VALSTYBINĖS MOKESČIŲ INSPEKCIJOS PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS FINANSŲ MINISTERIJOS VIRŠININKAS

 

Į S A K Y M A S

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS GYVENTOJŲ 1999 METŲ TURTO IR PAJAMŲ DEKLARAVIMO PAAIŠKINIMŲ

 

2000 m. vasario 22 d. Nr. 33

Vilnius

 

Vadovaudamasis Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Finansų ministerijos – centrinio mokesčio administratoriaus nuostatais, Mokesčių administravimo įstatymo (Žin., 1995, Nr. 61-1525) 16 ir 23 straipsniais, Lietuvos Respublikos gyventojų turto ir pajamų deklaravimo įstatymu (Žin., 1996, Nr. 50-1197), Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu „Dėl Lietuvos Respublikos gyventojų turto ir pajamų deklaravimo įstatymo nuostatų įgyvendinimo“ (Žin.,1996, Nr. 81-1945) ir siekdamas, kad turto ir pajamų deklaravimo paaiškinimų nuostatos būtų taikomos vienodai:

1. Tvirtinu Lietuvos Respublikos gyventojų 1999 metų turto ir pajamų deklaravimo paaiškinimus (pridedama).

2. Įsakau apskričių valstybinių mokesčių inspekcijų darbuotojams laikytis šiuo įsakymu patvirtintų deklaravimo paaiškinimų nuostatų, jeigu įstatymas ar kitas bendro pobūdžio norminis aktas nenustatys kitaip. Deklaruotojams šie paaiškinimai pateikiami kaip rekomendacinio pobūdžio informacija.

3. Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Finansų ministerijos anksčiau išleistų turto ir pajamų deklaravimo paaiškinimų nuostatas, prieštaraujančias šiems paaiškinimams, laikyti negaliojančiomis.

4. Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Finansų ministerijos skyrių viršininkams bei apskričių valstybinių mokesčių inspekcijų viršininkams su šiuo įsakymu patvirtintais paaiškinimais supažindinti atsakingus darbuotojus ir pagal kompetenciją kontroliuoti, kad tinkamai būtų atliktas gyventojų turto ir pajamų deklaravimas.

5. Bendrąją šio įsakymo vykdymo priežiūrą pavedu valstybinės mokesčių inspekcijos prie Finansų ministerijos viršininko pavaduotojams D. Mikailioniui ir B. Černiuvienei.

 

 

VIRŠININKAS                                                                                                       A. BAKŠINSKAS

______________


PATVIRTINTA

Valstybinės mokesčių inspekcijos prie

Finansų ministerijos viršininko

2000 02 22 įsakymu Nr. 33

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS GYVENTOJŲ 1999 METŲ TURTO IR PAJAMŲ

DEKLARAVIMO PAAIŠKINIMAI

 

Asmenų, nurodytų 3 priede (pagal 1999 m. liepos 8 d. Lietuvos Respublikos tarnybos įstatymo Nr. VIII-1316 15 str. nuostatas A lygio valdininkai vadinami politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojais), bei jų šeimų narių 1999 metų turtas ir pajamos deklaruojamos užpildžius deklaracijos formą, patvirtintą Vyriausybės 1996 m. rugpjūčio 21 d. nutarimu (toliau – Nutarimas) Nr. 990 „Dėl Lietuvos Respublikos gyventojų turto ir pajamų deklaravimo įstatymo nuostatų įgyvendinimo“ (1998 m. vasario 2 d. nutarimo Nr. 139 redakcija, Žin., 1998, Nr. 13-323), t. y. tokią pat, kaip ir deklaruojant ankstesnių (1996, 1997, 1998) metų turtą ir pajamas. 1999 metų deklaracijos turi būti pateikiamos iki 2000 m. gegužės 1 dienos.

Primename asmenims, nurodytiems 3 priede, bei jų šeimų nariams, kad Lietuvos Respublikos gyventojai, ataskaitiniais metais Lietuvos Respublikoje gyvenę su pertraukomis arba ištisai 183 dienas ir ilgiau (toliau – deklaruotojai), išskyrus užsienio valstybių diplomatus, diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų darbuotojus – užsienio valstybių piliečius, turtą ir pajamas deklaruoja gyvenamosios vietos teritorinei valstybinei mokesčių inspekcijai pateikdami du užpildytus Vyriausybės nustatytos formos Lietuvos Respublikos gyventojo turto ir pajamų deklaracijos (toliau – deklaracija) egzempliorius (pildymo pavyzdys – 2 priedas). Vienas deklaracijos egzempliorius lieka apskrities mokesčių inspekcijos teritoriniame skyriuje, o kitas (tai gali būti užpildytos deklaracijos kopija) grąžinamas deklaruotojui, kuriame deklaraciją priėmęs pareigūnas įrašo priėmimo datą, savo vardo raidę, pavardę, pareigas ir pasirašo. Deklaracijas pateikia pats deklaruotojas arba jo įgaliotas asmuo.

1999 metais išrinkti politikai, paskirti valstybės tarnautojai bei jų šeimų nariai, taip pat kiti, išvardyti 3 priede, asmenys bei jų šeimų nariai, 1999 metais ėję pareigas nepilnus metus, privalo deklaruoti visų 1999 metų savo turtą ir pajamas. 1999 metais nustoję eiti pareigas politikai ar valstybės tarnautojai (išskyrus jų šeimų narius) taip pat privalo deklaruoti visų 1999 metų savo turtą ir pajamas.

Pagal nutarimu patvirtintus Lietuvos Respublikos gyventojo turto ir pajamų deklaracijos pildymo metodinius nurodymus šeima laikomi sutuoktiniai, likęs vienas iš sutuoktinių arba viengungis asmuo ir kartu su jais gyvenantys jų vaikai (įvaikiai, posūniai, podukros), iki jiems sukanka 18 metų. Nepilnamečių vaikų turtą ir pajamas deklaruoja tik vienas iš tėvų. Pilnamečių asmenų invalidų bei pensininkų, reikalaujančių globos, gyvenančių kartu su šeima, turtą ir pajamas deklaruoja vienas tėvų, įtėvių, globėjų ar rūpintojų.

Deklaruotojai raštu turi informuoti juridinius ir fizinius asmenis bei juridinio asmens teisių neturinčias įmones (kurie 1999 metais jiems išmokėjo bet kokios rūšies išmokas, nemokamai išdavė turtą, vertybes ar suteikė paslaugas), kad jie deklaruotojui ir jo gyvenamosios vietos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos teritoriniam skyriui pateiktų atitinkamos formos pažymas apie išmokėtas sumas, išduotą turtą ir sumokėtus mokesčius.

Kai gyventojas privalo deklaruoti turtą ir pajamas pagal darbovietėje einamas pareigas, tai apie minėtų pažymų reikalingumą šiai savo darbovietei raštu pranešti neprivalo.

Be to, atkreipiame dėmesį į tai, kad pagal Lietuvos Respublikos turto ir pajamų deklaravimo įstatymo (toliau – Įstatymas) 6 straipsnį Lietuvos Respublikos juridiniai ir fiziniai asmenys, taip pat juridinio asmens teisių neturinčios įmonės, per 1999 metus išmokėję bet kurios rūšies išmokas, nemokamai išdavę turto bei vertybių ar suteikę paslaugų kandidatams į politikus ar pradedantiems eiti pareigas valstybės tarnautojams, jiems raštiškai paprašius, privalo iki kovo 1 dienos parengti atitinkamos formos pažymas (pagal Vyriausybės 1998 m. vasario 2 d. nutarimu Nr. 139 patvirtintas pažymų formas). Šios pažymos turi būti nemokamai išsiųstos ar išduotos gyventojams (1 ir 3 formos) bei jų gyvenamosios vietos apskričių valstybinių mokesčių inspekcijų teritoriniams skyriams (2 ir 4 formos).

Deklaruotojų prašymu, kaip tai numatyta Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1996 m. rugpjūčio 21 d. nutarimu Nr. 990 „Dėl Lietuvos Respublikos gyventojų turto ir pajamų deklaravimo įstatymo nuostatų įgyvendinimo“ patvirtintoje Lietuvos Respublikos gyventojų turto ir pajamų deklaravimo tvarkoje (1998 m. vasario 2 d. nutarimo Nr. 139 redakcija), apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos teritorinis skyrius privalo per 10 darbo dienų nuo prašymo padavimo dienos išduoti Lietuvos Respublikos gyventojo turto ir pajamų deklaravimo pažymą.

 

1999 METŲ DEKLARACIJOS UŽPILDYMO PAAIŠKINIMAI LIETUVOS

RESPUBLIKOS GYVENTOJO 1999 METŲ TURTO IR PAJAMŲ DEKLARACIJA

 

Deklaracijos blanke po pavadinimu reikia nurodyti, kokių metų turtas ir pajamos deklaruojami. Šiuo atveju nurodomi 1999 metai.

Deklaracijos vidiniame lape taip pat reikia nurodyti turto ir pajamų deklaravimo metus ir deklaruotojo asmens kodą.

 

Deklaracijos I skyrius. Bendrieji duomenys

 

1. Vardas, pavardė

Šiame punkte nurodomas deklaruotojo vardas ir pavardė.

Jeigu deklaruotojas 1999 metais pasikeitė vardą ar pavardę, tai turi būti nurodoma:

a) vardas ir pavardė iki pakeitimo;

b) pakeistas (dabartinis) vardas ar pavardė.

 

2. Asmens kodas

 

3. Nuolatinė gyvenamoji vieta

Šiame punkte nurodoma deklaruotojo nuolatinė gyvenamoji vieta.

Nuolatine gyvenamąja vieta laikoma ta vieta, kurioje turtą ir pajamas deklaruojantis asmuo registruotas arba kurioje daugiausiai gyvena. Nurodomas tikslus adresas ir telefono numeris. Jeigu deklaruotojas 1999 metais pakeitė gyvenamąją vietą, tai turi būti nurodoma:

a) gyvenamoji vieta iki pakeitimo;

b) naujoji gyvenamoji vieta.

 

4. Valstybinio socialinio draudimo pažymėjimo serija ir Nr.

Šiame punkte nurodoma deklaruotojo valstybinio socialinio draudimo pažymėjimo serija ir numeris.

