LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL TARPŽINYBINĖS KOMISIJOS KOVAI SU KORUPCIJA KOORDINUOTI SUDARYMO IR JOS NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

2003 m. vasario 3 d. Nr. 179

Vilnius

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos Vyriausybės įstatymo (Žin., 1994, Nr. 43-772; 1998, Nr. 41-1131; 2000, Nr. 92-2843; 2002, Nr. 41-1527) 22 straipsnio 15 punktu, siekdama tobulinti ir geriau koordinuoti valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų veiklą korupcijos prevencijos ir korupcinių teisės pažeidimų išaiškinimo srityse, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

1. Sudaryti šią Tarpžinybinę komisiją kovai su korupcija koordinuoti (toliau vadinama – Komisija):

vidaus reikalų ministras (Komisijos pirmininkas);

Vyriausybės kancleris (Komisijos pirmininko pavaduotojas);

Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos direktorius (Komisijos pirmininko pavaduotojas);

Lietuvos Respublikos generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiasis prokuroras;

Lietuvos Respublikos valstybės saugumo departamento generalinio direktoriaus pavaduotojas;

Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos pirmininkas;

Vidaus reikalų ministerijos sekretorius;

Teisingumo ministerijos sekretorius;

finansų viceministras;

Ūkio ministerijos valstybės sekretorius;

Lietuvos policijos generalinio komisaro pavaduotojas.

2. Pasiūlyti Lietuvos Respublikos prezidentūrai, Lietuvos Respublikos Seimo Antikorupcijos komisijai, Valstybės kontrolei ir Lietuvos savivaldybių asociacijai deleguoti į Komisiją savo atstovus.

3. Nustatyti, kad asmeninę Komisijos sudėtį tvirtina Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas.

4. Patvirtinti Tarpžinybinės komisijos kovai su korupcija koordinuoti nuostatus (pridedama).

 

 

 

MINISTRAS PIRMININKAS                                                             ALGIRDAS BRAZAUSKAS

 

 

 

VIDAUS REIKALŲ MINISTRAS                                                             JUOZAS BERNATONIS


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

2003 m. vasario 3 d. nutarimu

Nr. 179

 

TARPŽINYBINĖS KOMISIJOS KOVAI SU KORUPCIJA KOORDINUOTI NUOSTATAI

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Tarpžinybinės komisijos kovai su korupcija koordinuoti nuostatai reglamentuoja Tarpžinybinės komisijos kovai su korupcija koordinuoti (toliau vadinama – Komisija) uždavinius, funkcijas, teises ir darbo organizavimą.

2. Komisija savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, įstatymais, kitais Lietuvos Respublikos Seimo priimtais teisės aktais, Lietuvos Respublikos tarptautinėmis sutartimis, Respublikos Prezidento dekretais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais, Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko potvarkiais, kitais teisės aktais ir šiais nuostatais.

 

II. KOMISIJOS UŽDAVINIAI IR FUNKCIJOS

 

3. Pagrindiniai Komisijos uždaviniai yra šie:

3.1. koordinuoti Lietuvos Respublikos nacionalinės kovos su korupcija programos (toliau vadinama – Programa) įgyvendinimą, taip pat kitą valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų veiklą korupcijos prevencijos ir korupcinių teisės pažeidimų išaiškinimo srityse;

3.2. svarstyti strateginius kovos su korupcija klausimus;

3.3. tobulinti valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų veiklą korupcijos prevencijos ir korupcinių teisės pažeidimų išaiškinimo srityse.

