LIETUVOS RESPUBLIKOS ŪKIO MINISTRO

ĮSAKYMAS

 

DĖL NACIONALINIŲ VANDENS TURIZMO TRASŲ SPECIALIOJO PLANO PATVIRTINIMO

 

2009 m. vasario 23 d. Nr. 4-67

Vilnius

 

Vykdydamas Nacionalinės turizmo plėtros 2007–2013 metų programos, patvirtintos Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. rugpjūčio 29 d. nutarimu Nr. 944 „Dėl Nacionalinės turizmo plėtros 2007–2013 metų programos patvirtinimo“ (Žin., 2007, Nr. 97-3939; 2008, Nr. 82-3253), priedo 4.1 punktą ir atsižvelgdamas į Turizmo ir rekreacijos schemų ir planų (projektų) rengimo taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos ūkio ministro ir Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2004 m. birželio 17 d. įsakymu Nr. 4-246/D1-341 „Dėl Turizmo ir rekreacijos schemų ir planų (projektų) rengimo taisyklių patvirtinimo“ (Žin., 2004, Nr. 103-3814), 39.1 punktą,

1. Tvirtinu Nacionalinių vandens turizmo trasų specialųjį planą (pridedama).

2. Nustatau, kad šis įsakymas tą pačią dieną oficialiai be Nacionalinių vandens turizmo trasų specialiojo plano skelbiamas „Valstybės žiniose“, o įsakymas su šiuo planu – „Valstybės žinių“ interneto puslapyje (www.vastybes-zinios.lt).

 

 

ŪKIO MINISTRAS                                                                                  DAINIUS KREIVYS

 

_________________


(žemėlapiai)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

_________________


 

 

VILNIAUS GEDIMINO TECHNIKOS UNIVERSITETAS

 

TVIRTINU

Mokslo prorektorius

____________________ Raimundas Kirvaitis

2008 m. ____________________________  d.

 

 

Užsakovas: Valstybinis turizmo departamentas

 

 

Temos pavadinimas:

 

Nacionalinių vandens turizmo trasų specialusis planas

 

SPRENDINIAI

 

Aiškinamasis raštas

 

 

2005 m. gruodžio 5 d. Sutartis Nr. 1594-AP

 

 

Mokslo direktorius                                                            doc. dr. Valentinas Skaržauskas

 

Teritorijų planavimo instituto direktorė                            prof. dr. Marija Burinskienė

 

Temos vadovas                                                                 doc. dr. Aida Mačerinskienė

 

 

27 FORMA

 

 

TURINYS

 

ĮVADAS

1. SPRENDINIŲ SUDĖTIS IR TURINYS

1.1. Nacionalinės vandens turizmo trasos

1.2. Vandens turizmo trasų infrastruktūra

1.2.1. Apibrėžimai

1.2.2. Vandens turizmo trasų infrastruktūros objektai ir įtakos zona

1.2.3. Sprendinių kategorijos

1.3. Sprendinių taikymo tvarka ir sąlygos

1.4. Nacionalinių vandens turizmo trasų įgyvendinimo būdai

1.5. Nacionalinių vandens turizmo trasų techniniai sprendiniai, apibendrinti įrengimo kaštai

1.6. Turizmo infrastruktūros objektų suvestinė

1.7. Stebėsenos priemonių aprašymas

2. SPRENDINIŲ POVEIKIO VERTINIMAS

 

PRIEDAS 1

SPRENDINIŲ ĮGYVENDINIMO PROGRAMA NACIONALINIŲ VANDENS TURIZMO TRASŲ TINKLO INFRASTRUKTŪROS ĮGYVENDINIMO 2008–2017 METŲ PROGRAMA

1.1. Bendrosios nuostatos

1.2. Aplinkos analizė

1.3. Programos įgyvendinimo tikslas ir uždaviniai

1.4. Siekiami rezultatai ir vertinimo kriterijai

1.5. Programos įgyvendinimas ir stebėsena

 

PRIEDAS 2

PRELIMINARŪS PASIŪLYMAI NAKVYNĖS VIETŲ ĮRENGIMUI PRIE VANDENS TURIZMO TRASŲ

PRIEDAS 3

NACIONALINIŲ VANDENS TURIZMO TRASŲ SPECIALIOJO PLANO GRAFINĖ DALIS (PATEIKIAMA ATSKIROJE BYLOJE)

 

 

ĮVADAS

 

Nacionalinių vandens turizmo trasų specialusis planas rengiamas vadovaujantis Lietuvos Respublikos teritorijų planavimo įstatymu (Žin., 2004, Nr. 21-617, Nr. 152-5531), Lietuvos Respublikos turizmo įstatymu (Žin., 1998, Nr. 32-852; 2002, Nr. 123-5507), Teritorijų planavimo dokumentų projektų svarstymo su visuomene nuostatais, patvirtintais Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1996 m. rugsėjo 18 d. nutarimu Nr. 1079 (Žin., 1996, Nr. 90-2099; 2004, Nr. 112-4189) ir vykdomu Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004–2008 metų programos įgyvendinimo priemonių, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2005 m. kovo 24 d. nutarimu Nr. 315 (Žin., 2005, Nr. 40-1290; Nr. 98-3707; Nr. 148-5401; 2006, Nr. 29-988), 731 priemone bei Valstybinio turizmo departamento prie Ūkio ministerijos direktoriaus 2005 m. spalio 3d. įsakymu Nr. V-77 (Žin., 2006, Nr. 38-1375).

 

Nacionalinių vandens turizmo trasų specialiojo planavimo tikslai: nustatyti vandens turizmo plėtojimo prioritetines teritorijas (vietoves); pateikti didelį rekreacinį potencialą turinčias vandens turizmo trasas, nustatyti šių trasų infrastruktūros plėtros prioritetus, įgyvendinimo etapus bei priemones; sudaryti sąlygas vandens turizmo trasų infrastruktūros techniniam projektavimui ir projektų įgyvendinimui.

 

2007 m. rugsėjo 18 d. Valstybiniame turizmo departamente prie Ūkio ministerijos įvyko suinteresuotų, derinančių institucijų atstovų ir projekto priežiūros komiteto narių, vykdytojų ir kitų susijusių asmenų darbinis pasitarimas dėl parengtos specialiojo plano koncepcijos svarstymo ir aprobavimo. Nacionalinių vandens turizmo trasų specialiojo plano koncepcijos rengimas ir svarstymai su suinteresuotomis institucijomis bei asmenimis užtruko ilgiau, negu buvo numatyta projekto kalendoriniame grafike. Tai sąlygojo daug priežasčių, tačiau pirmiausiai paminėtina tai, kad 2006 metų vasaros sezonas buvo labai karštas ir sausas, trūko vandens potencialiuose vandens turizmo trasų telkiniuose, taip pat kai kurios administracinės procedūros, detalios informacijos trūkumas. Projekto rengėjų grupei teko didelis uždavinys koncepcijos rengimo metu parinkti kriterijus, kuriais remiantis būtų kuriamas nacionalinių vandens turizmo trasų tinklas, patrauklus ne tik Lietuvos turistams bet ir užsieniečiams, o taip pat norėjosi išrinkti tokias trasas, kurios būtų ne tik patrauklios turistams, tačiau kurių sukurta infrastruktūra pagerintų sąlygas turistų plaukiančių ne nacionalinėmis trasomis. Ypatingai dėmesingai buvo vertinama esama Dzūkijos nacionalinio parko situacija, kad iš anksto pasiūlyti sąlygas vandens turistams, kai pagrindinis tikslas yra ne tik plėtoti turizmą, bet ir kartu su potencialiu turistų srautu sukurti viešosios turizmo infrastruktūros priemones mažinančias turistų padaromą žalą gamtai, ypač tai akcentuojant saugomose teritorijose. Taip pat rengiant racionalių vandens turizmo trasų koncepciją, buvo galvojama ir apie sprendinius, įrengimo galimybes bei jų prioritetiškumą. Todėl projekto rengimas užtruko daugiau nei buvo tikėtasi anksčiau, o dėl šios priežasties plano sprendinių konkretizavimo stadija taip pat prasidėjo vėliau, negu buvo numatyta.

 

Specialiojo plano sprendiniai buvo rengiami 2007 metų liepos, rugpjūčio, rugsėjo, spalio ir lapkričio mėnesiais. Šios plano rengimo stadijos metu buvo tikslinama informacija apie galimybes ir viešąją turizmo infrastruktūrą nacionalinėse vandens turizmo trasose, sukuriant bendrą trasų tinklą, nustatomi prioritetai, rengiami trasų objektų tipiniai techniniai parametrai ir reglamentai, analizuojamos žemės nuosavybės charakteristikos, rengiami reikalingi sprendinių brėžiniai.

 

Rugsėjo mėn. prie nacionalinio plano sprendinių konkretizavimo darbų buvo pritraukta ir dar viena grupė specialistų – Generalinė miškų urėdija ir VĮ miškų urėdijos. Šie specialistai tikslino pateikiamus nacionalinių vandens turizmo trasų žemėlapius, taip pat teikė pasiūlymus nacionalinių vandens turizmo trasų infrastruktūrai įrengti.

 

Lapkričio pabaigoje buvo parengtas Nacionalinių vandens turizmo trasų specialiojo plano projektas, paruošta medžiaga viešojo svarstymo ir konsultavimosi procedūroms, kuri pirmiausiai patalpinama Valstybinio turizmo departamento prie Ūkio ministerijos internetinėje svetainėje. Specialiojo plano sprendiniai viešo svarstymo laikotarpiu bus koreguojami pagal pateiktas pastabas ir pasiūlymus. Nacionalinių vandens turizmo trasų specialiojo plano sprendinius sudaro tekstinė ir grafinė (atskirų trasų atkarpų žemėlapiai) dalys.

 

Planas yra rengiamas pagal 2005 metų gruodžio 5 dieną plano rengėjų: planavimo organizatoriaus -Valstybinio turizmo departamento prie Ūkio ministerijos, atstovaujamo direktoriaus A. Lukoševičiaus, ir plano rengėjo – Vilniaus Gedimino technikos universiteto Teritorijų planavimo mokslo instituto, temos vadovės doc. dr. A. Mačerinskienės, Vilniuje pasirašytos paslaugų pirkimo sutarties Nr. 1594-AP/168-05 sąlygas, darbų etapų atlikimo grafiką ir planavimo darbų programą.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------

 

PADĖKA

 

Plano rengėjai dėkoja savivaldybių administracijų specialistams bei privataus verslo atstovams dalyvavusiems rengiant specialiojo plano sprendinių konkretizavimo etapą, taip pat už draugišką ir profesionalią pagalbą vykdant derinimus ir kaupiant informaciją, reikalingą vandens turistams. Ypatinga padėka reiškiama UAB Rekreacinė statyba specialistams už profesionalią pagalbą ir konsultacijas, bei jų patirtį ir pasiūlymus šiam projektui. Taip pat dėkojame Generalinės miškų urėdijos specialistams bei miškų urėdijų specialistams už operatyvumą ir konkrečias iniciatyvas, kurie konsultavo ir teikė duomenis, ypač reikalingus atliekant Specialiojo plano sprendinių konkretizavimo stadijos bei sprendinių poveikio vertinimo ataskaitas.

 

 

1. SPRENDINIŲ SUDĖTIS IR TURINYS

 

Teritorijų planavimą reglamentuojančiuose teisės aktuose nėra nustatyta, kokia turi būti sprendinių sudėtis. Tačiau šioje projekto rengimo stadijoje organizuotuose pagrindinių projekto ekspertų susitikimuose, o taip pat darbiniuose posėdžiuose su Valstybiniu turizmo departamentu prie Ūkio ministerijos buvo apsvarstyta ir suderinta šio specialiojo plano sprendinių sudėtis ir turinys. Vėliau rengiant sprendinius ir juos svarstant su suinteresuotomis institucijomis sprendiniai gali būti papildyti, remiantis viešo svarstymo procedūras ir teritorijų planavimą reglamentuojančiais teisiniais aktais.

 

Specialiojo plano sprendiniai turi inicijuoti vandens turizmo plėtrą Lietuvoje, skatinti turistus rinktis aktyvaus turizmo būdus, taip pat sukurti vandens turizmo trasų infrastruktūrą, taip gerinant turizmo ir poilsiavimo sąlygas bei apribojant turistų daromą žalą gamtai ir aplinkai.

 

Nacionalinės vandens turizmo trasos planuojamos siekiant, skatinti šių trasų vandens turizmo infrastruktūros plėtrą ir sukurti vandens turistams tinkamas sąlygas poilsiauti bei vykdyti vandens turizmo (aktyvaus poilsio) veiklos rinkodarą. Pažymėtina, kad turizmo paslaugų ir viešosios turizmo infrastruktūros objektai nacionalinių vandens turizmo trasų 1 km zonoje, vadovaujantis atitinkamais teisės aktais gali būti įrengiami, nors ir nėra konkretizuoti šio specialiojo plano sprendiniuose. Šio specialiojo plano įgyvendinimo tikslas yra paslaugų bei vandens turizmo infrastruktūros plėtra vandens trasų zonose ne tik valstybinėje bet ir privačioje žemėje, ypač jei tai yra susiję su esamų ar naujų kaimo turizmo sodybų infrastruktūros kūrimu.

 

Nacionalinių vandens turizmo trasų specialiojo plano sprendiniai:

1. Nacionalinės vandens turizmo trasos – nacionalinės vandens turizmo trasos yra privalomojo pobūdžio ir įgyvendinamos per 10 metų laikotarpį, vadovaujantis Nacionalinių vandens turizmo trasų įgyvendinimo ir Nacionaline turizmo plėtros programomis.

2. Vandens turizmo trasų infrastruktūra. Trasų, aprobuotų koncepcijos stadijoje, infrastruktūros techniniai sprendiniai ir teritorijų tvarkymo reglamentai remiantis Teritorijų planavimo įstatymu galioja 10 metų nuo plano įsigaliojimo dienos (Teritorijų planavimo įstatymas, 11 str. 2 punktas). Jų galiojimas gali būti pratęsiamas. Taip pat jie gali peržiūrimi, pakoreguojami ir naujai tvirtinami vadovaujantis teisės aktais ir normatyviniais dokumentais.

 

1.1. Nacionalinės vandens turizmo trasos

 

Nacionalinių vandens turizmo trasų specialiojo plano rengėjai atlikdami esamos būklės analizę bei rengdami specialiojo plano koncepciją, ypatingą dėmesį skyrė nacionalinių vandens turizmo trasų atrankos kriterijams. Analizės metu buvo išanalizuota apie 300 upių galimybės tapti nacionalinėmis vandens turizmo trasomis. Pagal su Valstybiniu turizmu departamentu prie Ūkio ministerijos (toliau VTD) suderintus nacionalinių vandens turizmo trasų tinklo hidrologinius, turistinio atraktyvumo (patrauklumo) ir trasų tęstinumo kriterijus (detali analizė pateikiama specialiojo plano esamos būklės ir koncepcijos ataskaitose). Nacionalinių vandens turizmo trasų specialiojo plano Koncepcijos aprobavimo stadijoje buvo patvirtintos trasos upėse: Minija, Jūra, Dubysa, Šventoji, Aukštaitijos ežerynas ir Žeimena, Neris, Merkys su Ūla, ir Nemunas.

 

1. Nacionalinės vandens turizmo trasos (pav. 1):

1. Nemuno (su Ančia ir Veisiejų ežerynu bei Nemuno delta) turistine trasa

2. Merkio ir Ūlos turistinė trasa

3. Neries turistinė trasa (su Vokės žemupiu nuo Grigiškių)

4. Aukštaitijos ežeryno ir Žeimenos (su Lakaja ir Dubinga) turistinė atras

5. Šventosios turistinė trasa (su Antalieptės mariomis ir Sartų ežeru)

6. Dubysos turistinė trasa

7. Jūros turistinė trasa

8. Minijos turistinė trasa

 

(pav.)

 

Pav. 1. Nacionalinės vandens turizmo trasų išsidėstymas pagal apskričių ribas.

 

Šešupės, Nevėžio ir Ventos upių galimybes tapti vandens turizmo trasomis ir skatinti jų vandens turizmo infrastruktūros plėtrą išnagrinėtos specialiojo plano Koncepcijoje ir todėl rekomenduojama jas svarstyti rengiant kitus planavimo dokumentus (pvz., vietinio lygmens, tarptautinius INTERREG) ar projektus bei įgyvendinant Nacionalinę turizmo plėtros programą.

 

1.2. Vandens turizmo trasų infrastruktūra

 

1.2.1. Apibrėžimai

 

Specialiajame plane naudojami įvairių teisinių dokumentų patvirtinti apibrėžimai:

 

Pagal turizmo įstatymą (patvirtintą LR Vyriausybės nutarimu Žin., 1998, Nr. 32-852; 2002, Nr. 123-5507; 2004, Nr. 156-5689)

Kempingas – apgyvendinimo paslaugoms teikti skirta, suplanuota aikštelėmis ir įrengta teritorija, kurioje turistai apgyvendinami palapinėse, mobiliuose ar stacionariuose nameliuose, ir yra sudarytos sąlygos transporto priemonėms statyti. Kempingai privalo būti klasifikuoti ir turėti klasifikavimo pažymėjimą

 

Pagal REGIONINIŲ PARKŲ APSAUGOS REGLAMENTĄ (patvirtintą Lietuvos Respublikos Aplinkos ministro įsakymais, kiekvienam parkui, pvz.: Aplinkos ministro 2002 m. rugpjūčio 10 d. įsakymas Nr. 420 „Dėl Metelių regioninio parko apsaugos reglamento patvirtinimo“ pakeitimo Žin., 2007, Nr. 5-229). Šie apibrėžimai naudojami visų regioninių parkų apsaugos reglamentuose, todėl jie yra naudojami ir specialiajame plane.

Atokvėpio vieta – trumpalaikiam poilsiui be nakvynės skirta teritorija greta pažintinių takų, rekreacinio prioriteto zonose ir kitose vietose. Joje įrengiami miško baldai, mažieji kraštovaizdžio architektūros statiniai ar įrenginiai (skydai, stendai, nuorodos).

Poilsiavietė – laikinai apsistoti be nakvynės skirta teritorija, kurioje gali būti įrengiami lauko baldai, pavėsinės, persirengimo kabinos, laužavietės, tualetas, kiti mažieji kraštovaizdžio architektūros statiniai, automobilių stovėjimo ir sporto aikštelės. Joje turi būti sudarytos sąlygos lankytojų higienos poreikiams tenkinti bei buitinėms atliekoms surinkti.

Stovyklavietė – poilsiui su nakvyne skirta teritorija, kurioje gali būti teikiama turistinės stovyklos paslauga, pritaikyta palapinėms statyti. Joje gali būti įrengiami mažieji kraštovaizdžio architektūros statiniai, automobilių stovėjimo aikštelė, įranga maistui ruošti, laužavietės, sudaromos sąlygos higienos poreikiams tenkinti, atliekoms surinkti bei poilsiui organizuoti.

 

Pagal Lietuvos Respublikos vidaus vandenų transporto kodeksą (patvirtintą LR Vyriausybės nutarimu Žin., 1996-11-02, Nr. 105-2393):

Prieplauka – stacionari arba plaukiojanti (debarkaderis) laivų priplaukimo, stovėjimo, pakrovimo, iškrovimo, išplaukimo vieta, neturinti visų uostui būdingų požymių. Uostas yra vidaus vandenų akvatorija ir kranto teritorija su joje esančiais pastatais ir įrenginiais, skirta laivams įplaukti, stovėti, juos remontuoti, iškrauti, pakrauti ir išplaukti.

 

Taip pat specialiajame plane naudojamos šios naujos sąvokos, siūlomos plano rengėjų ir VTD

specialistų:

Turizmo trasa – keliauti poilsio ir turizmo tikslais suplanuotas, įrengtas ir trasos ženklais vietovėje paženklintas viešosios turizmo ir poilsio infrastruktūros objektas.

Pagal transporto infrastruktūros pobūdį gali būti autoturizmo, dviračių turizmo, vandens turizmo ir kitos turistinės trasos, tačiau šiame specialiajame plane analizuojamos ir siūlomos tik vandens turizmo trasos. Kitos sąvokos yra pateiktos specialiojo plano koncepcijoje.

 

1.2.2. Vandens turizmo trasų infrastruktūros objektai ir įtakos zona

 

Pagal Nacionalinių vandens turizmo trasų specialiojo plano planavimo programą Planavimo objektas yra: vandens turizmo trasos – tai suplanuoti aktyvaus poilsio vandens turizmo maršrutai ir juose esanti viešoji turizmo infrastruktūra keliauti plaukiojimo priemonėmis, pagal galimybes lankant turistinius objektus. Planavimo objektą sudaro – vidaus hidrografinis tinklas, apsistojimo vietos (trasoje), trasos ženklai (nuorodos), lankytini objektai bei nakvynės infrastruktūra, privažiavimai, natūralios ir dirbtinės kliūtys trasoje.

 

Specialiuoju planu numatoma suplanuoti vandens turizmo infrastruktūros objektus (apsistojimo vietas) – kempingus, stovyklavietes, poilsiavietes ir atokvėpio vietas. Kita vandens turizmo trasų infrastruktūra planuojama rengiamu specialiuoju planu yra nekomercinės prieplaukos (toliau prieplaukos) ir automobilių stovėjimo vietos.

 

Nacionalinių vandens turizmo trasų tinklą sudaro: turistinės vandens trasos bei viešoji turizmo infrastruktūra įtakos zonoje (1 km nuo kranto linijos). Įtakos zona, remiantis esamos būklės analizės preliminariais rezultatais ir eksperimentiniais tyrimais, laikoma teritorija, apimanti po vieną kilometrą į abi puses nuo upės vagos. Tačiau ši teritorija ypač svarbi tik dėl to, kad ji plaukiant vandens turizmo priemonėmis yra pėsčiomis pasiekiama nuo trasos. Dėl šios priežasties specialiajame plane į trasų infrastruktūros įtakos zoną yra įtraukti lankytini gamtos ir kultūros paveldo objektai, kurie suteikia trasoms daugiau patrauklumo. Tačiau grafinėje specialiojo plano dalyje naudojami kultūros paveldo objektų pavadinimai nebūtinai tiksliai atitinka Kultūros paveldo registro pavadinimus (www.kpd.lt), nes yra naudojami sutrumpinimai. Visos, koncepcijos stadijoje aprobuotos, turistinės trasos formuoja nuoseklų vandens turizmo trasų tinklą, apimantį Lietuvos regionus, sukuriant aktyvaus turizmo galimybes ne tik vietiniams, bet ir tarptautiniams turistams, taip pat skatinant privačias iniciatyvas ir investicijas į turizmo infrastruktūrą.

