LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 1998 M. SPALIO 13 D. NUTARIMO NR. 1218 „DĖL MOKESČIO MOKĖTOJŲ ATSISKAITYMO SU VALSTYBĖS (SAVIVALDYBĖS) BIUDŽETU IR FONDAIS BEI VALSTYBINIO SOCIALINIO DRAUDIMO FONDO BIUDŽETU AKCIJOMIS IR TURTU TVARKOS“ DALINIO PAKEITIMO

 

2000 m. rugsėjo 8 d. Nr. 1071

Vilnius

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

Iš dalies pakeisti Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1998 m. spalio 13 d. nutarimą Nr. 1218 „Dėl mokesčio mokėtojų atsiskaitymo su valstybės (savivaldybės) biudžetu ir fondais bei Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžetu akcijomis ir turtu tvarkos“ (Žin., 1998, Nr. 91-2520; 1999, Nr. 35-1033, Nr. 64-2080, Nr. 106-3081):

1. Įrašyti nutarimo antraštėje vietoj žodžių „valstybės (savivaldybės) biudžetu ir fondais“ žodžius „Lietuvos Respublikos valstybės, savivaldybių biudžetais“.

2. Išdėstyti nutarimo preambulę taip:

„Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos akcinių bendrovių įstatymo (Žin., 1994, Nr. 55-1046; 1995, Nr. 107-2393; 1996, Nr. 126-2947; 1998, Nr. 36-961; 1999, Nr. 86-2562; 2000, Nr. 15-380) 13 ir 43 straipsnių, Lietuvos Respublikos kooperatinių bendrovių (kooperatyvų) įstatymo (Žin., 1993, Nr. 20-488; 1995, Nr. 27-601; 2000, Nr. 26-667; 2000, Nr. 64-1938) 7 straipsnio ir Lietuvos Respublikos mokesčių administravimo įstatymo (Žin., 1995, Nr. 61-1525; 1998, Nr. 68-1978; 2000, Nr. 15-381, Nr. 22-555) 29 straipsnio nuostatomis, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:“.

3. Įrašyti 1 ir 2 punktuose vietoj žodžių „valstybės (savivaldybės) biudžetu ir fondais“ žodžius „Lietuvos Respublikos valstybės, savivaldybių biudžetais“.

4. Papildyti nurodytąjį nutarimą šiuo 4 punktu:

4. Pavesti ūkio ministrui tvirtinti personalinę komisijos mokesčio mokėtojų prašymams dėl atsiskaitymo akcijomis ir turtu nagrinėti sudėtį“.

5. Išdėstyti nauja redakcija nurodytuoju nutarimu patvirtintas:

5.1. Mokesčio mokėtojų atsiskaitymo su valstybės (savivaldybės) biudžetu ir fondais bei Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžetu akcijomis ir turtu tvarką (pridedama);

5.2. komisijos mokesčio mokėtojų prašymams dėl atsiskaitymo akcijomis ir turtu nagrinėti sudėtį (pridedama).

 

 

 

Ministras Pirmininkas                                                                          Andrius Kubilius

 

 

 

Ūkio ministras                                                                                  Valentinas Milaknis

 

 

Patvirtinta

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

1998 m. spalio 13 d. nutarimu Nr. 1218

(Lietuvos Respublikos Vyriausybės

2000 m. rugsėjo 8 d. nutarimo Nr. 1071

redakcija

 

Mokesčio mokėtojų atsiskaitymo su Lietuvos Respublikos valstybės, savivaldybių biudžetAIS bei Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžetu akcijomis ir turtu tvarka

 

I. Bendrosios nuostatos

 

1. Šioje tvarkoje vartojamos sąvokos:

mokėtini mokesčiai – nustatytu laikotarpiu priskaičiuotos mokesčių sumos, neskaitant tuo laikotarpiu mokestinės paskolos sutartimis atidėtų mokesčių sumų;

įgaliotos valstybės institucijos – iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto finansuojamos įstaigos ir valstybės įmonė Valstybės turto fondas.

