LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ
N U T A R I M A S
DĖL PERKĖLIMO Į KITAS PAREIGAS VALSTYBĖS TARNYBOJE TVARKOS PATVIRTINIMO
2002 m. balandžio 5 d. Nr. 467
Vilnius
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos Vyriausybės
2002 m. balandžio 5 d. nutarimu
Nr. 467
PERKĖLIMO Į KITAS PAREIGAS VALSTYBĖS TARNYBOJE TVARKA
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Ši tvarka reglamentuoja karjeros valstybės tarnautojų perkėlimą į kitas pareigas valstybės tarnyboje.
2. Statutiniams valstybės tarnautojams ši tvarka taikoma tiek, kiek jų perkėlimo į kitas pareigas nenustato atskiri įstatymai ar statutai.
3. Valstybės tarnautojas perkeliamas į kitas pareigas Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymo 2 straipsnio 21 ir 22 dalyse nurodytų valstybės ir savivaldybių institucijų ar įstaigų (toliau vadinama – įstaigos) vadovų ar asmens, atsakingo už personalo valdymą įstaigoje, jeigu tos įstaigos vadovas yra valstybės politikas (toliau vadinama – įstaigos vadovas), įsakymu arba potvarkiu (toliau vadinama – įsakymas).
Perkeliant valstybės tarnautoją į kitas pareigas kitoje įstaigoje, įstaigos, kurioje valstybės tarnautojas eina pareigas, vadovas priima įsakymą dėl valstybės tarnautojo perkėlimo į kitą įstaigą, o įstaigos, į kurią perkeliamas valstybės tarnautojas, vadovas priima įsakymą dėl valstybės tarnautojo paskyrimo į pareigas šioje įstaigoje.
4. Įsakyme dėl perkėlimo turi būti nurodyta, iš kokių pareigų ir į kokią įstaigą valstybės tarnautojas perkeliamas, taip pat perkėlimo pagrindas – atitinkamas Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymo straipsnis, dalis ir punktas.
5. Dokumentus, susijusius su valstybės tarnautojų perkėlimu į kitas pareigas, tvarko įstaigos personalo tarnyba, skyrius arba asmuo, atsakingi už personalo tvarkymą (toliau vadinama - personalo tarnyba).
6. Šios tvarkos 3 punkte nurodytų įsakymų kopijos saugomos valstybės tarnautojo asmens byloje. Apie valstybės tarnautojo perkėlimą į kitas pareigas įrašoma valstybinio socialinio draudimo pažymėjime.
7. Įstaigos, kurioje dirbo valstybės tarnautojas, personalo tarnyba valstybinio socialinio draudimo pažymėjime įrašo: „Atleistas iš (nurodomos pareigos, iš kurių valstybės tarnautojas atleidžiamas) ir perkeltas į (nurodoma, į kokią įstaigą) pagal Valstybės tarnybos įstatymo (nurodomas atitinkamas įstatymo straipsnis, dalis, punktas)“.
Įstaigos, į kurią perkeltas valstybės tarnautojas, personalo tarnyba valstybinio socialinio draudimo pažymėjime įrašo: „Paskirtas į (nurodoma, į kokias pareigas)“.
8. Jeigu valstybės tarnautojas perkeliamas į kitas pareigas įstaigoje, kurioje jis dirba, įstaigos personalo tarnyba valstybinio socialinio draudimo pažymėjime įrašo: „Perkeltas į (nurodoma, į kokias pareigas) pagal Valstybės tarnybos įstatymo (nurodomas atitinkamas įstatymo straipsnis, dalis, punktas)“.
II. PERKĖLIMAS Į AUKŠTESNES PAREIGAS LAIMĖJUS KONKURSĄ
9. Valstybės tarnautojas, laimėjęs konkursą į aukštesnes pareigas įstaigoje, kurioje jis dirba, ne vėliau kaip per 5 darbo dienas po konkurso rezultatų paskelbimo perkeliamas į šias pareigas.
