LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS IR IZRAELIO VALSTYBĖS VYRIAUSYBĖS
SUTARTIS
DĖL BENDRADARBIAVIMO KULTŪROS, ŠVIETIMO IR MOKSLO SRITYSE
Lietuvos Respublikos Vyriausybė ir Izraelio Valstybės Vyriausybė (toliau vadinamos Susitariančiosiomis Šalimis),
norėdamos daugiau bendradarbiauti kultūros, švietimo ir mokslo srityse,
būdamos įsitikinusios, kad toks bendradarbiavimas prisidės prie abiejų valstybių tarpusavio santykių gerinimo,
susitarė:
1 straipsnis
Susitariančiosios Šalys, vadovaudamosi lygybės ir abipusės naudos principais, taip pat laikydamosi savo šalies įstatymų, plės visapusiškus kultūros ryšius, skatins abiejų šalių vyriausybines ir nevyriausybines institucijas bendradarbiauti kultūros, švietimo ir mokslo srityse.
2 straipsnis
Susitariančiosios Šalys skatins užmegzti ir palaikyti tiesioginius ryšius tarp aukštųjų mokyklų, mokslo ir technologijų institucijų.
Susitariančiosios Šalys pagal savo galimybes skirs vietas ir stipendijas abipusiškai susitartų sričių magistrantūros ir doktorantūros studijoms.
3 straipsnis
4 straipsnis
Susitariančiosios Šalys skatins keistis vadovėliais ir kitokiomis švietimo knygomis bei pedagogine medžiaga, pagal kurią kiekvienoje šalyje dėstoma istorija, geografija, kultūra, tikslieji mokslai, ekonomikos ir socialinio gyvenimo plėtotė, taip pat skatins keistis mokymo kursais, programomis, mokymo metodikomis, išleidžiamomis abiejų šalių švietimo įstaigų.
5 straipsnis
6 straipsnis
7 straipsnis
9 straipsnis
Susitariančiosios Šalys skatins bendradarbiauti kultūros paveldo, muziejininkystės ir archeologijos srityse. Kiekviena šalis sudarys sąlygas kitos šalies piliečiams naudotis savo šalies bibliotekomis, archyvais ir kitokiomis kultūros ir švietimo vertybėmis tomis pačiomis sąlygomis, kaip ir savo šalies piliečiams, ir pagal tos šalies įstatymus, kurios teritorijoje šios vertybės yra.
10 straipsnis
11 straipsnis
12 straipsnis
13 straipsnis
14 straipsnis
15 straipsnis
Šios Sutarties įgyvendinimui Susitariančiosios Šalys įsteigs Mišrią Komisiją, susidedančią iš abiejų Šalių atstovų. Mišri Komisija susirenka kas treji metai, pakaitomis Vilniuje ir Jeruzalėje.
- sprendžia problemas, kylančias įgyvendinant šią Sutartį arba iškilusias jau įgyvendinus Sutarties nuostatas;
16 straipsnis
Ši Sutartis neprieštarauja Susitariančiųjų Šalių įsipareigojimams ir teisėms, nustatytoms dvišalėse ir daugiašalėse sutartyse su kitomis šalimis.
17 straipsnis
Ši Sutartis įsigalios nuo tos dienos, kai abi Susitariančios Šalys pasikeis diplomatinėmis notomis apie atliktas pagal jų įstatymus teisines procedūras, būtinas šiai Sutarčiai įsigalioti.
Sutartis galioja penkerius metus, po to ji bus automatiškai pratęsiama dar kiekvienam tolesniam penkerių metų laikotarpiui, jeigu viena iš Šalių ne vėliau kaip prieš šešis mėnesius prieš galiojimo laikotarpio pabaigą raštu nepraneš kitai Šaliai nutraukianti Sutartį. Bet kokie Sutarties pakeitimai daromi tokia tvarka, kaip ir Sutarčiai įsigaliojant.
Sutartis pasirašyta Jeruzalėje 1994 m. spalio 2 d., tai atitinka 5754 metų 27 Tishrei, dviem egzemplioriais lietuvių, hebrajų ir anglų kalbomis, kiekvienas tekstas turi vienodą teisinę galią. Esant skirtingam šios Sutarties aiškinimui, bus remiamasi tekstu anglų kalba.
Lietuvos Respublikos Vyriausybės vardu |
Izraelio Valstybės Vyriausybės vardu |