 

Vandens turizmo infrastruktūrą sudaro trasa vietovėje su 1 km pasiekiamumo zonoje esančiais vandens turistui patraukliais lankytinais objektais ir nakvynės infrastruktūros objektais, taip pat poilsio ar nakvynės galimybėmis, rekomenduojant ne rečiau kaip kas 10 km (stovyklavietės, poilsiavietės, atokvėpio vietos), su trasų ženklinimu vietovėje (stendai ar ženklai), lankstinukuose, bukletuose ar kitoje padalomojoje medžiagoje. Labiausiai vandens turizmo sistemoje jaučiamas poilsio ir nakvynės vietų stygius.

 

Įrengiant nacionalinių vandens turizmo trasų infrastruktūrą trasos zonoje rekomenduojame gamtos ir kultūros paveldo objektų valdytojams lankytinus kultūros paveldo objektus pritaikyti lankymui. Lankytiniems kultūros paveldo objektams, kurie nėra registruoti Kultūros vertybių registre, rekomenduojama suteikti pradinę teisinę apsaugą ir remiantis Lietuvos Respublikos nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos įstatymo 8 str. nustatyta tvarka rekomenduojama juos įregistruoti Kultūros vertybių registre.

 

Esminis, pats svarbiausias, bet pigiausiai įgyvendinamas veiklos aspektas vandens turizmo trasų plėtroje yra vandens turizmo informacijos sistema, kurią turėtų sudaryti trasų ženklinimas vietovėje ir analogiškai trasų ženklinimas informacinėje medžiagoje. Trasoms ženklinti vietovėje siūlomi du būdai: trasų kilometražo ženklinimas (panašus principas naudojamas automobilių keliuose) arba patrauklių turistinių objektų trasoje ženklinimas.

 

Dirbtinės ir natūralios kliūtys (tiltai, užtvankos, HE ir pan.) yra detalizuotos esamos būklės analizėje, taip pat yra pažymėtos specialiojo plano grafinėje medžiagoje. Rengiant turistinius žemėlapius taip pat būtina pažymėti šiuos objektus.

 

Lietuvoje būtina skatinti turizmo infrastruktūros plėtrą, todėl leistinose teritorijose yra numatoma turizmo infrastruktūros plėtros teritorija, kurioje galėtų būti intensyviau plėtojamas turizmas.

 

Pastaba: kadangi planavimo objektas yra viešoji turizmo infrastruktūra, todėl kaimo turizmo sodybų kaip potencialių nakvynės vietų įtaka ir lokalizacija specialiojo plano sprendiniuose nenagrinėjama. Taip pat anketinės apklausos, atliktos specialiojo plano analizės stadijoje, rezultatai parodė, kad kaimo turizmas minimaliai įtakoja vandens turizmą, kadangi dažniausiai kaimo turizmo savininkų pagrindinė veikla yra apgyvendinimas ir tik antraeilė, t.y. siūloma pramoga, yra plaukiojimo priemonių nuoma ir vandens turizmas. Todėl sprendiniuose kaimo turizmo sodybų plėtra nenagrinėjama. Tačiau, plėtojant kaimo turizmo sodybų prie vandens telkinių infrastruktūrą, rekomenduojame ją pritaikyti vandens turizmui.

 

1.2.3. Sprendinių kategorijos

 

Specialiojo plano sprendiniai yra skirstomi į tris kategorijas: esami, rekonstruotini, siūlomi:

• esami objektai yra tie kurie jau yra įrengti vietovėje, bei patvirtinti teritorijų ar turizmo planavimo dokumentais,

•rekonstruotini – objektai, kuriems būtina rekonstrukcija (išplėtimas, arba statinių remontas, rekonstrukcija),

•siūlomi – vandens turizmo plėtrai ir patogioms poilsiavimo sąlygoms užtikrinti numatoma įrengti infrastruktūra.

 

1.3. Sprendinių taikymo tvarka ir sąlygos

 

Valstybės institucijos ir fiziniai bei juridiniai asmenys Nacionalinių vandens turizmo trasų sprendiniais turi vadovautis šiais atvejais:

• Rengiant kitus, su turizmu susijusius, teritorijų planavimo dokumentus;

• Rengiant kitus, su turizmu susijusius, strateginio planavimo dokumentus;

• Rengiant, su nacionalinėmis vandens turizmo trasomis susijusių, turistinių maršrutų ar trasų žemėlapius ir schemas;

• Formuojant vandens turizmo trasų ženklinimo sistemą;

• Vystant viešąją turizmo infrastruktūrą prie nacionalinių vandens turizmo trasų.

 

1.4. Nacionalinių vandens turizmo trasų įgyvendinimo būdai

 

Siūlomos viešosios vandens turizmo infrastruktūros įgyvendinimas turėtų būti grindžiamas šiais pagrindiniais įgyvendinimo principais.

 

Įgyvendinant sprendinius būtina remtis galiojančiais teisiniais dokumentais, reglamentuojančiais jų įgyvendinimą. Įgyvendinant sprendinius saugomose teritorijose būtina vadovautis aktais reglamentuojančiais saugomų teritorijų apsaugą ir tvarkymą: Lietuvos Respublikos saugomų teritorijų įstatymu, Specialiomis žemės ir miško naudojimo sąlygomis, valstybinių parkų ir draustinių nuostatais, valstybinių parkų apsaugos reglamentais bei valstybinių parkų tvarkymo planais.

 

Tolesniam specialiojo plano sprendinių įgyvendinimui reikia rengti techninius projektus. Rekomenduotina viešosios turizmo infrastruktūros įgyvendinimo techninius projektus rengti ne atskiroms stovyklavietėms ar poilsiavietėms, bet po atskirą techninį projektą kiekvienai trasai, t.y. iš viso 8 techniniai projektai, kurie detalizuotų numatomus techninius sprendinius, bei patikslintų būtinus projektavimo, įrengimo ir priežiūros kaštus. Toks techninių projektų generalizavimo principas, leistų greičiau parengti aukštos kokybės projektus, o taip pat sukurti ar sustiprinti regionų įvaizdį.

 

Tačiau įvertinant skirtingas žemės nuosavybės sąlygas, šiuo specialiuoju planu sprendinių įgyvendinimui siūlomi keli būdai.

 

Pirmasis būdas (pav. 2.), kai žemė, kurioje numatoma viešoji infrastruktūra, yra valstybinė ir įrengtą infrastruktūros objektą taip pat administruos valstybės ar savivaldybės institucija (taip pat gali būti įstaiga ar įmonė) (toliau – valstybės/savivaldybės institucija), ar nuomos sutartimi ši teisė bus perduota privačiam operatoriui.

 

 

etapai:

TECHN.PROJEKTAS

->

ĮGYVENDINIMAS

->

EKSPLOATACIJA

atsakinga institucija:

valstybės/savivaldybės institucija

valstybės/savivaldybės institucija

valstybės/savivaldybės institucija ar privatus operatorius

 

Pav. 2. Pirmasis būdas

 

Žemės nuosavybė: valstybinė, eksploatacija – valstybinė institucija arba privatus .

Objektą įgyvendinanti ir eksploatuojanti institucija: miškų urėdija, parko direkcija, savivaldybės administracija.

 

Etapai:

• techninis projektas – objekto įgyvendinimui reikalingas techninis projektas(gali būti rengiamas bendras trasai), būtina įvertinti ar yra parengtas teritorijos topografinis pagrindas, nes nuo to tiesiogiai priklauso techninio projekto vertė;

• įgyvendinimas – atliekamas projekto įrengimas teritorijoje , atsakingas vykdytojas – valstybės/savivaldybės institucija (miškų urėdija, parko direkcija, savivaldybės administracija);

• eksploatacija – einamąją priežiūrą vykdo ir administruoja valstybės/savivaldybės institucija (miškų urėdija, parko direkcija, savivaldybės administracija). Objekto eksploatacijos teisės, nuomos sutarties pagrindu, gali būti perduotos privačiam objekto operatoriui (tinkamas pavyzdys – Aukštaitijos nacionalinio parko patirtis).

 

 

DETALUSIS PLANAS

 

 

 

 

 

V

 

 

 

 

etapai:

TECHN.PROJEKTAS

->

ĮGYVENDINIMAS

->

EKSPLOATACIJA

atsakinga institucija:

valstybės/savivaldybės institucija

valstybės/savivaldybės institucija

valstybės/savivaldybės institucija

 

Pav. 3. Antrasis būdas

 

Antrasis būdas (pav. 3.):

Žemės nuosavybė: valstybinė.

Objektą įgyvendinanti ir eksploatuojanti valstybės/savivaldybės institucija: miškų urėdija, parko direkcija, savivaldybės administracija.

Etapai:

•detalusis sklypo planas rengiamas tada, kai yra poreikis projektuojamai teritorijai padalinti zonomis ir sklypais, iš kurių viename bus įrenginėjamas viešosios turizmo infrastruktūros objektas;

•techninis projektas – objekto įgyvendinimui reikalingas techninis projektas (gali būti rengiamas bendras trasai), būtina įvertinti ar yra parengtas teritorijos topografinis pagrindas, nes nuo tiesiogiai priklauso techninio projekto vertė;

•įgyvendinimas – atliekamas projekto įrengimas teritorijoje, atsakingas vykdytojas -valstybės/savivaldybės institucija (miškų urėdija, parko direkcija, savivaldybės administracija);

•eksploatacija – einamąją priežiūrą vykdo ir administruoja valstybės/savivaldybės institucija (miškų urėdija, parko direkcija, savivaldybės administracija).

 

 

DETALUSIS PLANAS

 

 

 

 

 

V

 

 

 

 

etapai:

TECHN.PROJEKTAS

->

ĮGYVENDINIMAS

->

EKSPLOATACIJA

atsakinga institucija:

privatus subjektas

privatus subjektas

privatus subjektas

 

Pav. 4. Trečiasis būdas

 

Trečiasis būdas (pav. 4.):

Žemės nuosavybė: privati

Objektą įgyvendinanti ir eksploatuojanti institucija: privatus subjektas.

Etapai:

• Detalusis planas rengiamas tada, kai yra poreikis projektuojamai teritorijai padalinti zonomis ir sklypais, iš kurių viename bus įrenginėjamas turizmo infrastruktūros objektas;

• techninis projektas – objekto įgyvendinimui reikalingas techninis projektas, būtina įvertinti ar yra parengtas teritorijos topografinis pagrindas, nes nuo to tiesiogiai priklauso techninio projekto vertė, jei valstybinės institucijos iniciatyva yra rengiamas susijusios trasos techninis projektas, privatus subjektas gali būti projekto sprendiniuose;

• įgyvendinimas – atliekamas projekto įrengimas teritorijoje, atsakingas vykdytojas – privatus subjektas;

• eksploatacija – einamąją priežiūrą vykdo ir administruoja privatus subjektas.

 

Kiekvienas išnagrinėtų viešosios ir privačios turizmo infrastruktūros įgyvendinimo būdų turi savo trūkumų ir privalumų, tačiau visi jie iki šiol naudojami Lietuvoje, todėl ir tolimesnėje vandens turizmo trasų infrastruktūros plėtroje sėkmingai turi būti taikomi.

 

Pasibaigus pirmam vandens turizmo trasų įgyvendinimo etapui, t,y, po trasos techninio projekto parengimo ir įgyvendinimo, kai bus numatoma tolesnė trasų infrastruktūros priemonių plėtra, sukurta trasų infrastruktūra gali būti papildoma atskirais objektais, nerengiant techninių projektų, bet rengiant supaprastintus techninius projektus. Remiantis šiuos specialiuoju planu sprendinių įgyvendinimui taip pat gali būti rengiami supaprastinti projektai, jei sprendiniai yra patvirtinti saugomų teritorijų tvarkymo planais arba vidinės miškotvarkos projektais.

 

Nacionalinių vandens turizmo trasų infrastruktūros sėkmingam įgyvendinimui yra pridedama Nacionalinių vandens turizmo trasų infrastruktūros įgyvendinimo 2008-2017 metų programa, kurios paskirtis – įvertinti Lietuvos vandens turizmo (aktyvaus poilsio) infrastruktūros plėtros tendencijas ir vadovaujantis turizmo sektoriaus strateginiais dokumentais, bei Nacionalinių vandens turizmo trasų specialiojo plano sprendiniais numatyti Lietuvos vandens turizmo infrastruktūros plos prioritetinius uždavinius ir priemones jiems įgyvendinti 2008-2017 metais (priedas Nr. 1). Priemonių įgyvendinimas turi būti vykdomas naudojant valstybės ir savivaldybių biudžetų lėšas ir ES paramą bei kitus finansavimo šaltinius.

 

1.5. Nacionalinių vandens turizmo trasų techniniai sprendiniai, apibendrinti įrengimo kaštai

 

Kiekvienas Lietuvos kraštovaizdis išsiskiria savo gamta, kuriai būdinga tam tikra jos sandara ir rekreacinių savybių įvairovė. Gamtinio kraštovaizdžio bruožai priklauso nuo vandens telkinių bei miško augalijos pobūdžio ir pasiskirstymo. Didelis ežeringumas bei miškingumas ir glaudūs vandens telkinių hidrografiniai ryšiai lemia geras poilsiavimo galimybes. Todėl šio specialiojo plano sprendinių įgyvendinimas turi skatinti aktyvaus poilsio turizmą, plaukiant nacionalinėmis vandens turizmo trasomis, mažinant turistų daromą žalą gamtai ir gerinant jų poilsiavimo sąlygas. Numatomų priemonių įgyvendinimas turi būti vykdomas, naudojant Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių biudžetų lėšas ir ES struktūrinių fondų lėšas bei kitus finansavimo šaltinius.

 

Poilsio aspektu svarbiausias gamtinis veiksnys infrastruktūros įrengimui pakrantėje yra vandens telkinio pakrantės parametrai: bendras pakrančių perimetras, krantų tinkamumas išlipimui ir poilsiui. Taip pat būtina įvertinti, kad tinkamiausios vandens turizmo infrastruktūrai plėtoti yra miškingos arba iš dalies miškingos pakrantės. Jų konkrečios rekreacinės savybės priklauso nuo kranto ir miško derinio. Tinkamiausios pakrantės vandens turizmo infrastruktūrai įrengti yra apaugusios pušynais.

 

Būtina pabrėžti ir kitus ypač svarbius faktorius svarbius stovyklavietės vietai: šlaitų aukštis, dydis ir geologinės savybės (uždublėjusi pakrantė, status smėlėtas skardis ir pan.), saulėtų dienų ir valandų skaičius, vidutiniai vėjai, sniego danga ir pan. Nedidelės atviros erdvės, neaukštos miškingos pakrantės, sausi retoki bei vidutinio tankumo pušynai, daugiausia pietų – pietvakarių arba vakarų ekspozicijos yra tinkamiausios poilsiui pakrantės ir daro vietovę komfortiška. Atokvėpio vietos, poilsiavietės ir stovyklavietės gali būti dviejų tipų – pasiekiamos tik iš vandens arba pasiekiamos ir iš vandens, ir iš sausumos.

 

Atsižvelgiant į tai, kad rengiant šį projektą nebuvo atliekamas strateginio pasekmių aplinkai vertinimas, specialiojo plano pagrindinės viešosios turizmo infrastruktūros vystymo ir erdvinio organizavimo priemonės turi atitikti šiuos reikalavimus:

1) numatomų įrengti stovyklaviečių ar kempingų plotai turi neviršyti 1,0 ha

2) įrengiamų prieplaukų plotas neturi būti didesnis kaip 0,2 ha

3) įrengiamų automobilių stovėjimo vietų (aikštelių) plotas neturi būti didesnis kaip 0,5 ha.

 

Atokvėpio vieta naudojama kaip vandens turistų trumpalaikio poilsio vieta, nakvynė šioje teritorijoje negalima dėl minimalios infrastruktūros. Joje numatyta būtina įranga: sutvarkytas (įrengtas) išlipimas, suolai, stalai, informaciniai stendai. Informaciniuose stenduose pateikti informaciją apie vandens turizmo trasas, infrastruktūrą, dirbtines bei natūralias kliūtis ir lankytinus gamtos ir kultūros paveldo objektus, bei jų pasiekiamumą. Preliminari įrengimo kaina siekia 30 000 Lt.

 

Remiantis UAB Rekreacinė statyba ilgalaike patirtimi (priedas Nr. 2), specialiojo plano sprendinių konkretizavimo stadijoje pateikiame preliminarius tipinius poilsio ir nakvynės vietų variantus: minimalaus lygio – 4 vietų stovyklavietė, vidutinio lygio – 8 vietų stovyklavietė, aukšto lygio – tai 14-20 vietų stovyklavietė. Toliau analizuojami tik stovyklaviečių įrengimo kaštai, kadangi jų įrengimas lyginant su atokvėpio vietomis ir poilsiavietėmis yra brangiausias.

 

Minimalaus dydžio stovyklavietė, yra skirta 4 palapinėms, po 50 kv. m., su žvyruotu privažiavimu automobiliniu transportu, naudojama kaip vandens turistų kelionės tarpinio sustojimo vieta. Joje numatyta būtina įranga: smėliu piltas 20 m. pakrantės ruožas, aikštelių palapinėms planiravimas ir vejos atnaujinimas, keturios laužavietės, šiukšlių konteineris ir biotualetas, lieptas, informacinis stendas. Informaciniuose stenduose pateikti informaciją apie vandens turizmo trasas, infrastruktūrą, dirbtines bei natūralias kliūtis ir lankytinus gamtos ir kultūros paveldo objektus, bei jų pasiekiamumą. Preliminari įrengimo kaina siekia 70 000 Lt.

 

Vidutinio dydžio stovyklavietėje yra suprojektuotas patogus asfaltbetonio dangos privažiavimas, stovyklavietė yra skirta 4–5 palapinėms (po 50 kv. m.), su lauko baldais, paplūdimiu, biotualetu, šiukšlių surinkimu, pavėsinėmis. Tokios stovyklavietės galėtų būti įrengiamos vandens trasos pradžioje ir pabaigoje, kur ypač reikalingas patogus privažiavimas, atsivežant baidares ir kt. plaukimo priemones. Todėl papildomai numatyta įrengti asfaltbetonio dangos privažiavimą su automobilių stovėjimo aikštele. Preliminari įrengimo kaina apie 150.000 Lt.

 

Maksimalaus dydžio stovyklavietė yra skirta ne tik vandens turistams, bet ir kitiems lankytojams, mėgstantiems poilsį prie vandens kur gali apsistoti iki 14–20 poilsiautojų ar turistų. Tokio tipo poilsiavietėje yra teikiamos plaukimo priemonių nuomos paslaugos, yra įrengtos sporto aikštelės, automobilių stovėjimo aikštelė, žvyruoti takai, su tualetais bei dušais, teritorijos apšvietimu, vietiniais vandentiekio tinklais ir buitinių nuotekų valymo įrenginiais. Preliminari įrengimo kaina apie 500.000 Lt.

 

Kempingas, kaip ir maksimalaus dydžio stovyklavietė, yra skirtas ir vandens turistams ir kitiems lankytojams. Siūlomo tipo kempinge taip pat turi būti teikiamos plaukimo priemonių nuomos paslaugos, įrengtos sporto aikštelės, automobilių stovėjimo aikštelė, žvyruoti takai, poilsio namelis (iki 200 m2) su tualetais bei dušais, teritorijos apšvietimu, vietiniais vandentiekio tinklais ir buitinių nuotekų valymo įrenginiais. Būtina papildoma įranga: smėliu piltas 20 m. pakrantės ruožas, aikštelių palapinėms planiravimas ir vejos atnaujinimas, laužavietės, šiukšlių surinkimas ir biotualetai, lieptas, informacinis stendas. Informaciniuose stenduose pateikti informaciją apie vandens turizmo trasas, infrastruktūrą, dirbtines bei natūralias kliūtis ir lankytinus gamtos ir kultūros paveldo objektus, bei jų pasiekiamumą. Preliminari įrengimo kaina apie 1.000.000 Lt.

 

Būtina pažymėti, kad visose nakvynės vietose sanitarinių-higieninių sąlygų kokybei užtikrinti yra numatoma įrengti biotualetus. Tačiau vis augant turizmo ir renginių plėtrai šią paslaugų dalį rekomenduojame perduoti privačioms įstaigoms, juolab, kad ir jų nuolatinė priežiūra nėra nei savivaldybių, nei saugomų teritorijų administracijų veiklos dalis. Tokiu atveju sustojimo ir nakvynės vietų infrastruktūros kainos turėtų būti koreguojamos.

 

Sustojimo ir nakvynės vietų nacionalinėje trasoje pasiekiamumo klausimai turi būti sprendžiami projektavimo stadijoje, todėl šiame specialiajame plane apsiribota tipiniais projektais. Siūlomuose tipiniuose sprendimuose privažiavimams numatyta: mažo ir vidutinio lygio stovyklavietėse – 750 m2 ir maksimalaus dydžio stovyklavietėje – 3300 m2, įvertinant automobilių stovėjimo vietas. Kiekvienu konkrečiu atveju, šie skaičiai turėtų būti koreguoti priklausomai nuo atstumo iki pagrindinio kelio, dangos stovio, poreikio jį rekonstruoti ar statyti.

 

Įrengiant prieplauką, joje turi būti stacionari krantinė ar kitas plūduriuojantis įrenginys, prie kurio gali saugiai priplaukti, švartuotis, išplaukti mažieji, pramoginiai, sportiniai ir asmeniniai laivai bei saugiai įlipti ar išlipti keleiviai; atitinkamas gylis prie krantinės, užtikrinantis saugų mažųjų, pramoginių, sportinių ir asmeninių laivų priplaukimą, išplaukimą bei manevravimą lėta eiga.

 

Siūlomų mobilių prieplaukų statinių kompleksą sudaro prieplaukos kranto dalis, plaukiojanti dalis ir jas jungiantis tiltelis. Plaukiojanti dalis – vandeniui atsparus pontonas, padalintas į kelias sekcijas, užpildytas iš vidaus putų polistirolu, ir inkasuotas inkarais. Jei mobili prieplauka įrenginėjama motorizuoto transporto vandens turizmo priemonėms, ant pontono gali būti sumontuota tvirtinimo prie kranto ir laivų švartavimosi įranga. Prieplaukos kranto dalis – ant polių įrengta aikštelė su apsauginiais turėklais, prie kurios tvirtinimas tiltelis, jungiantis krantą su plaukiojančiu pontonu. Įrengiamas privažiavimas prie prieplaukos, organizuojamas šiukšlių surinkimas, informacinis stendas. Informaciniuose stenduose pateikti informaciją apie vandens turizmo trasas, infrastruktūrą, dirbtines bei natūralias kliūtis ir lankytinus gamtos ir kultūros paveldo objektus, bei jų pasiekiamumą. Prieplaukų naudojimo sezonas – nuo balandžio 15 d. iki spalio 15 d. Plaukiojama bus tik šviesiuoju paros metu. Preliminari įrengimo kaina apie 50.000 Lt.

