VALSTYBINĖ ATOMINĖS ENERGETIKOS SAUGOS INSPEKCIJA

 

Į S A K Y M A S

DĖL „BRANDUOLINIŲ MEDŽIAGŲ APSKAITOS IR KONTROLĖS BRANDUOLINIUOSE IR NEBRANDUOLINIUOSE OBJEKTUOSE NUOSTATŲ“ PATVIRTINIMO

 

1997 m. gruodžio 1 d. Nr. 120

Vilnius

 

 

Vykdydamas Lietuvos Respublikos branduolinės energijos įstatymo (Žin., 1996, Nr. 119-1771) ir 1997 metų rugsėjo 8 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimo Nr. 955 „Dėl valstybinės branduolinių medžiagų apskaitos ir kontrolės“ nuostatas,

ĮSAKAU:

Patvirtinti Branduolinių medžiagų apskaitos ir kontrolės branduoliniuose ir nebranduoliniuose objektuose nuostatus.

 

 

VALSTYBINĖS ATOMINĖS

ENERGETIKOS SAUGOS INSPEKCIJOS VIRŠININKAS                                           S. KUTAS


 

PATVIRTINTA

Valstybinės atominės energetikos

saugos inspekcijos viršininko

1997 m. gruodžio 1 d. įsakymu Nr. 120

 

Branduolinių medžiagų apskaitos ir kontrolės branduoliniuose ir nebranduoliniuose objektuose nuostatai

 

I. Bendrosios nuostatos

 

1. Branduolinių medžiagų apskaitos ir kontrolės tikslas – branduolinių medžiagų kiekio ir jo pakitimų sekimas, Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) garantijų, remiantis „Susitarimu tarp Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Tarptautinės atominės energijos agentūros dėl garantijų taikymo sutinkamai su Branduolinio ginklo neplatinimo sutartimi“, užtikrinimas ir branduolinių medžiagų dingimo, neteisėto panaudojimo arba paėmimo aptikimas.

2. „Branduolinių medžiagų apskaitos ir kontrolės branduoliniuose ir nebranduoliniuose objektuose nuostatai“ yra sudaryti remiantis šiais dokumentais:

2.1. Branduolinio ginklo neplatinimo sutartis.

2.2. Susitarimas tarp Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Tarptautinės atominės energijos agentūros dėl garantijų taikymo sutinkamai su Branduolinio ginklo neplatinimo sutartimi.

2.3. Papildomi nuostatai prie Susitarimo tarp Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Tarptautinės atominės energijos agentūros dėl garantijų taikymo sutinkamai su Branduolinio ginklo neplatinimo sutartimi.

2.4. Lietuvos Respublikos dvišalės sutartys branduolinės energijos taikaus panaudojimo srityje.

2.5. Lietuvos Respublikos branduolinės energijos įstatymas.

2.6. Branduolinių medžiagų apskaitos ir kontrolės valstybinės sistemos vadovaujamieji principai, IAEA/SG/INF/2, 1993.

2.7. Europos Komisijos nuostatai Nr. 3227/76 dėl EURATOM Garantijų taikymo.

2.8. Valstybinės atominės energetikos saugos inspekcijos (VATESI) nuostatai.

3. Apskaitos ir kontrolės sistema yra taikoma visoms branduolinėms medžiagoms visoje civilinėje branduolinėje veikloje Lietuvos Respublikos teritorijoje ir, kontroliuojant Lietuvos Respublikai, bet kur kitur.

4. Šie nuostatai galioja visiems fiziniams ir juridiniams asmenims, kurie naudoja arba laiko branduolines medžiagas.

 

II. Apibrėžimai

 

5. Šiuose nuostatuose:

5.1. APSKAITA – veikla, kurios tikslas nuolatos sekti branduolinių medžiagų buvimo vietą, kiekį ir to kiekio pakitimus;

5.2. APSKAITOS DOKUMENTAI – dokumentai, kuriuose registruojama visų branduoliniame ir nebranduoliniame objekte esančių branduolinių medžiagų vieta, kiekiai ir tų kiekių pakitimai.

5.3. BRANDUOLINĖS MEDŽIAGOS – plutonis, uranas (gamtinis, įsodrintas arba nusodrintas urano 235 ir/arba 233 izotopais) ir toris, esantys metalo, lydinio, cheminio junginio arba koncentrato pavidalu, arba mišinyje su kitomis medžiagomis, išskyrus urano ir torio rūdą.

