LIETUVOS RESPUBLIKOS
SAVIVALDYBIŲ ATRIBUTIKOS ĮSTATYMO 2, 3, 4, 5 STRAIPSNIŲ PAKEITIMO IR PAPILDYMO
Į S T A T Y M A S
2003 m. gegužės 20 d. Nr. IX-1567
Vilnius
(Žin., 1996, Nr. 33-803)
1 straipsnis. 2 straipsnio papildymas
Papildyti 2 straipsnį 2 dalimi ir visą straipsnį išdėstyti taip:
„2 straipsnis. Savivaldybių atributikos objektai
1. Savivaldybių atributikos objektai yra savivaldybių herbai, vėliavos, antspaudai, iškabos, merų bei seniūnų ženklai ir dokumentų blankai.
2 straipsnis. 3 straipsnio pakeitimas
3 straipsnio antrajame sakinyje vietoj žodžio „etalonus“ įrašyti žodį „projektus“, po žodžio „pirmininkas“ įrašyti žodžius „suderinęs su savivaldybės taryba“ ir šį straipsnį išdėstyti taip:
„3 straipsnis. Savivaldybių atributikos patvirtinimas
3 straipsnis. 4 straipsnio 1 ir 2 dalių pakeitimas
1. Pakeisti 4 straipsnio 1 dalį ir ją išdėstyti taip:
2. Pakeisti 4 straipsnio 2 dalį ir ją išdėstyti taip:
„2. Savivaldybės herbas naudojamas savivaldybės institucijų, įstaigų, savivaldybės administracijos padalinių bei seniūnijų, kurios neturi įstatymo numatyta tvarka patvirtintų herbų, herbiniuose antspauduose, merų ženkluose, dokumentų blankuose, iškabose ir savivaldybės vėliavoje. Savivaldybės institucijos, įstaigos pavadinimas herbiniame antspaude, dokumento blanke ir iškaboje turi sutapti.“
4 straipsnis. 5 straipsnio pakeitimas ir papildymas
Pakeisti bei papildyti 5 straipsnį ir jį išdėstyti taip:
„5 straipsnis. Teisė naudoti Lietuvos valstybės atributiką
1. Jeigu savivaldybė neturi nustatyta tvarka patvirtintų savivaldybės herbo ir vėliavos, savivaldybės institucijos, įstaigos, savivaldybės administracijos padaliniai ir valstybės tarnautojai bei darbuotojai naudoja valstybės herbą ir vėliavą.
2. Savivaldybėje, turinčioje nustatyta tvarka patvirtintą savo herbą, antspaudą su Lietuvos valstybės herbu naudoja savivaldybės administracijos padaliniai, įgyvendinantys valstybines (perduotas savivaldybėms) funkcijas, seniūnai įstatymų nustatyta tvarka atlikdami notarinius veiksmus ir tvirtindami oficialiesiems testamentams prilyginamus testamentus, kaimo gyvenamųjų vietovių ir miestų, kuriuose nėra civilinės metrikacijos įstaigų, seniūnijų (išskyrus savivaldybių centrų seniūnijas) seniūnai registruodami mirtis.“