LIETUVOS RESPUBLIKOS ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTRO

ĮSAKYMAS

 

DĖL 2008–2009 MOKSLO METŲ LIETUVOS MOKINIŲ OLIMPINIO FESTIVALIO NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

2008 m. spalio 27 d. Nr. ISAK-2850

Vilnius

 

Vadovaudamasis Ilgalaikės pilietinio ir tautinio ugdymo programos, patvirtintos Lietuvos Respublikos Seimo 2006 m. rugsėjo 19 d. nutarimu Nr. X-818 (Žin., 2006, Nr. 102-3939), priedo 2.4 punktu:

1. Tvirtinu 2008–2009 mokslo metų Lietuvos mokinių olimpinio festivalio nuostatus (pridedama).

2. Rekomenduoju savivaldybėms dalyvauti 2008–2009 mokslo metų Lietuvos mokinių olimpiniame festivalyje.

 

 

ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTRAS                                  ALGIRDAS MONKEVIČIUS

 

SUDERINTA

SUDERINTA

Kūno kultūros ir sporto departamento prie

Lietuvos Respublikos Vyriausybės generalinis direktorius

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentas

 

Algirdas Raslanas

Artūras Poviliūnas

2008-10-27

2008-10-27

 

_________________


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo

ministro 2008 m. spalio 27 d.

įsakymu Nr. ISAK-2850

 

2008–2009 MOKSLO METŲ LIETUVOS MOKINIŲ OLIMPINIO FESTIVALIO NUOSTATAI

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. 2008–2009 mokslo metų Lietuvos mokinių olimpinio festivalio nuostatai (toliau – Nuostatai) nustato 2008–2009 mokslo metų Lietuvos mokinių olimpinio festivalio (toliau – festivalis) tikslus, organizatorius, vykdytojus, finansavimą, festivalio laimėtojų nustatymo ir dalyvių apdovanojimo tvarką.

2. Festivalio organizatoriai – Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, Kūno kultūros ir sporto departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Lietuvos tautinis olimpinis komitetas.

3. Festivalio vykdytojai – Lietuvos mokinių ir studentų sporto centras (toliau – Centras), savivaldybės, bendrojo lavinimo mokyklos.

4. Vadovaudamasis šiais nuostatais, Centro direktorius tvirtina konkrečių sporto šakų varžybų nuostatus ir sporto šakų varžybų teisėjų kolegijas. Sporto šakų varžybų nuostatai ir kiekvienos teisėjų kolegijos sudėtys skelbiami Centro interneto svetainėje.

 

II. FESTIVALIO TIKSLAI

 

5. Festivalio tikslai:

5.1. įtraukti mokinius į pilietinį, tautinį ugdymą per sporto sąjūdį;

5.2. skatinti mokinius sistemingai mankštintis, sąmoningai rūpintis savo sveikata ir fiziniu tobulinimusi, sieti mokymąsi, darbą ir poilsį su fiziniu aktyvumu;

5.3. populiarinti olimpinį sąjūdį, mokinių garbingos kovos ir kilnaus elgesio principus;

5.4. rūpintis mokinių naujų fizinio aktyvumo formų ir sporto laimėjimų sklaida;

5.5. rasti, ugdyti ir parengti itin gabius vaikus respublikinėms, tarptautinėms mokinių sporto olimpiadoms.

 

III. FESTIVALIO EIGA

 

6. Festivalį sudaro dvi dalys: sporto šakų varžybos ir sporto šventė.

7. Sporto šakų varžybos vykdomos penkiais etapais:

7.1. pirmas etapas – mokyklų atskirų sporto šakų varžybos;

7.2. antras etapas – savivaldybių sporto šakų varžybos;

7.3. trečias etapas – zoninės varžybos;

7.4. ketvirtas etapas – tarpzoninės varžybos;

7.5. penktas etapas – finalinės varžybos.

8. Sporto šakų varžybų trečias, ketvirtas ir penktas etapai vykdomi pagal 2008–2009 mokslo metų Lietuvos mokinių olimpinio festivalio kalendorinį planą, kuris pateikiamas 1 priede.

9. Sporto šventė vyks 2009 m. birželio 6 d. Joje dalyvaus sporto šakų varžybų nugalėtojai ir prizininkai.

 

IV. MOKINIŲ DALYVAVIMAS FESTIVALYJE

 

10. Festivalyje gali dalyvauti Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų 1–12 klasių mokiniai.

11. Savivaldybei konkrečios sporto šakos varžybose gali atstovauti vienos mokyklos kolektyvas, bet ne kelių mokyklų rinktinė.

