KALĖJIMŲ DEPARTAMENTO
PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS TEISINGUMO MINISTERIJOS DIREKTORIAUS
ĮSAKYMAS
DĖL TARDYMO IZOLIATORIŲ PARDUOTUVĖMS PRIVALOMŲ MAISTO PRODUKTŲ IR BŪTINIAUSIŲ REIKMENŲ ASORTIMENTŲ IR KAINŲ KONTROLĖS TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO
2009 m. liepos 9 d. Nr. V-172
Vilnius
Vadovaudamasis Tardymo izoliatorių vidaus tvarkos taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos teisingumo ministro 2009 m. birželio 1 d. įsakymu Nr. 1R-172 (Žin., 2009, Nr. 68-2782), 86 ir 87 punktais, Pataisos įstaigų vidaus tvarkos taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos teisingumo ministro 2003 m. liepos 2 d. įsakymu Nr. 194 (Žin., 2003, Nr. 76-3498), 77 ir 78 punktais ir Areštinių vidaus tvarkos taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos teisingumo ministro 2003 m. birželio 18 d. įsakymu Nr. 182 (Žin., 2003, Nr. 68-3095), 101 ir 102 punktais:
1. Tvirtinu pridedamus:
2. Rekomenduoju areštinių ir pataisos įstaigų direktoriams užtikrinti šio įsakymo 1.1 ir 1.2 punkte patvirtintus asortimentus jų vadovaujamose įstaigose veikiančiose parduotuvėse.
3. Įpareigoju:
4. Pripažįstu netekusiais galios:
4.1. Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos direktoriaus 2003 m. spalio 17 d. įsakymą Nr. 4/07-202 „Dėl būtiniausių reikmenų ir maisto produktų kainų laisvės atėmimo vietų parduotuvėse“;
PATVIRTINTA
Kalėjimų departamento prie Lietuvos
Respublikos teisingumo ministerijos
direktoriaus 2009 m. liepos 9 d.
įsakymu Nr. V-172
TARDYMO IZOLIATORIŲ PARDUOTUVĖMS PRIVALOMAS MAISTO PRODUKTŲ ASORTIMENTAS
Pastabos:
PATVIRTINTA
Kalėjimų departamento prie Lietuvos
Respublikos teisingumo ministerijos
direktoriaus 2009 m. liepos 9 d.
įsakymu Nr. V-172
TARDYMO IZOLIATORIŲ PARDUOTUVĖMS PRIVALOMAS BŪTINIAUSIŲ REIKMENŲ ASORTIMENTAS
1. Asmens higienos priemonės:
Pastabos:
PATVIRTINTA
Kalėjimų departamento prie Lietuvos
Respublikos teisingumo ministerijos
direktoriaus 2009 m. liepos 9 d.
įsakymu Nr. V-172
LAISVĖS ATĖMIMO VIETŲ PARDUOTUVĖSE PARDUODAMŲ MAISTO PRODUKTŲ IR BŪTINIAUSIŲ REIKMENŲ KAINŲ KONTROLĖS TAISYKLĖS
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Laisvės atėmimo vietų parduotuvėse parduodamų maisto produktų ir būtiniausių reikmenų kainų kontrolės taisyklės (toliau – Taisyklės) nustato areštinėse, pataisos įstaigose ir tardymo izoliatoriuose veikiančiose parduotuvėse parduodamų prekių kainų kontrolės tvarką.
2. Šios Taisyklės parengtos siekiant užtikrinti, kad laisvės atėmimo vietų parduotuvėse parduodamų maisto produktų ir būtiniausių reikmenų pardavimo kainos neviršytų šių prekių vidutinių kainų, nustatytų parduotuvėse, kurių prekių apyvarta yra panaši, ir veikiančių toje miesto (rajono) teritorijoje, kurioje veikia laisvės atėmimo vietos įstaiga.
II. MAISTO PRODUKTŲ IR BŪTINIAUSIŲ REIKMENŲ KAINŲ KONTROLĖS TVARKA
3. Laisvės atėmimo vietos įstaigos direktorius ar jo įgaliotas asmuo, sudarydamas patalpų parduotuvei įrengti nuomos sutartį (toliau – nuomos sutartis), privalo numatyti sąlygas, kad įstaigos parduotuvėje parduodamų maisto produktų ir būtiniausių reikmenų kainos neviršytų šių prekių vidutinių kainų, nustatytų parduotuvėse, kurių prekių apyvarta yra panaši, ir veikiančių toje miesto (rajono) teritorijoje, kurioje veikia laisvės atėmimo vietos įstaiga. Nuomos sutartyje taip pat privaloma numatyti sutarties nevykdymo pasekmes (netesybas už įsipareigojimų nevykdymą).
4. Pasirašius nuomos sutartį, sutarties kopija pateikiama Kalėjimų departamentui prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos (toliau – Kalėjimų departamentas).
5. Laisvės atėmimo vietos įstaigos direktorius sudaro komisiją arba paskiria atsakingą asmenį tikrinti įstaigoje veikiančioje parduotuvėje parduodamų prekių kainas (toliau – komisija arba atsakingas asmuo).
6. Parduodamų prekių kainos turi būti tikrinamos ne rečiau kaip kartą per mėnesį ir palyginamos su maisto produktų ir būtiniausių reikmenų kainomis parduotuvėse, kurių prekių apyvarta yra panaši, ir veikia toje miesto (rajono) teritorijoje, kurioje veikia laisvės atėmimo vietos įstaiga.
7. Komisija arba atsakingas asmuo maisto produktų ir būtiniausių reikmenų kainų tikrinimo rezultatus įformina aktu. Vienas akto egzempliorius įteikiamas parduotuvės savininkui, antras egzempliorius saugomas laisvės atėmimo vietos įstaigoje. Akto kopija pateikiama Kalėjimų departamentui.
8. Nustačius, kad laisvės atėmimo vietos įstaigoje veikiančioje parduotuvėje maisto produktų ir būtiniausių reikmenų kainos yra didesnės kaip 10 procentų negu šių prekių kainos parduotuvėse, kurių prekių apyvarta yra panaši, ir veikia toje miesto (rajono) teritorijoje, kurioje veikia laisvės atėmimo vietos įstaiga, parduotuvės savininkui laisvės atėmimo vietos įstaigos direktorius pateikia raštišką įspėjimą.
9. Jei pakartotinai nustatoma, kad laisvės atėmimo vietos įstaigoje veikiančioje parduotuvėje maisto produktų ir būtiniausių reikmenų kainos yra didesnės kaip 10 procentų negu šių prekių kainos parduotuvėse, kurių prekių apyvarta yra panaši, ir veikia toje miesto (rajono) teritorijoje, kurioje veikia laisvės atėmimo vietos įstaiga, sprendžiamas klausimas dėl nuomos sutartyje numatytų netesybų taikymo arba nutraukiama nuomos sutartis.
10. Kalėjimų departamento direktorius paskiria atsakingą asmenį, kuris kaupia ir analizuoja laisvės atėmimo vietų įstaigų pateiktą informaciją apie įstaigose veikiančiose parduotuvėse parduodamų maisto produktų ir būtiniausių reikmenų kainas.
III. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS