LIETUVOS RESPUBLIKOS VALSTYBINĖS MAISTO IR VETERINARIJOS TARNYBOS DIREKTORIUS
ĮSAKYMAS
DĖL SAUGOS PRIEMONIŲ, IMPORTUOJANT GYVŪNINIUS PRODUKTUS IŠ KINIJOS LIAUDIES RESPUBLIKOS, PATVIRTINIMO
2003 m. birželio 27 d. Nr. B1-579
Vilnius
Įgyvendindamas Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. kovo 5 d. nutarimu Nr. 292 „Dėl Lietuvos pasirengimo narystei Europos Sąjungoje programos (Nacionalinė ACQUIS priėmimo programa) teisės derinimo priemonių ir ACQUIS įgyvendinimo priemonių 2003 m. planų patvirtinimo“ (Žin., 2003, Nr. 25-1019) patvirtintą Teisės derinimo priemonių 2003 metų planą (priemonės kodas 3.7.4.1-T73) ir vadovaudamasis 2002 m. gruodžio 20 d. Komisijos sprendimu 2002/994/EB dėl apsaugos priemonių, taikomų gyvūninių produktų importui iš Kinijos Liaudies Respublikos, bei siekdamas, kad į Lietuvos Respubliką nebūtų importuojami produktai, kuriuose gali būti kenksmingų medžiagų likučių:
2. Pripažįstu netekusiu galios Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2002 m. gegužės 2 d. įsakymo Nr. 204 „Dėl importuojamų krevečių ir nemaistinių pieno miltų tyrimų“ (Žin. 2002, Nr. 46-1789) 1.2 punktą.
PATVIRTINTA
Valstybinės maisto ir
veterinarijos tarnybos
direktoriaus 2003 m. birželio 27 d.
įsakymu Nr. B1-579
SAUGOS PRIEMONĖS, IMPORTUOJANT GYVŪNINIUS PRODUKTUS
IŠ KINIJOS LIAUDIES RESPUBLIKOS
1. Saugos priemonės taikomos visiems gyvūniniams produktams, skirtiems žmonių maistui ir gyvūnų šėrimui, importuojamiems iš Kinijos Liaudies Respublikos.
3. Kaip išimtį 2 punktui Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (toliau – VMVT) gali leisti įvežti produktus, nurodytus priedo I skyriuje, pagal šio dokumento reikalavimus ir reikalavimus, taikomus priede nurodytiems produktams dėl gyvūnų sveikatos ir tinkamumo žmonių maistui. Produktai, nurodyti priedo II ir III skyriuose, gali būti įvežami, jei gauti neigiami tyrimų, nurodytų 4 punkte, rezultatai.
4. VMVT, naudodama atitinkamą mėginių ėmimo planą ir tyrimo metodus, turi atlikti priedo II ir III skyriuose nurodytų produktų cheminius tyrimus dėl kenksmingų medžiagų likučių (veterinarinių vaistų, pesticidų, teršalų ir draudžiamų medžiagų).
5. Turi būti tiriama 20 proc. visų produktų, nurodytų priedo II skyriuje, siuntų ir 100 proc. visų produktų, nurodytų priedo III skyriuje, siuntų.
6. VMVT turi informuoti ES Komisiją apie tyrimų, nurodytų 3 punkte, rezultatus skubaus įspėjimo apie pavojų sistema, pagal 2002 m. sausio 28 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) 178/2002, nustatančio maistui skirtų teisės aktų, kuriais įkuriama Europos maisto saugos institucija, bendruosius principus bei reikalavimus ir su maisto saugos klausimais susijusias procedūras, nuostatas, kai tik gaunami teigiami tyrimų rezultatai, arba kiekvieną savaitę, kai gaunami neigiami tyrimų rezultatai.
7. Produktų siuntėjas, gavėjas ar asmuo, atsakingas už siuntą, turi apmokėti visas išlaidas, susijusias su šio dokumento įgyvendinimu.
Saugos priemonių, importuojant
gyvūninius produktus iš
Kinijos Liaudies Respublikos,
priedas
GYVŪNINIŲ PRODUKTŲ, SKIRTŲ ŽMONIŲ MAISTUI AR GYVŪNŲ ŠĖRIMUI,
KURIUOS VALSTYBINĖ MAISTO IR VETERINARIJOS TARNYBA GALI LEISTI ĮVEŽTI Į LIETUVOS RESPUBLIKĄ IŠ KINIJOS LIAUDIES RESPUBLIKOS, SĄRAŠAS
I. GYVŪNINIAI PRODUKTAI, SKIRTI ŽMONIŲ MAISTUI AR GYVŪNŲ ŠĖRIMUI,
KURIUOS GALIMA ĮVEŽTI Į LIETUVOS RESPUBLIKĄ BE TYRIMŲ
1. Žuvininkystės produktai, išskyrus:
3. Visos krevetės, pagautos Atlanto vandenyne, kurios jūroje nebuvo paruoštos ar perdirbtos kitaip negu sušaldytos ir supakuotos į jų galutinę pakuotę ir kurios iškraunamos tiesiogiai Europos Sąjungos teritorijoje.
II. GYVŪNINIAI PRODUKTAI, SKIRTI ŽMONIŲ MAISTUI AR GYVŪNŲ ŠĖRIMUI, KURIUOS GALIMA ĮVEŽTI Į LIETUVOS RESPUBLIKĄ CHEMINIAIS TYRIMAIS IŠTYRUS 20 PROC. SIUNTŲ
III. GYVŪNINIAI PRODUKTAI, SKIRTI ŽMONIŲ MAISTUI AR GYVŪNŲ ŠĖRIMUI, KURIUOS GALIMA ĮVEŽTI Į LIETUVOS RESPUBLIKĄ, CHEMINIAIS TYRIMAIS IŠTYRUS 100 PROC. SIUNTŲ