LIETUVOS RESPUBLIKOS SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRĖS

 

Į S A K Y M A S

DĖL BENDRŲJŲ REIKALAVIMŲ STACIONARIOMS SOCIALINĖS GLOBOS ĮSTAIGOMS PATVIRTINIMO

 

1999 m. vasario 23 d. Nr. 20

Vilnius

 

 

Vykdydama Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatymą bei siekdama gerinti socialinės globos įstaigų darbo efektyvumą ir užtikrinti šių įstaigų gyventojams teikiamų paslaugų kokybę,

1. Tvirtinu Bendruosius reikalavimus stacionarioms socialinės globos įstaigoms (pridedama).

2. Laikau netekusiais galios:

2.1. Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ministerijos ir Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos 1992 m. rugpjūčio 21 d. patvirtintą Invalidų ir senelių apgyvendinimo socialinės globos įstaigose tvarką (Nr. 12-1452);

2.2. Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos 1995 m. lapkričio 10 d. įsakymą Nr. 124 „Dėl socialinės globos įstaigų (pensionatų) darbuotojų etatų laikinųjų normatyvų“;

2.3. Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos 1997 m. kovo 21 d. įsakymą Nr. 33 „Dėl lėšų, gautų už gyvenimą pensionate, naudojimo tvarkos patvirtinimo“.

3. Įsakymo vykdymo kontrolę pavedu Socialinių įstaigų priežiūros ir audito departamento direktoriui A. Keršuliui.

 

 

SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRĖ                                    IRENA DEGUTIENĖ


 

PATVIRTINTA

socialinės apsaugos ir darbo ministrės

1999 m. vasario 23 d. įsakymu Nr. 20

 

BENDRIEJI REIKALAVIMAI STACIONARIOMS SOCIALINĖS GLOBOS ĮSTAIGOMS

 

I. Taikymo sritis

 

Bendrieji reikalavimai stacionarioms socialinės globos įstaigoms (toliau – Reikalavimai) privalomi iš valstybės biudžeto finansuojamoms ir rekomenduojami kitoms stacionarioms socialinės globos įstaigoms:

1. Senelių globos namams, pensionatams, skirtiems senų žmonių laikinam ar nuolatiniam gyvenimui, kai jie patys savimi negali pasirūpinti ir jiems reikalinga pastovi globa, slauga ir reabilitacijos paslaugos.

2. Globos įstaigoms, globojančioms negalią turinčius žmones, kuriems būtina priežiūra, slauga ir kurie negali gyventi savo namuose ar savarankiškai.

3. Vaikų globos namams, pensionatams, skirtiems vaikų su proto negalia laikinam ar nuolatiniam gyvenimui, kai jie yra našlaičiai, likę be tėvų globos ar dėl susidariusių aplinkybių negali gyventi savo namuose ar savarankiškai.

 

II. Bendrosios nuostatos

 

4. Reikalavimų tikslas yra užtikrinti vienodas minimalias sąlygas skirtingo pavaldumo socialinės globos įstaigose gyvenantiems asmenims, reglamentuoti stacionarių globos įstaigų veiklą, apibrėžti minimalius reikalavimus teikiamoms paslaugoms, efektyviau organizuoti įstaigos darbą ir užtikrinti globos įstaigų gyventojų bei darbuotojų teises ir pareigas. Pagrindą šiems reikalavimams sudaro Lietuvos Respublikos teisiniai aktai bei norminiai dokumentai.

5. Reikalavimai turi būti juridiškai įteisinti ir paskelbti, kad globos įstaigos galėtų su jais susipažinti.

6. Reikalavimų laikymąsi kontroliuoja globos įstaigos steigėjas bei Socialinių įstaigų priežiūros ir audito departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

 

III. Globos įstaigoms ir jų veiklai keliami reikalavimai

 

7. Vadovavimas ir veiklos organizavimas. Globos įstaiga savo veiklą organizuoja, vadovaudamasi steigėjo patvirtintais globos įstaigos nuostatais. Kiekvienai globos įstaigai ir jos struktūriniams padaliniams turi būti suformuluoti konkretūs tikslai ir uždaviniai. Gyventojams turi būti sudaromos galimybės patiems dalyvauti įstaigos gyvenime ir valdyme, vystyti savo sugebėjimus, reikšti savo teises.

Už globos įstaigos darbą atsako globos įstaigos vadovas, pavesdamas užduotis kiekvienai struktūrai. Personalas ir įstaigos gyventojai turi būti supažindinti su įstaigos darbo tikslais, taisyklėmis, darbo metodais, savo teisėmis ir pareigomis. Visa globos įstaigos veikla, susijusi su jos gyventojais, turi atsispindėti atitinkamuose dokumentuose (individualiuose planuose, sveikatos priežiūros, slaugos dokumentuose).

8. Personalas. Globos įstaigų darbuotojų skaičius planuojamas remiantis etatų normatyvais (1-3 priedai), kurie 1999 metais galioja atsižvelgiant į patvirtintus biudžeto asignavimus. Nuo 2000 metų darbuotojų skaičius turi būti planuojamas vadovaujantis normatyvais, esančiais šiuose prieduose. Darbuotojai privalo turėti reikiamą išsimokslinimą, kvalifikaciją ar licenciją pavestiems uždaviniams atlikti. Kiekvienam darbuotojui turi būti parengta pareiginė instrukcija. Ateityje įstaiga turi siekti, kad administracijos ir ūkio personalas sudarytų ne daugiau kaip 30 proc. bendro personalo skaičiaus. Globos įstaigos vadovas turi sudaryti sąlygas nuolat tobulinti darbuotojų profesinį bei kvalifikacinį pasirengimą.

9. Teikiamų paslaugų kokybė. Stacionarios globos įstaigos paskirtis yra sudaryti žmogui kiek galima palankesnes sąlygas ir užtikrinti globos reikalingiems žmonėms kiek įmanoma kokybiškesnį gyvenimą, skatinti jų sugebėjimą pasirūpinti savimi ir integruotis į visuomenę. Stacionariose globos įstaigose gyventojams yra teikiamos socialinio darbo, psichologinės, kultūrinės, sporto, sveikatos priežiūros, švietimo bei ugdymo, religinės ir kitos paslaugos. Atskirų tipų globos įstaigose (pagal teikiamų paslaugų specifiką) turi gyventi asmenys, kurių poreikis paslaugoms atitinka tos įstaigos tipą. Įstaigos gyventojai turi gauti kokybiškas bazines paslaugas be papildomo apmokėjimo. Lėšos, gautos iš gyventojų už gyvenimą globos įstaigoje, paskirstomos pagal patvirtintą tvarką (4 priedas). Įstaiga privalo turėti teikiamų bazinių ir papildomų paslaugų sąrašą, kuris kiekvienais metais turi būti peržiūrimas ir tobulinamas.