5.4. BRANDUOLINIS OBJEKTAS – atominė elektrinė, branduolinis reaktorius, branduolinių medžiagų saugykla arba kitos vietos, kur naudojama arba laikoma ne mažiau kaip vienas efektinis kilogramas branduolinių medžiagų.

5.5. BRANDUOLINIŲ MEDŽIAGŲ BALANSO ZONA – zona, kurioje galima nustatyti branduolinių medžiagų, perkeliamų į zoną ir iš zonos, kiekį ir faktiškai zonoje esančių medžiagų kiekį.

5.6. BRANDUOLINIŲ MEDŽIAGŲ EFEKTINIS KILOGRAMAS – plutonio masė kilogramais; urano, kurio įsodrinimas 0,01 ir didesnis, masė kilogramais, padauginta iš įsodrinimo kvadrato; urano, kurio įsodrinimas mažesnis už 0,01 ir didesnis už 0,005, masė kilogramais, padauginta iš 0,0001; urano, kurio įsodrinimas 0,005 ir mažesnis, ir torio masė kilogramais, padauginta iš 0,00005.

5.7. BRANDUOLINIŲ MEDŽIAGŲ PRARADIMAS – branduolinių medžiagų pagrobimas, avarinis praradimas, dingimas.

5.8. EKSPLOATUOJANTI ORGANIZACIJA – ūkio subjektas, turintis licenciją (leidimą) eksploatuoti branduolinį objektą arba nebranduoliniame objekte naudoti arba laikyti branduolines medžiagas.

5.9. NEBRANDUOLINIS OBJEKTAS – objektas, kuriame laikoma arba naudojama mažiau kaip vienas efektinis kilogramas branduolinių medžiagų.

5.10. KONTROLĖ – branduolinių medžiagų turėjimo, naudojimo ir perdavimo (apimant importą ir eksportą) bei apskaitos organizavimo ir funkcionavimo administracinė kontrolė.

5.11. PARTIJA – branduolinių medžiagų dalis, naudojama kaip matavimo vienetas apskaitai svarbiausiuose matavimo taškuose, kai to vieneto kiekybinė ir kokybinė sudėtis apibūdinami vienu charakteristikų rinkiniu.

5.12. PIRMINIAI BRANDUOLINIŲ MEDŽIAGŲ DOKUMENTAI – branduolinių medžiagų arba prietaisų su branduolinėmis medžiagomis pasas arba sertifikatas, dokumentas, paliudijantis branduolinių medžiagų įsigijimą.

5.13. SPECIALI ATASKAITA – pranešimas apie branduolinių medžiagų praradimą arba jų saugojimo sąlygų netikėtą pasikeitimą.

5.14. SUSITARIMAS DĖL GARANTIJŲ – Susitarimas tarp Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Tarptautinės atominės energijos agentūros dėl garantijų taikymo sutinkamai su Branduolinio ginklo neplatinimo sutartimi.

5.15. SVARBIAUSIAS MATAVIMO TAŠKAS – vieta, kurioje branduolinės medžiagos yra tokio pavidalo, kad jas galima išmatuoti, siekiant nustatyti jų judėjimą arba kiekį.

5.16. TATENA GARANTIJOS – branduolinės energijos taikaus panaudojimo tikrinimo sistema, sukurta sutinkamai su branduolinio ginklo neplatinimo politika, o jos įgyvendinimas pavestas Tarptautinei atominės energijos agentūrai, remiantis jos Statutu, Branduolinio ginklo neplatinimo sutartimi ir Branduolinio ginklo uždraudimo Lotynų Amerikoje sutartimi.

 

III. Bendrieji reikalavimai branduolinių medžiagų apskaitai ir kontrolei branduoliniame ir nebranduoliniame objekte

 

6. Branduolinėms medžiagoms laikyti ir naudoti reikalinga licencija (leidimas).

6.1. Licencijas (leidimus) laikyti ir naudoti branduolines medžiagas branduoliniuose objektuose išduoda Valstybinė atominės energetikos saugos inspekcija.

6.2. Licencijas (leidimus) laikyti ir naudoti branduolines medžiagas nebranduoliniuose objektuose išduoda Lietuvos Respublikos vyriausiasis gydytojas higienistas arba jo pavaduotojai, suderinus su VATESI.

