LIETUVOS RESPUBLIKOS ŪKIO MINISTRO

į s a k y m a s

 

DĖL KOMISIJOS STRATEGINIŲ PREKIŲ LICENCIJŲ IŠDAVIMO KLAUSIMAMS SPRĘSTI DARBO REGLAMENTO PATVIRTINIMO

 

2013 m. birželio 28 d. Nr. 4-566

Vilnius

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. liepos 22 d. nutarimo Nr. 932 „Dėl Strateginių prekių eksporto, importo, tranzito, tarpininkavimo ir siuntimo Europos Sąjungoje licencijavimo taisyklių, Strateginių prekių kontrolės vykdymo taisyklių ir Sertifikatų karinę įrangą gaminančioms įmonėms gavėjoms išdavimo taisyklių patvirtinimo“ (Žin., 2004, Nr. 115-4305; 2012, Nr. 64-3229) 4.1 punktu,

t v i r t i n u Komisijos strateginių prekių licencijų išdavimo klausimams spręsti darbo reglamentą (pridedama).

 

 

 

Ūkio ministras                                                                                  Evaldas Gustas

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos ūkio ministro

2013 m. birželio 28 d. įsakymu Nr. 566

 

KOMISIJOS STRATEGINIŲ PREKIŲ LICENCIJŲ IŠDAVIMO KLAUSIMAMS SPRĘSTI DARBO REGLAMENTAS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Komisijos strateginių prekių licencijų išdavimo klausimams spręsti darbo reglamentas (toliau – Darbo reglamentas) nustato Komisijos strateginių prekių licencijų išdavimo klausimams spręsti (toliau – Komisija) uždavinius, funkcijas ir darbo organizavimo principus.

2. Komisija savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Europos Sąjungos teisės aktais, Lietuvos Respublikos ratifikuotomis tarptautinėmis sutartimis, Lietuvos Respublikos įstatymais ir Darbo reglamentu.

3. Darbo reglamente vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip jos apibrėžtos Lietuvos Respublikos strateginių prekių kontrolės įstatyme (Žin., 1995, Nr. 61-1533; 2011, Nr. 128-6052).

 

II. KOMISIJOS UŽDAVINIAI IR FUNKCIJOS

 

4. Pagrindinis komisijos uždavinys – spręsti klausimus, susijusius su strateginių prekių eksporto, importo, tranzito, tarpininkavimo ir siuntimo Europos Sąjungoje licencijavimu, galutinį panaudojimą patvirtinančių dokumentų ir sertifikatų karinę įrangą gaminančioms įmonėms gavėjoms išdavimu bei kontrolės atlikimu, taip pat atlikti kitas Darbo reglamente nustatytas funkcijas.

5. Komisijos veiklos efektyvumą užtikrina jos nariai, taip pat valstybės institucijos ir įstaigos, spręsdamos jų kompetencijai priskirtus klausimus.

6. Komisija atlieka šias funkcijas:

6.1. nagrinėja paklausimus dėl strateginių prekių eksporto, importo, tranzito, tarpininkavimo ir siuntimo Europos Sąjungoje;

6.2. teikia išvadas ir pasiūlymus Lietuvos Respublikos ūkio ministerijai dėl strateginių prekių eksporto, importo, tranzito, tarpininkavimo ir siuntimo Europos Sąjungoje licencijų išdavimo, priima sprendimus dėl licencijų galiojimo sustabdymo, licencijų galiojimo sustabdymo panaikinimo ar licencijų galiojimo panaikinimo, galutinį panaudojimą patvirtinančių dokumentų išdavimo ir sertifikatų karinę įrangą gaminančioms įmonėms gavėjoms išdavimo, sertifikatų galiojimo sustabdymo, sertifikatų galiojimo sustabdymo panaikinimo ar sertifikatų galiojimo panaikinimo;

6.3. siūlo strateginių prekių kontrolę atliekančioms valstybės institucijoms ir įstaigoms atlikti strateginių prekių kontrolę bei sertifikuotų įmonių atitikties patikimumo reikalavimams patikrinimą;

6.4. teikia pasiūlymus valstybės institucijoms ir įstaigoms dėl dalyvavimo daugiašaliuose ir dvišaliuose projektuose, susijusiuose su strateginių prekių kontrolės tobulinimu;

6.5. sprendžia dėl suinteresuotų asmenų informavimo, jeigu yra gauta informacijos, kad į dvejopo naudojimo prekių sąrašą neįtrauktos prekės visos arba iš dalies yra ar gali būti skirtos naudoti masinio naikinimo ginklų ar raketų, nešančių tuos ginklus, gamybai, kad toms prekėms taikoma kontrolė;

6.6. teikia pasiūlymus dėl teisės aktų, reguliuojančių strateginių prekių kontrolę, tobulinimo;

6.7. atlieka kitas teisės aktų nustatytas funkcijas.