10. Minimalūs reikalavimai globos įstaigos pastatams ir aplinkai. Kiekviena įstaiga turi užtikrinti savo gyventojams saugią ir kokybišką aplinką, atitinkančią jų poreikius (5 priedas). Įstaiga turi turėti įrangą, kompensacinę ir pagalbinę techniką, reikalingą gyventojams su negalia kiek galima savarankiškiau apsitarnauti.

 

IV. Paskirstymo ir priėmimo į globos įstaigas tvarka

 

Kiekviena įstaiga turi turėti aiškiai nustatytą savo klientų kontingentą (amžius, negalios forma), rašytines taisykles apie gyventojų priėmimą, išvykimą iš globos įstaigos (6 priedas). Gyventojas turi gauti išsamią informaciją apie globos įstaigos veiklą, paslaugas, kliento teises, atsakomybę bei pareigas, būti supažindintas su vidaus darbo taisyklėmis ir reikalavimais.

Kadangi ne visose apskrityse yra iš valstybės biudžeto finansuojamos senelių globos įstaigos ir įstaigos, globojančios negalią turinčius žmones, 7–8 prieduose nurodyta, kokias apskritis aptarnauja kiekviena įstaiga.

 

____________________


 

1 priedas

 

Įstaigų, globojančių negalią turinčius žmones, etatų normatyvai

 

Pareigų pavadinimas

Etatų skaičius pagal vietų skaičių

iki 50

50–100

100–200

per 200

VALDYMO PERSONALAS

Direktorius

1

1

1

1

Direktoriaus pavaduotojas

*

*

*

*

Direktoriaus pavaduotojas ūkio reikalams

 

 

1

1

Vyriausiasis buhalteris (finansininkas)

1

1

1

1

Vyresnysis buhalteris

 

 

 

1

Buhalteris

0,5

1

1

2

Ekonomistas

 

 

1

1

Sekretorė- kadrų inspektorė

0,5

1

1

1

Inžinierius

0,5

1

1

1

Energetikas

 

 

 

1

UGDYMO, GLOBOS IR SVEIKATOS PRIEŽIŪROS PERSONALAS

 

 

 

 

 

 

 

 

Socialinės ir medicininės reabilitacijos vadovas

1

1

1

1

Psichologas

0,5

0,5

1

1

Socialinio darbo personalas

 

 

 

 

Vyriausiasis socialinis darbuotojas

 

0,5

1

1

Socialinis darbuotojas (įvairios specializacijos)

*

*

*

*

Socialinio darbuotojo padėjėjas (globos darbuotojas)

*

*

*

*

Sveikatos priežiūros personalas

 

 

 

 

Gydytojai

*

*

*

*

Vyriausioji slaugytoja

1

1

1

1

Slaugytoja

*

*

*

*

Dietistė

0,5

0,5

1

1

Kineziterapeutas

 

0,5

1

1

Masažistas

0,5

1

1

1

APTARNAVIMO IR ŪKIO PERSONALAS

 

 

 

 

Buities sektoriaus vadovas*

1

1

1

1

Vyresnysis sandėlininkas

 

 

1

1

Sandėlininkas

 

1

 

1

Siuvėja

*

*

*

*

Batsiuvys

*

*

*

*

Kirpėjas

*

*

*

*

Skalbėjos

*

*

*

*

Vairuotojas

*

*

*

*

Vyriausioji virėja

1

1

1

1

Virėjos*

2

3

4

5

Virtuvės darbininkės

*

*

*

*

Liftininkas

*

*

*

*

Valymo įrengimų laborantas

*

*

*

*

Valymo įrengimų operatorius

*

*

*

*

Pastatų ir įrenginių priežiūros bei pagalbiniai darbininkai

*

*

*

*

Katilinės darbuotojai

*

*

*

*

Valytoja

*

*

*

*

Kiemsargis

*

*

*

*

Apželdintojas-sodininkas

*

*

*

*

Sargas – budėtojas

2

2

4

4

 

Pastabos:

* Etatų skaičius priklauso nuo gyventojų skaičiaus.

1. Direktoriaus pavaduotojas – 1 etatinis vienetas esant daugiau kaip 300 gyventojų.

2. Socialinės ir medicininės reabilitacijos vadovas – 1 etatinis vienetas iki 300 gyventojų.

3. Socialinis darbuotojas (įvairios specializacijos) – 1 etatinis vienetas 25 gyventojams.

4. Socialinio darbuotojo padėjėjas (globos darbuotojas) – 1 etatinis vienetas 5 gyventojams.

5. Gydytojas – 1 etatinis vienetas 150 gyventojų.

6. Slaugytoja – 1 etatinis vienetas 30 gyventojų.

7. Buities sektoriaus vadovas – 2 etatiniai vienetai nuo 300 iki 400 gyventojų ir 3 etatiniai vienetai, kai yra daugiau kaip 400 gyventojų.

8. Siuvėja – 1 etatinis vienetas 150 gyventojų.

9. Batsiuvys – 0,5 etatinio vieneto iki 200 gyventojų, 1 etatinis vienetas, kai yra daugiau kaip 200 gyventojų.

10. Kirpėjas – 0,5 etatinio vieneto iki 200 gyventojų, 1 etatinis vienetas, kai yra daugiau kaip 200 gyventojų, 2 etatiniai vienetai, kai yra daugiau kaip 400 gyventojų.

11. Skalbėjos – 1 etatinis vienetas 100 gyventojų, jei yra skalbykla.

12. Vairuotojas – 2 etatiniai vienetai iki 150 gyventojų, 3 etatiniai vienetai nuo 150 iki 300 gyventojų, 4 etatiniai vienetai, kai yra daugiau kaip 300 gyventojų.

13. Virėja – 6 etatiniai vienetai nuo 300 iki 400 gyventojų, 7 etatiniai vienetai, esant daugiau kaip 400 gyventojų.

14. Virtuvės darbininkės – 1 etatinis vienetas 40 gyventojų.

15. Liftininkas – iki 2 etatinių vienetų pastatui, kuriame yra liftas.

16. Valymo įrenginių laborantas – iki 1 etatinio vieneto, jei yra valymo įrenginiai ir laborantas atlieka tyrimus globos įstaigoje.

