LIETUVOS RESPUBLIKOS DRAUDIMO PRIEŽIŪROS KOMISIJA

 

N U T A R I M A S

DĖL GYVYBĖS DRAUDIMO VEIKLOS IR NE GYVYBĖS DRAUDIMO VEIKLOS ATSKIRO ADMINISTRAVIMO TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO

 

2004 m. balandžio 6 d. Nr. N-35

Vilnius

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos draudimo įstatymo (Žin., 2003, Nr. 94-4246) 193 straipsnio 1 dalies 5 punktu ir įgyvendindama 2002 m. lapkričio 5 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvą 2002/83/EB dėl gyvybės draudimo, Lietuvos Respublikos draudimo priežiūros komisija nutaria:

1. Patvirtinti Gyvybės draudimo veiklos ir ne gyvybės draudimo veiklos atskiro administravimo taisykles (pridedama).

2. Nustatyti, kad šiame nutarime vartojama sąvoka „draudimo įmonė“ apima Lietuvos Respublikoje įsteigtą užsienio valstybės draudimo įmonės filialą.

 

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS

DRAUDIMO PRIEŽIŪROS

KOMISIJOS PIRMININKAS                                            EDVINAS VASILIS-VASILIAUSKAS

______________


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos

draudimo priežiūros komisijos

2004 m. balandžio 6 d. nutarimu Nr. N-35

 

GYVYBĖS DRAUDIMO VEIKLOS IR NE GYVYBĖS DRAUDIMO VEIKLOS ATSKIRO ADMINISTRAVIMO TAISYKLĖS

 

1. Draudimo įmonės vykdomos gyvybės draudimo veikla ir ne gyvybės draudimo veikla turi būti administruojama atskirai pagal šias taisykles.

2. Jeigu draudimo įmonė, vykdanti ne gyvybės draudimo veiklą, turi finansinių, komercinių ar administracinių ryšių su draudimo įmone, vykdančia gyvybės draudimo veiklą, tai minėtų draudimo įmonių administracijos vadovai turi užtikrinti, kad susitarimai tarp šių įmonių arba kiti susitarimai, galintys turėti įtakos skirstant sąnaudas ir pajamas, neiškreiptų šių draudimo įmonių finansinės atskaitomybės.

3. Gyvybės draudimo veiklos ir ne gyvybės draudimo veiklos atskiras administravimas turi būti organizuotas taip, kad gyvybės draudimo veikla būtų aiškiai atskirta nuo ne gyvybės draudimo veiklos ir:

3.1. nebūtų pakenkta atitinkamiems gyvybės draudimo ir ne gyvybės draudimo draudėjų, apdraustųjų, naudos gavėjų ir nukentėjusiųjų trečiųjų asmenų interesams bei teisėms, ypač jų interesams ir teisėms gauti iš gyvybės draudimo veiklą vykdančios įmonės pagal gyvybės draudimo sutartis su dalyvavimu pelne priklausantį pelną, kuris turi būti apskaičiuojamas taip, kaip būtų apskaičiuotas, jei draudimo įmonė vykdytų tik gyvybės draudimo veiklą;

3.2. ne gyvybės draudimo įmonė, Lietuvos Respublikos draudimo įstatymo 224 straipsnio 3 dalyje nustatytais atvejais turinti galiojančių gyvybės draudimo sutarčių, turėtų ir tvarkytų atskirus draudimo įmonės turto, dengiančio draudimo techninius atidėjinius, sąrašus kiekvienos draudimo šakos veiklai.

4. Jeigu draudimo įmonė negali užtikrinti atskiro administravimo laikantis 3 punkte nustatytų reikalavimų, apie tai ji turi nedelsdama informuoti Lietuvos Respublikos draudimo priežiūros komisiją.

5. Finansinė atskaitomybė turi būti rengiama taip, kad dviejų draudimo šakų, gyvybės draudimo ir ne gyvybės draudimo, rezultatai bei jų apskaičiavimas būtų parodomi atskirai. Visos gyvybės draudimo ir ne gyvybės draudimo pajamos bei sąnaudos turi būti suskirstomos pagal draudimo šakas. Abiem draudimo šakoms bendros pozicijos turi būti paskirstomos tarp gyvybės draudimo ir ne gyvybės draudimo šakų proporcingai.

6. Naudodama finansinės atskaitomybės duomenis, draudimo įmonė turi parengti atskiras būtinosios mokumo atsargos skaičiavimo ataskaitas gyvybės draudimo veiklai ir ne gyvybės draudimo veiklai, kuriose būtų aiškiai nurodomi kiekvieną būtinąją mokumo atsargą sudarantys elementai.

______________