2. Ši tvarka reglamentuoja mokesčio mokėtojų – akcinių bendrovių, uždarųjų akcinių bendrovių, kooperatinių bendrovių (kooperatyvų) (toliau vadinama – mokesčio mokėtojai) atsiskaitymą akcijomis ir turtu už mokestines nepriemokas ir su jomis susijusių delspinigių pripažinimą beviltiška mokestine nepriemoka.

3. Pagal šią tvarką už mokesčio ar mokestines nepriemokas gali atsiskaityti:

3.1. akcijomis – tos akcinės ir uždarosios akcinės bendrovės, kurių balanse nėra apskaityta nuostolių ir kurios turi gaminamos produkcijos rinką, realius verslo planus, kaip plėtoti ūkinę veiklą, išsaugoti esamas ir sukurti naujas darbo vietas, bet stokoja lėšų mokesčio ar mokestinei nepriemokai mokėti. Leidimas atsiskaityti akcijomis gali būti duodamas vadovaujantis tikslingumo kriterijais (tai yra įvertinus, ar ši priemonė iš tikrųjų leis mokesčio mokėtojui pagerinti savo finansinę būklę, sukaupti reikiamą apyvartinių lėšų sumą gamybai (paslaugoms) plėsti, ar sudarys patrauklias sąlygas investuotojams, ar ši priemonė yra bendrovės restruktūrizavimo plano sudedamoji dalis);

3.2. turtu – visi šios tvarkos 2 punkte nurodyti mokesčio mokėtojai, stokojantys lėšų mokesčio ir mokestinei nepriemokai mokėti. Leidimas atsiskaityti turtu mokesčio mokėtojams, vykdantiems veiklą, gali būti duodamas vadovaujantis tikslingumo kriterijais (tai yra įvertinus, ar ši priemonė iš tikrųjų leis mokesčio mokėtojui pagerinti savo finansinę būklę, sukaupti reikiamą apyvartinių lėšų sumą gamybai (paslaugoms) plėsti, ar ji yra mokesčio mokėtojo restruktūrizavimo plano sudedamoji dalis, ar turtą perėmusios institucijos panaudos jį valstybės reikmėms). Bankrutavusioms ir likviduojamoms ne dėl bankroto akcinėms bendrovėms, uždarosioms akcinėms bendrovėms, kooperatinėms bendrovėms svarbiausieji tikslingumo kriterijai yra likvidavimo eigos spartinimas, operatyvesnis išregistravimas, turto apsauga nuo sunykimo ir perduoto turto panaudojimo efektyvumas.

4. Mokesčio mokėtojams, neturintiems turto perėmėjo, gali būti duodamas leidimas atsiskaityti turtu už nepriemokas Lietuvos Respublikos valstybės biudžetui – perduoti turtą valstybės nuosavybėn, kad jis būtų privatizuotas (gavus valstybės įmonės Valstybės turto fondo sutikimą perimti šios tvarkos 15 ir 16 punktuose nurodyta tvarka įvertintą turtą pagal pateiktus turto vertės nustatymo dokumentus).

5. Į privatizavimo programą arba į privatizuojamų įmonių sąrašus įtrauktiems mokesčio mokėtojams leidžiama atsiskaityti akcijomis ir (ar) turtu tik gavus valstybės įmonės Valstybės turto fondo sutikimą.

6. Mokesčio mokėtojai gali atsiskaityti akcijomis ir turtu už mokestines nepriemokas Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybės biudžetams, susidariusias iki 1998 m. gruodžio 31 dienos.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos mokesčių administravimo įstatymo 29 straipsnio 7 dalies 3 punktu, nepriemokos, už kurias atsiskaityta, beviltiškomis bus pripažintos ir nurašytos tik tuo atveju, jeigu mokesčio mokėtojas iki sprendimo pripažinti šias mokestines nepriemokas beviltiškomis bus sumokėjęs visus po 1998 m. gruodžio 31 d. atsiradusius mokėtinus mokesčius.