 

5. Pagrindinė veiklos rūšis

Šį punktą turi pildyti asmenys, užsiimantys verslu, t. y. advokatai, notarai, personalinių įmonių savininkai ir patentininkai. Nurodoma, kokia veikla pagal Ekonominės veiklos rūšių klasifikatorių užsiimama.

 

6. Pagrindinė darbovietė

Šiame punkte nurodoma deklaruotojo pagrindinė darbovietė.

Pagrindine darboviete mokesčiams išskaityti laikoma ta, kurią pasirenka darbuotojas ir nurodo darbo sutartyje arba nurodo papildomame pareiškime, rašomame pagrindinei darbovietei. Jeigu deklaruotojas 1999 metais pakeitė pagrindinę darbovietę, turi būti nurodoma:

a) pagrindinė darbovietė iki pakeitimo;

b) naujoji pagrindinė darbovietė.

Turi būti nurodomas pagrindinės darbovietės pavadinimas, adresas ir telefono numeris deklaracijos pateikimo metu.

 

7. Pareigos

Šiame punkte nurodomos pareigos, kurias deklaruotojas eina pagrindinėje darbovietėje. Jeigu 1999 metais deklaruotojo pareigos pasikeitė, tai turi būti nurodoma:

a) pareigos iki pakeitimo;

b) naujosios pareigos.

 

8. Ne pagrindinės darbovietės

Šiame punkte nurodomi visų deklaruojančio asmens ne pagrindinių darboviečių pavadinimai, adresai ir telefonų numeriai.

 

9. Pareigos ne pagrindinėse darbovietėse

Šiame punkte nurodomos deklaruotojo pareigos, einamos ne pagrindinėse darbovietėse. Jeigu 1999 metais deklaruotojo pareigos ne pagrindinėse darbovietėse pasikeitė, turi būti nurodoma:

c) pareigos iki pasikeitimo;

d) naujosios pareigos.

 

10. Šeimos narių skaičius

Šiame punkte nurodomas deklaruotojo šeimos narių skaičius.

Į šeimos narių skaičių įtraukiamas deklaracijos pateikimo metu esantis šeimos narių skaičius (įskaitant ir deklaraciją pildantį asmenį). Šiame punkte turi būti nurodomi šeimos narių (įskaitant ir nepilnamečius) vardai, pavardės, asmenų kodai, darbovietės (mokymo įstaigos), pareigos, pagrindinės veiklos rūšys.

Tuo atveju, kai ataskaitiniais 1999 metais vaikui sukanka 18 metų, vienas iš tėvų, deklaruojantis nepilnamečių šeimos narių turtą, tais metais dar gali savo deklaracijoje nurodyti tokio šeimos nario turtą ir pajamas, gautas 1999 metais. Taip pat 1999 metų turtą ir pajamas gali deklaruoti buvęs šeimos narys (sutuoktinis), su kuriuo tais metais išsiskyrė deklaruotojas (buvusio sutuoktinio vardas, pavardė ir asmens kodas).

 

Deklaracijos II skyrius. Turtas ir piniginės lėšos

atitinkamų metų pradžioje (1999 m. sausio 1 d.)

 

Deklaracijoje turi būti nurodytas tiek Lietuvos Respublikoje, tiek ir užsienyje turimas turtas.

Kai turtas yra įregistruotas kelių asmenų vardu, tai deklaruotojas turi rodyti tik jam priklausančią turto dalį.

Jei turtas priklauso sutuoktiniams bendrosios jungtinės nuosavybės teise, tai abu sutuoktiniai savo turto ir pajamų deklaracijose gali įrašyti visą turtą, nurodydami, kad turtas deklaruotojui priklauso bendrosios jungtinės nuosavybės teise.

Tie asmenys, kurie yra deklaravę 1998 metų turtą ir pajamas, deklaruodami 1999 metų savo turtą ir pajamas, 1999 metų pradžioje turimo turto vertės iš naujo perskaičiuoti neprivalo, o gali įrašyti tą pačią 1998 metų deklaracijos V skyriuje nurodytą metų pabaigoje turėto turto vertę.

Tie asmenys, kurie 1999 metų turtą ir pajamas deklaruoja pirmą kartą arba jį yra deklaravę tik 1996 metais (t. y., kurie nedeklaravo 1997 ir 1998 metų turto ir pajamų), 1999 metų pradžioje turimo privalomo registruoti turto vertę apskaičiuoja remdamiesi Komisijos privalomam registruoti turtui įvertinti prie Lietuvos Respublikos Finansų ministerijos (toliau – Komisijos) 1998 m. spalio 26 d. nutarimu Nr. 4 „Dėl privalomo registruoti nekilnojamojo ir kilnojamojo turto vidutinių rinkos kainų nustatymo 1998 m. lapkričio 1 d.“ (Žin.,1998, Nr. 94-2633). Apskaičiuojant privalomo registruoti turto vertę siūlome vadovautis 1 priede nurodyta apskaičiavimo tvarka.

Jeigu deklaruojamas užsienyje turimas turtas, nurodoma:

– jeigu pirktas – įsigijimo vertė;

– jeigu gautas dovanų – dovanojimo sutartyje nurodyta vertė;

– jeigu paveldėtas – notaro patvirtintame liudijime nurodyta vertė.

Jeigu pajamos gautos užsienio valiuta, šių pajamų suma nurodoma ta valiuta, kuria jos gautos, tačiau šalia skliaustuose reikia nurodyti pagal 1999 m. sausio 1 d. Lietuvos banko nustatytą oficialų lito ir tos užsienio valiutos santykį į litus perskaičiuotą sumą.

1999 m. sausio 1 d. Lietuvos banko nustatytas oficialus lito ir atitinkamos valiutos santykis:

Anglijos svaras – 6.6404                                   Norvegijos krona – 0.5252

Danijos krona – 0.6263                                     Švedijos krona – 0.4922

Estijos krona – 0.2999                                      Čekijos krona – 0.1328

JAV doleris – 4.0000                                        Lenkijos zlotas – 1.1412

Kanados doleris – 2.5831                                 Šveicarijos frankas – 2.9051

Latvijos latas – 7.0367                                      Rusijos rublis – 0.1850

Euras – 4.6726

Europos Sąjungos Tarybos nustatyti euro ir euro zonos valstybių valiutų perskaičiavimo kursai (nacionalinės valiutos vienetais už vieną eurą):

Airijos svaras – 0.787564                                 Olandijos guldenas – 2.20371

Austrijos šilingas – 13.7603                              Portugalijos eskudas – 200.482

Belgijos frankas – 40.3399                               Prancūzijos frankas – 6.55957

Ispanijos peseta – 166.386                                Suomijos markė – 5.94573

Italijos lira – 1936.27                                        Vokietijos markė – 1.95583

 

1. Privalomas registruoti turtas

Šiame punkte nurodoma:

a) kilnojamasis turtas:

– transporto priemonės (automobiliai, automobilių vilkikai, motociklai, motoroleriai, motoriniai vežimėliai, motorinės rogės, automobilių pagrindu sukonstruotos savaeigės mašinos, taip pat jų velkamos priekabos ir puspriekabės). Jų vertės apskaičiavimo tvarka ir pavyzdžiai pateikti 1 priede;

– žemės ūkio technika (traktoriai, jų priekabos ir kitos savaeigės važiuoklės, kelių tiesimo mašinos);

– vandens transporto priemonės (jūrų laivai, upių, mažieji ir sportiniai laivai bei kitos plaukiojimo priemonės, išskyrus irklines valtis);

– šaunamieji ginklai (graižtviniai medžiokliniai, lygiavamzdžiai šautuvai, pistoletai (revolveriai) savigynai, arbaletai);

– potencialiai pavojingi įrenginiai (kėlimo kranai, garo ir vandens šildymo katilai (butinių rodyti nereikia), atrakcionų įrenginiai ir pan.), visų tipų civiliniai orlaiviai).

Tais atvejais, kai privalomo registruoti turto rūšis nenurodyta minėtame Komisijos nutarime (pvz., lengvųjų automobilių priekabos, NVS šalių gamybos motociklai, motoroleriai ir pan.), tai šio turto vertė nurodoma paties deklaruotojo nuožiūra (pvz., įsigijimo vertė);

b) nekilnojamasis turtas:

– gyvenamieji namai, butai, negyvenamieji pastatai, statiniai ir patalpos, sodo nameliai, garažai. Taip pat turi būti nurodomi nebaigti statyti pastatai ar statiniai (tik tuo atveju, jeigu jie teisiškai registruoti);

– žemė.

Žemė, įsigyta iki 1999 m. sausio 1 d., nurodoma pagal nominalią indeksuotą žemės vertę (nuo kurios žemės savininkams skaičiuojamas žemės mokestis, o ši vertė paprastai nurodoma mokesčių mokėtojui išsiunčiamoje žemės mokesčio deklaracijoje) arba pagal Žemės ir kito nekilnojamojo turto kadastro ir registro valstybės įmonės duomenis.

Deklaruotojo nuožiūra gali būti nurodoma ir teisiškai neįregistruota nebaigta statyba (apskaičiavimo tvarka ir pavyzdžiai pateikti 1 priede).

 

2. Meno kūriniai, tauriųjų metalų dirbiniai, dirbiniai su

brangakmeniais ir iš jų

Šiame punkte nurodomi iki 1999 metų pradžios įsigyti 2000 Lt ir didesnės vertės (deklaruotojo vertinimu):

– meno (dailės) kūriniai (skulptūros, tapybos, keramikos, juvelyrikos, medžio, gintaro ir pan.);

– taurieji metalai bei dirbiniai iš jų (aukso, sidabro, platinos);

– brangakmeniai bei dirbiniai iš jų (deimanto, smaragdo, rubino, safyro, gintaro, perlo ir kitų juvelyrinių bei puošnių akmenų).

Deklaruotojas taip pat gali nurodyti ir tuos kūrinius bei dirbinius, kurių vertė nesiekia 2000 Lt.

 

3. Piniginės lėšos, vertybiniai popieriai

Šiame punkte nurodomi 1999 metų pradžioje faktiškai turimi pinigai (ne kredito įstaigose).

