LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTERIJA

 

Į S A K Y M A S

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS GYDYTOJO MEDICINOS PRAKTIKOS ĮSTATYMO

 

1998 m. birželio 26 d. Nr. 361

Vilnius

 

 

Siekdamas įgyvendinti Lietuvos Respublikos gydytojo medicinos praktikos įstatymą,

ĮSAKAU:

1. Patvirtinti:

1.1. Profesinio tobulinimo tvarką ir mastą perregistruojant bei atnaujinant licenciją (1 priedas).

1.2. Papildomo pasirengimo trukmę ir mastą, jeigu nuo pirminės medicinos praktikos rezidentūros baigimo praėjo daugiau negu dveji metai (2 priedas).

1.3. Papildomo pasirengimo trukmę ir mastą, jeigu nuo specializuotos medicinos praktikos rezidentūros baigimo praėjo daugiau negu dveji metai (3 priedas).

1.4. Papildomos medicinos praktikos bei profesinio tobulinimosi trukmę ir mastą, atnaujinant licencijos galiojimą, jei licencija nebuvo perregistruota per vienerius metus (4 priedas).

2. Įsakymo vykdymo kontrolę pavedu viceministrui V. Basiui.

 

 

 

SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS                                    MINDAUGAS STANKEVIČIUS

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos

sveikatos apsaugos ministerijos

1998 06 26 įsakymu Nr. 361

1 priedas

 

Profesinio tobulinimo tvarka ir mastas perregistruojant ir atnaujinant licenciją

 

Įgyvendindama Gydytojo medicinos praktikos (toliau – GMP) įstatymą, Sveikatos apsaugos ministerija nustato šią Lietuvos Respublikos gydytojų tobulinimo tvarką ir mastą.

 

BENDROJI DALIS

 

Pagal Lietuvos Respublikos mokslo ir studijų įstatymą teisę tobulinti specialistus, baigusius aukštąjį medicininį mokslą, turi Lietuvos Respublikos aukštosios medicinos mokyklos. Šių specialistų profesinio tobulinimo kursų užsakovo funkcijas vykdo Sveikatos apsaugos ministerija pagal sutartis. GMP tobulinimo kursų skaičių, trukmę ir tvarką numato Kauno medicinos akademija ir Vilniaus universitetas, o tvirtina Sveikatos apsaugos ministerija. Tobulinimas grindžiamas asmenine inciatyva. Specialistų kvalifikacijos kėlimu rūpinasi sveikatos priežiūros įstaigos ir jų steigėjai.

 

PROFESINIO TOBULINIMO TVARKA

 

GMP tobulinimo kursai Kauno medicinos akademijoje ir Vilniaus universitete apmokami iš valstybės biudžeto asignavimų, kurie numatomi Sveikatos apsaugos ministerijos biudžete. Valstybė kartą per penkerius metus apmoka valstybės ir savivaldybių sveikatos priežiūros įstaigose dirbančių specialistų profesinio tobulinimo kursus aukštojoje mokykloje. Šiems specialistams vidutinį darbo užmokestį moka siunčianti įstaiga, kuri padengia komandiruotės išlaidas Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka. Galimi ir mokami profesinio tobulinimo kursai norintiems dažniau kelti profesinę kvalifikaciją. Sveikatos priežiūros įstaigos administracija, gydytojui pageidaujant, privalo jį išleisti į tobulinimo kursus ne rečiau kaip kartą per trejus metus.

 

PROFESINIO TOBULINIMO MASTAS

 

Licencija perregistruojama arba atnaujinama pateikus dokumentus, patvirtinančius, kad per paskutinius penkerius metus 200 valandų buvo tobulintasi pagal specialybę. Lietuvos Respublikoje galioja šios gydytojų profesinio tobulinimosi formos: Lietuvos ir užsienio aukštųjų medicinos mokyklų tobulinimo kursai ir stažuotės, aukštųjų medicinos mokyklų ir specialybių mokslinių draugijų organizuojamos mokslinės ir mokslinės praktinės konferencijos bei suvažiavimai, gydytojų mokslinės publikacijos.

Tobulinimasis vertinamas valandomis:

1. Lietuvos ir užsienio aukštųjų medicinos mokyklų tobulinimo kursų klausymas ar jų dėstymas: 1 akademinė valanda – 1 valanda.

2. Stažuotė: 1 akademinė valanda – 1 valanda.

3. Dalyvavimas Lietuvoje ar užsienyje aukštųjų mokyklų ar specialybių draugijų organizuotoje mokslinėje konferencijoje (suvažiavime, kongrese):

1 diena Lietuvoje – 6 valandos,

1 diena užsienyje – 10 valandų,

1 diena tarptautinės organizacijos surengtoje konferencijoje – 12 valandų.

4. Mokslinis pranešimas tarptautinėje mokslinėje konferencijoje – 40 valandų, tezės be pranešimo – 8 valandos.

5. Mokslinis pranešimas mokslinėje konferencijoje ar suvažiavime Lietuvos Respublikoje – 20 valandų, tezės be pranešimo – 4 valandos.

