.5. Perkeliant asmenį iš vienos SPRĮ į kitą kartu siunčiama ir jo asmens byla bei kiti asmenį liečiantys dokumentai.

12.6. Su asmenimis, paleidžiamais iš įstaigos, pilnai atsiskaitoma, grąžinami asmeniniai daiktai, dokumentai, pinigai ir kitos vertybės, kurias saugojo administracija.

12.7. Jeigu, prieš paleidžiant iš įstaigos, joje laikytas asmuo neturi lėšų apmokėti už gautą turtą ir maistą, neapmokėta suma nurašoma.

12.8. Iš įstaigos paleidžiamiems asmenims įstaigos viršininko sprendimu gali būti išduodama vienkartinė piniginė pašalpa iki 100 rublių.

12.9. Asmens, laikomo įstaigoje, mirties atveju siunčiama telegrama sutuoktiniui arba artimiems giminėms, jų nesant asmens gyvenamosios vietos policijos komisariatui. Per 3 dienas pranešama jo gyvenamosios vietos civilinės metrikacijos skyriui. Jeigu asmuo, prieš nukreipiant jį į įstaigą, neturėjo pastovios gyvenamosios vietos, pranešama įstaigos buvimo vietos civilinės metrikacijos skyriui. Mirusiojo palaikai atiduodami laidoti giminėms arba kitiems asmenims, jeigu jie atsisako laidoti arba mirusysis giminių neturi, laidoja įstaiga.

12.10. Į mirusiojo asmens bylą dedami pranešimų giminėms, policijos komisariatui ir civilinės metrikacijos skyriui nuorašai, gydytojų pažymėjimas, teismo medicinos tyrimo išvada; mirus dėl nelaimingojo atsitikimo – nelaimingo atsitikimo aktas ir kvitai apie išsiųstas giminėms pinigus ir kitas vertybes.

12.11. Asmenų, paleistų iš įstaigos, bylos saugomos įstaigos archyve 5 metus. Pasibaigus saugojimo terminui bylos naikinamos surašant aktą. Mirusiųjų bylos nenaikinamos.

 

 

L. E. PATAISOS REIKALŲ DEPARTAMENTO

DIREKTORIAUS PAREIGAS                                                                                           V. BUIKO

 

SUDERINTA:

LIETUVOS RESPUBLIKOS GENERALINĖ

PROKURATŪRA

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS

APSAUGOS MINISTERIJA

______________

 


 

SPRĮ vidaus tvarkos taisyklių

PRIEDAS Nr. 1

 

AKTAS

 

apie asmens, pristatyto į SPRĮ, asmens byloje rastus trūkumus

 

Aš,..................................................................................................................... patikrinęs (-usi)

(SPRĮ darbuotojo pareigos ir pavardė)

pil......................................................................................................................................... , pristatyto į

                                                                         (asmens pavardė, v. t. v.)

.....................................................................................................  SPRĮ, remiantis 19... m...... mėn... d.

įsiteisėjusiu............................................................................................................... teismo nutarimu iš

.......................... policijos komisariato (nuovados) asmens bylą nustačiau, kad.....................................

                                                                                                                                                                (kokių dokumentų trūksta ir kokie

................................................................................................................................................................

dokumentai parašyti neteisingai)

19... m........ mėn..... d.                                               ..................................................................

                                                                                                                         (SPRĮ darbuotojo pavardė ir parašas)

 

Aš,...............................................................................................................................................

                                                             (policijos komisariato (nuovados) darbuotojo pareigos ir pavardė)

 

įsipareigoju iki 19... m............................................................................................ mėn..... d. pristatyti

trūkstamus arba ištaisyti neteisingai parašytus dokumentus ..................................................................

................................................................................................................................................................

                                                                            (nereikalinga išbraukti).

 

19... m........ mėn..... d.                                               ..................................................................

                                                                                                                          (policijos darbuotojo pavardė ir parašas)

______________

 


 

SPRĮ vidaus tvarkos taisyklių

PRIEDAS Nr. 2

 

PARAŠAS

 

Aš,...............................................................................................................................................

esu supažindintas (a) su Lietuvos Respublikos Socialinės-psichologinės reabilitacijos įstaigos režimo taisyklėmis ir perspėtas (a), kad jeigu aš savavališkai pasišalinsiu iš įstaigos arba administracijos numatytos kitos buvimo vietos daugiau negu 5 paroms, arba be pateisinamos priežasties per tokį pat laiką vėluosiu grįžti iš atostogų, sistemingai gersiu alkoholinius gėrimus, vartosiu narkotines ar toksines priemones, teismas įstaigos administracijos teikimu neįskaitys man anksčiau išbūto įstaigoje laiko arba pratęs man buvimo laiką iki 6-šių mėnesių.