Vertybiniai popieriai turi būti nurodomi, kai pagal kiekvieną rūšį jų vertė yra didesnė kaip 2000 Lt. Reikia nurodyti:

– akcijas, kai jų bendra vertė didesnė kaip 2000 Lt;

– obligacijas, kai jų bendra vertė didesnė kaip 2000 Lt;

– vekselius, kai jų bendra vertė didesnė kaip 2000 Lt.

1999 metų pradžioje turimos akcijos, obligacijos, vekseliai ir kiti vertybiniai popieriai (taupymo lakštai) deklaracijoje nurodomi pagal nominalią vertę.

Pajai nepriskiriami prie vertybinių popierių, tačiau šiame punkte juos galima nurodyti.

Deklaruotojas taip pat gali nurodyti ir tas pinigines lėšas bei vertybinius popierius, kurių vertė nesiekia 2000 Lt.

Šiame punkte taip pat turi būti nurodoma pasiskolintos piniginės lėšos, kai jų suma 2000 Lt ar didesnė, ir nurodyti paskolos davėjo duomenis (vardą, pavardę, asmens kodą, sandorį patvirtinantį dokumentą (paskolos sutartį) ir jos nuorašą pridėti prie deklaracijos).

 

4. Paskolinta ir iki metų pradžios negrąžinta lėšų suma,

įskaitant indėlius kredito įstaigose

Šiame punkte turi būti nurodoma:

– bendra paskolintų lėšų suma, bet ne mažesnė kaip 2000 Lt. Būtina nurodyti paskolos sumą, paskolos gavėjo vardą, pavardę, asmens kodą, sandorį patvirtinantį dokumentą (paskolos sutartį) ir jos nuorašą pridėti prie deklaracijos;

– bendra indėlių suma neatsižvelgiant į tai, kad kai kurių indėlių sumos mažesnės už 2000 Lt. Pagal Civilinio kodekso 4681 straipsnį indėlis – tai pinigų suma, esanti banke ar kitoje kredito įstaigoje pagal indėlio, indėlio pasaugos ar banko sąskaitos sutartį atidarytoje sąskaitoje. Taip pat turi būti nurodoma pinigų suma, esanti banko mokėjimo (kreditinių bei debetinių) kortelių išdavimo ir aptarnavimo sutarčių pagrindu atidarytose sąskaitose.

Šiame punkte taip pat galima nurodyti ir 2000 Lt nesiekiančias pinigines lėšas.

 

Deklaracijos III skyrius. Kalendoriniais metais (1999 m. sausio 1 d–1999 m. gruodžio 31 d.) gautos pajamos ir sumokėti mokesčiai

 

Visos per metus gautos pajamos ir sumokėti mokesčiai turi būti pagrįsti juridinę galią turinčiais dokumentais.

Šiame skyriuje nurodomos visos kalendoriniais metais gautos pajamos ir sumokėti mokesčiai. Pajamos nurodomos atskaičius mokesčius, įskaitant ir pajamas, pervestas į deklaruotojo sąskaitą.

Jeigu pajamos gautos užsienio valiuta, šių pajamų suma nurodoma ta valiuta, kuria jos gautos, tačiau šalia skliaustuose reikia nurodyti pagal pajamų gavimo dieną Lietuvos banko nustatytą oficialų lito ir atitinkamos užsienio valiutos santykį į litus perskaičiuotą sumą.

 

1. Susijusios su darbo santykiais pajamos (pinigais, natūra ar lengvatinėmis paslaugomis)

Šiame punkte turi būti nurodoma iš pagrindinių bei ne pagrindinių darboviečių gautų su darbo santykiais susijusių pajamų (pinigais ar natūra) ir sumokėtų mokesčių suma. Į šią sumą įeina ir už gruodžio mėnesį apskaičiuotos pajamos. Kartu su deklaracija turi būti pateiktas dokumentas, patvirtinantis deklaruotojo gautas pajamas ir sumokėtus mokesčius. Jeigu pajamos gautos pinigais ar natūra, tai iš darboviečių gautų pažymų turi būti įrašoma:

a) bendra, atskaičius mokestį, gautų pajamų suma;

b) išskaičiuotas ir sumokėtas mokestis.

Jei atlyginimas mokamas natūra, darbdavio išduotoje pažymoje jis nurodomas pinigine išraiška.

Šiame punkte taip pat turi būti nurodomi gaunami atlyginimai, kuriuos darbdaviai perveda į darbuotojo banko mokėjimo (kreditinių bei debetinių) kortelių ar į kitas banko sąskaitas.

Su darbo santykiais susijusiomis pajamomis taip pat laikomos deklaruotojui darbdavio išmokamos kompensacijos.

 

2. Autorinis atlyginimas

Šiame punkte nurodomas už mokslo, literatūros, meno kūrinius, atradimus, išradimus bei kitus autorinius darbus autoriams ar jų įpėdiniams išmokamas autorinis atlyginimas. Į šį punktą įrašoma juridinio, fizinio asmens ar juridinio asmens teisių neturinčios įmonės (atsižvelgiant su kuo buvo pasirašyta autorinė sutartis), išduotoje pažymoje nurodyta pajamų suma (neatsižvelgiant į sumos dydį) ir sumokėti mokesčiai. Jeigu autorinį atlyginimą deklaruotojas gavo iš fizinio asmens, tai turi būti nurodoma gautų pajamų ir į biudžetą sumokėtų mokesčių suma.

 

3. Pajamos iš ūkinės–komercinės ar kitos veiklos

Šiame punkte nurodomos personalinės įmonės savininko, įsigijusio patentą, gyventojo, notaro bei advokato gautos pajamos.

Personalinės įmonės savininko gautos pajamos apskaičiuojamos pagal duomenis iš 1999 metų juridinio asmens teisių neturinčių individualių (personalinių) įmonių ir ūkinių bendrijų deklaracijos. Deklaracijos užpildymo tvarka nustatyta Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Finansų ministerijos viršininko 1999 04 06 įsakymu Nr. 78 (nauja redakcija patvirtinta 1999 12 15 įsakymu Nr. 257).

Personalinės įmonės savininko iš personalinės įmonės veiklos gautos pajamos apskaičiuojamos taip:

iš apmokestinamųjų pajamų (deklaracijos 38 eilutė) atimama priklausanti mokėti į biudžetą pajamų mokesčio suma (deklaracijos 51 eilutė). Tuo atveju, jeigu pajamos panaudojamos investicijai, tai jos apmokestinamos pagal 0 procentų pajamų mokesčio tarifą, todėl iš apmokestinamųjų pajamų atimama pajamų suma, panaudota investicijai (deklaracijos 40 eilutė). Tokia pat tvarka gautas pajamas apskaičiuoja advokatai.

Personalinės įmonės, įsigijusios patentą, savininko gautos pajamos apskaičiuojamos taip:

iš visų per kalendorinius metus gautų įplaukų sumos (deklaracijos 06 eilutė) atimama sąnaudų suma (deklaracijos 23 eilutė) ir patento mokesčio suma.

Gyventojo, įsigijusio patentą, gautos pajamos apskaičiuojamos taip:

iš visų per kalendorinius metus gautų įplaukų sumos atimama per metus sumokėta patento mokesčio suma ir į biudžetą sumokėtas pridėtinės vertės mokestis (jeigu asmuo yra PVM mokėtojas).

Notaro pajamos apskaičiuojamos pagal duomenis iš Fizinio asmens pajamų deklaracijos, patvirtintos Lietuvos Respublikos finansų ministro 1999 02 11 įsakymu Nr. 33. Gautos pajamos apskaičiuojamos taip:

iš per kalendorinius metus faktiškai gautų bendrųjų pajamų sumos (deklaracijos IV dalis) atimama apskaičiuota mokesčio suma (deklaracijos „Pajamų mokesčio apskaičiavimas“ skyriaus II dalis).

 

4. Už turto nuomą gautos pajamos (nurodyti, kokio turto)

Jeigu turtas pagal raštišką nuomos sutartį buvo išnuomotas įmonei, įstaigai, organizacijai, tai gautų pajamų ir sumokėtų mokesčių suma nurodoma iš jų išduotos pažymos.

Jeigu raštiška ar žodinė nuomos sutartis buvo sudaryta su fiziniu asmeniu, gautų pajamų ir sumokėtų mokesčių suma nurodoma iš metinės fizinių asmenų pajamų deklaracijos.

 

5. Pajamos už parduotą turtą (nurodyti turto rūšį, kiekį)

Šiame punkte deklaruotojas nurodo pajamas už parduotą turtą. Jeigu per metus parduotas vienas vienos rūšies daiktas, tai nereikia mokėti jokių mokesčių ir šiame punkte reikia įrašyti tik pajamų sumą iš civilinių sutarčių ar kitų dokumentų. Jeigu per metus parduodamas antras tos pačios rūšies daiktas, tai:

jeigu parduodama juridiniam asmeniui arba juridinio asmens teisių neturinčiai įmonei, – tai 10 proc. pajamų mokestį išskaičiuoja pirkėjas;

jeigu parduodama fiziniam asmeniui, tai 10 proc. pajamų mokestį turi sumokėti pats pardavėjas.

Automobilio pardavimo atveju turi būti įrašyta pažymos – sąskaitos kopijoje nurodytoji gautų pajamų suma.

Jeigu turtas buvo parduotas fiziniam asmeniui, tai turi būti nurodoma gautų pajamų ir sumokėtų mokesčių suma iš fizinio asmens deklaracijos.

Šiame punkte taip pat nurodomos pajamos, gautos už parduotus pajus.

 

6. Piniginės lėšos, gautos paveldėjimo ar dovanojimo būdu

Šiame punkte reikia nurodyti bendrą paveldėjimo ar dovanojimo būdu per metus gautų pajamų sumą (neatsižvelgiant į sumos dydį) ir sumokėtą mokesčio sumą, jeigu pajamos yra apmokestinamos.

 

7. Gauti alimentai

Gautų pajamų suma turi būti nurodyta iš alimentus mokančio asmens darbovietės išduotos pažymos.

Jeigu deklaruotojas pajamas gauna tiesiogiai iš alimentus mokančio asmens, turi būti pateiktas raštiškai įformintas sandoris ir dokumentas, patvirtinantis pajamų gavimą.

