LIETUVOS RESPUBLIKOS ŪKIO MINISTRAS

 

 

 

Į S A K Y M A S

 

DĖL REGLAMENTŲ PATVIRTINIMO

 

 

 

2003 m. gegužės 23 d. Nr. 4-193

Vilnius

 

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos energetikos įstatymo (Žin., 2002, Nr. 56-2224) 6 straipsnio 14 punktu ir vykdydamas Teisės derinimo priemonių 2003 metų planą (priemonės kodas 3.1.18-T30), patvirtintą Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. kovo 5 d. nutarimu Nr. 292 (Žin., 2003, Nr. 25-1019), taip pat siekdamas įgyvendinti 2002 m. kovo 22 d. Europos Komisijos direktyvos 2002/31/EB ir 2002 m. gegužės 8 d. Europos Komisijos direktyvos 2002/40/EB bei 1992 m. rugsėjo 22 d. Europos Tarybos direktyvos 92/75/EEB nuostatas:

 

1. Tvirtinu pridedamus:

 

1.1. Buitinių oro kondicionierių suvartojamos energijos ženklinimo techninį reglamentą;

 

1.2. Buitinių elektrinių orkaičių suvartojamos energijos ženklinimo techninį reglamentą.

 

2. Nustatau, kad įsakymo 1 punkte nurodyti reglamentai įsigalioja nuo įstojimo į Europos Sąjungą dienos.

 

3. Pripažįstu netekusiu galios Lietuvos Respublikos ūkio ministro 2002 m. gegužės 10 d. įsakymo Nr. 163 „Dėl reglamentų tvirtinimo“ (Žin., 2003, Nr. 48-2135) 1.2 punktą.

 

 

 

 

Ūkio ministras                                                                                                  Petras Čėsna


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos ūkio ministro

2003 m. gegužės 23 d. įsakymu Nr. 4-193

 

 

 

BUITINIŲ ORO KONDICIONIERIŲ SUVARTOJAMOS ENERGIJOS ŽENKLINIMO TECHNINIS REGLAMENTAS

 

 

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

 

 

1. Šis Techninis reglamentas (toliau – Reglamentas) taikomas į elektros tinklą jungiamiems buitiniams oro kondicionieriams.

 

2. Reglamentas netaikomas:

 

2.1. galintiems veikti vartojant kitus energijos išteklius oro kondicionieriams;

 

2.2. buitiniams prietaisams, kuriuose oras maišomas su vandeniu, o vanduo – su kitu vandeniu;

 

2.3. oro kondicionieriams, kurių šaldymo galia didesnė kaip 12 kW.

 

3. Reglamentas parengtas vadovaujantis Komisijos 2002/31/EB direktyva, padedančia įgyvendinti Tarybos 92/75/EEB direktyvą „Dėl buitinių prietaisų energijos ir kitų išteklių suvartojimo parodymo ženklinant gaminį bei apie jį pateikiant standartinę informaciją“.

 

4. Reglamentas privalomas visiems teikėjams ar jų Europos Sąjungoje ar Lietuvoje įgaliotiesiems atstovams bei platintojams, teikiantiems buitinius oro kondicionierius į Lietuvos rinką.

 

5. Reglamento tikslas – kuo išsamiau informuoti visuomenę, pateikiant standartinę informaciją apie buitinių oro kondicionierių suvartojamą elektros energiją. Tiksli ir svarbi informacija visuomenę gali paskatinti pasirinkti tuos oro kondicionierius, kurie efektyviau vartoja energiją, o gamintojus – imtis veiksmų, kad oro kondicionieriai mažiau vartotų energijos.

 

6. Reglamente nurodyti duomenys turi būti nustatomi pagal Lietuvos standartuose (LST EN 255), kurie yra perimti Europos darnieji standartai, pateiktas oro kondicionierių darbo sąlygas ir aprašomus prietaisų bandymus.

 

7. Reglamente vartojamų sąvokų reikšmės atitinka Buitinių prietaisų energijos ir kitų išteklių suvartojimo ženklinimo ir standartinės informacijos apie šiuos prietaisus pateikimo techninio reglamento, patvirtinto Lietuvos Respublikos ūkio ministro 2002 m. gegužės 10 d. įsakymu Nr. 163 „Dėl reglamentų tvirtinimo“ (Žin., 2003, Nr. 48-2135), reikšmes.

 

 

 

II. ŽENKLINIMO REIKALAVIMAI

 

 

 

8. Techniniai dokumentai, nurodyti Buitinių prietaisų energijos ir kitų išteklių suvartojimo ženklinimo ir standartinės informacijos apie šiuos prietaisus pateikimo techniniame reglamente, turi apimti:

 

8.1. oro kondicionieriui lengvai atpažinti pakankamą bendrą jo aprašymą, nurodant teikėjo pavadinimą ir adresą;

 

8.2. reikiamus brėžinius, informaciją apie pagrindines modelio projekto charakteristikas ir apie tuos dalykus, kurie pastebimai daro įtaką suvartojamos energijos kiekiui;

 

8.3. pagal Reglamente nurodytų standartų reikalavimus atliktų atitinkamų matavimų ataskaitas;

 

8.4. naudojimo instrukcijas.

 

8.5. Jei konkretaus modelio derinio duomenys buvo gauti remiantis konstrukciniais skaičiavimais ir (arba) ekstrapoliuojant kitų derinių rodiklius, techniniuose dokumentuose turi būti pateikiamos tokio skaičiavimo ir (arba) ekstrapoliavimo ar bandymų, skirtų skaičiavimo tikslumui patikrinti, detalės (matematinio modelio, taikomo suskirstytų į atskiras dalis sistemų kokybės rodikliams ir modelio patikros matavimams apskaičiuoti, detalės).

 

9. Buitinių prietaisų energijos ir kitų išteklių suvartojimo ženklinimo ir standartinės informacijos apie šiuos prietaisus pateikimo techniniame reglamente nurodyta suvartojamos energijos ženklinimo etiketė pateikta Reglamento 1 priede. Etiketė turi būti tvirtinama aiškiai matomoje ir niekuo neuždengtoje prietaiso išorės vietoje.

 

10. Jei pagal 86/594/EEB direktyvą atitinkančių Lietuvos Respublikos teisės aktų nuostatas reikia nurodyti buitinių oro kondicionierių skleidžiamą ore triukšmą, jo dydis pateikiamas pagal Reglamento 1, 2 ir 3 priedų nuorodas.

