PRIEŠGAISRINĖS APSAUGOS IR GELBĖJIMO DEPARTAMENTO PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS VIDAUS REIKALŲ MINISTERIJOS DIREKTORIUS

 

Į S A K Y M A S

DĖL KOORDINAVIMO TARYBOS PRIE PRIEŠGAISRINĖS APSAUGOS IR GELBĖJIMO DEPARTAMENTO GAISRINIŲ TYRIMŲ CENTRO NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

2001 m. rugsėjo 25 d. Nr. 99

Vilnius

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1999 m. gruodžio 27 d. nutarimu Nr. 1482 „Dėl institucijų, įgaliotų tvirtinti privalomuosius produktų saugos reikalavimus, paskyrimo“ (Žin., 1999, Nr. 114-3304; 2000, Nr. 48-1393) ir vykdydamas vidaus reikalų ministro 2000 m. spalio 18 d. įsakymą Nr. 407 „Dėl gaisrinės ir gelbėjimo technikos, gaisrinės saugos įrenginių ir priešgaisrinių priemonių, gaisrinės automatikos įrenginių atitikties įvertinimo nuostatų patvirtinimo“ (Žin., 2000, Nr. 100-3197) bei siekdamas, kad gaisrinės įrangos atitikties įvertinimo procedūros atitiktų Lietuvos standarto LST EN 45011:2000 keliamus reikalavimus,

tvirtinu Koordinavimo tarybos prie Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Gaisrinių tyrimų centro nuostatus (pridedama).

 

 

DIREKTORIUS PULKININKAS                                                                      KAZYS ZULONAS

______________

 


PATVIRTINTA

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo

departamento prie Vidaus reikalų

ministerijos direktoriaus

2001 m. rugsėjo 25 d. įsakymu Nr. 99

 

KOORDINAVIMO TARYBOS PRIE PRIEŠGAISRINĖS APSAUGOS IR GELBĖJIMO DEPARTAMENTO GAISRINIŲ TYRIMŲ CENTRO NUOSTATAI

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Šie nuostatai reglamentuoja Koordinavimo tarybos (toliau – Taryba) prie Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Gaisrinių tyrimų centro veiklą. Taryba yra visuomeninis darinys, skirtas gaisrinės ir gelbėjimo technikos, gaisrinės saugos įrenginių ir priešgaisrinių priemonių, gaisrinės automatikos įrenginių (toliau – gaisrinė įranga) atitikties įvertinimo sistemos dalyvių interesams derinti, siekiant išvengti vienos iš šalių dominavimo, ir teikti rekomendacinio pobūdžio pasiūlymams gerinti gaisrinės įrangos atitikties įvertinimo sistemos veiklą bei turinį.

2. Savo veikloje Taryba vadovaujasi Lietuvos Respublikos atitikties įvertinimo įstatymu bei Gaisrinės ir gelbėjimo technikos, gaisrinės saugos įrenginių ir priešgaisrinių priemonių, gaisrinės automatikos įrenginių atitikties įvertinimo nuostatais.

3. Tarybą sudaro visuomeninių susivienijimų, verslo, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (toliau – PAGD) ir Gaisrinių tyrimų centro (toliau – GTC) atstovai. Tarybos narių personalinę sudėtį tvirtina GTC viršininkas. Tarybos narių sąrašas yra vardinis. Būtina sąlyga tapti Tarybos nariu yra raštiškas deleguojančios organizacijos įgaliojimas ir siūlomo asmens sutikimas.

4. Visi Tarybos nariai privalo raštu pareikšti apie savo veiklos Taryboje konfidencialumą. Šiuos pareiškimus laiko GTC Sertifikavimo tarnybos (toliau – GTC ST) viršininkas.