 

19... m........ mėn..... d.                                               ..................................................................

                                                                                                                                                  (parašas)

 

Parašą priėmė..........................................................

______________

 


 

SPRĮ vidaus tvarkos taisyklių

PRIEDAS Nr. 3

 

................................... .......................... teismui

gyv. .................................................................

 

PRANEŠIMAS

 

apie asmens priėmimą į socialinės bei psichologinės reabilitacijos įstaigą

 

Pil................................................................................................................................................

gimęs 19... m....... mėn.... d. vadovaujantis............................................................................................

................................................................................................................  teismo nutarimu 19.... m........

mėn...... d. priimtas į...............................................................................................................................              socialinės

bei psichologinės reabilitacijos įstaigą.

Įstaigos adresas...........................................................................................................................

SPRĮ viršininkas.........................................................................................................................

                                                                                                                    (pavardė, parašas)

 

19.... m......... mėn..... d.

Nr. .......

______________

 


 

SPRĮ vidaus tvarkos taisyklių

PRIEDAS Nr. 4

 

Asmens byla Nr. ...............

 

PRANEŠIMAS

apie asmenį, laikomą SPRĮ

 

1. Pavardė...................................................................................................................................

2. Vardas.....................................................................................................................................

3. Tėvo vardas.............................................................................................................................

4. Gimimo metai.........................................................................................................................

5. Gimimo vieta..........................................................................................................................

....................................................................................................................................................

(respublika, rajonas, apylinkė, valsčius, kaimas)

6. Adresas...................................................................................................................................

....................................................................................................................................................

7. Atvyko, išvyko 19.... m....................................................................................... mėn. ..... d.

8. Paleistas 19..... m................................................................................................. mėn.. .... d.

9..................................................................................................................................................

teismo 19....................................................................................................... nutarimu terminas

pratęstas......................................................................................................................................

....................................................................................................................................................

....................................................................................................................................................

10. Mirė 19... m........ mėn..... d.

 

...............................................................................................................  SPRĮ įskaitos skyriaus

darbuotojas.................................................................................................................................

                                                                                                       (pareigos, pavardė, parašas)

SPRĮ viršininkas.........................................................................................................................

                                                                                                                    (pavardė, parašas)

 

19.... m........... mėn...... d.

Nr. .........

______________

 


 

SPRĮ vidaus tvarkos taisyklių

PRIEDAS Nr. 5

 

Asmenų, laikomų socialinės bei psichologinės reabilitacijos įstaigoje, asmens bylų registracijos

 

ŽURNALAS

 

Priėmimo data

Bylos eilės Nr.

Pavardė, v. t. v.

Pristatyta (rajonas, miestas)

Išvykimo, paleidimo data

Bylos Nr.

Pavardė, v. t. v.

Paleidimo, išvykimo pagrindas, kur išvyksta

1

2

3

4

5

6

7

8

______________

 


 

SPRĮ vidaus tvarkos taisyklių

PRIEDAS Nr. 6

 

APSKAITOS KORTELĖ

 

1. Pavardė...................................................................................................................................

2. Vardas.....................................................................................................................................

3. Tėvo vardas.............................................................................................................................

4. Gimimo metai.........................................................................................................................

5. Gimimo vieta..........................................................................................................................

................................................................................................................................................................

6. Adresas...................................................................................................................................

7. Šeimyninė padėtis...................................................................................................................

8. Profesija, specialybė................................................................................................................

9. Darbo vieta, pareigos..............................................................................................................

10. Ar buvo teistas (-ta)..............................................................................................................             

11. Ar buvo anksčiau laikomas (ma) socialinės-psichologinės

reabilitacijos įstaigoje..............................................................................................................................             

12. Ar buvo anksčiau laikomas (ma) gydymo-darbo

profilaktoriume...........................................................................................................................             

13. Kokio teismo nutarimu, kada ir kuriam laikui atvyko į SPRĮ...............................................

................................................................................................................................................................