 

11. Buitinių prietaisų energijos ir kitų išteklių suvartojimo ženklinimo ir standartinės informacijos apie šiuos prietaisus pateikimo techniniame reglamente nurodytos vardinių duomenų lentelės turinys ir formatas pateikti Reglamento 2 priede.

 

12. Teikiant pasiūlymą oro kondicionierių parduoti, išnuomoti arba išnuomoti su teise vėliau išpirkti naudojant spausdintines ar rašytines ryšių priemones (rašytinius pirkimo pasiūlymus, pašto užsakymų katalogus, interneto ar kitokios elektroninės žiniasklaidos skelbimus), kai nesitikima, kad galimam pirkėjui (klientui) gaminys bus demonstruojamas, šiame nuotolinės prekybos pranešime turi būti pateikta visa Reglamento 3 priede nurodyta informacija.

 

13. Etiketėse ir vardinių duomenų lentelėse nurodyta elektrinio oro kondicionieriaus energijos suvartojimo klasė pateikiama tokia, kaip tai apibrėžta Reglamento 4 priede.

 

14. Valstybinė ne maisto produktų inspekcija prie Ūkio ministerijos (rinkos priežiūros institucija) ir Valstybinė energetikos inspekcija prie Ūkio ministerijos (valstybinės priežiūros institucija) pagal joms priskirtas funkcijas imasi visų būtinų priemonių, kad į rinką būtų teikiami tik tie oro kondicionieriai, kurie atitinka Reglamento ženklinimo reikalavimus.

 

 

 

III. Baigiamosios nuostatos

 

 

 

15. Jeigu nėra priešingų įrodymų, turi būti pripažįstama, kad oro kondicionierių suvartojamos energijos žymėjimo etiketės ir vardinių duomenų lentelės atitinka Reglamento nuostatas.

 

16. Jei abejojama ženklinimo atitiktimi, Lietuvos rinkos ir valstybinės priežiūros institucijos turi teisę paprašyti teikėjų pateikti įrodymus apie etiketėje ir vardinių duomenų lentelėse pateiktos informacijos tikslumą.

 

17. Atitikties įvertinimo procedūras pagal Reglamento nuostatas atlieka tos Ūkio ministerijos ar jos įgaliotos institucijos paskirtos ir paskelbtos (notifikuotos) įstaigos, kurios atitinka Paskirtųjų atitikties įvertinimo įstaigų paskyrimo taisyklių (Žin., 1999, Nr. 62-2058; 2002, Nr. 111-4937)reikalavimus.

 

18. Asmenys, pažeidžiantys Reglamento reikalavimus, atsako Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

 

______________


Buitinių oro kondicionierių suvartojamos

energijos ženklinimo techninio reglamento

1 priedas

 

 

 

SUVARTOJAMOS EnERGIJOS ŽENKLINIMO ETIKETĖ

 

 

 

I. ETIKETĖS PAVIDALAS

 

 

 

1. Etiketėje turi būti rašoma lietuviškai. Joje reikia pateikti šias iliustracijas:

 

 

 

 

 

II. PASTABOS APIE SUVARTOJAMOS ENERGIJOS ŽENKLINIMO ETIKETĘ

 

 

 

2. Etiketėje turi būti ši informacija:

 

2.1. Elektrinių oro kondicionierių teikėjo pavadinimas ar prekės ženklas.

 

2.2. Teikiamam modeliui atpažinti skirta informacija. Padalytam į kelias ar į daug dalių modelio su išoriniais ir vidiniais blokais, kuriems taikomas toliau pateiktas skaičiavimas, deriniui atpažinti skirta informacija.

 

2.3. Modelio ar derinio energijos vartojimo efektyvumo klasė nustatoma pagal Reglamento 4 priedą. Strėlės su klasę rodančia raide antgalis turi sutapti su į ją nukreiptos strėlės antgaliu. Strėlės, kurioje pažymėta klasę rodanti raidė, aukštis turi būti ne mažesnis ir ne daugiau kaip du kartus didesnis už klases rodančių strėlių aukštį.

 

2.4. Jei remiantis Europos Parlamento ir Tarybos 2000 m. liepos 17 d. reglamentą (EB) Nr. 1980/2000 „Dėl pakeistos Bendrijos ekologinio ženklo suteikimo sistemos“ atitinkančiomis Lietuvos Respublikos teisės aktų nuostatomis modeliui, kuris nepažeidžia jokio Sąjungos ekologinio ženklo suteikimo programos reikalavimo, buvo suteikta teisė turėti Europos Sąjungos ekologinį ženklą, šioje etiketės vietoje gali būti pridedamas ekologinis ženklas.

 

2.5. Tiesiogiai per metus suvartojama energija, apskaičiuota, kaip apibrėžta Reglamente nurodytuose standartuose, visai iš tinklo imamai galiai, padaugintai iš vidutinės 500 valandų per metus darbo trukmės, dirbant visa šaldymo apkrova, randamas atliekant Reglamente nurodytuose standartuose pateiktus bandymus (vidutinė T1 padėtis).

 

2.6. Šaldymo galia, apibrėžta kaip buitinio prietaiso šaldymo galia (kW), dirbant visa šaldymo apkrova, randama atliekant Reglamente nurodytuose standartuose pateiktus bandymus (vidutinė T1 padėtis).

 

2.7. Buitinio prietaiso energijos vartojimo efektyvumo santykis (efektyvumas) (EVES), dirbant visa šaldymo apkrova, randamas atliekant Reglamente nurodytuose standartuose pateikiamus bandymus (vidutinė T1 padėtis).

 

2.8. Buitinio prietaiso tipas: tik šaldymo, šaldymo ir šildymo. Tai rodanti strėlė turi būti toje pačioje eilutėje kaip ir to tipo užrašas.

 

2.9. Aušinimo būdas: aušinamas oru, aušinamas vandeniu. Tai rodanti strėlė turi būti toje pačioje eilutėje kaip ir atitinkamo tipo užrašas.

 

2.10. Galinčių šildyti buitinių prietaisų (2 etiketė) šilumos galia, atliekant Reglamente nurodytuose standartuose pateiktus bandymus (T1 + 7C padėtis), nustatyta visa šildymo apkrova dirbančio buitinio prietaiso šilumos galia (kW).

 

2.11. Galinčių šildyti buitinių prietaisų (2 etiketė) šildymo režimo energijos vartojimo efektyvumo klasė pagal Reglamento 4 priedą išreiškiama skale nuo A (efektyviausia) iki G (mažiau efektyvi). Klasė nustatoma atliekant Reglamente nurodytuose standartuose pateiktus bandymus (T1 + 7C padėtis). Jei buitiniame prietaise įmontuotas varžinis šildymo elementas, tai šildymo kokybės charakteristikos (koeficiento) vertė yra 1.

 

2.12. Įprastai veikiančio prietaiso keliamas triukšmas, jei jį reikia nurodyti pagal 86/594/EEB1 direktyvą atitinkančių Lietuvos Respublikos teisės aktų nuostatas.

 

PASTABA. Lygiaverčiai terminai anglų kalba pateikti Reglamento 5 priede.

 

 

 

III. SPAUSDINIMAS

 

 

 

3. Etiketės pavidalas apibrėžiamas taip:

 

 

 

 

 

 

IV. NAUDOJAMOS SPALVOS

 

 

 

4. CPGJ (angl. CMYB) – žalsvai mėlyna (ciano), raudonai purpurinė, geltona, juoda.

 

Pvz., 07X0 yra: 0% žalsvai mėlynos (ciano), 70% purpurinės, 100% geltonos, 0% juodos.

 

5. Strėlių spalvos:

 

5.1. A: X0X0;

 

5.2. B: 70X0;

 

5.3. C: 30X0;

 

5.4. D: 00X0;

 

5.5. E: 03X0;

 

5.6. F: 07X0;

 

5.7. G: 0XX0.

 

6. Išorinių linijų spalva: X070.

 

7. Energijos vartojimo efektyvumo klasės raidės fonas yra juodas.

 

8. Viso teksto raidės juodos, o jo fonas baltas.

 

_______________

 

1 Atitinkami standartai yra LST EN 60704-2-4, LST EN 60704-2-6 ir LST EN 60704-3 (Triukšmo matavimas ir patikra).

 

______________


Buitinių oro kondicionierių suvartojamos

energijos ženklinimo techninio reglamento

2 priedas

 

 

 

VARDINIŲ DUOMENŲ LENTELĖ

 

 

 

1. Vardinių duomenų lentelėje pateikiama ši informacija. Kai tas pats teikėjas teikia parduoti daugelį modelių, informacija gali būti bendroje lentelėje. Tuo atveju papildoma informacija apie vardinius duomenis pateikiama nurodyta tvarka arba pagal aprašą:

 

1.1. Buitinių elektrinių oro kondicionierių teikėjo prekės ženklas.

 

1.2. Teikiamam modeliui atpažinti skirta informacija.

 

Padalytam į kelias ar į daug dalių modelio su išoriniais ir vidiniais blokais, kuriems taikomas toliau pateiktas skaičiavimas, deriniui atpažinti skirta informacija.

 

1.3. Modelio ar derinio energijos vartojimo efektyvumo klasė nustatoma pagal Reglamento 4 priedą. Išreiškiama kaip „Energijos vartojimo efektyvumo klasė skalėje nuo A (didžiausias efektyvumas) iki G (mažiausias efektyvumas)“. Jei ši informacija pateikiama lentelėje, tai gali būti išreiškiama kitomis priemonėmis, bet su sąlyga, kad būtų aišku, jog skalė apima nuo A (didžiausio efektyvumo) iki G (mažiausio efektyvumo) vertes.

 

1.4. Jei duomenys pateikiami lentelėje ir jei keliems joje aprašytiems buitiniams prietaisams pagal EB reglamentą Nr. 1980/2000 atitinkančių Lietuvos Respublikos dokumentų nuostatas suteiktas Europos Sąjungos ekologinis ženklas, šią informaciją reikia pateikti taip: lentelės eilutę reikia pavadinti „Europos Sąjungos ekologinis ženklas“, o eilutės langelyje išspausdinti ekologinio ženklo kopiją. Toks pateikimas nepažeidžia Europos Sąjungos ekologinio ženklo suteikimo programos reikalavimų.

 

1.5. Tiesioginis per metus suvartojamos energijos kiekis, apskaičiuotas remiantis vidutine 500 valandų per metus darbo trukme, randamas atliekant Reglamente nurodytuose standartuose pateiktus bandymus, taikant Reglamento 1 priedo 2.5 punkte nurodytą vidutinę T1 padėtį.

 

1.6. Šaldymo galia, apibrėžta kaip buitinio prietaiso šaldymo galia (kW), dirbant visa šaldymo apkrova, randama atliekant Reglamente nurodytuose standartuose pateiktus bandymus, taikant vidutinę T1 padėtį.

 

1.7. Buitinio prietaiso energijos vartojimo efektyvumo santykis (efektyvumas) (EVES), dirbant visa apkrova šaldymo režimu, randamas atliekant Reglamente nurodytuose standartuose pateiktus bandymus, taikant vidutinę T1 padėtį.

 

1.8. Buitinio prietaiso tipas: tik šaldymo, šaldymo ir šildymo.

 

1.9. Aušinimo būdas: aušinamas oru, aušinamas vandeniu. Tai rodanti strėlė turi būti toje pačioje eilutėje kaip ir to tipo užrašas.

 

1.10. Galinčių šildyti buitinių prietaisų (2 etiketė) šildymo galia yra pagal Reglamente nurodytuose standartuose pateiktus bandymus nustatyta visa šildymo apkrova dirbančio buitinio prietaiso šildymo galia (kW), taikant Reglamento 1 priedo 2.10 punkte nurodytą T1 + 7C padėtį.

 

1.11. Galinčių šildyti buitinių prietaisų šildymo režimo energijos vartojimo efektyvumo klasė pagal Reglamento 4 priedą išreiškiama skale nuo A (efektyviausia) iki G (mažiau efektyvi). Klasė nustatoma atliekant Reglamente nurodytuose standartuose pateiktus bandymus, taikant Reglamento 1 priedo 2.11 punkte nurodytą T1 + 7C padėtį. Jei buitiniame prietaise įmontuotas varžinis šildymo elementas, tai šildymo kokybės charakteristikos (koeficiento) vertė yra 1.

 

1.12. Įprastai veikiančio prietaiso keliamas triukšmas, jei jį reikia nurodyti pagal 86/594/EEB direktyvą atitinkančių Lietuvos Respublikos teisės aktų nuostatas.

 

2. Jei į vardinių duomenų lentelę įtraukiama spalvota ar nespalvota etiketės kopija, tai reikia pridėti tik ją papildančias žinias.