 

8. Loterijų ir kiti piniginiai laimėjimai

Asmuo, per metus loterijose ar kituose žaidimuose laimėjęs prizą (pinigais ar natūra), šiame punkte turi nurodyti atitinkamos įstaigos, įmonės, organizacijos išduotoje pažymoje nurodytą išmokėtų pajamų sumą.

 

9. Dividendai

Šiame punkte turi būti nurodomi dividendai, jeigu jų suminė vertė yra 2000 Lt ar didesnė. Šiame deklaracijos punkte reikia nurodyti įstaigos, įmonės, organizacijos išduotoje pažymoje nurodytą išmokėtą pajamų ir sumokėtų mokesčių sumą.

Deklaruotojas gali nurodyti ir tuos dividendus, kurių vertė nesiekia 2000 Lt.

 

10. Draudimo išmokos

Asmeniui, kuriam draudimo kompanija išmokėjo kokias nors išmokas (pvz., už autoavarijoje sudaužytą automobilį), šiame punkte reikia nurodyti jų išduodamoje pažymoje nurodytą pinigų sumą (sumokėtų mokesčių įrašyti (nurodyti) nereikia, nes draudimo išmokos neapmokestinamos).

 

11. Gautos kompensacijos

Reikia nurodyti visų per metus gautų kompensacijų (už žemę, atkuriamųjų santaupų, materialinės žalos atlyginimo ir pan.) sumą. Gauta pajamų suma nurodoma iš pažymos, kurią išduoda kompensaciją išmokėjusi įstaiga, įmonė, organizacija. Deklaruotojui darbdavio išmokamos kompensacijos nurodomos šio skyriaus 1 punkte.

 

12. Iš socialinių fondų ir organizacijų gautos pajamos

(įskaitant pašalpas, pensijas, premijas)

Gautų pajamų suma nurodoma iš pažymos, kurią išduoda socialinis fondas ar organizacija.

 

13. Grąžintos ūkio subjektų ar fizinių asmenų paskolos, atsiimti iš kredito įstaigų indėliai ir už juos gautos palūkanos

Šiame punkte turi būti nurodomos 2000 Lt ar didesnės sumos, grąžintos ūkio subjektų ar fizinių asmenų paskolos, iš kredito įstaigų atsiimti indėliai (tik tie, kurie buvo padėti iki 1999 01 01), taip pat gautos 2000 Lt ar didesnės palūkanos, įskaitant ir palūkanas už sąskaitose laikomas lėšas. Gauta pajamų suma nurodoma iš pažymos ar kitų dokumentų, kuriuos išduoda atitinkamas ūkio subjektas ar bankas.

Taip pat turi būti nurodomos palūkanos, gautos už užsienio valstybių bankuose laikomus indėlius.

Faktiškai gautomis pajamomis laikomos palūkanos už terminuotus indėlius, kurios apskaičiuojamos pasibaigus terminuoto indėlio sutarčiai arba kai anksčiau laiko nutraukiama terminuoto indėlio sutartis ir palūkanos einamosiose sąskaitose, įskaitant sąskaitas, kai išduodamos mokėjimo (kreditinės ar debetinės) kortelės, neatsižvelgiant į tai, kad jos faktiškai neatsiimamos.

Jeigu fizinis asmuo pinigines lėšas paskolino ir palūkanas gavo iš fizinio asmens, tai gautų palūkanų suma apmokestinama 20 proc. pajamų mokesčiu.

Šiame punkte taip pat gali būti nurodomos ir 2000 Lt nesiekiančios gautų pajamų sumos.

 

14. Iš užsienio valstybių ir Lietuvos Respublikos ūkio subjektų bei fizinių asmenų gautos paskolos (nurodant, kokia valiuta)

Šiame punkte reikia nurodyti visas per metus iš užsienio valstybių, Lietuvos Respublikos ūkio subjektų, fizinių asmenų gautas paskolas. Jeigu paskola gauta iš užsienio valstybės, prie užsienio kalba surašytų dokumentų turi būti pridėtas notarine tvarka patvirtintas jų vertimas į lietuvių kalbą, o užsienio valstybėse išduoti dokumentai privalo būti legalizuoti, išskyrus atvejus, kai pagal galiojančias Lietuvos Respublikos tarptautines sutartis atleidžiama nuo legalizavimo.

 

15. Labdaros būdu gautos pajamos

Labdaros būdu gautomis pajamomis laikomos lėšos, gautos per labdaros fondus ir organizacijas Labdaros ir paramos įstatymo nustatyta tvarka (Žin., 1993, Nr. 21-506). Jeigu labdaros būdu pajamos gaunamos iš užsienio valstybės, prie užsienio kalba surašytų dokumentų turi būti pridėtas notarine tvarka patvirtintas jų vertimas į lietuvių kalbą, o užsienio valstybėse išduoti dokumentai privalo būti legalizuoti, išskyrus atvejus, kai pagal galiojančias Lietuvos Respublikos tarptautines sutartis atleidžiama nuo legalizavimo.

 

16. Pajamos, gautos iš žemės ūkio (augalininkystės, gyvulininkystės ir pan.)

Šiame punkte turi būti nurodoma gautų pajamų suma iš įmonės, įstaigos, organizacijos, išmokėjusios deklaruotojui pinigų sumas, išduotos pažymos. Jeigu žemės ūkio produkcija buvo parduota fiziniam asmeniui, reikia nurodyti nuosavybės teisę į žemę patvirtinantį dokumentą ir pardavėjo rašytinį paaiškinimą.

Šiame punkte nereikia rodyti pajamų, gautų už žemės ūkio produkcijos perpardavinėjimą (tokios pajamos rodomos šio skyriaus 3 punkte, pajamos iš ūkinės – komercinės veiklos), t. y. gautas pajamas ir sumokėtus mokesčius rodo tik tiesioginis žemės ūkio produkcijos augintojas.

 

17. Pagal rangos, tarpininkavimo bei pavedimo sutartis gautos pajamos

Šiame punkte turi būti nurodoma pagal rangos ar pavedimo sutartis gauta pajamų ir sumokėtų mokesčių suma.

 

18. Nepilnamečių šeimos narių gautos pajamos (nurodyti pajamų rūšis)

Šiame punkte nurodomos visos per metus gautos nepilnamečių šeimos narių pajamos (įskaitant stipendiją, darbo užmokestį, paveldėtas, dovanotas lėšas ir pan.).

 

19. Kitos gautos pajamos, nenurodytos 1–18 punktuose

Šiame punkte nurodomos visos kitos gautos pajamos, kurios nenurodytos 1–18 punktuose, ir už atitinkamą pajamų rūšį sumokėti mokesčiai. Pavyzdžiui, atkurtų santaupų suma, rankpinigiai (už parduodamą turtą), taip pat šiame punkte reikia nurodyti kartu su turtą ir pajamas deklaruojančio asmens šeima gyvenančių pilnamečių globotinių – invalidų ir pensininkų visų rūšių pajamas.

 

20. Iš viso

Šiame punkte susumuojamos visos per metus gautos pajamos ir sumokėti mokesčiai.

Pagal Įstatymo nuostatas kai kurių rūšių pajamos turi būti deklaruojamos tik tais atvejais, kai jų suma viršija 2000 Lt (pvz., gauti dividendai nurodomi tik tada, kai jų suminė vertė yra 2000 Lt ar didesnė). Todėl pagal paskelbtus deklaracijų duomenis įsigyto turto vertė gali būti didesnė už deklaruotų pajamų sumą. Realiosios pajamos bus nustatomos tik atliekant detalųjį patikrinimą. Atsižvelgiant į tai, šiuose paaiškinimuose deklaruotojui rekomenduojama nurodyti ir tam tikrų rūšių pajamas, kurių dydis nesiekia 2000 Lt.

 

Deklaracijos IV skyrius. Kalendoriniais metais (1999 m. sausio 1 d.–1999 m. gruodžio 1 d.) įsigytas turtas ir paskolintos piniginės lėšos (įskaitant nepilnamečių šeimos narių)

 

Visas per kalendorinius metus įsigytas turtas ir paskolintos piniginės lėšos turi būti pagrįsta juridinę galią turinčiais dokumentais.

Deklaracijoje turi būti nurodytas tiek Lietuvos Respublikoje, tiek ir užsienyje kalendoriniais metais įsigytas turtas.

Įsigytas privalomas registruoti kilnojamasis ir nekilnojamasis turtas nurodomas pagal įsigijimo vertę ir prie deklaracijos pridedamas turto įsigijimą patvirtinančio dokumento nuorašas.

 

Šiame skyriuje nurodoma:

 

1. Įsigytas privalomas registruoti turtas

Šiame punkte nurodoma: turto pavadinimas, buvimo vieta, įsigijimo data ir vertė (apskaičiavimo tvarka ir pavyzdžiai – šių paaiškinimų 1 priede), taip pat įsigijimo būdas, nurodant įsigijimą patvirtinantį dokumentą.

Kai turtas yra įregistruotas kelių asmenų vardu, tai deklaruotojas turi rodyti tik jam priklausančią turto dalį.

Jei turtas priklauso sutuoktiniams bendrosios jungtinės nuosavybės teise, tai abu sutuoktiniai savo turto ir pajamų deklaracijose gali nurodyti visą turtą, nurodydami, kad turtas deklaruotojui priklauso bendrosios jungtinės nuosavybės teise.

Turto įsigijimo būdai bei įsigijimą patvirtinantys juridinę galią turintys dokumentai:

a) jeigu turtas įsigytas dovanojimo būdu, reikia nurodyti dovanojimo sutartyje nurodytą vertę;

b) jeigu turtas įsigytas paveldėjimo būdu, reikia nurodyti vertę iš notaro išduoto liudijimo apie turto paveldėjimą;

c) jeigu turtas pirktas, nurodoma pirkimo-pardavimo sutartyje nurodytoji įsigijimo vertė;

d) jeigu turtas pirktas kaip nebaigta statyba ir tais metais nebuvo vykdomi jokie statybos darbai, tai reikia nurodyti tik pirkimo–pardavimo sutartyje nurodytą vertę;

e) jeigu deklaruotojas pats vykdė statybą ir 1999 metais teisiškai įregistravo baigtą statinį, tuo atveju pajamų deklaracijoje gali būti nurodoma savininkui išduotoje Nekilnojamojo turto kadastrinių matavimų (statinio techninėje inventorizavimo) byloje nurodyta vidutinė rinkos vertė;

f) jeigu 1999 metais buvo atkurta nuosavybė į nekilnojamąjį turtą, nurodoma Žemės ir kito nekilnojamojo turto kadastro ir registro valstybės įmonės apskaičiuota vidutinė rinkos vertė arba vidutinė rinkos vertė arba statinio vertė apskaičiuojama remiantis atitinkamais Komisijos 1999 metų nutarimais, apskaičiuota pagal Komisijos privalomam registruoti turtui įvertinti prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos nutarimą. Prie deklaracijos reikia pridėti savivaldybės valdybos sprendimo dėl nuosavybės atkūrimo nuorašą.