14. Termino pradžia....................................................................................................................

15. Termino pabaiga....................................................................................................................

16. Termino pakeitimai būnant SPRĮ..........................................................................................

17. Paleidimo iš SPRĮ pagrindas ir data.....................................................................................

................................................................................................................................................................

18. Kokiu adresu išvyko.............................................................................................................

....................................................................................................................................................

19 Kortelę užpildė......................................................................................................................

                                                                                          (darbuotojo pareigos, parašas)

 

19... m......... mėn..... d.

______________

 


 

SPRĮ vidaus tvarkos taisyklių

PRIEDAS Nr. 7

 

Asmens bylų, išduodamų laikinam naudojimui,

registracijos

 

ŽURNALAS

 

Eil. Nr.

Bylos Nr.

Pavardė, v. t. v.

Kam išduodama byla

Data ir gavusiojo bylą parašas

Bylos grąžinimo data

Asmens, priėmusio bylą, parašas

1

2

3

4

5

6

7

______________

 


 

SPRĮ vidaus tvarkos taisyklių

PRIEDAS Nr. 8

 

19... m........ mėn..... d.

 

NUTARIMAS

skirti nuobaudą asmeniui, laikomam socialinės bei psichologinės reabilitacijos įstaigoje

 

Aš, ..............................................................................................................................................

                                                                                     (SPRĮ viršininkas, vardas, pavardė)

išnagrinėjęs pateiktą medžiagą apie .......................................................................................................

                                                                                                      (asmens vardas, pavardė, t. v.)

laikomo ..................................................................................................................................................               SPRĮ, padarytus nustatytų reikalavimų

pažeidimus

NUSTAČIAU,

kad pil. ...................................................................................................................................................

                                                                         (asmens vardas, pavardė, t. v., nustatytų reikalavimų

................................................................................................................................................................

pažeidimų įvardinimas, datos aplinkybės ir t. t.)

................................................................................................................................................................

................................................................................................................................................................

Remdamasis išdėstytu ir vadovaudamasis Lietuvos Respublikos socialinės bei psichologinės reabilitacijos taikymo laikinojo įstatymo 19 straipsniu

NUTARIAU

Pil. ..............................................................................................................................................

                                                                                                    (vardas, pavardė, t. v.)

šią nuobaudą...........................................................................................................................................             

(įvardinti nuobaudą)

SPRĮ viršininkas.........................................................................................................................

                                                                                                     (pavardė, parašas)

Nutarimas man paskelbtas 19... m......... mėn..... d.

 

..........................................................

                   (asmens pavardė, parašas)

______________

 


 

SPRĮ vidaus tvarkos taisyklių

PRIEDAS Nr. 8A

19.... m........ mėn.... d.

 

NUTARIMAS

patalpinti asmenį, laikomą socialinės bei psichologinės reabilitacijos įstaigoje,

į specialiąsias patalpas

 

Aš, ..............................................................................................................................................

                                                                                         (SPRĮ viršininkas, vardas, pavardė)

išnagrinėjęs pateiktą medžiagą apie .......................................................................................................

................................................................................................................................................................

                                                                                (asmens vardas, pavardė, t. v.)

laikomo ..................................................................................................................................................

SPRĮ, sistemingą nustatytų reikalavimų nesilaikymą arba itin piktybinį drausmės pažeidimą

NUSTAČIAU,

kad pil. ...................................................................................................................................................

                                                                        (asmens vardas, pavardė, t. v., kada ir kokių

................................................................................................................................................................

                                                               reikalavimų nesilaikė arba itin piktybiškai pažeidė

................................................................................................................................................................

drausmę; aplinkybės ir t. t.)

................................................................................................................................................................

Remdamasis išdėstytu ir vadovaudamasis Lietuvos Respublikos socialinės bei psichologinės reabilitacijos taikymo laikinojo įstatymo 19 straipsniu

NUTARIAU

Pil. ..........................................................................................................................................................

(vardas, pavardė, t. v.)

specialiąsias patalpas................ paroms su išvedimu arba be išvedimo į darbą (nereikalingą išbraukti).

SPRĮ viršininkas.....................................................................................................................................

(pavardė, parašas)

Pagal sveikatos būklę specialiose patalpose................................................................................

................................................................................................................................................................

(gydytojo išvada)

19... m. ....................... mėn. ....... d. ..................................................................