17. Valymo įrenginių operatorius – iki 4 etatinių vienetų, jei yra valymo įrenginiai, atsižvelgiant į darbų apimtį.

18. Pastatų ir įrenginių priežiūros bei pagalbiniai darbininkai – 4 etatiniai vienetai iki 150 gyventojų, 5 etatiniai vienetai nuo 150 iki 300 gyventojų, 7 etatiniai vienetai nuo 300 iki 400 gyventojų, 9 etatiniai vienetai, kai yra daugiau kaip 400 gyventojų.

19. Valytoja – 1 etatinis vienetas 600 kv. m.

20. Kiemsargis – 1 etatinis vienetas 2000 kv. m.

21. Apželdintojas-sodininkas – 0,5 etatinio vieneto iki 1 ha ir 1 etatinis vienetas daugiau negu 1 ha vaiskrūmių, vaismedžių, želdinių, gėlynų bei žaliųjų vejų priežiūrai.

Globos įstaigų filialams – aptarnavimo ir ūkio personalo normatyvai skaičiuojami pagal gyventojų tuose filialuose skaičių.

______________


 

2 priedas

 

Globos ir rūpybos įstaigų vaikams etatų normatyvai

 

Pareigų pavadinimas

Etatų skaičius pagal vietų skaičių

 

iki 50

50–100

100–200

per 200

VALDYMO PERSONALAS

 

 

 

 

Direktorius

1

1

1

1

Direktoriaus pavaduotojas

1

1

1

2

Direktoriaus pavaduotojas ūkio reikalams

 

 

1

1

Vyriausiasis buhalteris (finansininkas)

1

1

1

1

Vyresnysis buhalteris

 

 

 

1

Buhalteris

0,5

1

1

2

Ekonomistas

 

 

1

1

Sekretorė – kadrų inspektorė

0,5

1

1

1

Inžinierius

0,5

1

1

1

Energetikas

 

 

 

1

UGDYMO, GLOBOS IR SVEIKATOS PRIEŽIŪROS

 

 

 

 

PERSONALAS

 

 

 

 

Pedagogai

 

 

 

 

Vyriausiasis specialusis pedagogas

1

1

1

1

Specialusis pedagogas (mokytojas)

*

*

*

*

Socialinis pedagogas (auklėtojas)

*

*

*

*

Psichologas

1

1

1

1

Socialinio darbo personalas

 

 

 

 

Vyriausiasis socialinis darbuotojas

1

1

1

1

Socialinis darbuotojas (įvairios specializacijos)

*

*

*

*

Socialinio darbuotojo padėjėjas (globos darbuotojas)

*

*

*

*

Sveikatos priežiūros personalas

 

 

 

 

Gydytojai

*

*

*

*

Vyriausioji slaugytoja

1

1

1

1

Slaugytoja

*

*

*

*

Dietistė

0,5

1

1

1

Kineziterapeutas

0,5

1

1

2

Masažistas

1

1

1

2

APTARNAVIMO IR ŪKIO PERSONALAS

 

 

 

 

Buities sektoriaus vadovas

1

1

1

2

Vyresnysis sandėlininkas

 

 

1

1

Sandėlininkas

 

1

 

1

Siuvėja

*

*

*

*

Batsiuvys

*

*

*

*

Kirpėjas

*

*

*

*

Skalbėjos

*

*

*

*

Vairuotojas

*

*

*

*

Vyriausioji virėja

1

1

1

1

Virėjos

2

3

4

5

Virtuvės darbininkės

*

*

*

*

Liftininkas

*

*

*

*

Valymo įrengimų laborantas

*

*

*

*

Valymo įrengimų operatorius

*

*

*

*

Pastatų ir įrenginių priežiūros bei pagalbiniai darbininkai

*

*

*

*

Katilinės darbuotojai

*

*

*

*

Valytoja

*

*

*

*

Kiemsargis

*

*

*

*

Apželdintojas-sodininkas

*

*

*

*

Sargas – budėtojas

2

2

4

4

 

Pastabos:

* Etatų skaičius priklauso nuo gyventojų skaičiaus.

1. Specialusis pedagogas (mokytojas) – 1 etatinis vienetas 7 vaikams.

2. Socialinis pedagogas (auklėtojas) – 1 etatinis vienetas 7 vaikams.

3. Socialinis darbuotojas (įvairios specializacijos) – 1 etatinis vienetas 30 vaikų.

4. Socialinio darbuotojo padėjėjas (globos darbuotojas) – 1 etatinis vienetas 3 vaikams.

5. Gydytojas – 1 etatinis vienetas 100 vaikų.

6. Slaugytoja – 1 etatinis vienetas 30 vaikų.

7. Siuvėja – 1 etatinis vienetas 150 vaikų.

8. Batsiuvys – 0,5 etatinio vieneto iki 200 vaikų, 1 etatinis vienetas, kai yra daugiau kaip 200 vaikų.

9. Kirpėjas – 0,5 etatinio vieneto iki 200 vaikų, 1 etatinis vienetas, kai yra daugiau kaip 200 vaikų.

10. Skalbėjos – 2 etatiniai vienetai 100 vaikų, jei yra skalbykla.

11. Vairuotojas – 2 etatiniai vienetai iki 150 vaikų, 3 etatiniai vienetai nuo 150 iki 300 vaikų, 4 etatiniai vienetai, kai yra daugiau kaip 300 vaikų.

12. Virtuvės darbininkės – 1 etatinis vienetas 30 vaikų.

13. Liftininkas – iki 2 etatinių vienetų pastatui, kuriame yra liftas.

14. Valymo įrenginių laborantas – iki 1 etatinio vieneto, jei yra valymo įrenginiai ir laborantas atlieka tyrimus globos įstaigoje.

15. Valymo įrenginių operatorius – iki 4 etatinių vienetų, jei yra valymo įrenginiai, atsižvelgiant į darbų apimtį.

16. Pastatų ir įrenginių priežiūros bei pagalbiniai darbininkai – 4 etatiniai vienetai iki 150 vaikų, 5 etatiniai vienetai nuo 150 iki 300 vaikų.

17. Valytoja – 1 etatinis vienetas 600 kv. m.

18. Kiemsargis – 1 etatinis vienetas 2000 kv. m.

19. Apželdintojas-sodininkas – 0,5 etatinio vieneto iki 1 ha ir 1 etatinis vienetas daugiau negu 1 ha vaiskrūmių, vaismedžių, želdinių, gėlynų bei žaliųjų vejų priežiūrai.

Globos įstaigų filialams – aptarnavimo ir ūkio personalo normatyvai skaičiuojami pagal gyventojų tuose filialuose skaičių.