Jei deklaruojamas užsienyje įsigytas turtas, nurodoma:

– jeigu pirktas – įsigijimo vertė;

– jeigu gautas dovanų – dovanojimo sutartyje nurodyta vertė;

– jeigu paveldėtas – notaro patvirtintame paveldėjimo liudijime nurodyta vertė.

Deklaracijoje neprivaloma nurodyti nebaigtų statyti arba pastatytų, bet neregistruotų pastatų ar statinių, tačiau jie deklaruotojo nuožiūra gali būti nurodomi šio skyriaus 1 punkte. Nebaigtų statyti arba pastatytų, bet neregistruotų pastatų ar statinių vidutinės rinkos vertės apskaičiavimo tvarka ir pavyzdžiai pateikti šių paaiškinimų 1 priede.

– jeigu pirktas nebaigtas statyti statinys ir deklaruotojas tais metais pats užbaigia statybą, tačiau pastato teisiškai neįregistruoja, reikia nurodyti tik įregistruoto turto vertę, t. y. nebaigtos statybos įsigijimo vertę (nurodyta pirkimo-pardavimo sutartyje). Deklaruotojo nuožiūra gali būti nurodyta ir statinio galutinė bendra vertė įskaitant ir paties deklaruotojo padidintą statinio vertę (apskaičiavimo tvarka ir pavyzdžiai – 1 priede);

– jeigu deklaruotojas statosi statinį per tikrąją ūkinę ar gyvenamųjų namų statybos bendriją, per metus įsigyto statinio dalies vertė gali būti nurodoma iš pažymos, kurią išduoda tikroji ūkinė ar gyvenamųjų namų statybos bendrija.

 

2. Įsigyti meno kūriniai, tauriųjų metalų dirbiniai, dirbiniai su brangakmeniais ir iš jų

Šiame punkte nurodomi 2000 Lt ar didesnės vertės meno kūriniai, tauriųjų metalų dirbiniai, dirbiniai su brangakmeniais ir iš jų. Nurodoma kūrinio ar dirbinio rūšis, pavadinimas, įsigijimo data ir vertė, taip pat įsigijimo būdas.

Deklaruotojas gali nurodyti ir kūrinius bei dirbinius, kurių vertė nesiekia 2000 Lt.

 

3. Įsigyti vertybiniai popieriai

Šiame punkte nurodomi vertybiniai popieriai, kurių vertė pagal kiekvieną rūšį yra 2000 Lt ar didesnė. Deklaruojant šį turtą, nurodoma jų rūšis, kiekis, įsigijimo data, vertė, taip pat įsigijimo būdas, įsigijimą patvirtinantis dokumentas.

Akcijos, obligacijos, vekseliai ir kiti vertybiniai popieriai, įsigyti 1999 metais, nurodomi pagal įsigijimo vertę.

Deklaruotojas gali nurodyti ir tuos vertybinius popierius, kurių vertė nesiekia 2000 Lt.

 

4. Paskolinta ir negrąžinta lėšų suma, įskaitant į kredito įstaigas įneštus indėlius

Šiame punkte turi būti nurodomos paskolintos pinigų sumos, į bankus ar kitas kredito įstaigas padėti indėliai, įskaitant ir pinigų sumas, esančias banko mokėjimo (kreditinių bei debetinių) kortelių išdavimo ir aptarnavimo sutarčių pagrindu atidarytose sąskaitose, kai jų bendra suma yra 2000 Lt ar didesnė. Deklaruojant paskolintas pinigines lėšas, būtina pridėti sandorį patvirtinančio dokumento nuorašą, jeigu skolinta fiziniam asmeniui – nurodyti paskolos gavėjo vardą, pavardę bei asmens kodą.

Deklaruotojas gali nurodyti ir 2000 Lt nesiekiančias pajamų sumas.

 

Deklaracijos V skyrius. Turtas ir piniginės lėšos metų pabaigoje (1999 m. gruodžio 31 d.) (įskaitant nepilnamečių šeimos narių turtą ir pinigines lėšas)

 

Deklaracijoje turi būti nurodytas tiek Lietuvos Respublikoje, tiek ir užsienyje turimas turtas. Metų pabaigoje (1999 m. gruodžio 31 d.) turimas turtas, turėtas metų pradžioje (1999 m. sausio 1 d.), nurodomas pagal tą pačią vertę kaip ir II skyriuje, o įsigytasis 1999 metais – kaip ir IV skyriuje.

Kai turtas yra įregistruotas kelių asmenų vardu, tai deklaruotojas turi nurodyti tik jam priklausančią turto dalį.

Jei turtas priklauso sutuoktiniams bendrosios jungtinės nuosavybės teise, tai abu sutuoktiniai savo turto ir pajamų deklaracijose gali nurodyti visą turtą, nurodydami, kad turtas deklaruotojui priklauso bendrosios jungtinės nuosavybės teise.

 

1. Privalomas registruoti turtas

Šiame punkte nurodomas 1999 metų pabaigoje (1999 m. gruodžio 31 d.) turimas privalomai užregistruotas kilnojamasis ir nekilnojamasis turtas (įskaitant ir žemę), turėtas metų pradžioje (1999 m. sausio 1 d.), nurodomas pagal tą pačią vertę kaip ir II skyriuje. 1999 metais įsigyto ir metų pabaigoje tebeturimo turto vertė (įskaitant ir žemę), taip pat 1999 metais pastatyto, teisiškai įregistruoto ir metų pabaigoje tebeturimo turto vertė nurodoma tokia pati kaip IV skyriuje.

Deklaruotojo nuožiūra gali būti nurodoma ir teisiškai neįregistruota nebaigta statyba (apskaičiavimo tvarka ir pavyzdžiai pateikti 1 priede), jei tai nurodyta deklaracijos II ir IV skyriuose.

 

2. Meno kūriniai, tauriųjų metalų dirbiniai, dirbiniai su brangakmeniais ir iš jų

Šiame punkte turi būti nurodomi 2000 Lt ir didesnės vertės meno kūriniai, tauriųjų metalų dirbiniai, dirbiniai su brangakmeniais ir iš jų. Turtas, turėtas 1999 metų pradžioje, nurodomas pagal tą pačią vertę kaip ir II skyriuje, o įsigytasis 1999 metais – kaip ir IV skyriuje.

Deklaruotojas gali nurodyti ir kūrinius bei dirbinius, kurių vertė nesiekia 2000 Lt.

 

3. Piniginės lėšos, vertybiniai popieriai

Šiame punkte turi būti nurodoma skaičiais ir žodžiais (skliausteliuose) 2000 Lt ar didesnė faktiškai turimų piniginių lėšų suma. Taip pat turi būti įrašomos deklaracijos II ir III skyriuose nurodytos pasiskolintos ir iki 1999 m. gruodžio 31 d. negrąžintos didesnės kaip 2000 Lt pinigų sumos. Metų pabaigoje (1999 m. gruodžio 31 d.) turimi vertybiniai popieriai, turėti metų pradžioje (1999 m. sausio 1d.), taip pat per metus įsigytieji nurodomi pagal nominalią vertę.

Piniginės lėšos (valiuta), turėtos metų pradžioje, nurodomos tokiu pačiu kursu kaip ir II skyriuje, o kalendoriniais metais įsigytosios – tokiu pačiu kursu kaip ir IV skyriuje.

Šiame punkte taip pat gali būti nurodomos ir 2000 Lt nesiekiančios piniginės lėšos.

 

4. Paskolinta ir iki metų pabaigos negrąžinta lėšų suma, įskaitant indėlius kredito įstaigose

Šiame punkte turi būti nurodomos deklaracijos II ir IV skyriuose nurodytos paskolintos ir iki 1999 m. gruodžio 31 d. negrąžintos didesnės kaip 2000 Lt pinigų sumos įskaitant indėlius, padėtus į bankus ir kitas kredito įstaigas, bei pinigų sumas, esančias banko mokėjimo (kreditinių bei debetinių) kortelių išdavimo ir aptarnavimo sutarčių pagrindu atidarytose sąskaitose.

Gali būti nurodomos ir 2000 Lt nesiekiančios pajamų sumos.

 

Už deklaracijoje nurodytų duomenų teisingumą atsako pats deklaruotojas.

ATPK 1721 straipsnyje numatyta administracinė atsakomybė už:

fizinių asmenų, įstaigų arba organizacijų vadovų ir vyriausiųjų finansininkų (buhalterių), individualių įmonių savininkų, asmenų, įgaliotų tvarkyti ūkinių bendrijų reikalus, uždarųjų akcinių bendrovių ir akcinių bendrovių administracijos vadovų, žemės ūkio bendrovių valdybų pirmininkų ar administracijos vadovų, kooperatinių bendrovių valdybų pirmininkų ar valdytojų, valstybės bei savivaldybės įmonių administracijos vadovų ataskaitų ir dokumentų apie savo (fizinio asmens), įmonės, įstaigos arba organizacijos pajamas, turtą, pelną ir mokesčius pateikimo tvarkos pažeidimą (pvz., už pavėluotą turto ir pajamų deklaracijos pateikimą arba nepateikimą, pateikimą pažeidžiant formą ar pateikimo būdą), neteisingų duomenų apie pajamas, turtą, pelną ir mokesčius pateikimą – užtraukia baudą nuo penkių šimtų iki vieno tūkstančio litų.

