LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 2004 M. GEGUŽĖS 26 D. NUTARIMO NR. 635 „DĖL DETALIOJO TERITORIJŲ PLANAVIMO ORGANIZATORIAUS TEISIŲ IR PAREIGŲ PERDAVIMO IR SUTARTIES SUDARYMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2007 m. sausio 15 d. Nr. 36

Vilnius

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

Pakeisti Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. gegužės 26 d. nutarimą Nr. 635 „Dėl Detaliojo teritorijų planavimo organizatoriaus teisių ir pareigų perdavimo ir sutarties sudarymo tvarkos aprašo patvirtinimo“ (Žin., 2004, Nr. 86-3120):

1. Išdėstyti preambulę taip:

„Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos teritorijų planavimo įstatymo (Žin., 1995, Nr. 107-2391; 2004, Nr. 21-617; 2006, Nr. 66-2429) 20 straipsnio 2 dalimi ir 22 straipsnio 6 dalimi, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:“.

2. Nurodytuoju nutarimu patvirtintame Detaliojo teritorijų planavimo organizatoriaus teisių ir pareigų perdavimo ir sutarties sudarymo tvarkos apraše:

2.1. Įrašyti 1 punkte vietoj žodžio „savininkui“ žodį „sklypų“.

2.2. Išdėstyti 2 punktą taip:

2. Šis Aprašas privalomas savivaldybės administracijos direktoriui ir žemės sklypų valdytojams ir naudotojams. Jis netaikomas valstybinės žemės valdytojams, organizuojantiems detaliųjų planų rengimą.“

2.3. Išdėstyti 3 punktą taip:

3. Savivaldybė, atstovaujama savivaldybės administracijos direktoriaus, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos teritorijų planavimo įstatymu (Žin., 1995, Nr. 107-2391; 2004, Nr. 21-617) ir šiuo Aprašu, gali sudaryti sutartį dėl detaliojo teritorijų planavimo organizatoriaus teisių ir pareigų perdavimo žemės sklypų valdytojui ar naudotojui (toliau vadinama – sutartis), kai jų prašymuose nurodyti planavimo tikslai neprieštarauja įstatymų ir kitų teisės aktų reikalavimams bei bendrųjų ir specialiųjų planų sprendiniams.“

2.4. Išdėstyti 4.2 punktą taip:

4.2. žemės sklypų valdytojai ar naudotojai.“

2.5. Išdėstyti 5 punktą taip:

5. Detaliojo teritorijų planavimo organizatoriaus teisių ir pareigų perdavimas ir sutarties sudarymas galimas tik tada, kai detaliojo planavimo objektas yra žemės sklypas ar sklypų grupės.“

2.6. Išdėstyti 6 punktą taip:

6. Šiame Apraše vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos teritorijų planavimo įstatyme ir Lietuvos Respublikos žemės įstatyme (Žin., 1994, Nr. 34-620; 2004, Nr. 28-868) apibrėžtas sąvokas.“

2.7. Išbraukti 7 punkto pirmojoje pastraipoje po žodžių „teisės ir pareigos“ žodžius „gali būti“.

2.8. Išdėstyti 7.1 punktą taip:

7.1. formuoti žemės sklypus naujų statinių statybai ar kitai ne žemės ir miškų ūkio veiklai plėtoti, jeigu tai numatyta savivaldybės teritorijos ar jos dalies bendruosiuose arba specialiuosiuose saugomų teritorijų ar jų zonų, saugomų paveldo objektų, taip pat gyvenamųjų teritorijų ir kitos paskirties pastatų ir statinių išdėstymo planuose. Jeigu bendrieji planai neparengti ir žemės sklypų valdytojas ar naudotojas numato rengti detalųjį planą svarbių savivaldybės infrastruktūros objektų (išskyrus gyvenamuosius namus) statybai, savivaldybės administracijos direktorius sudaro sutartį šio Aprašo nustatyta tvarka;“.

2.9. Išdėstyti 7.2 punktą taip:

7.2. keisti žemės sklypo pagrindinę tikslinę žemės naudojimo paskirtį statinių statybai ir kitai veiklai plėtoti. Pagrindinė tikslinė žemės naudojimo paskirtis iš žemės ūkio į kitos paskirties žemę gali būti keičiama, jeigu toks keitimas numatytas savivaldybės ar jos dalies (miestų, miestelių) bendruosiuose, taip pat specialiuosiuose planuose. Savivaldybės administracijos direktorius sudaro sutartį Lietuvos Respublikos teritorijų planavimo įstatymo 22 straipsnio 6 dalyje numatytais atvejais ir sąlygomis bei šio Aprašo nustatyta tvarka;“.