                                                                                    (gydytojo parašas ir asmens antspaudas)

Nutarimas man paskelbtas 19... m........ mėn. ..... d. ........ val.

..........................................................

                   (asmens pavardė, parašas)

Patalpintas 19... m........ mėn..... d......... val.

Išleistas 19... m........ mėn..... d......... val.

 

Apieškant pas asmenį rasta ir paimta:.........................................................................................

................................................................................................................................................................

Kontrolierius...............................................................................................................................

                                                                                                                (pavardė, parašas)

Apieškojimo metu paimtus daiktus gavau..................................................................................

                                                                                                                                              (asmens parašas)

19... m......... mėn.... d...... val.

______________

 


 

SPRĮ vidaus tvarkos taisyklės

PRIEDAS Nr. 9

 

Asmenų, laikomų.................................................................................... SPRĮ, nuobaudų registracijos

 

ŽURNALAS

 

Eil. Nr.

Asmens vardas, pavardė, t. v.

Būrio Nr.

Nusižengimo data

Trumas nusižengimo aprašymas

Darbuotojo, surašiusio raportą, pavardė

Data, pavardė ir parašas darbuotojo gavusio medžiagą patikrinimui

Nuobaudos skyrimo data ir rūšis

Pastabos

1

2

3

4

5

6

7

8

9

______________


 

SPRĮ vidaus tvarkos taisyklių

PRIEDAS Nr. 10

 

LEIDIMAS

išeiti iš įstaigos

 

Išduotas pil. ...............................................................................................................................

                                                                                     (vardas, pavardė, tėvo vardas)

laikomam.................................................................................................... socialinės bei psichologinės

reabilitacijos įstaigoje, kad jis išleistas nuo..... val.

iki....... val. 19.... m........ mėn..... d.

 

Įstaigos viršininkas......................................................................................................................

A. V.                                                                      (pavardė, parašas)

 

19... m........ mėn.... d.

______________

 


 

SPRĮ vidaus tvarkos taisyklių

PRIEDAS Nr. 11

 

LEIDIMAS

kasmetinių atostogų

Pil. ..............................................................................................................................................

                                                                                             (pavardė, vardas, tėvo vardas)

laikomam................................................................ socialinės bei psichologinės reabilitacijos įstaigoje,

yra suteiktos kasmetinės atostogos

nuo 19... m.......... mėn...... d.

iki 19... m.......... mėn...... d.

ir leista išvykti į.......................................................................................................................................

                                                                                         (gyvenamoji arba kita vieta, kur asmuo

................................................................................................................................................................

išvyksta)

Įstaigos viršininkas......................................................................................................................

                                                                                                                    (pavardė, parašas)

A. V.

 

19... m...... mėn.... d.

______________

 


 

SPRĮ vidaus tvarkos taisyklių

PRIEDAS Nr. 12

 

LEIDIMAS

trumpalaikių neapmokamų atostogų

 

Pil. ..............................................................................................................................................

                                                                                             (pavardė, vardas, tėvo vardas)

laikomam................................................................ socialinės bei psichologinės reabilitacijos įstaigoje,

yra suteiktos trumpalaikės atostogos

nuo 19... m.......... mėn...... d.

iki 19... m.......... mėn...... d.

ir leista išvykti į.......................................................................................................................................

                                                                                         (gyvenamoji arba kita vieta, kur asmuo

................................................................................................................................................................

išvyksta)

Įstaigos viršininkas......................................................................................................................

                                                                                                                    (pavardė, parašas)

A. V.

 

19... m...... mėn.... d.

______________

 


 

SPRĮ vidaus tvarkos taisyklių

PRIEDAS Nr. 13

 

„TVIRTINU“....................................... SPRĮ

viršininko pavaduotojas operatyviniam režimo darbui

...............................................................

                          (pavardė, parašas)

19... m.......... mėn.... d.

 

AKTAS

apie asmens, laikomo SPRĮ savavališką

pasišalinimą iš įstaigos ar administracijos

numatytos kitos buvimo vietos

arba vėlavimą grįžti iš atostogų

 

Mes,............................................................................................................................................

(SPRĮ budintis viršininko padėjėjas ir būrio

................................................................................................................................................................

viršininkas, pavardės)

nustatėme, kad pil...................................................................................................................................

                                                                                                 (asmens vardas, pavardė, t. v.)

laikomas............................................................................................ SPRĮ, 19... m........ mėn.... d........

................................................................................................................................................................

(iš kur ir kokiomis aplinkybėmis pasišalino, arba iš kur ir dėl kokių priežasčių vėluoja grįžti iš atostogų)

............................................................................................  SPRĮ budintis viršininko padėjėjas

 

Būrio viršininkas

...............................................................

                   pavardė, parašas

...............................................................

                   pavardė, parašas

 

19... m..... mėn.... d.

 

Pil. ..........................................................................................................  19.... m...... mėn..... d.

                                                                           (vardas, pavardė, t. v.)

buvo sulaikytas........................................................................... policijos komisariato (nuovados) arba

..........................................................................................  SPRĮ darbuotojų, arba pats sugrįžo į SPRĮ.

Pasišalinimo arba vėlavimo trukmė........................................... dienų. (nereikalinga išbraukti).

Aš,.............................................................................................................................................. ,

                                                                              (SPRĮ režimo skyriaus viršininkas, pavadė)

remdamasis pil........................................................................................................................................

                                                                                         (vardas, pavardė, t. v.)

pasiaiškinimu ir kitais prie šio akto pridėtais dokumentais nustačiau, kad asmuo pasišalino arba vėlavo grįžti į SPRĮ dėl sekančių priežasčių...........................................................................................................................

                                                                                                                      (įvertinti ar priežastys yra pateisinamos)

................................................................................................................................................................

 

 

......................................... SPRĮ režimo skyriaus...................................................... viršininkas

                                                                                                                                         (pavardė, parašas)

19.... m........ mėn...... d.

 

Aktą perskaičiau.........................................................................................................................

                                                                                            (asmens pavardė ir parašas)

 

19.... m........ mėn..... d.

______________

 


 

SPRĮ vidaus tvarkos taisyklių                   

PRIEDAS Nr. 14

 

Asmenų, laikomų SPRĮ, savavališko pasišalinimo

iš įstaigos ar administracijos numatytos kitos

buvimo vietos arba vėlavimo grįžti iš atostogų

registracijos

 

ŽURNALAS

 

Eil. Nr.

Pasišalinusio arba vėluojančio asmens pavardė, v., t. v

Pasišalinimo data

Vėlavimo pradžios data

Būrys

Brigada

Darbuotojo pavardė ir parašas

Sulaikymo arba sugrąžinimo data

Sugrįžimo data

Nebuvimo įstaigoje trukmė

Darbuotojo pavardė ir parašas

Pastabos

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

______________

 


 

SPRĮ vidaus tvarkos taisyklių

PRIEDAS Nr. 15

 

AKTAS

apie pinigų ir kitų draudžiamų daiktų paėmimą

iš asmens, laikomo socialinės bei psichologinės

reabilitacijos įstaigoje

 

Mes, ...........................................................................................................................................

                                                                                      (SPRĮ darbuotojai, pareigos, pavardės)

................................................................................................................................................................

apieškos metu pas ..................................................................................................................................

                                                                                                     (asmens vardas, pavardė, t. v.)

laikomą .................................... SPRĮ radome ir paėmėme ...................................................................

................................................................................................................................................................             

(pinigų, draudžiamų daiktų skaičius, kiekis, jų pavadinimas, saugojimo būdas, radimo ir paėmimo

................................................................................................................................................................

aplinkybės)

................................................................................................................................................................

................................................................................................................................................................

................................................................................................................................................................

 

.......................................................................................................................  SPRĮ darbuotojai

..................................................

..................................................

         (pareigos, pavardės, parašai)

 

Aktą perskaičiau.........................................................................................................................

                                                                                                            (asmens pavardė ir parašas)

19... m......... mėn. ...... d.

______________

 


 

SPRĮ vidaus tvarkos taisyklių

PRIEDAS Nr. 16

 

AKTAS

apie sunaikinimą menkaverčių, netinkamų naudoti

dalykų, kuriuos draudžiama turėti ir alkoholinių

gėrimų (jų surogatų) rastų ir paimtų iš asmenų,

laikomo SPRĮ, sunaikinimą

 

Mes, ...........................................................................................................................................

                                                                                       (SPRĮ darbuotojai, pareigos, pavardė)

pas ..........................................................................................................................................................

                                                                                     (asmens vardas, pavardė, t. v.)

