LIETUVOS RESPUBLIKOS APLINKOS MINISTRO IR

LIETUVOS RESPUBLIKOS ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTRO

ĮSAKYMAS

 

DĖL geriausiai tvarkomų LIETUVOS vaikų Švietimo įstaigų teritorijų APŽIŪROS-KONKURSO 2010 m. NUOSTATŲ PATVIRTINIMO ir ŠALIES VERTINIMO KOMISIJOS SUDARYMO

 

2010 m. gegužės 12 d. Nr. D1-382/V-684

Vilnius

 

Vadovaudamiesi Europos kraštovaizdžio konvencija (Žin., 2002, Nr. 104-4621), įgyvendindami Nacionalinės darnaus vystymosi švietimo 2007–2015 metų programos, patvirtintos Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. spalio 2 d. nutarimu Nr. 1062 (Žin., 2007, Nr. 106-4348), įgyvendinimo 2007–2010 metų 4.2 priemonę ir Lietuvos Respublikos kraštovaizdžio politikos įgyvendinimo priemonių, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2005 m. rugpjūčio 22 d. nutarimu Nr. 909 „Dėl Lietuvos Respublikos kraštovaizdžio politikos įgyvendinimo priemonių patvirtinimo“ (Žin., 2005, Nr. 103-3808; 2009, Nr. 80-3343), 3.5 priemonę, siekdami įvertinti ir išrinkti gražiausias, geriausiai tvarkomas vaikų švietimo įstaigų teritorijas Lietuvoje bei skatinti šių įstaigų bendruomenes aktyviai įsitraukti į krašto gražinimo darbą, skleisti kraštovaizdžio kūrimo patirtį:

1. Tvirtiname Geriausiai tvarkomų Lietuvos vaikų švietimo įstaigų teritorijų apžiūros-konkurso 2010 m. nuostatus (pridedama).

2. Sudarome Geriausiai tvarkomų Lietuvos vaikų švietimo įstaigų teritorijų apžiūros-konkurso 2010 m. šalies vertinimo komisiją:

Arūnas Remigijus Zabulėnas – aplinkos viceministras, komisijos pirmininkas;

Dainius Numgaudis – Švietimo ir mokslo ministerijos kancleris, komisijos pirmininko pavaduotojas;

Juozas Dingelis – Lietuvai pagražinti draugijos valdybos pirmininkas, komisijos pirmininko pavaduotojas;

Giedrė Godienė – Aplinkos ministerijos Saugomų teritorijų ir kraštovaizdžio departamento Kraštovaizdžio skyriaus vyriausioji specialistė, komisijos sekretorė.

Nariai:

Milda Aidukaitė, Lietuvos kraštovaizdžio architektų sąjungos valdybos narė;

Aušra Birietienė, Švietimo ir mokslo ministerijos Bendrojo ugdymo ir profesinio mokymo departamento Neformalaus ugdymo ir švietimo pagalbos skyriaus vyresnioji specialistė;

Vaiva Deveikienė, Lietuvos kraštovaizdžio architektų sąjungos pirmininkė;

Gintautas Gruodis, Aplinkos ministerijos Saugomų teritorijų ir kraštovaizdžio departamento Kraštovaizdžio skyriaus vedėjas;

Elzė Krotkienė, Lietuvai pagražinti draugijos narė;

Nijolė Riaubaitė, Lietuvai pagražinti Vilniaus draugijos pirmininko pavaduotoja;

Dalia Šiaulytienė, Švietimo ir mokslo ministerijos Bendrojo ugdymo ir profesinio mokymo departamento Neformalaus ugdymo ir švietimo pagalbos skyriaus vyriausioji specialistė;

Kristina Ulkienė, Aplinkos ministerijos Saugomų teritorijų ir kraštovaizdžio departamento Kraštovaizdžio skyriaus vyriausioji specialistė;

Gediminas Vaičionis, Lietuvos savivaldybių asociacijos patarėjas;

Vytautas Visockas, Lietuvai pagražinti draugijos fotografas-žurnalistas.

3. Rekomenduojame savivaldybių administracijoms organizuoti geriausiai tvarkomų Lietuvos vaikų švietimo įstaigų teritorijų apžiūros-konkurso 2010 m. I etapą.