______________


 

3 priedas

 

Senelių globos namų etatų normatyvai

 

Pareigų pavadinimas

Etatų skaičius pagal vietų skaičių

iki 50

50–100

100–200

per 200

VALDYMO PERSONALAS

 

 

 

 

Direktorius

1

1

1

1

Direktoriaus pavaduotojas

 

 

1

1

Vyriausiasis buhalteris (finansininkas)

1

1

1

1

Vyresnysis buhalteris

 

 

 

1

Buhalteris

0,5

1

1

2

Ekonomistas

 

 

1

1

Sekretorė- kadrų inspektorė

0,5

1

1

1

Inžinierius

0,5

1

1

1

Energetikas

 

 

 

1

UGDYMO, GLOBOS IR SVEIKATOS PRIEŽIŪROS

 

 

 

 

PERSONALAS

 

 

 

 

Socialinės ir medicininės reabilitacijos vadovas

1

1

1

1

Psichologas

0,5

0,5

1

1

Socialinio darbo personalas

 

 

 

 

Vyriausiasis socialinis darbuotojas

 

0,5

1

1

Socialinis darbuotojas (įvairios specializacijos)

*

*

*

*

Socialinio darbuotojo padėjėjas (globos darbuotojas)

*

*

*

*

Sveikatos priežiūros personalas

 

 

 

 

Gydytojai

*

*

*

*

Vyriausioji slaugytoja

1

1

1

1

Slaugytoja

*

*

*

*

Dietistė

0,5

0,5

1

1

Kineziterapeutas

 

0,5

1

1

Masažistas

0,5

1

1

1

APTARNAVIMO IR ŪKIO PERSONALAS

 

 

 

 

Buities sektoriaus vadovas*

1

1

1

1

Vyresnysis sandėlininkas

 

 

1

1

Sandėlininkas

 

1

 

1

Siuvėja

*

*

*

*

Batsiuvys

*

*

*

*

Kirpėjas

*

*

*

*

Skalbėjos

*

*

*

*

Vairuotojas

*

*

*

*

Vyriausioji virėja

1

1

1

1

Virėjos*

2

3

4

5

Virtuvės darbininkės

*

*

*

*

Liftininkas

*

*

*

*

Valymo įrengimų laborantas

*

*

*

*

Valymo įrengimų operatorius

*

*

*

*

Pastatų ir įrenginių priežiūros bei pagalbiniai darbininkai

*

*

*

*

Katilinės darbuotojai

*

*

*

*

Valytoja

*

*

*

*

Kiemsargis

*

*

*

*

Apželdintojas-sodininkas

*

*

*

*

Sargas – budėtojas

2

2

4

4

 

Pastabos:

1. Socialinis darbuotojas (įvairios specializacijos) – 1 etatinis vienetas 25 gyventojams.

2. Socialinio darbuotojo padėjėjas (globos darbuotojas) – 1 etatinis vienetas 6 gyventojams.

3. Gydytojas – 1 etatinis vienetas 200 gyventojų.

4. Slaugytoja – 1 etatinis vienetas 30 gyventojų.

5. Buities sektoriaus vadovas – 2 etatiniai vienetai nuo 300 iki 400 gyventojų ir 3 etatiniai vienetai, kai yra daugiau kaip 400 gyventojų.

6. Siuvėja – 1 etatinis vienetas 150 gyventojų.

7. Batsiuvys – 0,5 etatinio vieneto iki 200 gyventojų, 1 etatinis vienetas, kai yra daugiau kaip 200 gyventojų.

8. Kirpėjas – 0,5 etatinio vieneto iki 200 gyventojų, 1 etatinis vienetas, kai yra daugiau kaip 200 gyventojų, 2 etatiniai vienetai, kai yra daugiau kaip 400 gyventojų.

9. Skalbėjos – 1 etatinis vienetas 100 gyventojų, jei yra skalbykla.

10. Vairuotojas – 2 etatiniai vienetai iki 150 gyventojų, 3 etatiniai vienetai nuo 150 iki 300 gyventojų, 4 etatiniai vienetai, kai yra daugiau kaip 300 gyventojų.

11. Virėja – 6 etatiniai vienetai nuo 300 iki 400 gyventojų ir 7 etatiniai vienetai, kai yra daugiau kaip 400 gyventojų.

12. Virtuvės darbininkės – 1 etatinis vienetas 40 gyventojų.

13. Liftininkas – iki 2 etatinių vienetų pastatui, kuriame yra liftas.

14. Valymo įrenginių laborantas – iki 1 etatinio vieneto, jei yra valymo įrenginiai ir laborantas atlieka tyrimus globos įstaigoje.

15. Valymo įrenginių operatorius – iki 4 etatinių vienetų, jei yra valymo įrenginiai, atsižvelgiant į darbų apimtį.

16. Pastatų ir įrenginių priežiūros bei pagalbiniai darbininkai – 4 etatiniai vienetai iki 150 gyventojų, 5 etatiniai vienetai nuo 150 iki 300 gyventojų, 7 etatiniai vienetai nuo 300 iki 400 gyventojų ir 9 etatiniai vienetai, kai daugiau kaip 400 gyventojų.

17. Valytoja – 1 etatinis vienetas 600 kv. m.

18. Kiemsargis – 1 etatinis vienetas 2000 kv. m.

19. Apželdintojas-sodininkas – 0,5 etatinio vieneto iki 1 ha ir 1 etatinis vienetas daugiau negu 1 ha vaiskrūmių, vaismedžių, želdinių, gėlynų bei žaliųjų vejų priežiūrai.

Globos įstaigų filialams – aptarnavimo ir ūkio personalo normatyvai skaičiuojami pagal gyventojų tuose filialuose skaičių.

______________


 

4 priedas

 

Lėšų, gautų už gyvenimą socialinės globos įstaigose, apskaita ir naudojimo tvarka

 

1. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1998 01 29 nutarimu Nr. 111 „Dėl apmokėjimo už socialines paslaugas principų ir tvarkos patvirtinimo“, lėšas, gautas iš gyventojų už gyvenimą stacionariose socialinės globos įstaigose, patvirtinti šia tvarka:

 

Straipsnio

kodas

Išlaidų pavadinimas

Dydis

procentais

Pastabos

 

Paprastosios išlaidos

90

 

 

1.01.1.01

Darbo užmokestis

20

socialinio darbo, medicinos ir pedagoginio darbo personalui

1.01.2.01

Įnašai socialiniam draudimui

6

 

 

1.01.3

Kitos išlaidos prekėms ir paslaugoms

64

 

 

 

Iš jų:

 

 

 

1.01.3.01

Mitybai

10

 

 

1.01.3.02

Medikamentams

2

 

 

 

Nepaprastosios išlaidos

10

 

 

2.04.3.01

Ilgalaikiam turtui įsigyti

10

 

 

 

2. Metų pradžioje turi būti parengta ir pensionato vadovo patvirtinta gautų lėšų panaudojimo sąmata. Sąmatos 1 egz. pristatomas steigėjui einamųjų metų sausio 20 d.