19... m.............................................................................................. mėn. ....... d. rastuosius ir paimtus

................................................................................................................................................................             

(daiktų ir alkoholinių gėrimų skaičius, kiekis, jų

................................................................................................................................................................              ................................................................................................................................................................

įvardinimas ir įvertinimas)

dalyvaujant asmeniui iš kurio šie daiktai paimti, 19 ... m. ...................................................  mėn. .... d.

juos sunaikiname.

 

.......................................................................................................................  SPRĮ darbuotojai

..................................................

..................................................

         (pareigos, pavardės, parašai)

 

Sunaikinime dalyvavau...............................................................................................................

                                                                                                            (asmens pavardė ir parašas)

19... m......... mėn..... d.

______________

 


 

SPRĮ vidaus tvarkos taisyklių

PRIEDAS Nr. 17

 

„Sutinku“....................................................................................................................................

                                                                                    (prokuratūros pavadinimas)

................................................................................................................................................................

(prokuroro parašas ir pavardė)

19... m..... mėn.... d.

 

NUTARIMAS

pervesti pinigus valstybės naudai

 

Aš, ..............................................................................................................................................

(SPRĮ viršininkas, vardas, pavardė)

išnagrinėjęs pateiktą medžiagą apie pas .................................................................................................

................................................................................................................................................................

(asmens vardas, pavardė, t. v.)

...........................................................................................................  laikomą....... SPRĮ rastus pinigus

NUSTAČIAU,

kad pil. .......................................................................................................................................             

(asmens vardas, pavardė, t. v., kada ir

................................................................................................................................................................

kokiomis aplinkybėmis paimti pinigai, jų suma ir

................................................................................................................................................................

skaičius, įsigijimo ir saugojimo būdai, aplinkybės ir t. t.)

................................................................................................................................................................

Remdamasis išdėstytu ir vadovaudamasis socialinės bei psichologinės reabilitacijos įstaigų vidaus tvarkos taisyklių ................ straipsniu

NUTARIAU

Iš ................................................................................................................................................

(asmens vardas, pavardė, t. v.)

laikomo............ SPRĮ paimtus pinigus...................................................................................................

................................................................................................................................................................

(suma žodžiais)

..........................................................................................................................  perduoti į įstaigos kasą

ir pervesti valstybės naudai.

 

......................................... SPRĮ viršininkas...............................................................................

                                                                                                                                         (pavardė, parašas)

19... m.......... mėn.... d.

 

Nutarimas man paskelbtas 19 ... m. ......................... mėn. .... d.

..........................................................

                   (asmens pavardė, parašas)

______________

 


 

SPRĮ vidaus tvarkos taisyklių

PRIEDAS Nr. 18

 

Individualus asmens reabilitacijos

ŽURNALAS

 

Pavardė ......................................................................................................................................

Vardas ........................................................................................................................................

Tėvo vardas ................................................................................................................................

A/B Nr .......................................................................................................................................

 

1. Priimtas į ..................................... SPRĮ.................................................................................

(data)

2. 19... m. ............... mėn. ..........................................................................................................

                                                                                                                             (teismo nutarimu)

3. Kuriam laikui .........................................................................................................................

4. Žinios apie teistumą, buvimą GDP, SPRĮ .............................................................................

................................................................................................................................................................

5. Paskirtas į ................................. būrį................................................... brigadą ......................

                                                                                                                                                                                                  (data)

Pervedimai:

Data Būrys

Brigada

Žurnalo perdavimo data ir parašas

..............

.........

..................................

..............

.........

..................................

..............

.........

..................................

..............

.........

..................................

..............

.........

..................................

..............

.........

..................................

..............

.........

..................................

..............

.........

..................................

..............

.........

..................................

..............

.........

..................................

..............

.........

..................................

 

6. Bendros žinios apie asmenį

6.1. Gimimo data ir vieta ...........................................................................................................

6.2. Šeimyninė padėtis (jeigu išsiskyręs nurodyti kada) ............................................................

6.3. Pastovi gyvenamoji vieta ....................................................................................................

6.4. Tautybė ...............................................................................................................................

6.5. Išsilavinimas ........................................................................................................................

6.6. Specialybė ...........................................................................................................................

................................................................................................................................................................

6.7. Alimentai ir kiti įsiskolinimai ..............................................................................................

................................................................................................................................................................

