LIETUVOS RESPUBLIKOS
SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO
Į S A K Y M A S
DĖL lietuvos RESPUBLIKOS sveikatos apsaugos ministro
2004 m. birželio 30 d. įsakymo Nr. v-482 „DĖL GIMDOS KAKLELIO PIKTYBINIŲ NAVIKŲ PREVENCINIŲ PRIEMONIŲ, APMOKAMŲ IŠ PRIVALOMOJO SVEIKATOS DRAUDIMO FONDO BIUDŽETO LĖŠŲ, FINANSAVIMO PROGRAMOS PATVIRTINIMO“ pakeitimo
2011 m. liepos 20 d. Nr. V-704
Vilnius
Atsižvelgdamas į Gimdos kaklelio piktybinių navikų prevencinių priemonių, apmokamų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšų, finansavimo programos koordinavimo komiteto siūlymus:
1. P a k e i č i u Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2004 m. birželio 30 d. įsakymą Nr. V-482 „Dėl Gimdos kaklelio piktybinių navikų prevencinių priemonių, apmokamų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšų, finansavimo programos patvirtinimo“ (Žin., 2004, Nr. 104-3856; 2006, Nr. 101-3924; 2008, Nr. 22-816):
1.1. Išdėstau 3 punktą taip:
1.2. Nurodytu įsakymu patvirtintoje Gimdos kaklelio piktybinių navikų prevencinių priemonių, apmokamų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšų, finansavimo programoje:
1.2.1. Išdėstau 8 punktą taip:
1.2.2. Išdėstau 11 punktą taip:
„11. PAASPĮ yra atsakinga už tinkamą informavimo dėl gimdos kaklelio piktybinių navikų profilaktikos paslaugos suteikimo registravimą:
11.1. jeigu pacientei informacinis pranešimas įteikiamas, paslaugos suteikimas registruojamas asmens sveikatos istorijoje (forma 025/a);
11.2. jeigu informaciniai pranešimai pacientėms siunčiami paštu ar elektroniniu paštu, sudaromas pacienčių, kurioms jie išsiųsti, sąrašas. Sąraše nurodomas pacientės vardas ir pavardė, adresas ar elektroninio pašto adresas, kuriuo išsiųstas informacinis pranešimas, ir jo išsiuntimo data. Sąrašas patvirtinamas PAASPĮ vadovo arba jo įgalioto asmens parašu ar elektroniniu parašu. Informacinio pranešimo išsiuntimo data registruojama pacientės asmens sveikatos istorijoje (forma 025/a).“
1.2.3. Išdėstau 12 punktą taip:
Forma patvirtinta Lietuvos Respublikos
sveikatos apsaugos ministro
2004 m. birželio 30 d. įsakymu Nr. V-482
(Lietuvos Respublikos
sveikatos apsaugos ministro
2011 m. liepos 20 d. įsakymo Nr. V-704
redakcija)
______________________________
(pacientės vardas, pavardė)
______________________________
(pacientės adresas)
Informacinis pranešimas
Nuo 2004 metų Lietuvoje yra vykdoma valstybinė gimdos kaklelio piktybinių navikų prevencijos programa, finansuojama Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis. Šios programos tikslas – sumažinti Lietuvos moterų sergamumą gimdos kaklelio piktybiniais navikais ir mirtingumą nuo jų aptinkant moteris, sergančias ikivėžinėmis gimdos kaklelio ligomis. Tai leidžia išgydyti ikivėžines gimdos kaklelio ligas ir taip užkirsti kelią galimybei iš jų išsivystyti gimdos kaklelio vėžiui.
Pagal šią programą privalomuoju sveikatos draudimu apdraustoms 25–60 metų moterims nemokamai vieną kartą per 3 metus atliekamas citologinis gimdos kaklelio tyrimas, kitaip vadinamas PAP testu. Nuo gimdos kaklelio paviršiaus ir iš kaklelio kanalo sterilia mentele ar šluotele paimama tiriamosios medžiagos ir užtepama ant stiklelio. Tepinėlis ištiriamas mikroskopu. Citologinis gimdos kaklelio tyrimas yra neskausmingas.
Todėl Jūs, ____________________________________________________________ ,
esate kviečiama atvykti į ______________________________________________________
(PAASPĮ pavadinimas)
adresu: _______________ pas savo šeimos gydytoją, akušerį ginekologą ar akušerį
(PAASPĮ adresas)
profilaktiškai pasitikrinti dėl gimdos kaklelio ligų. Siūlome apsilankymo datą ir laiką suderinti telefonu .
(PAASPĮ registratūros numeris)
Norime atkreipti Jūsų dėmesį, kad pagal minėtą programą PAP tepinėlis yra paimamas sveikatos priežiūros įstaigoje, kurioje yra prisirašiusi moteris. Jeigu prisirašėte prie kitos asmens sveikatos priežiūros įstaigos nei nurodyta kvietime, dėl gimdos kaklelio profilaktinių patikrinimų prašome kreiptis į ją.
Tepinėlis imamas ne menstruacijų metu, tinkamiausias laikas yra 10–20 menstruacinio ciklo diena. Likus parai iki tyrimo Jūs neturėtumėte naudoti tamponų, intravagininių preparatų, vengti lytinių santykių, neplauti makšties.