LIETUVOS RESPUBLIKOS VIDAUS REIKALŲ MINISTRAS

 

Į S A K Y M A S

DĖL PAVYZDINIŲ SENIŪNIJOS TARYBOS NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

2002 m. rugpjūčio 13 d. Nr. 383

Vilnius

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo (Žin., 1994, Nr. 55-1049; 2000, Nr. 91-2832; 2001, Nr. 85 – 2969) 30 straipsnio 4 dalimi ir siekdamas sustiprinti bendruomenių vaidmenį plėtojant savivaldą:

1. Tvirtinu Pavyzdinius seniūnijos tarybos nuostatus (pridedama).

2. Rekomenduoju savivaldybių taryboms ir merams papildyti Savivaldybių tarybų veiklos reglamentus, Savivaldybių kontrolierių (savivaldybės kontrolierių tarnybų) veiklos nuostatus bei Seniūnijų veiklos nuostatus ir juose nustatyti seniūnijų tarybų kreipimųsi svarstymo procedūras bei terminus, per kuriuos institucijos ar valstybės tarnautojai privalo atsakyti seniūnijų taryboms.

 

 

VIDAUS REIKALŲ MINISTRAS                                                             JUOZAS BERNATONIS

______________


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro

2002 m. rugpjūčio13 d. įsakymu Nr. 383

 

PAVYZDINIAI SENIŪNIJOS TARYBOS NUOSTATAI

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Seniūnijos taryba yra patariamoji seniūnijos institucija. Ji dirba visuomeniniais pagrindais.

2. Seniūnijos taryba sudaroma iš seniūnijai priskirtose gyvenamosiose vietovėse išrinktų bendruomenės atstovų jų sprendimu, priimtu bendruomenės atstovų susirinkime.

3. Bendruomenės atstovų susirinkimą dėl seniūnijos tarybos sudarymo gali kviesti seniūnas arba bendruomenės atstovai savo iniciatyva, apie tai informavę seniūną.

4. Sprendimas dėl seniūnijos tarybos sudarymo priimamas, jei bendruomenės atstovų susirinkime dalyvauja ne mažiau kaip 5 bendruomenės atstovai ir ne mažiau kaip 5 bendruomenės atstovai sutiko būti seniūnijos tarybos nariais. Sprendimas įforminamas protokolu, kuriame savo sutikimą būti seniūnijos tarybos nariais parašais patvirtina bendruomenės atstovai.

5. Seniūnijos taryba laikoma sudaryta nuo sprendimo priėmimo dienos. Protokolo kopija perduodama seniūnui.

6. Bendruomenės atstovai, nesantys seniūnijos tarybos nariais, gali jais tapti bet kuriuo metu, įteikę seniūnijos tarybai rašytinį prašymą. Seniūnijos tarybos narių skaičius neribojamas. Seniūnijos tarybos narys bet kuriuo metu gali pasitraukti iš seniūnijos tarybos, įteikęs seniūnijos tarybai rašytinį prašymą.

7. Seniūnijos tarybos veikla pasibaigia, jei joje lieka mažiau kaip 5 nariai.

 

II. SENIŪNIJOS TARYBOS KOMPETENCIJA

 

8. Seniūnijos taryba svarsto klausimus, susijusius su:

8.1. seniūnijai skirtų asignavimų panaudojimu;

8.2. viešųjų paslaugų teikimu seniūnijos gyventojams;

8.3. seniūnijai priskirtos teritorijos, vietinės reikšmės kelių, gatvių, šaligatvių, aikščių ir kapinių tvarkymu bei aplinkos apsauga ir sanitarija;

8.4. savivaldybei nuosavybės teise priklausančių bei valdomų patikėjimo teise pastatų ir statinių, esančių seniūnijos teritorijoje, būkle;

8.5. priešgaisrine apsauga, pasirengimu avarijų ir potvynių padariniams likviduoti;

8.6. vietinio susisiekimo transporto organizavimu;

8.7. vaikų (iki 16 metų) mokyklos lankomumu ir vaikų teisių apsauga;

8.8. gyventojų užimtumu bei atskirų šeimų (asmenų) gyvenimo sąlygomis;

8.9. seniūnijos kultūriniu ir sportiniu gyvenimu, gyventojų laisvalaikiu;

8.10. naminių gyvūnų ir gyvulių laikymu;

8.11. seniūno ir seniūnijos valstybės tarnautojų bei darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, darbu;

8.12. savivaldybės administracijos ir savivaldybės bei valstybės įstaigų veikla seniūnijai priskirtoje teritorijoje.

9. Seniūnijos taryba gali svarstyti ir kitus klausimus, susijusius su bendruomenės reikalais.

 

III. SENIŪNIJOS TARYBOS VEIKLOS FORMOS

 

10. Seniūnijos tarybos veiklos forma yra seniūnijos tarybos posėdis.

11. Seniūnijos tarybos posėdžiams patalpas skiria ir posėdžius techniškai aptarnauja seniūnija.

12. Pirmajame seniūnijos tarybos posėdyje tarybos nariai 1 metų laikotarpiui išsirenka seniūnijos tarybos pirmininką ir jo pavaduotoją, patvirtina seniūnijos tarybos darbo reglamentą (toliau – reglamentas). Seniūnijos tarybos sprendimu, priimtu visų seniūnijos tarybos narių balsų dauguma, seniūnijos tarybos pirmininkas ir jo pavaduotojas gali būti perrinkti ir nesibaigus jų kadencijai. Tokia pat tvarka gali būti pakeistas ir reglamentas.

