LIETUVOS RESPUBLIKOS SUSISIEKIMO MINISTRO

ĮSAKYMAS

 

DĖL VALSTYBĖS PROJEKTŲ PLANAVIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2008 m. balandžio 29 d. Nr. 3-135

Vilnius

 

Vadovaudamasis Projektų administravimo ir finansavimo taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. gruodžio 19 d. nutarimu Nr. 1443 „Dėl projektų administravimo ir finansavimo taisyklių patvirtinimo“ (Žin., 2008, Nr. 4-132), 8 punktu,

tvirtinu Valstybės Projektų planavimo tvarkos aprašą (pridedama).

 

 

 

SUSISIEKIMO MINISTRAS                                                     ALGIRDAS BUTKEVIČIUS

 


 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 2008 m. balandžio 29 d. įsakymu Nr. 3-135

 

VALSTYBĖS PROJEKTŲ PLANAVIMO TVARKOS APRAŠAS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Valstybės projektų planavimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato valstybės projektų, finansuojamų įgyvendinant Susisiekimo ministerijos (toliau – ministerija) administruojamų Ekonomikos augimo ir Sanglaudos skatinimo veiksmų programų, patvirtintų 2007 m. liepos 30 d. Europos Komisijos sprendimu Nr. K(2007)3740, 4 prioriteto „Esminė ekonominė infrastruktūra“ veiklų grupės „Transporto tinklas“ ir 5 prioriteto „Transeuropinių transporto tinklų plėtra“ įgyvendinimo priemones (toliau – ministerijos įgyvendinamos priemonės), planavimo, atrankos, valstybės projektų sąrašų sudarymo ir tvirtinimo tvarką.

2. Apraše vartojamos sąvokos:

Preliminarus transporto sektoriaus projektų sąrašas – finansų ministro 2006 m. vasario 27 d. įsakymu Nr. 1K-070 patvirtintos „Transporto tinklas“ darbo grupės veiksmų programoms rengti posėdžiuose apsvarstytas ir susisiekimo ministro 2007 m. vasario 21 d. įsakymu Nr. 3-62 (2007 m. liepos 18 d. Nr. 3-258 redakcija) patvirtintas preliminarus transporto sektoriaus projektų, finansuojamų Europos Sąjungos struktūrinės paramos lėšomis 2007–2013 metais, sąrašas.

Valstybės projektų planavimo ir atrankos komisija – susisiekimo ministro įsakymu sudaryta komisija, kuri svarsto projektinius pasiūlymus, pateiktus pagal visas ministerijos įgyvendinamas priemones, ir rengia rekomendacijas susisiekimo ministrui dėl valstybės projektų sąrašo sudarymo.

Kitos Apraše vartojamos sąvokos atitinka 2006 m. liepos 11 d. Tarybos reglamento (EB) Nr. 1083/2006, nustatančio bendrąsias nuostatas dėl Europos regioninės plėtros fondo, Europos socialinio fondo ir Sanglaudos fondo bei panaikinančio Reglamentą (EB) Nr. 1260/1999 (OL 2006 L 210, p. 25), 2006 m. gruodžio 8 d. Komisijos reglamento (EB) Nr. 1828/2006, nustatančio Tarybos reglamento (EB) Nr. 1083/2006, nustatančio bendrąsias nuostatas dėl Europos regioninės plėtros fondo, Europos socialinio fondo ir Sanglaudos fondo, ir Europos Parlamento bei Tarybos reglamento (EB) Nr. 1080/2006 dėl Europos regioninės plėtros fondo įgyvendinimo taisykles (OL 2006, L 371, p. 1), Atsakomybės ir funkcijų paskirstymo tarp institucijų, įgyvendinant Lietuvos 2007–2013 metų Europos Sąjungos struktūrinės paramos panaudojimo strategiją ir veiksmų programas, taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. spalio 17 d. nutarimu Nr. 1139 (Žin., 2007, Nr. 114-4637), ir Projektų administravimo ir finansavimo taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. gruodžio 19 d. nutarimu Nr. 1443 (Žin., 2008, Nr. 4-132) (toliau – Projektų administravimo ir finansavimo taisyklės), sąvokas.

