LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ
N U T A R I M A S
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VALSTYBINĖS AUGALŲ KARANTINO INSPEKCIJOS emblemos ir augalų karantino tarnybos
darbuotojų uniformų patvirtinimo
1992 m. liepos 22 d. Nr. 580
Vilnius
1. Patvirtinti Lietuvos Respublikos valstybinės augalų karantino inspekcijos emblemą ir augalų karantino tarnybos darbuotojų uniformas pagal aprašymą (pridedama).
2. Pavesti Žemės ūkio ministerijai nustatyti Lietuvos Respublikos valstybinės augalų karantino inspekcijos emblemos vartojimo, taip pat augalų karantino tarnybos darbuotojų uniformų išdavimo bei dėvėjimo tvarką.
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos Vyriausybės
1992 m. liepos 22 d. nutarimu Nr. 580
Lietuvos Respublikos valstybinės augalų karantino inspekcijos
emblema ir augalų karantino tarnybos darbuotojų uniformos
Augalų karantino emblema
1. Lietuvos Respublikos valstybinės augalų karantino inspekcijos emblema – tai šios inspekcijos skiriamasis ženklas. Emblema yra ovalo formos. Ovalo laukas raudonos spalvos. Jo centre – sukryžiuoti linų ir javų pėdai, apipinti dviejų gyvačių, o viršutinėje dalyje – dobilo lapas. Nurodyti atributai, taip pat ir užrašas „Augalų karantinas“ yra sidabro spalvos.
Augalų karantino tarnybos darbuotojų uniformos
2. Kostiumas (vyrų – su kelnėmis, moterų – su sijonu) siuvamas iš vilnonio arba pusvilnonio tamsiai mėlynos spalvos audinio. Švarkas – pusiau prigludusio silueto, vienaeilis, užsegamas priekyje, su angliško stiliaus apykakle ir antpečiais. Rankovių apačioje ties klostele įsiūta po tris sagas. Visos sagos metalizuotos.
Galvos apdangalas – kepurė su snapeliu ir kokarda (moterų – beretė arba skrybėlaitė su kokarda). Kepurės spalva – kaip ir kostiumo, marškiniai melsvai pilki (su antpečiais), kaklaraištis rusvai rausvas, batai juodi.
3. Vasarinis kostiumas (vyrų – su kelnėmis, moterų – su sijonu) siuvamas iš pilkos spalvos medvilninio su sintetika audinio. Švarkas – pusiau prigludusio sportinio stiliaus, vienaeilis, užsegamas priekyje, su angliško stiliaus apykakle ir antpečiais. Švarko priekyje yra keturios uždėtinės kišenės. Sagos metalizuotos. Moteriško švarko rankovės su rankogaliais, švarkas sujuosiamas diržu.
Galvos apdangalas – kepurė su snapeliu. Moterys nešioja beretę arba skrybėlaitę. Kepurės spalva – kaip ir kostiumo, marškiniai melsvai pilki (su antpečiais), kaklaraištis rusvai rausvas, batai juodi.
4. Apsiaustas (vyrų ir moterų), siuvamas iš tamsiai mėlyno sintetinio audinio, – tiesaus silueto, dvieilis, užsegamas priekyje, su angliško kirpimo apykakle ir antpečiais. Kapišonas prisegamas, diržas su sagtimi, sagos metalizuotos.
Galvos apdangalas – kepurė su snapeliu. Moterys nešioja beretę arba skrybėlaitę.
5. Žieminė striukė (skiriama vyrams), siuvama iš tamsiai mėlyno sintetinio audinio – tiesaus silueto, vienaeilė, su antpečiais, pamušalas dirbtinio arba natūralaus kailio. Apykaklė (kailinė) ir kapišonas prisegami. Kepurė iš striukės arba kostiuminio audinio su dirbtinio kailio detalėmis.
6. Žieminis paltas (skiriamas moterims), siuvamas iš sintetinio tamsiai mėlyno audinio, – tiesaus sportinio silueto, vienaeilis, su antpečiais. Priekyje – įleistos kišenės, per liemenį – dviejų eilių guma, pamušalas – dirbtinio arba natūralaus kailio, apykaklė (kailinė) ir kapišonas prisegami. Kepurė iš paltinio audinio.
7. Žieminis paltas (vyrų ir moterų), siuvamas iš vilnonio lygaus tamsiai mėlynos spalvos audinio, – tiesaus silueto, dvieilis, su kailine apykakle. Priekyje ir nugaroje – figūrinė petinė, nuo kurios priekyje eina dvi išilginės siūlės su įleistomis kišenėmis. Pamušalas iš vatino. Prie palto nešiojamas pilkas šalikas. Kepurė kailinė arba medžiaginė su detalėmis iš kailio. Moteriška skrybėlaitė iš fetro („Tok“ tipo).