ATITAISYMAS

 

Lietuvos Respublikos žmonių saugos darbe įstatymo pakeitimo įstatymo (Žin., 2000, Nr. 95-2968):

1. 2 straipsnio 21 dalis turi būti tokia:

21. Darbuotojų saugos ir sveikatos teisės aktas – teisės aktas, kuriame nustatomos, keičiamos arba naikinamos teisės normos (įstatymai, Seimo ar Vyriausybės nutarimai, socialinės apsaugos ir darbo ministro arba su kitu ministru (kitais ministrais), sveikatos apsaugos ministro, Lietuvos Respublikos vyriausiojo valstybinio darbo inspektoriaus (toliau -vyriausiasis valstybinis darbo inspektorius) patvirtinti darbuotojų saugos ir sveikatos teisės aktai). ”

2. 25 straipsnio 9 dalies 3 punktas turi būti toks:

3) darbo inspektorius, patikrinęs darbuotojų saugos ir sveikatos apsaugos būklę, gali priimti sprendimą įpareigoti darbdavį, o jei darbdavio nėra, – padalinio vadovą sustabdyti darbus;“.

3. 33 straipsnio 1 dalis turi būti tokia:

1. Darbuotojas, kuris pagal valstybinės socialinės medicinos ekspertizės komisijos ar sveikatos priežiūros įstaigos išvadą dėl sveikatos būklės negali dirbti sutarto darbo (eiti pareigų), nes tai pavojinga jo sveikatai arba jo darbas gali būti pavojingas kitiems, jo sutikimu turi būti perkeltas į jo sveikatą ir, esant galimybei, kvalifikaciją atitinkantį darbą.“

4. 33 straipsnio 3 dalies pirmajame sakinyje turi būti išbrauktas žodis „pakeisti“.

5. 46 straipsnis turi būti toks:

46 straipsnis. Ne visas darbo laikas

1. Darbuotojui, susitarus su darbdaviu, gali būti nustatoma ne visa darbo diena arba ne visa darbo savaitė.

2. Darbdavys privalo nustatyti ne visos darbo dienos arba ne visos darbo savaitės darbo grafiką, jeigu to pageidauja: nėščia, krūtimi maitinanti ar neseniai pagimdžiusi moteris; moteris, turinti vaiką (vaikų) iki 14 metų arba neįgalų vaiką iki 16 metų; tėvas, vienas auginantis vaiką (vaikus) iki 14 metų arba neįgalų vaiką iki 16 metų, taip pat globėjas ar globėja, auginantys tokio pat amžiaus vaiką (vaikus); neįgalus asmuo; asmuo, slaugantis sergantį šeimos narį ir pateikęs darbdaviui medicinos įstaigos išvadą dėl būtinumo dirbti ne visą darbo laiką bei laikotarpio, kurį taikytinas darbas ne visą darbo laiką.

3. Ne viso darbo laiko nustatymo tvarką šio straipsnio 2 dalyje nurodytiems asmenims ir kitiems darbuotojams nustato Vyriausybė.

4. Darbuotojų, dirbančių ne visą darbo laiką, darbas apmokamas proporcingai dirbtam laikui arba pagal atliktą darbą. Darbas ne visą darbo laiką neapriboja darbuotojų teisių nustatant jiems kasmetinių atostogų trukmę, apskaičiuojant darbo stažą įmonėje, taikant kitas darbo įstatymų nustatytas garantijas.”

6. 52 straipsnio 1 dalis turi būti tokia:

1. Atsižvelgiant į darbo sąlygas, darbuotojams darbo laiku suteikiamos papildomos pertraukos pailsėti.“

7. 58 straipsnio pavadinimas turi būti toks:

Dirbančių jaunų asmenų saugos ir sveikatos apsaugos reglamentavimas”.

8. 62 straipsnio antrasis sakinys turi būti toks:

“Šios moterys turi teisę pasirinkti dirbti visą ar ne visą darbo laiką.”

9. 73 straipsnio 10 dalies pirmasis sakinys turi būti toks:

“Profesinės ligos priežastis tiria ir jos pripažinimą profesine liga patvirtina profesinės ligos tyrimo komisija, kurios sudėtyje yra darbo inspektorius (komisijos pirmininkas), Visuomenės sveikatos priežiūros teritorinės įstaigos atstovas ir profesinę ligą įtaręs gydytojas.”

 

 

DOKUMENTŲ SKYRIUS

______________