LIETUVOS RESPUBLIKOS
SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRO
ĮSAKYMAS
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRO 2004 M. SAUSIO 6 D. ĮSAKYMO NR. A1-4 „DĖL TEISĖS AKTŲ, NUMATYTŲ LIETUVOS RESPUBLIKOS VALSTYBĖS ĮMONĖS IGNALINOS ATOMINĖS ELEKTRINĖS DARBUOTOJŲ PAPILDOMŲ UŽIMTUMO IR SOCIALINIŲ GARANTIJŲ ĮSTATYME, PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO
2008 m. kovo 21 d. Nr. A1-87
Vilnius
Pakeičiu Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2004 m. sausio 6 d. įsakymą Nr. A1-4 „Dėl teisės aktų, numatytų Lietuvos Respublikos valstybės įmonės Ignalinos atominės elektrinės darbuotojų papildomų užimtumo ir socialinių garantijų įstatyme, patvirtinimo“ (Žin., 2004, Nr. 13-396; 2005, Nr. 40-1300):
7. Nurodytuoju įsakymu patvirtintoje Individualių planų sudarymo tvarkoje:
7.3. išdėstau 3 punktą taip:
„3. Individualus planas – tai nustatytos formos, pateiktos šio Aprašo 1 priede, dokumentas, pasirašytas atleidžiamo ar atleisto iš darbo darbuotojo, Ignalinos AE administracijos ir Ignalinos darbo biržos įgaliotų atstovų, kuriame numatomos užimtumo priemonės ir socialinės garantijos, nustatytos Lietuvos Respublikos valstybės įmonės Ignalinos atominės elektrinės darbuotojų papildomų užimtumo ir socialinių garantijų įstatyme, darbuotojų atleidimo iš darbo pasekmėms švelninti.“;
7.5. išdėstau 6 punktą taip:
7.6. išdėstau 7 punktą taip:
7.8. išdėstau 11.7 punktą taip:
7.10. išdėstau 14.2 punktą taip:
7.11. išdėstau 14.3 punktą taip:
7.14. išdėstau 15.1 punktą taip:
7.16. įrašau 16 punkte vietoj žodžių ir skaičių „šios tvarkos 7 ir 8“ žodžius ir skaičius „šio Aprašo 6 ir 7“;
7.17. išdėstau 18 punktą taip:
„18. Atleidžiamo ar atleisto iš darbo darbuotojo individualus planas gali būti keičiamas, kai šalys sutaria, kad dėl objektyvių aplinkybių numatytų užimtumo priemonių ar socialinių garantijų įgyvendinimas netikslingas ir užimtumo priemones ar socialines garantijas atleidimo pasekmėms švelninti reikia keisti ar būtina papildyti naujomis.“;
7.19. išdėstau 21 punktą taip:
„21. Dėl atleistų iš darbo darbuotojų įdarbinimo į kompensuojamąsias darbo vietas gali raštu kreiptis juridiniai asmenys, kurie:
8. Nurodytuoju įsakymu patvirtintoje Papildomos išeitinės išmokos mokėjimo tvarkoje:
8.4. išdėstau 4 punktą taip:
8.5. išdėstau 8 punktą taip:
„8. Prie prašymo skirti papildomą išeitinę išmoką pridedami šie dokumentai:
8.1. Ignalinos AE išduota pažyma apie nepertraukiamą darbo Ignalinos AE stažą ir vidutinį darbo užmokestį, apskaičiuotą pagal Darbuotojo ir valstybės tarnautojo vidutinio darbo užmokesčio apskaičiavimo tvarkos aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. gegužės 27 d. nutarimu Nr. 650 (Žin., 2003, Nr. 52-2326);
8.2. pasas, Lietuvos Respublikos piliečio pasas, asmens tapatybės kortelė ar užsieniečio teisę nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje patvirtinantis dokumentas (leidimas nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje, pažyma apie Europos Sąjungos valstybės narės piliečio teisę nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje ir kt.) arba patvirtinta jo kopija.“;