 

PASTABA. Lygiaverčiai terminai anglų kalba pateikti Reglamento 5 priede.

 

______________


Buitinių oro kondicionierių suvartojamos

energijos ženklinimo techninio reglamento

3 priedas

 

 

 

Užsakymas paštu ir NUotolinĖ PREKYBA

 

 

 

Užsakymų paštu kataloguose, pranešimuose, rašytiniuose pirkimo pasiūlymuose, interneto ar kitokios elektroninės žiniasklaidos skelbimuose turi būti Reglamento 2 priede apibrėžta ir ta pačia tvarka pateikiama informacija.

 

PASTABA. Lygiaverčiai terminai anglų kalba pateikti Reglamento 5 priede.

 

______________


Buitinių oro kondicionierių suvartojamos

energijos ženklinimo techninio reglamento

4 priedas

 

KLASIFIKAVIMAS

 

1. Energijos vartojimo efektyvumo klasė nustatoma pagal šias lenteles. Čia EVES – energijos vartojimo efektyvumo santykis (efektyvumo dydis), randamas atliekant Reglamente nurodytuose standartuose pateiktus bandymus, esant vidutinei T1 padėčiai.

 

1 LENTELĖ. ORU AUŠINAMI ORO KONDICIONIERIAI

1.1 lentelė

Energijos vartojimo efektyvumo klasė

Padalytas į kelias ar į daug dalių buitinis prietaisas

A

3,20 < EVES

B

3,20 ≥ EVES > 3,00

C

3,00 ≥ EVES > 2,80

D

2,80 ≥ EVES > 2,60

E

2,60 ≥ EVES > 2,40

F

2,40 ≥ EVES > 2,20

G

2,20 ≥ EVES

 

1.2 lentelė

Energijos vartojimo efektyvumo klasė

Komplektas1

A

3,00 < EVES

B

3,00 ≥ EVES > 2,80

C

2,80 ≥ EVES > 2,60

D

2,60 ≥ EVES > 2,40

E

2,40 ≥ EVES > 2,20

F

2,20 ≥ EVES > 2,00

G

2,00 ≥ EVES

 

1 Sukomplektuoti su dvigubu ortakiu blokai (prekyboje žinomi kaip „dvigubieji ortakiai“), apibrėžti kaip „tik vidinėje patalpoje montuojami oro kondicionieriai, turintys du kondensatoriaus išorinio oro įtekėjimo ir jo išmetimo į išorę sujungtus ortakius“, turi būti klasifikuojami pagal 1.2 lentelę, taikant –0,4 dydžio pataisą.

 

1.3 lentelė

Energijos vartojimo efektyvumo klasė

Vieno ortakio prietaisai

A

2,60 < EVES

B

2,60 ≥ EVES > 2,40

C

2,40 ≥ EVES > 2,20

D

2,20 ≥ EVES > 2,00

E

2,00 ≥ EVES > 1,80

F

1,80 ≥ EVES > 1,60

G

1,60 ≥ EVES

 

2 LENTELĖ. VANDENIU AUŠINAMI ORO KONDICIONIERIAI

2.1 lentelė

Energijos vartojimo efektyvumo klasė

Padalytas į kelias ar į daug dalių buitinis prietaisas

A

3,60 < EVES

B

3,60 ≥ EVES > 3,30

C

3,30 ≥ EVES > 3,10

D

3,10 ≥ EVES > 2,80

E

2,80 ≥ EVES > 2,50

F

2,50 ≥ EVES > 2,20

G

2,20 ≥ EVES

 

2.2 lentelė

Energijos vartojimo efektyvumo klasė

Komplektas1[1]

A

4,40 < EVES

B

4,40 ≥ EVES > 4,10

C

4,10 ≥ EVES > 3,80

D

3,80 ≥ EVES > 3,50

E

3,50 ≥ EVES > 3,20

F

3,20 ≥ EVES > 2,90

G

2,90 ≥ EVES

 

2. Energijos vartojimo efektyvumo klasė tik šildant yra nustatoma pagal šias lenteles. Čia ŠKK – šildymo kokybės koeficientas (klasė), randamas atliekant Reglamente nurodytuose standartuose pateiktus bandymus, esant T1 + 7C padėčiai.

 

3 LENTELĖ. ORU AUŠINAMI ORO KONDICIONIERIAI – TIK ŠILDYMAS

3.1 lentelė

Energijos vartojimo efektyvumo klasė

Padalytas į kelias ar į daug dalių buitinis prietaisas

A

3,60 < ŠKK

B

3,60 ≥ ŠKK > 3,40

C

3,40 ≥ ŠKK > 3,20

D

3,20 ≥ ŠKK > 2,80

E

2,80 ≥ ŠKK > 2,60

F

2,60 ≥ ŠKK > 2,40

G

2,40 ≥ ŠKK

 

3.2 lentelė

Energijos vartojimo efektyvumo klasė

Komplektas1

A

3,40 < ŠKK

B

3,40 ≥ ŠKK > 3,20

C

3,20 ≥ ŠKK > 3,00

D

3,00 ≥ ŠKK > 2,60

E

2,60 ≥ ŠKK > 2,40

F

2,40 ≥ ŠKK > 2,20

G

2,20 ≥ ŠKK

 

1 Sukomplektuoti su dvigubu ortakiu blokai (prekyboje žinomi kaip „dvigubieji ortakiai“), apibrėžti kaip „tik vidinėje patalpoje montuojami oro kondicionieriai, turintys du kondensatoriaus išorinio oro įtekėjimo ir jo išmetimo į išorę sujungtus ortakius“, turi būti klasifikuojami pagal 1.2 lentelę, taikant –0,4 dydžio pataisą.

