LIETUVOS RESPUBLIKOS STATYBOS IR URBANISTIKOS MINISTERIJOS

 

Į S A K Y M A S

DĖL STATYBOS PRODUKCIJOS SERTIFIKAVIMO NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

1997 m. birželio 30 d. Nr. 190

Vilnius

 

Vykdydamas Lietuvos Respublikos Vyriausybės pavedimą (1997 m. gegužės 28 d. protokolo Nr. 22 p. 30),

ĮSAKAU:

Patvirtinti suderintus su Standartizacijos departamentu Statybos produkcijos sertifikavimo nuostatus (pridedama).

 

 

STATYBOS IR URBANISTIKOS MINISTRAS                                               ALGIS ČAPLIKAS

______________

 


PATVIRTINTA

Statybos ir urbanistikos ministerijos

1997 06 30 įsakymu Nr. 190

 

STATYBOS PRODUKCIJOS SERTIFIKAVIMO NUOSTATAI

 

Statybos produkcijos sertifikavimo nuostatai parengti vadovaujantis šiais dokumentais:

-Lietuvos Respublikos statybos įstatymas;

-LST EN 45011:1993 Bendrieji produkcijos sertifikacijos įstaigoms keliami reikalavimai;

-EN 45011 Europos standarto produkcijos sertifikacijos įstaigoms taikymas. EAC rekomendacijos;

-SD 5.1-92 Produkcijos sertifikavimas. Laikinieji nuostatai;

-SD 5.4:1993 Produkcijos sertifikacijos įstaigų akreditavimas. Nuostatai;

-Europos Bendrijos Tarybos 1988 m. gruodžio 21 d. direktyva „Dėl valstybių narių statybos produktų teisinių ir administracinių nuostatų suvienodinimo“ (89/106/EEC);

-STR 1.03.01:1996 Statybinių medžiagų, dirbinių, gaminių ir įrenginių sertifikavimas;

-ISO/IEC 28, 40 ir 65 vadovų rekomendacijos;

-1993 07 22 Tarybos sprendimas dėl techninio derinimo direktyvoms skirtų atitikties įvertinimo procedūrų įvairių etapų modulių ir atitikties ženklo „CE“ žymėjimo ir vartojimo taisyklių (93/465/EEC).

 

1. BENDROJI DALIS

 

1.1. Šie Statybos produkcijos sertifikavimo nuostatai (toliau – nuostatai) nustato statybinių medžiagų, dirbinių, gaminių ir įrenginių (toliau – statybos produkcija) sertifikavimo Valstybės įmonėje Statybos produkcijos sertifikavimo centras (toliau – Sertifikavimo centras) tvarką.

1.2. Šie nuostatai nustato tris statybos produkcijos sertifikavimo procedūras, aprašo visus veiksmus kiekvienos procedūros atveju.

1.3. Šiuos nuostatus platina Sertifikavimo centras. Taip pat su jais Sertifikavimo centre supažindinami visi tiekėjai (gamintojai), norintys sertifikuoti savo produkciją.

1.4. Sertifikavimo centro politiką formuoja ir jos įgyvendinimą kontroliuoja koordinacinė (valdymo) taryba. Šios tarybos veiklą reglamentuoja Statybos produkcijos sertifikacijos įstaigos koordinacinės tarybos nuostatai.

1.5. Lietuvoje gaminamos arba importuojamos statybos produkcijos privalomasis sertifikavimas vykdomas remiantis Lietuvos Respublikos teisiniais aktais. Savanoriškasis produkcijos sertifikavimas atliekamas pareiškėjo pageidavimu.

1.6. Privalomojo sertifikavimo atveju nustatytų produktų nustatyti rodikliai turi atitikti galiojančių Lietuvoje normatyvinių dokumentų reikalavimus. Privalomai sertifikuojamus produktus ir reikalavimus jiems nustato Statybos ir urbanistikos ministerija.

1.7. Savanoriškojo sertifikavimo atveju gaminys turi atitikti visus normatyvinio dokumento reikalavimus ir papildomus privalomuosius, jeigu tokie yra nustatyti.

1.8. Privalomai ir savanoriškai sertifikuota statybos produkcija atitinkamai ženklinama vadovaujantis dokumentu „Statybos produkcijos sertifikavimo ženklo naudojimo nuostatai“ bei LST 1212-92: „Atitikties sertifikavimo ženklas. Forma, matmenys ir techniniai reikalavimai“.

1.9. Nuostatai numato kitų šalių sertifikacijos įstaigų atitikties dokumentų pripažinimo tvarką bendruoju atveju ir tais atvejais, kai yra pasirašytos dvišalės atitikties dokumentų pripažinimo sutartys.

1.10. Nuostatuose vartojami terminai ir apibrėžimai iš SD P ISO/IEC Guide 2. Pirmasis leidimas, 1993, SD 5.1-92 „Produkcijos sertifikavimas. Laikinieji nuostatai“, STR 1.03.01:1996 „Statybinių medžiagų, dirbinių, gaminių ir įrenginių sertifikavimas“.

 

2. TERMINAI IR APIBRĖŽIMAI

 

Akreditavimas – procedūra, kuria valdžios įgaliota įstaiga oficialiai pripažįsta, kad įstaiga ar asmuo kompetentingi atlikti tam tikrus darbus.

Atitiktis – gaminio, proceso ar paslaugos ir nustatytų reikalavimų atitikimas.

Atitikties sertifikatas – dokumentas, išduotas pagal sertifikacijos sistemos taisykles, liudijantis, kad reikiamu būdu identifikuotas produktas, procesas ar paslauga atitinka standartą ar kitą normatyvinį dokumentą.

Atitikties priežiūra (sertifikuotos produkcijos kokybės stabilumo tikrinimas) – atitikties įvertinimas siekiant įsitikinti, ar nuolat laikomasi nustatytų reikalavimų.

Bandymas – techninis veiksmas, kai, naudojantis nurodyta metodika, nustatoma konkretaus gaminio, proceso ar paslaugos viena ar keletas charakteristikų.

Gamybos sąlygų įvertinimas – sertifikacijos įstaigos arba jos įgaliotos įstaigos atliekamas tikrinimas siekiant nustatyti, ar yra būtinos ir pakankamos sąlygos gaminti normatyvinių dokumentų reikalavimus atitinkančius produktus.

(Sertifikato) Licencijos gavėjas (Licenciatas) – fizinis ar juridinis asmuo, kuriam sertifikacijos įstaiga išdavė atitinkamą licenciją (sertifikatą).

Licencinė sutartis – sertifikacijos įstaigos ir pareiškėjo sutartis, kuria abi šalys susitaria dėl įsipareigojimų, teisių, atsakomybės sertifikato galiojimo laikotarpiu.

Normatyvinis dokumentas – dokumentas, įteisinantis bet kurios veiklos srities taisykles, bendruosius principus ar charakteristikas.

Pareiškėjas – fizinis ar juridinis asmuo, norintis gauti sertifikacijos įstaigos sertifikatą.

Partija – vienu metu sertifikuoti pateikiamas statybos produkcijos kiekis, turintis tą patį tik tam kiekiui būdingą identifikavimo požymį.

Sauga – neleistinos rizikos, galinčios sukelti neigiamas pasekmes, nebuvimas.

Sertifikacijos objektas – objektas, kuris turi būti sertifikuojamas (pavyzdžiui, produkcija, arba produkcijos ribotas kiekis – partija).

Sertifikacijos ženklas – tam tikru būdu apsaugotas ženklas, naudojamas ar išduotas pagal sertifikacijos sistemos taisykles; juo parodoma, kad gaminys tenkina atitinkamo standarto ar kito dokumento reikalavimus.

Sertifikavimas – tai procedūra, kuria trečioji šalis pateikia raštišką garantiją, kad gaminys, procesas ar paslauga tenkina nustatytus reikalavimus.

Tiekėjas – šalis, kuri atsako už gaminį ir užtikrina jo kokybę. Šį apibrėžimą galima taikyti gamintojams, importuotojams, platintojams, pardavėjams, montuotojams ir pan.

 

3. STATYBOS PRODUKCIJOS SERTIFIKAVIMO TVARKA

 

3.1. Sertifikavimo tvarka bendruoju atveju

Bendruoju atveju yra numatyti tokie sertifikavimo veiksmai (etapai):

1) informacijos apie sertifikavimo tvarką, Sertifikavimo centro galimybes ir darbų kainas suteikimas;

2) paraiškos produkcijai sertifikuoti pateikimas;

3) paraiškos nagrinėjimas ir sprendimo dėl sertifikavimo darbų vykdymo priėmimas;

4) sutarties sertifikavimo darbams atlikti pasirašymas;

5) produkcijos bandymai;

6) gamybos sąlygų įvertinimas;

7) produkcijos ir normatyvinių dokumentų reikalavimų atitikties nustatymas;

8) licencinės sutarties pasirašymas;

9) atitikties sertifikatų įforminimas ir išdavimas;

10) atitikties priežiūra ir sertifikavimo ženklo naudojimo priežiūra.

3.2. Sertifikavimo procedūros

Sertifikavimo tvarka yra skirtinga priklausomai nuo sertifikavimo objekto, gamybos vietos ir pareiškėjo pageidavimo. Sertifikavimo tvarka detaliai išdėstyta trijose sertifikavimo procedūrose:

SP-01 Lietuvoje gaminamos statybos produkcijos sertifikavimas (A priedas);

SP-02 užsienio valstybėse gaminamos statybos produkcijos sertifikavimas (B priedas);

SP-03 Lietuvoje ir užsienio valstybėse gaminamos statybos produkcijos partijos sertifikavimas (C priedas).

Visos sertifikavimo procedūros parengtos pagal SD5.4 reikalavimus bei Europos Tarybos nutarimo 93/465/EEC rekomenduojamus modulius.

3.3. Sertifikavimo tvarka savanoriškojo sertifikavimo atveju

Konkrečią tvarką šiuo atveju nustato sertifikavimo procedūra, kurią pasirenka pareiškėjas ir nurodo ją paraiškoje. Pareiškėjas taip pat pasirenka ir normatyvinį dokumentą, kuriam bus nustatyta atitiktis. Normatyvinis dokumentas nebūtinai turi būti galiojantis Lietuvoje, – svarbiausia, kad Sertifikavimo centras turėtų realias galimybes atlikti būtinus bandymus ir įvertinimus.