Ta pati veika, padaryta siekiant nuslėpti arba nuslepiant mokesčius, jeigu tai neužtraukia baudžiamosios atsakomybės, – užtraukia baudą nuo dviejų tūkstančių iki penkių tūkstančių litų.

BK 324 straipsnyje numatyta baudžiamoji atsakomybė už:

žinomai neteisingų duomenų apie savo arba įmonės pajamas, pelną ar jų naudojimą įrašymą į deklaraciją arba į nustatyta tvarka patvirtintas ataskaitas bei kitus dokumentus ir jų pateikimą valstybinei mokesčių inspekcijai – baudžiama laisvės atėmimu iki ketverių metų arba pataisos darbais iki dvejų metų arba tik bauda.

Tie patys veiksmai, padaryti pakartotinai, – baudžiami laisvės atėmimu iki penkerių metų. BK 325 str. numatyta baudžiamoji atsakomybė už:

nepateikimą laiku valstybinei mokesčių inspekcijai deklaracijos ar nustatyta tvarka patvirtintos ataskaitos ir kito dokumento apie savo turtą ar pajamas arba įmonės pajamas, pelną arba nesumokėjimą laiku mokesčių po šių dokumentų pateikimo dėl priežasčių, nesusijusių su nemokumu, po to, kai mokesčių inspekcija raštu priminė apie pareigą pateikti deklaraciją ar kitokius nustatyta tvarka patvirtintus dokumentus bei ataskaitas ir sumokėti mokesčius, – baudžiama laisvės atėmimu iki ketverių metų arba bauda.

Ta pati veika, padariusi didelę turtinę žalą valstybei, – baudžiama laisvės atėmimu nuo dvejų iki šešerių metų.

______________


1 priedas

 

PRIVALOMO REGISTRUOTI KILNOJAMOJO IR NEKILNOJAMOJO TURTO VERTĖS APSKAIČIAVIMO TVARKA IR PAVYZDŽIAI

 

Transporto priemonių, įsigytų iki 1999 m. sausio 1 d., vertė apskaičiuojama remiantis Komisijos privalomam registruoti turtui įvertinti prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – Komisija) 1998 m. spalio 26 d. nutarimo Nr. 4 „Dėl privalomo registruoti nekilnojamojo ir kilnojamojo turto vidutinių rinkos kainų nustatymo 1998 m. lapkričio 1 d.“ (Žin., 1998, Nr. 94-2633) III skyriaus A ir B lentelėmis.

Šiose lentelėse nurodyta naujų automobilių vertė pagal markes, variklio galingumą ar darbinį tūrį mažinama nusidėvėjimo procentu:

po vienerių eksploatavimo metų – 30 proc.,

po dvejų – 38 proc.,

po trejų – 46 proc.,

po ketverių – 54 proc.,

po penkerių – 67 proc.,

po šešerių – 80 proc.,

po septynerių – 85 proc.

Didesnis kaip 85 proc. nusidėvėjimas nebeskaičiuojamas, t. y. tiek 7 metų, tiek 10 metų automobilio likutinė vertė yra 15 proc. naujo automobilio vertės (ši likutinės vertės nustatymo nuostata taikoma apskaičiuojant ir žemės ūkio technikos vertę). Skaičiuojant eksploatavimo metus, pirmaisiais eksploatavimo metais laikomi automobilio pagaminimo metai, o paskutiniaisiais – 1998 metai. Tuo atveju, kai turimo automobilio markė Komisijos nutarimo lentelėse nenurodyta, automobilio vertė deklaracijoje įrašoma deklaruotojo nuožiūra (pvz., įsigijimo vertė).

Kai turimo automobilio galingumas faktiškai yra mažesnis už nurodytąjį Komisijos nutarimo lentelėse, tai, apskaičiuojant 1999 metų pradžioje turimo automobilio vertę, imama Komisijos nutarime nurodyto mažiausio galingumo tos pačios rūšies automobilio vertė.

1999 m. pradžioje turimo privalomo registruoti turto (automobilio) vidutinės rinkos vertės apskaičiavimo pavyzdys.

Automobilio bendrieji duomenys: markė „Volkswagen Golf“, pagamintas 1992 m., darbinis tūris – 1,8 kub. cm.

Automobilio eksploatavimo metai apskaičiuojami tokia tvarka:

1) automobilio pagaminimo metai (1992) laikomi pirmaisiais eksploatavimo metais, o 1998 metai – paskutiniaisiais. Taigi automobilis eksploatuotas 7 metus. Kadangi po 7 eksploatavimo metų skaičiuojamas 85 proc. nusidėvėjimas, o toliau nusidėvėjimas nebeskaičiuojamas, tai laikoma, kad automobilio likutinė vertė yra 15 proc. naujo automobilio vertės;

2) naujo automobilio vertė, nurodyta minėtame Komisijos nutarimo III skyriaus A lentelės (Automobilių kainos pagal markes)“Volkswagen“ grupėje, kai darbinis tūris – 1,8 kub. cm, yra 66565 Lt. Naujo automobilio vertė dauginama iš automobilio likutinės vertės procento (t. y. iš 15 procentų: 66565x15 proc.=9984,75 Lt) ir nustatoma, kad automobilio vertė 1999 m. sausio 1 d. bus 9984,75 Lt (nurodoma deklaracijos II skyriuje).

Kito privalomo registruoti kilnojamojo turto (žemės ūkio technikos, potencialiai pavojingų įrenginių, civilinių orlaivių, vandens transporto priemonių, ginklų), įsigyto iki 1998 m. gruodžio 31 d., vertė apskaičiuojama taip pat vadovaujantis minėtu Komisijos nutarimu.

Pastatų (butų), įsigytų iki deklaravimo laikotarpio pradžios (1998 m. gruodžio 31 d.), vertė apskaičiuojama vadovaujantis minėtu Komisijos nutarimu. Pagal šį nutarimą pastatų (butų) vertė apskaičiuojama taip:

1. a) bendras butų plotas kvadratiniais metrais (kitų pastatų tūris – kubiniais metrais), nurodytas inventorizacinėje byloje,

dauginamas iš

b) Komisijos nutarimo 1 lentelėje „Statiniai“ nurodytos 1 kv. metro ar 1 kub. metro kainos.

2. Gautoji suma koreguojama atsižvelgus į 2 lentelėje nurodytą vietovės pataisos koeficientą.

3. Po to pastato eksploatavimo metai dauginami iš 1 lentelėje nurodyto kasmetinio eksploatuojamo pastato kainos sumažinimo procento ir gautuoju procentu mažinama apskaičiuotoji pastato vertė (koreguota atsižvelgus į vietovės pataisos koeficientą).

Skaičiuojant pastato eksploatavimo metus, statybos metai laikomi pirmaisiais eksploatavimo metais, o 1998-ieji – paskutiniaisiais. Didesnis kaip 70 proc. nusidėvėjimas neskaičiuojamas, t. y. laikoma, kad senesnių pastatų likutinė vertė yra 30 proc. naujo pastato vertės.

1999 m. pradžioje turimo privalomo registruoti turto (buto) vertės apskaičiavimo pavyzdys.

Buto bendrieji duomenys: 3 kambarių butas blokiniame name, bendras plotas – 68 kv. m, pastatytas 1984 metais, adresas: Justiniškių g. 12–54, Vilnius. Vertė nustatoma taip:

1. Bendras buto plotas, nurodytas inventorizacinėje byloje, dauginamas iš 1 kv. m. vid. rinkos kainos, nurodytos Komisijos nutarimo I dalies „ Pastatų“ lentelėje (šiuo atveju 1 kv. m kaina 3 kamb. blokiniame name – 1398 Lt):

68 x 1398=95 064 Lt

2. Ši vertė dauginama iš vietovės pataisos koeficientų lentelėje nurodyto atitinkamo koeficiento (Justiniškių gatvėje esančių 3 ir daugiau kambarių butų vietovės pataisos koeficientas yra 1,20) ir nustatoma, kad buto vertė yra:

95064 x 1,20=114 076,8 Lt

3. Po to skaičiuojamas nusidėvėjimas: statybos metai (1984 m.) laikomi pirmaisiais eksploatavimo metais, o 1998 m. – paskutiniaisiais. Pavyzdyje nurodytu atveju pastatas eksploatuotas 15 metų. Eksploatavimo metus padauginus iš „Pastatų“ lentelėje nurodyto kasmetinio eksploatuojamo pastato kainos sumažinimo procento (stambiaplokščių butų – 0,8), gaunamas nusidėvėjimas, kuriuo mažinama bendra buto vertė:

15 x 0,8 = 12 (proc.)

4. Buto vertė, pakoreguota pagal vietovės pataisos koeficientą (114076,8 Lt), mažinama nusidėvėjimo procentu (12 proc.) ir gaunama metų pradžioje turimo pastato vertė:

114076,8 x 12 =13 689,2 (Lt)

Buto vertė 1999 m. sausio 1 d. bus 100387,6 Lt (114076,8 – 13689,2 = 100387,6).

Gyventojų pasirinkimu gali būti nurodyti ir metų pradžioje turimi nebaigti statyti pastatai ar butai, tačiau kol nėra atlikta jų teisinė registracija, nebaigtų statyti pastatų nurodyti nebūtina. Nebaigtų statyti arba pastatytų, bet neregistruotų pastatų vertę apskaičiuoja patys gyventojai šiame priede nurodyta tvarka, vertė apskaičiuojama vadovaujantis minėtu Komisijos nutarimu.

Nebaigtų statyti arba pastatytų, bet neregistruotų pastatų vertę deklaruotojai apskaičiuoja tokia tvarka:

1. Konkrečiais metais pastatyto statinio dalies kvadratūra (kubatūra)

dauginama iš

Komisijos nutarimo pagrindinėje lentelėje nurodytos naujo statinio 1 m2 (1 m3) vidutinės rinkos kainos ir

dalijama iš

tokių koeficientų:

statinio dalis, pastatyta iki 1990 metų imtinai, – iš 360,00,

1991 m. – iš 190,00,

1992 m. – iš 37,00,

1993 m. – iš 3,00,

1994 m. – iš 2,10,

1995 m. – iš 2,10,

1996 m. – iš 1,17,

1997 m. – iš 1,10,

1998 m. – iš 1,06,

1999 m. – iš 1.