 

3.3 lentelė

Energijos vartojimo efektyvumo klasė

Vieno ortakio prietaisai

A

3,00 < ŠKK

B

3,00 ≥ ŠKK > 2,80

C

2,80 ≥ ŠKK > 2,60

D

2,60 ≥ ŠKK > 2,40

E

2,40 ≥ ŠKK > 2,10

F

2,10 ≥ ŠKK > 1,80

G

1,80 ≥ ŠKK

 

4 LENTELĖ. VANDENIU AUŠINAMI ORO KONDICIONIERIAI – TIK ŠILDYMAS

4.1 lentelė

Energijos vartojimo efektyvumo klasė

Padalytas į kelias ar į daug dalių buitinis prietaisas

A

4,00 < ŠKK

B

4,00 ≥ ŠKK > 3,70

C

3,70 ≥ ŠKK > 3,40

D

3,40 ≥ ŠKK > 3,10

E

3,10 ≥ ŠKK > 2,80

F

2,80 ≥ ŠKK > 2,50

G

2,50 ≥ ŠKK

 

4.2 lentelė

Energijos vartojimo efektyvumo klasė

Komplektas1

A

4,70 < ŠKK

B

4,70 ≥ ŠKK > 4,40

C

4,40 ≥ ŠKK > 4,10

D

4,10 ≥ ŠKK > 3,80

E

3,80 ≥ ŠKK > 3,50

F

3,50 ≥ ŠKK > 3,20

G

3,20 ≥ ŠKK

 

1 Sukomplektuoti su dvigubu ortakiu blokai (prekyboje žinomi kaip „dvigubieji ortakiai“), apibrėžti kaip „tik vidinėje patalpoje montuojami oro kondicionieriai, turintys du kondensatoriaus išorinio oro įtekėjimo ir jo išmetimo į išorę sujungtus ortakius“, turi būti klasifikuojami pagal 1.2 lentelę, taikant –0,4 dydžio pataisą.

______________


Buitinių oro kondicionierių suvartojamos

energijos ženklinimo techninio reglamento

5 priedas

 

ETIKETĖSE IR Vardinių duomenų lENTELĖSE Vartojamų terminų vertimas

 

Greta anksčiau pateiktų lietuviškų terminų pateikiami lygiaverčiai angliški terminai:

 

Etiketė

Vardinių duomenų lentelė bei užsakymas paštu ir nuotolinė prekyba

Lietuviški

Angliški

Reglamento priedai

1

2 ir 3

ý

 

Energija

Energy

2.1

1.1

Gamintojas

Manufacturer

2.2

1.2

Modelis

Model

2.2

1.2

Išorinis blokas

Outside block

2.2

1.2

Vidinis blokas

Inside block

ý

 

Didžiausias efektyvumas

More efficient

ý

 

Mažiausias efektyvumas

Less efficient

 

1.3

Energijos vartojimo efektyvumo klasė skalėje nuo A (didžiausias efektyvumas) iki G (mažiausias efektyvumas)

Energy efficiency class… on a scale of A (more efficiency) to G (less efficiency)

2.5

1.5

Per metus suvartojama energija (kWh) šaldant

Annual energy consumption

kWh in cooling mode

2.5

1.5

Tikrasis energijos suvartojimas priklauso nuo to, kaip prietaisas bus naudojamas ir klimato

Actual consumption will depend on how is the appliance is used and on the climate

2.6

1.6

Šaldymo galia

Cooling output

2.7

1.7

Energijos vartojimo efektyvumo santykis (EVES), dirbant visa apkrova

Energy efficiency ratio (EER) at full load

2.7

1.7

Didesnis santykis – geriau

The higheer the better

2.8

1.8

Tipas

Type

2.8

1.8

Tik šaldymo

Cooling only

2.8

1.8

Šaldymo ir šildymo

Cooling/heating

2.9

1.9

Aušinamas oru

Air cooled

2.9

1.9

Aušinamas vandeniu

Water cooled

2.10

1.10

Šilumos galia

Heat output

2.11

1.11

Šildymo kokybės charakteristika (klasė)

A (efektyviausia)

G (mažiau efektyvi)

Heating performance:

A (more efficient)

G (less efficient)


2.12

1.12

Triukšmas (dB(A) apie 1 pW)

Noise (dB(A) re 1 pW)

ý

 

Daugiau informacijos pateikiama gaminio aprašuose

Further information is contained in product brochures

ý

 

Lietuvos standartas LST EN XYZ

Norm EN XYZ

ý

 

Oro kondicionierius

Air-conditioner

ý

 

Buitinių oro kondicionierių suvartojamos energijos ženklinimo direktyva 2002/31/EB

Energy label Directive 2002/31/EC of air-conditioners

 

1.11

Energijos vartojimo efektyvumo klasė tik šildant

Heating mode energy efficiency class

______________


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos ūkio ministro

2003 m. gegužės 23 d. įsakymu Nr. 4-193

 

 

 

BUITINIŲ ELEKTRINIŲ ORKAIČIŲ SUVARTOJAMOS ENERGIJOS ŽENKLINIMO TECHNINIS REGLAMENTAS

 

 

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

 

 

1. Šis Techninis reglamentas (toliau – Reglamentas) taikomas tik į elektros tinklą jungiamoms orkaitėms, apimant ir tas, kurios yra didesnių buitinių prietaisų dalis.

 

2. Reglamentas netaikomas:

 

2.1. galinčioms veikti vartojant kitus energijos išteklius orkaitėms;

 

2.2. orkaitėms, kurios neatitinka Europos ir Lietuvos darniųjų standartų apibrėžimų;

 

2.3. nesančioms įtvirtintaisiais prietaisais nešiojamoms orkaitėms, kurių masė mažesnė kaip 18 kg ir kurios nėra sukonstruotos kaip įmontuojamieji įrenginiai;

 

2.4. energijos vartojimui ruošiant garą, išskyrus kepimą karštu garu.

 

3. Reglamentas parengtas vadovaujantis Komisijos 2002/40/EB direktyva, padedančia įgyvendinti Tarybos 92/75/EEB direktyvą „Dėl buitinių prietaisų energijos ir kitų išteklių suvartojimo parodymo ženklinant gaminį bei apie jį pateikiant standartinę informaciją“.

 

4. Reglamentas privalomas visiems teikėjams ar jų Europos Sąjungoje ar Lietuvoje įsteigtiems įgaliotiesiems atstovams ir platintojams, teikiantiems buitines orkaites į Lietuvos rinką.

 

5. Reglamento tikslas – kuo išsamiau informuoti visuomenę, pateikiant standartinę informaciją apie buitinių orkaičių suvartojamą elektros energiją. Tiksli ir svarbi informacija visuomenę gali paskatinti pasirinkti tas orkaites, kurios efektyviau vartoja energiją, o gamintojus – imtis veiksmų, kad orkaitės vartotų mažiau energijos.

 

6. Reglamente nurodyti duomenys turi būti nustatomi pagal Lietuvos standarte LST EN 50304, kuris yra perimtas Europos standartas, pateiktas orkaičių darbo sąlygas ir buitinio prietaiso bandymus.