7. Draudžiama perduoti branduolines medžiagas fiziniams arba juridiniams asmenims, neturintiems 6 punkte nurodytos licencijos.

8. Eksploatuojanti organizacija atsako už visų jos žinioje esančių branduolinių medžiagų apskaitą.

9. Eksploatuojanti organizacija ne rečiau kaip vieną kartą per metus atlieka branduolinių medžiagų fizinę inventorizaciją. Ypatingais atvejais (praradus branduolines medžiagas, netikėtai pasikeitus jų saugojimo sąlygoms ir t. t.) atliekamos papildomos inventorizacijos. Inventorizacijoje gali dalyvauti VATESI atstovas. Inventorizacijos rezultatai pateikiami Valstybinei atominės energetikos saugos inspekcijai, kaip nurodyta 1 priede.

10. Eksploatuojanti organizacija užtikrina Tarptautinės atominės energijos agentūros garantijų taikymą branduoliniame ir nebranduoliniame objekte remiantis Susitarimu dėl garantijų.

11. Eksploatuojanti organizacija sudaro tinkamas sąlygas TATENA ir VATESI inspektoriams inspektuoti kaip numatyta susitarime dėl TATENA garantijų ir Branduolinės energijos įstatyme. Inspektoriai gali naudoti įvairius matavimo ir stebėjimo prietaisus, skirtus branduolinių medžiagų kontrolei, jeigu pastarieji netrukdo normaliai eksploatuoti branduolinį ar nebranduolinį objektą.

12. Eksploatuojanti organizacija sudaro sąlygas TATENA ir VATESI inspektoriams prieiti prie visų jai priklausančių branduolinių medžiagų ir kitų vietų, kurios yra svarbios branduolinių medžiagų apskaitos ir kontrolės požiūriu.

13. Eksploatuojanti organizacija įspėja TATENA ir VATESI inspektorius apie galimą radiacinį pavojų.

14. Pirminiai branduolinių medžiagų dokumentai ir branduolinių medžiagų katalogas saugomi ne trumpiau kaip trejus metus po branduolinių medžiagų sunaudojimo, palaidojimo, perdavimo kitai eksploatuojančiai organizacijai.

15. Eksploatuojanti organizacija pateikia Valstybinei atominės energetikos saugos inspekcijai 1 priede nurodytą informaciją.

 

IV. Branduolinių medžiagų apskaitos ir kontrolės ypatumai nebranduoliniame objekte

 

16. Eksploatuojanti organizacija sudaro ir tvarko jos žinioje esančių branduolinių medžiagų katalogą, kuriame turi būti šie duomenys:

16.1. branduolinių medžiagų pavadinimas;

16.2. jeigu branduolinė medžiaga yra įrenginyje, tai įrenginio pavadinimas, gamyklos numeris, kur ir kada pagamintas;

16.3. nuoroda į pirminį dokumentą;

16.4. kada ir iš kur gautos branduolinės medžiagos;

16.5. branduolinių medžiagų masė (arba aktyvumas);

16.6. jeigu branduolinės medžiagos yra mišinyje su kitomis medžiagomis, tai branduolinių medžiagų koncentracija;

16.7. cheminė sudėtis;

16.8. fizinis būvis (vientisas gabalas, milteliai, tabletės, skystis, dervos ir t.t.);

16.9. urano įsodrinimas urano izotopais 233U arba 235U;

16.10. branduolinių medžiagų laikymo arba naudojimo vieta;

16.11. darbuotojas, atsakingas už branduolines medžiagas;

16.12. branduolinių medžiagų laikymo arba naudojimo tikslas;

16.13. branduolinių medžiagų kiekio pakitimo dydis, data ir priežastis (sunaudotos, palaidotos, perduotos kitai eksploatuojančiai organizacijai, prarastos ir t.t.).

17. Duomenys kataloge atnaujinami nedelsiant po branduolinių medžiagų charakteristikų arba buvimo vietos pakitimo.

18. Aptikus klaidą apskaitos dokumentuose, ji yra taip ištaisoma, kad būtų aišku, kas ir kada ištaisė. Ankstesnieji duomenys nenaikinami.

19. TATENA ir VATESI inspektoriai inspektuodami tikrina:

19.1. branduolines medžiagas (kiekį, laikymo ir naudojimo vietą);

19.2. branduolinių medžiagų katalogą;

19.3. pirminius branduolinių medžiagų dokumentus.

