LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS
Į S A K Y M A S
DĖL SVEIKATOS PRIEŽIŪROS ĮSTAIGŲ GYDYTOJŲ KONSULTACINIŲ KOMISIJŲ NUOSTATŲ PAPILDYMO 9.14 PUNKTU BEI 1, 2, 3, 4, 5, 9.1 PUNKTŲ DALINIO PAKEITIMO IR PAPILDYMO
1999 m. vasario 11 d. Nr. 68
Vilnius
Siekdamas gerinti laikinojo nedarbingumo ekspertizę ir atsižvelgdamas į sveikatos priežiūros įstaigų siūlymus,
1. Papildyti sveikatos priežiūros įstaigų gydytojų konsultacinių komisijų nuostatus (Žin., 1998, Nr. 34-915) 9.14 punktu bei iš dalies pakeisti ir papildyti 1, 2, 3, 4, 5, 9.1 punktus ir juos išdėstyti taip:
„1. Sveikatos priežiūros įstaigos gydytojų konsultacinė komisija (toliau – GKK) yra kolegialus organas, kuris sprendžia laikinojo nedarbingumo ekspertizės ir ginčytinus ligonių gydymo bei tyrimo klausimus, taip pat išduoda pažymėjimus apie asmens sveikatos būklę. LNSS asmens sveikatos priežiūros viešųjų įstaigų, kurios teikia sveikatos priežiūros paslaugas vaikams, GKK nustato invalidumą vaikams iki 16 metų.
2. GKK sudaro: komisijos pirmininkas (turintis aukštąjį medicininį gydytojo išsilavinimą įstaigos vadovas, jo pavaduotojas ar kitas aukštos kvalifikacijos gydytojas, kuriam šios funkcijos pavedamos įstaigos vadovo įsakymu) ir 2–3 nariai (skyriaus vedėjas, gydytojas specialistas, gydantis gydytojas).
3. GKK gali būti steigiama visose asmens sveikatos priežiūros įstaigose. LNSS asmens sveikatos priežiūros įstaigos gali steigti bendrą (kelių įstaigų) GKK. Bendros GKK vadovas turi atitikti antrame punkte išdėstytus reikalavimus, o nariai turi būti iš visų įstaigų. Pelno siekiančios sveikatos priežiūros įstaigos negali steigti bendros GKK.
5. GKK vadovaujasi Lietuvos Respublikos įstatymais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais, sveikatos teisės aktais, Nedarbingumo bei nėštumo ir gimdymo atostogų pažymėjimų davimo taisyklėmis, Invalidumo nustatymo instrukcija, kitais Lietuvoje galiojančiais teisės aktais ir norminiais dokumentais bei šiais nuostatais.
9.1. GKK kas 30 laikinojo nedarbingumo kalendorinių dienų apžiūri ligonius ir įvertina jų gydymą bei darbingumą kai ligoniai gydomi ambulatoriškai. Ligonius, kurie be siuntimo (savo nuožiūra) gydosi ne toje sveikatos priežiūros įstaigoje, kurioje yra įrašyti, o kitoje, pastarosios GKK turi pirmą kartą apžiūrėti po 3 kalendorinių ambulatorinio gydymo dienų, o vėliau – tokia pat tvarka, kaip ir kitus ligonius.
9.14. Stacionarinių asmens sveikatos priežiūros įstaigų GKK, kuriose dirba gydytojas psichiatras, atlieka asmens psichikos sveikatos būklės įvertinimą ir sprendžia dėl nedarbingumo pažymėjimo išdavimo bandymo nusižudyti ar kitais atvejais, reikalaujančiais psichikos sveikatos būklės įvertinimo. Nesant GKK sudėtyje gydytojo psichiatro, komisijai pateikiamos psichikos sveikatos priežiūros įstaigos arba gydytojo psichiatro konsultanto išvados apie asmens psichikos sveikatos būklę.“