 

Įrengiant stacionarią prieplauką, joje turi būti stacionari krantinė ar kitas plūduriuojantis įrenginys, prie kurio gali saugiai priplaukti, švartuotis, išplaukti mažieji, pramoginiai, sportiniai ir asmeniniai laivai bei saugiai įlipti ar išlipti keleiviai; atitinkamas gylis prie krantinės, užtikrinantis saugų mažųjų, pramoginių, sportinių ir asmeninių laivų priplaukimą, išplaukimą bei manevravimą lėta eiga; informacinė lentelė, kurioje nurodytas prieplaukos pavadinimas bei registracijos numeris. Už jos kranto link gali būti įrengiamas privažiavimas prie prieplaukos, organizuojamas šiukšlių surinkimas, informacinis stendas. Informaciniuose stenduose pateikti informaciją apie vandens turizmo trasas, infrastruktūrą, dirbtines bei natūralias kliūtis ir lankytinus gamtos ir kultūros paveldo objektus, bei jų pasiekiamumą. Prieplaukų naudojimo sezonas – nuo balandžio 15 d. iki spalio 15 d. Plaukiojama bus tik šviesiuoju paros metu. Preliminari įrengimo kaina apie 250.000 Lt.

 

Automobilių stovėjimo vietos (aikštelės) gali būti įrenginėjamos įvairiais būdais: žolės dangos, žvyruotos dangos, asfaltbetonio dangos. Automobilių stovėjimo aikštelių dydis turi būti derinamas techninio projekto rengimo metu, prisitaikant prie kraštovaizdžio ir nedarant žalos aplinkai.

 

Rekonstruojant automobilių stovėjimo vietas gali būti gerinama infrastruktūra, t. y. gerinama danga, statomi nurodomieji ženklai, turistiniai stendai ir pan. Taip pat gali būti didinama teritorija, bet ne daugiau nei 0,5 ha. Aikštelių rekonstrukcija arba įrengimas yra tikslinga tik tuo atveju, kai tai tiesiogiai įtakoja vandens turizmo plėtros galimybes.

 

Inžinerinės infrastruktūros kainos buvo paskaičiuotos, remiantis statinių statybos skaičiuojamųjų kainų palyginamaisiais ekonominiai rodikliais ir sustambintų statybos darbų kainų apskaičiavimais (Aplinkos ministerija. Sustambinti statybos darbų kainų apskaičiavimai (IV) (pagal 2007 m skaičiuojamąsias resursų rinkos kainas) Vilnius, 2007, UAB „SISTELA“; Statinių statybos skaičiuojamųjų kainų palyginamieji ekonominiai rodikliai. Vilnius 2007, UAB „SISTELA“) bei nepriklausomų sąmatininkų konsultacijomis.

 

Bendri vandens turizmo infrastruktūros įrengimo ir projektavimo kaštai pateikiami suvestinėse, po kiekvienos trasos infrastruktūros aprašais žemiau.

 

Tačiau būtina įvertinti, kad čia pateikiami preliminarūs skaičiavimai ir pasiūlymai, kurie privalo būti patikslinami rengiant techninius atokvėpio vietų, poilsiaviečių, stovyklaviečių, prieplaukų, automobilių stovėjimo vietų ar kempingų projektus.

 

1.6. Turizmo infrastruktūros objektų suvestinė

 

Sprendinių konkretizavimo stadijoje yra parengta siūlomų ir rekonstruotinų turizmo infrastruktūros objektų suvestinės projektas, kuri susisteminta trasų išdėstymo pagrindu. Kiekvienos lentelės apačioje pateikiama suvestinė kiekvienos trasos informacija.

 

 

1 lent. Viešosios turizmo infrastruktūros objektų (Aukštaitijos NP ežerynas) suvestinė

 

Eil. Nr.

Objekto pavadinimas ir tipas (stovyklavietė, poilsiavietė, atokvėpio vieta)

Vieta (vandens telkinys, adresas arba skl. Nr. )

Žemės nuosavybė, operatorius

Preliminarus investicijų poreikis, Lt.

Numatomi darbai

Pasiūlymą pateikė

Pastabos

1.

Ripelialaukio stovyklavietė

Baluošo ež. vak. krante

privati

150.000

Įrengimas

Privatus asmuo, suderinta su ANP direkcija

Siūloma (savininkui pageidaujant)

2.

Kadagynas. Atokvėpio vieta

Baluošo ež. rytiniame krante

valstybinė

10.000

Einamasis remontas

ANP direkcija

Esanti, neseniai įrengta

3.

Atokvėpio vieta

Srovinaičio ež. rytiniame krante

valstybinė

10.000

Įrengimas

ANP direkcija

Vieta, kurioje mėgsta apsistoti vandens turistai

4.

Stovyklavietė

Srovinaičio ež. šiauriniame krante

privati

70.000

Įrengimas

Privatus asmuo, suderinta su ANP direkcija

Siūloma

5.

Almajo (Ginučių) stovyklavietė

Almajo ež. rytiniame krante Minčiagirės g-jos 214 kv. 1,6 skl.; 211 kv. 27,34 skl

valstybinė

20.000

Einamasis remontas

ANP direkcija

Veikianti

6.

Pakaso stovyklavietė

Pakaso ež. š.vakariniame krante

privati

150.000

Rekonstrukcija

Privatus asmuo, suderinta su ANP direkcija

Šiuo metu neprižiūrima

7.

Linkmeno stovyklavietė

Linkmeno ež. šiauriniame krante Minčiagirės gir. 343 kv. 21,22 skl.

valstybinė

20.000

Einamasis remontas

ANP direkcija

Veikianti

8.

Ginučių piliakalnis. Atokvėpio vieta

Linkmeno ež. š.vakariniame krante

valstybinė

20.000

Įrengimas

ANP direkcija

Vieta kur sustoja piliakalnį lankantys turistai

9.

Ladakalnis. Atokvėpio vieta

Linkmeno ež. vakariniame krante

valstybinė

20.000

Įrengimas

ANP direkcija

Labai dažnai vandens turistų lankoma vieta

10.

Salų stovyklavietė

Linkmeno ež. pietiniame krante

privati

40.000

Įrengimas

Privatus asmuo, suderinta su ANP direkcija

Siūloma vietoj uždarytos stovyklavietės priešingam protakos krante

11.

Puziniškio stovyklavietė

Asalnykščio ež. šiauriniame krante

privati

40.000

Rekonstrukcija

Privatus asmuo, suderinta su ANP direkcija

Siūloma savininkui pageidaujant, šiuo metu naudojama kaip poilsiavietė

12.

Puziniškio piliakalnis. Atokvėpio vieta

Linkmeno–Asalnų ež. protaka

valstybinė

10.000

Einamasis remontas

ANP direkcija

Neseniai įrengta

13.

Puziniškio (Mėmio rago) stovyklavietė

Asalnų ež. š.vakariniame krante

privati

40.000

Einamasis remontas

Privatus asmuo, suderinta su ANP direkcija

Veikianti

14.

Asalnų ežeras. Atokvėpio vieta

Asalnų ež. š.rytiniame krante

valstybinė

10.000

Einamasis remontas

ANP direkcija

Esanti

15.

Meironų stovyklavietė

Asalnų–Lūšių ež. protakos šiauriniame krante Vaišniūnų gir., 41 kv. 19–22 skl.

valstybinė

20.000

Einamasis remontas

ANP direkcija

veikianti

16.

Vaišniūnų stovyklavietė

Dringio ež. Juodakampio įl. šiauriniame krante Vaišniūnų gir., 127 kv. 14-22, 35–37 skl.

valstybinė

20.000

Einamasis remontas

ANP direkcija

Veikianti

17.

Vaišniūnai. Atokvėpio vieta

Dringio ež. šiauriniame krante, rytiniame kaimo gale

valstybinė

10.000

Einamasis remontas

ANP direkcija

Įrengta

 

18.

Gaveikėnų stovyklavietė

Dringio ež. p.rytinė pakrantė Vaišniūnų gir., 90 kv. 1,6 skl.

valstybinė

20.000

Einamasis remontas

ANP direkcija

Veikianti

 

19.

Medinių skulptūrų takas. Atokvėpio vieta

Lūšių ež. šiauriniame krante prie Ekologinio švietimo centro

valstybinė

100.000

Einamasis remontas

ANP direkcija

esanti

 

20.

Palūšės I stovyklavietė

Lūšių ež. rytiniame krante Vaišniūnų gir.46 kv., 26, 27 skl.,

valstybinė

50.000

Einamasis remontas

ANP direkcija

Veikianti

 

21.

Palūšės valtinės prieplauka

Lūšių ež. rytiniame krante

valstybinė

1.000.000

Rekonstrukcija

ANP direkcija

Veikianti

 

22.

Palūšės II stovyklavietė

Lūšių ež. p.rytiniame krante Kaltanėnų gir., 381 kv. 6,7 skl.

valstybinė

50.000

Einamasis remontas

ANP direkcija

Veikianti

 

23.

Šakarvos stovyklavietė

Šakarvos ež. p.rytiniame krante

valstybinė

150.000

Įrengimas

ANP direkcija

Kažkada veikusios stovyklavietės vieta

 

24.

Drūtūnų stovyklavietė

Šakarvos ež. p.vakariniame krante

privati

70.000

Įrengimas

Privatus asmuo, suderinta su ANP direkcija

Siūloma savininkui pageidaujant

25.

Pelako stovyklavietė

Žeimenio ež. š.vakariniame krante

privati

70.000

Įrengimas

Privatus asmuo, suderinta su ANP direkcija

Siūloma savininkui pageidaujant. Šiuo metu naudojama kaip atokvėpio vieta

26.

Pakretuonės stovyklavietė

Žeimenio ež. rytiniame krante, į pietus nuo Pakretuonės malūno Kaltanėnų gir. 35 kv. 1-4 skl.; 36 kv. 7 skl.

valstybinė

50.000

Rekonstrukcija

ANP direkcija

Veikianti, tačiau siūloma išplėsti prijungiant šalia esančią poilsiavietę

27.

Stovyklavietė

Žeimenio ež. p.rytiniame krante

privati

40.000

Rekonstrukcija

Privatus asmuo, suderinta su ANP direkcija

Šiuo metu naudojama kaip poilsiavietė

28.

Igaunio stovyklavietė

Žeimenio ež. p.rytiniame krante

privati

40.000

Rekonstrukcija

Privatus asmuo, suderinta su ANP direkcija

Šiuo metu naudojama kaip poilsiavietė

29.

Žeimenio poilsiavietė

Žeimenio ež. pietiniame gale

valstybinė

40.000

Rekonstrukcija

ANP direkcija

Šiuo metu naudojama kaip poilsiavietė

30.

Žeimenio stovyklavietė

Žeimenio ež. pietiniame gale

privati

150.000

Įrengimas

Privatus asmuo, suderinta su ANP direkcija

Projektas jau suderintas, šiuo metu įrenginėjama

31.

Naujoji brasta. Poilsiavietė

Žeimenos upės dešiniajame krante tie Naujosios brastos gyv.

privati

70.000

Įrengimas

Privatus asmuo, suderinta su ANP direkcija

Savininkui pageidaujant

32.

Žeimenos vingiai. Atokvėpio vieta

Žeimenos upės kairiajame krante

valstybinė

20.000

Įrengimas

ANP direkcija

Vaizdinga vieta, kurioje mėgsta sustoti vandens turistai

33.

Žeimenos (Buivydų) stovyklavietė

Žeimenos upės kairiajame krante ties pietine parko riba

privati

150.000

Įrengimas

Privatus asmuo, suderinta su ANP direkcija

Vieta, kur dažnai sustoja vandens turistai.

34.

Rūgšteliškio stovyklavietė

Uteno ež. rytiniame krante Minčiagirės gir. 131 kv. 34 skl.; 141 kv. 21 skl.; 143 kv. 1 skl.

privati

20.000

Einamasis remontas

Privatus asmuo, suderinta su ANP direkcija

Veikianti

35.

Ineigos stovyklavietė

Būkos upės dešiniajame krante

valstybinė

40.000

Rekonstrukcija

ANP direkcija

Dabar naudojama kaip poilsiavietė

 

Suvestinė informacija:

Viso siūloma 35 infrastruktūros nauji ir rekonstruojami objektai: prieplauka – 1 objektas, stovyklavietės – 23 objektai, poilsiavietės – 2 objektai,

atokvėpio vietos – 9 objektai.

Preliminarus lėšų poreikis (įskaitant projektavimą) 2.790.000 Lt.

Pasiūlymus pateikė: ANP direkcija, suinteresuoti privatūs asmenys.


 

2 lent. Viešosios turizmo infrastruktūros objektų (Žeimenos turistinė trasa) suvestinė

 

Eil. Nr.

Objekto pavadinimas ir tipas (stovyklavietė, poilsiavietė, atokvėpio vieta)

Vieta (vandens telkinys, adresas arba skl. Nr. )

Žemės nuosavybė, operatorius

Užimama teritorija, ha

Preliminarus investicijų poreikis, Lt.

Numatomi darbai

Pasiūlymą pateikė

Pastabos

1.

Poilsiavietė, prie Žeimenos upės, Aukštagirio g.

55 trasos km, Žeimenos g. kv. 104, skl. 4

Valstybinė

0,1

100.000

Įrengimas

Švenčionėlių miškų urėdija

Būtina

2.

Stovyklavietė

50 trasos km

Privatus

1,0

150.000

Įrengimas

Privatus

Būtina

3.

Stovyklavietė Meškerinėje, prie Žeimenos upės, Žeimenos g.

38 trasos km, Žeimenos g. kv. 115, skl. 13a.

Valstybinė

0,1

150.000

Įrengimas

Švenčionėlių miškų urėdija

Būtina

 

Suvestinė informacija:

Viso siūloma įrengti 3 infrastruktūros objektus: stovyklavietės – 2 objektai, poilsiavietė – 1 objektas.

Preliminarus lėšų poreikis 400.000 Lt.

Pasiūlymus pateikė: Švenčionėlių miškų urėdija, suinteresuotas privatus asmuo.

 

2.1 lent. Viešosios turizmo infrastruktūros objektų (Dubingos turistinė trasa) suvestinė

 

Eil. Nr.

Objekto pavadinimas ir tipas (stovyklavietė, poilsiavietė, atokvėpio vieta)

Vieta (vandens telkinys, adresas arba skl. Nr. )

Žemės nuosavybė, operatorius

Užimama teritorija, ha

Preliminarus investicijų poreikis, Lt.

Numatomi darbai

Pasiūlymą pateikė

Pastabos

4.

Prieplauka

Asvejos ež., Molėtų r, Dubingiai

valstybinė

0,01

70.000

rekonstrukcija

Asvejos RP direkcija

Siūloma

5.

Stovyklavietė Dubingiai

Asvejos ež., Molėtų r, Dubingiai

valstybinė

0,5

70.000

rekonstrukcija

Asvejos RP direkcija

Siūloma

6.

Prieplauka

Asvejos ež., Molėtų r, Gurakalnė km.

valstybinė

0,01

80.000

Įrengimas

Asvejos RP direkcija

Siūloma

7.

Stovyklavietė Liudgarda

Asvejos ež., Molėtų r, Skauroniškių km.

valstybinė

1,0

70.000

rekonstrukcija

Asvejos RP direkcija

Siūloma

8.

Prieplauka

Asvejos ež., Švenčionių r., Žingių km.

privati

0,5

80.000

Įrengimas

Asvejos RP direkcija

Siūloma

9.

Stovyklavietė Žingiai

Asvejos ež., Švenčionių r., Žingių km.

valstybinė

1,0

150.000

rekonstrukcija

Asvejos RP direkcija

Siūloma

10.

Stovyklavietė „Bekepuriai“

Asvejos ež., Švenčionių r., Bekepurių km.

valstybinė

1,0

50.000

rekonstrukcija

Asvejos RP direkcija

Siūloma

11.

Stovyklavietė „Abuojučiai“

Asvejos ež., Švenčionių r., Abejučių km.

valstybinė

1,0

70.000

rekonstrukcija

Asvejos RP direkcija

Siūloma

12.

Matakienių stovyklavietė

25 trasos km (Dubinga)

Valstybinė

1,0

150.000

Įrengimas

Nemenčinės miškų urėdija

Būtina

 

Suvestinė informacija:

Viso siūloma rekonstruoti arba įrengti: stovyklavietės – 6 objektai, prieplaukas – 3 objektas.

Preliminarus lėšų poreikis 790.000 Lt.

Pasiūlymus pateikė: Asvejos RP direkcija, Nemenčinės miškų urėdija.

 

2.2 lent. Viešosios turizmo infrastruktūros objektų (Lakajos turistinė trasa) suvestinė

 

Eil. Nr.

Objekto pavadinimas ir tipas (stovyklavietė, poilsiavietė, atokvėpio vieta)

Vieta (vandens telkinys, adresas arba skl. Nr.)

Žemės nuosavybė, operatorius

Užimama teritorija

Preliminarus investicijų poreikis, Lt.

Numatomi darbai

Pasiūlymą pateikė

Pastabos

13.

Stovyklavietė

63 trasos km, Lakajos upė, netoli Lamaninos kaimo

valstybinė

1,0 ha

150.000

Įrengimas

Labanoro RP direkcija

Siūloma

14.

Stovyklavietė

55 trasos km, Lakajos upė, netoli Rimkų kaimo

valstybinė

1,0 ha

150.000

Įrengimas

Labanoro RP direkcija

Siūloma

15.

Stovyklavietė

Vilkasląsčio kaimas

privati

1,0

150.000

Įrengimas

Labanoro RP direkcija

Siūloma

16.

Stovyklavietė

Argirdiškės kaimas

privati

1,0

150.000

Įrengimas

Labanoro RP direkcija

Siūloma

17.

Stovyklavietė

Lakajos ežero (Žukaučiznos) stovyklavietė

valstybinė

1,0

100.000

Rekonstrukcija

Labanoro RP direkcija

Esama

18.

Stovyklavietė

Juodųjų Lakajų stovyklavietė

valstybinė

1,0

100.000

Rekonstrukcija

Labanoro RP direkcija

Esama

19.

Atokvėpio vieta

Juodųjų Lakajų ežeras, Ščiūrio pusiasalyje

valstybinė

0,02

20.000

Rekonstrukcija

Labanoro RP direkcija

Esama

20.

Atokvėpio vieta

Prie Apkartų kaimo

valstybinė

0,05

20.000

Rekonstrukcija

Labanoro RP direkcija

Esama

21.

Stovyklavietė

Juodųjų Lakajų ežeras, prie Kertuojos kaimo

privati

1,0

150.000

Rekonstrukcija

Labanoro RP direkcija

Siūloma

22.

Kempingas

Baltųjų Lakajų ežeras, netoli Mindūnų gyvenvietės

Žemė valstybinė, operatorius privatus

1,0 ha

500.000

Rekonstrukcija

Labanoro RP direkcija

Esama

23.

Stovyklavietė

Baltųjų Lakajų ežeras, prie Rudesos kaimo

valstybinė

1,0

100.000

Rekonstrukcija

Labanoro RP direkcija

Esama

24.

Stovyklavietė

Baltųjų Lakajų ežeras, prie Kamužės kaimo

valstybinė

0,6

80.000

Rekonstrukcija

Labanoro RP direkcija

Esama

25.

Stovyklavietė

Bučeliškės kaimas teritorija

privati

1,0

150.000

Įrengimas

Labanoro RP direkcija

Siūloma

26.

Stovyklavietė

Juodakampio kaimas

privati

1,0

150.000

Įrengimas

Labanoro RP direkcija

Siūloma

27.

Stovyklavietė

Juodiškės kaimas

privati

1,0

150.000

Įrengimas

Labanoro RP direkcija

Siūloma

 

Suvestinė informacija:

Viso siūloma rekonstruoti arba įrengti: stovyklavietės – 12 objektų, kempingas – 1 objektas, atokvėpio vietos – 2 objektai.

Preliminarus lėšų poreikis 2.070.000 Lt.

Pasiūlymus pateikė: Labanoro RP direkcija.

 

3 lent. Viešosios turizmo infrastruktūros objektų (Ančios turistinė trasa) suvestinė

 

Eil. Nr.

Objekto pavadinimas ir tipas (stovyklavietė, poilsiavietė, atokvėpio vieta)

Atstumas trasoje nuo žiočių, kranto pusė, vieta (vandens telkinys, adresas arba skl. Nr.),

Žemės nuosavybė, operatorius

Užimama teritorija, ha

Preliminarus investicijų poreikis, Lt.

Numatomi darbai

Pasiūlymą pateikė

Pastabos

 

1.

Mobili prieplauka I

43 trasos km k., Ančios ežeras Veisiejai, Ančios ež., Lazdijų r.

Valstybinė

0,05

150.000

Įrengimas

Veisiejų RP direkcija

Būtina pantoninė prieplauka

 

2.

Mobili prieplauka II

43 trasos km k., Ančios ežeras Veisiejai, Ančios ež., Lazdijų r.

Valstybinė

0,05

150.000

Įrengimas

Veisiejų RP direkcija

Būtina pantoninė prieplauka

 

3.

Regykla

41 trasos km k., Ančios ežeras, Dainaviškių k. , Lazdijų r.

Valstybinė

0,05

20.000

Būtina

Veisiejų RP direkcija

Būtina

4.

Atokvėpio vieta, mobili prieplauka

40 trasos km k., Vainežerio ežeras, Vainežerio k., Lazdijų r.

Valstybinė

0,05

70.000

Įrengimas

Veisiejų RP direkcija

Būtina atokvėpio vieta ir pantonas

5.

Atokvėpio vieta, regykla

38 trasos km k., Ančios ežeras, Lazdijų r.

Valstybinė

0,1

50.000

Įrengimas

Lazdijų r. sav., Veisiejų RP direkcija

Būtina

6.

Mobili prieplauka

38 trasos km d., Mėčiūnų k., Ančios ežeras, Lazdijų r.

Valstybinė

0,05

50.000

Įrengimas

Veisiejų RP direkcija

Būtina pantoninė prieplauka

7.

Atokvėpio vieta, mobili prieplauka

Veisiejo ežero rytinė dalis (Dainaviškių k.), Kvartalas Nr. 6, skl. 36, Lazdijų r.

Valstybinė

0,05

70.000

Įrengimas

Veisiejų urėdija, Lazdijų r. sav.

Būtina atokvėpio vieta ir pantonas

8.