2.10. Išbraukti 7.3 punkte po žodžių „galiojantiems“ žodžius „savivaldybės lygmens“.

2.11. Išdėstyti 7.4 punktą taip:

7.4. keisti bent vieną iš šių privalomų nustatytų žemės sklypo tvarkymo ir naudojimo režimo reikalavimų: žemės sklypo naudojimo būdas ir (ar) pobūdis, leistinas pastatų aukštis, leistinas sklypo užstatymo tankumas, leistinas sklypo užstatymo intensyvumas, jeigu toks keitimas neprieštarauja galiojantiems teritorijų planavimo dokumentams. Tuo atveju, kai žemės valdytojas ar naudotojas numato keisti bent vieną iš pirma nurodytų privalomų savivaldybės tarybos ar savivaldybės administracijos direktoriaus patvirtinto detaliojo plano nustatytų teritorijos tvarkymo ir naudojimo režimo reikalavimų, keitimui būtinas atitinkamai savivaldybės tarybos ar savivaldybės administracijos direktoriaus pritarimas;“.

2.12. Išbraukti 7.5 punkte po žodžių „galiojantiems“ žodžius „savivaldybės lygmens“.

2.13. Išdėstyti 8 punktą taip:

8. Šalims pasirašius sutartį, žemės sklypų valdytojui ar naudotojui nuo sutarties pasirašymo momento (jeigu kitaip nenumatyta sutartyje) atsiranda teisės ir pareigos, numatytos Lietuvos Respublikos teritorijų planavimo įstatyme ir šiame Apraše.“

2.14. Pripažinti netekusiais galios 10 ir 11 punktus.

2.15. Įrašyti 12 punkto pirmojoje pastraipoje vietoj žodžių „Juridiniai ir fiziniai asmenys“ žodžius „Žemės sklypų valdytojai ir naudotojai“.

2.16. Išdėstyti 12.1 punktą taip:

12.1. prašymą dėl detaliojo teritorijų planavimo organizatoriaus pareigų ir teisių perdavimo ir sutarties sudarymo. Jeigu žemės sklypas bendrosios dalinės nuosavybės ar bendrosios jungtinės nuosavybės teise priklauso dviem ar daugiau asmenų, jie pateikia prašymą, pasirašytą visų ar vieno iš jų, turinčio notaro patvirtintą įgaliojimą atstovauti kitiems asmenims. Prašyme nurodomi planavimo tikslai, žemės sklypo vieta (adresas), plotas, pagrindinė tikslinė žemės naudojimo paskirtis, naudojimo būdas ar pobūdis, žemės sklypo specialiosios naudojimo sąlygos ir apribojimai;“.

2.17. Įrašyti 12.2 punkte po žodžio „pagrindu“ žodžius „valdomas ar“.

2.18. Išdėstyti 12.3 punktą taip:

12.3. dokumentus, patvirtinančius žemės sklypo (išskyrus tą atvejį, kai formuojami žemės sklypai prie esamų statinių) ir statinių, daiktinių teisių į juos, šių teisių suvaržymus ir juridinius faktus, įregistravimą;“.

2.19. Išdėstyti 12.4 punktą taip:

12.4. valdomo ar naudojamo žemės sklypo plano kopiją (išskyrus tą atvejį, kai formuojami žemės sklypai prie esamų statinių);“.

2.20. Išdėstyti 12.5 punktą taip:

12.5. žemės sklypo valdytojo ar naudotojo sutikimą.“

2.21. Įrašyti 13 punkte po skaičių „10“ žodį „darbo“.

2.22. Išbraukti 16 punkte pirmąjį sakinį, įrašyti po žodžio „Sutarties“ žodį „galiojimo“.

2.23. Išdėstyti 19 punktą taip:

19. Savivaldybė negali reikalauti, kad žemės sklypų valdytojas ar naudotojas rengtų ne jo valdomo ar naudojamo žemės sklypo ar jų grupės detalųjį planą. Tais atvejais, kai rengiant detalųjį planą būtina išnagrinėti didesnę teritoriją prie planuojamo žemės sklypo ar jų grupės, rengiamas tik valdomo ar naudojamo žemės sklypo ar jų grupės detalusis planas, o dėl kitos teritorijos, ne didesnės kaip kvartalas, ribojamas gatvių ir greta esančių sklypų, rengiami projektiniai pasiūlymai (dėl jos naudojimo būdo, pobūdžio ir tvarkymo režimo).“

2.24. Išdėstyti 20 punktą taip:

20. Pasirašius sutartį, planavimo organizatorius užtikrina detaliojo plano viešumą, atlikdamas Visuomenės dalyvavimo teritorijų planavimo procese nuostatuose, patvirtintuose Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1996 m. rugsėjo 18 d. nutarimu Nr. 1079 (Žin., 1996, Nr. 90-2099; 2004, Nr. 112-4189), nurodytas procedūras.“

2.25. Pripažinti netekusiu galios 21 punktą.

2.26. Įrašyti 22 punkte po žodžių „bendras sutarties“ žodį „galiojimo“.

 

 

 

Ministras Pirmininkas                                                                     Gediminas Kirkilas

 

 

 

Aplinkos ministras                                                                            Arūnas Kundrotas