LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS ĮSTATYMO „DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS TARPTAUTINIŲ SUTARČIŲ“ ĮGYVENDINIMO TVARKOS

 

1992 m. sausio 7 d. Nr. 5

Vilnius

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos įstatymu „Dėl Lietuvos Respublikos tarptautinių sutarčių“ ir siekdama sureguliuoti Lietuvos Respublikos tarptautinių sutarčių sudarymo, vykdymo bei denonsavimo tvarką, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

Nustatyti, kad:

1. Pasiūlymus dėl Lietuvos Respublikos, Lietuvos Respublikos Vyriausybės ar ministerijų (departamentų prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės) vardu pasirašomų tarptautinių sutarčių (toliau vadinama – tarptautinės sutartys), kurių sudarymas, vykdymas ar denonsavimas pagal Lietuvos Respublikos įstatymo „Dėl Lietuvos Respublikos tarptautinių sutarčių“ 4, 6, 10, 11, 14 straipsnius priklauso Lietuvos Respublikos Vyriausybės ar ministerijų (departamentų prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės) kompetencijai, teikia suinteresuotos ministerijos (departamentai prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės) ir kitos valstybinės tarnybos.

Tarptautinių sutarčių dėl užsienio prekybos, kitų rūšių užsienio ekonominių ryšių projektai teikiami Tarptautinių ekonominių santykių ministerijai, kuri juos derina su Ekonomikos ministerija bei kitomis suinteresuotomis ministerijomis, departamentais ir valstybinėmis tarnybomis.

Nurodytieji pasiūlymai, taip pat tarptautinių sutarčių projektai derinami su Užsienio reikalų ministerija ir teikiami svarstyti Lietuvos Respublikos Vyriausybei kartu su šios ministerijos pastabomis.

2. Sprendimai dėl įgaliojimų derėtis, nustatyti tarptautinės sutarties teksto autentiškumą arba priimti jos tekstą, arba pasirašyti ją ir tuo padaryti privalomą Lietuvos Respublikai priimami Lietuvos Respublikos Vyriausybės potvarkiu.

Įgaliojimus pasirašo Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas, kontrasignuoja užsienio reikalų ministras.

Suteiktus įgaliojimus derėtis, nustatyti tarptautinės sutarties teksto autentiškumą arba priimti jos tekstą, arba pasirašyti ją ir tuo padaryti privalomą Lietuvos Respublikai registruoja Užsienio reikalų ministerija specialiame įgaliojimų registre.

Įgaliojimai įgyja galią tik įvykdžius šio punkto pirmosios, antrosios ir trečiosios pastraipų reikalavimus.

Jeigu tarptautinėje sutartyje yra numatyta parengti atskirą susitarimą tarp Lietuvos Respublikos ministerijos (departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės) ir kitos valstybės atitinkamo valstybinio organo dėl šios sutarties vykdymo, tai tokiam susitarimui sudaryti specialių įgaliojimų reikia tik tuo atveju, kai to reikalauja kita susitariančioji šalis.

3. Lietuvos Respublikos ministerijos ir departamentai, kurie turi vykdyti tarptautinę sutartį:

3.1. teikia informaciją apie jos vykdymą Ekonomikos ministerijai ir Statistikos departamentui prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės;

3.2. kas pusę metų raštiškai praneša apie tarptautinės sutarties vykdymą Užsienio reikalų ministerijai, o apie užsienio prekybos ir kitų tarptautinių ekonominių sutarčių vykdymą – ir Tarptautinių ekonominių santykių ministerijai, kuri prireikus informuoja Lietuvos Respublikos Vyriausybę.

4. Užsienio reikalų ministerija kasmet informuoja Lietuvos Respublikos Vyriausybę apie tarptautinės sutarties vykdymą.

5. Suinteresuotos ministerijos (departamentai prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės), kitos valstybinės tarnybos, laikydamiesi šio nutarimo 1 punkte nustatytos tvarkos, teikia Lietuvos Respublikos Vyriausybei pasiūlymus ir dokumentų dėl prisijungimo prie tarptautinių sutarčių projektus.

Sprendimai prisijungti prie tarptautinių sutarčių priimami Lietuvos Respublikos Vyriausybės potvarkiu.

6. Suinteresuotos ministerijos (departamentai prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės), kitos valstybinės tarnybos, laikydamiesi šio nutarimo 1 punkte nustatytos tvarkos, teikia Lietuvos Respublikos Vyriausybei pasiūlymus dėl Lietuvos Respublikos tarptautinės sutarties nutraukimo ar sustabdymo.

Lietuvos Respublikos tarptautinė sutartis nutraukiama ar sustabdoma Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu.

7. Pasiūlymai tvirtinti tarptautinę sutartį derinami su Užsienio reikalų ministerija, o priklausomai nuo sutarties turinio – ir su kitomis valstybinėmis tarnybomis, kaip nurodyta šio nutarimo 1 punkte.

Sprendimas tvirtinti tarptautinę sutartį priimamas Lietuvos Respublikos Vyriausybės potvarkiu.

8. Pasirašyta, patvirtinta tarptautinė sutartis ar sutartis, prie kurios nutarta prisijungti, per 10 dienų nuo jos pasirašymo, patvirtinimo ar nutarimo prisijungti priėmimo siunčiama Užsienio reikalų ministerijai, o tarptautinių sutarčių dėl užsienio prekybos, kitų rūšių užsienio ekonominių ryšių nuorašai – Tarptautinių ekonominių santykių ministerijai.

Užsienio reikalų ministerija per 30 dienų nuo tarptautinės sutarties įsigaliojimo registruoja ją Jungtinių Tautų Organizacijos sekretoriate, jeigu kitaip nenumatyta šioje sutartyje.

Užsienio reikalų ministerija registruoja Lietuvos Respublikos tarptautinių sutarčių registre visas Lietuvos Respublikos tarptautines sutartis.

9. Užsienio reikalų ministerija įsigaliojusias tarptautines sutartis teikia skelbti „Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos ir Vyriausybės žinioms“, o atskiru teikimu – taip pat laikraščiams „Lietuvos aidas“, „Echo Litvy“, „Kurier Wilenski“.

10. Šio nutarimo 1, 5, 6, 7 punktai, 2 punkto pirmoji ir antroji pastraipos nereguliuoja klausimų, susijusių su Lietuvos Respublikos tarptautinių sutarčių, nurodytų Lietuvos Respublikos įstatymo „Dėl Lietuvos Respublikos tarptautinių sutarčių“ 7 straipsnio antrojoje dalyje, sudarymu, vykdymu ir denonsavimu.

11. Šis nutarimas nereguliuoja klausimų, susijusių su tarptautiniais susitarimais, sudaromais ministerijų (departamentų prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės) vardu, jeigu jie:

11.1. nenumato įsipareigojimų kitoms ministerijoms, valstybinėms tarnyboms bei organizacijoms arba įsipareigojimų, kuriuos vykdant turi tiesiogiai dalyvauti šios ministerijos, valstybinės tarnybos bei organizacijos;

11.2. reikalingi finansavimo, kurį gali užtikrinti susitarimus sudarančios ministerijos (departamentai prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės);

11.3. yra užsienio kontraktas.

Apie šių tarptautinių susitarimų sudarymą ministerijos (departamentai prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės) informuoja Užsienio reikalų ministeriją ir Tarptautinių ekonominių santykių ministeriją.

 

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS MINISTRAS PIRMININKAS                               G. VAGNORIUS

______________