Mobili prieplauka

33 trasos km, k Jezdo k., Baltosios Ančios upė, Lazdijų r.

Valstybinė

0,1

50.000

Įrengimas

Lazdijų r. sav., Veisiejų RP direkcija

Būtina atokvėpio vieta ir pantonas

9.

Regykla

Niedaus ežero (Veisiejis) pietvakarinė dalis ties Kareivonių k., Lazdijų r.

Valstybinė

0,02

50.000

Įrengimas

Veisiejų urėdija, Lazdijų r. sav.

Būtina

10.

Atokvėpio vieta, automobilių stovėjimo aikštelė, mobili prieplauka

Niedaus ežero (Veisiejis) pietvakarinė dalis ties Kareivonių k., Lazdijų r.

Valstybinė

0,05

170.000

Įrengimas

Veisiejų urėdija, Lazdijų r. sav.

Būtina

11.

Atokvėpio vieta, mobili prieplauka

27 trasos km, k Kapčiamiestis, Niedus upė

Valstybinė

0,1

70.000

Įrengimas

Lazdijų r. sav., Veisiejų RP direkcija

Būtina atokvėpio vieta ir pantonas

12.

Mobili prieplauka, automobilių stovėjimo aikštelė

27 trasos km, k Baltosios Ančios upė, Kapčiamiestis šalia kelio Kapčiamiestis – Viktorinas, Lazdijų r.

Valstybinė

0,1

220.000

Įrengimas

Lazdijų r. sav.

Būtina prieplauka – pantonas

13.

Atokvėpio vieta, mobili prieplauka

16 trasos km, k Baltosios Ančios upė, Volskų k., Lazdijų r.

Privati nuosavybė

0,05

70.000

Įrengimas

Lazdijų r. sav.

Būtina atokvėpio vieta ir pantonas

14.

Mobili prieplauka, automobilių parkavimo aikštelė

9 trasos km, d Baltosios Ančios upė, Macevičių k., Lazdijų r.

Valstybinė

0,1

200.000

Įrengimas

Lazdijų r. sav.

Prieplauka – pantonas

15.

Mobili prieplauka

5 trasos km, k Baltosios Ančios upė, Baltosios Ančios k., Lazdijų r.

Valstybinė

0,1

50.000

Įrengimas

Lazdijų r. sav.

Būtina prieplauka – pantonas

 

Suvestinė informacija:

Viso siūloma naujų ir rekonstruojamų: mobilios prieplaukos – 12 objektų, regyklos – 3 objektai, atokvėpio vietos – 6 objektai, automobilių stovėjimo aikštelės – 3 objektai.

Preliminarus lėšų poreikis 1.470.000 Lt.

Pasiūlymus pateikė: Veisiejų RP direkcija, Lazdijų r. sav. specialistai, VĮ miškų urėdija.

 

4 lent. Viešosios turizmo infrastruktūros objektų (Nemuno turistinė trasa) suvestinė

 

Eil. Nr.

Objekto pavadinimas ir tipas (stovyklavietė, poilsiavietė, atokvėpio vieta)

Atstumas trasoje nuo žiočių, kranto pusė, vieta (vandens telkinys, adresas arba skl. Nr.)

Žemės nuosavybė, operatorius

Užimama teritorija, ha

Preliminarus investicijų poreikis, Lt.

Numatomi darbai

Pasiūlymą pateikė

Pastabos

1.

Prieplauka, pasų kontrolė

476 trasos km, k.

Valstybinė

0,2

100.000

Įrengimas

Lazdijų r. sav.

Būtina mobili prieplauka

2.

Atokvėpio vieta, prieplauka, automobilių stovėjimo aikštelė

472 trasos km, k. Baltosios Ančios upė, Sventijanskas, Lazdijų r.

Valstybinė

0,1

240.000

Įrengimas

Lazdijų r. sav.

Būtina mobili prieplauka

3.

Atokvėpio vieta

456 trasos km, k. Mizarų k., Lazdijų r.

Valstybinė

0,05

40.000

Įrengimas

Lazdijų r. sav.

Būtina

4.

Atokvėpio vieta, prieplauka

401 trasos km, k. Krikštonių k., Lazdijų r.

Valstybinė

0,05

90.000

Įrengimas

Lazdijų r. sav.

Būtina mobili prieplauka

5.

Atokvėpio vieta

396 trasos km, d. Jociūnų k., Alytaus r.

Valstybinė

0,05

40.000

Įrengimas

Alytaus r. sav.

Būtina

6.

Atokvėpio vieta

393 trasos km, d. Vangelonių k., Alytaus r.

Valstybinė

0,05

40.000

Įrengimas

Alytaus r. sav.

Būtina

7.

Atokvėpio vieta, automobilių stovėjimo vieta

388 trasos km, k . Nemunaitis, Alytaus r.

Valstybinė

0,5

190.000

Įrengimas

Alytaus m. sav., Alytaus TIC

Būtina

8.

Atokvėpio vieta, prieplauka, automobilių parkavimo

388 trasos km, d . Nemunaitis, Alytaus r.

Valstybinė

0,5

240.000

Įrengimas

Alytaus m. sav., Alytaus TIC

Būtina mobili prieplauka

9.

Prieplauka

378 trasos km, k (Vidzgirio botaninis draustinis) Alytaus m.

Valstybinė

0,2

500.000

Įrengimas

Alytaus r. sav., Alytaus TIC

Stacionarios prieplaukos įrengimas

10.

Atokvėpio vieta automobilių stovėjimo vieta

377 trasos km, k . Alytaus m. (Vidzgirio botaninis draustinis)

Valstybinė

0,5

190.000

Įrengimas

Alytaus m. sav., Alytaus TIC

Būtina

11.

Kempingas

375 trasos km, k .

Valstybinė

1,0

1.000.000

Įrengimas

Alytaus m. sav., Alytaus TIC

Būtina

12.

Atokvėpio vieta automobilių stovėjimo vieta

375 trasos km, k . Alytaus m. (Vidzgirio botaninis draustinis)

Valstybinė

0,5

190.000

Įrengimas

Alytaus m. sav., Alytaus TIC

Būtina

13.

Atokvėpio vieta, prieplauka

371 trasos km, k . Alytaus m. šalia Kaniūkų tilto

Valstybinė

0,1

500.000

Įrengimas

Alytaus m. sav., Alytaus TIC

Būtina stacionari prieplauka

14.

Prieplauka

368 trasos km, k . Alytaus m. šalia dainų slėnio

Valstybinė

0,1

50.000

Įrengimas

Alytaus m. sav., Alytaus TIC

Būtina prieplauka – pantonas

15.

Regykla

366 trasos km, d. Alytaus m. šalia Tuberkuliozės ligoninės

Valstybinė

0,05

50.000

Įrengimas

Alytaus m. sav., Alytaus TIC

Būtina

16.

Regykla

365 trasos km, d. Alytaus m. šalia Tuberkuliozės ligoninės

Valstybinė

0,05

50.000

Įrengimas

Alytaus m. sav., Alytaus TIC

Būtina

17.

Atokvėpio vieta, prieplauka

364 trasos km, k. Alytaus m. šalia Tuberkuliozės ligoninės

Valstybinė

0,05

90.000

Įrengimas

Alytaus m. sav., Alytaus TIC

Būtina stacionari prieplauka

18

Atokvėpio vieta, prieplauka

363 trasos km, k. Alytaus m. šalia senovinės Bakšių sen. gyvenvietės

Valstybinė

0,05

90 000

Įrengimas

Alytaus m. sav., Alytaus TIC

Būtina stacionari prieplauka

19

Atokvėpio vieta, prieplauka

362 trasos km, k. Alytaus m. šalia Panemuninkėlių k.

Valstybinė

0,05

500 000

Įrengimas

Alytaus m. sav., Alytaus TIC

Būtina stacionari prieplauka

20

Atokvėpio vieta, prieplauka

357 trasos km, k. Alytaus r. Rumbonys k., Alytaus r.

Valstybinė

0,05

90 000

Įrengimas

Alytaus r. sav., Alytaus TIC

Būtina mobili prieplauka

21

Atokvėpio vieta,

343 trasos km, d. Stražiškės k., Alytaus r.

Privati

0,1

40 000

Įrengimas

Alytaus r. sav., Alytaus TIC

Būtina

22

Stovyklavietė

344 trasos km, d. Stražiškės k., Alytaus r.

Privati

0,1

500 000

Įrengimas

Alytaus r. sav., Alytaus TIC

Būtina

23.

Stovyklavietė

344 trasos km. , d. Nemajūnų mstl., Birštono sav.

privati

1,0

500 000

Įrengimas

Privatus, Birštono sav.

Vieta kurioje mėgsta apsistoti turistai

24.

Atokvėpio vieta

343 trasos km. , d. Nemajūnų mstl., Birštono sav.

privati

1,0

40 000

Įrengimas

Privatus, Birštono sav.

Vieta kurioje mėgsta apsistoti turistai

25.

Stovyklavietė

338 trasos km. , d. Siponių k. Birštono sav.

privati

1,0

500 000

Įrengimas

Privatus, Birštono sav.

Siūloma „Punios šilas“ kaimo turizmo sodybos savininkui pageidaujant

26.

Regykla

336 trasos km., d. Trakelių k. (Siponių atodanga) Birštono sav.

Valstybinė

0,5

250.000

Rekonstrukcija

Birštono sav.

Būtina infrastruktūra Siponių atodangos lankytojams

27.

Stovyklavietė

330 trasos km., Vanagų k. Birštono sav.

privati

1,0

500.000

Įrengimas

Privatus, Birštono sav.

Vieta kurioje mėgsta apsistoti turistai

28.

Atokvėpio vieta

322 trasos km k. Balbieriškio atodanga

valstybinė

0,05

40.000

Įrengimas

Prienų r. sav.

Būtina

29.

Stovyklavietė

319 trasos km., d. Matiešonių k. Birštono sav.

privati

1,0

500.000

Įrengimas

Privatus, Birštono sav.

Vieta kurioje mėgsta apsistoti turistai

30.

Stovyklavietė, regykla

315,5 trasos km., d. Žemaitkienio k., Birštono sav.

privati

1,0

500.000

Įrengimas

Privatus, Birštono sav.

Vieta kurioje mėgsta apsistoti turistai

31.

Regykla

310 trasos km., d. Kernuvių k. Birštono sav.

Valstybinė

1,0

250.000

Įrengimas

Birštono sav.

Būtina infrastruktūra Kernuvės atodangos lankytojams

32.

Mobili prieplauka

309 trasos km., d. iš Prienų g. privažiavimas prie Nemuno, ties restoranu „Seklytėlė“, Birštono sav.

valstybinė

0,4

70000

Įrengimas

Birštono sav.

Vieta kurioje mėgsta apsistoti turistai

33.

Mobili prieplauka

307 trasos km., d. prie viešbučio „Karališkoji rezidencija“, Birštono sav.

privati

1,0

70.000

Įrengimas

Privatus, Birštono sav.

Vieta kurioje mėgsta apsistoti turistai

34.

Stovyklavietė, mobili prieplauka

306 trasos km. Škėvonių k. (ties karjerų terit.), Birštono sav.

privati

1,0

150.000 70.000

Įrengimas

Privatus, Birštono sav.

Vieta kurioje mėgsta apsistoti turistai

35.

Mobili prieplauka

304 trasos km k. Prienų m., šalia Nemuno kilpų RP lankytojų centras

valstybinė

0,2

70.000

Įrengimas

Prienų r. sav.

Būtina

36.

Stovyklavietė

299 trasos km k. Rūdupio km.

valstybinė

1,0

250.000

Įrengimas

Prienų r. sav.

Būtina

37.

Mobili prieplauka, kempingas

295,5 trasos km., d. Karalienės Barboros g. Birštono m.

valstybinė

0,2 1,0

1.000.000

Įrengimas

Birštono sav.

Vieta kurioje mėgsta apsistoti turistai, numatyta rekreacinei veiklai

38.

Mobili (sezoninė) prieplauka

294,5 trasos km., d. ties centriniu miesto parku, prie Estrados, Birštono m.

valstybinė

0,2

70.000

Įrengimas

Birštono sav.

Vieta kurioje mėgsta apsistoti turistai

39.

Mobili (sezoninė) prieplauka

294,0 trasos km., d. ties Kęstučio g., Birštono m.

valstybinė

0,2

70.000

Įrengimas

Birštono sav.

Vieta kurioje mėgsta apsistoti turistai

40.

Stacionari prieplauka, Birštono sav.

293,0 trasos km., d. ties Kęstučio g., Birštono m.

valstybinė

0,2

50.000

Įrengimas

Birštono sav.

Rekonstrukcija (einamasis remontas)

41.

Kempingas su prieplauka, Birštono sav.

292 trasos km., k. Birštono m.

valstybinė

1,0

500.000

Rekonstrukcija

Birštono sav.

Senosios prieplaukos vietoje

42.

Mobili prieplauka

289 trasos km k.

Privati

0,2

300.000

Įrengimas

Prienų r. sav.

Planuojamas kaimo turizmo paslaugoms tinkamų objektų kompleksas

43.

Mobili prieplauka

287 trasos km k.

valstybinė

0,2

70.000

Įrengimas

Prienų r. sav.

Siūloma, būtina

44.

Duobakalnio stovyklavietė

252 trasos km., VĮ Dubravos EMMU Šilėnų girininkijos 28–30 kvartalai

Valstybinė

1,0

200.000

Rekonstrukcija

Kauno marių RP

Veikianti

45.

Rumšiškių poilsiavietė

248 trasos km., prie Rumšiškių miestelio

Valstybinė

1,0

150.000

Įrengimas

Kauno marių RP

Siūloma, būtina

46.

Samylų poilsiavietė

243 trasos km., VĮ Dubravos EMMU, Vaišvydavos girininkijos 16, 17 kvartalai

Valstybinė

1,0

500.000

Rekonstrukcija

Kauno marių RP

Veikianti

47.

Gastilionių poilsiavietė

240 trasos km., VĮ Dubravos EMMU, Rumšiškių girininkijos 343 kvartalas

Valstybinė

1,0

150.000

Rekonstrukcija

Kauno marių RP

Veikianti

48.

Drakono poilsiavietė

239 trasos km., VĮ Dubravos EMMU, Vaišvydavos girininkija Žiegždrių miškas 10 kv.

Valstybinė

1,0

70.000

Rekonstrukcija

Kauno marių RP

Veikianti

49.

Žiegždrių atodanga (regykla)

231 trasos km., VĮ Dubravos EMMU, Vaišvydavos girininkijos 9 kvartalas

Valstybinė

1,0

30.000

Įrengimas

Kauno marių RP

Siūloma, būtina

50.

Laumėnų poilsiavietė

230 trasos km., VĮ Dubravos EMMU, Vaišvydavos girininkijos 6,7 kvartalas

Valstybinė

1,0

150.000

Rekonstrukcija

Kauno marių RP

Veikianti

51.

Girionių poilsiavietė su prieplauka

228 trasos km., VĮ Dubravos EMMU, Vaišvydavos girininkijos 47 kvartalas

Valstybinė

1,0

800.000

Įrengimas

Kauno marių RP

Siūloma, būtina

52.

Poilsiavietė, Išlaužo girininkijoje

281 trasos km, Kalvių miške, kv. 8 skl. 12

valstybinė

0,3

40.000

Įrengimas

Kauno raj. sav.

Būtina

53.

Regykla

216 trasos km, k.

valstybinė

0,5

40.000

Įrengimas

Kauno m. sav.

Būtina

54.

Atokvėpio vieta

216 trasos km, k. Kauno senamiestis

valstybinė

0,5

40.000

Įrengimas

Kauno m. sav.

Būtina

55.

Prieplauka

216 trasos km, k. Kauno senamiestis

valstybinė

0,2

500.000

Įrengimas

Kauno m. sav.

Būtina

56.

Prieplauka ties kempingu prie Lampėdžių

206 trasos km, k.

valstybinė

0,2

500.000

Įrengimas

Kauno m. sav.

Būtina

57.

Stovyklavietė prie Lampėdžių karjero

206 trasos km.

valstybinė

1,0

300.000

Įrengimas

Kauno m. sav.

Būtina

58.

Kempingas Raudondvaryje

202 trasos km., d Raudondvaris, Kauno r.

valstybinė

1,0

1.000.000

Įrengimas

Kauno raj. sav.

Būtina

59.

Prieplauka ir poilsiavietė

198 trasos km, k . Nemunas, Kačerginė, Kauno r.

valstybinė

1,0

1.000.000

Įrengimas

Kauno raj. sav.

Būtina

60.

Kempingas

198 trasos km, k. Nemunas, Kačerginė, Kauno r.

valstybinė

0,5

1.000.000

Įrengimas

Kauno raj. sav.

Būtina

61.

Stovyklavietė

198 trasos km, k. Nemunas, Kačerginė, Kauno r.

valstybinė

1,0

350.000

Įrengimas

Kauno raj. sav.

siūloma

62.

Regykla

197 trasos km, d

Valstybinė

0,5

40.000

Įrengimas

Kauno raj. sav.

Būtina

63.

Poilsiavietė

197 trasos km, d

Valstybinė

1,0

150.000

Įrengimas

Kauno raj. sav.

Būtina

64.

Atokvėpio vieta su paplūdimiu Kulautuvoje

193 trasos km, d. Nemunas, Kulautuvos mstl., Žemės sklypo kadastro Nr. 52370004; 52370006; Sklypo numeriai 157, 160, 161, 164

Valstybinė, savivaldybė

1,0

500.000

Įrengimas

Kauno raj. sav.

Būtina

65.

Kempingas -Kulautuvoje

193 trasos km, d. Nemunas, Kulautuvos mstl., Žemės sklypo kadastro Nr. 52370004, sklypo Nr. 158

Valstybinė, savivaldybė

1,0

1.000.000

Įrengimas

Kauno raj. sav.

Būtina

66.

Zapyškio mobili prieplauka

194 trasos km, d. Nemunas, Zapyškio mstl., Kauno r.

valstybinė

0,24

275.725

Rekonstrukcija

Kauno raj. sav.

Būtina kelio į prieplauką rekonstrukcija ir apšvietimo įrengimas

67.

Regykla

185 trasos km, k

valstybinė

0,2

150.000

Įrengimas

Kauno raj. sav.

Siūloma

68.

Regykla

180 trasos km, d. Nemunas, Vilkijos m., Kauno r.

valstybinė

0,98

40.000

Įrengimas

Kauno raj. sav.

Siūloma

69.

Vilkijos mobili prieplauka

180 trasos km, d. Nemunas, Vilkijos m., Kauno r.

valstybinė

0,1

182.234

Rekonstrukcija

Kauno raj. sav.

Būtina kelio į prieplauką rekonstrukcija ir apšvietimo įrengimas

70.

Poilsiavietė

180 trasos km, d. Nemunas, Vilkijos m., Kauno r.

valstybinė

1,0

150.000

Įrengimas

Kauno raj. sav.

siūloma

71.

Kempingas

180 trasos km, d. Nemunas, Vilkijos m. Kauno r.

valstybinė

1,0

1.000.000

Įrengimas

Kauno raj. sav.

siūloma

72.

Regykla

177 trasos km, d.

Valstybinė

0,2,

40.000

Įrengimas

Kauno raj. sav.

siūloma

73.

Belvederio prieplauka

167 trasos km, d

valstybinė

0,2

50.000

Rekonstrukcija

Jurbarko sav. adm.

Kelio į prieplauką rekonstrukcija

74.

Automobilių stovėjimo aikštelė

165 trasos km, d ties Kalviais

valstybinė

0,05

150.000

Rekonstrukcija

Jurbarko sav. adm.

Būtina

75.

Veliuonos prieplauka

159 trasos km, d

valstybinė

0,2

50.000

Rekonstrukcija

Jurbarko sav. adm.

Kelio į prieplauką rekonstrukcija

76.

Raudonės prieplauka

147trasos km, d

valstybinė

0,2

50.000

Rekonstrukcija

Jurbarko sav. adm. Jurbarko sav. adm.

Kelio į prieplauką rekonstrukcija

77.

Atokvėpio vieta

147trasos km, d

valstybinė

0,05

30.000

Rekonstrukcija

Jurbarko sav. adm.

Būtina

78.

Pilies I prieplauka

140 trasos km, d

valstybinė

0,2

50.000

Rekonstrukcija

Jurbarko sav. adm.

Kelio į prieplauką rekonstrukcija

79.

Stovyklavietė

131 trasos km, d

valstybinė

1,0

300.000

Įrengimas

Jurbarko r. sav. adm.

Būtina

80.

Automobilių stovėjimo aikštelė

133 trasos km, d

valstybinė

0,05

300.000

Rekonstrukcija

Jurbarko r. sav. adm.

Būtina

81.

Stovyklavietė

125 trasos km, d

valstybinė

1,0

150.000

Įrengimas

Jurbarko r. sav. adm.

Būtina

82.

Smalininkų prieplauka

111 trasos km, d

valstybinė

0,2

500.000

Rekonstrukcija

Jurbarko r. sav. adm.

Būtina senojo uosto rekonstrukcija

83.

Viešvilės prieplauka

98 trasos km, d

valstybinė

0,2

500.000

Įrengimas

Jurbarko r. sav. adm.

Būtina

84.

Atokvėpio vieta

82 trasos km, d.

valstybinė

0,5

30.000

Įrengimas

Rambyno RP direkcija

Būtina

85.

Prieplauka

82 trasos km, d.

Valstybinė

0,2

500.000

Įrengimas

Pagėgių sav.

Siūloma

86.

Regykla

82 trasos km

valstybinė

1,0

30.000

Įrengimas

Rambyno RP direkcija

Būtina

87.

Regykla

82 trasos km

valstybinė

0,5

30.000

Įrengimas

Rambyno RP direkcija

Būtina

88.

Regykla

81 trasos km

valstybinė

0,5

30.000

Įrengimas

Rambyno RP direkcija

Būtina

89.

Atokvėpio vieta

78 trasos km

valstybinė

0,5

30.000

Įrengimas

Rambyno RP direkcija

Būtina

90.

Stovyklavietė

72 trasos km, d

Valstybinė

1,0

150.000

Įrengimas

Rambyno RP direkcija

Būtina

91.

Stovyklavietė

71 trasos km, d

Valstybinė

1,0

70.000

Įrengimas

Rambyno RP direkcija

Būtina

92.

Kempingas

70 trasos km, d Rambyno RP

Valstybinė

1,0

1.000.000

Įrengimas

Rambyno RP direkcija

Būtina

93.

Automobilių stovėjimo aikštelė

70 trasos km, d

Valstybinė

0,05

150.000

Įrengimas

Rambyno RP direkcija

Būtina

94.

