LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 1992 M. BIRŽELIO 9 D. NUTARIMO NR. 443 DALINIO PAKEITIMO

 

1993 m. birželio 16 d. Nr. 437

Vilnius

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

Iš dalies pakeičiant Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1992 m. birželio 9 d. nutarimą Nr. 443 „Dėl tarnybinių komandiruočių į užsienį“ (Žin., 1992, Nr. 23-690):

1. Įrašyti 1.1 punkte vietoj žodžių „tam tikram laikui“ žodžius „ne ilgiau kaip 30 dienų, neskaitant kelionės laiko“ ir papildyti šį punktą šia antrąja pastraipa:

„Siuntimas į komandiruotę įmonės ar įstaigos vadovo (arba jo pavaduotojo) sprendimu įforminamas raštiškai, būtinai nurodant būsimos komandiruotės trukmę bei skiriamo avanso sudėtį“.

2. Išbraukti 1.2.1 punkto ketvirtojoje pastraipoje žodžius „(neviršijant Finansų ministerijos nustatytos normos)“.

3. Įrašyti 1.2.3 punkte po žodžių „dienpinigių normos“ žodžius „(bet ne daugiau kaip 30 dienų)“ ir papildyti šį punktą šiomis antrąja, trečiąja ir ketvirtąja pastraipomis:

„Tais atvejais, kai išmokama suma didesnė kaip 30 procentų dienpinigių normos (įmonės vadovui leidus), suma, viršijanti 30 procentų dienpinigių normą, apmokestinama įstatymų nustatyta tvarka.

Tais atvejais, kai darbuotojas vyksta į komandiruotę daugiau kaip 30 dienų, išlaidos už laiką, viršijantį 30 dienų, apmokamos iš įmonės likutinio pelno.

Biudžetinių įstaigų darbuotojams (vadovui leidus) komandiruotę galima pratęsti ne daugiau kaip 10 dienų, nemokant už šias dienas dienpinigių. Šiuo atveju išmokamas vieno vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio dydžio avansas“.

4. Išdėstyti 1.2.4 punktą taip:

1.2.4. nakvynės išlaidos gali būti padidintos 50 procentų jų normos, nustatytos Finansų ministerijos, šio nutarimo 1.2.8 punkte nurodytų valstybinės valdžios, valdymo ir teisėsaugos institucijų vadovams“.

5. Išdėstyti 1.2.6 punktą taip:

1.2.6. biudžetinių įstaigų bei specifinės paskirties įmonių darbuotojai, vykstantys į užsienio komandiruotes, naudojasi Lietuvos Respublikos transporto įmonių paslaugomis ir tik nesant tokios galimybės – kitų valstybių transporto įmonių paslaugomis“.

6. Įrašyti 1.2.7 punkto pirmojoje pastraipoje po žodžių „užsienio valiuta“ žodžius „ar Lietuvos Respublikos laikinaisiais pinigais-talonais, perskaičiuojant Finansų ministerijos nustatytas normas į konvertuojamą valiutą pagal Lietuvos banko nustatytą Lietuvos Respublikos laikinųjų pinigų-talonų ir konvertuojamos valiutos santykį, galiojantį avanso išmokėjimo dieną“ ir antrojoje pastraipoje po žodžių „užsienio valstybėse normas“ įrašyti žodžius „išskyrus šio nutarimo 1.2.4 ir 1.2.8 punktuose nurodytus atvejus“, taip pat papildyti šį punktą šiomis pastraipomis:

„Išduodamas avansas gali būti padidintas 30 procentų dienpinigių normos, nustatytos Finansų ministerijos:

kelionės išlaidoms užsienio valstybės teritorijoje padengti arba degalams šioje teritorijoje pirkti;

oficialių valstybinių delegacijų narių reprezentacinėms išlaidoms užsienio valstybėje padengti. Už šių lėšų naudojimą atsako delegacijos vadovas, o išlaidos patvirtinamos tik pateikus jas pateisinančius dokumentus.

Jeigu avansas darbuotojui nebuvo išduotas, komandiruotės išlaidos, pateikus jas pateisinančius dokumentus, kompensuojamos tik Lietuvos Respublikos laikinaisiais pinigais-talonais, o išlaidos valiuta apskaičiuojamos pagal išvykimo į komandiruotę dieną galiojusį Lietuvos Respublikos laikinųjų pinigų-talonų ir konvertuojamos valiutos santykį.

Jeigu avansas į komandiruotę vykstančiam darbuotojui buvo išduotas ne tos valstybės, į kurią vykstama, valiuta, darbuotojas privalo pateikti gautos valiutos keitimo į kitą valiutą dokumentą, išduotą Lietuvos Respublikos ar užsienio valstybių kredito įstaigose“.

7. Išdėstyti 1.2.8 punktą taip:

1.2.8. dienpinigių norma užsienio valiuta gali būti padidinta:

75 procentais – Lietuvos Respublikos Prezidentui, Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkui, Lietuvos Respublikos Ministrui Pirmininkui;

50 procentų – Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininko pavaduotojui, Lietuvos Respublikos Vyriausybės sekretoriui, Lietuvos Respublikos Prezidento vyriausiajam patarėjui, Lietuvos Respublikos Seimo kancleriui, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nariams, Lietuvos banko valdybos pirmininkui, Lietuvos Respublikos ambasadoriams, Lietuvos Respublikos konstitucinio teismo pirmininkui, Lietuvos Respublikos generaliniam prokurorui, Lietuvos Respublikos valstybės arbitražo ir Lietuvos Respublikos Aukščiausiojo Teismo pirmininkams, Lietuvos Respublikos aplinkos apsaugos departamento direktoriui, Lietuvos Respublikos valstybės kontrolieriui;

25 procentais – kitų prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Lietuvos Respublikos Seimo esančių valstybinių struktūrų direktoriams (viršininkams)“.

8. Įrašyti 1.2.10 punkte vietoj žodžių „gautąja valiuta arba kita konvertuojama valiuta“ žodžius „vidaus pinigais, jeigu avansas buvo išduotas vidaus pinigais, gautąja valiuta arba kita konvertuojama valiuta“.

9. Pripažinti netekusiu galios 2 punktą.

 

 

 

MINISTRAS PIRMININKAS                                                                ADOLFAS ŠLEŽEVIČIUS

 

 

 

FINANSŲ MINISTRAS                                                                              EDUARDAS VILKELIS