LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL LAIKINOSIOS VAIKŲ VASAROS POILSIO BEI SANATORINIO, SANATORINIO REABILITACINIO GYDYMO ORGANIZAVIMO IR FINANSAVIMO TVARKOS PATVIRTINIMO

 

1995 m. balandžio 10 d. Nr. 503

Vilnius

 

Siekdama geriau organizuoti moksleivių vasaros poilsį bei sanatorinį, sanatorinį reabilitacinį gydymą ir racionaliai panaudoti tam skiriamas valstybės lėšas, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

Patvirtinti Laikinąją vaikų vasaros poilsio bei sanatorinio, sanatorinio reabilitacinio gydymo organizavimo ir finansavimo tvarką (pridedama).

 

 

MINISTRAS PIRMININKAS                                                                ADOLFAS ŠLEŽEVIČIUS

 

ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTRAS                                         VLADISLAVAS DOMARKAS

______________


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

1995 m. balandžio 10 d. nutarimu

Nr. 503

 

LAIKINOJI VAIKŲ VASAROS POILSIO BEI SANATORINIO,

SANATORINIO REABILITACINIO GYDYMO ORGANIZAVIMO IR FINANSAVIMO TVARKA

 

BENDROJI DALIS

 

1. Vaikų vasaros poilsį gali organizuoti savivaldybės, švietimo ir kultūros įstaigos, valstybinės, profesinių sąjungų ir visuomeninės organizacijos, fiziniai ir juridiniai asmenys. Jų veiklą koordinuoja Švietimo ir mokslo ministerija bei savivaldybės.

2. Dienines poilsio stovyklas, taip pat visų tipų darbo ir poilsio stovyklas organizuoja savivaldybės.

3. Vaikams, turintiems sveikatos sutrikimų, sanatorinį, sanatorinį reabilitacinį gydymą organizuoja vaikų ir kitos sanatorijos, akredituotos tokiai veiklai. Jų veiklą koordinuoja Sveikatos apsaugos ministerija.

4. Svarbiausios vaikų vasaros poilsio organizavimo formos yra šios:

4.1. poilsio stovykla;

4.2. dieninė poilsio stovykla;

4.3. darbo ir poilsio stovykla;

4.4. dieninė darbo ir poilsio stovykla.

5. Savivaldybės kasmet sudaro darbo grupes vaikų vasaros poilsiui ir užimtumui organizuoti. Šios darbo grupės parengia vaikų vasaros poilsio ir užimtumo programas ir jas, patvirtintas savivaldybių, iki gegužės 1 d. pateikia Švietimo ir mokslo ministerijai.

6. Švietimo ir mokslo ministerija kasmet skelbia poilsio stovyklų, kuriose ilsėsis šios tvarkos 8 punkte nurodytų kategorijų vaikai, atrinkimo konkursą.

 

VAIKŲ SANATORINIO, SANATORINIO REABILITACINIO GYDYMO

IR VASAROS POILSIO FINANSAVIMAS

 

7. Už vaikų sanatorinį, sanatorinį reabilitacinį gydymą moka Valstybinio socialinio draudimo fondas ir Valstybinė ligonių kasa. Šio gydymo finansavimas, vaikų atrankos bei siuntimo tvarka išdėstyta Sveikatos apsaugos ministerijos ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos įsakyme Nr. 410/41.

8. Valstybė visiškai apmoka šių kategorijų vaikų vasaros poilsį:

8.1. našlaičių ir likusių be tėvų globos;

8.2. turinčių negalę;

8.3. iš daugiavaikių (auginančių 4 ir daugiau vaikų) šeimų;

8.4. iš vienišų motinų (tėvų), auginančių 2 ir daugiau vaikų, šeimų;

8.5. iš šeimų, turinčių teisę gauti socialinę pašalpą.

9. Savivaldybės gali iš dalies apmokėti pensininkų, šeimų, turinčių 3 ir daugiau vaikų, vienišų motinų (tėvų), kitų socialiai remtinų šeimų vaikų poilsį.

10. Vaikų poilsį gali finansuoti rėmėjai.

11. Poilsinius kelialapius savo vaikams gali nupirkti tėvai.

12. Visiškai apmokamam vaikų vasaros poilsiui organizuoti, taip pat našlaičių ir be tėvų globos likusių vaikų, ugdomų Švietimo ir mokslo ministerijos bei savivaldybių finansuojamose įstaigose, vasaros poilsiui organizuoti lėšas skiria Švietimo ir mokslo ministerija bei savivaldybės.

 

VAIKŲ VASAROS POILSIO ORGANIZAVIMAS

 

13. Vaikų vasaros poilsiui gali būti naudojamos vaikų vasaros poilsiavietės, švietimo įstaigų bazė (internatinės, bendrojo lavinimo ir kitos mokyklos).

14. Vaikų vasaros poilsis organizuojamas vadovaujantis Lietuvos Respublikos įstatymais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais, kitais teisės aktais bei stovyklos parengtais nuostatais.

15. Visų tipų stovyklos atsako už poilsiaujančių vaikų saugumą, sveikatos priežiūrą bei poilsio organizavimo kokybę.

16. Poilsio stovyklos per savivaldybes, ugdymo įstaigas ir kitais būdais platina savo kelialapius. Kelialapiai yra griežtos atsiskaitomybės dokumentai, už jų platinimą atsakingi poilsio stovyklų viršininkai.

17. Paraiškos kelialapiams į poilsio stovyklą pateikiamos stovyklos viršininkui ne vėliau kaip prieš 20 dienų iki numatyto poilsiavimo laiko pradžios.

18. Į poilsio stovyklas iš Lietuvos valstybės biudžeto ar savivaldybių biudžetų visiškai ar iš dalies išlaikomi vaikai gali būti siunčiami tik vienai pamainai ir ne dažniau kaip kartą per kalendorinius metus (išskyrus našlaičius ir be tėvų globos likusius vaikus).

19. Poilsio stovyklos pamainos trukmė – 18 dienų.

20. Vaikų skaičius poilsio stovyklos grupėje:

20.1. normalaus intelekto – 30;

20.2. turinčių fizinę ar protinę negalę – 15.

21. Poilsio stovyklose, dalyvaujančiose Švietimo ir mokslo ministerijos skelbiamame konkurse, vienos dienos moksleivio išlaikymo suma neturi viršyti 0,5 minimalaus gyvenimo lygio. Vienam vaikui maistui skiriama suma neturi būti mažesnė kaip 0,1 minimalaus gyvenimo lygio. Vienos dienos moksleivio išlaikymo suma susideda iš maitinimo išlaidų, darbo užmokesčio, socialinio draudimo įmokų ir ūkio išlaidų. Šios stovyklos negali nustatyti papildomos rinkliavos už vaikų vasaros poilsį, jeigu iš Lietuvos valstybės biudžeto ar savivaldybių biudžetų buvo apmokėtos visos išlaidos.

22. Dieninėse poilsio stovyklose organizuojant maitinimą du kartus per dieną, vienos dienos vaiko išlaikymo suma neturi viršyti 0,1 minimalaus gyvenimo lygio. Vienam vaikui maistui skiriama suma neturi būti mažesnė kaip 0,06 minimalaus gyvenimo lygio.

23. Darbo ir poilsio stovykloje, dieninėje darbo ir poilsio stovykloje, kurioje yra organizuotas maitinimas, maitinimui skirtos lėšos dengiamos iš vaikų uždirbtų pinigų, bet tam išskaičiuojama ne daugiau kaip 50 procentų jų darbo užmokesčio.

______________