Automobilių stovėjimo aikštelė

69 trasos km, d

Valstybinė

0,05

350.000

Įrengimas

Rambyno RP direkcija

Būtina

95.

Automobilių stovėjimo aikštelė

69 trasos km, d

Valstybinė

0,05

150.000

Įrengimas

Rambyno RP direkcija

Būtina

96.

Automobilių stovėjimo aikštelė

67 trasos km, d

Valstybinė

0,05

150.000

Įrengimas

Rambyno RP direkcija

Būtina

97.

Regykla

67 trasos km, d

Valstybinė

0,05

30.000

Įrengimas

Rambyno RP direkcija

Būtina

98.

Atokvėpio vieta

67 trasos km, d

Valstybinė

0,5

30.000

Įrengimas

Rambyno RP direkcija

Būtina

99.

Regykla

67 trasos km, d

Valstybinė

0,5

30.000

Įrengimas

Rambyno RP direkcija

Būtina

100.

Prieplauka

67 trasos km, d

Valstybinė

0,2

500.000

Įrengimas

Rambyno RP direkcija

Būtina

101.

Prieplauka

59 trasos km, d.

Valstybinė

0,2

300.000

Rekonstrukcija

Pagėgių savivaldybė

Būtina rekonstruoti į stacionarią

102.

Prieplauka

58 trasos km, d.

Valstybinė

0,2

500.000

Įrengimas

Pagėgių savivaldybė

Būtina

103.

Prieplauka Plaškių k. Gėgės upėje

40 trasos km, d.

Valstybinė

0,2

500.000

Įrengimas

Pagėgių savivaldybė

Būtina

104.

Atokvėpio vieta

33 trasos km, d

Valstybinė

0,5

30.000

Įrengimas

Nemuno deltos RP direkcija

Būtina

105.

Atokvėpio vieta

27 trasos km, d

Valstybinė

0,5

30.000

Įrengimas

Nemuno deltos RP direkcija

Būtina

 

Suvestinė informacija:

Viso siūloma naujų ir rekonstruojamų: prieplaukos – 39 objektai, kempingai – 8 objektai, stovyklavietės – 15 objektų, poilsiavietės – 10 objektų, atokvėpio vietos – 23 objektai, automobilių stovėjimo vietos – 11 objektų, regyklos – 16 objektų.

Preliminarus lėšų poreikis 27.690.000 Lt.

Atsakingos institucijos: savivaldybių administracijos, RP direkcijos, VĮ urėdijos, privatūs asmenys.

 

5 lent. Viešosios turizmo infrastruktūros objektų (Merkio turistinė trasa) suvestinė

 

Eil. Nr.

Objekto pavadinimas ir tipas (stovyklavietė, poilsiavietė, atokvėpio vieta)

Vieta (vandens telkinys, adresas arba skl. Nr.)

Žemės nuosavybė, operatorius

Užimama teritorija, ha

Preliminarus investicijų poreikis, Lt.

Numatomi darbai

Pasiūlymą pateikė

Pastabos

1.

Stovyklavietė

128 trasos km, d.

Privati

1,0

150.000

Įrengimas

Privatus

Būtina

2.

Poilsiavietė

109 trasos km, k.

Valstybinė

0,04

50.000

Įrengimas

Valkininkų m. urėdija

Būtina

3.

Atokvėpio vieta

95 trasos km, k.

Valstybinė

0,05

20.000

Įrengimas

Valkininkų m. urėdija

Būtina

4.

Stovyklavietė

93 trasos km, d.

Privati

1,0

150.000

Įrengimas

Privatus

Būtina

5.

Poilsiavietė

91 trasos km, k.

Valstybinė

1

50.000

Įrengimas

Valkininkų m. urėdija

Būtina

6.

Poilsiavietė

90 trasos km, d

Valstybinė

0,05

50.000

Įrengimas

Valkininkų m. urėdija

Būtina

7.

Stovyklavietė

89 trasos km, d

Privati

1,0

150.000

Įrengimas

Privatus

Būtina

8.

Stovyklavietė

82 trasos km, d

Privati

1,0

150.000

Įrengimas

Privatus

Būtina

9.

Stovyklavietė

82 trasos km, d

Privati

1,0

150.000

Įrengimas

Privatus

Būtina

10.

Stovyklavietė

77 trasos km, d

Privati

1,0

150.000

Įrengimas

Privatus

Būtina

11.

Stovyklavietė

46 trasos km, k

Privati

1,0

150.000

Įrengimas

Privatus

Būtina

12.

Stovyklavietė

46 trasos km, k

Privati

1,0

150.000

Įrengimas

Privatus

Būtina

13.

Stovyklavietė

45 trasos km, d

Privati

1,0

150.000

Įrengimas

Privatus

Būtina

14.

Stovyklavietė

45 trasos km, d

Privati

1,0

150.000

Įrengimas

Privatus

Būtina

15.

Stovyklavietė

39 trasos km, k

Privati

1,0

150.000

Įrengimas

Privatus

Būtina

16.

Stovyklavietė

37 trasos km, d

Privati

1,0

150.000

Įrengimas

Privatus

Būtina

17.

Stovyklavietė

36 trasos km, d

Privati

1,0

150.000

Įrengimas

Privatus

Būtina

18.

Stovyklavietė

35 trasos km, d

Privati

1,0

150.000

Įrengimas

Privatus

Būtina

19.

Stovyklavietė

29 trasos km, d

Privati

1,0

150.000

Įrengimas

Privatus

Būtina

20.

Stovyklavietė

29 trasos km, d

Privati

1,0

150.000

Įrengimas

Privatus

Būtina

21.

Stovyklavietė

28 trasos km, d

Privati

1,0

150.000

Įrengimas

Privatus

Būtina

22.

Automobilių stovėjimo aikštelė, kairėje

21 trasos km, k DNP

Valstybinė

0,05

350.000

Įrengimas

Dzūkijos NP direkcija

Būtina

23.

Automobilių stovėjimo aikštelė, dešinėje

21 trasos km, d DNP

Valstybinė

0,05

350.000

Įrengimas

Dzūkijos NP direkcija

Būtina

24.

Automobilių stovėjimo aikštelė

20 trasos km, k DNP

Valstybinė

0,05

350.000

Įrengimas

Dzūkijos NP direkcija

Būtina

25.

Puvočių kempingas

15 trasos km, d DNP

Valstybinė

1,0

1.000.000

Įrengimas

Dzūkijos NP direkcija

Būtina

26.

Regykla

5 trasos km, d DNP

Valstybinė

0,05

30.000

Įrengimas

Dzūkijos NP direkcija

Būtina

 

Suvestinė informacija:

Viso siūloma įrengti ar rekonstruoti: kempingas – 1 objektas, stovyklavietės – 17 objektų, poilsiavietės – 3 obj., atokvėpio vietos – 1 obj., regykla – 1 obj., automobilių stovėjimo aikštelės – 3 obj.

Preliminarus lėšų poreikis 4 800 000 Lt.

Atsakingos institucijos: savivaldybės administracija, Dzūkijos nacionalinio parko administracija, privatūs asmenys.

 

6 lent. Viešosios turizmo infrastruktūros objektų (Ūlos turistinė trasa) suvestinė

 

Eil. Nr.

Objekto pavadinimas ir tipas (stovyklavietė, poilsiavietė, atokvėpio vieta)

Vieta (vandens telkinys, adresas arba skl. Nr.)

Žemės nuosavybė, operatorius

Užimama teritorija

Preliminarus investicijų poreikis, Lt.

Numatomi darbai

Pasiūlymą pateikė

Pastabos

1.

Stovyklavietė

54 trasos km

Valstybinė

1,0

150.000

Įrengimas

Dzūkijos NP direkcija

Būtina

2.

Stovyklavietė

45 trasos km

Valstybinė

1,0

150.000

Įrengimas

Dzūkijos NP direkcija

Būtina

3.

Stovyklavietė

28 trasos km

Valstybinė

1,0

150.000

Įrengimas

Dzūkijos NP direkcija

Būtina

4.

Automobilių stovėjimo aikštelė

21 trasos km

Valstybinė

0,4

350.000

Įrengimas

Dzūkijos NP direkcija

Būtina

 

Suvestinė informacija:

Viso siūloma įrengti ar rekonstruoti: naujos stovyklavietės – 3 objektai, automobilių stovėjimo aikštelė – 1 objektas.

Preliminarus lėšų poreikis 800.000 Lt.

Atsakinga institucija: Dzūkijos nacionalinio parko administracija.

 

7 lent. Viešosios turizmo infrastruktūros objektų (Neries turistinė trasa) suvestinė

 

Eil. Nr.

Objekto pavadinimas ir tipas (stovyklavietė, poilsiavietė, atokvėpio vieta)

Vieta (vandens telkinys, adresas arba skl. Nr.)

Žemės nuosavybė, operatorius

Užimama teritorija, ha

Preliminarus investicijų poreikis, Lt.

Numatomi darbai

Pasiūlymą pateikė

Pastabos

1.

Prieplauka,poilsiavietė Buivydžiuose

229 trasos km, k

Valstybinė

1,0

500.000

Įrengimas

Vilniaus raj. sav.

Būtina, Vilniaus apskr. viršininko įsak. Nr.

2.

Stovyklavietė

229 trasos km, k

Privati

0,58

150.000

Įrengimas

Privatus, Sklypo Nr. 411207000065

Būtina

3.

Stovyklavietė

224 trasos km, k

Privati

0,33

150.000

Įrengimas

Privatus, Sklypo Nr. 41120500:31

Būtina

4.

Stovyklavietė Buivydžiuose

229 trasos km, k

Privati

1,0

150.000

Įrengimas

Privatus, sklypo Nr. 411207000006

Būtina

5.

Stovyklavietė Paliepės k.

227 trasos km, k.

Privati

1,0

150.000

Įrengimas

Privatus, sklypo Nr. 854

Būtina

6.

Poilsiavietė Rėvos k.

212 trasos km, d.

Privati

0,26

150.000

Įrengimas, KT rekonstrukcija

Privatus, sklypo Nr. 417205000085

Būtina

7.

Poilsiavietė, prieplauka Bezdonių sen. Naujasodės k.

203 trasos km, k.

Valstybinė

0,4

150.000

Įrengimas

Vilniaus raj. sav.

Būtina

8.

Prieplauka Nemenčinėje

199 trasos km

Valstybinė

0,2

500.000

Įrengimas

Vilniaus raj. sav.

Būtina

9.

Poilsiavietė Nemenčinėje

198 trasos km.

Valstybinė

0,5

150.000

Įrengimas

Vilniaus raj. sav.

Būtina

10.

Prieplauka

189 trasos km, d.

Valstybinė

1,0

500.000

Įrengimas

VšĮ „Europos parkas“

Būtina

11.

Atokvėpio vieta

181 trasos km

Valstybinė

0,5

30.000

Įrengimas

Nemenčinės urėdija

Būtina

12.

Stovyklavietė Zujūnų sen., Pasienio k.

148 trasos d., d

Privati

0,8

150.000

Įrengimas

Privatus, sklypo Nr. 8592

Būtina

13.

Prieplauka ir stovyklavietė Užkandžių k.

144 trasos km, d.

Privati

1,0

200.000

Įrengimas

Privati, sklypo Nr. 411005000262

Įrengimas, KT rekonstrukcija

14.

Stovyklavietė su papildoma infrastruktūra Grigiškėse, slalomo trasoje

142 trasos km

Valstybinė

 

500.000

Įrengimas

Keliautojų sąjunga

Būtina

15.

Automobilių stovėjimo aikštelė

138 trasos km, Neries RP

Valstybinė (Šiuo metu išnuomota AB)

0,01

350.000

Įrengimas

Neries RP direkcija

Būtina

16.

Atokvėpio vieta

138 trasos km, Neries RP

Valstybinė

0,05

30.000

Įrengimas

Neries RP direkcija, VĮ Vilniaus miškų urėdija

Būtina

17.

Atokvėpio vieta

133 trasos km, Neries RP

Valstybinė

0,05

30.000

Įrengimas

Neries RP direkcija, VĮ Vilniaus miškų urėdija

Būtina

18.

Atokvėpio vieta

125 trasos km, Neries RP

Privati

0,05

30.000

Įrengimas

Privatus (nurodė Neries RP direkcija)

Būtina

19.

Atokvėpio vieta

122 trasos km, Neries RP

Privati

0,05

30.000

Įrengimas

Privatus (nurodė Neries RP direkcija)

Būtina

20.

Stovyklavietė

109 trasos km, Neries RP

Privati

0,05

100.000

Įrengimas

Privatus (nurodė Neries RP direkcija)

Būtina

21.

Kempingas

109 trasos km, Neries RP

Valstybinė (Šiuo metu išnuomota UAB „Kelda“)

1,0

1.000.000

Įrengimas

Neries RP direkcija

Būtina

22.

Stovyklavietė

97 trasos km

privati

1,0

300.000

Įrengimas

Privatus asmuo

Įrengimas, greta numatoma KT sodyba

23.

Prieplauka

62 trasos km

Valstybinė

0,2

500.000

Įrengimas

Jonavos r. sav.

Būtina

24.

Prieplauka

53 trasos km

Valstybinė

0,2

500.000

Įrengimas

Jonavos r. sav.

Būtina

25.

Prieplauka

39 trasos km

Valstybinė

0,2

500.000

Rekonstrukcija į stacionarią

Jonavos r. sav.

Būtina

26.

Atokvėpio vieta II

39 trasos km

Valstybinė

0,5

30.000

Įrengimas

Jonavos r. sav.

Būtina

27.

Atokvėpio vieta I

39 trasos km

Valstybinė

0,5

30.000

Įrengimas

Jonavos r. sav.

Būtina

28.

Prieplauka

30 trasos km

Valstybinė

0,2

500.000

Įrengimas

Jonavos r. sav.

Būtina

29.

Atokvėpio vieta

22 trasos km, d.

Valstybinė

0,5

30.000

Įrengimas

Kauno raj. sav.

Būtina

30.

Poilsiavietė

16 trasos km, k.

Valstybinė

0,5

150.000

Įrengimas

Kauno raj. sav.

Būtina

31.

Prieplauka

14 trasos km, d

Valstybinė

0,2

500.000

Įrengimas

Kauno raj. sav.

Būtina

32.

Poilsiavietė

12 trasos km, d

Valstybinė

0,5

150.000

Įrengimas

Kauno raj. sav.

Būtina

33.

Atokvėpio vieta

9 trasos km, d.

Valstybinė

0,5

30.000

Įrengimas

Kauno raj. sav.

Būtina

34.

Regykla

9 trasos km, d.

Valstybinė

0,5

30.000

Įrengimas

Kauno raj. sav.

Būtina

35.

Poilsiavietė

8 trasos km, d.

Valstybinė

0,5

150.000

Įrengimas

Kauno m. sav.

Būtina

36.

Prieplauka

0,5 trasos km, d.

Valstybinė

0,2

500.000

Įrengimas

Kauno m. sav.

Būtina

 

Suvestinė informacija:

Viso siūloma įrengti ir rekonstruoti: prieplaukos – 11 objektų, kempingas – 1 obj., stovyklavietės – 10 objektų, poilsiavietės – 6 objektai, atokvėpio vietos – 9 objektai, regykla – 1 objektas, automobilių stovėjimo aikštelė – 1 obj.

Preliminarus lėšų poreikis 8 900 000 Lt.

 

8 lent. Viešosios turizmo infrastruktūros objektų (Šventosios turistinė trasa) suvestinė

 

Eil. Nr.

Objekto pavadinimas ir tipas (stovyklavietė, poilsiavietė, atokvėpio vieta)

Vieta (vandens telkinys, adresas arba skl. Nr.)

Žemės nuosavybė, operatorius

Užimama teritorija, ha

Preliminarus investicijų poreikis, Lt.

Numatomi darbai

Pasiūlymą pateikė

Pastabos

1.

Salako stovyklavietė

250 trasos km, Luodžio ež. vakarinis krantas

valstybinė

1,0

150.000

Rekonstrukcija , papildomos infrastruktūros įrengimas

Zarasų raj. sav. ir Gražutės RP direkcija

Šiuo metu naudojama kaip stovyklavietė

2.

Sabalunkų stovyklavietė

250 trasos km, Luodžio ež. Šventosios kairys krantas

valstybinė

0,5

150.000

Infrastruktūros įrengimas

Zarasų raj. sav. ir Gražutės RP direkcija

Šiuo metu naudojama kaip poilsiavietė

3.

Asavo stovyklavietė

238 trasos km, Asavo ež. Šventosios dešinys krantas

Valstybinis miškas

1,0

150.000

Rekonstrukcija , papildomos infrastruktūros įrengimas

Zarasų raj. sav. ir Gražutės RP direkcija, Zarasų miškų urėdija

Šiuo metu tik 20 % teritorijos naudojama kaip stovyklavietė

4.

Bikėnų poilsiavietė

227 trasos km, Antalieptės HE tvenkinys, Šventosios kairys krantas

valstybinė

0,3

20.000

Infrastruktūros remontas

Zarasų raj. sav. ir Gražutės RP direkcija

Šiuo metu naudojama kaip poilsiavietė

5.

Bikėnų stovyklavietė

227 trasos km, Antalieptės HE tvenkinys, Šventosios dešinys krantas

valstybinė

1,0

150.000

Infrastruktūros įrengimas

Zarasų raj. sav. ir Gražutės RP direkcija

Šiuo metu neįrengta

6.

Galminių automobilių stovėjimo aikštelė ir poilsiavietė

221 trasos km, Antalieptės HE tvenkinys, dešinys krantas

valstybinė

1,0

70.000

Poilsiavietės infrastruktūros įrengimas

Zarasų raj. sav. ir Gražutės RP direkcija

Šiuo metu naudojama kaip atokvėpio vieta

7.

Šalinėnų poilsiavietė,

217 trasos km, Antalieptės HE tvenkinys, Šventosios kairys krantas

valstybinė

0,6

20.000

Infrastruktūros remontas

Zarasų raj. sav. ir Gražutės RP direkcija

Šiuo metu naudojama kaip poilsiavietė

8.

Antalieptės stovyklavietė

212 trasos km, Antalieptės HE tvenkinys, dešinys krantas

valstybinė

1,0

450.000

Infrastruktūros poilsiui ir baidarėms perkelti įrengimas

Zarasų raj. sav. ir Gražutės RP direkcija

Šiuo metu tik 10 % teritorijos naudojama kaip stovyklavietė

9.

Prieplauka

196 trasos km, Dusetų miestelyje

Valstybinė

0,2

500.000

Įrengimas

Sartų RP direkcija

Siūloma, pagal Sartų RP tvarkymo planą, vietoj žirgų lenktynių tribūnos

10.

Stovyklavietė

194 trasos km, d Sartų ež. krante, ties Pasarčių km.

Valstybinė

1,0

100.000

Rekonstrukcija

Sartų RP direkcija

Veikianti

11.

Stovyklavietė

193 trasos km, k. Sartų ež. krante, Kavolių šilelyje

Valstybinė

1,0

100.000

Įrengimas

Sartų RP direkcija

Numatyta Sartų RP tvarkymo plane

12.

Stovyklavietė

192 trasos km, k. Sartų ež. krante, Kavolių šilelyje

Valstybinė

1,0

40.000

Rekonstrukcija

Sartų RP direkcija

Veikianti

13.

Stovyklavietė

192 trasos km, d. Sartų ež. krante, Dusetų girios miške

Valstybinė

1,0

50.000

Rekonstrukcija

Sartų RP direkcija

Veikianti

14.

Poilsiavietė

173 trasos km

Privati

1,0

150.000

Įrengimas

Privati (Utenos raj. sav. siūlymu)

Būtina

15.

Atokvėpio vieta

170 trasos km

Valstybinė

0,5

30.000

Įrengimas

Utenos raj. sav.

Būtina

16.

Stovyklavietė

145 trasos km

Valstybinė

0,5

200.000

Įrengimas

Anykščių raj. sav.

Neįrengta

17.

Poilsiavietė

140 trasos km

Valstybinė

0,5

150.000

Įrengimas

Anykščių raj. sav.

Neįrengta

18.

Stovyklavietė

135 trasos km d.

Valstybinė

0,5

200.000

Įrengimas

Anykščių raj. sav.

Neįrengta

19.

Stovyklavietė

130 trasos km d.

Valstybinė

0,5

200.000

Įrengimas

Anykščių raj. sav.

Neįrengta

20.

Automobilių stovėjimo aikštelė

128 trasos km, d. Tiltas per Šventąją

Valstybinė

0,5

50.000

Rekonstrukcija

Anykščių raj. sav.

Įrengta

21.

Stovyklavietė

128 trasos km, d. Tiltas per Šventąją

Valstybinė

0,5

200.000

Įrengimas

Anykščių raj. sav.

Neįrengta

22.

Prieplauka

128 trasos km, d. Tiltas per Šventąją

Valstybinė

0,5

500.000

Įrengimas

Anykščių raj. sav.

Neįrengta, vieta kur sustoja baidarininkai

23.

Stovyklavietė „Vaitlunkis“

119 trasos km

Valstybinė

1,0

10.000

Rekonstrukcija

VĮ Anykščių m.u.

Būtina

24.

Apžvalgos aikštelė „Skardis“

118 trasos km

Valstybinė

0,1

5.000

Rekonstrukcija

VĮ Anykščių m.u.

Būtina

25.

Stovyklavietė „Skardis“

118 trasos km

Valstybinė

0,1

5.000

Rekonstrukcija

VĮ Anykščių m.u.

Būtina

26.

Poilsiavietė „Pušynėlis“

117 trasos km

Valstybinė

0,1x2

3.000

Rekonstrukcija

VĮ Anykščių m.u.

Būtina

27.

Stovyklavietė „Baltupis“

117 trasos km

Valstybinė

0,1

10.000

Rekonstrukcija

VĮ Anykščių m.u.

Būtina

28.

Stovyklavietė „Tiltas“

116 trasos km

Valstybinė

0,5

10.000

Rekonstrukcija

VĮ Anykščių m.u.

Būtina

29.

Poilsiavietė prie esamo laukinių gyvūnų aptvaro.

115-117 trasos km

privatus

1,0

377.000

Rekonstrukcija ir įrengimas

VĮ Anykščių m.u.

Numatomi -apžvalgos bokštas, auto. stovėjimo vieta ir kita rekr. įranga

30.

Poilsiavietė „Sala“

115 trasos km

Valstybinė

0,1

57.000

Rekonstrukcija

VĮ Anykščių m.u.

Būtina įrengti rekreacinį taką nuo „Tilto“ iki laukinių gyvūnų aptvaro

31.

Prieplauka

101 trasos km, d. Adrioniškis

Valstybinė

0,5

350.000

Įrengimas

Anykščių raj. sav.

