LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS TRANSPORTO PRIEMONIŲ SAVININKŲ IR VALDYTOJŲ CIVILINĖS ATSAKOMYBĖS DRAUDIMO BIURO IŽDO LĖŠŲ INVESTAVIMO TVARKOS IR DYDŽIŲ PATVIRTINIMO

 

2001 m. gruodžio 22 d. Nr. 1594

Vilnius

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos transporto priemonių savininkų ir valdytojų civilinės atsakomybės privalomojo draudimo įstatymo įgyvendinimo įstatymo (Žin., 2001, Nr. 56-1978) 3 straipsnio 2 dalies 5 punktu, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

Patvirtinti Lietuvos Respublikos transporto priemonių savininkų ir valdytojų civilinės atsakomybės draudimo biuro iždo lėšų investavimo tvarką ir dydžius (pridedama).

 

 

MINISTRAS PIRMININKAS                                                             ALGIRDAS BRAZAUSKAS

 

FINANSŲ MINISTRĖ                                                                             DALIA GRYBAUSKAITĖ

______________

 

 

 


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

2001 m. gruodžio 22 d. nutarimu Nr. 1594

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS TRANSPORTO PRIEMONIŲ SAVININKŲ IR VALDYTOJŲ CIVILINĖS ATSAKOMYBĖS DRAUDIMO BIURO IŽDO LĖŠŲ INVESTAVIMO TVARKA IR DYDŽIAI

 

1. Siekiant užtikrinti Lietuvos Respublikos transporto priemonių savininkų ir valdytojų civilinės atsakomybės draudimo biuro iždo (toliau vadinama – iždas) lėšų saugumą ir likvidumą, jos gali būti investuojamos tik į:

1.1. valstybių ir tarptautinių finansinių organizacijų skolos vertybinius popierius;

1.2. terminuotus indėlius bankuose;

1.3. vertybinių popierių biržose kotiruojamas akcijas;

1.4. ūkio subjektų obligacijas.

2. Iždo lėšos gali būti investuojamos į šiuos valstybių ir tarptautinių finansinių organizacijų skolos vertybinius popierius:

2.1. Lietuvos Respublikos Vyriausybės vertybinius popierius;

2.2. Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos valstybių skolos vertybinius popierius, kuriuos išleido:

2.2.1. valstybių, turinčių ne mažesnį kaip A pagal „Standard & Poor's“ arba ne mažesnį kaip A2 pagal „Moody's“ tarptautinį ilgalaikį kredito reitingą investuojamąja valiuta, centrinės vyriausybės;

2.2.2. valstybių vyriausybinės institucijos, investiciniai fondai, valstybiniai fondai arba agentūros, turintys ne mažesnį kaip A pagal „Standard & Poor's“ arba ne mažesnį kaip A2 pagal „Moody's“ tarptautinį ilgalaikį kredito reitingą investuojamąja valiuta (jeigu tokio reitingo nėra – garantiją, suteiktą centrinės vyriausybės arba kito tiesioginio garanto, pagal „Standard & Poor's“ turinčio ne mažesnį kaip A arba pagal „Moody's“ – ne mažesnį kaip A2 tarptautinį ilgalaikį kredito reitingą investuojamąja valiuta);

2.3. tarptautinių finansinių organizacijų, turinčių ne mažesnį kaip A pagal „Standard & Poor's“ arba ne mažesnį kaip A2 pagal „Moody's“ tarptautinį ilgalaikį kredito reitingą investuojamąja valiuta, skolos vertybinius popierius.

3. Į šios tvarkos 2 punkte nurodytus skolos vertybinius popierius gali būti investuota iki 100 procentų iždo lėšų, bet į vienos užsienio valstybės centrinės vyriausybės ar vienos tarptautinės finansinės organizacijos skolos vertybinius popierius – ne daugiau kaip 30 procentų iždo lėšų.

4. Iždo lėšos gali būti investuojamos į terminuotus indėlius šiuose bankuose:

4.1. Lietuvos Respublikoje registruotuose bankuose, jeigu bankas vykdo Lietuvos banko nustatytų banko veiklos riziką ribojančių normatyvų reikalavimus ir banko kapitalas yra ne mažesnis kaip 100 milijonų litų;

4.2. Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos valstybėse registruotuose bankuose ir šių bankų filialuose, įregistruotuose kitoje valstybėje, nei yra pagrindinė banko buveinė, jeigu:

4.2.1. banko ilgalaikio mokumo ir trumpalaikio mokumo reitingai ne mažesni kaip atitinkamai A1 ir P-1 pagal „Moody's“, A+ ir A-1 – pagal „Standard &Poor's“ ar A+ ir F1 – pagal „Fitch“ įvertinim+;

4.2.2. banko kapitalas yra ne mažesnis kaip 500 milijonų eurų arba atitinkamai kita užsienio valiuta.

5. Į šios tvarkos 4 punkte nurodytus terminuotus indėlius bankuose investuojama laikantis šių nuostatų:

5.1. viename banke investuojama ne daugiau kaip 30 procentų iždo lėšų;

5.2. terminuoto indėlio sutartis gali būti sudaroma ne ilgesniam kaip 2 metų laikotarpiui.

6. Iždo lėšos gali būti investuojamos į akcijas, kurios įtrauktos į akcinės bendrovės Nacionalinės vertybinių popierių biržos oficialųjį prekybos sąrašą, ir į akcijas, kurios įtrauktos į Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos valstybių vertybinių popierių rinkų oficialiuosius arba juos atitinkančius prekybos sąrašus.

7. Į šios tvarkos 6 punkte nurodytas akcijas gali būti investuota ne daugiau kaip 10 procentų iždo lėšų, bet į vienos įmonės akcijas – ne daugiau kaip 5 procentai iždo lėšų.

8. Iždo lėšos negali būti investuojamos į draudimo įmonių, kurios yra Lietuvos Respublikos transporto priemonių savininkų ir valdytojų civilinės atsakomybės draudimo biuro (toliau vadinama – biuras) narės, jų dukterinių įmonių ir patronuojančiųjų įmonių (taip pat įmonių, kurias valdo patronuojančiosios įmonės) akcijas.

9. Iždo lėšos gali būti investuojamos į Lietuvos Respublikos ūkio subjektų ir Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos valstybių ūkio subjektų obligacijas, atitinkančias biuro valdybos nustatytus rizikos reikalavimus.

10. Į šios tvarkos 9 punkte nurodytas ūkio subjektų obligacijas gali būti investuota ne daugiau kaip 15 procentų iždo lėšų, bet į vieno ūkio subjekto obligacijas – ne daugiau kaip 5 procentai iždo lėšų.

11. Į vieno ūkio subjekto akcijas ir obligacijas iš viso negali būti investuota daugiau kaip 5 procentai iždo lėšų.

12. Pagal šios tvarkos reikalavimus vidutiniškai per ketvirtį turi būti investuota ne mažiau kaip 90 procentų iždo lėšų.

13. Biuras pateikia Finansų ministerijai ketvirčių ir metines iždo lėšų investavimo ataskaitas ne vėliau kaip per 20 dienų ataskaitiniam ketvirčiui ir metams pasibaigus.

______________