Pareiškėjo pageidavimu, esant galimybėms, Sertifikavimo centras gali papildyti savo sertifikuojamų produktų sąrašą.

3.4. Sertifikavimo tvarka privalomojo sertifikavimo atveju

Privalomasis Lietuvoje gaminamos ir importuojamos produkcijos sertifikavimas vykdomas pagal SP-01, SP-02 ir SP-03 sertifikavimo procedūras priklausomai nuo produkcijos gamybos vietos ir pareiškėjo pageidavimo. Pasirinkdamas procedūrą pareiškėjas gali pasirinkti sertifikuoti nuolat gaminamą produkciją ar vienkartinę produkcijos partiją.

 

4. UŽSIENIO VALSTYBĖSE IŠDUOTŲ ATITIKTIES SERTIFIKATŲ PRIPAŽINIMAS

 

4.1. Atitikties sertifikatų pripažinimas atliekamas sertifikavimo procedūrų SP-01, SP-02 ir SP-03 tvarka pagal šio skyriaus nuostatas.

4.2. Pripažinimo atveju yra išduodamas Statybos produkcijos sertifikavimo centro atitikties sertifikatas.

4.3. Jei pasirašytose dvišalėse atitikties dokumentų pripažinimo sutartyse yra nurodyta detali tvarka, atitikties sertifikatų pripažinimas atliekamas vadovaujantis tų sutarčių nuostatomis.

4.4. Tiekėjas vykdo tokius pat kaip ir procedūrų SP-01, SP-02, SP-03 reikalavimus.

4.5. Tiekėjas susipažįsta su sertifikavimo tvarka kaip ir procedūrose SP-01, SP-02, SP-03.

4.6. Tiekėjas pateikia Sertifikavimo centrui paraišką kaip ir procedūrų SP-01, SP-02, SP-03 metu, taip pat turi pateikti:

-atitikties sertifikato oficialiai patvirtintą kopiją;

-bandymo protokolus, kuriais remiantis buvo išduotas atitikties sertifikatas (su vertimu į lietuvių kalbą);

-normatyvinį dokumentą, kuriam atitikties sertifikate deklaruojama atitiktis (originalo kalba ir oficialų vertimą į lietuvių, rusų, anglų arba prancūzų kalbą).

4.7. Sertifikavimo centras nusprendžia, ar pradėti sertifikavimą.

Sertifikavimo centras analizuoja gautus dokumentus. Šios analizės metu tikrinama:

-ar produkcija patenka į valstybės reguliuojamą sritį (privalomai sertifikuojamų (tikrinamų) produktų sąrašą);

-ar normatyvinio dokumento, kuriam išduotas atitikties sertifikatas, techniniai reikalavimai neprieštarauja Lietuvoje galiojančiam normatyviniam dokumentui (dokumentams);

-ar gaminio bandymo metodai atitinka Lietuvos normatyvinių dokumentų nurodytus bandymo metodus, jeigu ne – ar gali Lietuvoje akredituota bandymo laboratorija pakartoti nurodytą bandymą;

-ar išduodant atitikties sertifikatą buvo atlikti visi bandymai, kurių reikalauja Lietuvoje galiojantys normatyviniai dokumentai;

-ar gauti bandymo rezultatai tenkina Lietuvos normatyvinių dokumentų techninius reikalavimus;

-ar atitikties sertifikatas išduotas įvertinus produkcijos gamybos sąlygas;

-ar numatyta atitikties priežiūra (sertifikuotos produkcijos kokybės stabilumo tikrinimas) (toliau – atitikties priežiūra) sertifikato galiojimo laikotarpiu.

Atlikus aukščiau nurodytą analizę, Sertifikavimo centras išduoda sprendimą dėl atitikties sertifikato pripažinimo, kur nurodo, ar galima pripažinti išduotą atitikties sertifikatą ir kokiomis sąlygomis tai padaryti:

-jei sertifikuojama produkcija patenka į valstybės reguliuojamą sritį, nurodoma, kokio normatyvinio dokumento techninius reikalavimus ji turi tenkinti, ar nurodytos gaminio savybės tenkina šio normatyvinio dokumento keliamus reikalavimus;

-ar atliktų produkcijos bandymų pakanka, ar reikia atlikti papildomus bandymus. Jeigu reikia – nurodoma, kokios Lietuvoje akredituotos laboratorijos tai gali padaryti;

-ar reikia įvertinti gamybos sąlygas.

Sprendimas išsiunčiamas tiekėjui (gamintojui).

Esant teigiamam sprendimui pripažinti išduotą atitikties sertifikatą, su tiekėju (gamintoju) pasirašoma sutartis dėl atitikties sertifikato pripažinimo darbų atlikimo.

4.8. Sertifikavimo centras įvertina gamybos sąlygas.

Jei atitikties sertifikatas, kurį prašoma pripažinti, išduotas neįvertinus gamybos sąlygų, Sertifikavimo centras įvertina gamybos sąlygas, vadovaudamasis Statybos produkcijos gamybos sąlygų įvertinimo nuostatais.

Jei atitikties sertifikatas išduotas įvertinus gamybos sąlygas arba gamykloje funkcionuoja kokybės sistema, sertifikuota pagal ISO 9000 serijos standartus, gamybos sąlygos papildomai neįvertinamos. Šiuo atveju tiekėjas (gamintojas) turi pristatyti Sertifikavimo centrui kokybės sistemos sertifikato oficialiai patvirtintą kopiją arba atlikto gamybos sąlygų įvertinimo protokolą.

4.9. Sertifikavimo centras arba jo įgaliota bandymo laboratorija atrenka bandinius.

Jei atitikties sertifikatui pripažinti reikia atlikti papildomus bandymus, Sertifikavimo centras atrenka bandinius kaip nurodyta procedūrose SP-01, SP-02, SP-03.

4.10. Produkcijos bandymai.

Sprendime nurodyti bandymai atliekami, kaip nurodyta procedūrose SP-01, SP-02, SP-03.

4.11. Sertifikavimo centras nustato atitiktį, kaip nurodyta procedūrose SP-01, SP-02, SP-03.

4.12. Atitikties priežiūra sertifikato galiojimo laikotarpiu atliekama, kaip nurodyta procedūrose SP-01, SP-02, SP-03, jeigu nutarime ir licencinėje sutartyje dėl objektyvių priežasčių nenurodyta kitaip.

 

5. SERTIFIKUOJAMŲ PRODUKTŲ IR NORMATYVINIŲ DOKUMENTŲ NOMENKLATŪRA

 

5.1. Valstybės įmonės Statybos produkcijos sertifikavimo centras sertifikuojamų produktų sąrašas yra nurodytas N priede.

5.2. Privalomai sertifikuojami produktai nurodyti Statybos ir urbanistikos ministerijos Privalomai sertifikuojamų (tikrinamų) statybinių medžiagų, dirbinių, gaminių ir įrenginių sąraše. Sąraše taip pat nurodyti privalomuosius reikalavimus reglamentuojantys normatyviniai dokumentai.

 

6. SERTIFIKAVIMO DARBŲ APMOKĖJIMAS

 

6.1. Visus sertifikavimo darbus apmoka pareiškėjas.

6.2. Sertifikavimo darbų kainą sudaro pirminis, metinis ir papildomas (esant nenumatytiems darbams) mokesčiai.

Pirminį mokestį priklausomai nuo sertifikavimo procedūros sudaro:

-negrąžinamas užstatas už paraiškos produkcijai sertifikuoti registravimą (vėlesniuose mokėjimuose užskaitomas kaip avansas);

-mokestis už bandymų atlikimą (pagal pasirinktos bandymo laboratorijos įkainius);

-mokestis už gamybos sąlygų įvertinimą;

-mokestis už atitikties nustatymą (techninės dokumentacijos, bandymų dokumentų analizę ir ekspertizę, atitikties sertifikato įforminimą).

Vėliau – sertifikato galiojimo laikotarpiu – mokestis mokamas už atitikties priežiūrą.

6.3. Kiekvienu konkrečiu atveju mokestis už sertifikavimo darbus skaičiuojamas remiantis nustatytu darbų imlumu, fiksuotais atskirų darbų įkainiais bei nustatyta eksperto vienos darbo dienos kaina.

6.4. Už sertifikavimo darbus pareiškėjas sumoka Sertifikavimo centrui pagal sutartis išankstiniu mokėjimu.

6.5. Sertifikato galiojimo laikotarpiu licencinėje sutartyje numatytą pinigų sumą licenciatas kasmet sumoka Sertifikavimo centrui.

 

7. SKUNDŲ NAGRINĖJIMAS

 

7.1. Pareiškėjai, nepatenkinti sertifikavimo darbų rezultatais, gali pateikti skundus Sertifikavimo centrui. Sertifikavimo centras skundus registruoja, nagrinėja ir apie trūkumų šalinimo veiksmus informuoja pareiškėjus.

7.2. Jeigu Sertifikavimo centro atsakymas arba skundo priežasčių pašalinimas nepatenkino pareiškėjo, jis skundą gali pateikti nagrinėti Sertifikavimo centro Koordinacinei tarybai. Tokius skundus taip pat registruoja Sertifikavimo centras.

7.3. Koordinacinė taryba išnagrinėja skundą ir per vieną mėnesį nuo skundo gavimo dienos priima sprendimą.

7.4. Sertifikavimo centrui arba Koordinacinei tarybai patenkinus pareiškėjo skundą, pažeidėjai pašalina nustatytus pažeidimus savo sąskaita.

7.5. Koordinacinei tarybai nepatenkinus pareiškėjo skundo, jis turi teisę per mėnesį nuo sprendimo priėmimo dienos kreiptis į Apeliacinę komisiją prie Lietuvos standartizacijos departamento Nacionalinio akreditacijos biuro.

 

8. BENDRADARBIAVIMAS SU KITOMIS ĮSTAIGOMIS

 

8.1. Sertifikavimo centras bendradarbiauja su Statybos ir urbanistikos ministerija:

-rengiant sertifikacijos veiklą ir statybos produkcijos rodiklius nustatančius dokumentus (reglamentus, nuostatus, standartus);

Statybos ir urbanistikos ministerija įvertina kompetenciją bei galimybes ir suteikia įgaliojimus vykdyti privalomąjį sertifikavimą.

