LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ
N U T A R I M A S
DĖL SPECIALIŲJŲ ŽEMĖS IR MIŠKO NAUDOJIMO SĄLYGŲ DALINIO PAKEITIMO
1993 m. gruodžio 16 d. Nr. 940
Vilnius
Iš dalies pakeičiant Specialiąsias žemės ir miško naudojimo sąlygas, patvirtintas Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1992 m. gegužės 12 d. nutarimu Nr. 343 „Dėl Specialiųjų žemės ir miško naudojimo sąlygų patvirtinimo“ (Žin., 1992, Nr. 22-652, Nr. 26-774):
2. Išdėstyti 17 punkto pirmąją pastraipą taip:
3. Išdėstyti 18 punktą taip:
5. Papildyti nurodytąsias sąlygas šiais 19.4 ir 19.5 punktais:
7. Papildyti nurodytąsias sąlygas šiais 20.7 ir 20.8 punktais:
8. Išdėstyti 21 punktą taip:
„21. Elektros tinklų įmonių darbuotojams suteikiama teisė elektros oro linijos apsaugos zonoje laisvai vaikščioti, o atliekant eksploatavimo bei remonto darbus – važinėti ir kasti žemę, įspėjus žemės savininkus ar naudotojus. Kirsti medžius, esančius už proskynos, leidžiama tik suderinus su miško valdytoju ar savininku ir nustatytąja tvarka įforminus medžių kirtimo dokumentus. Visais atvejais turi būti atlyginti padaryti nuostoliai“.
9. Įrašyti 24.4 punkto antrojoje pastraipoje vietoj žodžių „Darbų saugos departamentu“ žodžius „Valstybine darbo inspekcija“.
11. Papildyti 110.9.2 punktą šia pastraipa:
13. Išdėstyti 117.3 punktą taip:
14. Išdėstyti 182 punktą taip:
„182. Gamtos paminklai ir jų apsaugos zonos tvarkomi tik pagal nustatytąja tvarka Lietuvos Respublikos aplinkos apsaugos departamento išduotas sąlygas ar suderintus projektus. Apie gamtos paminklus, jeigu nėra patvirtinto apsaugos zonos projekto, nustatomos tokio pločio apsaugos zonos:
Gamtos paminklo pavadinimas |
Atstumas (metrais) |
Taškas, nuo kurio matuojamas atstumas |
Reljefo formos (kalvos, daubos, ozai, kopos, griovos, karstinės įgriuvos) |
25 |
papėdė (apie teigiamas reljefo formas), šlaito viršutinė briauna (apie neigiamas reljefo formas) |
Atodangos, olos, uolos |
25 |
viršutinė šlaito briauna |
Akmenys |
5 |
statmena akmens projekcija į žemės paviršių |
Šaltiniai, ežerėliai |
25 |
pakraštys |
Medžiai |
pagal lajos plotį, bet ne mažiau kaip 5 |
medžio kamieno pagrindas |
16. Papildyti nurodytąsias sąlygas šiais XLVIII ir XLIX skyriais:
„XLVIII. Šilumos ir karšto vandens tiekimo tinklų apsaugos zonos
185. Šilumos ir karšto vandens tiekimo tinklams priskiriami: antžeminiai šilumos tiekimo vamzdynai, požeminės šilumos bei karšto vandens tiekimo trasos, šiluminės kameros, sklendžių aptarnavimo paviljonai, drenažo šuliniai ir kiti statiniai, termofikacinio vandens bei drenažo siurblinės, šalia šilumos tiekimo trasų pakloti drenažo vamzdžiai, telesignalizacijos kabeliai.
186. Šilumos ir karšto vandens tiekimo tinklų apsaugos zona yra žemės juosta, kurios plotis po 5 metrus nuo kanalo (vamzdyno) kraštų.
187. Šilumos ir karšto vandens tiekimo tinklų apsaugos zonoje draudžiama:
188. Šilumos ir karšto vandens tiekimo tinklus eksploatuojančios įmonės (organizacijos) nustato sąlygas, kurių laikantis nurodytųjų tinklų apsaugos zonose galima atlikti šiuos darbus:
188.1. statyti nuolatinius, laikinus pastatus, įrenginius ir inžinerinius tinklus, kapitališkai juos remontuoti, rekonstruoti, griauti ir jų vietoje statyti naujus;
189. Šilumos ir karšto vandens tiekimo tinklus eksploatuojančių įmonių (organizacijų) darbuotojams leidžiama:
189.1. privažiuoti prie šilumos ir karšto vandens tiekimo tinklų trasų bei įrenginių automobiliais ar kita technika;
190. Žemės savininkas ar naudotojas, pastebėjęs šilumos ir karšto vandens tiekimo tinklų gedimą, turi nedelsdamas pranešti apie tai šilumos ir karšto vandens tiekimo tinklus eksploatuojančiai įmonei (organizacijai).