9. Išdėstau nurodytuoju įsakymu patvirtintą Priešpensinės bedarbio išmokos mokėjimo tvarką nauja redakcija (pridedama).
10. Nurodytuoju įsakymu patvirtintoje Persikėlimo išmokos apmokėjimo tvarkoje:
10.3. išdėstau 4 punktą taip:
„4. Teisę gauti persikėlimo išmoką turi asmenys, atleisti iš darbo dėl Ignalinos AE eksploatavimo užbaigimo ir kurie per ne ilgesnį kaip 3 metų laikotarpį nuo atleidimo iš darbo Ignalinos AE apsisprendžia išvykti nuolat gyventi į kitą gyvenamąją vietovę Lietuvos Respublikoje arba užsienyje ir individualaus plano socialinių garantijų dalyje yra nurodę persikėlimo išmoką.“;
10.5. išdėstau 8.4 punktą taip:
„8.4. pasas, Lietuvos Respublikos piliečio pasas, asmens tapatybės kortelė ar užsieniečio teisę nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje patvirtinantis dokumentas (leidimas nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje, pažyma apie Europos Sąjungos valstybės narės piliečio teisę nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje ir kt.) arba patvirtinta jo kopija.“
Individualių planų sudarymo tvarkos aprašo
1 priedas
(Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir
darbo ministro 2008 m. kovo 21 d. įsakymo
Nr. A1-87 redakcija)
(Individualaus plano tipinė forma)
INDIVIDUALUS PLANAS
________________________________________________________________________
(atleidžiamo ar atleisto iš darbo darbuotojo vardas, pavardė)
200 m. d.
Šiuo planu nustatoma, kokios bus taikomos užimtumo priemonės ir socialinės garantijos, nustatytos Lietuvos Respublikos valstybės įmonės Ignalinos atominės elektrinės darbuotojų papildomų užimtumo ir socialinių garantijų įstatymo (Žin., 2003, Nr. 48-2106), siekiant švelninti atleidimo iš darbo pasekmes.
1. Užimtumo priemonės:
___________________________________________________________________________
(išvardyti, kurios iš Individualių planų sudarymo tvarkos aprašo 6 punkte nurodytų priemonių bus
taikomos, ir nurodyti jų įgyvendinimo terminus)
2. Socialinės garantijos:
___________________________________________________________________________
(išvardyti, kurios iš Individualių planų sudarymo tvarkos aprašo 7 punkte nurodytų socialinių garantijų
bus taikomos, ir nurodyti jų įgyvendinimo terminus)
_____________________ _____________________ _____________________
(vardas, pavardė) (vardas, pavardė) (vardas, pavardė)
_____________________ _____________________ _____________________
(parašas) (parašas) (parašas)
Atleidžiamas ar atleistas iš darbo darbuotojas |
Ignalinos darbo biržos direktorius |
Valstybės įmonės Ignalinos atominės elektrinės direktorius |
|
A. V. |
A.V. |
Individualių planų sudarymo tvarkos aprašo
2 priedas
(Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir
darbo ministro 2008 m. kovo 21d. įsakymo
Nr. A1-87 redakcija)
(Susitarimo dėl Individualaus plano keitimo tipinė forma)
SUSITARIMAS DĖL INDIVIDUALAUS PLANO KEITIMO
200 m. d.
Šalys susitaria pakeisti 200 m. d. sudarytą atleidžiamo (atleisto) iš darbo darbuotojo
____________________________________________________ Individualų planą atleidimo
(vardas, pavardė)
iš valstybės įmonės Ignalinos atominės elektrinės pasekmėms švelninti.
Keičiamas dalykas:______________________________________________________
(nurodama, kas keičiama)
Keitimo priežastys:______________________________________________________
_____________________ _____________________ _____________________
(vardas, pavardė) (vardas, pavardė) (vardas, pavardė)
_____________________ _____________________ _____________________
(parašas) (parašas) (parašas)
Atleidžiamas ar atleistas iš darbo darbuotojas |
Ignalinos darbo biržos direktorius |
Valstybės įmonės Ignalinos atominės elektrinės direktorius |
|
A. V. |
A.V. |
_________________
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir
darbo ministro 2004 m. sausio 6 d. įsakymu
Nr. A1-4
(Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir
darbo ministro 2008 m. kovo 21 d. įsakymo
Nr. A1-87 redakcija)
PRIEŠPENSINĖS BEDARBIO IŠMOKOS MOKĖJIMO TVARKOS APRAŠAS
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Priešpensinės bedarbio išmokos mokėjimo tvarkos aprašas (toliau vadinama – šis Aprašas) reglamentuoja Lietuvos Respublikos valstybės įmonės Ignalinos atominės elektrinės darbuotojų papildomų užimtumo ir socialinių garantijų įstatymo (Žin., 2003, Nr. 48-2106) (toliau vadinama – Įstatymas) nustatytų priešpensinių bedarbio išmokų skyrimą ir mokėjimą.