8.2. Sertifikavimo centras bendradarbiauja su Lietuvos standartizacijos departamentu:

-standartizacijos srityje;

-metrologijos srityje;

-informacijos mainų bei specialistų tobulinimo srityje.

8.3. Sertifikavimo centras bendradarbiauja su Valstybine teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Statybos ir urbanistikos ministerijos, atliekant sertifikuotos produkcijos atitikties priežiūrą Respublikos statybose.

8.4. Sertifikavimo centras bendradarbiauja su Lietuvos valstybine kokybės inspekcija, atliekant sertifikuotos produkcijos atitikties priežiūrą rinkoje.

8.5. Lietuvos standartizacijos departamento Nacionalinis akreditacijos biuras akredituoja (įgalioja) Sertifikavimo centrą atlikti statybos produkcijos sertifikavimą.

8.6. Sertifikavimo centras bendradarbiauja su akredituotomis bei įgaliotomis bandymo laboratorijomis, atliekančiomis sertifikuojamų statybos produktų bandymus ir bandinių atranką.

8.7. Sertifikavimo centras bendradarbiauja su kitų valstybių sertifikacijos įstaigomis ir siekia nuolat plėsti tokį bendradarbiavimą, kad Lietuvos gamintojams ir tiekėjams būtų sudarytos kuo palankesnės sąlygos tarptautinei prekybai.

8.8. Įstaigų, bendradarbiaujančių su Sertifikavimo centru, sąrašas yra nurodytas N priede.

 

 

VĮ STATYBOS PRODUKCIJOS SERTIFIKAVIMO CENTRAS DIREKTORIUS     R. ENCIUS

______________

 

A priedas

 

SERTIFIKAVIMO PROCEDŪRA SP-1

 

______________

 

A priedo tęsinys

 

SERTIFIKAVIMO PROCEDŪRA SP-01

 

1. Lietuvos Respublikos tiekėjas (gamintojas)

1.1. Lietuvoje galioja tik Lietuvos Respublikos įstatymų numatyta tvarka įregistruotoms įmonėms išduoti atitikties sertifikatai;

1.2. privalomojo ir savanoriškojo sertifikavimo atveju paraišką produkcijai sertifikuoti gali pateikti tik Lietuvos Respublikos įstatymų numatyta tvarka įregistruota įmonė, išskyrus savanoriškojo sertifikavimo atvejį, kai produktas bus realizuojamas ne Lietuvoje. Šiuo, išskirtiniu, atveju susitarimu turi būti apibrėžta pareiškėjo ir Sertifikavimo centro atsakomybė.

2. Tiekėjas susipažįsta su sertifikavimo tvarka

2.1. Sertifikavimo centras nemokamai suteikia bendrą informaciją apie sertifikavimo tvarką, procedūras, reikalavimus bei įkainių sistemą, taip pat apie bandymų laboratorijas, galinčias atlikti reikalingus bandymus, ir tų bandymų įkainius;

2.2. Sertifikavimo centras už mokestį gali teikti informaciją konkrečiais klausimais;

2.3. tiekėjas pats gali sukaupti reikalingą informaciją apie sertifikavimo tvarką.

3. Tiekėjas pateikia Sertifikavimo centrui paraišką

3.1. tiekėjas, norėdamas sertifikuoti savo produkciją, pateikia Sertifikavimo centrui paraišką (PS-001 forma, D priedas);

3.2. jeigu norimai sertifikuoti produkcijai reikalavimus nustatantis normatyvinis dokumentas yra išskirtinė pareiškėjo nuosavybė arba tokio dokumento nėra bibliotekose, pareiškėjas jį prideda prie paraiškos (lietuvių, rusų arba anglų kalba). Pareiškėjas privalo pateikti ir kitus dokumentus (konstrukcinę, technologinę dokumentaciją, informaciją vartotojams lietuvių kalba ir kt.), jei to reikalauja Sertifikavimo centras;

3.3. savanoriškojo sertifikavimo atveju pareiškėjas nurodo dokumentą, kurio atitikčiai prašo sertifikuoti produkciją. Pareiškėjas turi pateikti šį normatyvinį dokumentą lietuvių, rusų ar anglų kalba, jei to reikalauja Sertifikavimo centras;

3.4. paraiškas Sertifikavimo centras registruoja specialiame žurnale.

4. Sertifikavimo centras nusprendžia, ar pradėti sertifikavimą

4.1. Sertifikavimo centras ne ilgiau kaip per 14 dienų apsvarsto paraišką ir parengia sprendimą dėl produkto sertifikavimo. Sprendimą Sertifikavimo centras pateikia pareiškėjui;

4.2. sprendime (SP-006 forma, E priedas) nurodoma:

-kokia pasirinkta sertifikavimo procedūra;

-kokius bandymus būtina atlikti;

-kokios laboratorijos gali atlikti bandymus;

-kas įvertins gamybos sąlygas;

-kas atliks higieninį įvertinimą (jei pateiktam produktui tai reikalinga);

4.3. Sertifikavimo centrui dėl objektyvių priežasčių atsisakius sertifikuoti produkciją, sprendime pateikiamas motyvuotas paaiškinimas;

4.4. pareiškėjui pasirinkus bandymo laboratoriją, Sertifikavimo centras pateikia sutarties projektą. Sutartyje nurodomi darbų pavadinimai, kainos, darbų atlikimo terminas, užsakovo ir vykdytojo pavadinimai bei rekvizitai, užsakovo bei vykdytojo įsipareigojimai ir kitos nuostatos;

4.5. pareiškėjas pasirašo sertifikavimo darbų sutartį ir vieną jos egzempliorių grąžina Sertifikavimo centrui. Prieš pradedant darbus, pareiškėjas sumoka sutartyje numatytą pinigų sumą, jeigu sutartyje nenumatytos kitokios sąlygos;

4.6. sprendimai registruojami specialiame žurnale.

5. Sertifikavimo centras įvertina gamybos sąlygas

5.1. gamybos sąlygų įvertinimas atliekamas dviem etapais:

-pareiškėjas užpildo gamintojo klausimyną;

-sertifikavimo ekspertai, dalyvaujant gamintojo atstovams, įsitikina, ar gamykloje veikia kokybės kontrolės sistema, ar yra pakankamai reikalingų įrengimų ir priemonių, ar pakankamai kompetentingas personalas ir t. t. Gamyklos apžiūros metu ekspertai užpildo inspektoriaus ataskaitą.

Aptikus esminių trūkumų, būtinas papildomas, sutartyje iš anksto nenumatytas, etapas:

-sertifikavimo ekspertai įsitikina, ar pašalinti nurodyti esminiai trūkumai;

5.2. gamybos sąlygų įvertinimą reglamentuoja Statybos produkcijos gamybos sąlygų įvertinimo nuostatai. Su šiuose nuostatuose išdėstyta detalia tvarka Sertifikavimo centre gali susipažinti visi pageidaujantys pareiškėjai;

5.3. jei gamykloje funkcionuoja kokybės sistema, atitinkanti ISO 9001, ISO 9002 ar ISO 9003 standartų reikalavimus ir gamykla turi kokybės sistemos sertifikatą, šis sertifikatas gali būti gamybos sąlygų įvertinimu;

5.4. visi gamybos sąlygų įvertinimo dokumentai saugomi pareiškėjų bylose.

6. Sertifikavimo centras arba jo įgaliota bandymo laboratorija atrenka bandinius

6.1. produkcijos pavyzdžius ar bandinius atrenka sertifikacijos įstaigos arba akredituotos bandymo laboratorijos atstovai ar jų įgalioti asmenys, dalyvaujant tiekėjo (gamintojo) atstovui;

6.2. atrinktų bandymams bandomųjų produkcijos pavyzdžių ar bandinių kiekis ir jų atrankos tvarka nustatomi pagal atitinkamo normatyvinio dokumento reikalavimus. Produkcijos pavyzdžių ar bandinių atranka įforminama bandinių atrankos aktu (PS-007 forma, F priedas);

6.3. jeigu normatyviniai dokumentai nenustato bandinių kiekio ir atrankos tvarkos, bandiniai atrenkami vadovaujantis GOST 18321-73 (Statistinė kokybės kontrolė. Vienetinės produkcijos atsitiktinių imčių paėmimo metodai) bei bandymo laboratorijos arba Sertifikavimo centro nustatyta tvarka;

6.4. bandinių atrankos aktai registruojami specialiame žurnale ir saugomi pareiškėjų bylose.

7. Bandymų laboratorija atlieka bandymus

7.1. Sertifikavimo centras organizuoja atrinktų produkcijos pavyzdžių ar bandinių bandymus;

7.2. Sertifikavimo centras visus atliekamus darbus ir jų etapus registruoja pareiškėjo byloje;

7.3. bandymai atliekami akredituotose (įgaliotose) bandymo laboratorijose, su kuriomis sertifikavimo centras yra pasirašęs bendradarbiavimo sutartis;

7.4. bandymams atrinkti arba pateikti produkcijos pavyzdžiai ar bandiniai turi būti tokios pat konstrukcijos ir sudėties bei pagaminti pagal tą pačią technologiją, kaip ir tiekiama vartotojui produkcija;

7.5. jei sertifikuojamai produkcijai reikalingas higieninis pažymėjimas, Sertifikavimo centras organizuoja higieninio įvertinimo atlikimą;

7.6. higieninį įvertinimą atlieka akredituota (įgaliota) įstaiga. Sertifikavimo centrui pateikiamas Normatyvinių dokumentų bei gaminių higieninės ekspertizės protokolas (G priedas).