 

 

Aplinkos ministras                                                        Gediminas Kazlauskas

 

Švietimo ir mokslo ministras                               Gintaras Steponavičius

 

_________________

 


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos aplinkos ministro ir

Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro

2010 m. gegužės 12 d. įsakymu Nr. D1-382/V-684

 

Geriausiai tvarkomų LIETUVOS vaikų švietimo įstaigų teritorijų APŽIŪROS-KONKURSO 2010 m. NUOSTATAI

 

I. Bendrosios nuostatos

 

1. Geriausiai tvarkomų Lietuvos vaikų švietimo įstaigų teritorijų apžiūros-konkurso 2010 m. (toliau – Apžiūra-konkursas) nuostatai (toliau – Nuostatai) reglamentuoja apžiūros-konkurso tikslus, organizavimo, dalyvių vertinimo ir apdovanojimo tvarką.

2. Apžiūros-konkurso organizatoriai yra Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija ir Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija.

3. Apžiūra-konkursas skirtas geriausiai tvarkomoms vaikų švietimo įstaigų teritorijoms šalyje išrinkti.

4. Apžiūros-konkurso tikslai:

4.1. plėtoti kraštovaizdžio vertybių suvokimą;

4.2. skatinti puoselėti aplinkos gražinimo ir kraštovaizdžio kūrimo tradicijas;

4.3. ugdyti vaikų ir jaunimo atsakomybę už savo aplinką, darnos ir grožio pajautimą, plėtoti sąmoningą ir kūrybingą požiūrį į kraštovaizdžio apsaugą ir tvarkymą;

4.4. skatinti racionalų, aukšto estetinio lygio aplinkos tvarkymą vaikų švietimo įstaigų teritorijose, siekti jų individualumo;

4.5. skatinti švietimo įstaigų bendruomenių iniciatyvas įtraukiant vaikus ir jaunimą į nuolatinį teritorijos tvarkymo ir kraštovaizdžio kūrimo procesą;

4.6. nustatyti gražiausias ir geriausiai tvarkomas vaikų švietimo įstaigų teritorijas šalyje ir skleisti jų gerąją patirtį.

 

II. APŽIŪROS-KONKURSO DALYVIAI

 

5. Apžiūroje-konkurse gali dalyvauti:

5.1. ikimokyklinio ugdymo programas vykdančios įstaigos (lopšelis, lopšelis-darželis, darželis);

5.2. bendrojo lavinimo mokyklos.

6. Apžiūroje-konkurse vertinamos Nuostatų 3 punkte nurodytų vaikų švietimo įstaigų teritorijos.

 

III. APŽIŪROS-KONKURSO ORGANIZAVIMAS

 

7. Informacija apie Apžiūrą-konkursą ir Nuostatai skelbiami Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos ir Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos interneto svetainėse, informaciniuose leidiniuose, šalies ir regioninėje spaudoje, per radiją, televiziją. Apie Apžiūrą-konkursą Švietimo ir mokslo ministerija praneša visų vaikų švietimo įstaigų administracijoms.

8. Apžiūra-konkursas rengiamas 2010 m. birželio–spalio mėnesiais dviem etapais:

8.1. I etapas – savivaldybėse – iki 2010 m. liepos 15 d.;

8.2. II etapas – Lietuvos Respublikoje – iki 2010 m. spalio 15 d.

9. Už I Apžiūros-konkurso etapo rengimą yra atsakingos savivaldybių administracijos, už II etapo – Apžiūros-konkurso organizatoriai.

10. Apžiūrai-konkursui vykdyti ir gražiausioms, geriausiai tvarkomoms vaikų švietimo įstaigų teritorijoms išrinkti sudaromos savivaldybių ir šalies vertinimo komisijos. Savivaldybių komisijos sudaromos savivaldybių administracijų direktorių įsakymais (į šių komisijų sudėtį siūloma įtraukti savivaldybių kraštovaizdžio architektus, švietimo skyrių darbuotojus, nevyriausybinių organizacijų atstovus). Šalies vertinimo komisijos sudėtį tvirtina Lietuvos Respublikos aplinkos ministras ir Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministras.

11. Savivaldybės, sutinkančios organizuoti Apžiūrą-konkursą, sudaro savivaldybių komisijas ir apie tai iki 2010 m. gegužės 25 d. raštu informuoja 3 punkte nurodytas vaikų švietimo įstaigas ir Aplinkos ministeriją.

12. Nuostatų 3 punkte nurodytos vaikų švietimo įstaigos, norinčios dalyvauti Apžiūroje-konkurse, praneša raštu savivaldybėms iki 2010 m. birželio 4 d.

 

IV. VERTINIMO TVARKA IR KRITERIJAI

 

13. Vaikų švietimo įstaigų teritorijos vertinamos pagal Nuostatų priede nurodytus vertinimo kriterijus ir nustatytą balų skaičių.