13. Reglamente turi būti nustatyta išrinktų bendruomenės atstovų (ne tik seniūnijos tarybos narių) ir seniūno informavimo apie šaukiamus seniūnijos tarybos posėdžius tvarka, klausimų seniūnijos tarybos posėdžiams parengimo ir jų pateikimo svarstyti tvarka, seniūnijos tarybos pirmininko ir jo pavaduotojo pareigos bei teisės, posėdžių organizavimo ir kitų procedūrinių veiksmų atlikimo tvarka.

14. Seniūnijos tarybos nariai į eilinius seniūnijos tarybos posėdžius paprastai renkasi kartą per mėnesį. Kiekvieno seniūnijos tarybos posėdžio pabaigoje paprastai susitariama dėl kito posėdžio datos, vietos ir preliminarios jo darbotvarkės arba posėdyje nusprendžiama, kad kitą posėdį organizuos seniūnijos tarybos pirmininkas.

15. Neeilinius seniūnijos tarybos posėdžius gali šaukti seniūnijos tarybos pirmininkas, ne mažiau kaip 1/3 seniūnijos tarybos narių arba seniūnas. Jie apie neeilinio seniūnijos tarybos posėdžio sušaukimo datą, vietą ir jame planuojamus svarstyti klausimus pagal seniūnijos tarybos reglamentą privalo informuoti visus seniūnijos teritorijoje išrinktus bendruomenės atstovus (ne tik seniūnijos tarybos narius) ir seniūną ne vėliau kaip prieš 3 dienas iki posėdžio.

16. Seniūnijos tarybos posėdžiams pirmininkauja seniūnijos tarybos pirmininkas arba jo pavaduotojas. Jiems negalint pirmininkauti, seniūnijos tarybos nariai iš seniūnijos tarybos narių posėdyje gali išsirinkti kitą to posėdžio pirmininką.

17. Seniūnijos tarybos posėdžiai yra protokoluojami. Seniūnijos tarybos posėdžio protokolus rašo posėdyje išrinktas sekretorius, o posėdžio protokolus pasirašo posėdžio pirmininkas ir sekretorius.

18. Seniūnijos tarybos posėdis yra teisėtas, jeigu jame dalyvauja daugiau kaip pusė seniūnijos tarybos narių.

19. Į seniūnijos tarybos posėdžius kviečiamas seniūnas. Seniūnui negalint dalyvauti posėdyje, jis gali įgalioti posėdyje dalyvauti seniūnijos valstybės tarnautoją (toliau – seniūno atstovas). Seniūnas arba jo atstovas posėdžio metu atsako į seniūnijos tarybos narių pateiktus klausimus arba, negalėdami to padaryti posėdžio metu, teisės aktų nustatyta tvarka ir terminais pateikia tarybos pirmininkui atsakymus raštu. Seniūnijos tarybos posėdyje kviečiami dalyvauti bendruomenės atstovai, nesantys seniūnijos tarybos nariais, taip pat gali dalyvauti seniūnijai priskirtos teritorijos gyventojai bei kiti suinteresuoti asmenys. Jie visi neturi balsavimo teisės ir jiems rūpimais klausimais gali pasisakyti posėdžio pirmininkui leidus.

20. Seniūnijos tarybos pirmininkas arba jo pavaduotojas turi teisę raštu prašyti seniūno pateikti informaciją apie seniūnijos veiklą ir ne seniūnijos tarybos posėdžių metu.

21. Seniūnijos taryba svarstomais klausimais priima rekomendacinio pobūdžio sprendimus (toliau – sprendimai), kurie įrašomi į susirinkimo protokolą. Sprendimai priimami posėdyje dalyvavusių tarybos narių balsų dauguma. Jeigu balsai pasiskirsto po lygiai, lemia posėdžio pirmininko balsas. Protokole turi būti įrašyta svarstomo klausimo esmė ir seniūnijos tarybos priimtas sprendimas. Protokolai yra eilės tvarka numeruojami ir jų kopijos įteikiamos seniūnui (seniūnijai).

22. Atskirais atvejais (dėl seniūno darbo įvertinimo, skirtų iš savivaldybės biudžeto asignavimų naudojimo seniūnijoje ir panašiais atvejais) seniūnijos taryba savo sprendimą gali pateikti merui arba savivaldybės kontrolieriui.

23. Jeigu seniūnas ar jo atstovas nedalyvauja seniūnijos tarybos posėdyje arba seniūnas teisės aktų nustatyta tvarka ir terminais neatsako į seniūnijos tarybos narių pateiktus klausimus ar atsakymai netenkina seniūnijos tarybos narių, arba teisės aktų nustatyta tvarka ir terminais seniūnas neatsako į seniūnijos tarybos sprendimus ar atsakymai netenkina seniūnijos tarybos, seniūnijos taryba turi teisę dėl to kreiptis į merą.

24. Jeigu teisės aktų nustatytais terminais meras arba savivaldybės kontrolierius neatsako į seniūnijos tarybos sprendimus arba seniūnijos tarybos netenkina jų atsakymai, seniūnijos taryba turi teisę kreiptis į savivaldybės tarybą.

25. Atskiriems klausimams nagrinėti seniūnijos taryba gali sudaryti komitetus arba darbo grupes, pakviesdama į jas ir kitus seniūnijos gyventojus bei suinteresuotus asmenis (ne seniūnijos tarybos narius).

 

IV. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

26. Su seniūnijos tarybos priimtais sprendimais bendruomenės atstovai supažindina atstovaujamos bendruomenės gyventojus, paskelbdami priimtus sprendimus bendruomenės sueigose ar kitais būdais.

______________