 

V. Branduolinių medžiagų apskaitos ir kontrolės ypatumai branduoliniame objekte

 

20. Eksploatuojanti organizacija sudaro branduolinių medžiagų apskaitos ir kontrolės sistemą bei ją įgyvendina. Apskaitos ir kontrolės sistema apima:

20.1. organizacinės ir materialinės atsakomybės už branduolines medžiagas objekte nustatymą;

20.2. medžiagų balanso zonų, kuriose skaičiuojamas branduolinių medžiagų balansas, nustatymą, konsultuojantis su VATESI ir TATENA;

20.3. apskaitos dokumentus, kuriuose registruojami branduolinių medžiagų kiekiai ir visi tų kiekių pakitimai kiekvienoje medžiagų balanso zonoje;

20.4. apskaitos duomenų analizę tam, kad būtų nustatytos branduolinių medžiagų praradimo priežastys ir dydis, taip pat klaidos apskaitos duomenyse;

20.5. ataskaitų apie apskaitą ir specialių ataskaitų bei pranešimų apie būsimą branduolinių medžiagų perdavimą paruošimą ir pateikimą Valstybinei atominės energetikos saugos inspekcijai.

21. Eksploatuojanti organizacija sudaro branduolinių medžiagų apskaitos vykdymo instrukciją. Instrukcija ir jos pakeitimai derinami su VATESI. Instrukcija keičiama esant gamybinei būtinybei (pvz., pradedant eksploatuoti naują įrangą, saugyklą; rekonstruojant saugojimo vietas; pasikeitus branduolinių medžiagų saugojimo ir apskaitos tvarkai ir t. t.).

22. Eksploatuojanti organizacija užtikrina, kad nebus kišamasi į TATENA kontrolės techninių priemonių darbą be TATENA leidimo.

23. Pagal branduolinių medžiagų apskaitos dokumentus turi būti įmanoma nedelsiant nustatyti visų branduolinių medžiagų vietą bet kuriuo metu ir kiek branduolinių medžiagų yra kiekvienoje vietoje, kurioje jos gali būti. Tuo tikslu branduolinio objekto eksploatuojanti organizacija sudaro ir tvarko šiuos apskaitos dokumentus (eksploatuojančios organizacijos nuožiūra jų gali būti ir daugiau):

23.1. pirminiai dokumentai:

23.1.1. dokumentai, gaunami iš branduolinių medžiagų tiekėjo kartu su branduolinėmis medžiagomis;

23.1.2. branduolinių medžiagų kiekio pakitimo skaičiavimo rezultatai;

23.1.3. branduolinių medžiagų kiekio matavimo rezultatai;

23.1.4. branduolinių medžiagų perkėlimo užduotys;

23.2. branduolinių medžiagų katalogas, kuriame būtų ne mažiau kaip šie duomenys:

23.2.1. partijos pavadinimas (numeris);

23.2.2. nuoroda į pirminį dokumentą;

23.2.3. branduolinių medžiagų masė partijoje (urano atveju ir skylančio izotopo masė);

23.2.4. partijos buvimo vieta branduoliniame objekte;

23.2.5. branduolinių medžiagų masės pakitimai ir tų pakitimų datos;

23.3. pagrindinis apskaitos žurnalas, kuriame registruojami apibendrinti duomenys apie branduolinių medžiagų kiekio pakitimą;

23.4. eksploataciniai dokumentai, kuriuose registruojami visi įvykiai ir veiksmai, susiję su branduolinėmis medžiagomis.

24. Duomenys apskaitos dokumentuose atnaujinami nedelsiant po branduolinių medžiagų masės arba buvimo vietos pakitimo.

25. Aptikus klaidą apskaitos dokumentuose, ji yra taip ištaisoma, kad būtų aišku, kas ir kada ištaisė. Ankstesnieji duomenys nenaikinami.

26. Sėkmingam branduolinių medžiagų apskaitos ir kontrolės sistemos funkcionavimui užtikrinti personalas, kuris yra atsakingas už branduolinių medžiagų kontrolę ir apskaitą branduoliniame objekte, turi būti mokomas ir atestuotas.

