LIETUVOS RESPUBLIKOS KULTŪROS MINISTRAS

 

Į S A K Y M A S

DĖL ASMENINIŲ MUZIKOS INSTRUMENTŲ NAUDOJIMO KŪRYBINEI VEIKLAI NACIONALINIUOSE, VALSTYBĖS IR SAVIVALDYBIŲ TEATRUOSE BEI KONCERTINĖSE ĮSTAIGOSE KOMPENSAVIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2005 m. birželio 30 d. Nr. ĮV-319

Vilnius

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos teatrų ir koncertinių įstaigų įstatymo (Žin., 2004, Nr. 96-3523) 12 straipsniu ir 22 straipsnio 3 punktu bei įgyvendindamas Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. rugpjūčio 11 d. nutarimą Nr. 940 „Dėl įgaliojimų suteikimo įgyvendinant Lietuvos Respublikos teatrų ir koncertinių įstaigų įstatymą“ (Žin., 2004, Nr. 127-4566),

tvirtinu Asmeninių muzikos instrumentų naudojimo kūrybinei veiklai nacionaliniuose, valstybės ir savivaldybių teatruose bei koncertinėse įstaigose kompensavimo tvarkos aprašą (pridedama).

 

 

 

KULTŪROS MINISTRAS                                                           VLADIMIRAS PRUDNIKOVAS

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos kultūros

ministro 2005 m. birželio 30

d. įsakymu Nr. ĮV-319

 

ASMENINIŲ MUZIKOS INSTRUMENTŲ NAUDOJIMO KŪRYBINEI VEIKLAI NACIONALINIUOSE, VALSTYBĖS IR SAVIVALDYBIŲ TEATRUOSE BEI KONCERTINĖSE ĮSTAIGOSE KOMPENSAVIMO TVARKOS APRAŠAS

 

1. Asmeninių muzikos instrumentų naudojimo kūrybinei veiklai nacionaliniuose, valstybės ir savivaldybių teatruose ir koncertinėse įstaigose kompensavimo tvarkos aprašas (toliau vadinama – aprašas) reglamentuoja kompensacijų kūrybiniams darbuotojams, dirbantiems pagal darbo sutartis, už asmeninės nuosavybės teise jiems priklausančių tinkančių atlikti muzikos kūrinius instrumentų ir/ar jų priklausinių (stygų, smičių, plaukų, liežuvėlių ir kitų priklausinių) – (toliau vadinama – muzikos instrumentai) naudojimo kūrybinei veiklai nacionaliniuose, valstybės ir savivaldybių teatruose ir koncertinėse įstaigose (toliau vadinama – įstaiga) skyrimo ir mokėjimo tvarką.

2. Šiame apraše numatytas kompensacijas skiria ir moka įstaiga iš valstybės ar savivaldybių biudžeto lėšų, numatytų įstaigai metinėje išlaidų sąmatoje.

3. Kūrybiniai darbuotojai, prieš pradėdami naudoti kūrybinei veiklai muzikos instrumentą turi gauti įstaigos vadovo raštišką sutikimą. Per vieną mėnesį nuo sutikimo gavimo dienos kūrybiniai darbuotojai įstaigos vadovui pateikia šiuos dokumentus:

3.1. prašymą dėl kompensacijos skyrimo, kuriame nurodomas muzikos instrumento pavadinimas, vertė, naudojimo kūrybinei veiklai terminas;

3.2. dokumentų, patvirtinančių muzikos instrumento asmeninės nuosavybės teisę (pirkimo-pardavimo, dovanojimo ar kitų sutarčių, sąskaitų, ekspertų įvertinimų, Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. lapkričio 9 d. nutarimo Nr. 1424 „Dėl Kilnojamų kultūros vertybių ir antikvarinių daiktų išvežimo iš Lietuvos Respublikos taisyklių ir Kilnojamų kultūros vertybių ir antikvarinių daiktų, kuriuos išvežant iš Lietuvos Respublikos būtina turėti Kultūros vertybių apsaugos departamento prie Kultūros ministerijos leidimą, sąrašo patvirtinimo“ (Žin., 2004, Nr. 165-6031) 1.2 punkte nurodytų leidimų, kitų teisę ar įgijimą patvirtinančių dokumentų), kopijas.

4. Įstaigos vadovas tvirtina konkrečius kompensacijos dydžius, atsižvelgdamas į muzikos instrumento vertę ir naudojimo intensyvumą. Kompensacijos dydis už vieno muzikos instrumento naudojimą kūrybinei veiklai per mėnesį negali viršyti 1 MGL.

5. Įstaigos vadovas sprendimą dėl kompensacijos skyrimo kūrybiniam darbuotojui priima per 10 darbo dienų nuo šio aprašo 3 punkte nurodytų dokumentų gavimo dienos. Sprendimas įforminamas įsakymu, kuriame nurodomi atsiskaitymo dydžiai ir terminai.

6. Kompensacija skiriama nuo muzikos instrumento naudojimo kūrybinei veiklai pradžios.

7. Kompensacijos kūrybiniams darbuotojams išmokamos ne rečiau kaip kartą per ketvirtį.

8. Kompensacijos nemokamos už laikotarpius, kai kūrybinis darbuotojas buvo visų rūšių atostogose, gavo ligos pašalpą ar dėl kitų priežasčių muzikos instrumento nenaudojo kūrybinei veiklai įstaigoje.

______________