8. Sertifikavimo centras nustato atitiktį

8.1. Sertifikavimo centras atlieka dokumentų ekspertizę ir analizę:

-patikrina gamybos sąlygų įvertinimo arba kokybės sistemos sertifikato, normatyvinių dokumentų bei gaminių higieninės ekspertizės protokolų ir kitų dokumentų tikrumą;

-pagal bandymų protokolus, ataskaitas ir įvertinimus patikrina, ar iki galo įvykdyta produkcijos bandymų programa;

-nustato, ar bandymo rezultatai atitinka standartų ir kitų normatyvinių dokumentų reikalavimus. Čia sertifikavimo ekspertai taip pat analizuoja bandymo laboratorijų pateiktus įvertinimus bei pastabas;

8.2. atlikus dokumentų ekspertizę ir analizę, parengiamas nutarimas įforminti arba neįforminti atitikties sertifikatą. Pareiškėjui nutarimas pateikiamas tik sertifikato neįforminimo atveju;

8.3. parengus nutarimą įforminti sertifikatą, paruošiama Licencinė sutartis (forma PS-011, J priedas);

8.4. šia sutartimi licenciatas įsipareigoja laikytis visų sertifikavimo taisyklių, tinkamai naudoti atitikties sertifikatą ir sertifikavimo ženklą, užtikrinti, kad sertifikuota produkcija atitiks nurodytus reikalavimus, nenaudoti atitikties sertifikato ir sertifikavimo ženklo, pakitus gamybos technologijai, medžiagoms ir kt., sudaryti sąlygas periodiniams produkcijos bandymams ir gamybos sąlygų įvertinimams ir mokėti metinį mokestį už atitikties priežiūrą;

8.5. Sertifikavimo centras šia sutartimi įsipareigoja užtikrinti žinių apie licenciato gamybos technologiją, dokumentaciją, bandymų ir kontrolės rezultatus slaptumą. Taip pat įsipareigoja laiku informuoti licenciatą apie sertifikavimo taisyklių ir reikalavimų pasikeitimą, apie atitikties sertifikato ir sertifikavimo ženklo galiojimo sustabdymą ar anuliavimą;

8.6. licencinėje sutartyje numatomos jos galiojimo ir nutraukimo sąlygos;

8.7. esant teigiamam nutarimui išduoti atitikties sertifikatą ir pareiškėjui pasirašius licencinę sutartį, Sertifikavimo centras įformina atitikties sertifikatą, užregistruoja jį savo registre ir įteikia pareiškėjui. Atitikties sertifikato kopija lieka sertifikacijos įstaigoje ir įsegama į licenciato bylą;

8.8. atitikties sertifikatas suteikia teisę ženklinti produkciją sertifikavimo ženklais SPSŽ-01 ir SPSŽ-02 pagal LST 1272-92 ir Statybos produkcijos sertifikavimo ženklo naudojimo nuostatus;

8.9. pagal SP-01 procedūrą išduotas sertifikatas galioja 3 metus. Pakartotinai tai pačiai produkcijai išduotas sertifikatas galioja 5 metus;

8.10. atitikties sertifikato formos PS-012 ir PS-013 pateiktos K bei L prieduose;

8.11. nutarimai ir atitikties sertifikatai registruojami kompiuteriniame registre bei specialiame žurnale. Kopijos saugomos pareiškėjų bylose;

8.12. pareiškėjui pageidaujant, už papildomą mokestį gali būti išduoti keli atitikties sertifikatų originalai, tarp jų – rusų bei anglų kalbomis.

9. Atitikties priežiūra sertifikato galiojimo laikotarpiu

9.1. sertifikato galiojimo laikotarpiu Sertifikavimo centras, vadovaudamasis licencinės sutarties nuostatomis ir numatytu periodiškumu, atlieka atitikties priežiūrą:

-įvertina gamybos sąlygas;

-organizuoja sertifikuotos produkcijos pavyzdžių ar bandinių, atrinktų iš gamybos arba prekybos, bandymus;

-įvertina bandymų rezultatus;

-jei reikia, organizuoja neeilinių bandymų atlikimą;

9.2. pavyzdžiai ar bandiniai atrenkami ir bandymai atliekami šių nuostatų A priedo 6 ir 7 skirsniuose nurodyta tvarka;

9.3. gamybos sąlygos įvertinamos pagal šių nuostatų A priedo 5 skirsnio reikalavimus licencinėje sutartyje numatytu periodiškumu, bet ne dažniau kaip kartą per metus. Gamintojo klausimynas pakartotinai nepildomas. Neradus esminių trūkumų, ataskaita gamintojui nepateikiama;

9.4. neeiliniai bandymai gali būti atliekami tik pagrįstų vartotojų skundų atvejais, aptikus esminių neatitikčių požymių, žaliavų ar komponentų produktams gaminti pakeitimo, technologijos pakeitimo, esminių trūkumų pareiškėjo laboratorijoje nustatymo atvejais;

9.5. jeigu atitikties priežiūros metu nustatomi esminiai trūkumai, atitikties sertifikatas anuliuojamas arba jo galiojimas laikinai sustabdomas. Apie sertifikato anuliavimą bei sustabdymą ar galiojimo atnaujinimą nedelsiant informuojamas licenciatas. Taip pat apie tai skelbiama informaciniuose leidiniuose;

9.6. atitikties sertifikato galiojimas sustabdomas, kai:

-nevykdomi normatyvinių dokumentų reikalavimai, kuriuos turi atitikti sertifikuota produkcija;

-netinkamai naudojamas atitikties sertifikatas ar sertifikavimo ženklas;

-licenciatas nepranešęs pakeitė gamybos technologiją, kontrolės bei bandymo būdus, žaliavas ar komponentus;

-licenciatas reklamoje naudoja vartotojus klaidinančias rodiklių vertes;

-licenciatas nesudaro sąlygų atitikties priežiūrai atlikti;

9.7. atitikties sertifikatas anuliuojamas, kai:

-pasikartoja trūkumai, dėl kurių buvo sustabdytas sertifikato galiojimas;

-licenciatas nepašalina priežasčių, dėl kurių buvo sustabdytas sertifikato galiojimas;

-nustatytos neatitiktys yra esminės saugos požiūriu;

-licenciatas neturi realių galimybių neatitiktims pašalinti;

9.8. licenciatui pašalinus visus nurodytus trūkumus, sertifikato galiojimas atnaujinamas.

______________

 


B priedas

 

SERTIFIKAVIMO PROCEDŪRA SP-02

______________

B priedo tęsinys

 

SERTIFIKAVIMO PROCEDŪRA SP-02

 

1. Registruotas Lietuvoje tiekėjo (gamintojo) atstovas

1.1. Lietuvoje galioja tik Lietuvos Respublikos įstatymų numatyta tvarka įregistruotoms įmonėms išduoti atitikties sertifikatai;

1.2. privalomojo ir savanoriškojo sertifikavimo atveju paraišką produkcijai sertifikuoti gali pateikti tik Lietuvos Respublikos įstatymų numatyta tvarka įregistruota įmonė, išskyrus savanoriškojo sertifikavimo atvejį, kai produktas bus realizuojamas ne Lietuvoje. Šiuo, išskirtiniu, atveju susitarimu turi būti apibrėžta pareiškėjo ir Sertifikavimo centro atsakomybė.

2. Tiekėjas susipažįsta su sertifikavimo tvarka

2.1. Sertifikavimo centras nemokamai suteikia bendrą informaciją apie sertifikavimo tvarką, procedūras, reikalavimus bei įkainių sistemą, taip pat apie bandymų laboratorijas, galinčias atlikti reikalingus bandymus, ir tų bandymų įkainius;

2.2. Sertifikavimo centras už mokestį gali teikti informaciją konkrečiais klausimais;

2.3. tiekėjas pats gali sukaupti reikalingą informaciją apie sertifikavimo tvarką.

3. Tiekėjas pateikia Sertifikavimo centrui paraišką

3.1. tiekėjas, norėdamas sertifikuoti savo produkciją, pateikia Sertifikavimo centrui paraišką (PS-001 forma, D priedas);

3.2. jeigu norimai sertifikuoti produkcijai reikalavimus nustatantis normatyvinis dokumentas yra išskirtinė pareiškėjo nuosavybė arba tokio dokumento nėra bibliotekose, pareiškėjas jį prideda prie paraiškos (lietuvių, rusų arba anglų kalba). Pareiškėjas privalo pateikti ir kitus dokumentus (konstrukcinę, technologinę dokumentaciją, informaciją vartotojams lietuvių kalba ir kt.), jei to reikalauja Sertifikavimo centras;

3.3. savanoriškojo sertifikavimo atveju pareiškėjas nurodo dokumentą, kurio atitikčiai prašo sertifikuoti produkciją. Pareiškėjas turi pateikti šį normatyvinį dokumentą lietuvių, rusų ar anglų kalba, jei to reikalauja Sertifikavimo centras;

3.4. paraiškas Sertifikavimo centras registruoja specialiame žurnale.

4. Sertifikavimo centras nusprendžia, ar pradėti sertifikavimą

4.1. Sertifikavimo centras ne ilgiau kaip per 14 dienų apsvarsto paraišką ir parengia sprendimą dėl produkto sertifikavimo. Sprendimą Sertifikavimo centras pateikia pareiškėjui;

4.2. sprendime (SP-006 forma, E priedas) nurodoma:

-kokia pasirinkta sertifikavimo procedūra;

-kokius bandymus būtina atlikti;

-kokios laboratorijos gali atlikti bandymus;

-kas įvertins gamybos sąlygas;

-kas atliks higieninį įvertinimą (jei pateiktam produktui tai reikalinga);

4.3. Sertifikavimo centrui dėl objektyvių priežasčių atsisakius sertifikuoti produkciją, sprendime nurodomas motyvuotas paaiškinimas;

4.4. pareiškėjui pasirinkus bandymo laboratoriją, Sertifikavimo centras pateikia sutarties projektą. Sutartyje nurodomi darbų pavadinimai, kainos, darbų atlikimo terminas, užsakovo ir vykdytojo pavadinimai bei rekvizitai, užsakovo bei vykdytojo įsipareigojimai ir kitos nuostatos;

4.5. pareiškėjas pasirašo sertifikavimo darbų sutartį ir vieną jos egzempliorių grąžina Sertifikavimo centrui. Prieš pradedant darbus, pareiškėjas sumoka sutartyje numatytą pinigų sumą, jeigu sutartyje nenumatytos kitokios sąlygos;

4.6. Sertifikavimo centras registruoja sprendimus specialiame žurnale.

5. Sertifikavimo centras arba jo įgaliota bandymo laboratorija atrenka bandinius

5.1. produkcijos pavyzdžius ar bandinius atrenka sertifikacijos įstaigos arba akredituotos bandymo laboratorijos atstovai ar jų įgalioti asmenys, dalyvaujant tiekėjo (gamintojo) atstovui;

5.2. atrinktų bandymams bandomųjų produkcijos pavyzdžių ar bandinių kiekis ir jų atrankos tvarka nustatomi pagal atitinkamo normatyvinio dokumento reikalavimus. Produkcijos pavyzdžių ar bandinių atranka įforminama bandinių atrankos aktu (PS-007 forma, F priedas);

5.3. jeigu normatyviniai dokumentai nenustato bandinių kiekio ir atrankos tvarkos, bandiniai atrenkami vadovaujantis GOST 18321-73 (Statistinė kokybės kontrolė. Vienetinės produkcijos atsitiktinių imčių paėmimo metodai) bei bandymo laboratorijos arba Sertifikavimo centro nustatyta tvarka;

5.4. bandinių atrankos aktai registruojami specialiame žurnale ir saugomi pareiškėjų bylose.