27. Branduolinį objektą eksploatuojanti organizacija TATENA ir VATESI inspektoriams, vykdantiems eilinę arba neeilinę inspekciją, pateikia šią informaciją:

27.1. apibendrintus duomenis apie branduolinių medžiagų kiekį branduoliniame objekte inspektavimo pradžioje;

27.2. apibendrintus duomenis apie branduolinių medžiagų inventorinio kiekio pakitimus po ankstesnio inspektavimo;

27.3. kitą informaciją, kuri reikalinga Susitarimo dėl garantijų vykdymui ir dėl kurios susitaria TATENA, eksploatuojanti organizacija ir VATESI.

28. TATENA ir VATESI inspektoriai inspektuodami tikrina tai, kas numatyta kiekviename Susitarimo dėl garantijų priede branduoliniam objektui.

_____________


 

1 priedas

 

Informacija, kurią eksploatuojanti organizacija pateikia Valstybinei atominės energetikos saugos inspekcijai

 

Eil.

Informacija

Pateikimo terminas

 

Nr.

 

 

 

 

 

Branduolinis objektas

Nebranduolinis objektas

 

 

 

 

1.

Statant naują branduolinį objektą:

 

 

 

a) užpildytą TATENA klausimyną apie branduolinio objekto

Ne vėliau kaip prieš 200 dienų

-

 

konstrukciją, remiantis statybos projektu;

iki statybos pradžios.

 

 

b) pakoreguotus atsakymus į TATENA klausimyną apie branduolinio

Ne vėliau kaip prieš 200 dienų

-

 

objekto konstrukciją, užbaigus statybą.

iki pirmosios branduolinių

 

 

 

medžiagų partijos atgabenimo.

 

 

 

 

 

2.

Keičiant branduolinio objekto konstrukciją taip, kad pasikeičia

 

 

 

branduolinių medžiagų apskaitos ir kontrolės sąlygos

 

 

 

(konkretūs atvejai numatomi priede prie susitarimo dėl garantijų):

 

 

 

a) informaciją apie ketinimą keisti;

Nedelsiant, kai toks

-

 

 

sprendimas priimamas.

 

 

b) informaciją apie pakeitimus.

Nedelsiant, kai tokie

-

 

 

pakeitimai užbaigiami.

 

 

 

 

 

3.

Apie radiacinės saugos taisyklių pasikeitimus branduoliniame objekte.

Nedelsiant.

-

 

 

 

 

4.

Apie radiacinės kontrolės priemonių ir medicinos paslaugų,

Nedelsiant.

-

 

kuriomis galėtų pasinaudoti TATENA inspektoriai radiacinės

 

 

 

avarijos atveju, pasikeitimus.

 

 

 

 

 

 

5.

Apie apšvitinimo dozes, kurias gauna TATENA ir VATESI

Per mėnesį po apsilankymo.

Jeigu dozė viršija leistiną

 

inspektoriai ir valstybinę kontrolę vykdančių institucijų darbuotojai,

Jeigu dozė viršija leistiną

normą, būtina pranešti

 

vykdydami savo pareigas branduoliniame objekte.

normą, būtina pranešti

nedelsiant.

 

 

nedelsiant.

 

 

 

 

 

6.

Ataskaitas apie branduolinių medžiagų inventorinio kiekio pakitimus.

Ne vėliau kaip per 15 dienų

Ne vėliau kaip per

 

Jeigu tai branduolinis kuras, tai būtina nurodyti išdeginimą,

po to kalendorinio mėnesio,

15 dienų po kalendorinio

 

kai inventorinis kiekis pasikeičia dėl kuro naudojimo.

kuriame įvyko pakitimas

mėnesio, kuriame įvyko

 

 

(pagal Kodą 10).

pakitimas (pagal 4 prie-

 

 

 

de pateiktą blanką).

 

 

 

 

7.

Ataskaitas apie faktiškai esančias branduolines medžiagas.

Kartą per metus, per 15 dienų

Kartą per metus iki

 

 

po fizinės inventorizacijos

balandžio 1 dienos

 

 

(pagal Kodą 10).

(pagal 5 priede pateiktą

 

 

 

blanką).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8.

Ataskaitas apie branduolinių medžiagų balansą.

Kartą per metus, per 15 dienų

-

 

 

po fizinės inventorizacijos

 

 

 

(pagal Kodą 10).

 

 

 

 

 

9.

Apie branduolinių medžiagų dingimą arba jų saugojimo

Ne vėliau kaip per 48 valandas.

Ne vėliau kaip per 48

 

sąlygų netikėtą pasikeitimą.

