LIETUVOS RESPUBLIKOS VALSTYBINĖS MAISTO IR VETERINARIJOS TARNYBOS DIREKTORIUS
Į S A K Y M A S
DĖL VALSTYBINIO VETERINARINIŲ VAISTŲ REGISTRO NUOSTATŲ PATVIRTINIMO
2002 m. gruodžio 31 d. Nr. 752
Vilnius
Remdamasis Lietuvos Respublikos veterinarijos įstatymu (Žin., 1992, Nr. 2-15), Farmacinės veiklos įstatymu (Žin., 1991, Nr. 6-161), Vaistų įstatymu (Žin., 1996, Nr. 116-2701), Veterinarinių vaistų gamybos registravimo ir tiekimo į rinką Lietuvos Respublikoje reikalavimais (Žin., 2002, Nr. 41-1554):
2. Pavedu Lietuvos valstybinei veterinarijos preparatų inspekcijai registruoti veterinarinius vaistus ir tvarkyti Valstybinį veterinarinių vaistų registrą.
3. Pavedu įsakymo vykdymo kontrolę Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Gyvūnų sveikatingumo skyriui.
Patvirtinta
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
direktoriaus 2002 m. gruodžio 31 d. įsakymu
Nr. 752
VALSTYBINIO VETERINARINIŲ VAISTŲ REGISTRO NUOSTATAI
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Valstybinio veterinarinių vaistų registro nuostatai (toliau — nuostatai) reglamentuoja Lietuvos Respublikos valstybinio veterinarinių vaistų registro (toliau — Registras) paskirtį, objektą, Registrą tvarkančios įstaigos teises ir pareigas, Registro tvarkymą, reorganizavimą ir likvidavimą.
2. Registro paskirtis — rinkti, kaupti, apdoroti, sisteminti, saugoti, naudoti, atnaujinti ir teikti šiuose nuostatuose ir kituose teisės aktuose nurodytus duomenis.
3. Registras steigiamas vadovaujantis Lietuvos Respublikos farmacinės veiklos įstatymo (Žin., 1991, Nr. 6-161) 4 straipsnio 1 dalimi, 5 ir 21 straipsniais. Registro steigėja yra Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.
4. Šiuose nuostatuose vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos farmacinės veiklos įstatyme ir Veterinarinių vaistų gamybos, registravimo ir tiekimo į rinką Lietuvos Respublikoje reikalavimuose (Žin., 2002, Nr. 41-1554) vartojamas sąvokas.
5. Registro objektas — gaminami, importuojami ar kitaip tiekiami į rinką, eksportuojami veterinariniai vaistai, įskaitant imunologinius ir homeopatinius veterinarinius vaistus, išskyrus vaistinius pašarus, inaktyvuotus ir neinaktyvuotus veterinarinius imunologinius vaistus, pagamintus iš konkretaus ūkio (fermos) vieno ar kelių gyvūnų patogeniškų organizmų ar antigenų ir naudojamus šiam gyvūnui ar šio ūkio gyvūnams gydyti, vaistus, pagamintus vaistinėje pagal receptą ir skirtus konkrečiam gyvūnui gydyti (magistrinius vaistus), vaistus, pagamintus vaistinėje pagal farmakopėjos nuostatas ir skirtus tiesiogiai galutiniam naudotojui (oficininius vaistus), veterinarinius vaistus su radioaktyviais izotopais, diagnostines in vitro priemones, pašarų priedus, premiksus, gyvūnų ėdesius, zoohigienos priemones, zoožaislus, biocidus (dezinfekcines, dezinsekcines, deratizacines medžiagas ir preparatus).
7. Kiti valstybės registrai ir valstybės informacinės sistemos, naudojantys Registro duomenis, privalo juos imti tik iš šio Registro ir papildyti savo duomenis.
8. Registrą sudaro pagrindinė duomenų bazė, sudaryta iš:
9. Registras rengiamas ir tvarkomas vadovaujantis Lietuvos Respublikos valstybės registrų įstatymu (Žin., 1996, Nr. 86-2043), Lietuvos Respublikos farmacinės veiklos įstatymu, Veterinarinių vaistų gamybos, registravimo ir tiekimo į rinką Lietuvos Respublikoje reikalavimais, šiais nuostatais ir kitais teisės aktais, reglamentuojančiais valstybės registrų veiklą.
II. REGISTRO TVARKYMO ĮSTAIGA
10. Registro tvarkymo įstaiga yra Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai pavaldi Lietuvos valstybinė veterinarijos preparatų inspekcija.
11. Registro tvarkymo įstaiga atlieka šias funkcijas:
11.1. veterinarinių vaistų registravimo metu surenka šiuose nuostatuose nurodytus Registro duomenis ir juos tikrina;
11.2. tikrina duomenis remdamiesi kitų valstybės registrų duomenimis ir įrašo į Registro duomenų bazę;
12. Registro tvarkymo įstaiga turi teisę:
12.1. nustatyta tvarka gauti iš Registro duomenų teikėjų tikslius ir išsamius registravimo duomenis;
13. Registro tvarkymo įstaiga atsako už:
13.1. duomenų bazėje esančių objekto registravimo duomenų atitiktį registruoti pateiktų dokumentų duomenis;
14. Asmenys, tvarkantys duomenis, privalo saugoti duomenų konfidencialumą įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka.