Neįrengta, vieta kur sustoja baidarininkai

32.

Andrioniškio stovyklavietė

101 trasos km, k. Prie Šventosios upės.

privati

0,5

25.000

Rekreacinės įrangos atnaujinimas

Anykščių RP direkcija

Įrengta, tačiau rekreacinė įranga susidėvėjusi

33.

Latavos stovyklavietė

98 trasos km, d. Prie Šventosios upės.

privati

0,3

15.000

Rekreacinės įrangos atnaujinimas

Anykščių RP direkcija

Įrengta, tačiau rekreacinė įranga susidėvėjusi

34.

Kempingas

97 trasos km, k.

Savivaldybės (panaudos sutartis)

1,5

1.000.000

Įrengimas

Anykščių raj. sav.

Neįrengta

35.

Atokvėpio vieta

90 trasos km, d.

Valstybinė

0,3

50.000

Įrengimas

Anykščių raj. sav.

Neįrengta

36.

Prieplauka

89,5 trasos km, d.

Valstybinė

0,3

350.000

Įrengimas

Anykščių raj. sav.

Neįrengta, vieta kur sustoja baidarininkai

37.

Apžvalgos aikštelė

89 trasos km, k.

Valstybinė

0,3

40.0000

Įrengimas

Anykščių raj. sav.

Neįrengta

38.

Kempingas, prieplauka

88,5 trasos km, k, Anykščių miesto centrinė dalis

Savivaldybės (panaudos sutartis)

0,5

500.000

Įrengimas

Anykščių raj. sav.

Neįrengta

39.

Apžvalgos aikštelė

88 trasos km, d.

Valstybinė

0,3

100.000

Įrengimas

Anykščių raj. sav.

Neįrengta

40.

Kempingas, apžvalgos aikštelė

87 trasos km, d.

Valstybinė

0,5

500.000

Įrengimas

Anykščių raj. sav.

Neįrengta

41.

Regykla „Šlavės atodanga“

85 trasos km, Prie Šlavės upelio

valstybinė

0,5

20.000

Rekreacinės įrangos statymas

Anykščių RP direkcija

Pritaikyta lankymui, tačiau trūksta rekreacinių statinių

42.

Ažuožerių stovyklavietė

84 trasos km, d

privati

1,0

45.000

Įrengimas

Privatus (Anykščių RP direkcija)

Siūloma savininkui pageidaujant

43.

Stovyklavietė „Trečias kilometras“

84 trasos km, k. prie Šventosios upės.

valstybinė

1,0

4.000

Įrengtos rekreacinės įrangos priežiūra

Anykščių RP direkcija

Įrengta, rekreacinė įranga atnaujinta

44.

Regykla „Abromiškio atodanga“

81 trasos km d. prie Šventosios upės.

Valstybinė

0,5

20.000

Pritaikymas lankymui

Anykščių RP direkcija

Lankymui nepritaikyta

45.

Peslių stovyklavietė

79 trasos km d. Prie Šventosios upės.

Valstybinė

0,5

15.000

Rekreacinės įrangos atnaujinimas

Anykščių RP direkcija

Įrengta, tačiau rekreacinė įranga susidėvėjusi

46.

Stovyklavietė „Prie šaltinio“

78 trasos km d. Prie Šventosios upės.

 

1,0

10.000

Rekreacinės įrangos atnaujinimas

Anykščių RP direkcija

Įrengta, tačiau rekreacinė įranga susidėvėjusi

47.

Regykla „Vildžiūnų atodanga“

77 trasos km, k. Prie Virintos upės

Valstybinė

0,5

28.000

Pritaikymas lankymui

Anykščių RP direkcija

Lankymui nepritaikyta

48.

Virintos poilsiavietė

77 trasos km, k Prie Virintos upės

Privati

1,0

40.000

Įrengimas

Anykščių RP direkcija

Siūloma (savininkui pageidaujant)

49.

Vilkatėnų stovyklavietė

73 trasos km prie Šventosios upės.

valstybinė

1,0

20.000

Rekreacinės įrangos atnaujinimas

Anykščių RP direkcija

Įrengta, tačiau rekreacinė įranga susidėvėjusi

50.

Kempingas prie Šventupės dvaro

55 trasos km, d. Ukmergės sav. prie Šventupės dvaro

Valstybinė

1,0

1.000.000

Įrengimas

Ukmergės raj. sav.

Būtina

51.

Poilsiavietė

50 trasos km, d. (ties Zujais)

Valstybinė

1,0

50.000

Rekonstrukcija

Ukmergės raj. sav.

Būtina

52.

Poilsiavietė

48 trasos km, d. (už Aukštųjų Šventosios krantų)

Valstybinė

1,0

50.000

Rekonstrukcija

Ukmergės raj. sav.

Būtina

53.

Poilsiavietė

45 trasos km, d. (už dujų stoties)

Valstybinė

1,0

50.000

Rekonstrukcija

Ukmergės raj. sav.

Būtina

54.

Poilsiavietė Ukmergėje

40 trasos km, k. (ties hipodromu)

Valstybinė

1,0

50.000

Įrengimas

Ukmergės raj. sav.

Būtina

55.

Stovyklavietė

31 trasos km, d. (prie Armonos)

Valstybinė

1,0

150.000

Įrengimas

Ukmergės raj. sav.

Būtina

56.

Apžvalgos aikštelė

29 trasos km, k.(prie Žuvintės intako)

Valstybinė

1,0

150.000

Įrengimas

Ukmergės raj. sav.

Būtina

57.

Stovyklavietė

25 trasos km, d. (prieš Veprių tilto)

Valstybinė

1,0

150.000

Įrengimas

Ukmergės raj. sav.

Būtina

58.

Prieplauka Dubiuose

17 trasos km, d. (prie Širvintos intako)

Valstybinė

0,2

500.000

Įrengimas

Ukmergės raj. sav.

Būtina

59.

Stovyklavietė

16 trasos km, d prie Upininkų)

Valstybinė

1,0

150.000

Įrengimas

Ukmergės raj. sav.

Būtina

60.

Prieplauka Jurkonyse

5 trasos km,

Valstybinė

0,2

500.000

Įrengimas

Jonavos raj. sav.

Būtina

61.

Atokvėpio vieta

3 trasos km

Valstybinė

0,5

30.000

Įrengimas

Jonavos raj. sav.

Būtina

62.

Atokvėpio vieta

3 trasos km

Valstybinė

0,5

30.000

Įrengimas

Jonavos raj. sav.

Būtina

 

Suvestinė informacija:

Viso siūloma įrengti ir rekonstruoti: kempingai – 4 objektai, stovyklavietės- 27 objektai, poilsiavietės – 12 objektų, atokvėpio vietos – 4 objektai, prieplaukos – 7 obj., apžvalgos aikštelės ir regyklos – 8 objektai, automobilių stovėjimo aikštelės – 2 obj.

Preliminarus lėšų poreikis 10.042.000 Lt.

 

9 lent. Viešosios turizmo infrastruktūros objektų (Dubysos turistinė trasa) suvestinė

 

Eil. Nr.

Objekto pavadinimas ir tipas (stovyklavietė, poilsiavietė, atokvėpio vieta)

Vieta (vandens telkinys, adresas arba skl. Nr.)

Žemės nuosavybė, operatorius

Užimama teritorija

Preliminarus investicijų poreikis, Lt.

Numatomi darbai

Pasiūlymą pateikė

Pastabos

1.

Stovyklavietė Kurtuvėnų RP

125 trasos km, d.

Valstybinė

1,0

150.000

Rekonstruoti

Kurtuvėnų RP direkcija

Būtina

2.

Stovyklavietė, Kurtuvėnų g.

124 trasos km, d.

Valstybinė

0,1

70.000

Įrengti

Šiaulių m.ū.

Būtina

3.

Stovyklavietė Kurtuvėnų RP

119 trasos km, d.

Valstybinė

1,0

150.000

Rekonstruoti

Kurtuvėnų RP direkcija

Būtina

4.

Stovyklavietė

96 trasos km, k. Dubysos RP

Valstybinė

0,5

150.000

Įrengti

Kelmės raj. saviv.

Būtina

5.

Stovyklavietė

95 trasos km, d. Dubysos RP

Valstybinė

0,5

150.000

Įrengti

Kelmės raj. saviv.

Būtina

6.

Atokvėpio vieta

93 trasos km k. Dubysos RP

Valstybinė

0,05

30.000

Įrengti

Tytuvėnų m.ū.

Būtina

7.

Automobilių stovėjimo aikštelė

93 trasos km k. Dubysos RP

valstybinė

0,05

150.000

Įrengti

Tytuvėnų m.ū.

Būtina

8.

Stovyklavietė

91 trasos km, k. Dubysos RP

Valstybinė

0,5

70.000

Įrengti

Dubysos RP direkcija

Būtina

9.

Stovyklavietė

90 trasos km, k. Dubysos RP

Valstybinė

0,5

70.000

Įrengti

Dubysos RP direkcija

Būtina

10.

Stovyklavietė

88 trasos km k. Dubysos RP

Valstybinė

0,5

70.000

Įrengti

Tytuvėnų m.ū.

Būtina

11.

Stovyklavietė

85 trasos km k. Dubysos RP

Valstybinė

0,5

70.000

Įrengti

Tytuvėnų m.ū.

Būtina

12.

Stovyklavietė

84 trasos km, k. Dubysos RP

Valstybinė

0,5

70.000

Įrengti

Dubysos RP direkcija

Būtina

13.

Regykla su automobilių stov. aikštele

78 trasos km, k. Dubysos RP

Valstybinė

0,5

160.000

Įrengti

Dubysos RP direkcija

Būtina

14.

Stovyklavietė

78 trasos km, d. Dubysos RP

Valstybinė

0,5

70.000

Įrengti

Dubysos RP direkcija

Būtina

15.

Automobilių stovėjimo aikštelė

78 trasos km, d. Dubysos RP

Valstybinė

0,05

350.000

Įrengti

Dubysos RP direkcija

Būtina

16.

Kempingas

71 trasos km, k. Dubysos RP

Valstybinė

0,5

1.000.000

Įrengti

Dubysos RP direkcija

Būtina

17.

Stovyklavietė

70 trasos km, k. Dubysos RP

Valstybinė

0,5

70.000

Įrengti

Dubysos RP direkcija

Būtina

18.

Stovyklavietė su automobilių stovėjimo aikštele

63 trasos km, d. Dubysos RP

Valstybinė

0,5

400.000

Įrengti

Dubysos RP direkcija

Būtina

19.

Poilsiavietė

61 trasos km, k. Dubysos RP

Valstybinė

0,5

50.000

Įrengti

Dubysos RP direkcija ir privatus asm.

Būtina

20.

Automobilių stovėjimo aikštelė

60 trasos km, k. Dubysos RP

Valstybinė

0,05

350.000

Įrengti

Dubysos RP direkcija ir privatus asm.

Būtina

21.

Automobilių stovėjimo aikštelė

58 trasos km, Dubysos RP

Valstybinė

0,05

350.000

Įrengti

Dubysos RP direkcija ir Raseinių raj. sav. admin.

Būtina

22.

Poilsiavietė

57 trasos km, d. Dubysos RP

Valstybinė

0,5

50.000

Įrengti

Dubysos RP direkcija ir Raseinių raj. sav. admin.

Būtina

23.

Poilsiavietė

56 trasos km, d. Dubysos RP

Valstybinė

0,5

50.000

Įrengti

Dubysos RP direkcija

Būtina

24.

Atokvėpio vieta

41 trasos km, k. Dubysos RP

Valstybinė

0,05

10.000

Įrengti

Dubysos RP direkcija

Būtina

25.

Atokvėpio vieta I

39 trasos km, k. Dubysos RP

Valstybinė

0,05

30.000

Įrengti

Dubysos RP direkcija

Būtina

26.

Atokvėpio vieta II

39 trasos km, k. Dubysos RP

Valstybinė

0,05

10.000

Įrengti

Dubysos RP direkcija

Būtina

27.

Kempingas

33 trasos km, d. Dubysos RP

valstybinė

1,0

1.000.000

Įrengti

Raseinių raj. sav. admin.

Būtinas

 

Suvestinė informacija:

Viso siūloma įrengti ir rekonstruoti: kempingai – 2 objektai, stovyklavietės – 13 objektų, poilsiavietės – 3 objektai, atokvėpio vietos – 4 objektai, automobilių stovėjimo aikštelės – 6 objektai, regykla – 1 objektas.

Preliminarus lėšų poreikis 5 160 000 Lt.

 

10 lent. Viešosios turizmo infrastruktūros objektų (Jūros turistinė trasa) suvestinė

 

Eil. Nr.

Objekto pavadinimas ir tipas (stovyklavietė, poilsiavietė, atokvėpio vieta)

Vieta (vandens telkinys, adresas arba skl. Nr.)

Žemės nuosavybė, operatorius

Teritorijos plotas, ha

Preliminarus investicijų poreikis, Lt.

Numatomi darbai

Pasiūlymą pateikė

Pastabos

1.

Stovyklavietė

144 trasos km, d

Valstybinė

1,0

500.000

Rekonstrukcija

Rietavo savivaldybė

Būtina

2.

Atokvėpio vieta Budriuose

129 trasos km, d

Valstybinė

0,3

40.000

Įrengimas

Šilalės raj. sav.

Būtina

3.

Stovyklavietė Padievaityje

125 trasos km, d

Valstybinė

1,0

150.000

Rekonstrukcija

Šilalės raj. sav.

Būtina rekonstrukcija

4.

Stovyklavietė Padievaityje

123 trasos km, k

Privati

1,0

150.000

Įrengimas

Privatus

Vieta, kurioje mėgsta sustoti vandens turistai

5.

Stovyklavietė Gūvainiuose

117,5 trasos km, k

Privati

1,0

150.000

Įrengimas

Privatus

Siūloma (savininkui pageidaujant)

6.

Stovyklavietė Kirnėse I

111,5 trasos km, k

Privati

1,0

150.000

Įrengimas

Privatus

Siūloma (savininkui pageidaujant)

7.

Stovyklavietė Kirnėse I

110,5 trasos km, k

Privati

1,0

150.000

Įrengimas

Privatus

Siūloma (savininkui pageidaujant)

8.

Stovyklavietė Tūbučiuose

106,5 trasos km, k

Valstybinė

0,55

150.000

Įrengimas

Šilalės raj. sav.

Būtina

9.

Stovyklavietė Pajūryje

105,5 trasos km, k

Valstybinė

1,0

150.000

Įrengimas

Šilalės raj. sav.

Būtina

10.

Atokvėpio vieta Pajūryje

105,5 trasos km, k

Valstybinė

0,3

40.000

Įrengimas

Šilalės raj. sav.

Būtina

11.

Kempingas Pajūryje

104 trasos km, k

Valstybinė

1,0

1.000.000

Rekonstrukcija į kempingą

Šilalės raj. sav.

Esamoje stovyklavietėje numatoma įrengti kempingą

12.

Automobilių stovėjimo aikštelė Pajūris

104 trasos km, k

Valstybinė

0,3

150.000

Įrengimas

Šilalės raj. sav.

Būtina

13.

Stovyklavietė Pakalniškių k.

101,5 trasos km, k

Privati

1,0

150.000

Įrengimas

Šilalės raj. sav.

Siūloma vieta (savininkui pageidaujant), kurioje mėgsta sustoti vandens turistai

14.

Poilsiavietė Gulbiškės k.

96 trasos km, k

Valstybinė

1,0

70.000

Rekonstrukcija

Šilalės raj. sav.

Esanti

15.

Poilsiavietė Žvingiuose

94 trasos km, k

Valstybinė

0,8

70.000

Įrengimas

Šilalės raj. sav.

Būtina

16.

Stovyklavietė Kamsčiuose

87 trasos km, k

Valstybinė

1,0

150.000

Įrengimas

Šilalės raj. sav.

Būtina

17.

Stovyklavietė Didkiemyje

83 trasos km, k

Valstybinė

0,1

150.000

Rekonstrukcija

Šilalės raj. sav.

Esama

18.

Stovyklavietė Didkiemyje

81,5 trasos km, k

Privati

1,0

150.000

Įrengimas

Privatus

Siūloma (savininkui pageidaujant)

19.

Prieplauka Didkiemyje

81,5 trasos km, k

Valstybinė

0,25

500.000

Įrengimas

Šilalės raj. sav.

Būtina

20.

Automobilių stovėjimo aikštelė Didkiemyje

81,5 trasos km

Valstybinė

0,25

250.000

Įrengimas

Šilalės raj. sav.

Įrengimas, pritaikant vandens turistams

21.

Poilsiavietė „Balskų pasaka“

79 trasos km, d. Balskai

Valstybinė

1,0

70.000

Rekonstrukcija

Pagramančio RP

Esama, būtina rekonstrukcija

22.

Automobilių stovėjimo aikštelė Balskuose

79 trasos km, d. Balskai

Valstybinė

0,25

250.000

Įrengimas

Pagramančio RP, Tauragės raj. sav.

Būtina

23.

Prieplauka Balskuose

79 trasos km, d. Balskai

Valstybinė

0,2

500.000

Įrengimas

Pagramančio RP, Tauragės raj. sav.

Būtina

24.

Regykla

77 trasos km, d. Geniai

Valstybinė

1,0

100.000

Rekonstrukcija

Pagramančio RP

Esama, numatyta Pagramančio RP tvarkymo plane

25.

Atokvėpio vieta

76 trasos km, k. Lylavėnai

Valstybinė

0,02

20.000

Atnaujinimas

Pagramančio RP

Esama, numatyta Pagramančio RP tvarkymo plane

26.

Atokvėpio vieta

72,5 trasos km, k Kuturiai

Valstybinė

0,2

20.000

Atnaujinimas

Pagramančio RP, Tauragės raj. sav.

Esama, numatyta Pagramančio RP tvarkymo plane

27.

Regykla

73 trasos km. Jūros ir Akmenos upių santaka

Valstybinė

0,05

50.000

Rekonstrukcija

Pagramančio RP

Esama, numatyta Pagramančio RP tvarkymo plane

28.

Poilsiavietė

71 trasos km, k. Ringiai

Valstybinė

1,0

350.000

Poilsiavietės rekonstrukcija į stovyklavietę

Pagramančio RP, Tauragės raj. sav.

Mėgstama turistų vieta, dažnai nuo šios vietos pradedama plaukti. Pasiūlymas pagrįstas tarybos sprendimu, numatyta Tauragės strateginiame plėtros plane, Pagramančio RP tvarkymo plane.

29.

Automobilių stovėjimo aikštelė Ringiuose

71 trasos km, k. Ringiai

Valstybinė

0,5

350.000

Įrengimas

Pagramančio RP, Tauragės raj. sav.

Būtina, numatyta Pagramančio RP tvarkymo plane.

30.

Atokvėpio vieta

69 trasos km, k. Gudlaukis

Valstybinė

0,2

20.000

Rekonstrukcija

Pagramančio RP

Esama, numatyta Pagramančio RP tvarkymo plane.

31.

Poilsiavietė

67 trasos km, k. Sungailiškiai

Valstybinė

1,0

200.000

Įrengimas

Pagramančio RP, Tauragės raj. sav.

Būtina, numatyta Pagramančio RP tvarkymo plane

32.

Automobilių stovėjimo aikštelė Sungailiškiuose

67 trasos km, k. Sungailiškiai

Valstybinė

0,25

250.000

Įrengimas

Pagramančio RP, Tauragės raj. sav.

Būtina, numatyta Pagramančio RP tvarkymo plane

33.

Atokvėpio vieta

64 trasos km, d. Matiškiai

Valstybinė

0,02

110.000

Rekonstrukcija , piliakalnio pritaikymas lankymui

Pagramančio RP, Tauragės raj. sav.

Esama, numatyta Pagramančio RP tvarkymo plane

34.

Atokvėpio vieta

60 trasos km, d. Jociai

Valstybinė

0,02

20.000

Rekonstrukcija

Pagramančio RP, Tauragės raj. sav.

Esama, numatyta Pagramančio RP tvarkymo plane

35.

Regykla

59 trasos km, d. Jociai

Valstybinė

0,07

40.000

Rekonstrukcija

Pagramančio RP

Esama, numatyta Pagramančio RP tvarkymo plane

36.

Poilsiavietė su prieplauka

43 trasos km, k. Tauragė

Valstybinė

1,0

500.000

Rekonstrukcija

Tauragės raj. sav.

Išplėsti teritoriją, įrengti prieplauką ir poilsiavietę. Parengtas techninis projektas

37.

Automobilių stovėjimo aikštelė Tauragėje

44 trasos km, k. Tauragė

Valstybinė

0,3

250.000

Įrengimas

Tauragės raj. sav.

Būtina, šioje vietoje baigiamas arba pradedamas maršrutas

38.

Stovyklavietė

29 trasos km, d. Kalėnai

Valstybinė

1,0

150.000

Įrengimas

Tauragės raj. sav.

Siūloma, kerta buvusią Mažosios ir Didžiosios Lietuvos sienos liniją.

39.

Atokvėpio vieta

24 trasos km, d. Oplankys

Valstybinė

1,0

40.000

Įrengimas

Tauragės raj. sav.

Siūloma

40.

Poilsiavietė

12 trasos km, k. Mociškių k.

Valstybinė

1,0

150.000

Įrengimas

Pagėgių sav.

Siūloma

41.

Poilsiavietė

11 trasos km, d. prie kelio Nr. 141

Valstybinė

1,0

150.000

Įrengimas

Pagėgių sav.

Siūloma

42.

Kempingas

11 trasos km, d.

Valstybinė

1,0

1.000,000

Įrengimas

Pagėgių sav.

Siūloma

43.

Atokvėpio vieta

10 trasos km, d.

Valstybinė

0,5

40.000

Įrengimas

Pagėgių sav.

Siūloma

 

Suvestinė informacija:

Viso siūloma įrengti ir rekonstruoti: kempingai – 2 objektai, stovyklavietės – 13 objektų, poilsiavietės – 9 objektai, atokvėpio vietos – 9 objektai, prieplaukos – 3 objektai, regyklos – 3 objektai, automobilių stovėjimo aikštelės – 6 objektai.

Preliminarus lėšų poreikis 9.050.000 Lt.

Atsakingos institucijos: savivaldybių administracijos, RP direkcijos, privatūs asmenys

 

11 lent. Viešosios turizmo infrastruktūros objektų (Minijos turistinė trasa) suvestinė

 

Eil. Nr.

Objekto pavadinimas ir tipas (stovyklavietė, poilsiavietė, atokvėpio vieta)

Vieta (vandens telkinys, adresas arba skl. Nr.)

Žemės nuosavybė, operatorius

Užimama teritorija, ha

Preliminarus investicijų poreikis, Lt.