Sudėjus kiekvienų statybos metų vertę, apskaičiuojama bendra pastato ar statinio vertė. Apskaičiuota bendroji pastato ar statinio vertė atsižvelgus į vietovę, kurioje jis pastatytas, koreguojama pagal koeficientą, patvirtintą Komisijos 1999 m. sausio 25 d. nutarimu Nr. 2 (Žin., 1999, Nr. 12-299). Pakoreguotoji vertė ir laikoma deklaruojamo nebaigto statyti pastato ar statinio verte.

Nebaigtų statyti arba pastatytų, bet neregistruotų pastatų vertės apskaičiavimo pavyzdys.

Nebaigto statyti statinio duomenys:

1. statinio pavadinimas – plytų mūro gyvenamasis namas;

2. statinio dydis – vieno aukšto iki 150 kub. m;

3. statybos pradžia – 1996 m,

4. statybos pabaiga – 1998 m,

5. statybos vieta – Pamėnkalnio g., Vilnius.

Statinio vertės apskaičiavimas:

1. 1996 metais buvo pastatyta – 30 kub. m pastato (statytojo nuožiūra).

Komisijos 1998 m. spalio 26 d. nutarimo Nr. 4 „Dėl privalomo registruoti nekilnojamojo ir kilnojamojo turto vidutinių rinkos kainų nustatymo 1998 m. lapkričio 1 d.“ (Žin., 1998, Nr. 94-2633) I dalies („Statiniai“) 1 lentelėje randame 1 kub. m vertę (265 Lt). 1996 m. pastatytos namo dalies vertė 30 x 265 = 7950 (Lt). Kadangi 1996 metais šiai statinio daliai yra taikomas 1,17 koeficientas, tai pastatytos dalies vertė 7950: 1,17 = 6794,9 (Lt).

2. 1997 metais buvo pastatyta dar 36 kub. m pastato (statytojo nuožiūra).

Komisijos 1998 m. spalio 26 d. nutarimo Nr. 4 „Dėl privalomo registruoti nekilnojamojo ir kilnojamojo turto vidutinių rinkos kainų nustatymo 1998 m. lapkričio 1 d.“ (Žin., 1998, Nr. 94-2633) I dalies („Statiniai“) 1 lentelėje randame 1 kub. m vertę (265 Lt). 1997 m. pastatytos namo dalies vertė 36 x 265 = 9540 (Lt). Kadangi 1997 metais šiai statinio daliai yra taikomas 1,10 koeficientas, tai pastatytos dalies vertė 9540: 1,10 = 8672,7 (Lt).

3. 1998 metais buvo pastatyta – 36 kub. m pastato (statytojo nuožiūra).

Komisijos nutarimo I dalies („Statiniai“) 1 lentelėje randame 1 kub. m vertę (265 Lt). 1998 m. pastatytos namo dalies vertė 36 x 265 = 9540 (Lt). Kadangi 1998 metais šiai statinio daliai yra taikomas 1,06 koeficientas, tai pastatytos dalies vertė 9000 Lt (9540: 1,06 = 9000).

4. Norint nustatyti bendrą nebaigto statyti statinio vertę, reikia sudėti kiekvienų statybos metų vertę (1996 m. vertė + 1997 m. vertė + 1998 m. vertė = bendra pastato ar statinio vertė), tai

6794,9 + 8672,7 + 9000 = 24467,6 (Lt).

5. Apskaičiuota bendra nebaigto statyti pastato ar statinio vertė neatsižvelgiant į vietovę, kurioje jis pastatytas (šiuo atveju Pamėnkalnio g.), koreguojama pagal Komisijos patvirtintą koeficientą (šiuo atveju 2,2), tai 24467,6 x 2,2 = 53828,7 (Lt).

6. Pagal šį koeficientą pakoreguota vertė ir laikoma deklaruojamo nebaigto statyti pastato ar statinio verte 53828,7 Lt.

______________


2 priedas

 

DEKLARACIJOS UŽPILDYMO PAVYZDYS

 

Deklaracijos I skyrius. Bendrieji duomenys

 

Nurodoma:

1 punkte –              Jonas Jonaitis

2 punkte –              34711120504

3 punkte –              Paberžės g. 12–51, Vilnius

4 punkte –              SD Nr. 1111111

5 punkte –              –

6 punkte –              UAB „Rykštė“, Mindaugo g. 11, tel. 62 25 31

7 punkte –              direktorius

8 punkte –              –

9 punkte –              –

10 punkte –            šeimos narių skaičius – 3, tarp jų

išlaikytinių – 1, iš jų iki 18 metų – 1,

Eglė Jonaitienė, a. k. 41111111111, knygynas „Vaga“, vedėja;

Aistė Jonaitytė, a. k. 42222222222, Radvilų vidurinė mokykla, moksleivė.

 

Deklaracijos II skyrius. Turtas ir piniginės lėšos metų pradžioje

(1999 m. sausio 1 d.)

 

Deklaracijoje turi būti nurodytas tiek Lietuvos Respublikoje, tiek ir užsienyje turimas turtas.

Nurodoma:

1 punkte – privalomas registruoti turtas (pvz., automobilis: „WV Golf“, 1986 m., valst. Nr. MVM 656, 1990 04 07, galingumas – 1800 kub. cm, pirkimo-pardavimo sutartis Nr. 8888888, vertė 6000 Lt; butas: Paberžės g. 12–15, 1993 m. statybos, plotas – 72 kv. m, Vilnius, pirkimo–pardavimo sutartis registracijos Nr. 8888888, vertė 86000 Lt).

2 punkte – neregistruojamas turtas (pvz., auksinė apyrankė, gauta dovanų, vertė – 3200 Lt).

3 punkte – piniginės lėšos, akcijos, obligacijos, vekseliai ir kiti vertybiniai popieriai (pvz., 20000 Lt (dvidešimt tūkst. litų), 3000 USD (trys tūkstančiai dolerių) Lietuvos banko nustatytas oficialus Lt ir USD kursas 1999 01 01–1: 4, tai 12000 Lt (1997 ir 1998 m. santaupos).

4 punkte – paskolintos ir iki metų pradžios negrąžintos 2000 Lt ir didesnės vertės lėšų sumos, įskaitant indėlius kredito įstaigose (pvz., 5000 Lt (penki tūkst. litų), LTB, Savanorių pr. 25, terminuoto indėlio sutartis Nr. 666666, 1998 11 23).

Deklaracijos III skyrius. Kalendoriniais metais (1999 m. sausio 1 d–1999 m. gruodžio 31 d.) gautos pajamos ir sumokėti mokesčiai

 

Gautos pajamos

Gavimo data, davėjo pavadinimas (pavardė), adresas, kodas

Juridinis pagrindas

Gauta pajamų (atskaičius mokesčius) suma, Lt

Sumokėta mokesčių suma, Lt

1. Nurodomos visos kalendoriniais metais gautos su darbo santykiais susijusios pajamos

nuo 1999 01 01 iki 1999 12 31, UAB „Rykštė“, Mindaugo g. 11, kodas Nr. 777

pažyma Nr. 444444

5933 Lt

2047 Lt

2. Autorinis atlyginimas

1999 03 01, UAB „Panevėžio balsas „, Tujų g. 16, Vilnius, k. 7777777

pažyma Nr. 666666

1740 Lt

260 Lt

3. Iš ūkinės–komercinės ar kitos veiklos gautos pajamos

1999 01 01–1999 12 31

vertimo patentas Nr. 77777777 a. k.

950 Lt

50 Lt

4. Pajamos už turto nuomą

1999 01 01 iki 1999 12 31, Jonas Jonaitis, Rygos g. 10–15, Vilnius

36012250013 nuomos sutartis Nr. 99999999

1920 Lt

480 Lt

5. Pajamos už parduotą turtą

1999 04 05, Antanas Antanaitis, Justų g. 50, Vilnius, a. k. 37101319562

pirkimo-pardavimo sutartis Nr. 44444444

80000 Lt

 

6. Paveldėjimo ar dovanojimo būdu gautos piniginės lėšos

1999 02 26, Ramunė Rimkutė, Kauno g. 45–23, a. k. 45612039595

dovanojimo sutartis Nr. 88888888

35000 Lt

2450 Lt

7. Gauti alimentai

1999 01 01–1999 12 31, Asta Jonaitienė, Kauno g. 12–10, Vilnius, a. k. 35612110156

pažyma Nr. 4444444

2400 Lt

 

8. Loterijų ir kiti piniginiai laimėjimai

1999 03 20, loterija „Perlas“, Pušų g. 14, Vilnius, k. 555555555

pažyma Nr. 45444444

2000 Lt

 

9. Dividendai

1999 10 04, UAB„Piguva“, Justų g. 56, Vilnius, k. 55555555

pažyma Nr. 6666666

3550 Lt

1450 Lt

10. Draudimo išmokos

1999 04 12, UAB „Drauda“, Veiverių g. 42, Vilnius, k. 56265654

draudimo sutartis Nr. 6666666, pažyma Nr. 1111111

1500 Lt

 

11. Gautos kompensacijos

1999 07 10, LRV, Gedimino pr. 11, Vilnius, k. 888888

pažyma Nr. 666666666

1000 Lt

 

12. Iš socialinių fondų ir organizacijų gautos pajamos (įskaitant pašalpas, pensijas, premijas)

1999 01 01–1999 12 31

pažyma Nr. 5555555

500 Lt

 

13. Grąžintos ūkio subjektų ar fizinių asmenų paskolos, atsiimti iš kredito įstaigų indėliai ir už juos gautos palūkanos

1999 11 23, LTB, Savanorių pr. 25, Vilnius, k. 999999

terminuoto indėlio sutartis Nr. 444444444, pažyma Nr. 444444

6000 Lt

 

14. Iš užsienio valstybių ir

1999 08 30, Vilniaus bankas,

paskolos sutartis

25000 USD, 1999 05 06

 

Lietuvos Respublikos ūkio subjektų bei fizinių asmenų gautos paskolos (nurodant, kokia valiuta)

Gedimino pr. 12, Vilnius, k. 999999999

Nr. 999999, pažyma Nr. 66666666

kursas 1:4, 100000 Lt

 

15. Labdaros būdu gautos pajamos

1999 03 26, „SOS–pagalba vaikams“, Lokių g. 56, Vilnius, k. 444444444

pažyma Nr. 3333333

1000 Lt

 

16. Pajamos, gautos iš žemės ūkio (augalininkystės, gyvulininkystės ir pan.)

1999 06 12, UAB „Grūduva“, Vyšnių g. 6, Vilnius, k. 88888888

pažyma Nr. 555555555

1000 Lt

 

17. Pagal rangos, tarpininkavimo bei pavedimo sutartis gautos pajamos

1999 02 19, UAB „Alsa“, Gerūdos g. 26, Vilnius, k. 555555

pavedimo sutartis Nr. 55555555, pažyma Nr. 55555555

4000 Lt

1000 Lt

18. Nepilnamečių šeimos narių gautos pajamos (nurodyti pajamų rūšis)

 

 

 

 

19. Kitos gautos pajamos, nenurodytos 1–18 punktuose

 

 

 

 

20. Iš viso

19

19

241790 Lt

16296 Lt

 

Deklaracijos IV skyrius. Kalendoriniais metais (1999 m. sausio 1 d.–1999 m. gruodžio 31 d.) įsigytas turtas ir paskolintos lėšos

 

Nurodoma:

1 punkte – kalendoriniais metais įsigytas privalomas registruoti turtas (butas: Verkių g. 122–15, 1993 m. statybos, plotas – 68 kv. m, Vilnius, pirkimo–pardavimo sutartis registracijos Nr. 8888888, vertė 86000 Lt).