Atsiskaitymą už nepriemokas Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžetui reglamentuoja Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžeto sandaros laikinasis įstatymas.

7. Mokesčio mokėtojai gali atsiskaityti akcijomis ir (ar) turtu:

7.1. su Lietuvos Respublikos valstybės biudžetu – už mokestines nepriemokas, pagal įstatymus priskiriamas Lietuvos Respublikos valstybės biudžetui, akcijas ir (ar) turtą perduodami įgaliotai valstybės institucijai;

7.2. su savivaldybių biudžetais – už mokestines nepriemokas, pagal įstatymus priskiriamas savivaldybių biudžetams, akcijas ir (ar) turtą perduodami savivaldybei (kurioje įregistruota akcinė bendrovė, uždaroji akcinė bendrovė, kooperatinė bendrovė);

7.3. su Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžetu – už nepriemokas Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžetui, akcijas ir (ar) turtą perduodami Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybai.

8. Svarstant vykdančio veiklą mokesčio mokėtojo prašymą leisti atsiskaityti akcijomis ir (ar) turtu, įvertinama:

8.1. ūkinės veiklos perspektyvos, verslo ar restruktūrizavimo planas;

8.2. eksportuojamos produkcijos dalis, realizuojamos produkcijos dinamika ir jos technologinio užbaigtumo lygmuo;

8.3. darbuotojų skaičius, socialinė akcinės bendrovės, uždarosios akcinės bendrovės, kooperatinės bendrovės svarba regione;

8.4. produkcijos atnaujinimas, gamybos (paslaugų) plėtimas;

8.5. iniciatyva ieškoti išeities iš susidariusios situacijos, potencialių investuotojų ketinimai;

8.6. integracijos su kitomis Lietuvos Respublikos įmonėmis lygmuo;

8.7. administracijos ūkinė ir finansinė veikla mokestinės nepriemokos susidarymo laikotarpiu (kreditų panaudojimas, dividendų mokėjimas, ankstesniais metais suteiktų mokestinių lengvatų efektyvumas), priimtos priemonės administracinei veiklai gerinti.

9. Mokesčio mokėtojų prašymus leisti atsiskaityti už mokesčio ar mokestinę nepriemoką akcijomis ir (ar) turtu nagrinėja ir rekomendacijas, ar tikslinga duoti leidimą, teikia prie Ūkio ministerijos sudaryta komisija mokesčio mokėtojų prašymams dėl atsiskaitymo akcijomis ir turtu nagrinėti (toliau vadinama – komisija).

10. Remdamasi komisijos rekomendacijomis, sprendimą leisti atsiskaityti už mokestines nepriemokas akcijomis ir (ar) turtu priima Lietuvos Respublikos Vyriausybė, savivaldybės taryba arba Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba (priklausomai nuo šios tvarkos 7 punkte nurodytos mokestinės nepriemokos pobūdžio).

11. Lietuvos Respublikos Vyriausybė priima nutarimą perimti turtą valstybės nuosavybėn ir perduoti jį įgaliotai valstybės institucijai patikėjimo teise valdyti ir naudoti ir (ar) disponuoti juo (privatizuoti jį) įstatymų nustatyta tvarka.

Lietuvos Respublikos Vyriausybė savo nutarimu įgalioja valstybės institucijos vadovą pasirašyti akcijų pasirašymo sutartį ir (ar) turto perdavimo aktą.

12. Jeigu perduoto turto vertė didesnė negu nepriemoka, už kurią atsiskaitė mokesčio mokėtojas, skirtumas mokesčio mokėtojui nekompensuojamas.