10. Valstybės tarnautojas, laimėjęs konkursą į aukštesnes pareigas kitoje įstaigoje, ne vėliau kaip per 7 darbo dienas po konkurso rezultatų paskelbimo perkeliamas į šias pareigas.
11. Valstybės tarnautojas, laimėjęs konkursą į aukštesnes pareigas, gali būti perkeltas ne anksčiau kaip po 3 darbo dienų po konkurso rezultatų paskelbimo.
12. Valstybės tarnautojas, laimėjęs konkursą į aukštesnes pareigas kitoje įstaigoje, praėjus 3 darbo dienoms po konkurso rezultatų paskelbimo, privalo pateikti įstaigos, kurioje jis dirba, personalo tarnybai įstaigos vadovo vardu parašytą prašymą perkelti jį į kitą įstaigą ir pažymą apie laimėtą konkursą. Prieš tai su prašymu turi būti supažindintas tiesioginis valstybės tarnautojo vadovas. Personalo tarnyba tą pačią dieną įregistruoja gautą prašymą ir ne vėliau kaip kitą darbo dieną kartu su įsakymo perkelti valstybės tarnautoją į kitą įstaigą projektu pateikia jį įstaigos vadovui.
13. Jeigu valstybės tarnautojas, laimėjęs konkursą į aukštesnes pareigas įstaigoje, kurioje jis dirba, yra neatlikęs užduočių, kurios jam buvo pavestos iki konkurso rezultatų paskelbimo dienos, o valstybės tarnautojas, laimėjęs konkursą į aukštesnes pareigas kitoje įstaigoje, – iki jo prašymo perkelti į kitą įstaigą įregistravimo dienos, taip pat dėl kitų svarbių priežasčių valstybės tarnautojo tiesioginio vadovo rašytiniu motyvuotu pasiūlymu šios tvarkos 9 punkte nustatytas perkėlimo terminas įstaigos vadovo sprendimu gali būti pratęstas, tačiau ne ilgiau kaip 14 kalendorinių dienų nuo konkurso rezultatų paskelbimo dienos imtinai, o 10 punkte nustatytas terminas – ne ilgiau kaip 14 kalendorinių dienų nuo prašymo įregistravimo dienos imtinai. Apie tai perspėjamas įstaigos, į kurią perkeliamas valstybės tarnautojas, vadovas ir pasirašytinai supažindinamas valstybės tarnautojas.
14. Šios tvarkos 9, 10 ir 12 punktuose nurodyti terminai gali būti ilgesni, jeigu valstybės tarnautojas, perkeliamas į pareigas, susijusias su valstybės paslaptį sudarančios informacijos naudojimu ar jos apsauga, teisės aktų nustatyta tvarka privalo gauti leidimą dirbti ar susipažinti su valstybės paslaptį sudarančia informacija.
III. PERKĖLIMAS Į KITAS PAREIGAS TARNYBINIO KAITUMO BŪDU
15. Esant laisvai pareigybei, valstybės tarnautojas jo prašymu gali būti be konkurso perkeltas į kitas tos pačios ar žemesnės kategorijos pareigas.
16. Du valstybės tarnautojai, einantys tos pačios kategorijos pareigas, jų prašymu gali būti sukeičiami pareigomis - be konkurso perkeliami į kitas pareigas.
17. Valstybės tarnautojas gali būti perkeltas į kitas pareigas šios tvarkos 15 ir 16 punktuose nurodytais atvejais, jeigu turi reikiamą išsilavinimą, atitinkantį siekiamos pareigybės lygį. Jis perkeliamas:
18. Šios tvarkos 17.1 punkte nurodytas už įstaigos personalo valdymą atsakingo asmens sutikimas ir 17.2 punkte nurodytas už įstaigų personalo valdymą atsakingų asmenų susitarimas dėl valstybės tarnautojo (tarnautojų) perkėlimo į kitas pareigas patvirtinami šiems asmenims vizavus valstybės tarnautojo (tarnautojų) prašymą (prašymus) dėl perkėlimo.