15. Registro duomenų teikėjų, profesionalių naudotojų teisės ir pareigos:
15.3. susipažinti su Registre laikomais jų pateiktais duomenimis ir reikalauti, kad būtų ištaisyti klaidingi arba papildyti neišsamūs duomenys;
III. REGISTRAVIMO DUOMENYS
16. Bendrieji registravimo duomenys yra:
16.12. Registro objekto registruotojo, o jei jie skirtingi, gamintojo adresas (valstybės kodas ir pavadinimas, administracinio vieneto kodas ir pavadinimas, gyvenamosios vietovės kodas ir pavadinimas, gatvės pavadinimas, namo numeris, telefono ir fakso numeriai, elektroninio pašto adresas);
IV. REGISTRO OBJEKTO REGISTRAVIMAS ir REGISTRO DUOMENŲ SKELBIMAS
17. Registro duomenys gaunami užregistravus veterinarinį vaistą Lietuvos Respublikoje nustatyta tvarka pagal registracijos liudijimą ir patvirtintą vaisto charakteristikų santrauką.
18. Registro tvarkymo įstaiga, nustačiusi, kad dokumentų rinkinyje pateikti duomenys atitinka Registro reikalavimus, priima sprendimą registruoti objektą, lygina objekto duomenis su kitų valstybės registrų duomenimis, įrašo Registro objekto registravimo žymenį (identifikavimo kodą) ir kitus registravimo duomenis į Registro duomenų bazę.
19. Registro objektas įrašomas į Registro duomenų bazę per 20 darbo dienų nuo veterinarinio vaisto registravimo dienos (registracijos liudijimo išrašymo datos).
20. Pasikeitus anksčiau pateiktiems Registro objekto duomenims, Registro duomenų teikėjai privalo pateikti atitinkamus dokumentų rinkinius su pakeistais duomenimis. Registro tvarkymo įstaiga, gavusi dokumentų rinkinį su pakeistais duomenimis, įrašo pakeitimus į Registro duomenų bazę per 15 darbo dienų nuo pakeitimo įsigaliojimo.
21. Registro objektas išbraukiamas iš Registro šiais atvejais:
21.2. jei veterinarinis vaistas yra kenksmingas naudojant tomis sąlygomis, kurios buvo nurodytos prašant registruoti;
21.5. jei nurodytas karencijos laikas yra nepakankamas, kad maisto produktuose, gautuose arba pagamintuose iš gydyto gyvūno, nebūtų likučių, kurie gali kelti pavojų žmonių sveikatai;
21.6. jei veterinarinio vaisto tiekimas į rinką prieštarauja kitiems Lietuvos Respublikos teisės aktams;
22. Priėmus sprendimą išbraukti Registro objektą, įrašai apie išbrauktą Registro objektą perkeliami į išbrauktų iš Registro veterinarinių vaistų sąrašą ir saugomi Registro duomenų bazėje neribotą laiką.
23. Klaidos Registre taisomos:
23.1. jeigu tikrinant Registro duomenis pastebima klaidų, jos, suderinus su veterinarinio vaisto registruotoju ir aprobavus Veterinarinių preparatų komisijai, turi būti ištaisytos nedelsiant;
24. Registro duomenų teikėjas, susipažinęs su jo pateiktais ir Registre saugomais duomenimis, turi teisę raštu reikalauti, kad Registro tvarkymo įstaiga ištaisytų klaidingus arba papildytų neišsamius duomenis.
25. Registro tvarkymo įstaiga, gavusi šį reikalavimą ir nustačiusi, kad jis pagrįstas, privalo pataisyti Registro duomenis.
26. Registro tvarkymo įstaiga, nustačiusi, kad reikalavimas nepagrįstas, raštu privalo pranešti apie tai Registro duomenų teikėjui.
V. REGISTRO DUOMENŲ NAUDOJIMAS
31. Registro duomenys teikiami vadovaujantis Lietuvos Respublikos teisės aktais, reglamentuojančiais duomenų teikimą.
33. Registro duomenys teikiami:
VI. REGISTRO DUOMENŲ APSAUGA
37. Registro duomenys tvarkomi vadovaujantis duomenų apsaugą Lietuvos Respublikoje reglamentuojančiais teisės aktais ir Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos rekomendacijomis.
38. Kad Registro duomenys nebūtų pažeisti arba sunaikinti, Registro tvarkymo įstaiga turi imtis saugos priemonių ir atsižvelgti į galimus duomenų pažeidimo rizikos veiksnius:
39. Registro tvarkymo įstaiga nustato programines ir technines priemones, apsaugančias Registrą nuo duomenų sunaikinimo, neteisėto pakeitimo ir naudojimo.
40. Apsaugos priemonės taikomos:
41. Programinės duomenų apsaugos priemonės turi atitikti šiuos reikalavimus:
41.2. taikomosiomis programinėmis priemonėmis registruoti visus duomenų tvarkymo kompiuterinius veiksmus ir bandymus juos atlikti;
42. Techninės duomenų apsaugos priemonės turi užkirsti kelią informacijos nutekėjimui ir iškraipymui kompiuterizuotose darbo vietose bei ryšio linijose.
43. Konkrečios Registro duomenų apsaugos priemonės turi būti nustatytos Registro techniniame projekte.
VII. REGISTRO FINANSAVIMAS
VIII. REGISTRO REORGANIZAVIMAS IR LIKVIDAVIMAS