 

V. FESTIVALIO LAIMĖTOJŲ NUSTATYMAS

 

12. Festivalyje dalyvaujančios savivaldybės į tris grupes skirstomos pagal mokinių skaičių. Savivaldybių suskirstymas į grupes pateikiamas 2 priede.

13. Sporto šakų finalinių varžybų laimėtojai nustatomi atlikus kompleksinę įskaitą tarp I, II, III grupių komandų. Visų grupių savivaldybių komandos rungtyniauja tarp savęs. Festivalio metu bus nustatomos pradinio ugdymo klasių mokyklos ir bendrojo lavinimo mokyklos laimėtojos ir prizininkės. Jų iškovoti taškai sumuojami į savivaldybių kompleksinę įskaitą, o į mokyklos bendrą įskaitą neįtraukiami. Kaimo vietovių mokyklų varžybų kompleksinės įskaitos taškai bus sumuojami atskirai vienoje grupėje savivaldybių ir mokyklų lygiu. Kaimo vietovių mokyklų varžybose negali dalyvauti miestų ir miestelių mokyklų komandos. Į kompleksinę įskaitą skaičiuojami geriausiai pasirodžiusių komandų iškovoti taškai: I grupėje – 16 komandų, II grupėje – 14 komandų, III grupėje – 11 komandų. Taškai skiriami ne už sporto šakos, bet už komandos (mergaičių, berniukų, mišrios) iškovotą vietą. Sporto šakų ir komandų pasirinkimo skaičius neribojamas. Laimėtojas atskirose grupėse nustatomas pagal didžiausią taškų sumą.

14. Vietos mokykloms bus nustatomos susumavus visus sporto šakų varžybose laimėtus taškus pagal festivalio varžybų taškų skaičiavimo lentelę, kuri pateikiama 3 priede. Komandoms skiriami tik jų paskutiniame etape iškovoti taškai.

15. Komandai, tik dėl svarbios priežasties neatvykusiai į varžybas (jei sugedo transportas, susirgo komandos nariai ir pan.), skiriami ankstesniame etape iškovoti taškai. Kitais atvejais taškai neskiriami.

16. Jeigu kelios savivaldybės surenka vienodą taškų sumą, pirmenybė teikiama toms, kurios finalinėse varžybose užėmė daugiau komandinių pirmųjų vietų, esant lygiosioms – antrųjų ir t. t. Jeigu vienodą taškų sumą surenka savivaldybės, nedalyvavusios finalinėse varžybose, pirmenybė teikiama toms, kurios daugiau laimėjo aukštesnių vietų tarpzoninėse ir zoninėse varžybose. Ši taisyklė taikoma ir kaimo vietovių mokyklų varžybose.

17. Lietuvos olimpinio rengimo centro ir jo filialo mokiniai sportininkai festivalyje atstovauja Lietuvos olimpinio rengimo centrui ar jo filialui, o taškus lygiomis dalimis atiduoda Lietuvos olimpinio rengimo centrui ar jo filialui ir savivaldybei, ar mokyklai, kuriose jie mokėsi anksčiau. Mokinys dvejus metus gali atstovauti buvusiai mokyklai ir jai atiduoti taškus. Mokykla, kurioje sportininkas mokėsi, turi atsiųsti festivalio vyriausiajam sekretoriui papildomą raštą, liudijantį, kad sportininkas mokėsi atitinkamoje mokykloje, ir kada išvažiavo mokytis į Lietuvos olimpinio rengimo centrą. Savivaldybei ir mokyklai taškai skaičiuojami taip: komandinės sporto šakos (jei komanda festivalyje finalinėse varžybose pelno 120 taškų, komandos sudėtis 12 mokinių, tai 120 taškų dalijami iš 12 dalyvių ir gaunama 10 taškų, kurie pridedami savivaldybei ir mokyklai, iš kurios išėjo mokinys), asmeninės sporto šakos (varžybų metu mokinio pelnyti taškai skaičiuojami lygiomis dalimis savivaldybei, mokyklai ir centrui). Mokykla, iš kurios mokinys išėjo ir atstovauja Lietuvos olimpinio rengimo centrui, varžybose startuoja atitinkamai mažesnės sudėties. Į mokyklos komandą gali būti priimamas mokinys, jeigu jis toje mokykloje mokosi nuo mokslo metų pradžios. Išimtis taikoma tada, kai tėvai yra pakeitę gyvenamąją vietą.