3. Lėšos, gautos iš gyventojų už gyvenimą pensionatuose, naudojamos valstybės biudžeto lėšoms atstatyti ir pervedamos į biudžetinių lėšų atsiskaitomąją sąskaitą. Jų apskaita parodoma sąskaitose: gautos lėšos banke D-100, K-232. Faktinės išlaidos D-210, K-100,160,178 ir kitos pagal paskirtį naudojamos sąskaitos.

4. Finansinėje atskaitomybėje gautos lėšos ir jų panaudojimas parodomos formoje Nr. 4a.

Ši tvarka pradedama taikyti gavus lėšas už 1999 m. kovo mėnesį.

______________


 

5 priedas

 

Minimalūs reikalavimai stacionarių socialinės globos įstaigų pastatams ir aplinkai

 

Šie reikalavimai taikomi stacionarioms socialinės globos įstaigoms neatsižvelgiant į jų žinybinį pavaldumą.

 

1. Reikalavimai pastatams

 

Stacionarios socialinės globos įstaigos turi būti įsteigtos specialiai šiam tikslui pritaikytuose, pastatytuose ar rekonstruotuose pastatuose. Projektuojamos patalpos turi būti derinamos pagal Valstybinės projektavimo priežiūros nuostatus ir turi atitikti Lietuvos Respublikoje galiojančias statybos projektavimo normas. Be to, patalpos turi atitikti technines, sanitarines – higienines, darbų ir priešgaisrinės saugos normas ir reikalavimus. Dalis patalpų turi būti įrengtos ir pritaikytos žmonėms su fizine negalia (1994 m. Respublikinės statybos normos 154-93 „Gyvenamieji ir visuomeniniai pastatai bei aplinka, pritaikyti žmonėms su fiziniais trūkumais“).

Stacionarių socialinių globos įstaigų administracija turi užtikrinti saugią gyvenamąją aplinką, rūpintis sukūrimu gyvenimo sąlygų, kiek galima artimesnių namų aplinkai.

Gyventojo kambario apstatymas:

Miegamuosiuose kambariuose kiekvienam gyventojui turi būti pagrindiniai baldai: lova, spintelė, kėdė, o spinta ir stalas keliems asmenims. Gyventojas kambaryje gali turėti ir savo asmeninius baldus ar kitus daiktus.

 

Minimalus plotas

 

Vietų skaičius stacionariose socialinės globos įstaigose apskaičiuojamas pagal lovų skaičių. Draudžiama statyti gyventojų lovas koridoriuose ir didinti lovų skaičių kambariuose, mažinant lovai pagal normas skirtą plotą.

Minimalus bendras gyvenamasis plotas vienam globos įstaigos gyventojui – suaugusiajam turi būti ne mažesnis kaip 9 m2, o vaikui ne mažesnis kaip 11 m2. Bendrą gyvenamąjį plotą sudaro: miegamųjų ir užsiėmimo kambarių, gyventojų maldos kambarių, koridorių, holų, vestibiulių plotai bei rūkomųjų patalpų plotai. Iš to skaičiaus minimalus miegamojo kambario plotas vienam globos įstaigos gyventojui turi būti ne mažesnis kaip 4,5 m2. Kambariuose lovos išdėstomos taip, kad tarpas tarp šalia esančių lovų būtų ne mažesnis kaip 0,9 m, o tarp lovų galų – ne mažesnis kaip 1,6 m. (Patalpų plotų paskirstymas nurodytas remiantis 1996 m. birželio 6 d. Komunalinio ūkio ir paslaugų departamento prie Statybos ir urbanistikos ministerijos įsakymu Nr. 34 patvirtinta „Žemės sklypų, pastatų, aplinkos tvarkymo objektų, inžinerinių tinklų technine inventorizavimo metodika“.

 

Prausyklos

 

Prausyklos turi būti atskiros vyrams ir moterims. 10-iai gyventojų turi būti skiriama ne mažiau kaip 1 praustuvas. Prausykloje turi būti rankšluosčių kabyklos, veidrodžiai, lentynėlės pasidėti asmeniniams higienos reikmenims, muilas ir elektrinis rankų džiovintuvas arba vienkartinės servetėlės. Prausykloje turi būti speciali įranga asmenims su fizine negalia.

 

Tualetai

 

Tualetai turi būti atskiri vyrams ir moterims. Jie turi būti įrengti atskiromis kabinomis ir gerai ventiliuojami. 10-iai gyventojų turi būti skiriama ne mažiau kaip vienas klozetas. Turi būti įrengtos specialios kabinos asmenims su fizine negalia. Prieškambaryje, tualete ar gretimoje patalpoje turi būti praustuvas su šiltu ir šaltu vandeniu, muilas, elektrinis rankų džiovintuvas arba vienkartinės servetėlės.

 

Pirtys, vonios, dušai

 

Stacionariose socialinės globos įstaigose, kuriose nėra pirčių, turi būti įrengta ne mažiau kaip viena vonia arba dušas – 15 gyventojų, o kuriose yra pirtys, turi būti įrengta ne mažiau kaip viena vonia arba dušas – 30 gyventojų. Pirčių, vonių ir dušų patalpose turi būti įrengta pastovi arba kitokia papildoma kompensacinė įranga. Patalpos bei papildoma kompensacinė įranga turi atitikti higieninių normų reikalavimus. Kiekvienas įstaigos gyventojas turi būti išmaudytas ne rečiau kaip kartą per 10 dienų.

 

Patalpos rūkymui

 

Patalpos rūkymui turi atitikti keliamus padidintos apsaugos nuo gaisro reikalavimus, turi būti gerai vėdinamos. Šiose patalpose negali būti greitai užsiliepsnojančių daiktų ir baldų, būtinos peleninės ir šiukšlių dėžės, atsparios ugniai. Gyvenamuosiuose kambariuose leidžiama rūkyti tik nepasikeliantiems iš patalo žmonėms ir esant globėjo priežiūrai.

 

Patalpos poilsiui ir laisvalaikiui

 

Poilsio kambarys (TV, radijas, laikraščiai, žurnalai, stalo žaidimai)

Biblioteka (kartu gali būti ir skaitykla)

Salė (kultūriniams renginiams, filmams, spektakliams žiūrėti)

Svečių kambariai

Sporto salė

 

Užsiėmimų ir darbo kambariai

 

Užsiėmimų kambariuose vykdoma darbo terapija, kur gyventojai mokomi skaityti, rašyti, gaminti maistą, valyti kambarius, higienos įgūdžių, megzti, austi, siūti, pinti, piešti, žaisti, mankštintis.