5. Taryba skiriama trejiems metams. Taryboje jos nariai negali dirbti daugiau kaip 2 kadencijas iš eilės.

6. Tarybos nuostatai gali būti keičiami Tarybos posėdyje, kuriame dalyvauja ne mažiau kaip du trečdaliai Tarybos narių, paprasta balsų dauguma. Tarybos nuostatų pakeitimus tvirtina PAGD direktorius.

7. Tarybos būstinė yra PAGD Gaisrinių tyrimų centre: Švitrigailos g. 18, LT-2600 Vilnius, Lietuvos Respublika.

 

II. VEIKLOS TIKSLAI, TEISĖS IR ATSAKOMYBĖ

 

8. Tarybos tikslas – gaisrinės įrangos atitikties įvertinimo politikos įgyvendinimo priežiūra ir objektyvi, nešališka, konfidenciali, užtikrinanti lygiateisį visų suinteresuotų šalių dalyvavimą, laisva nuo finansinės, komercinės ar kitokios įtakos GTC ST atliekamos gaisrinės įrangos atitikties įvertinimo veikla.

9. Taryba siekia, kad gaisrinės įrangos atitikties įvertinimo procedūros atitiktų Lietuvos standarto LST EN 45011:2000 „Bendrieji produktu sertifikavimo įstaigoms keliami reikalavimai“ keliamus reikalavimus.

10. Taryba teikia rekomendacijas formuojant GTC ST veiklos politiką. Tuo tikslu Taryba:

10.1. siūlo atitikties įvertinimo sistemos veiklos tobulinimo būdus ir metodus;

10.2. siūlo GTC ST būdus ir metodus, kaip gerinti funkcionuojančios kokybės sistemos veiklą;

10.3. rekomenduoja GTC ST galimus gaisrinės įrangos, kuriai privalomai įvertinama atitiktis, sąrašo pakeitimus;

10.4. siūlo GTC ST akreditavimo srities papildymus ir, esant būtinybei, dėl GTC ST akreditacijos sustabdymo.

11. Taryba turi teisę:

11.1. nagrinėti ginčytinus klausimus, kylančius tarp atitikties įvertinimo sistemos dalyvių bei susijusius su sertifikatų išdavimu, sustabdymu, anuliavimu, pratęsimu ir pan.;

11.2. rekomenduoti, atsižvelgdama į produktų specifiką bei taikomus bandymų metodus, atlikti, dalyvaujant GTC ST, kai kuriuos bandymus tiekėjo laboratorijose;

11.3. siūlyti tvirtinti normatyvinius dokumentus, nepriklausančius standartizacijos institucijų kompetencijai, bei teikti rekomendacijas tais atvejais, kai trūksta normatyvinių-techninių dokumentų;

11.4. GTC ST ar kitų organizacijų teikimu nagrinėti, ar konkretūs dokumentai (standartai, bandymo metodai, rekomendacijos ir metodikos) yra tinkami įvertinti gaisrinės įrangos atitiktį;

11.5. gauti iš GTC ST informaciją apie gaisrinės įrangos atitikties įvertinimo eigą ir Tarybos siūlomų rekomendacijų įgyvendinimą;

11.6. tarpininkauti, kad GTC ST metodinė, informacinė ir techninė bazė būtų išplėsta ir tobulinama;

11.7. skatinti glaudesnį ST bendradarbiavimą su kitomis šalies ir užsienio atitikties įvertinimo bei sertifikavimo įstaigomis, bandymų laboratorijomis;

11.8. teikti siūlymus dėl ST darbuotojų mokymo ir kvalifikacijos kėlimo.

12. Tarybos nariai atsako už objektyvų, nešališką ginčų nagrinėjimą, gautos informacijos slaptumo išsaugojimą.

 

III. STRUKTŪRA IR DARBO ORGANIZAVIMAS

 

13. Tarybą sudaro 6–7 nariai, atstovaujantys:

- PAGD;

- PAGD Specialiajai priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai;

- GTC;

- Lietuvos standartizacijos departamento technikos komitetui TK 22 „Priešgaisrinė sauga“;

- Lietuvos gaisrinės saugos inžinierių asociacijai;

- Valstybinei ne maisto produktų inspekcijai prie Ūkio ministerijos;

- asociacijai „Apsaugos verslo grupė“.