Numatomi darbai

Pasiūlymą pateikė

Pastabos

1.

Stovyklavietė

110 trasos km, k

privati

1,0

150.000

įrengimas

Privatus

Būtina

2.

Atokvėpio vieta

96 trasos km, k. Salantų RP

valstybinė

0,5

20.000

Įrengimas

Salantų RP

Būtina

3.

Stovyklavietė

95 trasos atkarpa, d. Salantų RP

valstybinė

1,0

150.000

Įrengimas

Salantų RP

Būtina

4.

Poilsiavietė

94 trasos atkarpa, k. Salantų RP

valstybinė

1,0

150.000

Įrengimas

Salantų RP

Būtina

5.

Stovyklavietė

82 trasos km, k

privati

1,0

150.000

Įrengimas

Privatus, atsiuntė Kretingos raj.

Būtina

6.

Stovyklavietė Pikteikiuose

73 trasos km, k

privati

1,0

150.000

Įrengimas

Privatus Sklypo Nr. 5543-00010014

Būtina

7.

Poilsiavietė

66 trasos km, k

valstybinė

1,0

70.000

Įrengimas

Klaipėdos raj. sav.

Būtina

8.

Stovyklavietė

65 trasos km, k

privati

1,0

150.000

įrengimas

Privatus: Skl. Nr. 554300020171

Būtina

9.

Atokvėpio vieta

65 trasos km, k

valstybinė

1,0

40.000

Įrengimas

Klaipėdos raj. sav.

Būtina

10.

Stovyklavietė

64 trasos km, k

valstybinė

1,0

150.000

Įrengimas

Klaipėdos raj. sav.

Būtina

11.

Stovyklavietė

60 trasos km, k

privati

1,0

150.000

Įrengimas

Privatus (nurodė savivaldybė)

Būtina

12.

Stovyklavietė

59 trasos km, d

privati

1,0

150.000

Įrengimas

Privatus (nurodė savivaldybė)

Būtina

13.

Prieplauka Gargžduose

57 trasos km, d

valstybinė

0,2

500.000

Įrengimas

Klaipėdos raj. sav.

Būtina

14.

Kempingas

55 trasos km

valstybinė

1,0

1.000.000

Įrengimas

Klaipėdos raj. sav.

Būtina

15.

Stovyklavietė

55 trasos km

valstybinė

1,0

150.000

Įrengimas

Klaipėdos raj. sav.

Būtina

16.

Stovyklavietė

54 trasos km, d

privati

1,0

150.000

įrengimas

Privatūs: skl. Nr. 554400040108, 554400040102

Būtina

17.

Stovyklavietė

53 trasos km, d

privati

0,5

150.000

įrengimas

Privatus: skl. Nr. 4400-0383-6051

Būtina

18.

Stovyklavietė

46 trasos km, k

privati

1,0

150.000

įrengimas

Privatus: skl. Nr. 550500010020

Būtina

19.

Stovyklavietė

46 trasos km, k

privati

1,0

150.000

įrengimas

Privatus: skl. Nr. 550500010021

Būtina

20.

Stovyklavietė

38 trasos km, k

privati

1,0

150.000

Įrengimas

Privatus (nurodė savivaldybė)

Būtina

21.

Stovyklavietė

38 trasos km, d

privati

0,10

150.000

įrengimas

Privatus: skl. Nr.

Būtina

22.

Prieplauka Priekulėje

31 trasos km, k

valstybinė

0,2

500.000

Įrengimas

Klaipėdos raj. sav.

Būtina

23.

Stovyklavietė

19 trasos km, k

privati

1,0

150.000

įrengimas

Privatus: skl. Nr. 440011510439

Būtina

 

Viso siūloma įrengti ir rekonstruoti: kempingas – 1 objektas, stovyklavietės – 16 objektų, poilsiavietės – 2 objektas, atokvėpio vietos – 2 objektai,

prieplaukos – 2 objektai.

Preliminarus lėšų poreikis 4.680.000 Lt.

Atsakingos institucijos: savivaldybių administracijos, RP direkcijos, privatūs asmenys

 

12 lent. Viešosios turizmo infrastruktūros objektų Nemuno deltoje suvestinė

 

Eil. Nr.

Objekto pavadinimas ir tipas (stovyklavietė, poilsiavietė, atokvėpio vieta)

Vieta (vandens telkinys, adresas arba skl. Nr.)

Žemės nuosavybė, operatorius

Užimama teritorija, ha

Preliminarus investicijų poreikis, Lt.

Numatomi darbai

Pasiūlymą pateikė

Pastabos

1.

Atokvėpio vieta prie Nemuno (Rusnės) upės

16 trasos kilometre, Nemuno (Rusnės) upė, Nemuno deltos RP

valstybinė

0,01

30.000

Įrengimas

Nemuno Deltos RP direkcija

Siūloma numatyta Nemuno deltos RP

2.

Stovyklavietė

13 trasos kilometre, Atmatos upė, Nemuno deltos RP

valstybinė

1,0

150.000

Įrengimas

Nemuno Deltos RP direkcija

Būtina

3.

Atokvėpio vieta

5 trasos kilometre, Atmatos upė, Nemuno deltos RP

valstybinė

0,01

30.000

Įrengimas

Nemuno Deltos RP direkcija

Būtina

4.

Regykla

Prie ežero Žiogys, ties Nemuno upės 27 km, Nemuno deltos RP

valstybinė

0,01

30.000

Įrengimas

Nemuno Deltos RP direkcija

Būtina

5.

Regykla

25 km, Nemuno upė, Nemuno deltos RP

valstybinė

0,01

30.000

Įrengimas

Nemuno Deltos RP direkcija

Būtina

6.

Regykla

23 km, Nemuno upė, Nemuno deltos RP

valstybinė

0,01

30.000

Įrengimas

Nemuno Deltos RP direkcija

Būtina

7.

Regykla

20 km, Nemuno upė, Nemuno deltos RP

valstybinė

0,01

30.000

Įrengimas

Nemuno Deltos RP direkcija

Būtina

8.

Regykla

Skirvytės upės senvagė, Nemuno deltos RP

valstybinė

0,01

30.000

Įrengimas

Nemuno Deltos RP direkcija

Būtina

9.

Regykla

Krokų lankos ež., Nemuno deltos RP

valstybinė

0,01

30.000

Įrengimas

Nemuno Deltos RP direkcija

Būtina

 

Suvestinė informacija:

Viso siūloma: stovyklavietė – 1 objektas, atokvėpio vietos – 4 objektai, regyklos – 6 objektai.

Preliminarus lėšų poreikis 450.000 Lt.

Atsakingos institucijos: savivaldybės administracija, RP direkcija.

 

 

1.7. Stebėsenos priemonių aprašymas

 

Kadangi Lietuvoje turizmo sistemos rodiklių vieninga sistema dar nėra unifikuota nacionaliniu, apskričių bei savivaldybių lygmeniu, siūloma taikyti galiojančius aplinkos bei turizmo strateginių programų stebėsenos rodiklius.

 

Planų ir programų įgyvendinimo pasekmių aplinkai stebėsena (monitoringas) bus vykdoma valstybiniu ir apskričių lygmenimis Lietuvos Respublikos aplinkos monitoringo įstatymo (Žin., 1997, Nr. 112-2824, 2006, Nr. 57-2025) nustatyta tvarka. Bus siekiama, kad planavimo organizatorius laiku galėtų nustatyti nenumatytas reikšmingas neigiamas pasekmes aplinkai ir imtųsi veiksmų susidariusiai padėčiai ištaisyti.

 

Specialiojo plano sprendinių įgyvendinimo stebėseną (monitoringą) siūloma vykdyti Valstybiniam turizmo departamentui prie Ūkio ministerijos kartu su specialųjį planą įgyvendinančiomis institucijomis pagal Statistikos departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės publikuojamus turizmo ir rekreacijos sektorių darnaus vystymosi rodiklius bei pagal Nacionalinės turizmo plėtros 2007–2013 metų programos, patvirtintos Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007-08-29 nutarimu Nr. 944, 14 punkte nustatytus įgyvendinimo vertinimo kriterijus ir 15 punkte nustatytų įgyvendinimo rezultatų pokyčius, taip pat pagal Turizmo plėtros planavimo dokumentų, programų, galimybių studijų rengimo ir jų įgyvendinimo stebėsenos metodines rekomendacijas, patvirtintas Valstybinio turizmo departamento prie Ūkio ministerijos direktoriaus 2006 m. gruodžio 1 d. įsakymu Nr. V-94.

 

2. SPRENDINIŲ POVEIKIO VERTINIMAS

 

Nacionalinių vandens turizmo trasų specialiojo plano sprendinių galimas poveikis buvo vertinamas vadovaujantis LR Vyriausybės nutarimu Nr. 920 2004-07-16 patvirtintu Teritorijų planavimo dokumentų sprendinių poveikio aplinkai vertinimo tvarkos aprašu ir LR Vyriausybės nutarimu 2004-08-18 patvirtintu Planų ir programų strateginio pasekmių aplinkai vertinimo tvarkos aprašu.

 

Atsižvelgiant į institucijų išduotose planavimo sąlygose nurodytus specialiojo plano sprendinių vertinimo aspektus, sprendinių poveikis buvo įvertintas tokiais apibendrintais vertinimo aspektais:

? poveikis teritorijos vystymo darnai ir planuojamai veiklos sričiai;

? poveikis ekonominei aplinkai;

? poveikis socialinei aplinkai;

? poveikis visuomenės sveikatai;

? poveikis gamtinei aplinkai ir kraštovaizdžiui;

? poveikis žemės nuosavybei.

 

Kaip ir reikalaujama Teritorijų planavimo dokumentų sprendinių poveikio aplinkai vertinimo tvarkos apraše, viešam svarstymui yra pateikiama Nacionalinių vandens turizmo trasų specialiojo plano sprendinių poveikio vertinimo ataskaita ir sprendinių įvertinimo išvadinė santrauka – teritorijų planavimo dokumentų sprendinių poveikio vertinimo lentelė, kuri yra pateikiama žemiau.

 

 

13 lent. Teritorijų planavimo dokumentų sprendinių poveikio vertinimo lentelė

 

1.

Teritorijų planavimo dokumento organizatorius

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos. A. Juozapavičiaus g. 13, LT-09311, Vilnius; tel. (8-5) 210 87 96; faks. (8-5) 210 87 53; el. p. vtd@tourism.lt; www.tourism.lt

2.

Teritorijų planavimo dokumento rengėjas

Teritorijų planavimo ir mokslo institutas, Vilniaus Gedimino technikos universitetas. Saulėtekio al. 11, LT-10223; Vilnius, tel. (8-5) 274 47 19; faks. (8-5) 274 47 31, aida.macerinskiene@ap.vgtu.lt

3.

Teritorijų planavimo dokumento pavadinimas

Nacionalinių vandens turizmo trasų specialusis planas

4.

Ryšys su planuojamai teritorijai galiojančiais teritorijų planavimo dokumentais

Lietuvos Respublikos teritorijos bendrasis planas, patvirtintas 2002 m. spalio 29 d. LR Seimo nutarimu Nr. IX-1154;

 

Rengiami savivaldybių teritorijų ar jų dalių (miestų) bendrieji planai ir/ar jų korektūros:

Alytaus rajono savivaldybės teritorijos bendrasis planas;

Ignalinos rajono savivaldybės teritorijos bendrasis planas;

Jonavos rajono savivaldybės teritorijos bendrasis planas;

Jurbarko rajono savivaldybės teritorijos bendrasis planas;

Kauno rajono savivaldybės teritorijos bendrasis planas;

Kelmės rajono savivaldybės teritorijos bendrasis planas;

Klaipėdos rajono savivaldybės teritorijos bendrasis planas;

Pagėgių savivaldybės teritorijos bendrasis planas;

Prienų rajono savivaldybės teritorijos ir miesto bendrieji planai;

Šiaulių rajono savivaldybės teritorijos bendrasis planas;

Šilutės rajono savivaldybės teritorijos bendrasis planas;

Švenčionių rajono savivaldybės teritorijos bendrasis planas;

Tauragės rajono savivaldybės teritorijos bendrasis planas;

Vilniaus miesto bendrasis planas iki 2015 m;

Vilniaus rajono savivaldybės teritorijos bendrasis planas;

Zarasų rajono savivaldybės teritorijos bendrasis planas;

 

Nacionalinių parkų planavimo schemos:

Dzūkijos nacionalinio parko planavimo schema, patvirtinta LR Vyriausybės 1997 04 29, Nr. 419;;

Aukštaitijos nacionalinio parko planavimo schema, patvirtinta LR Vyriausybės 1997 04 28, Nr. 416;

 

Regioninių parkų tvarkymo planai:

Nemuno deltos regioninio parko tvarkymo planas (planavimo schema), patvirtintas 2005 m. spalio 12 d. LR aplinkos ministro įsakymu Nr. D1-488

Nemuno kilpų regioninio parko tvarkymo planas (planavimo schema), patvirtintas 1997 m. kovo 17 d. LR Vyriausybės nutarimu Nr. 244, pakeistas 2005 m. gruodžio 22 d. Nr. 1379

Neries regioninio parko tvarkymo planas, patvirtintas 2005 m. liepos 15 d. LR aplinkos ministro įsakymu Nr. D1-368

Pajūrio regioninio parko tvarkymo planas, patvirtintas 2005 birželio 2 d. LR aplinkos ministro įsakymu Nr. D1-282

Rambyno regioninio parko tvarkymo planas, patvirtintas 2006 m. liepos 14 d. LR aplinkos ministro įsakymu Nr. D1-346

Dubysos regioninio parko tvarkymo planas, patvirtintas 2006 m. liepos 14 d. LR aplinkos ministro įsakymu Nr. D1-348

Tytuvėnų regioninio parko tvarkymo planas, patvirtintas 2006 m. liepos 14 d. LR aplinkos ministro įsakymu Nr. D1-347

 

Asvejos regioninio parko Liudgardo rekreacinės zonos tvarkymo planas, patvirtintas 2005 m. liepos 25 d. LR aplinkos ministro įsakymu Nr. D1-380

Asvejos regioninio parko Purviniškių rekreacinės zonos tvarkymo planas, patvirtintas 2005 m. birželio 10 d. LR aplinkos ministro įsakymu Nr. D1-291

Kurtuvėnų regioninio parko Bubių rekreacinės zonos tvarkymo planas, patvirtintas 2005 m. vasario 10 d. LR aplinkos ministro įsakymu Nr. D1-77

Kurtuvėnų regioninio parko Bijotės rekreacinės zonos tvarkymo planas, patvirtintas 2006 m. liepos 14 d. LR aplinkos ministro įsakymu Nr. D1-349

 

Anykščių regioninio parko ir jo zonų ribų planas, patvirtintas 1998 m. gruodžio 10 d. LR Vyriausybės nutarimu Nr. 1416, pakeistas 2005 m. rugsėjo 7 d. LR Vyriausybės nutarimu Nr. 981

Asvejos regioninio parko ir jo zonų ribų planas, patvirtintas 2001 m. lapkričio 7 d. LR Vyriausybės nutarimu Nr. 1308

Dubysos regioninio parko ir jo zonų ribų planas, patvirtintas 1996 m. birželio 17 d. LR Vyriausybės nutarimu Nr. 711

Gražutės regioninio parko ir jo zonų ribų planas, patvirtintas 2001 m. lapkričio 7 d. LR Vyriausybės nutarimu Nr. 1313

Kauno marių regioninio parko ir jo zonų bei buferinės apsaugos zonos ribų planas, patvirtintas 2005 m. spalio 12 d. LR Vyriausybės nutarimu Nr. 1083

Kurtuvėnų regioninio parko ir jo zonų ribų planas, patvirtintas 1996 m. birželio 17 d. LR Vyriausybės nutarimu Nr. 711

Labanoro regioninio parko ir jo zonų ribų planas, patvirtintas 2002 m. spalio 1 d. LR Vyriausybės nutarimu Nr. 1530

Nemuno deltos regioninio parko ir jo zonų ribų planas, patvirtintas 2001 m. lapkričio 7 d. LR Vyriausybės nutarimu Nr. 1312

Neries regioninio parko ir jo zonų ribų planas, patvirtintas 2002 m. spalio 1 d. LR Vyriausybės nutarimu Nr. 1529

Pagramančio regioninio parko ir jo zonų ribų planas, patvirtintas 1996 m. birželio 17 d. LR Vyriausybės nutarimu Nr. 711

Pajūrio regioninio parko ir jo zonų bei buferinės apsaugos zonos ribų planas, patvirtintas 2005 m. kovo 9 d. LR Vyriausybės nutarimu Nr. 259 Panemunių regioninio parko, jo zonų ir parko apsaugos zonos ribų planas, patvirtintas 2001 m. lapkričio 7 d. LR Vyriausybės nutarimu Nr. 1311

Pavilnių regioninio parko ir jo zonų ribų planas, patvirtintas 1998 m. gruodžio 10 d. LR Vyriausybės nutarimu Nr. 1416

Rambyno regioninio parko ir jo zonų bei buferinės apsaugos zonos ribų planas, patvirtintas 2005 m. lapkričio 21d. LR Vyriausybės nutarimu Nr. 1254

 

Salantų regioninio parko ir jo zonų ribų planas, patvirtintas 1995 m. lapkričio 20 d. LR Vyriausybės nutarimu Nr. 1475

Sartų regioninio parko ir jo zonų ribų planas, patvirtintas 1996 m. birželio 17 d. LR Vyriausybės nutarimu Nr. 711

Veisiejų regioninio parko ir jo zonų ribų planas, patvirtintas 1995 m. lapkričio 20 d. LR Vyriausybės nutarimu Nr. 1475

Verkių regioninio parko ir jo zonų ribų planas, patvirtintas 1998 m. gruodžio 10 d. LR Vyriausybės nutarimu Nr. 1416

5.

Ryšys su patvirtintais ilgalaikiais ar vidutinės trukmės strateginio planavimo dokumentais

Kauno regiono plėtros planas 2003-2013 metams;

Klaipėdos regiono plėtros planas 2004-2006 metams;

Nacionalinė darnaus vystymosi strategija (Žin., 2003, Nr. 89-4029);

Šiaulių regiono 2004-2006 metų plėtros planas;

Utenos regiono 2004-2010 metų plėtros planas;

Telšių regiono plėtros planas 2004-2006 metams, patvirtintas Regiono plėtros tarybos 2003 09 29 posėdyje;

Nacionalinė turizmo plėtros 2003-2006 metų programa (Žin., 2003, Nr. 121-5481);

Nacionalinė turizmo plėtros 2007-2010 metų programa (Žin., 2007, Nr. 97-3939).

6.

Status quo situacija

Jei plano sprendiniai nebūtų įgyvendinami, visų pirma būtų prarandama ekonominė nauda dėl turizmo infrastruktūros plėtros.

Neužtikrinant vandens turistams patrauklių ir patogių kelionių, nedidėja galimybės pritraukti ir supažindinti su gamtos ir kultūros resursais tiek vietinius tiek užsienio turistus. Taip pat nesprendžiant šių klausimų, iš esmės, vandens turizmas Lietuvoje gali daryti daugiau žalos nei naudos, nors tuo tarpu visame pasaulyje vandens turizmas yra pripažintas viena iš gamtai mažiausiai žalingų poilsio formų.

Jei nebūtų numatomas plano techninių sprendinių įgyvendinimas, vandens turistai ir toliau propaguotų turizmą esamomis sąlygomis, be turizmo infrastruktūros, taip darydami žalą aplinkai ir kurdami neigiamą turisto įvaizdį ne tik saugomose teritorijose, bet visur.

Dabartinė vandens turizmo trasų kokybė Lietuvoje yra nepatenkinama. Vandens turistų srautas yra neplanuojamas, todėl kai kuriose teritorijose jis yra ribojamas nes tampa žalingas jautriai gamtinei aplinkai (Dzūkijos nacionalinis parkas, Ūla), o kai kuriose teritorijose minimaliai patrauklus, nes trūksta vandens turizmo infrastruktūros.

Techniniai plano sprendiniai yra orientuoti ne tik į vandens turistų poilsiavimo sąlygų gerinimą. Neįgyvendinus šių sprendinių, nebūtų įrengiamos keliaujantiems vandens turizmo priemonėmis pritaikytos viešosios turizmo infrastruktūros (atokvėpio vietų, poilsiaviečių, stovyklaviečių).

Lietuvoje trūksta vandens turizmo ženklinimo priemonių. Minėtos galimybės atsirastų įgyvendinus priemonių programą ir techninius plano sprendinius.

7.

Tikslas, kurio siekiama įgyvendinant teritorijų planavimo sprendinius

Sukurti palankias sąlygas aktyviam vandens turizmui Lietuvoje;

Didinti šalies konkurencingumą siūlant aktyvaus turizmo galimybes ir priemones;

Sukurti ir gerinti vandens turizmo infrastruktūrą.

8.

Galimo sprendinių poveikio vertinimas (pateikiamas apibendrintas poveikio aprašymas ir įvertinimas)

 

9.

Vertinimo aspektai

Teigiamas (trumpalaikis, ilgalaikis) poveikis

Neigiamas (trumpalaikis, ilgalaikis) poveikis

 

Sprendinio poveikis:

teritorijos vystymo darnai ir (ar) planuojamai veiklos sričiai

Įgyvendinti sprendiniai ir vandens turizmo infrastruktūros plėtojimo priemonės bei įgyvendinimo principai pagerins poilsiavimo sąlygas Lietuvoje, sukurs ir pagerins turizmo infrastruktūrą, prisidės prie šalies rekreacinio potencialo tinkamo naudojimo, šalies konkurencingumo stiprinimo. Sutvarkyta vandens turizmo infrastruktūra prie vandens turizmo trasų, prisidės prie bendros šalies turizmo infrastruktūros kokybės gerinimo ir mažins vandens turistų daromą žalą saugomose teritorijose bei vandens telkinių pakrantės zonose.

 

 

ekonominei aplinkai

Įvertinant, kad vandens turistų srautas nuolat didėja, taip pat – vis daugiau privačių vandens turizmo priemonių nuomos teikėjų įsitraukia į vandens turizmo populiarinimo veiklą, tikėtina, jog turistinės vandens turizmo trasos pritrauks dar daugiau vandens turizmo mėgėjų, o tai aktyvins naujų (papildomų) turizmo paslaugų plėtrą. Taip būtų gaunamos pajamos už nuomojamas priemones, bei iš teikiamų paslaugų vandens turizmo trasų zonose, o kartu ir stiprinama ekonominė aplinka.