 

II. VALSTYBĖS PROJEKTŲ PLANAVIMAS

 

3. Ministerija planuoja valstybės projektus, vadovaudamasi Ekonomikos augimo ir Sanglaudos skatinimo veiksmų programomis, Ekonomikos augimo ir Sanglaudos skatinimo veiksmų programų priedais, patvirtintais Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. gruodžio 19 d. nutarimu Nr. 1449 „Dėl Žmogiškųjų išteklių plėtros, Ekonomikos augimo ir Sanglaudos skatinimo veiksmų programų priedų patvirtinimo“ (Žin., 2008, Nr. 7-241) (toliau – Veiksmų programų priedai), Bendro stebėsenos komiteto Žmogiškųjų išteklių plėtros, Ekonomikos augimo, Sanglaudos skatinimo ir Techninės paramos veiksmų programų, įgyvendinančių Lietuvos 2007–2013 metų Europos Sąjungos struktūrinės paramos panaudojimo strategiją, įgyvendinimo priežiūrai atlikti, sudaryto Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. sausio 22 d. nutarimu Nr. 60 (Žin., 2007, Nr. 10-396, Nr. 26-956; 2008, Nr. 4-133) (toliau – Stebėsenos komitetas), patvirtintais bendraisiais ir specialiaisiais atitikties projektų atrankos kriterijais, projektų finansavimo sąlygų aprašais ir atsižvelgdama į nacionalinius strateginio planavimo dokumentus, strateginius veiklos planus bei kitus Lietuvos Respublikos teisės aktus.

4. Valstybės projektai planuojami sudarant ir patvirtinant projektų sąrašą pagal Projektų administravimo ir finansavimo taisyklėse nustatytus reikalavimus.

5. Vadovaudamasi šio Aprašo 3 punkte nurodytais dokumentais, ministerija raštu prašo valstybės projektų pareiškėjų pateikti projektinius pasiūlymus, užpildant Projekto įtraukimo į valstybės projektų sąrašą paraiškos formą (Aprašo 1 priedas) per rašte nurodytą terminą, kuris turi būti ne ilgesnis nei 20 darbo dienų.

6. Prašymai pateikti projektinius pasiūlymus dėl projektų įtraukimo į valstybės projektų sąrašą siunčiami pagal kiekvieną ministerijos įgyvendinamą priemonę atskirai.

7. Valstybės projektų pareiškėjai teikdami projektinius pasiūlymus turi atsižvelgti į Preliminariame transporto sektoriaus projektų sąraše nurodytas projektų idėjas, įgyvendinimo laikotarpius, finansavimo šaltinius ir jų dydžius.

8. Ministerijos administracijos padaliniai pagal kompetenciją teikia konsultacijas ir informaciją valstybės projektų pareiškėjams dėl rengiamų projektinių pasiūlymų turinio, reikalavimų projektams bei finansavimo sąlygų.

 

III. PARAIŠKŲ DĖL PROJEKTŲ ĮTRAUKIMO Į VALSTYBĖS PROJEKTŲ SĄRAŠĄ ATRANKA

 

9. Gauti projektiniai pasiūlymai svarstomi Valstybės projektų planavimo ir atrankos komisijoje (toliau – Komisija). Ministerijos administracijos padaliniai pagal savo kompetencijos sritį pristato Komisijai kiekvieną gautą projektinį pasiūlymą ir pateikia savo išvadas ir pasiūlymus. Komisija svarsto projektinius pasiūlymus, pateiktus pagal visas ministerijos įgyvendinimas priemones, ir rengia rekomendacijas susisiekimo ministrui dėl valstybės projektų sąrašo sudarymo.

10. Komisija sudaroma iš ministerijos vadovybės, administracijos padalinių (Strateginio planavimo ir finansų, Geležinkelių, Vandens transporto, Civilinės aviacijos, Informacinių ir ryšių technologijų, Kelių ir kelių transporto, Saugaus eismo departamentų ir Logistikos skyriaus), kurių kompetencijos sričiai priskiriami svarstomų ministerijos įgyvendinimų priemonių projektiniai pasiūlymai, darbuotojų. Komisijos personalinė sudėtis tvirtinama susisiekimo ministro įsakymu.

11. Valstybės projektų pareiškėjai, pateikę Paraišką dėl projekto įtraukimo į valstybės projektų sąrašą, gali būti kviečiami dalyvauti Komisijos posėdžiuose. Jei dėl pateiktos neišsamios ar netikslios informacijos Komisija negali priimti sprendimo, ministerija raštu paprašo valstybės projekto pareiškėjo per nustatytą laiką pateikti papildomus duomenis, dokumentus, papildyti ar patikslinti Paraiškoje dėl projektų įtraukimo į valstybės projektų sąrašą pateiktą informaciją.