6. Mokslinis straipsnis tarptautiniame recenzuojamame žurnale – 75 valandos.

7. Mokslinis straipsnis Lietuvos recenzuojamame žurnale – 30 valandų.

8. Mokslinis straipsnis Lietuvos mokslo ar konferencijų medžiagos leidinyje – 15 valandų.

PASTABA. Jei mokslinio pranešimo ar straipsnio autorių yra keletas, valandų skaičius nustatomas bendrą valandų skaičių dalijant iš autorių skaičiaus.

_____________

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos

sveikatos apsaugos ministerijos

1998 06 26 įsakymu Nr. 361

2 priedas

 

Papildomo pasirengimo trukmė ir mastas, jeigu nuo pirminės medicinos praktikos rezidentūros baigimo praėjo daugiau negu dveji metai

 

Papildomas pasirengimas susideda iš teorinės dalies (profesinio tobulinimosi) ir papildomos medicinos praktikos (įgyjamos stažuotėje).

Stažuotės vyksta Vilniaus universiteto ar Kauno medicinos akademijos akredituotose pirminės rezidentūros bazėse, jas baigus išlaikomas praktinių įgūdžių egzaminas. Į stažuotę specialistas vyksta siunčiamas sveikatos priežiūros įstaigos arba savo iniciatyva (pats). Atitinkamai stažuotę apmoka siunčianti sveikatos priežiūros įstaiga arba pats specialistas pagal aukštosios medicinos mokyklos podiplominių studijų reglamentą, patvirtintą senato.

Gydytojas, norintis gauti pirminės medicinos praktikos licenciją, jeigu nuo jo pirminės medicinos praktikos rezidentūros baigimo praėjo daugiau negu dveji metai, Nuolatinei gydytojų medicinos praktikos licencijavimo komisijai privalo pateikti pažymėjimą, patvirtinantį, kad jis tris mėnesius stažavosi pirminės rezidentūros bazėje ir išlaikė praktinių įgūdžių egzaminą.

_____________

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos

sveikatos apsaugos ministerijos

1998 06 26 įsakymu Nr. 361

3 priedas

 

Papildomo pasirengimo trukmė ir mastas, jeigu nuo specializuotos medicinos praktikos rezidentūros baigimo praėjo daugiau negu dveji metai

 

Papildomas pasirengimas susideda iš teorinės dalies (profesinio tobulinimo ir specialybės teorijos egzamino po jo) ir papildomos medicinos praktikos (įgyjamos stažuotėje).

Stažuotės vyksta Vilniaus universiteto ar Kauno medicinos akademijos atitinkamos specialybės klinikoje, o po jų laikomas praktinių įgūdžių egzaminas. Į stažuotę specialistas vyksta siunčiamas sveikatos priežiūros įstaigos arba savo iniciatyva (pats). Atitinkamai stažuotę apmoka siunčianti sveikatos priežiūros įstaiga arba pats specialistas pagal aukštosios medicinos mokyklos podiplominių studijų reglamentą, patvirtintą senato.

Gydytojas, norintis gauti specializuotos medicinos praktikos licenciją, jeigu nuo specializuotos medicinos praktikos rezidentūros baigimo praėjo daugiau negu dveji metai, Nuolatinei gydytojų medicinos praktikos licencijavimo komisijai privalo pateikti pažymėjimą, patvirtinantį, kad jis šešis mėnesius stažavosi ir išlaikė teorinių žinių bei praktinių įgūdžių egzaminą.

_____________

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos

sveikatos apsaugos ministerijos

1998 06 26 įsakymu Nr. 361

4 priedas

 

Papildomos medicinos praktikos ir profesinio tobulinimo trukmė ir mastas, atnaujinant licencijos galiojimą, jei licencija nebuvo perregistruota per vienus metus

 

Papildoma medicinos praktika įgyjama stažuotėje.

Stažuotės vyksta Vilniaus universiteto ar Kauno medicinos akademijos atitinkamos specialybės klinikoje, o po jų išlaikomas praktinių įgūdžių egzaminas. Į stažuotę specialistas vyksta siunčiamas sveikatos priežiūros įstaigos arba savo iniciatyva (pats). Atitinkamai stažuotę apmoka siunčianti sveikatos priežiūros įstaiga arba pats specialistas pagal aukštosios medicinos mokyklos podiplominių studijų reglamentą, patvirtintą senato.

Gydytojas, norintis atnaujinti licencijos galiojimą, jei licencija, pasibaigus jos galiojimui, nebuvo perregistruota per vienus metus ir jei:

1. licencijos galiojimas sustabdytas iki dvejų metų, tai Nuolatinei gydytojų medicinos praktikos licencijavimo komisijai privalo pateikti pažymėjimą, patvirtinantį, kad jis atliko papildomą medicinos praktiką – vieną mėnesį stažavosi VU ar KMA atitinkamos specialybės klinikoje ir išlaikė praktinių įgūdžių egzaminą; taip pat dokumentą, patvirtinantį, kad per paskutinius penkerius metus ne mažiau kaip 200 valandų buvo tobulintasi pagal specialybę;

2. licencijos galiojimas sustabdytas daugiau negu dvejiems metams, Nuolatinei gydytojų medicinos praktikos licencijavimo komisijai privalo pateikti dokumentą, patvirtinantį papildomą gydytojo medicinos praktiką ir profesinį tobulinimą, kurių mastą ir trukmę nustato Nuolatinė gydytojų medicinos praktikos licencijavimo komisija kartu su atitinkamos specialybės draugija.

_____________