LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTERIJA,
LIETUVOS RESPUBLIKOS VIDAUS REIKALŲ MINISTERIJA IR
LIETUVOS RESPUBLIKOS KRAŠTO APSAUGOS MINISTERIJA
Į S A K Y M A S
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 1994 12 30 NUTARIMO NR. 1365 „DĖL BŪTINIAUSIŲ VAISTŲ IR MEDICINOS PAGALBOS PRIEMONIŲ ĮSIGIJIMO IŠLAIDŲ KOMPENSAVIMO IŠ LIETUVOS VALSTYBĖS BIUDŽETO AMBULATORINIO GYDYMO METU VIDAUS REIKALŲ IR KRAŠTO APSAUGOS SISTEMŲ PAREIGŪNAMS, KARIAMS, PENSININKAMS IR JŲ ŠEIMOS NARIAMS“ ĮGYVENDINIMO TVARKOS
1995 m. vasario 3 d. Nr. 71/109/73
Vilnius
Siekdami racionaliai panaudoti valstybės biudžeto lėšas, skirtas kompensuoti būtiniausių vaistų ir medicinos pagalbos priemonių ambulatorinio gydymo išlaidoms kompensuoti, kontroliuoti jų naudojimą, ĮSAKOME:
1. Patvirtinti receptų išrašymo būtiniausiems vaistams ir medicinos pagalbos priemonėms ambulatorinio gydymo metu bei kompensavimo už juos vidaus reikalų ir krašto apsaugos sistemų pareigūnams, kariams, pensininkams ir jų šeimos nariams laikinąsias taisykles (priedas).
2. Miestų sveikatos apsaugos skyrių vedėjams, asmens sveikatos priežiūros įstaigų, vaistinių vadovams:
2.1. supažindinti visus gydytojus su:
2.1.1. Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1994 12 30 nutarimu Nr. 1365 „Dėl būtiniausių vaistų ir medicinos pagalbos priemonių įsigijimo išlaidų kompensavimo iš Lietuvos valstybės biudžeto ambulatorinio gydymo metu vidaus reikalų ir krašto apsaugos sistemų pareigūnams, kariams, pensininkams ir jų šeimos nariams“;
2.2. vaistinių vadovai privalo vykdyti tokių išduotų receptų apskaitą ir iki einamojo mėnesio 28 dienos pateikti kompensacijas mokančioms ir kontrolę vykdančioms įstaigoms už praeitą mėnesį (Vidaus reikalų ministerijos Medicinos skyriui adresu: Saltoniškių 19, Vilnius; Krašto apsaugos ministerijos Centrinei medicinos tarnybai adresu: Vytauto pr. 49, Kaunas) receptų blankų dublikatus kartu su sąskaitomis.
3. Sveikatos apsaugos įstaigoms, vaistinėms, Vidaus reikalų ir Krašto apsaugos ministerijoms bei jų įstaigoms darbe vadovautis sveikatos apsaugos ir socialinės apsaugos ir darbo ministrų patvirtintais sąrašais:
3.1. būtinųjų medikamentų ir medicinos pagalbos priemonių, kurių visos išlaidos ar jų dalis ambulatorinio gydymo metu kompensuojama iš valstybinio socialinio draudimo lėšų;
4. Vidaus reikalų ir Krašto apsaugos ministerijos su kompensacijų mokėjimu susijusias išlaidas dengia iš bendrųjų asignavimų, numatytų valstybės biudžete.
5. Šio įsakymo vykdymą kontroliuoti Sveikatos apsaugos ministerijos sekretorei I. Degutienei, Vidaus reikalų ministerijos Finansų kontrolės departamentui ir Medicinos skyriui, Krašto apsaugos ministerijos Ekonomikos ir finansų departamentui ir Centrinei medicinos tarnybai.
PATVIRTINTA
SAM, VRM, KAM 1995 02 03
įsakymu Nr. 71/109/73
priedas
RECEPTŲ IŠRAŠYMO BŪTINIAUSIEMS VAISTAMS IR MEDICINOS PAGALBOS PRIEMONĖMS AMBULATORINIO GYDYMO METU BEI KOMPENSAVIMO UŽ JUOS VIDAUS REIKALŲ IR KRAŠTO APSAUGOS SISTEMŲ PAREIGŪNAMS, KARIAMS, PENSININKAMS IR JŲ ŠEIMOS NARIAMS LAIKINOSIOS TAISYKLĖS
Įsigaliojus Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1994 12 30 nutarimui Nr. 1365 „Dėl būtiniausių vaistų ir medicinos pagalbos priemonių įsigijimo išlaidų kompensavimo iš Lietuvos valstybės biudžeto ambulatorinio gydymo metu vidaus reikalų ir krašto apsaugos sistemų pareigūnams, kariams, pensininkams ir jų šeimos nariams“, lengvatinėmis sąlygomis įsigytų vaistų ir medicinos pagalbos priemonių išlaidos kompensuojamos iš Vidaus reikalų ir Krašto apsaugos ministerijoms skirtų valstybės biudžeto lėšų.
Vidaus reikalų ir krašto apsaugos sistemų pareigūnai, kariai, pensininkai lengvatinį receptą išrašančiam gydytojui pateikia tarnybinius, VRM ar KAM pensininko pažymėjimus.
SODROS išduotas valstybinio socialinio draudimo pažymėjimas VRM ir KAM sistemų pareigūnams, kariams nėra lengvatą pagrindžiantis dokumentas (žiūrėti pažymėjimo pirmame lape įdėtą spaudą „Gydymo ir profilaktikos išmokos nepriklauso“).