 

III. KOMISIJOS DARBO ORGANIZAVIMAS

 

7. Pagrindinė Komisijos darbo organizavimo forma – uždari posėdžiai, kurie rengiami pagal poreikį, bet ne rečiau kaip kartą per ketvirtį. Posėdžiuose dalyvauja Komisijos nariai. Posėdžiuose gali dalyvauti ir kviesti asmenys.

8. Komisijos posėdžiams vadovauja Komisijos pirmininkas. Dėl ligos, komandiruotės, atostogų ar kitų priežasčių nesant Komisijos pirmininko, posėdžiui vadovauja Komisijos narys, kuriam Komisijos pirmininkas raštu paveda vadovauti posėdžiui (posėdžio pirmininkas).

9. Posėdžiai šaukiami Komisijos pirmininko sprendimu. Komisijos posėdžiai gali būti šaukiami valstybės institucijų ir įstaigų arba Komisijos narių pasiūlymu. Gali būti rengiami išvažiuojamieji Komisijos posėdžiai.

10. Komisijos sekretoriaus (toliau – sekretorius) funkcijas atlieka Komisijos pirmininko paskirtas Ūkio ministerijos Investicijų ir eksporto departamento Eksporto skyriaus valstybės tarnautojas ar darbuotojas.

11. Sekretorius suderina posėdžio datą ir numatomą darbotvarkę su Komisijos pirmininku ir parengia posėdžiui reikalingą medžiagą.

12. Valstybės institucijos ir įstaigos arba Komisijos nariai gali pateikti pasiūlymus dėl darbotvarkės klausimų.

13. Komisijos nariams informacija apie Komisijos posėdžio laiką, vietą, posėdžio darbotvarkė bei kita posėdžiui reikalinga medžiaga išsiunčiama elektroniniu paštu ne vėliau kaip prieš 3 darbo dienas iki posėdžio. Darbotvarkė tvirtinama ir papildomi klausimai į darbotvarkę įtraukiami posėdžio pradžioje.

14. Informacija apie nenumatytus posėdžius bei jų darbotvarkes gali būti pateikta ne vėliau kaip prieš dieną telefonu pranešant kiekvienam Komisijos nariui. Šiais atvejais medžiagą, susijusią su posėdyje svarstomais klausimais, sekretorius pateikia kiekvienam Komisijos nariui iki posėdžio pradžios.

15. Komisijos posėdis yra teisėtas, jeigu jame dalyvauja ne mažiau negu pusė Komisijos narių.

16. Komisijos posėdžius protokoluoja sekretorius. Protokolą pasirašo Komisijos pirmininkas (posėdžio pirmininkas) ir sekretorius. Pasirašytas protokolas per 3 darbo dienas pateikiamas Komisijos nariams.

17. Sprendimai priimami posėdyje dalyvaujančių Komisijos narių balsų dauguma. Komisijos narys, nedalyvausiantis posėdyje, savo nuomonę iš anksto gali pateikti raštu. Balsams pasiskirsčius po lygiai, lemia Komisijos pirmininko (posėdžio pirmininko) balsas. Balsus skaičiuoja sekretorius.

18. Komisijos nariai privalo užtikrinti iš juridinių ar fizinių asmenų ir juridinių asmenų filialų gautos informacijos, susijusios su strateginių prekių eksporto, importo, tranzito, tarpininkavimo ir siuntimo Europos Sąjungoje kontrolės klausimais, apsaugą Lietuvos Respublikos įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka.

19. Komisijos darbą ir Komisijos posėdžius techniškai aptarnauja Ūkio ministerijos Investicijų ir eksporto departamento Eksporto skyrius.

20. Komisijos posėdžių protokolai ir kita medžiaga saugomi Ūkio ministerijoje Lietuvos Respublikos dokumentų ir archyvų įstatymo (Žin., 1995, Nr. 107-2389; 2004, Nr. 57-1982) nustatyta tvarka.

 

_________________