13. Jeigu šios tvarkos 10 punkte nurodytų institucijų sprendimu turtas perduotas įgaliotai valstybės institucijai, savivaldybei ar Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybai, kuriai Valstybės investicijų programoje tam tikslui yra numatytos lėšos, reikalingos valstybės remiamų programų investiciniams projektams įgyvendinti – pagrindiniam kapitalui įsigyti, asignavimų valdytojui iš biudžeto skirti asignavimai mažinami suma, kuri lygi perimto turto vertei, atėmus iš jos lėšas, patvirtintoje sąmatoje numatytas šiam turtui pertvarkyti ir pritaikyti pagal tikslinę paskirtį.

 

 

II. Mokesčio mokėtojo atsiskaitymo akcijomis ir turtu

procedūra

 

14. Mokesčio mokėtojai, norėdami atsiskaityti už mokesčio ar mokestines nepriemokas:

14.1. akcijomis – gali siūlyti valstybei, savivaldybei ir Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybai įsigyti bendrovės akcijų, Lietuvos Respublikos akcinių bendrovių įstatymo nustatyta tvarka didinant įstatinį kapitalą papildomais įnašais;

14.2. turtu – gali siūlyti valstybės institucijoms, savivaldybei ir Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybai perimti mokesčio mokėtojams nuosavybės teise priklausantį turtą.

15. Perduodamas turtas įvertinamas vadovaujantis Lietuvos Respublikos turto ir verslo vertinimo pagrindų įstatymu ir Turto vertinimo metodika, patvirtinta Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1996 m. vasario 14 d. nutarimu Nr. 244 „Dėl Turto vertinimo metodikos“.

Turto vertintoją ir vertinimo metodą pasirenka ir vertinimo išlaidas apmoka mokesčio mokėtojas.

16. Nepavykus parduoti turto Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo, jo įgyvendinimą reglamentuojančių ir kitų su šiuo įstatymu susijusių teisės aktų nustatyta tvarka, bankrutuojančios ir bankrutavusios akcinės bendrovės, uždarosios akcinės bendrovės, kooperatinės bendrovės gali perduoti turtą valstybės institucijoms, savivaldybei ir Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybai už nepriemokas biudžetui, nepažeisdamos Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatyme nustatytos kreditorinių reikalavimų tenkinimo eilės ir tvarkos. Perduodamo turto vertė nustatoma pagal paskutinėse viešose varžytynėse skelbtą turto pardavimo kainą.

17. Mokesčio mokėtojas, norintis atsiskaityti už mokesčio ar mokestines nepriemokas akcijomis ir (ar) turtu, pateikia prašymą (3 egzemplioriais) Įmonių bankroto valdymo departamentui prie Ūkio ministerijos. Departamente įregistruoto prašymo antrąjį egzempliorių mokesčio mokėtojas pateikia vietos mokesčio administratoriui, o trečiąjį – Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos teritoriniam skyriui.

18. Prie prašymo leisti atsiskaityti akcijomis pridedama:

18.1. akcininkų susirinkimo protokolas dėl atsiskaitymo už nepriemokas biudžetui akcijomis;

18.2. trijų paskutinių finansinių metų metinė finansinė atskaitomybė;

18.3. revizoriaus arba auditoriaus ataskaita ir išvados;

18.4. verslo ar restruktūrizavimo planas;

18.5. nepriemokų biudžetui susidarymo priežasčių paaiškinimas;

18.6. informacija apie akcinės bendrovės, uždarosios akcinės bendrovės, kooperatinės bendrovės surastus potencialius investuotojus, investuotojų ketinimus pagrindžiantys dokumentai (ketinimų protokolai, sutartys ir kita);

18.7. valstybės įmonės Valstybės turto fondo sutikimas (šios tvarkos 5 punkte nurodytu atveju);

18.8. kita informacija, kurios reikia susidariusiai būklei įvertinti (pagal šios tvarkos 8.7 punktą).