6. Bandymų laboratorija atlieka bandymus

6.1. Sertifikavimo centras organizuoja atrinktų produkcijos pavyzdžių ar bandinių bandymus;

6.2. Sertifikavimo centras visus atliekamus darbus ir jų etapus registruoja pareiškėjo byloje;

6.3. bandymai atliekami akredituotose (įgaliotose) bandymo laboratorijose, su kuriomis sertifikavimo centras yra pasirašęs bendradarbiavimo sutartis;

6.4. bandymams atrinkti arba pateikti produkcijos pavyzdžiai ar bandiniai turi būti tokios pat konstrukcijos ir sudėties bei pagaminti pagal tą pačią technologiją kaip ir tiekiama vartotojui produkcija;

6.5. jei sertifikuojamai produkcijai reikalingas higieninis pažymėjimas, sertifikavimo centras organizuoja higieninio įvertinimo atlikimą;

6.6. higieninį įvertinimą atlieka akredituota (įgaliota) įstaiga. Sertifikavimo centrui pateikiamas Normatyvinių dokumentų bei gaminių higieninės ekspertizės protokolas (G priedas).

7. Sertifikavimo centras įvertina gamybos sąlygas

7.1. gamybos sąlygų įvertinimas atliekamas dviem etapais:

-pareiškėjas užpildo gamintojo klausimyną;

-sertifikavimo ekspertai, dalyvaujant gamintojo atstovams, įsitikina, ar gamykloje veikia kokybės kontrolės sistema, ar yra pakankamai reikalingų įrengimų ir priemonių, ar pakankamai kompetentingas personalas ir t. t. Gamyklos apžiūros metu ekspertai užpildo inspektoriaus ataskaitą.

Aptikus esminių trūkumų, būtinas papildomas, sutartyje iš anksto nenumatytas, etapas:

-sertifikavimo ekspertai įsitikina, ar pašalinti nurodyti esminiai trūkumai;

-gamybos sąlygų įvertinimą reglamentuoja Statybos produkcijos gamybos sąlygų įvertinimo nuostatai. Su šiuose nuostatuose išdėstyta detalia tvarka Sertifikavimo centre gali susipažinti visi pageidaujantys pareiškėjai;

7.3. jei gamykloje funkcionuoja kokybės sistema, atitinkanti ISO 9001, ISO 9002 ar ISO 9003 standartų reikalavimus ir gamykla turi kokybės sistemos sertifikatą, šis sertifikatas gali būti gamybos sąlygų įvertinimu;

7.4. visi gamybos sąlygų įvertinimo dokumentai saugomi pareiškėjų bylose.

8. Sertifikavimo centras nustato atitiktį

8.1. Sertifikavimo centras atlieka dokumentų ekspertizę ir analizę:

-patikrina gamybos sąlygų įvertinimo arba kokybės sistemos sertifikato, normatyvinių dokumentų bei gaminių higieninės ekspertizės protokolų ir kitų dokumentų tikrumą;

-pagal bandymų protokolus, ataskaitas ir įvertinimus patikrina, ar iki galo įvykdyta produkcijos bandymų programa;

-nustato, ar bandymo rezultatai atitinka standartų ir kitų normatyvinių dokumentų reikalavimus. Čia sertifikavimo ekspertai taip pat analizuoja bandymo laboratorijų pateiktus įvertinimus bei pastabas;

8.2. atlikus dokumentų ekspertizę ir analizę, parengiamas nutarimas įforminti arba neįforminti atitikties sertifikatą. Pareiškėjui nutarimas pateikiamas tik sertifikato neįforminimo atveju;

8.3. parengus nutarimą įforminti sertifikatą, paruošiama Licencinė sutartis (forma PS-011, J priedas);

8.4. šia sutartimi licenciatas įsipareigoja laikytis visų sertifikavimo taisyklių, tinkamai naudoti atitikties sertifikatą ir sertifikavimo ženklą, užtikrinti, kad sertifikuota produkcija atitiks nurodytus reikalavimus, nenaudoti atitikties sertifikato ir sertifikavimo ženklo, pakitus gamybos technologijai, medžiagoms ir kt., sudaryti sąlygas periodiniams produkcijos bandymams ir gamybos sąlygų įvertinimams ir mokėti metinį mokestį už atitikties priežiūrą;

8.5. Sertifikavimo centras šia sutartimi įsipareigoja užtikrinti žinių apie licenciato gamybos technologiją, dokumentaciją ir kontrolės rezultatus slaptumą. Taip pat įsipareigoja laiku informuoti licenciatą apie sertifikavimo taisyklių ir reikalavimų pasikeitimą, apie atitikties sertifikato ir sertifikavimo ženklo galiojimo sustabdymą ar anuliavimą. Licencinėje sutartyje numatomos jos galiojimo ir nutraukimo sąlygos;

8.6. licencinėje sutartyje numatomos jos galiojimo ir nutraukimo sąlygos;

8.7. esant teigiamam nutarimui išduoti atitikties sertifikatą ir pareiškėjui pasirašius licencinę sutartį, Sertifikavimo centras įformina atitikties sertifikatą, užregistruoja jį savo registre ir įteikia pareiškėjui. Atitikties sertifikato kopija lieka sertifikacijos įstaigoje ir įsegama į licenciato bylą;

8.8. atitikties sertifikatas suteikia teisę ženklinti produkciją sertifikavimo ženklais SPSŽ-01 ir SPSŽ-02 pagal LST 1272-92 ir Statybos produkcijos sertifikavimo ženklo naudojimo nuostatus;

8.9. pagal SP-01 procedūrą išduotas sertifikatas galioja 3 metus. Pakartotinai tai pačiai produkcijai išduotas sertifikatas galioja 5 metus;

8.10. atitikties sertifikato formos PS-012 ir PS-013 pateiktos K bei L prieduose;

8.11. nutarimai ir atitikties sertifikatai registruojami kompiuteriniame registre bei specialiame žurnale. Kopijos saugomos pareiškėjų bylose;

8.12. pareiškėjui pageidaujant, už papildomą mokestį gali būti išduoti keli atitikties sertifikatų originalai, tarp jų – rusų bei anglų kalbomis.

9. Atitikties priežiūra sertifikato galiojimo laikotarpiu

9.1. sertifikato galiojimo laikotarpiu Sertifikavimo centras, vadovaudamasis licencinės sutarties nuostatomis ir numatytu periodiškumu, atlieka atitikties priežiūrą:

-įvertina gamybos sąlygas;

-organizuoja sertifikuotos produkcijos pavyzdžių ar bandinių, atrinktų iš gamybos arba prekybos, bandymus;

-įvertina bandymų rezultatus;

-jei reikia, organizuoja neeilinių bandymų atlikimą;

9.2. pavyzdžiai ar bandiniai atrenkami ir bandymai atliekami šių nuostatų A priedo 6 ir 7 skirsniuose nurodyta tvarka;

9.3. gamybos sąlygos įvertinamos pagal šių nuostatų A priedo 5 skirsnio reikalavimus licencinėje sutartyje numatytu periodiškumu, bet ne dažniau kaip kartą per metus. Gamintojo klausimynas pakartotinai nepildomas. Neradus esminių trūkumų, ataskaita gamintojui nepateikiama;

9.4. neeiliniai bandymai gali būti atliekami tik pagrįstų vartotojų skundų atvejais, aptikus esminių neatitikčių požymių, žaliavų ar komponentų produktams gaminti pakeitimo, technologijos pakeitimo, esminių trūkumų pareiškėjo laboratorijoje nustatymo atvejais;

9.5. jeigu atitikties priežiūros metu nustatomi esminiai trūkumai, atitikties sertifikatas anuliuojamas arba jo galiojimas laikinai sustabdomas. Apie sertifikato anuliavimą bei sustabdymą ar galiojimo atnaujinimą nedelsiant informuojamas licenciatas. Taip pat apie tai skelbiama informaciniuose leidiniuose;

9.6. atitikties sertifikato galiojimas sustabdomas, kai:

-nevykdomi normatyvinių dokumentų reikalavimai, kuriuos turi atitikti sertifikuota produkcija;

-netinkamai naudojamas atitikties sertifikatas ar sertifikavimo ženklas;

-licenciatas nepranešęs pakeitė gamybos technologiją, kontrolės bei bandymo būdus, žaliavas ar komponentus;

-licenciatas reklamoje naudoja vartotojus klaidinančias rodiklių vertes;

-licenciatas nesudaro sąlygų atitikties priežiūrai atlikti;

9.7. atitikties sertifikatas anuliuojamas, kai:

-pasikartoja trūkumai, dėl kurių buvo sustabdytas sertifikato galiojimas;

-licenciatas nepašalina priežasčių, dėl kurių buvo sustabdytas sertifikato galiojimas;

-nustatytos neatitiktys yra esminės saugos požiūriu;

-licenciatas neturi realių galimybių neatitiktims pašalinti;

9.8. licenciatui pašalinus visus nurodytus trūkumus, sertifikato galiojimas atnaujinamas.