 

valandas.

 

 

 

 

10.

Apie aplinkybes, kurios pagrįstai leidžia manyti, kad branduolinės

Nedelsiant.

Nedelsiant.

 

medžiagos dingo pervežimo metu.

 

 

 

 

 

 

11.

Apie ketinimą išsiųsti iš Lietuvos branduolines medžiagas

Ne vėliau kaip 3 savaitės iki branduolinių medžiagų

 

 

pagal 2 priede pateiktą blanką.

išsiuntimo.

 

 

 

 

 

12.

Apie ketinimą gauti iš užsienio branduolines medžiagas

Ne vėliau kaip 2 savaitės iki branduolinių medžiagų

 

 

pagal 3 priede pateiktą blanką.

gavimo.

 

 

 

 

 

13.

Apie ketinimą išsiųsti branduolines medžiagas į kitą balanso zoną

Ne vėliau kaip 3 savaitės iki branduolinių medžiagų

 

 

arba perduoti kitai eksploatuojančiai organizacijai

išsiuntimo arba perdavimo.

 

 

Lietuvos teritorijoje.

 

 

 

 

 

 

14.

Apie planuojamą branduolinių medžiagų fizinę inventorizaciją.

Ne vėliau kaip 2 mėnesiai

Ne vėliau kaip 3 savaitės

 

 

iki inventorizacijos.

iki inventorizacijos.

 

 

 

 

15.

Apie planuojamus reaktoriaus stabdymus.

Kas 6 mėnesius, apimant

-

 

 

12 mėnesių laikotarpį.

 

 

 

 

 

16.

Apie planuojamą branduolinių medžiagų partijos išardymą.

Ne vėliau kaip 3 savaitės iki branduolinių medžiagų partijos

 

 

 

ardymo pradžios.

 

 

 

 

 

17.

Apie planuojamą įsikišimą į TATENA kontrolės techninių

Ne vėliau kaip prieš 3 savaites.

Ne vėliau kaip prieš

 

priemonių darbą, jeigu to negalima daryti be TATENA leidimo.

 

3 savaites.

 

 

 

 

18.

Informaciją apie nuimtas TATENA plombas, jeigu jas galima

Ne vėliau kaip per 15 dienų po to kalendorinio mėnesio,

 

 

nuimti be atskiro leidimo.

kuriame buvo nuimtos.

 

 

 

 

 

19.

Netyčia arba sąmoningai įsikišus į TATENA kontrolės techninių

Nedelsiant.

Nedelsiant.

 

priemonių darbą be TATENA leidimo.

 

 

 

 

 

 

Pastabos:

1) Jeigu eksploatuojanti organizacija negali laiku įvykdyti 1, 6, 7, 8 ir 12 punktų reikalavimų, ji turi apie tai pranešti Valstybinei atominės energetikos saugos inspekcijai ne vėliau negu minėtuose punktuose nurodytas terminas.

2) Pasikeitus informacijai, kuri buvo pateikta pagal 2 arba 3 priedą, eksploatuojanti organizacija nedelsdama praneša apie tai Valstybinei atominės energetikos saugos inspekcijai.

3) Informacijai, susijusiai su branduolinio kuro ir kitų branduolinių medžiagų, kurios yra III ir aukštesnių kategorijų pagal Branduolinių medžiagų fizinės saugos konvenciją, pervežimu, priskiriama žyma „SLAPTAI“.

_____________


 

2 priedas

[slaptumo žyma]

 

[Eksploatuojančios organizacijos pavadinimas]

 

Išankstinis pranešimas apie išsiunčiamas iš Lietuvos branduolines medžiagas

 

a)

Kiekis (jeigu vietoj kiekio yra žinomas aktyvumas, tai nurodomas aktyvumas):

 

 

Visa medžiaga

g/kg (Bq)

 

 

 

 

Dalus izotopas (jeigu tai tinka)

g

 

 

 

b)

Įsodrinimas (jeigu tai tinka)

%

 

 

 

c)

Cheminė sudėtis

 

 

 

 

d)

Fizinis pavidalas (branduolinis kuras, vientisas gabalas, milteliai, tabletės,

 

 

skystis, dervos ir t.t.)