 

7. Reglamente vartojamų sąvokų reikšmės atitinka Buitinių prietaisų energijos ir kitų išteklių suvartojimo ženklinimo ir standartinės informacijos apie šiuos prietaisus pateikimo techninio reglamento, patvirtinto Lietuvos Respublikos ūkio ministro 2002 m. gegužės 10 d. įsakymu Nr. 163 „Dėl reglamentų tvirtinimo“ (Žin., 2003, Nr. 48-2135), reikšmes.

 

 

 

II. ŽENKLINIMO REIKALAVIMAI

 

 

 

8. Techniniai dokumentai, nurodyti Buitinių prietaisų energijos ir kitų išteklių suvartojimo ženklinimo ir standartinės informacijos apie šiuos prietaisus pateikimo techniniame reglamente, turi apimti:

 

8.1. teikėjo pavadinimą ir adresą;

 

8.2. orkaitei nedviprasmiškai ir lengvai atpažinti pakankamą bendrą jos aprašymą;

 

8.3. reikiamus brėžinius, informaciją apie pagrindines modelio projekto charakteristikas ir ypač apie tuos dalykus, kurie pastebimai daro įtaką suvartojamos energijos kiekiui;

 

8.4. pagal Reglamente nurodytų standartų reikalavimus atliktų atitinkamų matavimų ataskaitas;

 

8.5. naudojimo instrukcijas.

 

9. Buitinių prietaisų energijos ir kitų išteklių suvartojimo ženklinimo ir standartinės informacijos apie šiuos prietaisus pateikimo techniniame reglamente nurodyta suvartojamos energijos ženklinimo etiketė pateikta Reglamento 1 priede.

 

10. Etiketė turi būti tvirtinama ant buitinio prietaiso durų taip, kad būtų aiškiai matoma ir niekuo neuždengta. Jei elektrinė orkaitė turi daug kepimo kamerų, kiekviena jų turi turėti savo etiketę, išskyrus tas kepimo kameras, kurios nepatenka į Reglamente nurodyto standarto apimtį.

 

11. Jeigu pagal Lietuvos Respublikos teisės aktų, parengtų vadovaujantis 86/594/EEB direktyva, reikalavimus reikia nurodyti buitinių orkaičių skleidžiamą ore triukšmą, jo dydis pateikiamas pagal Reglamento 1, 2 ir 3 priedų nuorodas.

 

12. Buitinių prietaisų vartojamos energijos ir kitų išteklių ženklinimo ir standartinės informacijos apie šiuos prietaisus pateikimo techniniame reglamente nurodytos vardinių duomenų lentelės turinys ir formatas pateikti Reglamento 2 priede.

 

13. Teikiant pasiūlymą orkaitę parduoti, išnuomoti arba išnuomoti su teise vėliau išpirkti naudojant spausdintines ar rašytines ryšių priemones (rašytinius pirkimo pasiūlymus, pašto užsakymų katalogus, interneto ar kitokios elektroninės žiniasklaidos skelbimus), kai nesitikima, kad galimam pirkėjui (klientui) gaminys bus demonstruojamas, šiame nuotolinės prekybos pranešime turi būti visa Reglamento 3 priede nurodyta informacija. Šis reikalavimas taip pat taikomas virtuvių komplektuose įrengtoms orkaitėms.

 

14. Etiketėse ir vardinių duomenų lentelėse nurodyta elektrinės orkaitės energijos suvartojimo klasė pateikiama tokia, kaip tai apibrėžta Reglamento 4 priede.

 

15. Valstybinė ne maisto produktų inspekcija prie Ūkio ministerijos (rinkos priežiūros institucija) ir Valstybinė energetikos inspekcija prie Ūkio ministerijos (valstybinės priežiūros institucija) pagal joms priskirtas funkcijas imasi visų būtinų priemonių, kad į rinką būtų teikiamos tik tos orkaitės, kurios atitinka Reglamento ženklinimo reikalavimus.

 

 

III. Baigiamosios nuostatos

 

 

 

16. Jeigu nėra priešingų įrodymų, turi būti pripažįstama, kad orkaičių suvartojamos energijos žymėjimo etiketės ir vardinių duomenų lentelės atitinka Reglamento nuostatas.

 

17. Jei abejojama ženklinimo atitiktimi, Lietuvos rinkos ir valstybinės priežiūros institucijos gali paprašyti teikėjų pateikti įrodymus apie etiketėje ir vardinių duomenų lentelėse pateiktos informacijos tikslumą.

 

18. Atitikties įvertinimo procedūras pagal Reglamento nuostatas atlieka tos Ūkio ministerijos ar jos įgaliotos institucijos paskirtos ir paskelbtos (notifikuotos) įstaigos, kurios atitinka Paskirtųjų atitikties įvertinimo įstaigų paskyrimo taisyklių (Žin., 1999, Nr. 62-2058; 2002, Nr. 111-4937) reikalavimus.

 

19. Asmenys, pažeidžiantys Reglamento reikalavimus, atsako Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

 

______________


Buitinių elektrinių orkaičių suvartojamos

energijos ženklinimo techninio reglamento

1 priedas

 

 

 

SUVARTOJAMOS EnERGIJOS ŽENKLINIMO ETIKETĖ

 

 

 

I. ETIKETĖS PAVIDALAS

 

 

 

1. Etiketėje turi būti rašoma lietuviškai. Joje reikia pateikti šias iliustracijas:

 

 

 

Orkaite1

 

 

 

 

 

II. PASTABOS APIE SUVARTOJAMOS ENERGIJOS ŽENKLINIMO ETIKETĘ

 

 

 

2. Etiketėje turi būti ši informacija:

 

2.1. Elektrinių orkaičių teikėjo pavadinimas ar prekės ženklas.

 

2.2. Teikiamam modeliui atpažinti skirta informacija.

 

2.3. Modelio kepimo kameros (kamerų) energijos suvartojimo efektyvumo klasė, nustatyta pagal Reglamento 4 priedą. Strėlės su klasę rodančia raide antgalis turi sutapti su į ją nukreiptos strėlės antgaliu. Strėlės, kurioje pažymėta klasę rodanti raidė, aukštis turi būti ne mažesnis ir ne daugiau kaip du kartus didesnis už klases rodančių strėlių aukštį.

 

2.4. Jei remiantis Europos Parlamento ir Tarybos 2000 m. liepos 17 d. reglamentą (EB) Nr. 1980/2000 „Dėl pakeistos Bendrijos ekologinio ženklo suteikimo sistemos“ atitinkančių Lietuvos Respublikos teisės aktų nuostatomis modeliui, kuris nepažeidžia jokio Sąjungos ekologinio ženklo suteikimo programos reikalavimo, buvo suteikta teisė turėti Europos Sąjungos ekologinį ženklą, šioje etiketės vietoje gali būti pridedamas ekologinis ženklas.