191. Šilumos ir karšto vandens tiekimo tinklus eksploatuojančios įmonės (organizacijos), atlikusios planinius arba avarinius vamzdyno remonto ar atstatymo darbus, turi atlyginti žemės savininkams arba naudotojams nurodytųjų darbų metu padarytus nuostolius ir žemės naudmenas šių darbų rajone sutvarkyti taip, kad jos būtų tinkamos toliau naudoti pagal paskirtį.
XLIX. Vandentiekio, lietaus ir fekalinės kanalizacijos tinklų ir įrenginių apsaugos zonos
192. Vandentiekio, lietaus ir fekalinės kanalizacijos tinklams ir įrenginiams priskiriami: vandentiekio, lietaus ir fekalinės kanalizacijos vamzdynai, kaupimo rezervuarai, sklendžių kameros, persiurbimo stotys, išleistuvai, vandentiekio bokštai, slėginiai rezervuarai, lietaus ir fekalinės kanalizacijos valymo įrenginiai.
193. Vandentiekio, lietaus ir fekalinės kanalizacijos tinklų ir įrenginių apsaugos zona yra žemės juosta, kurios plotis po 5 metrus nuo vamzdynų ašies. Magistralinių vamzdynų, kurių skersmuo yra 400 milimetrų ir didesnis, apsaugos zona yra žemės juosta, kurios plotis po 10 metrų nuo vamzdynų ašies sausame grunte, o drėgname grunte – ne mažiau kaip po 25 metrus. Vandens rezervuarų, skaidrintuvų, kaupiklių apsaugos zonos plotis po 30 metrų, o vandentiekio bokštų ir kitų įrenginių – ne mažiau kaip po 15 metrų nuo išorinių sienelių.
194. Vandentiekio, lietaus ir fekalinės kanalizacijos tinklų ir įrenginių apsaugos zonose draudžiama:
194.2. įrengti sąvartynus, nuodingųjų atliekų saugojimo aikšteles, pilti chemines medžiagas ir jų tirpalus, naftą ir jos produktus;
194.4. vandens telkiniuose mesti ir vilkti inkarus, grandines, vilkimo lynus ir tralus, gilinti vandens telkinius, kasti bei siurbti jų dugną, cheminėmis medžiagomis naikinti augaliją, nesuderinus su Lietuvos Respublikos aplinkos apsaugos departamentu ir Sveikatos apsaugos ministerija;
195. Vandentiekio, lietaus ir fekalinės kanalizacijos tinklus ir įrenginius eksploatuojančios įmonės (organizacijos) nustato sąlygas, kurių laikantis nurodytųjų tinklų ir įrenginių apsaugos zonose galima atlikti šiuos darbus:
195.5. vykdyti geologines paieškas, geodezijos bei kitus darbus, susijusius su gręžinių įrengimu ir grunto (išskyrus dirvos) bandinių ėmimu;
196. Vandentiekio, lietaus ir fekalinės kanalizacijos tinklus ir įrenginius eksploatuojančioms įmonėms (organizacijoms) leidžiama prie šių tinklų ir įrenginių privažiuoti automobiliais ir kita technika, aptarnauti ir remontuoti juos, įspėjus apie tai žemės savininką ar naudotoją.
197. Žemės savininkas ar naudotojas, pastebėjęs vandentiekio, lietaus ir fekalinės kanalizacijos tinklo ar įrenginio gedimą, turi nedelsdamas apie tai pranešti vandentiekio, lietaus ir fekalinės kanalizacijos tinklus ir įrenginius eksploatuojančiai įmonei (organizacijai) arba miesto (rajono) valdybai, kuri privalo šią avariją tuojau pat likviduoti.
198. Vandentiekio, lietaus ir fekalinės kanalizacijos tinklus ir įrenginius eksploatuojančios įmonės (organizacijos), atlikusios planinius arba avarinius šių tinklų ar įrenginių remonto arba atstatymo darbus, turi atlyginti žemės savininkui ar naudotojui nurodytųjų darbų metu padarytus nuostolius ir žemės naudmenas šių darbų rajone sutvarkyti taip, kad jos būtų tinkamos toliau naudoti pagal paskirtį“.