 

2. Reikalavimai globos namų aplinkai

 

Žalia veja, gėlynai, sodeliai, suoliukai, pavėsinės, takeliai pasivaikščioti ir žmonėms, naudojantiems vežimėlius. Pageidautina, kad lauke būtų įrengtos sporto aikštelės.

 

____________________


 

6 priedas

 

ASMENŲ NUKREIPIMO IR PRIĖMIMO Į STACIONARIAS SOCIALINĖS GLOBOS ĮSTAIGAS BEI IŠVYKIMO IŠ JŲ TVARKA

 

I. Bendroji dalis

 

1. Ši tvarka nustato asmenų nukreipimo, priėmimo į stacionarias socialinės globos įstaigas bei išvykimo iš jų tvarką ir reikalavimus.

2. Ši tvarka ir reikalavimai taikomi visoms valstybinėms bei savivaldybių stacionarioms socialinės globos įstaigoms ir rekomenduojama nevyriausybinėms socialinės globos įstaigoms.

3. Šios tvarkos privalo laikytis asmenys, norintys apsigyventi globos įstaigoje, jų globėjai, globos įstaigos, savivaldybių globos ir rūpybos skyriai, apskričių viršininkų administracijų socialinių reikalų skyriai ir kitos įstaigos, susijusios su asmenų nukreipimu ir apgyvendinimu globos įstaigose.

4. Asmenų globos poreikio patenkinimą sprendžia gyvenamosios vietos savivaldybė ir apskrities viršininko administracija, sudarydamos sutartis su kitais stacionarių socialinės globos įstaigų steigėjais.

 

II. Bendrieji reikalavimai nukreipiant asmenis į stacionarias socialinės globos įstaigas

 

5. Priimant į stacionarias socialinės globos įstaigas taikomi tokie reikalavimai:

5.1. į stacionarias socialinės globos įstaigas nukreipiami asmenys, kuriems socialinių paslaugų negali suteikti gyvenamosios vietos bendruomeninės įstaigos arba tos paslaugos yra neefektyvios;

5.2. vaikai (4–18 m.) ir jaunimas (18–29 m.) su proto negalia bei kitais specialiaisiais poreikiais nukreipiami į vaikų ir jaunimo stacionarias socialinės globos įstaigas, teikiančias jų poreikius tenkinančias specialiąsias paslaugas;

5.3. suaugę žmonės su proto negalia nukreipiami į suaugusiųjų stacionarias socialinės globos įstaigas, teikiančias jų poreikius tenkinančias specialiąsias paslaugas;

5.4. į senų žmonių globos įstaigas nukreipiami vieniši pensinio amžiaus žmonės, kuriems reikalinga nuolatinė globa ir slauga, I ir II grupės invalidai su fizine negalia, kuriems socialinių paslaugų negali suteikti gyvenamosios vietos bendruomeninės įstaigos arba tos paslaugos yra neefektyvios;

5.5. į senų žmonių stacionarias socialinės globos įstaigas negali būti nukreipiami žmonės, sergantys psichikos ligomis, išskyrus tuos atvejus, kai tai leidžia respublikinių psichiatrijos ligoninių Gydytojų konsultacinė komisija (GKK);

5.6. į visų tipų stacionarias socialinės globos įstaigas negali būti priimami asmenys su šiomis kontraindikacijoms:

onkologiniais susirgimais;

būklėmis ir liekamaisiais reiškiniais po galvos ir nugaros smegenų kraujotakos sutrikimų;

demielinizuojančiomis nervų sistemos ligos (paskutinės stadijos);

paveldimomis nervų sistemos ligomis su ryškiais požymiais;

degeneracinėmis stuburo ligomis su neurologinėmis komplikacijomis;

širdies ir kraujagyslių sistemos ligomis su III laipsnio širdies nepakankamumu, III–IV funkcinės klasės;

lėtinėmis kvėpavimo organų ligomis su III laipsnio kvėpavimo nepakankamumu;

lėtinėmis kepenų ligomis su III laipsnio nepakankamumu;

lėtinėmis inkstų ligomis su III laipsnio nepakankamumu;

uždegimais ir degeneracinėmis sąnarių ligomis su ryškiai sutrikusia funkcija;

cukriniu diabetu su sunkiomis komplikacijomis;

įvairios etiologijos trofinėmis opomis;

būklėmis po kaulų lūžių, kai būtina slauga;

ūmiais infekciniais bei somatiniais susirgimais;

aktyviąja tuberkulioze;

odos infekcinėmis ligomis;

lytiškai plintančiais susirgimais;

lėtiniu alkoholizmu ir narkomanija.

6. Asmenų apgyvendinimą stacionariose socialinės globos įstaigose organizuoja savivaldybių globos ir rūpybos skyriai, bendradarbiaudami su kitais suinteresuotaisiais:

6.1. asmuo (jo globėjas), pageidaujantis apsigyventi stacionarioje socialinės globos įstaigoje, raštu kreipiasi į savo gyvenamosios vietos savivaldybės globos ir rūpybos skyrių. Prašyme nurodomi pageidavimo apsigyventi įstaigoje priežastys ir motyvai;

6.2. savivaldybė sudaro 3-5 narių komisiją, į kurią rekomenduojama įtraukti savivaldybės globos ir rūpybos skyriaus atstovą, asmens gyvenamojoje vietoje dirbantį socialinį darbuotoją arba psichikos sveikatos priežiūros įstaigos socialinį darbuotoją, apylinkės bendruomenės slaugytoją, asmenį gydantį bendrosios praktikos gydytoją ir globos įstaigos, kurioje numatoma apgyvendinti asmenį, atstovą bei šios įstaigos steigėjo atstovą;

6.3. komisija ne vėliau kaip per mėnesį pagal gautus dokumentus pateikia savo išvadas;

6.4. dokumentai, reikalingi seniems žmonėms ir žmonėms su negalia apgyvendinti stacionarioje socialinės globos įstaigoje:

prašymas;

pensininko ar invalido pažymėjimas;

asmens pasas ar kitas jį atitinkantis dokumentas;

Medicininės socialinės ekspertizės komisijos (MSEK) pažyma apie invalidumo grupės nustatymą;

sveikatos priežiūros įstaigos forma Nr. 027/A;

psichiatrijos įstaigos GKK išvados (į socialinės globos įstaigą žmonėms su proto negalia);

buities tyrimo aktas (ar reikia, sprendžia komisija).