2 punkte – kalendoriniais metais įsigyti meno (dailės) kūriniai, tauriųjų metalų dirbiniai ir kt. (pvz., auksinė grandinėlė, gauta dovanų, vertė – 4000 Lt).

3 punkte – kalendoriniais metais įsigytos akcijos, obligacijos, vekseliai ir kiti vertybiniai popieriai (pvz., akcijų paketas UAB „Vilniaus baldai“, Jogailos g. 20, Vilnius, pirkimo-pardavimo sutartis Nr. 999999, vertė 5000 Lt).

4 punkte – nurodomos kalendoriniais metais paskolintos ir negrąžintos pinigų sumos (pvz., LTB, Savanorių pr. 25, k./ 444444444, 2000 Lt (du tūkstančiai litų), terminuoto indėlio sutartis Nr. 444444, 1999 05 26).

 

Deklaracijos V skyrius. Turtas ir piniginės lėšos metų pabaigoje

(1999 m. gruodžio 31 d.)

 

Nurodoma:

1 punkte – privalomas registruoti kilnojamasis ir nekilnojamasis turtas (pvz., automobilis: „WV Golf“, 1986 m., valst. Nr. MVM 656, 1990 04 07, galingumas – 1800 kub. cm, pirkimo-pardavimo sutartis Nr. 8888888, vertė 6000 Lt; butas: Verkių g. 122–15, 1993 m. statybos, plotas – 68 kv. m, Vilnius, pirkimo-pardavimo sutartis, registracijos Nr. 8888888, vertė 86000 Lt).

2 punkte – neregistruojamas turtas (pvz., auksinė apyrankė, gauta dovanų, vertė – 3200 Lt; auksinė grandinėlė, gauta dovanų, vertė – 4000 Lt).

3 punkte – piniginės lėšos, akcijos, obligacijos, vekseliai ir kiti vertybiniai popieriai (pvz., akcijų paketas UAB „Vilniaus baldai“, Jogailos g. 20, Vilnius, pirkimo-pardavimo sutartis Nr. 999999, vertė 5000 Lt; 44000 Lt (keturiasdešimt keturi tūkst. litų), 1997–1999 metų santaupos).

4 punkte – paskolintos ir negrąžintos pinigų sumos (pvz., LTB, Savanorių pr.25, k. 4444444, 2000 Lt (du tūkstančiai litų), terminuoto indėlio sutartis Nr. 444444, 1999 05 26).

______________


3 priedas

 

POLITIKŲ, VALSTYBĖS TARNAUTOJŲ IR ŪKIO SUBJEKTŲ VADOVŲ, KURIE

DEKLARUOJA TURTĄ IR PAJAMAS,

SĄRAŠAS

 

1. Respublikos Prezidentas

2. Lietuvos Respublikos Seimo nariai

3. Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas ir ministrai, viceministrai, ministerijų sekretoriai

4. Konstitucinio Teismo pirmininkas ir teisėjai, Aukščiausiojo Teismo, Apeliacinio teismo ir apygardų teismų pirmininkai, skyrių pirmininkai ir teisėjai, Ūkinio teismo ir apylinkių teismų pirmininkai, jų pavaduotojai ir teisėjai, teismo antstoliai

5. Generalinis prokuroras ir generalinio prokuroro pavaduotojai, Generalinės prokuratūros struktūrinių padalinių, taip pat apygardų ir apylinkių prokuratūrų vadovai

6. Valstybės kontrolės pareigūnai

7. Apskričių viršininkai, apskričių viršininkų pavaduotojai

8. Lietuvos Respublikos Vyriausybės įstaigų (departamentų, agentūrų, tarnybų, inspekcijų), prie ministerijų įsteigtų departamentų, tarnybų, inspekcijų, kitų valstybės valdymo institucijų vadovai (generaliniai direktoriai, direktoriai, viršininkai) ir vadovų pavaduotojai

9. Lietuvos banko valdybos pirmininkas ir valdybos pirmininko pavaduotojai

10. Muitinės departamento prie Finansų ministerijos ir teritorinių muitinių pareigūnai

11. Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Finansų ministerijos ir teritorinių mokesčių inspekcijų pareigūnai

12. Vidaus reikalų sistemos valdininkai ir pareigūnai

13. Savivaldybių tarybų nariai

14. Seimo kontrolieriai

15. Valstybės saugumo sistemos valdininkai ir pareigūnai

16. „A“ lygio valdininkai (Politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojai):

16.1. Seimo Pirmininko padėjėjai

16.2. Seimo Pirmininko patarėjai

16.3. Seimo Pirmininko pavaduotojo padėjėjai

16.4. Seimo Pirmininko sekretoriato vadovas

16.5. Seimo Pirmininko sekretoriato vadovo pavaduotojas

16.6. Seimo kanclerio padėjėjas

16.7. Seimo frakcijų referentai

16.8. Seimo Pirmininko atstovas spaudai

16.9. Prezidento patarėjai

16.10. Prezidento patarėjų pavaduotojai

16.11. Prezidentūros sekretorius

16.12. Prezidentūros kanceliarijos vadovas, vadovo pavaduotojas

16.13. Prezidentūros referentai

16.14. Prezidento atstovas spaudai

16.15. Ministro Pirmininko sekretoriato vedėjas

16.16. Ministro Pirmininko patarėjai, padėjėjai

16.17. Vyriausybės kancleris

16.18. Vyriausybės kanclerio pavaduotojas

16.19. Ministro Pirmininko atstovas spaudai

16.20. Ministrų patarėjai, padėjėjai, referentai

16.21. Ministerijų atstovai spaudai

16.22. Viceministrai-departamentų vadovai

16.23. Vyriausybės įstaigos bei prie ministerijos įsteigto departamento, tarnybos, inspekcijos ar kitos valstybės valdymo institucijos vadovai

16.24. Savivaldybių kontrolieriai

16.25. Savivaldybių kontrolierių pavaduotojai

16.26. Seniūnijų seniūnai

16.27. Merų (savivaldybių) sekretoriai, patarėjai

16.28. Valstybės konsultantai

17. Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarijos vadovas, skyrių vedėjai ir skyrių vedėjų pavaduotojai

18. Lietuvos Respublikos Prezidentūros vyriausiasis buhalteris, Prezidentūros kanceliarijos skyrių (sektorių) vedėjai (viršininkai)

19. Lietuvos Respublikos Vyriausybės sekretorius, patarėjai, taip pat kanceliarijos skyrių vedėjai (viršininkai) ir skyrių vedėjų (viršininkų) pavaduotojai, vyriausiasis buhalteris (finansininkas) ir vyriausiojo buhalterio (finansininko) pavaduotojai

20. Lietuvos Respublikos Vyriausybės įstaigų (departamentų, agentūrų, tarnybų, inspekcijų), prie ministerijų įsteigtų departamentų, tarnybų, inspekcijų, kitų valstybės valdymo institucijų vyriausieji buhalteriai (finansininkai) ir vyriausiųjų buhalterių (finansininkų) pavaduotojai

21. Ministerijų struktūrinių padalinių (departamentų, valdybų, kanceliarijų, skyrių, poskyrių, sektorių, biurų, grupių) vadovai ir padalinių vadovų pavaduotojai

22. Lietuvos kariuomenės vadas ir kariuomenės vado pavaduotojai

23. Diplomatinį rangą turintys asmenys

24. Apskričių viršininkų administracijų struktūrinių padalinių (departamentų, valdybų, inspekcijų, skyrių, tarnybų, sektorių, biurų, grupių) vadovai ir padalinių vadovų pavaduotojai

25. Apskričių viršininkų administracijų vyriausieji buhalteriai (finansininkai) ir vyriausiųjų buhalterių (finansininkų) pavaduotojai

26. Savivaldybių administratoriai ir administratorių pavaduotojai

27. Savivaldybių administracijų padalinių (departamentų, skyrių, poskyrių, sektorių, biurų, grupių) vadovai ir padalinių vadovų pavaduotojai, seniūnų pavaduotojai

28. Prokurorai

29. Lietuvos banko valdybos nariai

30. Komercinių bankų tarybų ir valdybų pirmininkai, valdybų pirmininkų pavaduotojai, tarybų ir valdybų nariai, administracijų vadovai

31. Įmonių administracijų vadovai, administracijų vadovų pavaduotojai, tarybų ir valdybų nariai, vyriausieji buhalteriai (finansininkai).

Politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojų sąrašas sudarytas remiantis Lietuvos Respublikos Seimo 1995 06 27 nutarimu Nr. I-956 „Dėl Lietuvos Respublikos Valstybės valdymo tarnybos „A“ lygio valdininkų pareigybių sąrašo“ ir Valdymo reformų ir savivaldybių reikalų ministerijos valstybės tarnautojų registrų skyriaus duomenimis.

______________