6.8. Išrašas iš teismo nutarimo bei policijos komisariato teikimo (kiek kartų baustas administracine tvarka, aplinkybės ir t. t.)

................................................................................................................................................................

................................................................................................................................................................

................................................................................................................................................................

................................................................................................................................................................

................................................................................................................................................................

................................................................................................................................................................

................................................................................................................................................................

................................................................................................................................................................

................................................................................................................................................................

................................................................................................................................................................

................................................................................................................................................................

................................................................................................................................................................

................................................................................................................................................................

................................................................................................................................................................

 

6.9. Artimiausi giminės

 

Giminystės ryšys

Pavardė, vardas, tėvo v. ir adresas

Darbovietė, pareigos

Darbovietės adresas

........ .

...................

..............

..............

....... ..

...................

..............

..............

..... ....

...................

..............

..............

....... ..

...................

..............

..............

...... ...

...................

..............

..............

 

7. Psichologo išvados bei rekomendacijos

................................................................................................................................................................

................................................................................................................................................................

................................................................................................................................................................

................................................................................................................................................................

................................................................................................................................................................

................................................................................................................................................................

 

8. Sveikatos būklės įvertinimas ir rekomendacijos dėl privalomojo darbo

................................................................................................................................................................

................................................................................................................................................................

................................................................................................................................................................

................................................................................................................................................................

................................................................................................................................................................

................................................................................................................................................................

 

9. Pirminis pokalbis (pokalbio metu supažindinti su vidaus tvarkos taisyklėmis, teisėmis ir pareigomis, perspėti dėl atsakomybės ir pasekmių už savavališką pasišalinimą iš įstaigos ar kitos administracijos nustatytos buvimo vietos ar vėlavimą iš atostogų, alkoholinių gėrimų (surogatų), narkotinių ar toksinių priemonių vartojimą, įvertinti pokalbio rezultatus ir t. t.)

................................................................................................................................................................

................................................................................................................................................................

................................................................................................................................................................

................................................................................................................................................................

................................................................................................................................................................

................................................................................................................................................................

................................................................................................................................................................

................................................................................................................................................................

 

...........................................................

       (būrio viršininko pavardė, parašas)

...........................................................

              (asmens pavardė, parašas)

 

19... m........ mėn.... d.

 

10. Paskatinimai

................................................................................................................................................................

................................................................................................................................................................

................................................................................................................................................................

................................................................................................................................................................

 

11. Nuobaudos

...................................................................................................................... ..........................................

................................................................................................................ ................................................

................................................................................................................ ................................................

................................................................................................................................................................

 

12. Asmeniui, laikomam SPRĮ, būrio viršininko taikytos socialinės bei psichologinės reabilitacijos poveikio priemonės (metodas arba būdas, trumpas turinys, poveikio asmeniui įvertinimas)

................................................................................................................ ................................................

................................................................................................................ ................................................

................................................................................................................ ................................................

................................................................................................................ ................................................

.............................................................................................................................................. ..................

 

13. Asmeniui, laikomam SPRĮ, medicinos psichologo taikytos reabilitacinio poveikio priemonės:

................................................................................................................ ................................................

................................................................................................................ ................................................

................................................................................................................ ................................................

................................................................................................................ ................................................

................................................................................................................ ................................................

 

14. Profilaktinis darbas su asmens, laikomo įstaigoje, giminėmis bei sutuoktiniu:

................................................................................................................ ................................................

................................................................................................................ ................................................

................................................................................................................ ................................................

 

15. Socialinės bei psichologinės reabilitacijos rezultatų įvertinimas:

................................................................................................................ ................................................

................................................................................................................ ................................................

................................................................................................................................................................

 

16. Darbo užduočių įvykdymas ir uždarbis SPRĮ laikymo metu:

................................................................................................................ ................................................

................................................................................................................ ................................................

................................................................................................................................................................

______________

 

 


 

SPRĮ vidaus tvarkos taisyklių

PRIEDAS Nr. 19

 

LR VRM PRD ..........................................................................................  socialinės bei psichologinės

reabilitacijos įstaigos viršininko

ĮSAKYMAS

 

19 ... m. ......... mėn. .... d. Nr. ......

 

Asmenų buvimo SPRĮ laiką įskaityti į bendrą darbo stažą

 

Remdamasis Lietuvos Respublikos socialinės bei psichologinės reabilitacijos taikymo laikinojo įstatymo 14 straipsniu ir................. SPRĮ reabilitacijos komisijos protokolais įrodančiais, kad pil. ..........................