4. Komisija, vykdydama savo uždavinius, atlieka šias funkcijas:

4.1. svarsto strateginius kovos su korupcija klausimus ir teikia Lietuvos Respublikos Vyriausybei, valstybės ir savivaldybių institucijoms bei įstaigoms pasiūlymus dėl antikorupcinės veiklos prioritetinių krypčių;

4.2. vertina valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų veiklą korupcijos prevencijos ir korupcinių teisės pažeidimų išaiškinimo srityse, teikia joms pasiūlymus dėl veiklos tobulinimo;

4.3. svarsto organizacinius ir finansinius klausimus, susijusius su Programos ir kitų antikorupcinių priemonių įgyvendinimu, teikia Lietuvos Respublikos Vyriausybei, valstybės ir savivaldybių institucijoms bei įstaigoms atitinkamus pasiūlymus;

4.4. išklauso ir svarsto valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų atstovų pranešimus apie tai, kaip įgyvendinama Programa, kitos priemonės korupcijos prevencijos ir korupcinių teisės pažeidimų išaiškinimo srityse;

4.5. užtikrina suinteresuotų valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų keitimąsi informacija apie Programos ir kitų antikorupcinių priemonių įgyvendinimą.

5. Komisija, vykdydama jai pavestas funkcijas, bendradarbiauja su visuomeninėmis organizacijomis, mokslo ir studijų institucijomis, taip pat ekspertų organizacijomis.

 

III. KOMISIJOS TEISĖS

 

6. Komisija, vykdydama jai pavestas funkcijas, turi teisę:

6.1. gauti iš valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų informaciją, būtiną jos uždaviniams ir funkcijoms vykdyti;

6.2. kviesti į savo posėdžius valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų atstovus;

6.3. teikti Lietuvos Respublikos Vyriausybei, valstybės ir savivaldybių institucijoms bei įstaigoms pasiūlymus, susijusius su jos uždavinių vykdymu;

6.4. sudaryti darbo grupes arba kviestis specialistus ir nepriklausomus ekspertus sudėtingiems klausimams, susijusiems su jos uždavinių vykdymu, spręsti.

 

IV. KOMISIJOS DARBO ORGANIZAVIMAS

 

7. Komisijai vadovauja Komisijos pirmininkas, o kai jo nėra – vienas iš Komisijos pirmininko pavaduotojų.

8. Komisijos pirmininkas:

8.1. organizuoja Komisijos darbą ir atsako už jai pavestų uždavinių ir funkcijų vykdymą;

8.2. prireikus duoda pavedimus kitiems Komisijos nariams;

8.3. pasirašo Komisijos posėdžių protokolus, kitus būtinus dokumentus, susijusius su komisijos veikla.

9. Pagrindinė Komisijos darbo forma – posėdžiai. Posėdžiai šaukiami prireikus, bet ne rečiau kaip kartą per 3 mėnesius.

10. Valstybės ir savivaldybių institucijos bei įstaigos medžiagą Komisijos posėdžiuose svarstytinais klausimais pateikia Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijai, kuri rūpinasi Komisijos posėdžių techniniu ir organizaciniu aptarnavimu.

11. Komisijos posėdžius šaukia, jų vietą, laiką, darbotvarkę tvirtina ir jiems pirmininkauja Komisijos pirmininkas. Komisijos posėdžio laikas ir svarstytinų klausimų sąrašas suderinami su Komisijos nariais ne vėliau kaip prieš 10 darbo dienų iki Komisijos posėdžio.

12. Ne vėliau kaip prieš 3 darbo dienas iki Komisijos posėdžio jos nariams įteikiama patvirtinta posėdžio darbotvarkė ir posėdžio medžiaga.

13. Komisijos posėdis laikomas teisėtu, jeigu jame dalyvauja ne mažiau kaip 2/3 Komisijos narių. Komisijos sprendimai priimami posėdyje dalyvaujančių Komisijos narių balsų dauguma atviru balsavimu. Balsams pasiskirsčius po lygiai, lemia Komisijos pirmininko balsas.

14. Dalyvauti komisijos posėdžiuose patariamojo balso teise gali būti kviečiami kitų suinteresuotų institucijų ir visuomeninių organizacijų atstovai.

15. Komisijos sprendimai įforminami Komisijos posėdžio protokolais. Protokolą pasirašo Komisijos pirmininkas (kai jo nėra – Komisijos pirmininko pavaduotojas). Protokolų kopijos įteikiamos Komisijos nariams ir suinteresuotoms institucijoms.

16. Jeigu dėl Komisijos sprendimo Komisijos narys (nariai) pareiškia atskirą nuomonę, ji įrašoma posėdžio protokole.

______________