 

e)

Suskaičiuojamų vienetų skaičius

 

f)

Valstybė, į kurią siunčiama

 

g)

Gavėjas

 

h)

Transporto priemonė (geležinkelis, autotransportas, oro transportas,

 

 

vandens transportas)

 

i)

Kada ir kur galima patikrinti siunčiamas medžiagas

 

j)

Numatoma išsiuntimo data

 

k)

Numatoma atgabenimo į paskirties vietą data

 

l)

Vieta, kur valstybė gavėja perims atsakomybę

 

m)

Data, kada valstybė gavėja perims atsakomybę

 

 

 

 

 

 

[Eksploatuojančios organizacijos vadovo

 

 

arba jo įgalioto asmens parašas]

_____________


 

3 priedas

[slaptumo žyma]

 

[Eksploatuojančios organizacijos pavadinimas]

 

Išankstinis pranešimas apie gaunamas iš užsienio branduolines medžiagas

 

 

 

 

a)

Apytikris kiekis (jeigu vietoj kiekio yra žinomas aktyvumas, tai nurodomas aktyvumas):

 

 

Visa medžiaga

g/kg (Bq)

 

 

 

 

Dalus izotopas (jeigu tai tinka)

g

 

 

 

b)

Įsodrinimas (jeigu tai tinka)

%

 

 

 

c)

Cheminė sudėtis

 

d)

Fizinis pavidalas (branduolinis kuras, vientisas gabalas, milteliai, tabletės,

 

 

skystis, dervos ir t.t.)

 

e)

Suskaičiuojamų vienetų skaičius

 

f)

Valstybė, iš kurios gaunama

 

g)

Siuntėjas

 

h)

Transporto priemonė (geležinkelis, autotransportas, oro transportas,

 

 

vandens transportas)

 

i)

Kada ir kur bus galima patikrinti gautas medžiagas

 

j)

Numatoma gavimo data

 

l)

Vieta, kur gavėjas perims atsakomybę

 

m)

Data, kada gavėjas perims atsakomybę

 

 

 

[Eksploatuojančios organizacijos vadovo arba jo įgalioto asmens parašas]

 

 

 

______________

 

 

4 priedas

 

Ataskaita apie branduolinių medžiagų kiekio pakitimus

 

Organizacijos pavadinimas: ___________________________

_________________________________________________

 

Organizacijos adresas, telefonas: ________________________

_________________________________________________

 

Ataskaita apima laikotarpį nuo ____________ iki _____________

 

Ataskaitos numeris ___________________

 

 

 

Puslapio Nr.: ____________

Iš viso puslapių: _________

Atsakingas asmuo:

_____________________

(vardas, pavardė, parašas)

Įrašo

Nr.

Branduolinių

medžiagų

 

Įsodrinimas

skiliaisiais

izotopais (tik uranui)

Įrenginio

(jei branduolinės medžiagos yra

įrenginyje)

Branduolinių medžiagų

kiekio pakitimo data

Iš kur gautos arba kur išsiųstos

branduolinės

medžiagos (arba

Branduolinių medžiagų

kiekio pakitimo priežastis

Pastabos

 

Masė (g)

arba

aktyvumas (Bq)

 

Cheminė

sudėtis

 

Fizinis

būvis

 

233U

(%)

 

235U

(%)

 

Pavadinimas

 

 

Gamyklinis

numeris

 

 

įrenginys)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

_________________________________

(Organizacijos vadovo pavardė, parašas)

______________

 

 

 

5 priedas

 

Ataskaita apie faktiškai esančias branduolines medžiagas

 

Organizacijos pavadinimas: ____________________

__________________________________________

 

 

Organizacijos adresas, telefonas: ________________

 

Ataskaitos data _____________________

 

Ataskaitos numeris _________________

 

__________________________________________

Puslapio Nr.: ____________

Iš viso puslapių: _________

Atsakingas asmuo:

__________________________

(vardas, pavardė, parašas)

 

 

Branduolinių

medžiagų

 

Įsodrinimas

skiliaisiais

izotopais (tik uranui)

Įrenginio

(jei branduolinės medžiagos

yra įrenginyje)

 

Įrašo

Nr.

Masė (g)

arba

aktyvumas

(Bq)

 

Cheminė

sudėtis

 

Fizinis

būvis

 

233U

(%)

 

235U

(%)

 

Pavadinimas

 

Gamyklinis

numeris

 

Pastabos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

_________________________________

                                                                                        (Organizacijos vadovo pavardė, parašas)

______________