                                                                               (vardas, pavardė, t. v., nuo kada iki kada

................................................................................................................................................................

buvo laikomas SPRĮ, nuo kada iki kada

................................................................................................................................................................

be pateisinamų priežasčių nedirbo arba nevykdė darbo užduočių)

ĮSAKAU:

Pil. ..........................................................................................................................................................

(vardas, pavardė, t. v.)

įskaityti į bendrą darbo stažą..................................................................................................................

                                                                                                                (metai, mėnesiai, dienos žodžiu)

įstaigoje išbūto laiko.

 

Viršininkas (pavardė)

______________

 


 

SPRĮ Vidaus tvarkos taisyklių

PRIEDAS Nr. 20

 

Paruošto maisto kokybės įvertinimo

ŽURNALAS

..........................................................................................................................................  SPRĮ

Pradėtas 19... m.... mėn. ....... d.

Baigtas 19... m..... mėn. ........ d.

 

Data

Maitinimas

Patiekalų pavadinimas

Maistą pagaminusio virėjo pavardė

Gydytojo (felčerio) išvada apie maisto kokybę valgyklos sanitarinę būklę (pavardė,

Budinčiojo v-ko padėjėjo leidimas išduoti maistą (pavardė, parašas) parašas)

Maisto kokybės įvertinimas inspektuojančio asmens (pavardė, parašas)

1

2

3

4

5

6

7

 

pusryčiai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

pietūs

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

vakarienė

 

 

 

 

 

______________

 


 

SPRĮ vidaus tvarkos taisyklių

PRIEDAS Nr. 21

 

.................................................................

miesto (rajono) policijos komisariatui (nuovadai)

 

PRANEŠIMAS

 

19... m. ............... mėn. .... d. iš...... socialinės bei psichologinės reabilitacijos įstaigos bus paleistas pil. ................................................................................................................................................................

                                                            (pavardė, vardas, tėvo v., gimimo metai)

................................................................................................................................................................

(pasibaigus terminui, prieš laiką, dėl ligos, dėl kitų

................................................................................................................................................................

priežasčių)

Pil. ..................................................................................................................................  gyvens

šiuo adresu:.............................................................................................................................................

 

......................................... SPRĮ viršininkas ..............................................................................  

                                                                                                                                         (pavardė, parašas)

 

19... m..... mėn.... d.

Nr. ........

______________

 


 

SPRĮ vidaus tvarkos taisyklių

PRIEDAS Nr. 22

 

PAŽYMĖJIMAS

 

Išduotas pil. ...............................................................................................................................

kad jam (jai), remiantis Lietuvos Respublikos socialinės bei psichologinės reabilitacijos taikymo laikinojo įstatymo 14 straipsniu įskaitytas................................................................................... darbo stažas už

                                                                                                                           (metai, mėnesiai, dienos)

19... m. – 19... m.

 

......................................... SPRĮ viršininkas ..............................................................................  

                                                                                                                                         (pavardė, parašas)

 

A. V.

19... m..... mėn.... d.

______________

 


 

SPRĮ vidaus tvarkos taisyklių

PRIEDAS Nr.

........................................ teismui

19... m. ............... mėn. ... d.

Pil. ..............................................................................................................................................

 

TEIKIMAS

Pil. ..............................................................................................................................................

į.................................. socialinės bei psichologinės reabilitacijos įstaigą priimtas 19... m...... mėn.... d.

remiantis...................................................................................................................................... teismo

19... m....... mėn. ...... d. nutarimu. .............................................................................................

................................................................................................................................................................

................................................................................................................................................................

................................................................................................................................................................

................................................................................................................................................................

................................................................................................................................................................

................................................................................................................................................................

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos socialinės bei psichologinės reabilitacijos taikymo laikinojo įstatymo 20 straipsniu prašome teismo.......................................................................................................................

                                                                                                                        (asmens pavardė, v. t. v.)

paleisti prieš terminą, pratęsti jo buvimo laiką įstaigoje dar.... mėn., neįskaityti anksčiau išbūto įstaigoje laiko (nereikalinga išbraukti).

 

......................................... SPRĮ viršininkas ..............................................................................  

                                                                                                                                         (pavardė, parašas)

 

A. V.

______________