19. Prie prašymo leisti atsiskaityti turtu pridedama:

19.1. akcininkų susirinkimo protokolas, kooperatinės bendrovės (kooperatyvo) narių (įgaliotinių) susirinkimo protokolas dėl atsiskaitymo už nepriemokas biudžetui turtu;

19.2. paskutinių praėjusių finansinių metų metinė finansinė atskaitomybė;

19.3. siūlomo turto aprašymas ir trumpa charakteristika;

19.4. siūlomo perduoti turto perėmėjo sutikimas;

19.5. turto rinkos vertės nustatymo dokumentai (ataskaita, vertinimo aktas);

19.6. inventorizacijos byla ir pažyma apie teisinę turto registraciją;

19.7. valstybės įmonės Valstybės turto fondo sutikimas (šios tvarkos 4 ir 5 punktuose nurodytais atvejais);

19.8. kita informacija, kurios reikia susidariusiai būklei įvertinti (pagal šios tvarkos 8.7 punktą).

20. Bankrutuojančios, bankrutavusios ir likviduojamos ne dėl bankroto akcinės bendrovės, uždarosios akcinės bendrovės, kooperatinės bendrovės prie prašymo leisti atsiskaityti turtu prideda:

20.1. kreditorių susirinkimo protokolą dėl atsiskaitymo už nepriemokas biudžetui turtu, o likviduojamos ne dėl bankroto akcinės bendrovės, uždarosios akcinės bendrovės, kooperatinės bendrovės – bendrovės valdymo organo, turinčio teisę priimti atitinkamą sprendimą, protokolą;

20.2. informaciją apie kreditorių finansinius reikalavimus ir jų tenkinimo eigą ar informaciją apie likvidavimo eigą;

20.3. atsiskaitymo su kreditoriais prognozę;

20.4. siūlomo turto aprašymą ir trumpą charakteristiką;

20.5. siūlomo perduoti turto perėmėjo sutikimą (valstybės įmonės Valstybės turto fondo sutikimą – šios tvarkos 4 punkte nurodytu atveju);

20.6. dokumentus (viešųjų varžytinių protokolus, aktus), įrodančius, kad turtas buvo parduodamas, bet neparduotas įstatymų nustatyta tvarka, o likviduojamos ne dėl bankroto akcinės bendrovės, uždarosios akcinės bendrovės, kooperatinės bendrovės – turto rinkos vertės nustatymo dokumentus (ataskaitą, vertinimo aktą);

20.7. inventorizacijos bylą ir pažymą apie teisinę turto registraciją.

21. Vietos mokesčio administratorius ir Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos teritorinis skyrius, gavę prašymą, per 15 darbo dienų nuo jo gavimo išsiunčia Įmonių bankroto valdymo departamentui prie Ūkio ministerijos pažymą apie mokesčio mokėtojo įsiskolinimus (pagal šios tvarkos priede pateiktą apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos pažymos formą).

Nepriemokos, už kurią pateiktas prašymas leisti atsiskaityti, išieškojimas sustabdomas nuo prašymo gavimo mokesčius administruojančioje įstaigoje dienos.

22. Gavęs mokesčio mokėtojo prašymą, Įmonių bankroto valdymo departamentas prie Ūkio ministerijos per 15 darbo dienų nuo šios tvarkos 21 punkte nurodytos pažymos gavimo privalo jį išnagrinėti ir pateikti motyvuotus pasiūlymus komisijai.

23. Komisija, vadovaudamasi šios tvarkos 3, 4 ir 8 punktuose nurodytais kriterijais ir ūkio ministro patvirtintu darbo reglamentu, apsvarsto mokesčio mokėtojo prašymą, Įmonių bankroto valdymo departamento prie Ūkio ministerijos pasiūlymus ir per 10 darbo dienų nuo pasiūlymų gavimo pateikia Įmonių bankroto valdymo departamentui prie Ūkio ministerijos, savivaldybei arba Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybai rekomendacijas, ar tikslinga leisti mokesčio mokėtojui atsiskaityti akcijomis ir (ar) turtu. Įmonių bankroto valdymo departamentas prie Ūkio ministerijos ne vėliau kaip per 15 darbo dienų nuo komisijos posėdžio dienos išsiunčia mokesčio mokėtojui, vietos mokesčio administratoriui ir Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos teritoriniam skyriui komisijos posėdžio protokolo išrašą apie priimtą sprendimą.