Dokumentai, reikalingi vaikams apgyvendinti stacionarioje socialinės globos įstaigoje:

prašymas (tėvų ar globėjų);

MSEK pažyma apie invalidumo nustatymą;

psichiatrijos įstaigos GKK išvados;

socialinio psichologinio centro pažyma;

vaikų teisių tarnybos pažyma;

medicininė forma Nr. 027/A;

6.5. esant sprendimui apgyvendinti globos įstaigoje, komisija savo išvadas bei dokumentus (išvardytus 6.4 punkte) perduoda steigėjui arba apskrities viršininko administracijos socialinių reikalų skyriui, kuris asmeniui išduoda nukreipimą apsigyventi globos įstaigoje. Nukreipime nurodoma apsigyvenimo data ir informacija apie apsigyvenimo globos įstaigoje tvarką bei reikalingus papildomus dokumentus. Tais atvejais, kai globos įstaigoje vietos nėra, pareiškėjui pranešama, kad jis bus informuotas apie galimybę apsigyventi globos įstaigoje, kai tik atsiras laisva vieta;

6.6. nukreipiant asmenį į senų žmonių stacionarias socialinės globos įstaigas reikia vykdyti tik šios tvarkos „Bendruosius reikalavimus“.

 

III. Papildomi reikalavimai nukreipiant asmenis į stacionarias socialinės globos įstaigas

 

7. Šie reikalavimai taikomi apgyvendinant vaikus ir suaugusiuosius su proto negalia stacionarioje socialinės globos įstaigoje.

8. Vaikų apgyvendinimo stacionariose socialinės globos įstaigose reikalavimai:

8.1. vaikų stacionariose socialinės globos įstaigose apgyvendinami vaikai nuo ketverių metų amžiaus su šiomis medicininėmis indikacijomis:

vidutiniu, sunkiu protiniu atsilikimu;

įvairiomis epilepsijos formomis ir kitais traukuliniais priepuoliais esant silpnaprotystei be ryškių disforijos požymių;

šizofrenija su besivystančiu psichinės veiklos defektu be produktyvios psichopatologijos;

silpnaprotyste po organinių galvos smegenų pakenkimų;

silpnaprotyste sunkaus debilumo laipsnio, apsunkinti labai silpnu regėjimu ar klausa ar esant visiškam aklumui, kurtumui, ar judamojo aparato ir atramos funkcijų sutrikimui, dėl ko reikalinga pastovi individuali slauga;

lėtiniais psichikos susirgimais remisijos fazėje;

8.2. į vaikų stacionarias socialinės globos įstaigas nepriimami vaikai su šiomis kontraindikacijomis:

lėtiniais paūmėjusiais psichikos susirgimais;

epilepsija su ryškiais disforijos požymiais, labai dažnais priepuoliais, epileptiniu statusu;

ryškiais psichopatiniais sindromais ir psichopatijomis (afektinėmis, eksplozyvinėmis, paranoidinėmis, paranoinėmis, isterinėmis).

9. Suaugusių asmenų su proto negalia apgyvendinimo stacionarioje socialinės globos įstaigoje reikalavimai:

9.1. stacionarioje socialinės globos įstaigoje žmonėms su proto negalia apgyvendinami asmenys su šiomis medicininėmis indikacijomis:

silpnaprotyste (vidutinio ir sunkaus laipsnio debilumu, imbecilumu, idiotija);

lėtinėmis psichikos ligomis, esant išreikštam psichikos veiklos defektui, be psichozės simptomų;

šizofrenija, šizotininiais ir kliedesiniais sutrikimais remisijos fazėje;

psichikos sutrikimais dėl galvos smegenų pažeidimo, disfunkcijos;

9.2. į stacionarias socialinės globos įstaigas asmenims su proto negalia negali būti priimami asmenys su šiomis kontraindikacijomis:

ūmiais ir poūmiais psichikos susirgimais,

lėtiniais psichikos susirgimų paūmėjimais,

psichikos susirgimais esant:

ryškios įvairios kilmės depresinės ir maniakinės būklės, užsitęsusios reaktyvinės būsenos;

ryškūs psichopatiniai sindromai ir psichopatijos: afektinės, eksplozyvinės, paranoidinės, paranoinės, isterinės;

lytiniams iškrypimams;

hiperseksualumui;

sadistiniams polinkiams;

piromanijai;

dromomanijai;

įvairiais priepuolinio tipo, progresuojančiais psichikos susirgimais su dažnais paūmėjimais ir dekompensacijomis, reikalaujančiomis gydymo psichiatrijos ligoninėse;

epilepsija ir kitais traukuliniais priepuoliais su ryškiais disforijos požymiais, labai dažnais priepuoliais, epileptiniu statusu, pritemusia sąmone;

lėtiniu alkoholizmu, narkomanija bei kitais psichikos susirgimais, lydimais lėtinio alkoholizmo ar narkomanijos.

 

IV. Priėmimo į stacionarią socialinės globos įstaigą reikalavimai

 

10. Įstaigoje apgyvendinami asmenys tik pagal steigėjo nukreipimą.

11. Įstaigoje apgyvendinami tie asmenys, kurie pagal negalios rūšį ir laipsnį, amžių bei kitus kriterijus atitinka pensionato profilį.

12. Priimdama gyventi asmenį, stacionari socialinės globos įstaiga privalo įsitikinti, kad apgyvendinimui būtini dokumentai atitinka reikalavimus:

12.1. priimant į stacionarią socialinės globos įstaigą suaugusiuosius, kartu su 6.4 punkte išvardytais pateikiami šie dokumentai:

išregistruotas iš gyvenamosios vietos asmens pasas arba kitas jį atitinkantis dokumentas;

steigėjo nukreipimas;

savivaldybės sudarytos komisijos duomenys ir išvados bei rekomendacijos;

socialinio draudimo pažymėjimas (jei turi);

12.2. priimant į stacionarią socialinės globos įstaigą vaikus, be jau 6.4 punkte išvardytų dokumentų, papildomai turi būti pateikti šie dokumentai:

vaiko asmenybę patvirtinantis dokumentas (gimimo liudijimas);

2 fotonuotraukos 3X4;

savivaldybės sudarytos komisijos duomenys ir išvados bei rekomendacijos;

profilaktinių skiepijimų forma Nr. 063;

vaiko vystymosi istorija.