Iki bus priimtas ir paskelbtas „Valstybės žiniose“ Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimas dėl bazinės vaistų kainos nustatymo, kompensuojama visa mažmeninė kaina ar jos dalis.
Gydytojas būtiniausius vaistus ir medicinos pagalbos priemones nemokamai ar su nuolaida išrašo ant SAM ir SADM 1994 09 15 įsakymu Nr. 314/17 patvirtinto recepto blanko, vadovaudamasis Vyriausybės nutarime nustatytais dydžiais ir sąlygomis.
1. Kompensacijos šaltinio nustatymas ir žymėjimas
Išrašant vaistus ir medicinos pagalbos priemones, recepto blanke kompensaciją gaunančio asmens kodas nerašomas, tačiau įrašomas lengvatą pagrindžiančio dokumento pavadinimas, jo serija ir numeris.
Jeigu pateikiamas dokumentas su pasibaigusiu jo galiojimo terminu, lengvatiniai receptai neišrašomi.
Nurodant kompensacijos rūšį, priklausomai nuo pateiktą dokumentą išdavusios valstybinės žinybos pavadinimo, recepto blanke po žodžių „Valstybės biudžetas (VB)“ įrašomos dižiosios raidės „VRM“ ar „KAM“.
2. Kompensacijos rūšies nustatymas ir žymėjimas
Valstybės biudžeto kompensacijos rūšis Nr. 5 apibraukiama, kai vaistai ir medicinos pagalbos priemonės išrašomos kario, pareigūno, VRM ar KAM pensininko vaikui.
Kompensacijos rūšis Nr. 6 apibraukiama, kai vaistai ir medicinos pagalbos priemonės išrašomos VRM ar KAM pensininkui- invalidui, tapusiam juo dėl sužeidimo ar suluošinimo tarnyboje.
Kompensacijos rūšis Nr. 7 apibraukiama, kai vaistai ir medicinos pagalbos priemonės išrašomos VRM ar KAM nedirbančiam pensininkui, pensininkui – invalidui.
Kompensacijos rūšis Nr. 8 apibraukiama, taip pat čia nurodomas ir ligos, įrašytos į SAM ir SADM patvirtintą ligų sąrašą, numeris, kai vaistai ir medicinos pagalbos priemonės išrašomos kariui, pareigūnui.
Kompensacijos rūšis Nr. 9 apibraukiama, kai vaistai ir medicinos pagalbos priemonės išrašomos kariui, pareigūnui, pateikusiam savo tarnybinį pažymėjimą ir jo tarnybos padalinio vadovo pažymą, kurioje paliudijama, kad jis buvo sužeistas, suluošintas ar susirgo liga vykdydamas tarnybines pareigas.
3. Kompensacijos procento nustatymas ir žymėjimas
Vadovaujantis Vyriausybės 1994 12 30 nutarimu Nr. 1365, recepto blanke nurodant kompensavimo šaltinį įrašoma VRM ar KAM.
1) skaičius 100 apibraukiamas, kai receptas išrašomas kariams ar pareigūnams, kurie pateikė pažymas, liudijančias, kad jie buvo sužeisti, suluošinti ar susirgo vykdydami tarnybines pareigas, nepriklausomai nuo to, ar paskiriami vaistai ir medicinos pagalbos priemonės, įrašytos į SAM ir SADM patvirtintą sąrašą;
2) skaičius 100 apibraukiamas, kai receptas išrašomas pagal SAM ir SADM patvirtintus sąrašus vaistams ir medicinos priemonėms:
– VRM ir KAM pensininkams – invalidams, tapusiems jais dėl sužeidimo ar suluošinimo tarnyboje, pateikusiems VRM ar KAM pensininko – invalido pažymėjimą su atitinkamu įrašu jame, taip pat kitiems VRM ir KAM pensininkams pirmos grupės invalidams,
– kariams, pareigūnams, VRM ir KAM pensininkams, susirgusiems ligomis, įrašytomis į SAM ir SADM patvirtintą ligų sąrašą,
– karių, pareigūnų, VRM ir KAM pensininkų vaikams iki 3 metų;
3) skaičius 80 apibraukiamas, kai receptas išrašomas pagal SAM ir SADM patvirtintus sąrašus vaistams ir medicinos pagalbos priemonėms:
– VRM ir KAM pensininkams, kurie atleisti iš tarnybos suėjus nustatytam amžiui arba dėl sveikatos būklės ir nedirba, nepriklausomai nuo jų amžiaus,
– karių, pareigūnų, VRM ir KAM pensininkų vaikams nuo 3 iki 7 metų.
4. Kompensacijos sumos nustatymas, žymėjimas ir atsiskaitymo
su vaistinėmis tvarka
Recepto blanke, kompensacijos sumai iš VB pažymėti nustatytoje vietoje, vaistininkas įrašo bazinės vaistų ir medicinos pagalbos priemonių kainos kompensacijos sumą.
Apmokėjimo sąskaitas kartu su receptų kopijomis vaistinės siunčia Vidaus reikalų ministerijos Medicinos skyriui (Saltoniškių 19, Vilnius, 2000, tel. 659853, faks. 353985) ir Krašto apsaugos ministerijos Centrinei medicinos tarnybai (Vytauto pr. 49, Kaunas, tel. 205790, faks. 204602).
Visa kita šio Vyriausybės nutarimo įgyvendinimo tvarka atitinka Sveikatos apsaugos ministerijos ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos teisės aktais nustatytą tvarką.
SVEIKATOS APSAUGOS MINISTERIJOS MEDICINOS SKYRIUS
|
VIDAUS REIKALŲ MINISTERIJOS MEDICINOS SKYRIUS
|
KRAŠTO APSAUGOS MINISTERIJOS MEDICINOS TARNYBA
|
______________