24. Jeigu komisija nerekomenduoja leisti atsiskaityti akcijomis ir (ar) turtu, vietos mokesčio administratorius ir Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos teritorinis skyrius, gavę šios tvarkos 23 punkte nurodytą motyvuotą paaiškinimą – komisijos posėdžio protokolo išrašą, atnaujina nepriemokų išieškojimą.

25. Jeigu komisija rekomenduoja leisti atsiskaityti su Lietuvos Respublikos valstybės biudžetu akcijomis ir (ar) turtu, Ūkio ministerija pateikia Lietuvos Respublikos Vyriausybei komisijos rekomendacijas atitinkantį nutarimo projektą, kaip numatyta šios tvarkos 11 punkte.

Sprendimą leisti atsiskaityti akcijomis ir (ar) turtu su savivaldybės biudžetu priima savivaldybės taryba, o su Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžetu – Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba.

Jeigu per 3 mėnesius nuo komisijos rekomendacijų pateikimo šios institucijos nepriima sprendimo leisti atsiskaityti akcijomis ir (ar) turtu arba priimamas sprendimas neleisti atsiskaityti, nepriemokų biudžetui išieškojimas atnaujinamas.

26. Mokesčio mokėtojas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu, savivaldybės tarybos sprendimu ir (ar) Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos sprendimu, išleidžia akcijas, kurios nominalia verte perduodamos priklausomai nuo mokestinės nepriemokos pobūdžio Lietuvos Respublikos Vyriausybės įgaliotai valstybės institucijai, savivaldybei arba Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybai. Akcijų perdavimas įforminamas akcijų pasirašymo sutartimi Lietuvos Respublikos akcinių bendrovių įstatyme nustatyta tvarka.

27. Mokesčio mokėtojas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu, savivaldybės tarybos sprendimu ar Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos sprendimu, perduoda turtą priklausomai nuo mokestinės nepriemokos pobūdžio Lietuvos Respublikos Vyriausybės įgaliotai valstybės institucijai, savivaldybei arba Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybai.

28. Perėmusi jai perduodamas akcijas ir (ar) turtą, kaip numatyta šios tvarkos 26 ir 27 punktuose, įgaliota valstybės institucija, savivaldybė informuoja apie tai centrinį mokesčio administratorių, kuris, remdamasis įsigaliojusiu Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu arba savivaldybės tarybos sprendimu bei akcijų ir (ar) turto perdavimo faktu, priima sprendimą pripažinti mokesčio ar mokestines nepriemokas, už kurias buvo atsiskaityta akcijomis ir (ar) turtu, beviltiškomis ir atleisti nuo jų.

29. Mokesčio mokėtojui atsiskaičius už susidariusias mokestines nepriemokas akcijomis ir (ar) turtu ir pripažinus šias mokestines nepriemokas beviltiškomis, beviltiškomis nepriemokomis pripažįstami ir visi su jomis susiję delspinigiai.

30. Apie tai, kad nurašyti mokesčiai, delspinigiai ir baudos, vietos mokesčio administratorius ir Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos teritorinis skyrius raštu informuoja mokesčio mokėtoją ir Įmonių bankroto valdymo departamentą prie Ūkio ministerijos.

31. Perdavus Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybai akcijas ir (ar) turtą arba atsiskaičius pinigais, baudų ir delspinigių atidėjimo mokesčio mokėtojui klausimą sprendžia Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba.

