LIETUVOS RESPUBLIKOS SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRO
Į S A K Y M A S
DĖL NUTEISTŲJŲ IR ASMENŲ, PALEISTŲ IŠ LAISVĖS ATĖMIMO VIETŲ, SOCIALINĖS REABILITACIJOS IR INTEGRACIJOS Į VISUOMENĘ PROJEKTŲ VERTINIMO KOMISIJOS SUDARYMO IR ATRANKOS KONKURSO 2005 METAIS NUOSTATŲ PATVIRTINIMO
2005 m. vasario 8 d. Nr. A1-37
Vilnius
Įgyvendindama Nuteistųjų ir asmenų, paleistų iš laisvės atėmimo vietų, socialinės adaptacijos 2004–2007 metų programos, patvirtintos Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1999 m. spalio 25 d. nutarimu Nr. 1179 (Žin., 1999, Nr. 91-2676; 2004, Nr. 23-709), 4.1 priemonę ir remdamasi 2005 metų Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto patvirtintų asignavimų paskirstymo pagal programas, patvirtinto Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2005 m. sausio 24 d. nutarimu Nr. 64 (Žin., 2005, Nr. 12-373), programai 1.2 „Užimtumo didinimas“ skirtais asignavimais:
1. Sudarau Nuteistųjų ir asmenų, paleistų iš laisvės atėmimo vietų, socialinės reabilitacijos ir integracijos į visuomenę projektų vertinimo komisiją:
Alfredas Nazarovas – Socialinės integracijos departamento direktorius (komisijos pirmininkas);
Danutė Akulavičienė – Nukentėjusių asmenų ir socialinės rizikos grupių skyriaus vedėjo pavaduotoja;
Vida Leonienė – Nukentėjusių asmenų ir socialinės rizikos grupių skyriaus vyriausioji specialistė (komisijos sekretorė);
Areta Miškinienė – Vaikų ir jaunimo skyriaus vedėjo pavaduotoja;
Audronė Mozūrienė – Socialinių įstaigų priežiūros ir audito departamento Socialinių programų monitoringo ir audito skyriaus vedėjo pavaduotoja;
Daina Urbonaitienė – Socialinio darbo ir socialinių paslaugų skyriaus vedėjo pavaduotoja.
2. Tvirtinu Nuteistųjų ir asmenų, paleistų iš laisvės atėmimo vietų, socialinės reabilitacijos ir integracijos į visuomenę projektų atrankos konkurso 2005 metais nuostatus (pridedama).
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos socialinės
apsaugos ir darbo ministro
2005 m. vasario 8 d. įsakymu Nr. A1-37
nuteistųjų ir asmenų, paleistų iš laisvės atėmimo vietų, socialinės reabilitacijos ir integracijos į visuomenę PROJEKTŲ ATRANKOS kONKURSO 2005 METAIS NUOSTATAI
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Nuteistųjų ir asmenų, paleistų iš laisvės atėmimo vietų, socialinės reabilitacijos ir integracijos į visuomenę projektų atrankos konkurso 2005 metais nuostatai (toliau – nuostatai) apibrėžia reikalavimus projektams, skirtiems Nuteistųjų ir asmenų, paleistų iš laisvės atėmimo vietų, socialinės reabilitacijos ir integracijos į visuomenę projektų atrankos konkursui (toliau – konkursas), nustato projektų prioritetus, dokumentų pateikimą konkursui, projektų vertinimą, finansavimo ir atsiskaitymo už gautų lėšų panaudojimą tvarką, projektų vykdymą ir kontrolę bei projektų vertinimo komisijos (toliau – komisija) darbo organizavimą.
2. Nuteistųjų ir asmenų, paleistų iš laisvės atėmimo vietų, socialinės reabilitacijos ir integracijos į visuomenę projektų (toliau – projektai) finansavimui 2005 metais konkursą Socialinės apsaugos ir darbo ministerija skelbia viešai internetiniame puslapyje www.socmin.lt, leidinyje „Informaciniai pranešimai“ ir viename iš pagrindinių Lietuvos dienraščių.
3. Šio konkurso tikslas – atrinkti projektus, kuriais bus siekiama suteikti socialinės bei psichologinės reabilitacijos paslaugas nuteistiesiems bei asmenims, paleistiems iš laisvės atėmimo vietų.