2. Priešpensinės bedarbio išmokos mokamos iš valstybės įmonės Ignalinos atominės elektrinės eksploatavimo nutraukimo fondo, tarptautinės paramos ir kitų šaltinių lėšų.
3. Priešpensines bedarbio išmokas moka teritorinė darbo birža, vadovaudamasi Įstatymu ir šiuo Aprašu.
4. Priešpensinės bedarbio išmokos gavėjams taikomos Lietuvos Respublikos sveikatos draudimo įstatymo (Žin., 1996, Nr. 55-1287; 2002, Nr. 123-5512) 6 straipsnio 4 dalies 2 punkto nuostatos.
5. Priešpensinės bedarbio išmokos skiriamos ir mokamos Įstatymo 9 straipsnio 1 dalyje nurodytiems asmenims – nuolatiniams Lietuvos Respublikos gyventojams.
6. Priešpensinės bedarbio išmokos dydis apskaičiuojamas sudedant pastoviąją dalį, lygią 100 procentų išmokos mokėjimo mėnesį galiojusių valstybės remiamų pajamų dydžio, ir kintamąją dalį, sudarančią 20 procentų asmens mėnesio vidutinio darbo užmokesčio. Priešpensinė bedarbio išmoka per kalendorinį mėnesį negali būti didesnė negu 70 procentų išmokos mokėjimo mėnesį galiojusių vidutinių draudžiamųjų pajamų.
7. Priešpensinės bedarbio išmokos mokėjimo laikotarpiu išmokos gavėjams, jiems pageidaujant, nesudaromas Individualus įsidarbinimo planas, nurodytas Lietuvos Respublikos užimtumo rėmimo įstatymo (Žin., 2006, Nr. 73-2762) 21 straipsnyje.
II. PRIEŠPENSINĖS BEDARBIO IŠMOKOS SKYRIMO IR MOKĖJIMO SĄLYGOS
9. Asmuo, turintis teisę gauti priešpensinę bedarbio išmoką ir nedarbo draudimo išmoką pagal Lietuvos Respublikos nedarbo socialinio draudimo įstatymą (Žin., 2004, Nr. 4-26), turi pasirinkti vieną iš šių išmokų.
10. Asmuo, turintis teisę į priešpensinę bedarbio išmoką ir norintis ją gauti, privalo įstatymų nustatyta tvarka būti įsiregistravęs deklaruojamos gyvenamosios vietos teritorinėje darbo biržoje ir kartu su Ignalinos darbo birža, valstybės įmone Ignalinos atomine elektrine (toliau vadinama – Ignalinos AE) pasirašęs individualų planą, kurio socialinių garantijų dalyje yra nurodyta priešpensinė bedarbio išmoka.
11. Prie prašymo skirti priešpensinę bedarbio išmoką pridedami šie dokumentai:
11.1. pasas, Lietuvos Respublikos piliečio pasas, asmens tapatybės kortelė ar užsieniečio teisę nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje patvirtinantis dokumentas (leidimas nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje, pažyma apie Europos Sąjungos valstybės narės piliečio teisę nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje ir kt.) arba patvirtinta jo kopija;
11.2. Ignalinos AE išduota pažyma apie nepertraukiamą darbo Ignalinos AE stažą ir vidutinį darbo užmokestį, apskaičiuotą pagal Darbuotojo ir valstybės tarnautojo vidutinio darbo užmokesčio apskaičiavimo tvarkos aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. gegužės 27 d. nutarimu Nr. 650 (Žin., 2003, Nr. 52-2326).
12. Ignalinos darbo birža priima sprendimą dėl priešpensinės bedarbio išmokos skyrimo ir nustato jos dydį per 5 darbo dienas nuo kreipimosi dėl priešpensinės bedarbio išmokos paskyrimo, remdamasi šiais dokumentais ir duomenimis:
13. Kreipimosi dėl priešpensinės bedarbio išmokos paskyrimo diena laikoma diena, kurią priimtas ir užregistruotas prašymas skirti priešpensinę bedarbio išmoką kartu su visais reikiamais dokumentais.
14. Priešpensinė bedarbio išmoka skiriama ir mokama nuo teisės ją gauti atsiradimo dienos, tačiau ne daugiau kaip už 3 praėjusius mėnesius nuo priešpensinės bedarbio išmokos paskyrimo dienos.
15. Teritorinė darbo birža apie priešpensinės bedarbio išmokos atitinkamiems asmenims paskyrimą informuoja Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos teritorinį skyrių.