______________

 

 

Mokesčio mokėtojų atsiskaitymo su

valstybės, savivaldybių biudžetais bei

Valstybinio socialinio draudimo fondo

biudžetu akcijomis ir turtu tvarkos

priedas

 

                                                         APSKRITIES                              PAŽYMA

VALSTYBINĖ MOKESČIŲ INSPEKCIJA                                       ______________ Nr. ________

                                                                                                                                                                (Data)

________________________________________                               _________________________

                                            (Adresatas)                                                                                                    (Parengimo vieta)

 

Dėl įsiskolinimo Lietuvos Respublikos valstybės,

savivaldybių biudžetams ir fondams

 

______________________________________________________              

                                   (Mokesčio mokėtojo pavadinimas, adresas)                                                             kodas

                                                                                                                          Prašymo padavimo data            

                                                                                                                                                                             (litais)

 

Biudžetas ir mokesčio pavadinimas

Nepriemoka, susidariusi iki 1998m. gruodžio 31 d.

Po 1998 m. gruodžio 31 d. nesumokėtų mokesčių suma (prašymo padavimo dienos duomenimis)

Delspinigiai, apskaičiuoti už 7 skiltyje nurodytus nesumokėtus ar ne laiku sumokėtus mokesčius

Įsiskolinimas iš viso (prašymo padavimo dienos duomenimis)

2. Mokesčio

3. Mokesčio baudų

4. Mokesčio delspinigių

5. Baudų delspinigių

6. Iš viso (2+3+4+5)

iš viso

nepriemoka, kurios išieškojimas sustabdomas

iš viso

nepriemoka, kurios išieškojimas sustabdomas

iš viso

nepriemoka, kurios išieškojimas sustabdomas

iš viso

nepriemoka, kurios išieškojimas sustabdomas

iš viso (2.1+3.1+4.1+5.1)

nepriemoka, kurios išieškojimas sustabdomas (2.2+3.2+4.2 +5.2)

1

2.1

2.2

3.1

3.2

4.1

4.2

5.1

5.2

6.1

6.2

7

8

9

1. Lietuvos Respublikos valstybės biudžetui

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.1.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.2.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.3.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.4.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.5.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Savivaldybės biudžetui

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.1.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.2.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.3.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.4.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

2.1

2.2

3.1

3.2

4.1

4.2

5.1

5.2

6.1

6.2

7

8

9

2.5.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Fondams

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.1.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.2.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.3.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.4.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.5.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso fondams

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IŠ VISO (1+2+3)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pastabos dėl mokestinės paskolos sutarčių sudarymo:

 

 

_________________________  apskrities          ________________________________________

valstybinės mokesčių inspekcijos                           (Parašas)                                         (Vardas ir pavardė)

viršininkas                                        A. V.

 

_________________________  apskrities            __________                ______________________

valstybinės mokesčių inspekcijos                             (Parašas)                                  (Vardas ir pavardė)

apskaitos padalinio viršininkas

 

 

Vykdytojas_____________________ , tel. ___________________

                            (Pareigos, vardas ir pavardė)

______________

 

Patvirtinta

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

1998 m. spalio 13 d. nutarimu Nr. 1218

(Lietuvos Respublikos Vyriausybės

2000 m. rugsėjo 8 d. nutarimo Nr. 1071

redakcija

 

Komisija mokesčio mokėtojų prašymams dėl atsiskaitymo

akcijomis ir turtu nagrinėti

 

Komisijos pirmininkas – ūkio viceministras – Įmonių bankroto valdymo departamento prie Ūkio ministerijos direktorius

Nariai:

Lietuvos pramonininkų konfederacijos atstovas

Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko aparato atstovas

Ūkio ministerijos atstovas

Žemės ūkio ministerijos atstovas

Finansų ministerijos atstovas

Valstybės įmonės Valstybės turto fondo atstovas

Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos atstovas

Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Finansų ministerijos atstovas

Lietuvos prekybos ir pramonės rūmų asociacijos atstovas

______________