18. Tarpzoninėse ir finalinėse varžybose draudžiama vienos mokyklos komandą keisti kitos mokyklos komanda. Varžybas baigia mokyklos, dalyvavusios zoninėse varžybose, komanda.

 

VI. FESTIVALIO KOMANDŲ PRIĖMIMAS

 

19. Savivaldybės ar jų įgalioti asmenys, kurių sporto bazėse rengiamos sporto šakų varžybos, parengia varžyboms sporto bazę ir inventorių, atsako už teisėjų kolegijų sudėtį, pasirūpina medicinos personalu ir (prireikus) nakvyne.

20. Komandų vadovai atsako už dalyvių saugumą kelionės ir varžybų metu, dokumentų pateikimą, tinkamą mokinių elgesį per varžybas ir laisvalaikio metu.

21. Komandos vadovai, atvykę į sporto šakų zonines, tarpzonines ir finalines varžybas, teisėjų kolegijai pateikia mokyklos vadovo patvirtintą ir sveikatos priežiūros specialisto vizuotą paraišką, kurioje nurodoma: mokyklos pavadinimas, dalyvio vardas, pavardė, gimimo metai, klasė ir vadovo vardas, pavardė. Kartu pateikiami mokinių pažymėjimai su nuotraukomis.

 

VII. FESTIVALIO DALYVIŲ APDOVANOJIMAS

 

22. Kiekvienos grupės varžybų laimėtojai ir prizininkai kompleksinėje įskaitoje apdovanojami taurėmis ir diplomais.

23. Komandos laimėtojos ir prizininkės atskirų sporto šakų finalinėse varžybose apdovanojamos taurėmis ir diplomais.

24. Finalinėse varžybose komandų laimėtojų ir prizininkų dalyviai, jų mokytojai apdovanojami atitinkamo laipsnio diplomais ir medaliais, atskirose rungtyse – tik dalyviai.

25. Bendrojo lavinimo mokyklos laimėtojos ir prizininkės visose grupėse apdovanojamos taurėmis ir diplomais, o mokyklų vadovai – padėkomis. Kūno kultūros mokytojai apdovanojami padėkomis ir prizais.

26. Diplomai ir medaliai sporto šakų varžybų laimėtojams ir prizininkams įteikiami per finalines varžybas. Taurės sporto šakų varžybų laimėtojams ir prizininkams įteikiamos per šventinį renginį.

 

VIII. FESTIVALIO FINANSAVIMAS

 

27. Festivalį finansuoja Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, Kūno kultūros ir sporto departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Lietuvos tautinis olimpinis komitetas.

28. Finansavimo sąlygos:

28.1. zoninių ir tarpzoninių varžybų teisėjavimo išlaidas (pagal galimybę) apmoka varžybas vykdanti organizacija, o komandiruotės išlaidas – siunčianti organizacija.

28.2. Organizatoriai apmoka:

28.2.1. finalinių varžybų teisėjavimo, maitinimo ir nakvynės išlaidas;

28.2.2. sporto šventės savivaldybių komandų kelionės ir teisėjavimo išlaidas.

 

IX. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

29. Komandų vadovai zoninių, tarpzoninių, finalinių varžybų organizavimo klausimais kreipiasi į Centro metodininką, kuruojantį konkrečią sporto šaką.

30. Protestus varžybų dieną sprendžia sporto šakos vykdančioji varžybų teisėjų kolegija.

 

_________________


2008–2009 mokslo metų Lietuvos

mokinių olimpinio festivalio nuostatų

1 priedas

 

2008–2009 MOKSLO METŲ LIETUVOS MOKINIŲ OLIMPINIO FESTIVALIO KALENDORINIS PLANAS

 

Eil. Nr.