16. Priešpensinės bedarbio išmokos mokėjimas sustabdomas, jeigu asmuo:
16.1. dalyvaudamas aktyvios darbo rinkos politikos priemonėse, gauna darbo užmokestį ar mokymosi stipendiją;
16.2. įsidarbina pagal terminuotą darbo sutartį ne ilgesniam kaip 6 mėnesių laikotarpiui mėnesių ir per 3 darbo dienas nuo įsidarbinimo dienos pateikia teritorinei darbo biržai darbo sutarties kopiją;
16.3. gauna verslo liudijimą ne ilgesniam kaip 6 mėnesių laikotarpiui ir per 3 darbo dienas nuo verslo liudijimo gavimo dienos pateikia jo kopiją teritorinei darbo biržai;
16.4. išvyksta iš gyvenamosios vietos laikotarpiui, ilgesniam nei 1 mėnuo ir trumpesniam nei 3 mėnesiai, iš anksto raštu apie tai pranešęs teritorinei darbo biržai;
17. Sustabdytos priešpensinės bedarbio išmokos mokėjimas atnaujinamas nuo priežasčių, dėl kurių išmokos mokėjimas buvo sustabdytas, išnykimo dienos.
18. Priešpensinės bedarbio išmokos mokėjimas nutraukiamas, jeigu asmuo:
18.2. šio Aprašo 16.2 ir 16.3 punktuose nurodytais atvejais ir nustatytu laiku nepateikė teritorinei darbo biržai nurodytų dokumentų kopijų;
19. Priešpensinės bedarbio pašalpos gavėjas, negalintis nustatytu laiku atvykti į teritorinę darbo biržą, privalo per 3 darbo dienas po nustatytos atvykimo dienos apie tai pranešti teritorinei darbo biržai telefonu arba paštu, nurodydamas neatvykimo priežastį.
20. Nedarbo socialinių draudimo išmokų nuostatų, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. gruodžio 24 d. nutarimu Nr. 1656 (Žin., 2004, Nr. 186-6930), 43 ir 44 punkte nurodytos priežastys pripažįstamos pateisinamomis, priešpensinės bedarbio pašalpos gavėjui pateikus jas patvirtinančius dokumentus. Jam negalint pateikti šių dokumentų, sprendimą dėl neatvykimo priežasties pagrįstumo priima teritorinė darbo birža. Teritorinė darbo birža turi teisę patikrinti nurodytos priežasties teisingumą.
21. Priešpensinė bedarbio išmoka mokama kas mėnesį už praėjusį laikotarpį, bet ne ilgiau, kaip iki asmeniui sukanka nustatytas senatvės pensijos amžius.
22. Priešpensinė bedarbio išmoka, negauta iki turėjusio į ją teisę asmens mirties dienos, išmokama asmeniui, pateikusiam paveldėjimo dokumentus.
23. Priešpensinės bedarbio išmokos gavėjui, keičiančiam gyvenamąją vietą Lietuvos teritorijoje (išskyrus tą atvejį, kai gyvenamoji vieta keičiama tos pačios teritorinės darbo biržos aptarnaujamoje vietovėje), priešpensinė bedarbio išmoka išmokama iki išvykimo dienos. Naujosios gyvenamosios vietos teritorinė darbo birža, gavusi priešpensinės bedarbio išmokos gavėjo bylą, priešpensinę bedarbio išmoką toliau moka nuo tos dienos, iki kurios buvo išmokėta priešpensinė bedarbio išmoka ankstesnėje gyvenamojoje vietoje.
24. Atsisakiusi skirti priešpensinę bedarbio išmoką, Ignalinos darbo birža ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo sprendimo priėmimo turi išsiųsti (įteikti) pareiškėjui sprendimo nuorašą. Sprendime nurodoma atsisakymo skirti priešpensinę bedarbio išmoką priežastis ir sprendimo apskundimo tvarka. Asmens pateikti dokumentai grąžinami, o darbo biržoje paliekami šių dokumentų nuorašai.
III. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
25. Ignalinos darbo biržos direktoriaus sprendimas neskirti priešpensinės bedarbio išmokos gali būti apskųstas per 15 darbo dienų nuo sprendimo priėmimo dienos Lietuvos darbo biržos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktoriui. Lietuvos darbo biržos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktoriaus sprendimas gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo (Žin., 1999, Nr. 13-308; 2000, Nr. 85-2566) nustatyta tvarka.