LIETUVOS RESPUBLIKOS SUSISIEKIMO MINISTRO
Į S A K Y M A S
DĖL PAVOJINGŲJŲ KROVINIŲ VEŽIMO PAPILDOMŲ REIKALAVIMŲ, APRIBOJIMŲ AR DRAUDIMŲ, NENUSTATYTŲ LIETUVOS RESPUBLIKOS TARPTAUTINĖSE SUTARTYSE, KURIOMIS REGLAMENTUOJAMAS PAVOJINGŲJŲ KROVINIŲ VEŽIMAS, NUSTATYMO IR SKELBIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO IR LIETUVOS RESPUBLIKOS SUSISIEKIMO MINISTRO 2002 M. SPALIO 25 D. ĮSAKYMO Nr. 3-508 „DĖL MARŠRUTŲ, KURIAIS DRAUDŽIAMA VEŽTI PAVOJINGUS KROVINIUS, NUSTATYMO IR SKELBIMO TVARKOS“ PRIPAŽINIMO NETEKUSIU GALIOS
2012 m. kovo 13 d. Nr. 3-181
Vilnius
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. gegužės 21 d. nutarimo Nr. 704 „Dėl įgaliojimų suteikimo pavojingųjų krovinių vežimo automobilių ir geležinkelių keliais ir su tuo susijusios veiklos srityse“ (Žin., 2002, Nr. 52-2014; 2011, Nr. 165-7865) 2.1.1 punktu:
1. T v i r t i n u Pavojingųjų krovinių vežimo papildomų reikalavimų, apribojimų ar draudimų, nenustatytų Lietuvos Respublikos tarptautinėse sutartyse, kuriomis reglamentuojamas pavojingųjų krovinių vežimas, nustatymo ir skelbimo tvarkos aprašą (pridedama).
2. P r i p a ž į s t u netekusiu galios Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 2002 m. spalio 25 d. įsakymą Nr. 3-508 „Dėl Maršrutų, kuriais draudžiama vežti pavojingus krovinius, nustatymo ir skelbimo tvarkos“ (Žin., 2002, Nr. 105-4717).
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro
2012 m. kovo 13 d. įsakymu Nr. 3-181
pavojingųjų krovinių vežimo Papildomų reikalavimų, apribojimų Ar draudimų, nenustatytų Lietuvos Respublikos tarptautinėse sutartyse, kuriomis reglamentuojamas pavojingųjų krovinių vežimas, nustatymo ir skelbimo tvarkos aprašAS
I. BENDROsios nuostatos
1. Pavojingųjų krovinių vežimo papildomų reikalavimų, apribojimų ar draudimų, nenustatytų Lietuvos Respublikos tarptautinėse sutartyse, kuriomis reglamentuojamas pavojingųjų krovinių vežimas, nustatymo ir skelbimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato pavojingųjų krovinių vežimo automobilių ir geležinkelių keliais Lietuvos Respublikoje papildomų reikalavimų, apribojimų ar draudimų, nustatomų dėl kitų negu transportavimo sauga priežasčių Lietuvos Respublikos pavojingųjų krovinių vežimo automobilių, geležinkelių ir vidaus vandenų keliais įstatymo (Žin., 2001, Nr. 111-4022; 2011, Nr. 71-3368) 21 straipsnyje nurodytais tikslais ir atvejais (toliau – papildomi reikalavimai, apribojimai ar draudimai), nustatymo, tikslinimo, atšaukimo (toliau – papildomų reikalavimų, apribojimų ar draudimų nustatymas), skelbimo ir siūlymų dėl jų nustatymo, tikslinimo, atšaukimo (toliau – siūlymai dėl papildomų reikalavimų, apribojimų ar draudimų nustatymo) teikimo tvarką.
2. Apraše vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip jos apibrėžtos Lietuvos Respublikos pavojingųjų krovinių vežimo automobilių, geležinkelių ir vidaus vandenų keliais įstatyme, kituose Lietuvos Respublikos įstatymuose ir Lietuvos Respublikos tarptautinėse sutartyse, kuriomis reglamentuojamas pavojingųjų krovinių vežimas automobilių ir geležinkelių keliais.
3. Papildomus reikalavimus, apribojimus ar draudimus nustato ir skelbia Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija, Lietuvos Respublikos Vyriausybės įgaliota atlikti atitinkamas Lietuvos Respublikos kompetentingos institucijos funkcijas (toliau – kompetentinga institucija), o siūlymus dėl papildomų reikalavimų, apribojimų ar draudimų nustatymo jai pagal kompetenciją teikia Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija, Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija ir savivaldybės (toliau – siūlymą teikiantis subjektas).