Sporto šaka

Amžius arba klasė

Komanda, dalyvių skaičius

Komandų vadovų skaičius

Varžybų data

BENDROJO LAVINIMO MOKYKLŲ MOKINIŲ VARŽYBOS

1

Badmintonas

neribojamas

3 mergaitės, 3 berniukai

Po 1

2009 03 21–22

2

„Drąsūs, stiprūs, vikrūs“

5–6 klasės

Mišri, 12 mergaičių, 12 berniukų

3

Z*

2009 03 07

T**

2009 03 21

F***

2009 04 04

3

Futbolas 5x5

1994 metų gimimo ir jaunesni

12 mergaičių, 12 berniukų

Po 2

Z

2008 12 13–14

T

2009 01 10–11

F

M 2009 01 24–25

F

B 2009 01 31–02 01

4

Kalnų dviračių krosas

1995 metų gimimo ir jaunesni

4 mergaitės, 4 berniukai

Po 1

2009 05 16

5

Krepšinis

1993 metų gimimo ir jaunesni

12 mergaičių, 12 berniukų

Po 2

Z

2009 02 28–03 01

t

2009 03 28–29

F

2009 04 25–26

6

Kvadratas

1996–1997 metų gimimo

12 mergaičių, 12 berniukų

Po 2

Z

2008 12 13

T

2009 01 10

F

2009 01 24

7

Lengvoji atletika

kroso estafetės

neribojamas

Mišri, 4 mergaitės, 4 berniukai

2

2009 04 30

rungtys

neribojamas

5 mergaitės, 5 berniukai

Po 1

2009 05 15

keturkovės

1995 metų gimimo ir jaunesni

6 mergaitės, 6 berniukai

Po 1

T

2009 05 09

F

2009 05 21

8

Orientavimosi sportas

1991 metų gimimo ir jaunesni

5 mergaitės, 5 berniukai

Po 1

2009 05 01

9

Plaukimas

1994 metų gimimo ir jaunesni

5 mergaitės, 5 berniukai

Po 1

2009 02 21–22

10

Rankinis

1993 metų gimimo ir jaunesni

14 mergaičių, 14 berniukų

Po 2

Z

2009 02 07–08

T

2009 03 05

F

2009 04 17–19

11

Slidinėjimas

neribojamas

4 mergaitės, 4 berniukai

Po 1

2009 02 01

12

Smiginis

neribojamas

3 mergaitės, 3 berniukai

Po 1

2009 01 17

13

Sportinė aerobika

neribojamas

Mišri, 10 dalyvių

2

2008 03 28

14

Stalo tenisas

1993 metų gimimo ir jaunesni

3 mergaitės, 3 berniukai

Po 1

Z

2009 02 01

T

2009 03 15

F

2009 05 10

15

Svarsčių kilnojimas

1990 metų gimimo ir jaunesni

8 berniukai

1

Z

2009 01 17

T

2009 01 31

F

2009 02 21

16

Šachmatai

neribojamas

Mišri, 1 mergaitė, 3 berniukai

1

2009 02 13–14

17

Šaškės (paprastos)

5–12 klasės

Mišri, 1 mergaitė, 3 berniukai

1

2009 04 18

18

Šaudymas

neribojamas

3 mergaitės,

3 berniukai – šautuvas;

3 mergaitės,

3 berniukai – pistoletas

Po 1

T

2009 03 01

F

2009 03 21

19

Tenisas

neribojamas

Mišri, 2 mergaitės, 2 berniukai

1

2009 03 06–08

20

Tinklinis

1993 metų gimimo ir jaunesni

10 mergaičių,

10 berniukų

Po 2

Z

2009 01 17–18

T

2009 02 07–08

F

2009 03 14–15

21

Turizmas

neribojamas

4 mergaitės, 4 berniukai

Po 1

2009 04 24–25

22

Virvės traukimas

ne jaunesni kaip 12 metų

Mišri 10

1

2009 04 18

 

PRADINIŲ KLASIŲ MOKINIŲ VARŽYBOS

23

„Drąsūs, stiprūs, vikrūs“

4 klasės ir žemesnės

Mišri, 12 mergaičių,

12 berniukų

3

Z

2009 03 07

T

2009 03 21

F

2009 04

24

Gimnastika

4 klasės ir žemesnės

6 mergaitės,

6 berniukai

Po 1

2009 03 14

25

Kvadratas

1998 metų gimimo ir jaunesni (gali žaisti penktokas, jei jis atitinka gimimo metus)

Mišri, 6 mergaitės,

6 berniukai

2

Z

2008 12 06

t

2008 12 20

F

2009 01 17

26

Šaškės (paprastos)

4 klasės ir žemesnės

Mišri, 1 mergaitė,

3 berniukai

1

2009 03 28

 