 

2.5. Kaitinimui (buitinis prietaisas su įprastine ir (arba) priverstine oro kaita) suvartojamos energijos kiekis (kWh), kuris nustatomas atliekant Reglamente nurodytame standarte pateiktus bandymus, dirbant standartine apkrova.

 

2.6. Kepimo kamerų naudingasis tūris (litrai), kuris nustatomas pagal Reglamente nurodytame standarte pateikiamą metodiką.

 

2.7. Buitinio prietaiso dydis:

 

2.7.1. mažas:                           12 l ≥ naudingasis tūris < 35 l,

 

2.7.2. vidutinis:                       35 l ≥ naudingasis tūris < 65 l,

 

2.7.3. didelis:                          65 l ≥ naudingasis tūris.

 

2.8. Įprastai veikiančio prietaiso keliamas triukšmas, jei jį reikia nurodyti pagal 86/594/EEB1 direktyvą atitinkančių Lietuvos Respublikos teisės aktų nuostatas.

 

PASTABA. Lygiaverčiai terminai anglų kalba yra pateikti Reglamento 5 priede.

 

 

 

III. SPAUSDINIMAS

 

 

 

3. Etiketės pavidalas apibrėžiamas taip:

 

 

 

Orkaite2

 

________________

 

1 Atitinkami standartai yra LST EN 60704-2-4, LST EN 60704-2-6 ir LST EN 60704-3 (Triukšmo matavimas ir patikra).

 

 

 

IV. NAUDOJAMOS SPALVOS

 

 

4. CPGJ (angl. CMYB) – žalsvai mėlyna (ciano), raudonai purpurinė, geltona, juoda.

 

Pvz., 07X0 yra: 0% žalsvai mėlynos (ciano), 70% purpurinės, 100% geltonos, 0% juodos.

 

5. Strėlių spalvos:

 

5.1. A: X0X0;

 

5.2. B: 70X0;

 

5.3. C: 30X0;

 

5.4. D: 00X0;

 

5.5. E: 03X0;

 

5.6. F: 07X0;

 

5.7. G: 0XX0.

 

6. Išorinių linijų spalva: X070.

 

7. Energijos vartojimo efektyvumo klasės raidės fonas yra juodas.

 

8. Viso teksto raidės juodos, o jo fonas baltas.

 

______________


Buitinių elektrinių orkaičių suvartojamos

energijos ženklinimo techninio reglamento

2 priedas

 

VARDINIŲ DUOMENŲ LENTELĖ

 

 

1. Vardinių duomenų lentelėje pateikiama ši informacija. Kai tas pats teikėjas teikia parduoti daugelį modelių, informacija gali būti bendroje lentelėje. Tuo atveju papildoma informacija apie vardinius duomenis pateikiama nurodyta tvarka arba pagal aprašą:

 

1.1. Buitinių elektrinių orkaičių teikėjo prekės ženklas.

 

1.2. Teikiamam modeliui atpažinti skirta informacija.

 

1.3. Modelio energijos suvartojimo efektyvumo klasė nustatoma pagal Reglamento 4 priedą. Išreiškiama kaip „Energijos vartojimo efektyvumo klasė skalėje nuo A (didžiausias efektyvumas) iki G (mažiausias efektyvumas)“. Jei ši informacija pateikiama lentelėje, tai gali būti išreiškiama kitomis priemonėmis, bet su sąlyga, kad būtų aišku, jog skalė apima nuo A (didžiausio efektyvumo) iki G (mažiausio efektyvumo) vertes. Parodoma orkaitės kaitinimo funkcija, kuriai nustatyta ši efektyvumo klasė.

 

1.4. Jei duomenys pateikiami lentelėje ir jei keliems joje aprašytiems buitiniams prietaisams pagal EB reglamentą Nr. 1980/2000 atitinkančių Lietuvos Respublikos dokumentų nuostatas suteiktas Europos Sąjungos ekologinis ženklas, šią informaciją reikia pateikti taip: lentelės eilutę reikia pavadinti „Europos Sąjungos ekologinis ženklas“, o eilutės langelyje išspausdinti ekologinio ženklo kopiją. Toks pateikimas nepažeidžia Europos Sąjungos ekologinio ženklo suteikimo programos reikalavimų.

 

1.5. Kaitinimui (buitinis prietaisas su įprastine ir (arba) priverstine oro kaita ir (arba) karštu garu) suvartojamos energijos kiekis (kWh), kuris randamas atliekant Reglamente nurodytame standarte pateiktus bandymus, esant standartinei apkrovai.

 

1.6. Kepimo kamerų naudingasis tūris (litrai), kuris randamas pagal Reglamente nurodytame standarte pateiktą metodiką.

 

1.7. Buitinio prietaiso dydis:

 

1.7.1. mažas:                              12 l ≥ naudingasis tūris < 35 l,

 

1.7.2. vidutinis:                          35 l ≥ naudingasis tūris < 65 l,

 

1.7.3. didelis:                             65 l ≥ naudingasis tūris.

 

Tai rodanti strėlė turi būti toje pačioje eilutėje kaip ir prietaiso dydžio užrašas.

 

1.8. Kepimo trukmė randama atliekant Reglamente nurodytame standarte pateiktus bandymus, esant standartinei apkrovai.

 

1.9. Įprastai veikiančio prietaiso keliamas triukšmas, jei jį reikia nurodyti pagal 86/594/EEB direktyvą atitinkančių Lietuvos Respublikos teisės aktų nuostatas.

 

1.10. Pareiškimas apie tai, kad kai tik bus priimtas parengties būsenos nuostolius nustatantis atitinkamas darnusis standartas, reikės pateikti duomenis apie orkaitės suvartojamą energiją budėjimo ir kai nėra jokio kaitinimo režimais.

 

1.11. Didžiausio kepimo lakšto plotas (cm2), kuris nustatomas pagal Reglamente nurodytame standarte pateiktą metodiką.

 

2. Jei į vardinių duomenų lentelę įtraukiama spalvota ar nespalvota etiketės kopija, tai reikia pridėti tik ją papildančias žinias.

 

PASTABA. Lygiaverčiai terminai anglų kalba pateikti Reglamento 5 priede.