II. SIŪLYMŲ DĖL PAPILDOMŲ REIKALAVIMŲ, APRIBOJIMŲ AR DRAUDIMŲ NUSTATYMO TEIKIMAS IR PAPILDOMŲ REIKALAVIMŲ, APRIBOJIMŲ AR DRAUDIMŲ NUSTATYMAS
4. Siūlymai dėl papildomų reikalavimų, apribojimų ar draudimų nustatymo gali būti teikiami, kai papildomus reikalavimus, apribojimus ar draudimus siekiama nustatyti Lietuvos Respublikos pavojingųjų krovinių vežimo automobilių, geležinkelių ir vidaus vandenų keliais įstatymo 21 straipsnio 1 dalyje nurodytais tikslais ir 21 straipsnio 2 dalyje nurodytais atvejais, atsižvelgiant į šio įstatymo 3 straipsnyje nurodytus principus.
5. Siūlymai dėl papildomų reikalavimų, apribojimų ar draudimų nustatymo turi būti pagrįsti galimos rizikos vežant pavojinguosius krovinius vertinimu ir objektyviomis priežastimis dėl tokių papildomų reikalavimų, apribojimų ir draudimų nustatymo (toliau – siūlymų dėl papildomų reikalavimų, apribojimų ar draudimų nustatymo pagrindimas). Priklausomai nuo pavojingųjų krovinių transportavimo būdo vertinant riziką rekomenduojama vadovautis aktualios redakcijos Europos sutarties dėl pavojingų krovinių tarptautinio vežimo keliais (ADR) A techninio priedo 1.9.4 skirsnio išnašoje arba Tarptautinio vežimo geležinkeliais sutarties (COTIF) C priedėlio „Pavojingų krovinių tarptautinio vežimo geležinkeliais taisyklės (RID)“ priedo 1.9.4 skirsnio išnašoje nurodytomis rizikos apskaičiavimo bendrosiomis gairėmis.
6. Siūlymai dėl papildomų reikalavimų, apribojimų ar draudimų nustatymo teikiami kompetentingai institucijai raštu ir kompiuterinėje laikmenoje arba elektroninių ryšių priemonėmis, pasirašant elektroniniu parašu.
7. Teikime dėl papildomų reikalavimų, apribojimų ir draudimų nustatymo arba prie jo pridedamuose susijusiuose dokumentuose turi būti nurodyta:
7.1. siūlymą teikiančio subjekto duomenys, siūlymo esmė (nuoroda į atitinkamą Lietuvos Respublikos pavojingųjų krovinių vežimo automobilių, geležinkelių ir vidaus vandenų keliais įstatymo nuostatą, detalus papildomo reikalavimo, apribojimo ar draudimo aprašymas, žemėlapiai, schemos ir pan.);
8. Kompetentinga institucija išnagrinėja siūlymus dėl papildomų reikalavimų, apribojimų ar draudimų nustatymo ir apie priimtus sprendimus informuoja siūlymą teikiantį subjektą ne vėliau kaip per 15 darbo dienų nuo atitinkamo siūlymo gavimo, o jei dėl susiklosčiusių nenumatytų aplinkybių papildomi reikalavimai, apribojimai ar draudimai turi būti nustatyti nedelsiant ir siūlymą teikiantis subjektas to pagrįstai prašo – skubos tvarka ne vėliau kaip per 5 darbo dienas. Prireikus kompetentinga institucija prieš priimdama sprendimą gali surengti pasitarimą, kuriame dalyvauja kompetentingos institucijos, siūlymą teikiančio subjekto ir kitų suinteresuotų institucijų atstovai, arba prašyti siūlymą teikiantį subjektą pateikti papildomą informaciją. Tokiais atvejais sprendimo priėmimo laikas gali būti pagrįstai pratęsiamas, tačiau ne ilgiau, negu reikia būtiniems veiksmams atlikti ar klausimams išspręsti.
III. PAPILDOMŲ REIKALAVIMŲ, APRIBOJIMŲ IR DRAUDIMŲ SKELBIMAS
10. Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro įsakymai dėl papildomų reikalavimų, apribojimų ar draudimų nustatymo skelbiami leidinyje „Valstybės žinios“ Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka. Nustatyti papildomi reikalavimai, apribojimai ar draudimai taip pat skelbiami kompetentingos institucijos interneto svetainėje.
11. Apie nustatytus papildomus reikalavimus, apribojimus ir draudimus, susijusius su Lietuvos Respublikos pavojingųjų krovinių vežimo automobilių, geležinkelių ir vidaus vandenų keliais įstatymo 21 straipsnio 2 dalies 1, 4 ir 5 punktuose nurodytais atvejais, kompetentinga institucija praneša Jungtinių Tautų Europos ekonomikos komisijos sekretoriatui (kai pavojingieji kroviniai vežami automobilių keliais) arba Tarpvalstybinės tarptautinio geležinkelių transporto organizacijos (OTIF) sekretoriatui ir Geležinkelių bendradarbiavimo organizacijos (OSŽD) komitetui (kai pavojingieji kroviniai vežami geležinkelių keliais).
IV. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
12. Pavojinguosius krovinius vežančių transporto priemonių eismas automobilių ir geležinkelių keliuose, dėl kurių nustatyti papildomi reikalavimai, apribojimai ar draudimai, organizuojamas Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.