KAIMO VIETOVIŲ MOKYKLŲ VARŽYBOS

27

„Drąsūs, stiprūs, vikrūs“

5–6 klasės

Mišri,7 mergaitės

7 berniukai

2

Z

2009 04 25

T

2009 05 09

F

2009 05 23

„Drąsūs, stiprūs, vikrūs“

4 klasės ir žemesnės

Mišri,7 mergaitės

7 berniukai

2

Z

2009 04 25

T

2009 05 09

F

2009 05 23

28

Krepšinis 3X3

1992 metų gimimo ir jaunesni

4 mergaitės,

4 berniukai

Po 1

Z

2009 02 14–15

T

2009 03 21–22

F

2009 04 11–12

29

Kvadratas

1996–1997 metų gimimo

10 mergaičių,

10 berniukų

Po 2

Z

2008 12 20

T

2009 01 17

F

2009 02 07

Kvadratas

1998 metų gimimo ir jaunesni

Mišri, 5 mergaitės,

5 berniukai

2

Z

2008 12 13

T

2009 01 10

F

2009 01 31

30

Lengvoji atletika

neribojamas

5 mergaitės, 5 berniukai

Po 1

2009 03 27

31

Svarsčių kilnojimas

1990 metų gimimo ir jaunesni

8 berniukai

1

Z

2009 02 14

T

2009 03 07

F

2009 04 04

32

Virvės traukimas

ne jaunesni kaip 12 metų

Mišri 10

1

2009 03 28

Sporto šventė

2009 06 06

Pastabos: *zoninės varžybos; **tarpzoninės varžybos; *** finalinės varžybos

 

_________________


2008–2009 mokslo metų Lietuvos

mokinių olimpinio festivalio nuostatų

2 priedas

 

2008–2009 MOKSLO METŲ LIETUVOS MOKINIŲ OLIMPINIAME FESTIVALYJE DALYVAUJANČIŲ SAVIVALDYBIŲ SUSKIRSTYMAS Į GRUPES

 

Grupė

Savivaldybė

Mokinių skaičius

I grupė

Vilniaus miestas

73167

Kauno miestas

50973

Klaipėdos miestas

24584

Šiaulių miestas

19943

Panevėžio miestas

18254

II grupė

Alytaus miestas

11712

Vilniaus rajonas

11700

Kauno rajonas

11477

Marijampolės miestas

11434

Mažeikių rajonas

11060

Kėdainių rajonas

9434

Telšių rajonas

8862

Šilutės rajonas

8461

Tauragės rajonas

8133

Jonavos rajonas

8011

Plungės rajonas

7406

Vilkaviškio rajonas

7286

Radviliškio rajonas

7160

Utenos rajonas

7126

Klaipėdos rajonas

6485

Šiaulių rajonas

6423

Ukmergės rajonas

6406

III grupė

Raseinių rajonas

6395

Kretingos rajonas

6348

Šakių rajonas

6169

Kelmės rajonas

5916

Šilalės rajonas

5771

Šalčininkų rajonas

5750

Trakų rajonas

5443

Jurbarko rajonas

5361

Pasvalio rajonas

5357

Rokiškio rajonas

5207

Biržų rajonas

4993

Kaišiadorių rajonas

4920

Panevėžio rajonas

4713

Joniškio rajonas

4672

Akmenės rajonas

4630

Anykščių rajonas

4541

Švenčionių rajonas

4275

Prienų rajonas

4191

Pakruojo rajonas

4102

Varėnos rajonas

4000

Skuodo rajonas

3997

Elektrėnų savivaldybė

3879

Druskininkų miestas

3793

Lazdijų rajonas

3701

Kupiškio rajonas

3637

Visagino miestas

3303

Molėtų rajonas

3273

Alytaus rajonas

3140

Širvintų rajonas

2845

Zarasų rajonas

2777

Palangos miestas

2669

Ignalinos rajonas

2657

Kalvarijos savivaldybė

2267

Kazlų Rūdos savivaldybė

2210

Pagėgių savivaldybė

1853

Rietavo savivaldybė

1647

Birštono miestas

763

Neringos miestas

309

 

_________________


2008–2009 mokslo metų Lietuvos

mokinių olimpinio festivalio nuostatų

3 priedas

 

2008–2009 MOKSLO METŲ LIETUVOS MOKINIŲ OLIMPINIO FESTIVALIO VARŽYBŲ TAŠKŲ SKAIČIAVIMO LENTELĖ

 

Užimta vieta

Zoninių varžybų taškai

Tarpzoninių varžybų taškai

Finalinių varžybų taškai

1

30

70

120

2

29

66

110

3

28

62

100

4

27

58

90

5

27

54

86

6

27

50

82

7

27

46

78

8

27

42

74

9

27

38

70

10

27

34

66

11

27

30

62

12

27

29

58

13

27

29

54

14

27

29

50

15

27

29

46

16

27

29

42

17

27

29

38

18

27

29

34

19

27

29

30

20

27

29

29

_________________