14. Pagrindinė Tarybos darbo forma yra posėdžiai, kurie vyksta atsižvelgiant į GTC ST poreikį, bet ne rečiau kaip kartą per metus.

15. Pirmą Tarybos posėdį šaukia GTC viršininkas. Šio posėdžio metu atviru balsavimu bei paprasta balsų dauguma, dalyvaujant posėdyje ne mažiau kaip pusei jos narių, išrenkamas pirmininkas ir sekretorius. Tarybos pirmininku negali būti renkamas PAGD bei GTC ST atstovas.

16. Eilinius Tarybos posėdžius šaukia ir jiems vadovauja Tarybos pirmininkas. Jis taip pat organizuoja Tarybos darbą ir atsako už jos veiklą. Konkrečią posėdžių datą ir darbotvarkę tvirtina Tarybos pirmininkas sekretoriaus teikimu.

17. Tarybos posėdžiuose pirmininko kvietimu gali dalyvauti ir asmenys, kurie nėra Tarybos nariai.

18. Tarybos sekretorius informuoja Tarybos narius apie numatomą posėdį, rengia posėdžių medžiagą, derina jų darbotvarkę, tvarko Tarybos dokumentus, renka informaciją, reikalingą Tarybos darbui, ir išsiunčia ją Tarybos nariams ne vėliau kaip prieš 14 darbo dienų iki numatytos posėdžio dienos.

19. Tarybos posėdis laikomas teisėtu, jeigu jame dalyvauja daugiau kaip pusė Tarybos narių.

20. Kiekvienas Tarybos posėdis yra protokoluojamas. Posėdžio protokolą pasirašo pirmininkas ir sekretorius. Protokole nurodoma posėdžio data, eilės numeris, dalyviai, darbotvarkė, svarstyti klausimai ir kas buvo nutarta, balsavimo dėl nutarimų rezultatai. Posėdžio protokolas turi būti parengtas ne vėliau kaip per 3 dienas nuo posėdžio dienos.

23. Taryba nuomonę svarstomais klausimais išreiškia priimdama formalų nutarimą. Nutarimas atviru balsavimu priimamas paprasta balsų dauguma, posėdyje dalyvaujant daugiau kaip pusei Tarybos narių. Jei balsai pasiskirsto po lygiai, pirmininko balsas yra lemiamas. Taryba, esant būtinybei, gali balsuoti ir slaptai. Balsavime dalyvauja tik Tarybos nariai. Tarybos nariai, dėl svarbių priežasčių nedalyvaujantys posėdyje ir susipažinę su svarstomais klausimais, gali balsuoti raštu.

24. Tarybos nutarimus pasirašo Tarybos pirmininkas ir sekretorius.

25. Tarybos posėdžių protokolus ir nutarimus Tarybos sekretorius pateikia GTC viršininkui ir GTC ST viršininkui.

26. Tarybos dokumentai, nepažeidžiant konfidencialumo reikalavimų, laikomi GTC ST.

27. Tarybos nariai analizuoja pateiktą posėdžiui medžiagą ne posėdžio metu.

28. Tarybos darbą techniškai aptarnauja GTC ST.

 

IV. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

29. GTC viršininkas gali atšaukti iš Tarybos jos narius, gavęs Tarybos pirmininko, organizacijos, delegavusios Tarybos narį, teikimus arba esant kitoms svarbioms priežastims.

30. GTC viršininkas gali nutraukti Tarybos veiklą atsiradus sąlygoms, kurioms esant Tarybos veikla tampa negalima. Apie tai yra informuojamos visos suinteresuotos šalys.

31. Tarybos nuostatai įsigalioja nuo jų patvirtinimo dienos.

______________