______________


C priedas

 

SERTIFIKAVIMO PROCEDŪRA SP-03

 

______________

 


C priedo tęsinys

 

SERTIFIKAVIMO PROCEDŪRA SP-03

 

1. Lietuvos Respublikos tiekėjas (gamintojas)

1.1. Lietuvoje galioja tik Lietuvos Respublikos įstatymų numatyta tvarka įregistruotoms įmonėms išduoti atitikties sertifikatai;

1.2. privalomojo ir savanoriškojo sertifikavimo atveju paraišką produkcijai sertifikuoti gali pateikti tik Lietuvos Respublikos įstatymų numatyta tvarka įregistruota įmonė, išskyrus savanoriškojo sertifikavimo atvejį, kai produktas bus realizuojamas ne Lietuvoje. Šiuo, išskirtiniu, atveju susitarimu turi būti apibrėžta pareiškėjo ir Sertifikavimo centro atsakomybė.

2. Tiekėjas susipažįsta su sertifikavimo tvarka

2.1. Sertifikavimo centras nemokamai suteikia bendrą informaciją apie sertifikavimo tvarką, procedūras, reikalavimus bei įkainių sistemą, taip pat apie bandymų laboratorijas, galinčias atlikti reikalingus bandymus, ir tų bandymų įkainius;

2.2. Sertifikavimo centras už mokestį gali teikti informaciją konkrečiais klausimais;

2.3. tiekėjas pats gali sukaupti reikalingą informaciją apie sertifikavimo tvarką.

3. Tiekėjas pateikia Sertifikavimo centrui paraišką

3.1. tiekėjas, norėdamas sertifikuoti savo produkciją, pateikia Sertifikavimo centrui paraišką (PS-001 forma, D priedas);

3.2. jeigu norimai sertifikuoti produkcijai reikalavimus nustatantis normatyvinis dokumentas yra išskirtinė pareiškėjo nuosavybė arba tokio dokumento nėra bibliotekose, pareiškėjas jį prideda prie paraiškos (lietuvių, rusų arba anglų kalba). Pareiškėjas privalo pateikti ir kitus dokumentus (konstrukcinę, technologinę dokumentaciją, informaciją vartotojams lietuvių kalba ir kt.), jei to reikalauja Sertifikavimo centras;

3.3. savanoriškojo sertifikavimo atveju pareiškėjas nurodo dokumentą, kurio atitikčiai prašo sertifikuoti produkciją. Pareiškėjas turi pateikti šį normatyvinį dokumentą lietuvių, rusų ar anglų kalba, jei to reikalauja Sertifikavimo centras;

3.4. paraiškas Sertifikavimo centras registruoja specialiame žurnale.

4. Sertifikavimo centras nusprendžia, ar pradėti sertifikavimą

4.1. Sertifikavimo centras ne ilgiau kaip per 14 dienų apsvarsto paraišką ir parengia sprendimą dėl produkto sertifikavimo. Sprendimą Sertifikavimo centras pateikia pareiškėjui;

4.2. sprendime (SP-006 forma, E priedas) nurodoma:

-kokia pasirinkta sertifikavimo procedūra;

-kokius bandymus būtina atlikti;

-kokios laboratorijos gali atlikti bandymus;

-kas atliks higieninį įvertinimą (jei pateiktam produktui tai reikalinga);

4.3. Sertifikavimo centrui dėl objektyvių priežasčių atsisakius sertifikuoti produkciją, sprendime pateikiamas motyvuotas paaiškinimas;

4.4. pareiškėjui pasirinkus bandymo laboratoriją, Sertifikavimo centras pateikia sutarties projektą. Sutartyje nurodomi darbų pavadinimai, kainos, darbų atlikimo terminas, užsakovo ir vykdytojo pavadinimai bei rekvizitai, užsakovo bei vykdytojo įsipareigojimai ir kitos nuostatos;

4.5. pareiškėjas pasirašo sertifikavimo darbų sutartį ir vieną jos egzempliorių grąžina Sertifikavimo centrui. Prieš pradedant darbus, pareiškėjas sumoka sutartyje numatytą pinigų sumą, jeigu sutartyje nenumatytos kitokios sąlygos;

4.6. sprendimai registruojami specialiame žurnale.

5. Sertifikavimo centras arba jo įgaliota bandymo laboratorija atrenka bandinius

5.1. produkcijos pavyzdžius ar bandinius atrenka sertifikacijos įstaigos arba akredituotos bandymo laboratorijos atstovai ar jų įgalioti asmenys, dalyvaujant tiekėjo (gamintojo) atstovui;

5.2. atrinktų bandymams bandomųjų produkcijos pavyzdžių ar bandinių kiekis ir jų atrankos tvarka nustatomi pagal atitinkamo normatyvinio dokumento reikalavimus. Produkcijos pavyzdžių ar bandinių atranka įforminama bandinių atrankos aktu (PS-007 forma, F priedas);

5.3. jeigu normatyviniai dokumentai nenustato bandinių kiekio ir atrankos tvarkos, bandiniai atrenkami vadovaujantis GOST 18321-73 (Statistinė kokybės kontrolė. Vienetinės produkcijos atsitiktinių imčių paėmimo metodai) bei bandymo laboratorijos arba Sertifikavimo centro nustatyta tvarka;

5.4. bandinių atrankos aktai registruojami specialiame žurnale ir saugomi pareiškėjų bylose.

6. Bandymų laboratorija atlieka bandymus

6.1. Sertifikavimo centras organizuoja atrinktų produkcijos pavyzdžių ar bandinių bandymus;

6.2. Sertifikavimo centras visus atliekamus darbus ir jų etapus registruoja pareiškėjo byloje;

6.3. bandymai atliekami akredituotose (įgaliotose) bandymo laboratorijose, su kuriomis sertifikavimo centras yra pasirašęs bendradarbiavimo sutartis;

6.4. bandymams atrinkti arba pateikti produkcijos pavyzdžiai ar bandiniai turi būti tokios pat konstrukcijos ir sudėties bei pagaminti pagal tą pačią technologiją, kaip ir tiekiama vartotojui produkcija;

6.5. jei sertifikuojamai produkcijai reikalingas higieninis pažymėjimas, sertifikavimo centras organizuoja higieninio įvertinimo atlikimą;

6.6. higieninį įvertinimą atlieka akredituota (įgaliota) įstaiga. Sertifikavimo centrui pateikiamas Normatyvinių dokumentų bei gaminių higieninės ekspertizės protokolas (G priedas).

7. Sertifikavimo centras nustato atitiktį

7.1. Sertifikavimo centras atlieka dokumentų ekspertizę ir analizę:

-patikrina bandymo, normatyvinių dokumentų bei gaminių higieninės ekspertizės protokolų ir kitų dokumentų tikrumą;

-pagal bandymų protokolus, ataskaitas ir įvertinimus patikrina ar iki galo įvykdyta produkcijos bandymų programa;

-nustato, ar bandymo rezultatai atitinka standartų ir kitų normatyvinių dokumentų reikalavimus. Čia sertifikavimo ekspertai taip pat analizuoja bandymo laboratorijų pateiktus įvertinimus bei pastabas;

7.2. atlikus dokumentų ekspertizę ir analizę, parengiamas nutarimas įforminti arba neįforminti atitikties sertifikatą. Pareiškėjui nutarimas pateikiamas tik sertifikato neįforminimo atveju;

7.3. parengus nutarimą įforminti sertifikatą, paruošiama Licencinė sutartis (forma PS-011, J priedas);

7.4. šia sutartimi licenciatas įsipareigoja laikytis visų sertifikavimo taisyklių, tinkamai naudoti atitikties sertifikatą ir sertifikavimo ženklą, užtikrinti, kad sertifikuota produkcija atitiks nurodytus reikalavimus, nenaudoti atitikties sertifikato ir sertifikavimo ženklo kitiems produktams;

7.5. Sertifikavimo centras šia sutartimi įsipareigoja užtikrinti žinių apie licenciato dokumentaciją ir bandymų rezultatus slaptumą. Taip pat įsipareigoja savalaikiai informuoti licenciatą apie sertifikavimo taisyklių ir reikalavimų pasikeitimą, apie atitikties sertifikato ir sertifikavimo ženklo galiojimo sustabdymą ar anuliavimą;

7.6. licencinėje sutartyje numatomos jos galiojimo ir nutraukimo sąlygos;

7.7. esant teigiamam nutarimui išduoti atitikties sertifikatą ir pareiškėjui pasirašius licencinę sutartį, Sertifikavimo centras įformina atitikties sertifikatą, užregistruoja jį savo registre ir įteikia pareiškėjui. Atitikties sertifikato kopija lieka sertifikacijos įstaigoje ir įsegama į licenciato bylą;

7.8. atitikties sertifikatas suteikia teisę ženklinti produkciją sertifikavimo ženklais SPSŽ-01 ir SPSŽ-02 pagal LST 1272-92 ir Statybos produkcijos sertifikavimo ženklo naudojimo nuostatus;

7.9. pagal SP-03 procedūrą išduotas sertifikatas galioja 6 mėnesius ir licenciatui pateikus pagrįstą prašymą (jei dar liko tos pačios partijos nerealizuotos produkcijos ar kita) – pratęsiamas dar 3 mėnesiams;

7.10. atitikties sertifikato formos PS-012 ir PS-013 pateiktos K bei L prieduose;

7.11. nutarimai ir atitikties sertifikatai registruojami kompiuteriniame registre bei specialiame žurnale. Kopijos saugomos pareiškėjų bylose;

7.12. pareiškėjui pageidaujant, už papildomą mokestį gali būti išduoti keli atitikties sertifikatų originalai, tarp jų – rusų bei anglų kalbomis.

