LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO
ĮSAKYMAS
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO 2010 M. BALANDŽIO 6 D. ĮSAKYMO Nr. V-267 „DĖL KOMPENSUOJAMŲJŲ VAISTINIŲ PREPARATŲ IR MEDICINOS PAGALBOS PRIEMONIŲ KAINŲ NUSTATYMO IR TAIKYMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAPILDYMO
2010 m. rugsėjo 7 d. Nr. V-760
Vilnius
Įgyvendindamas Vaistų prieinamumo gerinimo ir jų kainų mažinimo priemonių plano, patvirtinto Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2009 m. liepos 10 d. įsakymu Nr. V-572 (Žin., 2009, Nr. 87-3715), 1.10 punktą ir siekdamas užtikrinti kompensuojamųjų vaistinių preparatų ir kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių tiekimą rinkai:
Pakeičiu Kompensuojamųjų vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių kainų nustatymo ir taikymo tvarkos aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2010 m. balandžio 6 d. įsakymu Nr. V-267 „Dėl Kompensuojamųjų vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių kainų nustatymo ir taikymo tvarkos aprašo patvirtinimo“ (Žin., 2010, Nr. 42-2047):
1. Papildau šiuo 6.3 punktu:
2. Išdėstau 29 punktą taip:
„29. Sprendimai vaistinį preparatą išbraukti iš Kainyno, MPP iš MPP kainyno priimami sveikatos apsaugos ministro įsakymu ne vėliau kaip per 90 dienų, nustačius vieną iš šio Aprašo 29.1, 29.3 punktuose nustatytų pagrindų, arba ne vėliau kaip per 30 dienų, nustačius bent vieną iš šio Aprašo 29.2, 29.4, 29.5, 29.6 punktuose nustatytų pagrindų. Farmacijos departamentas siūlo išbraukti vaistinį preparatą:“.
3. Išdėstau 29.4 punktą taip:
4. Papildau šiuo 29.6 punktu:
„29.6. jei pareiškėjas nepateikė Sveikatos apsaugos ministerijai informacijos apie tikslią vaistinio preparato pateikimo didmeninio platinimo licencijos turėtojui datą ir (ar) neužtikrino vaistinio preparato pateikimo didmeninio platinimo licencijos turėtojui ne vėliau kaip Kainyno ar jo papildymo (pakeitimo) įsigaliojimo dieną.“
Kompensuojamųjų vaistinių preparatų ir
medicinos pagalbos priemonių kainų
nustatymo ir taikymo tvarkos aprašo
priedas
___________________________________________________________________________
(vaistinio preparato rinkodaros teisės turėtojas ar lygiagretaus importo leidimo turėtojas, ar jų atstovas, ar didmeninio platinimo licencijos turėtojas)
PAREIŠKĖJO, PAGEIDAUJANČIO ĮRAŠYTI VAISTINĮ PREPARATĄ Į KOMPENSUOJAMŲJŲ VAISTINIŲ PREPARATŲ KAINYNĄ, DEKLARACIJA
_______________________
(data)
_______________________
(vieta)
Patvirtinu, kad __________________________________________________________
(vaistinio preparato rinkodaros teisės turėtojas ar lygiagretaus importo leidimo turėtojas, ar jų atstovas, ar didmeninio platinimo licencijos turėtojas)
laikosi vaistinių preparatų rinkodarą ir santykius su sveikatos priežiūros specialistais bei pacientų organizacijomis reglamentuojančio etikos kodekso,
___________________________________________________________________________ ,
(etikos kodekso pavadinimas, priėmimo data ir jį priėmusios organizacijos pavadinimas)
parengto atsižvelgiant į farmacijos kompanijas vienijančių tarptautinių organizacijų (pvz., Tarptautinės farmacijos gamintojų asociacijų federacijos (IFPMA), Europos farmacijos gamintojų ir asociacijų federacijos (EFPIA), Europos generinių vaistų asociacijos (EGA) priimtų kodeksų nuostatas bei šių organizacijų rekomendacijas, bendruosius etikos principus ir teisės aktų reikalavimus, kuriame įtvirtinti šie pagrindiniai vaistinių preparatų rinkodaros etikos principai:
1. Pagrindinis kompanijos bendradarbiavimo su sveikatos priežiūros specialistais tikslas yra informuoti sveikatos priežiūros specialistus apie vaistinius preparatus – suteikti jiems objektyvią ir profesionalią mokslinę informaciją.
2. Vaistinių preparatų reklama turi būti objektyvi, pagrįsta moksliniais įrodymais ir nepervertinanti jų savybių, skatinanti racionalų vaistinių preparatų vartojimą, pateikiama laikantis Lietuvos Respublikos įstatymų ir kitų teisės aktų reikalavimų. Reklama negali būti paslėpta ar klaidinanti.
3. Santykiai su sveikatos priežiūros specialistais remiasi jų nepriklausomumo principu: draudžiama teikti, siūlyti ar žadėti sveikatos priežiūros specialistams dovanas, bet kokią piniginę naudą ar atlygį natūra, kaip paskatą skirti, rekomenduoti, tiekti, parduoti ar pirkti vaistinius preparatus.
4. Sveikatos priežiūros specialistams organizuojami renginiai turi būti moksliniai ir dalykiški, juose siekiama informuoti sveikatos priežiūros specialistus apie vaistinius preparatus, pateikti mokslinės informacijos, jų neturi užgožti pramogos.
5. Bendradarbiaujant su pacientų organizacijomis užtikrinama pacientų organizacijų nepriklausomybė, ryšiai su pacientų organizacijomis yra skaidrūs ir grindžiami abipuse pagarba, aiškiai nurodoma finansinė ir nefinansinė farmacijos kompanijos teikiama parama pacientų organizacijoms.
6. Etikos kodekse yra įtvirtintas etikos kodekso laikymosi priežiūros mechanizmas: numatyta komisija etikos kodekso pažeidimams nagrinėti (toliau – komisija), jos sudarymo principai, narių kadencija, pažeidimų nagrinėjimo procedūra bei priimamų sprendimų įgyvendinimas.
Man žinoma, kad komisijai nustačius etikos kodekso pažeidimų, ___________________
___________________________________________________________________________
(vaistinio preparato rinkodaros teisės turėtojui ar lygiagretaus importo leidimo turėtojui, ar jų atstovui, ar didmeninio platinimo licencijos turėtojui)
bus taikomos sankcijos teisės aktų nustatyta tvarka.
___________________________ ___________ __________________
(deklaraciją teikiančio asmens pareigos) (parašas) (vardas, pavardė)