14. 8 punkte nurodytų komisijų sprendimai priimami ir įforminami protokolais, dalyvaujančių posėdyje komisijos narių balsų dauguma, dalyvaujant daugiau kaip pusei komisijos narių.

15. Savivaldybės vertinimo komisija apžiūri vietoje vaikų švietimo įstaigų, pareiškusių norą dalyvauti Apžiūroje-konkurse, teritorijas, išrenka savivaldybės teritorijoje po 1 gražiausią, geriausiai tvarkomą ikimokyklinio ugdymo programą vykdančios įstaigos ir bendrojo lavinimo mokyklos teritoriją (daugiausia balų surinkusias įstaigas) ir iki liepos 25 d. pateikia informaciją apie nugalėtojus Apžiūros-konkurso organizatoriams.

16. Šalies vertinimo komisija apžiūri vietoje savivaldybių vertinimo komisijų išrinktas geriausiai tvarkomas vaikų švietimo įstaigų teritorijas ir išrenka nugalėtojus – daugiausia balų surinkusias įstaigas – po 1 geriausiai tvarkomą ikimokyklinio ugdymo programą vykdančią įstaigą ir bendrojo lavinimo mokyklą kiekvienoje apskrityje.

 

V. APŽIŪROS-KONKURSO laimėtojų APDOVANOJIMo tvarka

 

17. Savivaldybės vertinimo komisijos išrinkti Apžiūros-konkurso I etapo nugalėtojai paskelbiami ir apdovanojami savivaldybių organizuojamuose renginiuose.

18. Apžiūros-konkurso II etapo rezultatai skelbiami ir apdovanojimai nugalėtojams įteikiami šalies renginio metu.

19. Apžiūros-konkurso II etapo nugalėtojams įteikiamos atminimo lentos: „Geriausiai tvarkoma bendrojo lavinimo mokyklos teritorija Lietuvoje 2010 m.“; „Geriausiai tvarkoma ikimokyklinio ugdymo įstaigos teritorija Lietuvoje 2010 m.“ Nugalėtojai taip pat apdovanojami padėkos raštais, organizatorių ir rėmėjų dovanomis.

 

_________________

 


Geriausiai tvarkomų Lietuvos vaikų

švietimo įstaigų teritorijų apžiūros-konkurso

2010 m. nuostatų priedas

 

.................................................................................................................

(Apžiūros-konkurso komisijos pavadinimas)

 

.................................................................

(Įstaigos pavadinimas)

......................................................................................................................................................

(Įstaigos adresas, kontaktiniai asmenys)

 

geriausiai tvarkomų LIETUVOS vaikų švietimo įstaigų teritorijų APŽIŪROS-KONKURSO 2010 m. VERTINIMO LENTELĖ

 

Švietimo įstaiga vertinama 100 balų sistema pagal šiuos kriterijus:

 

Eil. Nr.

Vertinimo kriterijai

Balai

1

Racionalus teritorijos naudojimas, atsižvelgiant į vaikų ir pedagogų poreikius ir kraštovaizdžio pobūdį

Iki 20

 

2

Želdinių, poilsio zonų, statinių, sporto aikštynų, takų ir kitų inžinerinių įrenginių bendra būklė ir priežiūra

Iki 20

 

3

Individualūs, estetiški įstaigų aplinkos bruožai (želdinių komponavimas, asortimentas, dekoratyvumas, mažųjų architektūros formų naudojimas ir kitos meninės raiškos priemonės), saviti kraštovaizdžio tvarkymo sprendimai

Iki 20

 

4

Vertingų kraštovaizdžio elementų apsauga (šlaitų, vandens telkinių pakrančių tinkamas sutvarkymas, senų medžių, riedulių apsauga), jų panaudojimas ugdymo procese

Iki 15

 

5

Vaikų ir jaunimo įtraukimas į teritorijos tvarkymo ir kraštovaizdžio kūrimo procesą, aplinkosauginių idėjų sklaidą

Iki 10

 

6

Teritorijų švara ir požiūris į atliekų tvarkymą (organinių atliekų tvarkymas, rūšiavimas, kt.)

Iki 10

 

7

Kiti komisijų pasiūlyti vertinimo kriterijai (teritorija tvarkoma vadovaujantis jos tvarkymo planu ar schema, etnografinių tradicijų puoselėjimas, inkilai, lesyklos ir kt.)

Iki 5

 

 

Pastabos .......................................................................................................................................

 

Komisijos pirmininkas                             .......................................               ................................

(vardas, pavardė)                              (parašas)

Nariai:                                                     .......................................               ................................

.......................................               ................................

.......................................               ................................

.......................................               ................................

 

_________________