4. Konkurse turi teisę dalyvauti organizacijos, įstaigos, institucijos, dirbančios nuteistųjų ir asmenų, paleistų iš laisvės atėmimo vietų, socialinės bei psichologinės reabilitacijos srityje (toliau – projektų teikėjai).
5. Konkursui pateiktus projektus atrenka komisija, o sprendimą dėl projektų finansavimo priima Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos valstybės sekretorius.
II. PROJEKTAMS TEIKIAMI PRIORITETAI
8. Komisija teikia prioritetą projektams, kurie:
8.1. yra kompleksiniai, parengti ir vykdomi bendradarbiaujant su kitomis suinteresuotomis įstaigomis, institucijomis ir organizacijomis;
III. REIKALAVIMAI PROJEKTAMS
IV. DOKUMENTŲ PATEIKIMAS PROJEKTŲ KONKURSUI
10. Konkursui teikiamas projektas turi būti aprašomas užpildant paraišką dėl dalyvavimo Nuteistųjų ir asmenų, paleistų iš laisvės atėmimo vietų, socialinės reabilitacijos ir integracijos į visuomenę projektų atrankos konkurse (1 priedas) (toliau – paraiška).
11. Projektą parengia projekto vadovas. Paraiška turi būti pasirašyta projekto vadovo ir projekto teikėjo vadovo bei patvirtinta projekto teikėjo antspaudu.
12. Projekto teikėjas kartu su paraiška privalo pateikti šiuos priedus:
12.3. savivaldybės socialinių reikalų komiteto (jeigu komitetas neįsteigtas – jo funkciją atliekančio administracijos struktūrinio padalinio) rekomendaciją;
12.4. projekto vadovo ir asmens, atsakingo už projekto buhalterinę apskaitą, gyvenimo aprašymus (CV);
14. Projekto teikėjas privalo pateikti 2 (du) paraiškos ir tiek pat nuostatų 12 punkte nurodytų priedų egzempliorių ir 1 paraiškos įrašą kompiuterinėje laikmenoje (lanksčiame diskelyje arba kompaktiniame diske) užantspauduotame voke. Ant voko užrašyti „Nuteistųjų ir asmenų, paleistų iš laisvės atėmimo vietų, socialinės adaptacijos projektų konkursui“. Vokai gali būti siunčiami registruotu paštu arba įteikiami asmeniškai.
V. KOMISIJOS DARBO ORGANIZAVIMAS
15. Komisijos darbą organizuoja ir jai vadovauja komisijos pirmininkas, jo nesant – pirmininko įgaliotas kitas komisijos narys. Komisijos pirmininką ir sekretorių skiria socialinės apsaugos ir darbo ministras tvirtindamas komisijos sudėtį.
16. Komisijos darbo forma yra posėdžiai. Posėdžiai yra teisėti, kai juose dalyvauja ne mažiau kaip du trečdaliai komisijos narių.
17. Komisijos sprendimai priimami bendru sutarimu, o nesutarus – balsuojant, dalyvaujančių komisijos narių balsų dauguma. Kai komisijos narių balsai pasiskirsto po lygiai, lemiamą balsą turi komisijos pirmininko arba jo įgalioto komisijos nario balsas.
18. Komisijos sprendimai įforminami protokolu, kurį pasirašo komisijos posėdyje dalyvavę komisijos nariai.
VI. PROJEKTŲ ATRANKA
21. Komisijos nariai per 15 dienų nuo paskutinės nustatytos projektų pateikimo konkursui dienos raštu įvertina jiems priskirtus projektus, užpildydami projekto paraiškos vertinimo anketą (2 priedas).
22. Komisija siūlomus finansuoti projektus atrenka pagal nustatytus vertinimo kriterijus išvedusi kiekvieno projekto vidutinį balų vidurkį. Aukščiausias galimas projekto įvertinimas yra 80 balų.
24. Komisija šių nuostatų 17 punkte nustatyta tvarka iki 2005 m. balandžio 15 d. atrenka projektus – konkurso nugalėtojus ir pateikia ministerijos valstybės sekretoriui. Ministerijos valstybės sekretorius per 5 dienas priima sprendimą dėl projektų finansavimo.
VII. PROJEKTŲ FINANSAVIMAS, VYKDYMAS IR KONTROLĖ
26. Atrinktų projektų vykdytojai sudaro sutartis dėl projektų finansavimo su Socialinių įstaigų priežiūros ir audito departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – Departamentas).
