LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL GYVENTOJŲ SKATINIMO PARDUOTI VALSTYBEI GYVULININKYSTĖS PRODUKTUS ŽIEMOS IR PAVASARIO MĖNESIAIS

 

1992 m. sausio 31 d. Nr. 67

Vilnius

 

Siekdama, kad žiemos ir pavasario mėnesiais daugiau gyvulių ir paukščių būtų parduodama valstybei ir Respublikos gyventojai būtų geriau aprūpinami gyvulininkystės produktais, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

1. Laikyti, jog yra tikslinga nuo 1992 m. vasario 5 d. pajamas, gautas už parduotus valstybei gyvulius ir paukščius, bet ne daugiau kaip 15 tūkst. rublių vienam suaugusiam gyventojui, pervesti pardavusių juos gyventojų pageidavimu į atskiras jų indėlių sąskaitas arba į atskiras ūkininkų atsiskaitomąsias sąskaitas Lietuvos taupomojo banko ar Lietuvos žemės ūkio banko įstaigose.

2. Nustatyti, kad pervestoms į atskiras indėlių arba į atskiras ūkininkų atsiskaitomąsias sąskaitas lėšoms, bus taikomas palankus keitimo į nacionalinę valiutą kursas (prilyginant pagal kainų didėjimo indeksą šias lėšas inventorizuotiems 1991 m. vasario 26 dienos indėliams santykiu 1:5) arba gyventojams, pardavusiems valstybei gyvulių ir paukščių, suteikiama pirmumo teisė įsigyti už 1 punkte nurodytą pinigų sumą pašarų, gautų tarpvalstybinių susitarimų pagrindu.

3. Lietuvos taupomasis bankas ir Lietuvos žemės ūkio bankas turi nustatyti 1 punkte nurodytų sąskaitų atidarymo ir jų apskaitos tvarką.

4. Įmonės, vykdančios žemės ūkio produkcijos valstybinio supirkimo funkcijas arba žemės ūkio įmonės, atsiskaitančios su gyventojais už parduotus valstybei gyvulius bei paukščius, gyventojams užpildžius Žemės ūkio ministerijos nustatytos formos pareiškimus, gautas pajamas perveda bankų įstaigoms, kad jos įskaitytų šias lėšas į 1 punkte nurodytas sąskaitas, o gyventojams išduoda kvitus. Gyvulių ir paukščių pardavimo valstybei pagal šį nutarimą kvitai yra griežtos apskaitomybės dokumentai, ir juos gyventojai turi saugoti.

Numatytos 2 punkte lengvatos bus taikomos tik tuo atveju, jeigu gyventojai pateiks banko įstaigoms (grūdų perdirbimo įmonėms) gyvulių ir paukščių pardavimo valstybei kvitus. Pamesti kvitai pakartotinai nebus išduodami. Nepateikus kvitų bankų įstaigoms (grūdų perdirbimo įmonėms), atskirose indėlių sąskaitose esančios lėšos bus pervedamos į paprastas indėlių sąskaitas.

Asmenys, pažeidę naudojimosi 2 punkte numatytomis lengvatomis tvarką, atsako pagal Lietuvos Respublikos 1991 m. liepos 18 d. įstatymą Nr. I-1573.

5. Turimi ir numatomi gauti materialiniai ištekliai (įskaitant pašarus, kurą, techniką ir pan.) žemės ūkio įmonėms bus skirstomi atsižvelgiant į parduotą valstybei gyvulių ir paukščių, pieno ir kitų žemės ūkio produktų kiekį.

6. Žemės ūkio ministerija kartu su Lietuvos taupomuoju banku ir Lietuvos žemės ūkio banku turi per 3 dienas parengti 4 punkte nurodyto pareiškimo formą ir informuoti miestų bei rajonų valdybas, žemės ūkio produkcijos supirkimo įmones, taip pat gyventojus apie 1 punkte nurodytų sąskaitų atidarymo ir lėšų pervedimo į šias sąskaitas tvarką.

7. Iš dalies pakeičiant Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1992 m. sausio 20 d. nutarimą Nr. 29 „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1992 m. sausio 3 d. nutarimo Nr. 1 papildymo ir dalinio pakeitimo“:

7.1. vietoj numatytų 2 punkto pirmojoje pastraipoje, 2.3 punkto antrojoje pastraipoje ir 4.2 punkte datų įrašyti datą „1992 m. vasario 7 d.“;

7.2. išdėstyti 2.1 punktą taip:

2.1. nuo 1992 m. vasario 17 d. panaikinamas pieno superkamųjų kainų apribojimas. Parduodamo valstybei aukščiausiosios rūšies pieno superkamosios kainos nuo 1992 m. vasario 7 d. iki 1992 m. vasario 17 d. neturi viršyti 3000 rublių už toną“;

7.3. išdėstyti 6.2 punktą taip:

6.2. mėsai ir mėsos produktams, tabakui ir tabako gaminiams įsigyti 1992 metų vasario mėnesiui kiekvienam Lietuvos Respublikos gyventojui, vyresniam kaip 16 metų (iš jų ir moksleiviams), skiriama po 200 bendrųjų talonų, o vaikams iki 16 metų – po 100 bendrųjų talonų“.

8. Palikti pieno mišiniams vaikų maitinimui 50 procentų dotaciją iš Lietuvos valstybės biudžeto.

Žemės ūkio ministerija kartu su Finansų ministerija turi nustatyti pieno mišinių vaikų maitinimui dotavimo tvarką.

 

 

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS MINISTRAS PIRMININKAS                               G. VAGNORIUS