LIETUVOS POLICIJOS GENERALINIS KOMISARAS

 

Į S A K Y M A S

DĖL LIETUVOS POLICIJOS GENERALINIS KOMISARAS 2003 M. BIRŽELIO 23 D. ĮSAKYMO NR. V-362 „DĖL FIZINIŲ ASMENŲ GINKLŲ IR ŠAUDMENŲ CIVILINĖS APYVARTOS IR JOS KONTROLĖS TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2004 m. gruodžio 27 d. Nr. V-610

Vilnius

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. liepos 10 d. nutarimo Nr. 1108 „Dėl Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo įgyvendinimo“ (Žin., 2002, Nr. 72-3056) 2.3.1 punktu bei siekdamas, kad nustatyta tvarka policijos įstaigose fiziniams asmenims įregistruoti šaunamieji ginklai, neturintys identifikacinių numerių, būtų pažymėti identifikaciniais numeriais,

pakeičiu Fizinių asmenų ginklų ir šaudmenų civilinės apyvartos ir jos kontrolės taisykles, patvirtintas Lietuvos policijos generalinio komisaro 2003 m. birželio 23 d. įsakymu Nr. V-362 „Dėl Fizinių asmenų ginklų ir šaudmenų civilinės apyvartos ir jos kontrolės taisyklių patvirtinimo“ (Žin., 2003, Nr. 63-2875, Nr. 90-4099):

1. papildau XVII skyriumi ir išdėstau jį taip:

 

XVII. ŠAUNAMŲJŲ GINKLŲ ŽYMĖJIMAS IDENTIFIKACINIAIS NUMERIAIS

 

116. B, C kategorijų šaunamuosius ginklus, D kategorijos vienašūvius ilguosius lygiavamzdžius šaunamuosius ginklus, kurių gamintojai nepažymėjo identifikaciniais numeriais, leidžiama pažymėti tik šio skyriaus nustatyta tvarka gavus leidimą pažymėti ginklą identifikaciniu numeriu (toliau – leidimas parduoti (perdirbti) ginklą).

117. Leidimą parduoti (perdirbti) ginklą išduoda, panaikina Policijos departamentas.

118. Fizinis asmuo, pageidaujantis gauti leidimą parduoti (perdirbti) ginklą, teritorinei policijos įstaigai pateikia:

118.1. prašymą, kuriame nurodomas fizinio asmens vardas, pavardė, asmens kodas, adresas, telefono ir fakso numeriai;

118.2. fizinio asmens leidimą laikyti (nešiotis) ginklus bei jo kopiją;

118.3. ginklą.

119. Teritorinės policijos įstaigos įgaliotas pareigūnas, sutikrinęs įrašus dokumento originale su įrašais dokumento kopijoje ir kopiją patvirtinęs savo parašu, dokumento originalą grąžina dokumentus pateikusiam asmeniui.

120. Prašymą ir kitus dokumentus pareigūnas priima ir nustatyta tvarka tą pačią dieną užregistruoja.

121. Pareigūnas, priėmęs ginklą, asmeniui išrašo ginklo paėmimo kvitą.

122. Gavęs šių taisyklių 118 punkte nurodytus dokumentus bei ginklą, pareigūnas ne vėliau kaip per 5 darbo dienas ginklą pateikia Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centrui ar jo padaliniams, kad būtų nustatyta, ar ginklo identifikaciniai numeriai nebuvo ištrinti, kitokiu būdu panaikinti ar suklastoti.

123. Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centras ar jo padalinys ne vėliau kaip per 20 darbo dienų atlieka patikrinimą ir teritorinei policijos įstaigai pateikia atsakymą, ar ginklas buvo (nebuvo) gamintojo pažymėtas identifikaciniais numeriais.

124. Teritorinė policijos įstaiga, gavusi atsakymą, kad ginklas nebuvo gamintojo pažymėtas identifikaciniais numeriais, parengia išvadą dėl identifikacinio numerio suteikimo ir ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo atsakymo gavimo dienos išvadą kartu su ginklu bei visais dokumentais persiunčia Policijos departamentui.

125. Teritorinė policijos įstaiga, gavusi atsakymą, kad ginklas buvo gamintojo pažymėtas identifikaciniais numeriais, bet šie numeriai buvo ištrinti, suklastoti ar kitaip panaikinti, pradeda ikiteisminį tyrimą.

126. Policijos departamentas, gavęs teritorinės policijos įstaigos išvadą dėl identifikacinio numerio suteikimo, ginklą bei kitus dokumentus, per 10 darbo dienų išrašo leidimą parduoti (perdirbti) ginklą, kuriame nurodo, kokiu numeriu bei kurioje ginklo vietoje (-se) turi būti pažymėtas ginklas. Apie leidimo išrašymą raštu informuojamas fizinis asmuo.

127. Policijos departamentas nustato, kokias pagrindines ginklo dalis reikia pažymėti identifikaciniu numeriu. Policijos departamentas, atsižvelgdamas į individualius ginklo duomenis, panašių ginklų žymėjimo vietas, nustatytas kitų ginklų gamintojų, gali nustatyti kitas ginklo žymėjimo vietas. Sudėtingais atvejais Policijos departamentas, prieš nustatydamas ginklo žymėjimo vietas, gali konsultuotis su Ginklų fondu. Ginklai pradedami žymėti nuo identifikacinio numerio LT-0001.

128. Duomenys apie leidimo parduoti (perdirbti) ginklą išdavimą įrašomi Policijos departamento ginklų žymėjimo identifikaciniais numeriais žurnale, kuris sudaromas skaitmeninėje laikmenoje. Policijos departamentas visus dokumentus, susijusius su ginklų žymėjimu, sega į atskirą bylą.

129. Leidimas parduoti (perdirbti) ginklą galioja 6 mėnesius nuo išrašymo dienos.

130. Asmuo asmeniškai atvyksta pasiimti leidimo parduoti (perdirbti) ginklą ir ginklo.

131. Ginklus pažymėti gali tik įmonės, turinčios Ginklų fondo išduotą licenciją gaminti ginklus, licenciją gaminti ginklų dalis arba licenciją taisyti ginklus, perdirbti ginklus ir šaudmenis, kai asmuo pateikia Policijos departamento leidimą parduoti (perdirbti) ginklą.

132. Ginklas pažymimas tokiu numeriu ir tokioje vietoje, kokia yra nurodyta Policijos departamento leidime parduoti (perdirbti) ginklą. Pažymimos tos ginklo pagrindinės dalys, kurios yra nurodytos leidime. Ginklo žymėjimo kokybė turi leisti vienareikšmiškai perskaityti numerį. Raidžių bei skaitmenų dydis 2–3 mm. Žymėjimo būdas – įkalimas.

133. Įmonė, pažymėjusi ginklą, Policijos departamentui ne vėliau kaip per 2 darbo dienas persiunčia ginklo pažymėjimo identifikaciniu numeriu akto kopiją.

134. Fizinis asmuo ne vėliau kaip per 5 darbo dienas ginklą, pažymėtą identifikaciniu numeriu, kartu su ginklo pažymėjimo identifikaciniu numeriu aktu pateikia teritorinei policijos įstaigai registruoti.

135. Teritorinė policijos įstaiga fizinio asmens pateiktą ginklą registruoja šių taisyklių nustatyta tvarka.“;

2. laikau XVII ir XVIII skyrius atitinkamai XVIII ir XIX skyriais, 116–119 punktus atitinkamai 136–139 punktais.

 

 

POLICIJOS GENERALINIS KOMISARAS                                  VYTAUTAS GRIGARAVIČIUS