27. Projektai finansuojami iš tikslinių valstybės biudžeto lėšų. Tinkamomis finansuoti laikomos šios išlaidos, susijusios su:
27.1. nuteistųjų ir asmenų, paleistų iš laisvės atėmimo vietų, socialine bei psichologine reabilitacija;
27.3. socialinių darbuotojų bei savanorių apmokymu dirbti su nuteistaisiais ir asmenimis, paleistais iš laisvės atėmimo vietų;
28. Projekto vykdytojui skirtos tikslinės valstybės biudžeto lėšos nenaudojamos pastatų rekonstrukcijai, kapitaliniam remontui, pagrindinėms priemonėms įsigyti, įsiskolinimams padengti ar investiciniams projektams finansuoti, darbuotojų etatams išlaikyti, patalpų arba išperkamajai nuomai.
29. Projekto vykdytojai privalo gautas tikslines valstybės biudžeto lėšas panaudoti tikslingai tik sutartyje nurodytai veiklai vykdyti.
30. Įgyvendindami projektą, projekto vykdytojai privalo:
30.1. kas ketvirtį teikti Departamentui lėšų panaudojimo pagal išlaidų sąmatą sąskaitą-faktūrą iki ketvirčio paskutinio mėnesio 29 d., ir projekto veiklos priemonių vykdymo ir biudžeto išlaidų sąmatos įvykdymo ataskaitas – iki kito ketvirčio pirmo mėnesio 5 d.;
30.3. jei projektų vykdytojas nevykdo arba netinkamai vykdo projekto įgyvendinimo finansavimo sutartimi prisiimtus įsipareigojimus, grąžinti Departamentui projektui įgyvendinti skirtas lėšas iki 2005 m. gruodžio 20 d.;
30.4. iki 2006 m. sausio 6 d. pateikti Departamentui metinę veiklos ir finansinę ataskaitas apie projekto įgyvendinimą.
Finansinėje ataskaitoje turi būti pateikti duomenys apie lėšų panaudojimą atitinkamoms reikmėms (darbo užmokesčiui, mitybai, komunalinėms išlaidoms, apgyvendinimui, buities ir higienos prekėms, drabužiams, medikamentams ir kt., socialinėms paslaugoms – psichologo, socialinio darbuotojo, teisininko, gydytojo konsultacijoms, transporto, ryšių išlaidoms, kvalifikacijos įsigijimui, perkvalifikavimui, darbo terapijai).
Veiklos ataskaitoje turi būti aprašyta: kokiam skaičiui asmenų buvo suteiktos paslaugos, projekto galutinis rezultatas, projekto tolesnio vykdymo galimybės, išvados ir pasiūlymai. Prie ataskaitos turi būti pridėti spaudos darbų (lankstinukų, brošiūrų, knygų, plakatų ir kt.) pavyzdžiai.
31. Departamentas projekto vykdytojams teikia visą reikalingą dalykinę ir metodinę pagalbą, susijusią su projekto įgyvendinimu.
32. Departamentas turi teisę tikrinti, ar finansavimą gavęs projekto vykdytojas laikosi sutartyje dėl projekto finansavimo ir atsiskaitymo tvarkos nustatytų įsipareigojimų, o prireikus turi teisę atlikti projekto įgyvendinimo ir skirtų tikslinių valstybės biudžeto lėšų panaudojimo vertinimą.
VIII. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
34. Pradėdami darbą komisijos nariai privalo pasirašyti:
34.1. konfidencialumo pasižadėjimą dėl konkurso informacijos konfidencialumo užtikrinimo, šios informacijos viešo neskelbimo ir neplatinimo;