8. Licencinės sutarties vykdymo priežiūra

8.1. Licencinės sutarties vykdymo priežiūra sertifikato galiojimo laikotarpiu yra stebėjimas, ar licenciatas teisingai deklaruoja nustatytas rodiklių vertes savo reklamoje ir ar teisingai naudojamas atitikties sertifikatas bei sertifikavimo ženklas;

8.2. jeigu sutarties vykdymo priežiūros metu nustatomi esminiai trūkumai, atitikties sertifikatas anuliuojamas arba jo galiojimas laikinai sustabdomas. Apie sertifikato anuliavimą bei sustabdymą ar galiojimo atnaujinimą nedelsiant informuojamas licenciatas. Taip pat apie tai skelbiama informaciniuose leidiniuose;

8.3. atitikties sertifikato galiojimas sustabdomas, kai:

-nevykdomi normatyvinių dokumentų reikalavimai, kuriuos turi atitikti sertifikuota produkcija;

-neteisingai naudojamas atitikties sertifikatas ar sertifikavimo ženklas;

-licenciatas reklamoje naudoja vartotojus klaidinančias rodiklių vertes;

-licenciatas nesudaro sąlygų atitikties priežiūrai;

8.4. atitikties sertifikatas anuliuojamas, kai:

-pasikartoja trūkumai, dėl kurių buvo sustabdytas sertifikato galiojimas;

-licenciatas nepašalina priežasčių, dėl kurių buvo sustabdytas sertifikato galiojimas;

-nustatytos neatitiktys yra svarbios saugai;

8.5. Licenciatui pašalinus visas nurodytas priežastis, sertifikato galiojimas atnaujinamas.

______________


 



Statybos produkcijos

D priedas

Sertifikavimo centrui

(Forma PS – 001)

Linkmenų 28, 2600 Vilnius

PARAIŠKA

Tel.: (8-22)-72 80 78, (8-22)-7280 77

PRODUKCIJAI SERTIFIKUOTI

Faks.: (8-22)-72 80 75

199__ ___ ____ Nr. ________________

 

(datą ir numerį pildo Sertifikavimo centras)

 

1. Pareiškiame, kad: (Tinkamą pažymėkite x)

 

Produkto pavadinimas

Tipas

Kodas pagal bendrą kodavimo sistemą

Atitinka (standartas, kuriam deklaruojama atitiktis)

 

 

 

 

 

 

 

 

□ Produktas atitinka visus standarto reikalavimus

□ Produktas atitinka privalomuosius reikalavimus

Gamintojas:

 

Gamintojo adresas:

 

ir prašome sertifikuoti: □ nuolat gaminama produkciją; □ produkcijos partiją

Pastaba: jeigu produktų sąrašas netelpa, 1-ajam punktui reikalingus duomenis pateikite atskirame lape.

 

2. Įsipareigoja:

* laikytis visų sertifikacijos sistemos dalyviams keliamų reikalavimų; * sumokėti ______ Lt dydžio registravimo užstatą;

* apmokėti sertifikavimo išlaidas pagal sutartį;

* užtikrinti sertifikuotos produkcijos kokybės stabilumą.

 

Pastaba: užstatas negrąžinamas tuo atveju, jei pradėjus darbus, pareiškėjas atsisako sertifikavimo.

3. Kita informacija:

 

Pareiškėjas:

 

Adresas:

 

Tel.:

 

Faks.:

 

Įmonės kodas:

 

Atsisk/ sąskaita:

 

Banko kodas:

 

Bankas:

 

Asmuo, atsakingas už sertifikavimą

Vardas:

 

Tel.:

 

Pavardė:

 

Faks.:

 

 

4. Prie paraiškos pridedame:

 

 

Dokumento pavadinimas ir lapų skaičius (jei pridedama)

Normatyvinį dokumentą (jei tai įmonės nuosavybė) □

...........................................................................................................

Kokybės sistemos sertifikatus (ISO 9000 serija)         □

...........................................................................................................

Produktų sertifikatų kopijas                                           □

...........................................................................................................

Kitus bandymų ar įvertinimų dokumentus                  □

...........................................................................................................

Naudojimo dokumentą (instrukciją ar kita)                □

...........................................................................................................

Kitus duomenis, brėžinius, schemas                              □

...........................................................................................................

 

Pastaba: sertifikatų kopijas patvirtinkite užrašu „Kopija tikra“, savo antspaudu ir parašu.

 

...............................................................          .......................          .......................................................

           (vadovo pareigos)                                            (parašas)                                             (v., pavardė)

 

A. V.

______________

E priedas

(FORMA PS-006)

 

                                                                                             SPRENDIMAS

Linkmenų g. 28, 2600 Vilnius

Tel. 72-80-78, faksas 72-80-75                                     199 ______ Nr. _______

 

Dėl produkcijos sertifikavimo

 

Išnagrinėję_________________________________________________________________

                                                                    (pareiškėjo pavadinimas)

________________________________________________________________________________

(pareiškėjo adresas)

paraišką_________________________________________________________________________

                                     (paraiškos registracijos Nr., gaminio pavadinimas, žymuo)

________________________________________________________________________________

 

NUTARIAME:

 

1. Atlikti (neatlikti) sertifikavimo darbus _________________________________________

________________________________________________________________________________

(gaminio pavadinimas, žymuo)

________________________________________________________________________________

(pagal____sertifikavimo procedūrą arba priežastis, kodėl nesertifikuojama)

________________________________________________________________________________

 

2. Bandymus atliks __________________________________________________________

________________________________________________________________________________

(bandymų laboratorijos pavadinimas, adresas)

 

3. Gamybos sąlygas įvertins ___________________________________________________

________________________________________________________________________________

(įmonės pavadinimas, adresas)

________________________________________________________________________________

 

4. Higieninį įvertinimą atliks___________________________________________________

 

5. Darbai atliekami pagal sutartis pareiškėjo sąskaita.

 

SPSC direktorius                                                                                                                                    

                    (vadovo pareigos)                                   (parašas)                                             (v., pavardė)

______________

 


F priedas

(FORMA PS-007)

 

BANDINIŲ ATRANKOS AKTAS Nr. _________

199 ___ m. ___________ mėn. ______ d.

 

1. UŽSAKOVAS: ___________________________________________________________

                                                                (organizacijos pavadinimas)

2. GAMINTOJAS: __________________________________________________________

                                                                (jei nesutampa su užsakovu)

3. PRODUKTAS: ___________________________________________________________

                           (pavadinimas, normatyvinio dokumento žyma arba aprašymas, atpažinimo būdai)

4. ATRANKOS VIETA: _____________________________________________________

                                                                    (adresas, tikslus aprašymas)

5. BANDINIAI ATRINKTI PAGAL:___________________________________________

                                                                    (atrinkimą reglamentuojantis dokumentas)

6. ATRINKTA: _____________________________________________________________

                                       (bandinių skaičius, kiekis, įpakavimas, žymėjimas, partijos Nr.)

7. BANDINIAI PRISTATYTI Į: _______________________________________________

8. ATRINKIMO DATA IR LAIKAS: __________________________________________

9. BANDINIUS ATRINKO: __________________________________________________

                                                               (organizacija, vardas, pavardė, parašas)

__________________________________________________________________________

(organizacija, vardas, pavardė, parašas)

 

                                   A. V.

 

8. ORGANIZACIJOS, KURIOJE ATRINKTI BANDINIAI, ATSTOVAS:

__________________________________________________________________________

(organizacija, vardas, pavardė, parašas)

 

A. V.

______________

 


G priedas

(FORMA PS-008)

 

© Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, 1995

Valstybinis visuomenės sveikatos centras

 

ĮOK

Įstaigos pavadinimas

 

NORMATYVINIŲ DOKUMENTŲ BEI GAMINIŲ HIGIENINĖS EKSPERTIZĖS PROTOKOLAS

Forma

Nr. 303/3a501

 

1997 00 00                                   Nr. 00.0.0.00-0000

 

Normatyvinių dokumentų rūšys;

*1.1. □ Lietuvos standartas

1.2. □ Įmonės standartas

1.3. □ Techninės sąlygos

1.4. □ Kiti dokumentai

 

2.0. Higieniniai ekspertizei pateikta:

2.1. □ Gaminys

2.2 □ Žaliava

3.0. Gaminio (žaliavos) pavadinimas

4.0. Normatyvinio dokumento rengėjas (pavadinimas, adresas)

5.0. Gamintojas (pavadinimas, adresas)

6.0. Ekspertizei pateikti dokumentai

7.0. Higieninei ekspertizei pateikęs dokumentus ar gaminius juridinis ar fizinis asmuo (pavadinimas, vardas, pavardė bei adresas)

Rašto data

Nr.

8.0. Dokumentai gauti

Reg. Nr.

9.0. Higieninei ekspertizei pateiktų dokumentų ar gaminių aprašymas, ekspertizės išvados ir pasiūlymai:

 

Ekspertizę atliko:

 

Pareigos:                                                          (Parašas)                                   (Vardo raidė ir pavardė)

 

Įstaigos vadovas:                                             (Parašas)                                   (Vardo raidė ir pavardė)

 

A. V.

______________

 


H priedas

(FORMA PS-009)

 

Bandymo protokolas Nr.________Puslapis/Puslapių

                                                                                                                                               (kiekvieno puslapio viršuje)

 

________________________________________________________________________________

(bandymų laboratorijos ženklas, pavadinimas ir adresas)

 

BANDYMO PROTOKOLAS Nr._________

19 _____ m. _________ mėn. ____ d.

 

1. UŽSAKOVAS: (pavadinimas ir adresas)

 

2. GAMINTOJAS: (jei nesutampa su užsakovu)

 

3. PRODUKTAS: (pavadinimas, normatyvinio dokumento žymuo arba aprašymas, atpažinimo būdai)

 

4. BANDINIŲ PRISTATYMO DATA:                     5. BANDYMO DATA:

 

6. BANDYMO VIETA: (jeigu bandymas buvo atliktas ne šioje laboratorijoje)

 

7. BANDINIAI ATRINKTI: (kas atrinko, atrinkimo vieta ir laikas arba bandinių atrankos akto numeris)

 

8. BANDYMAS ATLIKTAS PAGAL: (normatyvinio dokumento numeris arba bandymo metodo ar bandymo tvarkos aprašymas, bandymo paklaida)

 

9. BANDYMO REZULTATAI: (lentelės, diagramos, eskizai, nuotraukos (kur tinka) ir bet kokie nustatyti gedimai)

 

10. KITA INFORMACIJA: (bet kokie nuokrypiai, papildomi bandymai, išimtys ir bet kuri kita informacija, susijusi su konkrečiu bandymu)

 

11. PRIEDAI: (nurodomi priedų numeriai ir pavadinimai)

 

Laboratorijos vadovas

               (juridiškai atsakingas asmuo)                              (parašas)                                     (v. pavardė)

 

Bandymą atliko

              (techniškai atsakingas asmuo)                                  (parašas)                                 (v. pavardė)

 

Akreditacijos įstaigos

ženklas,

akreditavimo data

(Jei laboratorija akredituota

šiam bandymui atlikti)

A. V.

 

______________

 


J priedas

(FORMA PS-011)

 

LICENCINĖ SUTARTIS

19 ____ m. __________ mėn. _____ d.