 

 

socialinei aplinkai

Įgyvendinus plano sprendinius didelę naudą gaus ne tik turistai, bet ir vietinė bendruomenė, kuriai bus sukurta terpė vystyti privatų verslą, gauti nuolatinį ar laikiną darbą teikiant priemonių nuomos paslaugos ar kitas paslaugas sukurtuose infrastruktūros objektuose.

Viešoji turizmo infrastruktūra prie vandens turizmo trasų, netiesiogiai skatins turistus ir lankytojus aktyviai praleisti laisvą laiką, bet ir saugiausiomis priemonėmis lankyti gamtos ir kultūros vertybes, bet sudarys palankesnes sąlygas aktyviam ir sveikam jų laisvalaikiui, kas sukurs ilgalaikį teigiamą efektą socialinėje aplinkoje.

Kaip specifinę socialinę nacionalinių vandens turizmo trasų specialiojo plano naudą galima vertinti ir tai, kad jis apsprendžia grupės įvairių ūkio sričių specialistų bei valdžios institucijų sąveiką ir bendradarbiavimą, taip pat ryšių ir bendradarbiavimo plėtrą su užsienio partneriais. Tas skatins ir kitų bendrų projektų rengimą bei įgyvendinimą, padės realizuoti investicijų pritraukimo galimybes ir tarptautiniu mastu propaguoti vandens turizmą Lietuvoj e.

 

 

visuomenės sveikatai

Įvertinant, kad numatoma vandens turizmo infrastruktūra bus skirta vandens turistų poreikiams, planuojamas teigiamas poveikis visuomenės sveikatai, nes vandens turizmas skatinama aktyvų gyvenimo būdą, šeimynines keliones, skatina gamtos ir kultūros išteklių pažinimą, kas teigiamai veikia keliaujančiųjų fizinę ir dvasinę sveikatą. Reikalavimai keliami vandens turizmo paslaugų teikėjams bei numatomas reikalingos infrastruktūros gausa, užtikrins minimalią avarijų tikybę bei nelaimingų atsitikimų tikimybę, vandens turizmo trasose ir nepadidins žalingo poveikio visuomenės sveikatai.

 

 

gamtinei aplinkai ir kraštovaizdžiui

Tikimasi, kad įgyvendinti plano sprendiniai paskatins nacionalinių vandens turizmo trasų zonose (vandens telkinių pakrantėse) esančių lankytinų gamtos ir kultūros paveldo objektų aktyvesnę priežiūrą ir tvarkymą, suaktyvins aplinkos apsaugos ir kokybės gerinimo priemones: prisidės prie kraštovaizdžio, gamtos įvairovės, švarios gamtos išsaugojimo, tinkamos rekreacijai aplinkos ir infrastruktūros kūrimo.

 

 

žemės nuosavybei

 

Šiuo metu Lietuvoje vandens turizmo plėtra labai spartėja, todėl privačių iniciatyvų interesas vandens telkinių pakrantes pritaikyti vandens turizmui yra labai didelis. Kadangi sprendiniuose siūloma įrengti viešąją vandens turizmo infrastruktūrą prie valstybinių vandens telkinių, o numatoma veikla dažniausiai yra nesudėtingi (tarp jų laikini) statiniai, tai žemės tikslinė paskirtis neturėtų būti keičiama, nepriklausomai nuo to ar žemės sklypas privatus ar valstybinis. Tačiau, kai numatoma infrastruktūros plėtra saugomoje teritorijoje, sprendiniai turi būti derinami su saugomų teritorijų tvarkymo planais ir suinteresuotomis institucijomis. Bet kuriuo atveju žemės nuosavybės požiūriu realizuojant plano sprendinius gali pasireikšti trumpalaikės neigiamos socialinės pasekmės.

10.

Siūlomos alternatyvos poveikis: alternatyvos buvo įvertintos rengiant Nacionalinių vandens turizmo trasų specialiojo plano SPAV atrankos dokumentą. Techninių plano sprendinių alternatyvos nenumatomos.

teritorijos vystymo darnai ir (ar) planuojamai veiklos sričiai

 

 

ekonominei aplinkai

 

 

socialinei aplinkai

 

 

visuomenės sveikatai

 

 

gamtinei aplinkai ir kraštovaizdžiui

 

 

 

_________________

 

 

PRIEDAS 1.

 

SPRENDINIŲ ĮGYVENDINIMO PROGRAMA NACIONALINIŲ VANDENS TURIZMO TRASŲ TINKLO INFRASTRUKTŪROS ĮGYVENDINIMO 2008-2017 METŲ PROGRAMA

 

1.1. Bendrosios nuostatos

 

1. Nacionalinių vandens turizmo trasų tinklo infrastruktūros įgyvendinimo 2008-2017 metų programos (toliau vadinama – Programa) paskirtis – įvertinti Lietuvos vandens turizmo (aktyvaus poilsio) infrastruktūros plėtros tendencijas ir vadovaujantis nacionaliniais, regioniniais bei kitais turizmo sektoriaus strateginiais dokumentais, bei Nacionalinių vandens turizmo trasų specialiojo plano sprendiniais numatyti Lietuvos vandens turizmo infrastruktūros plėtros prioritetinius uždavinius ir priemones jiems įgyvendinti 2008-2017 metais.

2. Teisinį Programos pagrindą sudaro Lietuvos Respublikos turizmo įstatymas (Žin., 1998, Nr. 32-852; 2002, Nr. 123-5507; 2003, Nr. 114-5119; 2004, Nr. 156-5689; 2005, Nr. 888-3285), Lietuvos Respublikos Seimo 2002 m. lapkričio 12 d. nutarimas Nr. IX-1187 „Dėl valstybės ilgalaikės raidos strategijos“ (Žin., 2002, Nr. 113-5029), 2002 m. spalio 29 d. nutarimas Nr. IX-1154 „Dėl Lietuvos Respublikos teritorijos bendrojo plano“ (Žin., 2002, Nr. 110-4852), Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. balandžio 12 d. nutarimas Nr. 853 „Dėl Lietuvos ūkio (ekonomikos) plėtros iki 2015 metų ilgalaikės strategijos“ (Žin., 2002, Nr. 60-2424) ir 2002 m. spalio 29 d. nutarimas Nr. 1713 „Dėl Lietuvos kurortų plėtros koncepcijos“ (Žin., 2002, Nr. 104-4671), nei Nacionalinių vandens turizmo trasų specialusis planas.

3. Programa sukurta remiantis Valstybinio turizmo departamento prie Ūkio ministerijos (toliau vadinama – Valstybinis turizmo departamentas) užsakymu parengtu „Nacionalinių vandens turizmo trasų specialiuoju planu“. Šioje programoje pateikti Nacionalinių vandens turizmo trasų specialiojo plano teiginiai ir duomenys yra pagrįsti turizmo statistinės informacijos, turizmo informacijos centrų, savivaldybių administracijų pateiktais ir privačių turizmo paslaugų atstovų apklausų rezultatų duomenimis.

4. Nacionalinių vandens turizmo trasų tinklo infrastruktūros įgyvendinimo 2008-2011 metų programos įgyvendinimo priemonės pateikiamos Programos priede.

5. Programoje vartojamos turizmo sąvokos apibrėžtos Lietuvos Respublikos turizmo įstatyme (Žin., 1998, Nr. 32-852; 2002, Nr. 123-5507).

 

1.2. Aplinkos analizė

 

6. Lietuvos laivybos ir vandens turizmo plėtros koordinavimo, planavimo dokumentų ir finansavimo vertinimas:

6.1. Lietuvoje laivybos valdymas vykdomas dalyvaujant trims institucijoms: vidaus vandens keliuose – valstybinės ir vietinės reikšmės vidaus vandenų kelių būklės bei navigacijos įrenginių funkcionavimo kontrolę vykdo bei valstybinės reikšmės vidaus vandenų kelių struktūrą prižiūri, koordinuoja veiksmus rengiant ir įgyvendinant įvairius vidaus vandens kelių infrastruktūros plėtros projektus – VĮ Vidaus vandens kelių direkcija; vidaus vandenimis plaukiojančių vidaus vandenų transporto priemonių saugią laivybą užtikrina Vidaus vandenų laivybos Inspekcija; kitose upėse ir vidaus vandens telkiniuose laivyba nėra plėtojama. Atskirus projektus vandens turizmo srityje įgyvendino Valstybinis turizmo departamentas. Kai kuriuose vandens telkiniuose vandens turizmas yra aktyviai plėtojamas dalyvaujant privačioms iniciatyvoms (pvz.: Antalieptės mariose – UAB „Degesa“, Ūlos upėje – Ūlos krašto baidarių nuomotojų asociacija ir kiti).

6.2. Nacionalinio, regiono, rajono teritorijų specialiojo planavimo, t.y. turizmo ir rekreacijos schemų ir planų (projektų), rengimo, derinimo ir tvirtinimo tvarką reglamentuoja Turizmo ir rekreacijos schemų ir planų (projektų) rengimo taisyklės (Žin.,2004, Nr. 103-3814). Vadovaujantis šiomis taisyklėmis 2008 m. Valstybinio turizmo departamento užsakymu, įgyvendinant Nacionalinės turizmo plėtros 2003–2006 metų programos priemones, buvo parengtas Nacionalinių vandens turizmo trasų specialusis planas, kuriuo remiantis būtų siekiama plėtoti nacionalinių vandens turizmo trasų tinklą, skatinamas tausojantis aplinką turizmas ir aktyvus poilsis; skatinama atskirų regionų ekonominė ir socialinė raida aktyvinant turizmo veiklų ir paslaugų plėtrą rajonuose, racionaliau organizuojamas vandens turistų šalyje.

6.3. 2003–2006 metais Valstybinio turizmo departamento, Vidaus vandens kelių direkcijos, apskričių ir savivaldybių užsakymu parengta 11 galimybių studijų, susijusių su vandens turizmo plėtra. Pagal atliktą su vandens turizmu susijusių projektų analizę, didžiausias vandens turizmo potencialas ir infrastruktūros plėtra esamu laikotarpiu yra šiuose vandens telkiniuose: Nemune, pajūryje ir Kuršių mariose, Minijos žemupyje, Jūroje ir Dubysoje.

6.4. 2007 metais Valstybinis turizmo departamentas baigė įgyvendinti didžiausią, susijusį vandens turizmo plėtra, PHARE programos lėšomis finansuotą projektą „Nemuno turistinės trasos pilotinis infrastruktūros išvystymas“. Projekto vykdymo trukmė – 4 metai. Bendroji projekto vertė – 9,2 mln. Lt (PHARE lėšos sudaro 7,4 mln. Lt, nacionalinio bendro finansavimo lėšos – 1,8 mln. Lt. Šis projektas taip pat buvo įtrauktas į Valstybės investicijų programą ir finansuojamas valstybės biudžeto bei PHARE „Bendradarbiavimo abipus sienos“ programos lėšomis. Projektą sudarė trys pagrindinės veiklos – techninio projekto parengimas ir darbų konkursinės dokumentacijos parengimas, rinkodaros priemonės ir statybos darbai. Projektas apėmė dvylika savivaldybių (Šilutės, Jurbarko, Šakių, Kauno, Kaišiadorių, Varėnos, Prienų rajonų savivaldybės, Alytaus, Kauno miestų savivaldybės, Pagėgių, Birštono, Druskininkų savivaldybės), esančių Alytaus, Kauno, Marijampolės, Tauragės, Klaipėdos apskrityse. Iš viso Nemuno upės trasoje buvo parengti techniniai projektai 9 stacionarioms ir 17 mobiliųjų prieplaukų įrengti, tačiau galutiniame etape buvo pastatyta ir įrengta 6 stacionarios ir 12 mobiliųjų prieplaukų.

6.5. Perspektyviniam 2007–2013 metų laikotarpiui pagal Sanglaudos skatinimo veiksmų programos 1 prioriteto „Vietinė ir urbanistinė plėtra, kultūros paveldo ir gamtos išsaugojimas bei pritaikymas turizmo plėtrai“ 3 priemonių grupės „Ekologinio (pažintinio) turizmo, aktyvaus poilsio ir sveikatos gerinimo infrastruktūros kūrimas ir plėtra“ priemonę numatoma paskatinti viešosios turizmo infrastruktūros, skirtos ekologiniam (pažintiniam), aktyvaus poilsio turizmui ir sveikatos gerinimui, kūrimą ir plėtrą. Pagal šią veiklų grupę galės būti skiriama ES finansinė parama vandens turizmo trasų viešosios infrastruktūros projektams įgyvendinti.

7. Nacionalinių vandens turizmo trasų formavimo kriterijai:

7.1. Lietuva turi didelį gamtinį vandens turizmo potencialą, kurį sukuria vidaus vandens telkiniai bei gamtiniu požiūriu ypač vertingos saugomos teritorijos. Turistiniai infrastruktūros objektai prie vandens telkinių yra išsidėstę labai netolygiai, gausiausios ir patraukliausios vietos, vandens turistų vertinimu, yra saugomose teritorijose, todėl, rengiant specialųjį planą, ypač daug dėmesio buvo skirta saugomų teritorijų tvarkymo planų analizei numatomose trasose bei ekspediciniams tyrimams, kurių metu buvo vertinama, kur dažniausiai parkų administracijų bei savivaldybių specialistų dėka yra kuriamos naujos stovyklavietės, poilsiavietės bei atokvėpio vietos. Nemažu indėliu prie infrastruktūros gerinimo prisideda ir privatūs asmenys, tvarkantys vandens pakrantes bei savo sklypuose įrengiantys stovyklavietes ir kitas įlipimo ar išlipimo vietas. Tačiau esamos infrastruktūros dar nepakanka, todėl vandens turistas Lietuvoje dažniausiai turi minimalias komforto galimybes, bet išlaiko glaudų ryšį su gamtiniais ir kultūriniais ištekliais.

7.2. Formuojant nacionalinių vandens turizmo trasų tinklą atliktoje Lietuvos upių hidrologinėje analizėje buvo išskirti pagrindiniai hidrologiniai parametrai – svarbiausios potencialios turistinės trasos savybės: upės debitas, debito ir nuolydžio santykis; upės vagos nuolydis ir ruožo morfometrinis parametras – vingiuotumas. Analizėje pagal minėtus hidrologinius ir morfometrinius upių parametrus buvo išnagrinėtos – 373 upės.

7.3. Hidrologinėje vandens telkinių analizėje, parenkant potencialias vandens turizmo trasas, buvo vertinamas upių nuotėkio hidrologinio režimo charakteristikos: vidutinis kritulių kiekis; upių maitinimo tipai (sniego, lietaus ir požeminis (gruntinis)); vyraujančių dirvožemių dirvodarinės uolienos. Šie parametrai tiksliai leidžia nustatyti vandens kiekį analizuojamame maršrute ar regione sezono metu, t. y. remiantis šiais rodikliais, galima žinoti, kurios perspektyvinės vandens turizmo trasos vandens kiekis ypač priklauso nuo iškritusių kritulių gausos, o kuri upė yra daugiau papildoma požeminiu vandeniu ir pan.

7.4. Ekspedicijų metu buvo tiriamos hidrologinės analizės metu išrinktos upės ir kiti vandens telkiniai, kaip galimos potencialios vandens turizmo trasos ir tikslinama informacija, surinkta anketinių tyrimų, konsultacijų su ekspertais metu bei literatūriniai vandens maršrutų aprašai. Taip pat ekspedicijų metu buvo vertinama potencialių vandens turizmo trasų infrastruktūra, populiarumas, plaukimo galimybes ir pan., tikslinami trasų aprašai, atliekami esami geodeziniai vietovės matavimai, patikslinant patrauklių objektų lokalizaciją, esamos infrastruktūros vietą bei ieškant potencialios vietos reikalingai infrastruktūrai įrengti.

7.5. Galutinis vertinimo etapas nacionalinėms vandens turizmo trasoms parinkti specialiajame plane apėmė hidrologinės analizės ir ekspedicijų metu išrinktų potencialių vandens turizmo trasų vertinimą turistiniu požiūriu. Turistinio požiūrio analizė buvo grindžiama tokiais kriterijais: vandens turizmo trasų populiarumo, savivaldybių, TIC, regioninių ir nacionalinių parkų vandens turizmo plėtros projektų vykdymo; sezoniškumo, išskiriant ilgiausią sezoną turinčias vandens turizmo trasas; kultūrinio, gamtinio maršruto patrauklumo, galimų plaukiojimo priemonių rūšių (motorizuotų ir bemotorių) naudojimo telkiniuose galimybių vertinimu.

7.6. Pagal nustatytus potencialių vandens turizmo trasų tinklo hidrologinius, turistinio patrauklumo ir trasų tęstinumo kriterijus (detali analizė pateikiama Nacionalinių vandens turizmo trasų specialiojo plano esamos būklės ir koncepcijos ataskaitose) esamu laikotarpiu nacionalinėmis vandens turizmo trasomis yra: Dubysos upės turistinė trasa (ilgis 131 km), Jūros upės turistinė trasa (160 km), Merkio ir Ūlos upių (ilgis 195 km ir 65 km) turistinė trasa, Minijos upės turistinė trasa (204 km), Nemuno upės (su Ančia, Veisiejų ežerynu ir Nemuno delta) turistine trasa (preliminarus ilgis be Nemuno deltos 510 km), Neries upės turistinė trasa (230 km), Šventosios upės turistinė trasa (su Antalieptės mariomis ir Sartų ežeru, ilgis 250 km), Žeimenos upės, Aukštaitijos ežeryno, Dubingos ir Lakajos upių (ilgis 85 km, 55 km, 37 km ir 55 km) turistinė trasa.

8. Nacionalinių vandens turizmo trasų tinklą sudaro: turistinės vandens trasos (bendras ilgis 1977 km) bei viešoji turizmo infrastruktūra atitinkamos trasos įtakos zonoje. Įtakos zona, laikoma teritorija, apimanti po vieną kilometrą į abi puses nuo upės vagos. Ši zona svarbi tik dėl to, kad ji plaukiant vandens turizmo priemonėmis yra pėsčiomis pasiekiama nuo trasos. Todėl esant patraukliems turistiniams objektams šioje teritorijoje, jie galėtų būti lankomi vandens turistų. Visos, įvertintos turistinės trasos formuoja nuoseklų vandens turizmo trasų tinklą, apimantį Lietuvos regionus, sukuriant aktyvaus poilsio turizmo galimybes ne tik vietiniams, bet ir tarptautiniams turistams, taip pat skatinant privačias iniciatyvas ir investicijas į turizmo infrastruktūrą.

9. Nacionalinių vandens turizmo trasų infrastruktūrą sudaro turistinės trasos, poilsio ir nakvynės vietos (atokvėpio vietos, poilsiavietės, stovyklavietės, kempingai, automobilių stovėjimo vietos, prieplaukos), taip pat trasų ženklinimas vietovėje (stendai, ženklai) ir lankstinukuose, bukletuose ar kitoje padalomojoje medžiagoje.

9.1. Nacionalinių vandens turizmo trasų infrastruktūra yra skirstoma į tris kategorijas: esama, rekonstruotina, siūloma, t.y. esami objektai yra tie kurie jau yra įrengti vietovėje, bei patvirtinti teritorijų ar turizmo planavimo dokumentais; rekonstruotini – objektai, kuriems būtina rekonstrukcija (išplėtimas, arba statinių remontas, rekonstrukcija); siūlomi – vandens turizmo plėtrai ir patogioms poilsiavimo sąlygoms užtikrinti numatoma įrengti infrastruktūra.

 

1.3. Programos įgyvendinimo tikslas ir uždaviniai

 

10. Šios Programos įgyvendinimo tikslas – išplėsti vandens turizmo (aktyvaus poilsio) galimybes regionuose, kurios stiprintų regionų rekreacinį potencialą, skatintų turistų srauto augimą ir privataus sektoriaus iniciatyvų įgyvendinimą.

11. Šios Programos uždaviniai:

11.1. rekonstruoti ir pagerinti esamą infrastruktūrą nacionalinėse vandens turizmo trasose;

11.2. sukurti naujus viešosios turizmo infrastruktūros objektus nacionalinėse vandens turizmo trasose;

11.3. formuoti racionalesnę informacijos nacionalinėse vandens turizmo trasose sklaidą;

11.4. parengti ir įgyvendinti rinkodaros ir informacijos priemones, pristatančias nacionalines vandens turizmo trasas ir jų objektus Lietuvos ir pasaulio visuomenei.

 

1.4. Siekiami rezultatai ir vertinimo kriterijai

 

12. Įgyvendinus šioje Programoje numatytus uždavinius:

12.1. bus įrengta viešoji infrastruktūra ir sudarytos sąlygos aktyviai poilsiauti nacionalinėse vandens turizmo trasose;

12.2. bus sutvarkyta viešoji turizmo infrastruktūra;

12.3. daugės vietos ir užsienio turistų, poilsiautojų;

12.4. gerės Lietuvos -vandens turizmui patrauklios šalies – įvaizdis;

13. Šios Programos vertinimo kriterijai:

13.1 kiek gausėja poilsiautojų ir turistų, keliaujančių nacionalinėmis vandens turizmo trasomis (per metus vidutiniškai 5 procentais);

13.2. kiek sutvarkyta ar įrengta viešosios infrastruktūros objektų;

13.3. kiek nacionalinių vandens turizmo trasų objektuose atlikta statybos ir rekonstrukcijos darbų;

13.4. kiek parengta ir įgyvendinta rinkodaros bei informacijos priemonių.

 

1.5. Programos įgyvendinimas ir stebėsena

 

14. Šios Programos įgyvendinimo priemonės bus įgyvendinamos trimis etapais:

14.1. pirmasis etapas – 2008–2010 metai;

14.2. antrasis etapas – 2011–2013 metai;

14.3 trečiasis etapas – 2014–2017 metai.

15. Šios Programos įgyvendinimo stebėseną, vadovaudamiesi nustatyta tvarka, atliks Valstybinis turizmo departamentas.

16. Pirmasis prioritetas teikiamas nacionalinėms Jūros, Merkio ir Ūlos, Minijos, Neries, Šventosios, Ančios, Lakajos, Dubingos, Žeimenos, Dubysos upių bei Aukštaitijos ežeryno vandens turizmo trasoms, kadangi šiose trasose iki šiol buvo minimaliai plėtojama vandens turizmo infrastruktūra.

17. Antras prioritetas teikiamas Nemuno vandens turizmo trasos infrastruktūros įgyvendinimui, kadangi 2007 metais Valstybinis turizmo departamentas jau įgyvendino projektą „Nemuno turistinės trasos pilotinis infrastruktūros išvystymas“.

 

_________________

 

 

PRIEDAS 2.

 

PRELIMINARŪS PASIŪLYMAI NAKVYNĖS VIETŲ ĮRENGIMUI PRIE VANDENS TURIZMO TRASŲ.

 

(pav.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

_________________