35. Ministerijos valstybės sekretoriaus sprendimas gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.
______________
|
Nuteistųjų ir asmenų, paleistų iš laisvės atėmimo vietų, socialinės reabilitacijos ir integracijos į visuomenę projektų konkurso organizavimo 2005 metais nuostatų 1 priedas |
(Paraiškos dėl dalyvavimo Nuteistųjų ir asmenų, paleistų iš laisvės atėmimo vietų, socialinės reabilitacijos ir integracijos į visuomenę projektų atrankos konkurse forma)
________________________________________________________________
(paraišką teikiančios įstaigos, organizacijos, institucijos pavadinimas)
________________________________________________________________
(kodas, adresas, telefonas, faksas, e. paštas)
Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai
A. Vivulskio g. 11
LT-03610 Vilnius
PARAIŠKA
DĖL DALYVAVIMO NUTEISTŲJŲ IR ASMENŲ, PALEISTŲ IŠ LAISVĖS ATĖMIMO VIETŲ, SOCIALINĖS REABILITACIJOS IR INTEGRACIJOS Į VISUOMENĘ PROJEKTŲ ATRANKOS KONKURSE
_________________ Nr. ___________
(data)
1. Projekto pavadinimas
2. Informacija apie projekto teikėją Adresas Miestas ir pašto indeksas Telefonas (su tarpmiestiniu kodu) Faksas (su tarpmiestiniu kodu) Elektroninis paštas Interneto puslapis Banko rekvizitai (banko pavadinimas, adresas, kodas, sąskaitos numeris) |
3. Informacija apie projekto vadovą |
Vardas ir pavardė |
Darbovietės pavadinimas |
Pagrindinės pareigos |
Pareigos organizacijoje |
Darbovietės adresas |
Telefonas (su tarpmiestiniu kodu) |
Faksas (su tarpmiestiniu kodu) |
Elektroninis paštas |
4. Projekto įgyvendinimo partneriai |
Nurodykite projekto vykdymo partnerius (valstybės ar savivaldybės įstaigos, policijos komisariatai, nevyriausybinės organizacijos) ir rėmėjus (užsienio šalių fondai, privatūs asmenys) Glaustai apibrėžkite organizacijos/institucijos vaidmenį projekte |
Buveinės adresas |
Telefonas (su tarpmiestiniu kodu) |
Bendradarbiavimo statusas (bendradarbiavimo sutartis, susitarimas) |
5. Esama situacija (problemos išdėstymas) |
5.1. Problemos mastą nusakanti statistika. 5.2. Esami problemos sprendimo būdai. |
7. Projekto uždaviniai (specifiniai uždaviniai), kurie bus įgyvendinti siekiant projekto tikslo:
7.3.
Žmonių grupės, kuriai skirtas projektas apibūdinimas (socialinė grupė, asmenų skaičius, amžius).
8. Trumpas projekto veiklos planas (ne daugiau kaip 10 sakinių) |
8.1. Detalizuoti projekto vykdymo vietą. 8.2. Projekto vykdymo trukmė (nuo kada vykdomas, ar projektas tęstinis). 8.3. Projekto vykdymo veiksmų sąrašas (nuoseklus eigos aprašymas): |
Veiksmų sąrašas (planuojami atlikti darbai) |
Mėnuo |
Atsakingas vykdytojas |
Pastabos |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9. Įnašas į projektą |
9.1. Projekto įgyvendinimui 2005 m. iš viso reikia ___________ tūkst. Lt 9.2. Iš Nuteistųjų ir asmenų, paleistų iš laisvės atėmimo vietų, socialinės adaptacijos 2004–2007 metų programos prašoma skirti suma __________ tūkst. Lt 9.3. Iš savivaldybės biudžeto 2005 m. numatyta skirti suma___________ tūkst. Lt 9.4. Kitos lėšos________ tūkst. Lt |
10. Detalus paprastųjų lėšų, reikalingų projektui įgyvendinti, apibūdinimas (Nurodyti, kokioms veikloms yra prašomos skirti lėšos, kokia jų suma, nurodyti administracines išlaidas) |
||||
Kokioms veikloms prašoma lėšų |
Lėšos iš Nuteistųjų ir asmenų, paleistų iš laisvės atėmimo vietų, socialinės adaptacijos 2004–2007 metų programos, tūkst. Lt |
Savivaldybės lėšos, tūkst. Lt
|
Kiti finansavimo šaltiniai, tūkst. Lt
|
Iš viso 2005 metams, tūkst. Lt |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iš viso: |