 

Valstybės įmonė Statybos produkcijos sertifikavimo centras, atstovaujama direktoriaus toliau vadinamas SPSC, ir

, atstovaujamas___________

toliau vadinamas Licenciatu, pasirašė šią sutartį:

1. Sutarties objektas.

1.1. SPSC suteikia Licenciatui teisę naudotis atitikties sertifikatu Nr. SPSC-_____ ir ženklinti produkciją

(produkcijos partiją)______________________________ sertifikavimo ženklu SPSŽ-01 (02).

2. Licenciatas įsipareigoja:

2.1. laikytis visų statybos produkcijos sertifikavimo taisyklių bei procedūrų;

2.2. naudoti atitikties sertifikatą ir sertifikavimo ženklą tik visiškai bandytus pavyzdžius atitinkančiai ir sertifikavimo metu identifikuotai produkcijai. Nenaudoti jų kitiems gaminiams arba pakitus gaminio konstrukcijai, gamybos technologijai, panaudojus kitas medžiagas ir komplektuojančias detales. Informuoti SPSC apie visus konstrukcijos, technologijos ar medžiagos pakeitimus ir, esant būtinumui, atlikti dalinius ar visus bandymus akredituotoje (įgaliotoje) laboratorijoje. Produkciją realizuojant, Licenciatas sertifikato kopiją gali perduoti kitam juridiniam ar fiziniam asmeniui kartu su sertifikuota produkcija, tačiau privalo užtikrinti, kad bus laikomasi Lietuvos sertifikacijos sistemos taisyklių, ir įforminti tai sutartimi;

2.3. užtikrinti sertifikuotos produkcijos kokybės stabilumą. Registruoti visus gaunamus skundus dėl sertifikuotos produkcijos kokybės, taip pat koregavimo veiksmus;

2.4. sudaryti sąlygas produkcijos atitikties priežiūrai (atrinkti pavyzdžius bandymams iš gamyklos ir rinkos, tikrinti gamybos sąlygas, tikrinti, kaip laikomasi kitų įsipareigojimų);

2.5. pašalinti SPSC nustatytus trūkumus, esant nukrypimams nuo sertifikavimo sąlygų (netinkamai naudojant atitikties sertifikatą ir sertifikavimo ženklą, pasikeitus produkcijai keliamiems reikalavimams, paaiškėjus, kad produkcija neatitinka saugos reikalavimų, produkcijos partija turi defektus, paaiškėjus nenumatytoms gaminio eksploatacijos sąlygoms ir t. t.);

2.6. visą licencinės sutarties galiojimo laiką, kas 12 mėn. nuo sutarties pasirašymo datos, sumokėti metinį mokestį ________ Lt, PVM 18 % _________ Lt, iš viso __________________________________ Lt;

2.7. įvertinant kainų pasikeitimą, nurodytas metinis mokestis gali būti koreguojamas šalių susitarimu;

2.8. laiku nesumokėjus nurodytų mokesčių, Licenciatas moka delspinigius už kiekvieną pavėluotą dieną 0,1 % nuo nesumokėtos sumos;

2.9. esant pagrįstiems skundams dėl vartotojams tiekiamos neatitinkančios saugos reikalavimų produkcijos ar kitai informacijai apie nukrypimus nuo sertifikavimo sistemos taisyklių ir procedūrų dėl Licenciato kaltės, papildomai apmokėti visų su tuo susijusių tikrinimų išlaidas.

3. SPSC įsipareigoja:

3.1. informuoti Licenciatą apie atitikties sertifikato ir sertifikavimo ženklo galiojimo sustabdymą arba anuliavimą ir tokio nutarimo priežastis;

3.2. laiku informuoti Licenciatą apie sertifikavimo taisyklių ir procedūrų reikalavimų gaminiams pakeitimus;

3.3. garantuoti Licenciatui žinių apie gaminį, jo gamybos sąlygas, dokumentaciją, bandymų ir tikrinimų rezultatų slaptumą.

4. SPSC turi teisę:

4.1. atlikti sertifikuotos produkcijos atitikties priežiūrą priklausomai nuo sertifikavimo procedūros:

-vieną kartą metuose paimtų iš gamybos pavyzdžių bandymus (visus arba dalinius);

-vieną kartą metuose paimtų iš prekybos tinklo pavyzdžių bandymus (visus arba dalinius);

-vieną kartą metuose gamybos sąlygų įvertinimą;

4.2. atlikti papildomus atitikties priežiūros veiksmus, esant pagrįstiems skundams dėl vartotojui tiekiamos nekokybiškos produkcijos ar kitai pagrįstai informacijai apie nukrypimus nuo sertifikavimo taisyklių;

4.3. laikinai sustabdyti arba anuliuoti atitikties sertifikato ir sertifikavimo ženklo galiojimą, jeigu:

-nustatyti 2.5 p. išvardyti trūkumai;

-Licenciatas nesumokėjo metinio mokesčio, atsisakė sudaryti sąlygas atitikties priežiūrai arba atsisakė sumokėti papildomas pagrįstas priežiūros išlaidas;

-Licenciatas nutraukė licencinę sutartį;

4.4. imtis atitinkamų priemonių, tarp jų net paskelbti informaciją apie Licenciato produkcijos potencialią grėsmę vartotojams, jeigu pastarasis atsisakė ištaisyti nurodytus trūkumus;

4.5. viešai paskelbti informaciją apie Licenciato produkcijos sertifikavimo teigiamus rezultatus.

5. Licencinės sutarties galiojimo ir nutraukimo sąlygos:

5.1. Licencinė sutartis galioja iki;

5.2. atitikties sertifikatas ir sertifikavimo ženklas galioja tol, kol galioja licencinė sutartis;

5.3. Licenciatas gali nutraukti licencinę sutartį, apie tai ne vėliau kaip prieš du mėnesius informavęs SPSC;

5.4. Licenciatui pageidaujant, atitikties sertifikato ir licencinės sutarties galiojimo laikas gali būti pratęstas. Jeigu Licenciatas pilnai vykdė 2 p. reikalavimus ir pateikė reikalingus pratęsimui dokumentus, SPSC pratęsimą atlieka už mokestį, sudarantį............%, kurią reikėtų sumokėti naujai įforminant atitikties sertifikatą ir licencinę sutartį.

 

Valstybės įmonės Statybos produkcijos                                                         Licenciatas

sertifikavimo centro                                                                ________________________________

direktorius                                                                               ________________________________

 

A. V.

 

Licencinė sutartis pratęsta iki_________________________________________________________

________________________________________________________________________________

 

Valstybės įmonės Statybos produkcijos                                                         Licenciatas

sertifikavimo centro                                                                ________________________________

direktorius                                                                               ________________________________

 

A. V.

______________

 


K priedas

(FORMA PS-012)

 

______________

L priedas

(FORMA PS-013)

 

______________


N priedas

(FORMA PS-013)

 

BENDRADARBIAUJANČIŲ SU VĮ STATYBOS PRODUKCIJOS SERTIFIKAVIMO CENTRAS ĮGALIOTŲ ĮSTAIGŲ IR AKREDITUOTŲ LABORATORIJŲ SĄRAŠAS

 

Eil. Nr.

Įstaigos pavadinimas ir adresas

Įstaigos funkcijos

Bendradarbi avimo pagrindas

Pastabos

1.

Statybos ir urbanistikos ministerija

1. SPSC steigėjas 2. Nustato privalomąjį sertifikavi mą

STR 1.03.01:1996

 

2.

Lietuvos standartizacij os departamento Nacionalinis akreditacijos biuras T. Kosciuškos g. 30, 2600 Vilnius

Akredituoja sertifikaci jos įstaigą, kontroliuoja jos veiklą

STR 1.03.01:1996

 

3.

Lietuvos valstybinė kokybės inspekcija, Gedimino pr. 19, 2025 Vilnius

Kontroliuoja realizuojamą sertifikuotą produkciją

Sutartis ruošiama

 

4.

Lietuvos techninė biblioteka

Atlieka bibliotekos informacines paslaugas

Sutartis ruošiama

 

5.

Termoizoliacij os instituto laboratorijos, Linkmenų g. 28, 2600 Vilnius

Teikia bibliotekos informacines paslaugas. Atlieka bandymus ir bandinių atranką

Sutartys: Nr. 97-01-02 Nr. 97-01-03 Nr. 97-02-06

Akredituota LS.07.005

6.

SĮ Kauno keliai filialas, Žinybinis laboratorinių bandymų centras

Atlieka laboratorin ius bandymus

Sutartis Nr. 97-03-09

Akredituota LS.07.002

7.

UAB Alzida

Atlieka laboratorin ius bandymus

Sutartis ruošiama

Akredituota LS.07.013

9.

Valstybinis visuomeninės sveikatos centras

Atlieka statybos produkcijos higieninį įvertinimą

Sutartis Nr. 97-04-38

Įgaliota 1995 10 31, įsakymas Nr. 30/180

13.

LEI Medžiagų tyrimų ir bandymų laboratorija

Atlieka bandymus ir bandinių atranką

Sutartis Nr. 97-03-23

Akredituota LS.07.006

14.

Institut techniki budovlanej, Varšuva

Atlieka bandymus ir bandinių atranką

Sutartis ruošiama

Akredituota

______________

 


O priedas

 

VALSTYBĖS ĮMONĖS STATYBOS PRODUKCIJOS SERTIFIKAVIMO CENTRAS SERTIFIKUOJAMŲ PRODUKTŲ SĄRAŠAS

 

Dėl vietos stokos Sertifikuojamų produktų sąrašas nespausdinamas.

Dalis sertifikuojamų produktų – Privalomai sertifikuojamų (tikrinamų) statybinių medžiagų, dirbinių, gaminių ir įrenginių sąrašas atspausdintas 1997 m. birželio 12 d. „Valstybės žiniose“ Nr. 54.

Su visu Sertifikuojamų produktų sąrašu galima susipažinti Statybos produkcijos sertifikavimo centre.

______________