12. Į Komisijos posėdžius taip pat gali būti kviečiami kitų valstybės institucijų, kurių kompetencijos sričiai priskiriami svarstomų priemonių projektiniai pasiūlymai, atstovai.

13. Komisijos priimtos rekomendacijos ir sprendimai įforminami protokolu.

14. Komisijos darbą organizuoja ir sekretoriato funkcijas atlieka ministerijos Strateginio planavimo ir finansų departamento Strateginio planavimo skyrius. Šio skyriaus darbuotojai atsakingi už ministerijos įgyvendinamų priemonių valstybės projektų sąrašų sudarymą, Komisijos posėdyje atlieka posėdžio sekretoriaus funkcijas.

15. Komisijos sekretorius:

15.1. organizuoja Komisijos posėdžius, suderinęs posėdžio datą, laiką, kviestinių asmenų sąrašą ir darbotvarkę su Komisijos nariais, ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo nustatytos projektų pasiūlymų pateikimo Komitetui dienos;

15.2. rengia Komisijos posėdžio medžiagą, išdalina ją Komisijos nariams ne vėliau kaip prieš 3 darbo dienas iki planuojamo Komisijos posėdžio;

15.3. įvykus posėdžiui, ne vėliau kaip per 3 darbo dienas parengia posėdžio protokolą. Protokolą pasirašo Komisijos posėdžio pirmininkas, sekretorius ir Komisijos nariai;

15.4. registruoja Komisijos posėdžių protokolus, tvarko ir saugo su ministerijos įgyvendinamų priemonių valstybės projektų planavimu ir atranka susijusius dokumentus atitinkamos priemonės dokumentų byloje.

16. Vadovaudamasis Komisijos posėdžio protokolu, ministerijos Strateginio planavimo ir finansų departamento Strateginio planavimo skyrius parengia susisiekimo ministro įsakymo dėl valstybės projektų sąrašo patvirtinimo projektą.

 

IV. VALSTYBĖS PROJEKTŲ SĄRAŠO SUDARYMAS

 

17. Valstybės projektų sąrašas sudaromas, atsižvelgiant į nacionalinius strateginio planavimo dokumentus, strateginius veiklos planus ir kitus Lietuvos Respublikos teisės aktus, paraiškoje pateiktą informaciją, projekto ekonominę naudą bei posėdžio metu ministerijos struktūrinių padalinių, kitų dalyvių pateiktas pastabas ir pasiūlymus, taip pat į tai, kad patvirtintame valstybės projektų sąraše esančių projektinių pasiūlymų biudžetai neviršytų ministerijos įgyvendinamoms priemonėms skirtų Europos Sąjungos fondų lėšų ir planuotų valstybės biudžeto asignavimų.

18. Valstybės projektų sąrašas tvirtinamas susisiekimo ministro įsakymu.

19. Sudariusi ir patvirtinusi valstybės projektų sąrašą, ministerija per 5 darbo dienas nuo sąrašo patvirtinimo dienos paskelbia jį Europos Sąjungos struktūrinės paramos interneto svetainėje www.esparama.lt ir ministerijos interneto svetainėje www.transp.lt bei raštu informuoja apie tai įgyvendinančiąją instituciją – Transporto investicijų direkciją.

 

V. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

20. Ministerija keičia Valstybės projektų planavimo tvarkos aprašą, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.

_________________

 


 

Valstybės projektų planavimo tvarkos aprašo

1 priedas

 

(Projekto įtraukimo į valstybės projektų sąrašą paraiškos forma)

 

(Europos Sąjungos vėliava)

 

_________________________________________________________________

(pareiškėjo pavadinimas)

 

______________________

(vieta, data)

 

PROJEKTO ĮTRAUKIMO Į VALSTYBĖS PROJEKTŲ SĄRAŠĄ PARAIŠKA

 

1. PAREIŠKĖJO DUOMENYS

 

Projekto pavadinimas

 

 

Atsakingas asmuo (organizacijos vadovas ar jo įgaliotas asmuo)

Vardas, pavardė

 

Asmuo ryšiams

Vardas, pavardė

 

Telefono numeris

 

Faksas

 

El. pašto adresas

 

 