|
|
|
|
11. Laukiami rezultatai
11.3. Projekto poveikio įvertinimas.
12. Projekto teikėjo disponuojami resursai 12.1. Projekto teikėjos aprašymas (įsteigimo data, teisinis statusas, vykdyti projektai ir jų pasiekti rezultatai, materialinė bazė, gaunama finansinė parama). 12.2. Projekto teikėjo turimos patalpos (jų teisinis statusas – valdo, naudoja, disponuoja nuosavybės ar patikėjimo teise, nuomos ar panaudos pagrindais). 12.3. Veiklos tęstinumą užtikrinantys resursai. |
13. Kita informacija apie projektą 13.1. Pagrindiniai projekto vykdytojai, jų kvalifikacija, išsilavinimas, darbo patirtis, pareigos. 13.2. Pasidalijimas patirtimi ir visuomenės informavimas. |
14. Prie paraiškos pridedami dokumentai ar jų patvirtintos kopijos 14.1. Registravimo pažymėjimas ir nuostatai (įstatai) ____ lapų. 14.2. Savivaldybės socialinių reikalų komiteto (jeigu komitetas neįsteigtas – jo funkciją atliekančio administracijos struktūrinio padalinio) rekomendacija ____ lapų. 14.3. Dokumentai, patvirtinantys patalpų priklausomumą ____ lapų. 14.4. Projekto vadovo ir asmens, atsakingo už projekto buhalterinę apskaitą, gyvenimo aprašymai ____ lapų. |
PASTABOS:
Prašome pateikti 2 paraiškos ir priedų egzempliorius ir 1 paraiškos įrašą kompiuterinėje laikmenoje (lanksčiame diskelyje arba kompaktiniame diske).
Ant voko nurodyti „Nuteistųjų ir asmenų, paleistų iš laisvės atėmimo vietų, socialinės adaptacijos projektų konkursui“.
Papildoma informacija teikiama Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Nukentėjusių asmenų ir socialinės rizikos grupių skyriuje, tel. (8~5) 266 42 20.
Projekto teikėjas
_____________________ _____________ ___________________
(pareigų pavadiniams) (parašas) (vardas ir pavardė)
A. V.
Projekto vadovas
_____________________ _______________ ___________________
(pareigų pavadiniams) (parašas) (vardas ir pavardė)
______________
|
Nuteistųjų ir asmenų, paleistų iš laisvės atėmimo vietų, socialinės reabilitacijos ir integracijos į visuomenę projektų konkurso organizavimo 2005 metais nuostatų 2 priedas |
Projekto vertinimo anketa
Projekto teikėjo pavadinimas ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Projekto pavadinimas ir sąlyginis projekto numeris -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Eil. Nr. |
Dalykinio vertinimo kriterijai |
Maksimalus galimų balų skaičius |
Rekomenduojamos balų ribos |
Įvertinu balais |
1. |
Projekto paraiškos atitikimas keliamus reikalavimus (projekto paraiška pateikta kvalifikuotai, pagal patvirtintą formą, yra reikalingos rekomendacijos ir kiti dokumentai) |
10 |
|
|
|
· atitinka reikalavimus · iš dalies atitinka · neatitinka |
|
8–10 3–7 0–2 |
|
2. |
Projekto vykdymas (nuoseklus ir gerai suplanuotas projekto vykdymo planas)
|
10 |
|
|
|
· nuoseklus ir išsamus · nedetalus, trūksta nuoseklumo · nėra plano |
|
6–10 0–5 nesvarstyti |
|
3. |
Biudžeto lėšų panaudojimo sąmata · pagrįstos ir gerai argumentuotos lėšos · prastas išlaidų pagrįstumas · nėra sąmatos |
10 |
6–10 1–5 nesvarstyti |
|
4. |
Kiti finansavimo šaltiniai i skiriama 30% ir daugiau i skiriama iki 30% i kitų finansavimo šaltinių nėra |
10 |
6–10 1–5 0 |
|
5. |
Projekto administravimo išlaidų dydis · iki 10 proc. visų projekto išlaidų · 10 – 18 proc. · daugiau negu 18 proc. |
10 |
8–10 2–7 nesvarstyti |
|
6. |
Projekte numatoma teikti paslaugas · laikinas apgyvendinimas, maitinimas, medicininės, psichologinės, socialinės paslaugos · išsilavinimo, specialybės įgijimo, įsidarbinimo problemų sprendimas · kitos specialios, papildomos paslaugos (neįgaliesiems, sergantiems ŽIV/AIDS ir kt.) |
20 |
(balai sumuojami) 6
8 6
|
|
7. |
Projekto vykdymo perspektyvumas ir tęstinumas · tęstinis, perspektyvus, apima asmenis iš atokesnių apskrities vietų · tęstinis, tačiau dėl taikomų įvairių apribojimų (tik moterims, tik vyrams, tik našlaičiams ir t. t.) nėra perspektyvus · nenumato tęstinumo, skirtas vienkartinės priemonės įgyvendinimui |
10 |
7–10
5–6
1–4 |
|
|
Bendra balų suma |
80 |
|
|
Komisijos nario pastabos (stipriosios ir silpnosios projekto pusės)
|
Išvada (pilnai, iš dalies finansuoti, nefinansuoti)
|