LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL STRATEGINIŲ PREKIŲ IR TECHNOLOGIJŲ EKSPORTO BEI IMPORTO KONTROLĖS SISTEMOS KŪRIMO

 

1993 m. lapkričio 19 d. Nr. 857

Vilnius

 

Atsižvelgdama į tai, kad Lietuvos Respublikai, formuojančiai užsienio prekybos politiką, labai svarbu maksimaliai pasinaudoti pasiūlymais prekiauti su Vakarų valstybėmis ir siekti palankiausių prekybos su jomis sąlygų, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

1. Sukurti ir įdiegti strateginių prekių ir technologijų eksporto bei importo kontrolės sistemą, atitinkančią Daugiašalės eksporto kontrolės koordinacinio komiteto (COCOM) reikalavimus.

2. Pavesti Ekonomikos ministerijai:

2.1. koordinuoti strateginių prekių ir technologijų eksporto bei importo kontrolės sistemos kūrimo darbus;

2.2. atstovauti Lietuvos Respublikai derantis su kitomis valstybėmis ir tarptautinėmis organizacijomis, teikiančiomis metodologinę, metodinę ir techninę pagalbą, susijusią su strateginių prekių ir technologijų eksporto bei importo kontrolės sistemos organizavimu ir įdiegimu, ir koordinuoti šios pagalbos naudojimą.

3. Įpareigoti Pramonės ir prekybos ministeriją, Energetikos ministeriją, Užsienio reikalų ministeriją, Susisiekimo ministeriją, Krašto apsaugos ministeriją, Vidaus reikalų ministeriją, Teisingumo ministeriją ir Muitinės departamentą prie Finansų ministerijos, taip pat pasiūlyti Lietuvos Respublikos aplinkos apsaugos departamentui per dešimt dienų nuo šio nutarimo įsigaliojimo skirti įgaliotus atstovus strateginių prekių ir technologijų eksporto bei importo kontrolės sistemai kurti. Šių atstovų pavardės pateikiamos Ekonomikos ministerijai.

4. Ekonomikos ministerija kartu su kitomis ministerijomis ir valstybinėmis tarnybomis, nurodytomis 3 punkte, turi iki 1994 m. kovo 1 d. parengti strateginių prekių ir technologijų eksporto bei importo kontrolės sistemos kūrimo programą ir pateikti ją tvirtinti Lietuvos Respublikos Vyriausybei. Šioje programoje turi būti numatyta:

4.1. Daugiašalės eksporto kontrolės koordinacinio komiteto (COCOM) kontrolės priemonių ir reikalavimų, kurių laikantis gali būti liberalizuotas strateginių prekių ir technologijų eksportas bei importas, vykdomi pagal šio komiteto nuostatas, įdiegimas;

4.2. būtinų įstatymų ir teisės aktų projektų rengimas;

4.3. strateginių prekių ir technologijų kontrolinių sąrašų rengimas;

4.4. strateginių prekių ir technologijų eksporto, importo, reeksporto ir tranzito licencijavimas;

4.5. ministerijos ir kitos valstybinės tarnybos, kurios išduos licencijas ir kontroliuos strateginių prekių ir technologijų eksporto bei importo sandorius.

5. Įpareigoti ministerijas ir kitas valstybines tarnybas derinti su Ekonomikos ministerija visus klausimus, susijusius su strateginių prekių ir technologijų eksporto bei importo kontrole.

 

 

MINISTRAS PIRMININKAS                                                                ADOLFAS ŠLEŽEVIČIUS

 

 

 

EKONOMIKOS MINISTRAS                                                                             JULIUS VESELKA