2. TRUMPAS PROJEKTO APRAŠYMAS

Trumpas projekto aprašymas

 

Paraiškos tipas

£[] Paraiška darbams

£[] Paraiška paslaugoms

£[] Paraiška tiekimui

 

 

3. PROJEKTO DOKUMENTACIJOS PARENGIMO IR ĮGYVENDINIMO GRAFIKAS

 

Pradžios data

Užbaigimo data

Galimybių studija

 

 

Poveikio aplinkai vertinimas

 

 

Techninė užduotis

 

 

Techninis projektas

 

 

Ekspertizės aktas

 

 

Viešieji pirkimai*

 

 

Jei projektas jau pradėtas įgyvendinti, nurodyti dabartinę darbų būklę

 

* Nurodykite, kiek viešųjų pirkimų planuojama paskelbti, kada bus paskelbta bei planuojamos pasirašyti sutartys su rangovais/paslaugų teikėjais.

 

Paraiškos dėl projekto finansavimo pateikimo Transporto investicijų direkcijai data (metai, mėnuo, diena)

 

 

4. PROJEKTO TIKSLAS, UŽDAVINIAI, VEIKLOS

Tikslas

Uždaviniai

Veiklos

Pavadinimas

Pradžia

Pabaiga

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5. PROJEKTO ATITIKTIS PRIEMONĖS SPECIALIESIEMS (ATITIKTIES) ATRANKOS KRITERIJAMS

 

Priemonės specialaus (atitikties) atrankos kriterijaus pavadinimas

Projekto atitikties aprašymas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6. PRELIMINARUS PROJEKTO BIUDŽETAS

Nr.

Veiklos pavadinimas

Finansavimo poreikis, Lt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso:

 

 

7. PRELIMINARI PROJEKTO VERTĖ IR FINANSAVIMO ŠALTINIAI

Preliminari projekto vertė, Lt

Preliminarus projekto finansavimo šaltiniai

ES fondų parama

Nacionalinio finansavimo lėšos

Valstybės biudžeto lėšos

Pareiškėjo nuosavos lėšos

 

 

 

 

 

8. PROJEKTO PAGRINDIMAS

Finansavimo šaltinių pagrindimas*

 

Naudos transporto sektoriui pagrindimas

 

Kaštų – naudos analizė

 

* Nurodykite, kodėl siekiama gauti ES fondų ar valstybės biudžeto lėšų. Pateikite paaiškinimus, kaip užtikrinsite projekto netinkamų ir tinkamų išlaidų finansavimą, kurių nepadengia projekto finansavimas iš nuosavų lėšų, kaip tai paveiks pareiškėjo veiklą.

 

9. PROJEKTO ATITIKTIS HORIZONTALIOSIOMS SRITIMS*

Parametras

Pagrindimas

Darnus vystymasis

 

Lyčių lygybė ir nediskriminavimas

 

* Pateikite pavyzdžių, kaip projektas galėtų prisidėti prie horizontalių sričių įgyvendinimo.

 

10. PAREIŠKĖJO DEKLARACIJA

Aš, žemiau pasirašęs, patvirtinu, kad:

▪     šioje paraiškoje pateikta informacija, mano žiniomis ir įsitikinimu, yra teisinga;

▪     paraiška gali būti atmesta, jeigu joje pateikti ne visi prašomi duomenys (įskaitant šią deklaraciją);

▪     rengdamas projekto dokumentaciją, imsiuos visų priemonių, kad projektas atitiktų Bendro Stebėsenos komiteto Žmogiškųjų išteklių plėtros, Ekonomikos augimo, Sanglaudos skatinimo ir Techninės paramos veiksmų programų, įgyvendinančių Lietuvos 2007–2013 metų Europos Sąjungos struktūrinės paramos panaudojimo strategiją, įgyvendinimo priežiūrai atlikti patvirtintus bendruosius ir atitinkamos priemonės įgyvendinimo specialiuosius atrankos kriterijus bei kitus Projektų finansavimo sąlygų apraše nustatytus reikalavimus;

▪     neprieštarauju, kad šioje paraiškoje pateikta informacija ar jos dalis būtų naudojama Europos Sąjungos struktūrinės paramos viešinimui visuomenės informavimo priemonėse.

Atsakingo asmens (organizacijos vadovo ar jo įgalioto asmens) vardas, pavardė, pareigos, parašas

 

 

 

Data, vieta

 

 

 

_________________