 

______________


Buitinių elektrinių orkaičių suvartojamos

energijos ženklinimo techninio reglamento

3 priedas

 

 

 

Užsakymas paštu ir NUotolinĖ PREKYBA

 

 

 

1. Užsakymų paštu kataloguose, pranešimuose, rašytiniuose pirkimo pasiūlymuose, interneto ar kitokios elektroninės žiniasklaidos skelbimuose, taikant tai ir virtuvių komplektuose įrengtoms orkaitėms, informacija turi būti pateikiama šia eile:

 

1.1. Buitinių elektrinių orkaičių teikėjo prekės ženklas ir teikiamam modeliui atpažinti skirta informacija (Reglamento 2 priedo 1.1 ir 1.2 punktas).

 

1.2. Energijos vartojimo efektyvumo klasė (Reglamento 2 priedo 1.3 punktas).

 

1.3. Energijos vartojimas (Reglamento 2 priedo 1.5 punktas).

 

1.4. Naudingasis tūris (Reglamento 2 priedo 1.6 punktas).

 

1.5. Dydis (Reglamento 2 priedo 1.7 punktas).

 

1.6. Triukšmas (Reglamento 2 priedo 1.9 punktas).

 

2. Jei teikiama ir kita vardinių duomenų lentelės informacija, ją reikia pateikti Reglamento 2 priede nustatyta tvarka.

 

PASTABA. Lygiaverčiai terminai anglų kalba pateikiami Reglamento 5 priede.

 

______________


Buitinių elektrinių orkaičių suvartojamos

energijos ženklinimo techninio reglamento

4 priedas

 

ENERGIJOS VARTOJIMO EFEKTYVUMO KLASĖS

Kiekvienos kepimo kameros energijos vartojimo efektyvumo klasė nustatoma pagal šias lenteles:

1 LENTELĖ. MAŽO DYDŽIO KEPIMO KAMEROS

Energijos vartojimo efektyvumo klasė

Energijos vartojimas E1, randamas remiantis standartine apkrova

A

E < 0,60

B

0,60 ≤ E < 0,80

C

0,80 ≤ E < 1,00

D

1,00 ≤ E < 1,20

E

1,20 ≤ E < 1,40

F

1,40 ≤ E < 1,60

G

1,60 ≤ E

1 Nustatomas pagal Reglamento 1 priedo 2.5 punktą.

 

2 LENTELĖ. VIDUTINIO DYDŽIO KEPIMO KAMEROS

Energijos vartojimo efektyvumo klasė

Energijos vartojimas E1, randamas remiantis standartine apkrova

A

E < 0,80

B

0,80 ≤ E < 1,00

C

1,00 ≤ E < 1,20

D

1,20 ≤ E < 1,40

E

1,40 ≤ E < 1,60

F

1,60 ≤ E < 1,80

G

1,80 ≤ E

1 Nustatomas pagal Reglamento 1 priedo 2.5 punktą.

 

3 LENTELĖ. DIDELIO DYDŽIO KEPIMO KAMEROS

Energijos vartojimo efektyvumo klasė

Energijos vartojimas E1, randamas dirbant standartine apkrova

A

E < 1,00

B

1,00 ≤ E < 1,20

C

1,20 ≤ E < 1,40

D

1,40 ≤ E < 1,60

E

1,60 ≤ E < 1,80

F

1,80 ≤ E < 2,00

G

2,00 ≤ E

1 Nustatomas pagal Reglamento 1 priedo 2.5 punktą.

______________


Buitinių elektrinių orkaičių suvartojamos

energijos ženklinimo techninio reglamento

5 priedas

 

ETIKETĖSE IR Vardinių duomenų lENTELĖSE vartojamų terminų vertimas

 

Greta anksčiau pateiktų lietuviškų terminų pateikiami lygiaverčiai angliški terminai:

 

Etiketė

Vardinių duomenų lentelė

Užsakymas paštu ir nuotolinė prekyba

Lietuviški

Angliški

Reglamento priedai

1

2

3

ý

 

 

Energija

Energy

ý

 

 

Elektrinė orkaitė

Electric oven

2.1

1.1

1.1

Gamintojas

Manufacturer

2.2

1.2

1.1

Modelis

Model

ý

 

 

Didžiausias efektyvumas

More efficient

ý

 

 

Mažiausias efektyvumas

Less efficient

 

1.3

1.2

Energijos vartojimo efektyvumo klasė skalėje nuo A (didžiausias efektyvumas) iki G (mažiausias efektyvumas)

Energy efficiency class… on a scale of A (more efficiency) to G (less efficiency)

 

 

 

Kepimo plotas

Baking area

2.5

1.5

1.3

Suvartojama energija

Energy consumption

2.5

1.5

1.3

(kWh)

kWh

2.5

1.5

1.3

Kaitinimo tipas

Heating function

2.5

1.5

1.3

Įprastinis

Conventional

2.5

1.5

1.3

Priverstinės oro konvekcijos

Forced air convection

2.5

1.5

1.3

(Dirbant standartine apkrova)

Based on standard load

2.6

1.6

1.4

Naudingasis tūris (litrai)

Usable volume (litres)

2.7

1.7

1.5

Dydis

Size

2.7

1.7

1.5

Mažas

Small

2.7

1.7

1.5

Vidutinis

Medium

2.7

1.7

1.5

Didelis

Large

 

1.8

 

Standartinės apkrovos kepimo trukmė

Time to cook standard load

2.8

1.9

1.6

Triukšmas (dB(A) apie 1 pW)

Noise (dB(A) re 1 pW)

ý

 

 

Daugiau informacijos pateikiama gaminio aprašuose

Further information is contained in product brochures

 

1.11

 

Didžiausio kepimo lakšto plotas

The area of the largest baking sheet

ý

 

 

Lietuvos standartas LST EN 50304

Norm EN 50304

 

 

 

Buitinių elektrinių orkaičių suvartojamos energijos efektyvumo ženklinimo direktyva 2002/40/EB

Energy label Directive 2002/40/EC of electric ovens

______________

 



[1]  Sukomplektuoti su dvigubu ortakiu blokai (prekyboje žinomi kaip „dvigubieji ortakiai“), apibrėžti kaip „tik vidinėje patalpoje montuojami oro kondicionieriai, turintys du kondensatoriaus išorinio oro įtekėjimo ir jo išmetimo į išorę sujungtus ortakius“, turi būti klasifikuojami pagal 1.2 lentelę, taikant –0,4 dydžio pataisą.