13. Priimant asmenį į globos įstaigą, sudaroma dvišalė sutartis tarp asmens (jo globėjo, jei asmuo yra nepilnametis ar neveiksnus) ir globos įstaigos administracijos. Sutartyje numatomos gyventojo gyvenimo sąlygos, teisės, pareigos, socialinių ir sveikatos paslaugų apmokėjimo sąlygos ir tvarka, veiksmai, kurių bus imtasi, jei asmens elgesys ar sveikatos būklė kels papildomų problemų globos įstaigų gyventojams, administracijai ir jei asmuo nepripras prie globos įstaigos aplinkos ir tvarkos. Sutartis su klientu turi būti kasmet peržiūrima ir atnaujinama.

 

V. Išvykimo (laikinai ar visam laikui) iš stacionarios socialinės globos įstaigos tvarka

 

14. Asmuo, gyvenantis stacionarioje socialinės globos įstaigoje, gali iš jos išvykti laikinai (iki 3 mėn.) ar visam laikui, jei jis yra veiksnus ir pats to nori arba jis yra neveiksnus, o jo globėjai pareiškė norą jį pasiimti.

15. Jei asmuo neveiksnus ar ribotai veiksnus, prieš leidžiant jam išvykti (laikinai ar visam laikui) iš stacionarios socialinės globos įstaigos, turi būti įsitikinta, kad:

15.1. asmuo sugeba gyventi savarankiškai arba paslaugų namuose tarnyba bendruomenėje gali užtikrinti socialines paslaugas;

15.2. asmuo turi žmogaus orumą nežeminančias gyvenimo sąlygas, giminės, artimieji ar globėjai turi sąlygas ir nori pasiimti klientą iš globos įstaigos. Esant reikalui, tai raštiškai patvirtina savivaldybė.

16. Dėl leidimo išvykti iš socialinės globos įstaigos neveiksniam ar riboto veiksnumo asmeniui, jo globėjai ar kiti jo išvykimu suinteresuoti asmenys kreipiasi į globos įstaigos administraciją raštu.

17. Laikiną išvykimą iš globos įstaigos asmuo, jo tėvai (globėjas) ar kiti jo išvykimu suinteresuoti asmenys patvirtina sutartimi su globos įstaigos administracija.

18. Išvykstant visam laikui, sutartis tarp asmens, jo tėvų (globėjo) ar kitų suinteresuotų asmenų ir globos įstaigos administracijos nutraukiama pagal raštišką prašymą. Jei asmuo neveiksnus, reikalingas savivaldybės globos ir rūpybos skyriaus sutikimas.

Asmeniui išvykstant į kitą globos įstaigą informuojamas steigėjas.

 

VI. Bendradarbiavimas

 

19. Stacionarios socialinės globos įstaigos bendradarbiauja su klientų artimaisiais, globėjais, savivaldybių ir apskričių administracijų skyriais, švietimo ir mokslo, sveikatos priežiūros įstaigomis.

20. Socialinės globos įstaiga, savivaldybė ir įstaigos steigėjas savo bendradarbiavimą patvirtina sutartimi, kurioje numatoma tvarka, veiksmai ir atsakomybė dėl globos įstaigos klientų gyvenimo sąlygų, aptarnavimo, socialinių, sveikatos priežiūros, ugdymo ir užimtumo paslaugų.

 

_____________________


 

7 priedas

 

APSKRITIS APTARNAUJANČIOS STACIONARIOS SOCIALINĖS GLOBOS ĮSTAIGOS

 

Įstaigos, globojančios negalią turinčius

žmones

Senelių globos namai

 

 

1. Alytaus apskritis

 

Ilguvos pensionatas

Prienų pensionatas

Suvalkijos pensionatas

 

 

 

2. Kauno apskritis

 

Strėvininkų pensionatas

Blinstrubiškių pensionatas

Kėdainių pensionatas

Prienų pensionatas

Aukštelkės pensionatas

 

Linkuvos pensionatas

 

Duseikių pensionatas

 

 

 

3. Klaipėdos apskritis

 

Šilutės pensionatas

Padvarių pensionatas

 

Laugalių pensionatas

 

 

4. Marijampolės apskritis

 

Didvydžių pensionatas

Kalvarijų pensionatas

Ilguvos pensionatas

 

Suvalkijos pensionatas

 

 

 

5. Panevėžio apskritis

 

Kupiškio pensionatas

Zarasų pensionatas

Lavėnų pensionatas

 

Skemų pensionatas

 

Jotainių pensionatas

 

 

 

6. Šiaulių apskritis

 

Jurdaičių pensionatas

Utenos pensionatas

Linkuvos pensionatas

Laugalių pensionatas

Aukštelkės pensionatas

 

 

 

7. Tauragės apskritis

 

Adakavo pensionatas

Padvarių pensionatas

 

 

8. Telšių apskritis

 

Stonaičių pensionatas

Padvarių pensionatas

Duseikių pensionatas

 

 

 

9. Utenos apskritis

 

Aknystos pensionatas

Utenos pensionatas

Visagino pensionatas

Zarasų pensionatas

 

 

10. Vilniaus apskritis

 

Prūdiškių pensionatas

Antavilių pensionatas

Jasiuliškių pensionatas

Utenos pensionatas

Strūnos pensionatas

 

Jotainių pensionatas

 

Visagino pensionatas

 

______________


 

8 priedas

 

Įstaigos, globojančios negalią turinčius žmones, ir jų aptarnaujamos apskritys

 

Globos įstaiga:                                            Aptarnaujama apskritis:

1.

Aukštelkės

– Šiaulių aps., Kauno aps.

2.

Adakavo

– Tauragės aps.

3.

Aknystos

– Utenos aps.

4.

Didvyžių

– Marijampolės aps.

5.

Duseikių

– Telšių aps., Kauno aps.

6.

Ilguvos

– Marijampolės aps., Alytaus aps.

7.

Jasiuliškių

– Vilniaus aps.

8.

Jotainių

– Panevėžio aps., Vilniaus aps.

9.

Jurdaičių

– Šiaulių aps.

10.

Kėdainių

– Kauno aps.

11.

Kupiškio

– Panevėžio aps.

12.

Lavėnų

– Panevėžio aps.

13.

Linkuvos

– Šiaulių aps., Kauno aps.

14.

Prūdiškių

– Vilniaus aps.

15.

Suvalkijos

– Marijampolės aps., Alytaus aps.

16.

Stonaičių

– Telšių aps.

17.

Strėvininkų

– Kauno aps.

18.

Skemų

– Panevėžio aps.

19.

Strūnos

– Vilniaus aps.

20.

Šilutės

– Klaipėdos aps.

21.

Visagino

– Utenos aps., Vilniaus aps.

 

_____________



* Etatų skaičius priklauso nuo gyventojų skaičiaus.