LIETUVOS RESPUBLIKOS FINANSŲ MINISTRAS

 

Į S A K Y M A S

DĖL UŽSIENIO VALSTYBIŲ ĮMONIŲ KOMERCINĖS-ŪKINĖS VEIKLOS LIETUVOS RESPUBLIKOJE NUOLATINUMO APIBRĖŽIMO PATVIRTINIMO

 

2000 m. gruodžio 28 d. Nr. 348

Vilnius

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2000 m. rugsėjo 7 d. nutarimo Nr. 1062 „Dėl įgaliojimų suteikimo įgyvendinant Lietuvos Respublikos juridinių asmenų pelno mokesčio įstatymą ir Lietuvos Respublikos fizinių asmenų pajamų mokesčio laikinąjį įstatymą“ (Žin., 2000, Nr. 77-2336) 1 punktu,

Tvirtinu užsienio valstybių įmonių komercinės-ūkinės veiklos Lietuvos Respublikoje nuolatinumo apibrėžimą (pridedama).

 

 

 

finansų MINISTRAS                                                                                          JONAS LIONGINAS

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos finansų ministro

2000 m. gruodžio 28 d. įsakymu Nr. 348

 

UŽSIENIO VALSTYBIŲ ĮMONIŲ KOMERCINĖS-ŪKINĖS VEIKLOS

LIETUVOS RESPUBLIKOJE NUOLATINUMO APIBRĖŽIMAS

 

1. Užsienio valstybių įmonių komercinės-ūkinės veiklos Lietuvos Respublikoje nuolatinumo apibrėžimo (toliau – Apibrėžimas) tikslas – apibrėžti užsienio valstybių įmonių komercinės-ūkinės veiklos Lietuvos Respublikoje nuolatinumą, kuris parodytų, ar užsienio valstybės įmonės vykdo Lietuvoje komercinę-ūkinę veiklą arba jos dalį per nuolatinę buveinę.

2. Šiame Apibrėžime vartojamos sąvokos:

2.1. įmonė – užsienio valstybės įmonė;

2.2. laikina komercinė-ūkinė veikla – įmonės veikla Lietuvos Respublikoje, vykstanti trumpiau kaip 6 mėnesius;

2.3. užbaigtas komercinis operacijų ciklas – ciklas, sudarytas iš įmonės veiklos operacijų etapų. Pirmąjį etapą sudaro viena arba kelios iš šių operacijų: rinkodara, įskaitant rinkotyrą, distribucija (paskirstymas), reklama, projektavimo ir tyrinėjimo darbai, ir kitos iš esmės panašios operacijos); antrąjį etapą sudaro viena arba kelios iš šių operacijų: sandėliavimas, konsultavimas, užsakymų priėmimas, mokslinio tyrimo, bandomieji, konstravimo ir technologiniai darbai, gamyba, paslaugų teikimas ir kitos iš esmės panašios operacijos; trečiąjį etapą sudaro viena arba kelios iš šių operacijų: pardavimas, tiekimas, pristatymas, apmokėjimas (atlyginimas) ir kitos iš esmės panašios operacijos.

3. Įmonės komercinės-ūkinės veiklos Lietuvos Respublikoje pradžia yra pirmojo sandorio sudarymo diena.

4. Nuolatine įmonės komercine-ūkine veikla arba jos dalimi yra laikoma įmonės komercinė-ūkinė veikla arba jos dalis Lietuvos Respublikoje, kuri nėra laikina komercinė-ūkinė veikla, ir yra užbaigtas komercinis operacijų ciklas.

5. Įmonės komercinė-ūkinė veikla arba jos dalis, kuri buvo vykdoma ilgiau kaip 6 mėnesius, nelaikoma nuolatine, jei įmonė įvykdė ne visus užbaigto komercinio operacijų ciklo etapus, išskyrus atvejus, kai pats komercinės-ūkinės veiklos operacijų etapas yra savarankiška įmonės komercinė-ūkinė veikla arba jos dalis.

6. Įmonės komercinė-ūkinė veikla arba jos dalis, nors ir atitinka laikinos komercinės-ūkinės veiklos požymius, yra laikoma nuolatine, jei:

6.1. dėl įmonės komercinės-ūkinės veiklos arba jos dalies specifikos ši veikla arba jos dalis yra trumpalaikė, tačiau yra užbaigtas komercinis operacijų ciklas, galima aiškiai nustatyti Lietuvos Respublikoje vykdomos komercinės-ūkinės veiklos vietą ir tai, kad pajamos, uždirbtos Lietuvos Respublikoje iš šios veiklos, yra visos tos įmonės pajamos iš šios veiklos, arba

6.2. dėl įmonės komercinės-ūkinės veiklos arba jos dalies specifikos įmonė vykdo trumpalaikę pasikartojančią (periodiškai kasmet, tačiau ne trumpiau kaip trejus metus) komercinę-ūkinę veiklą arba jos dalį. Šiuo atveju įmonėje turi būti kasmet užbaigtas komercinis operacijų ciklas, arba

6.3. įmonė per mokestinį laikotarpį gavo daugiau kaip 50000 litų bendrųjų pajamų iš komercinės-ūkinės veiklos arba jos dalies Lietuvos Respublikoje, išskyrus tuos atvejus, kai įmonė įrodo, kad šios pajamos iš komercinės-ūkinės veiklos arba jos dalies Lietuvos Respublikoje sudaro mažiau kaip 15 procentų jos bendrųjų pajamų, gautų iš šios įmonės komercinės-ūkinės veiklos arba jos dalies.

______________