LIETUVOS RESPUBLIKOS ŪKIO MINISTRAS

 

Į S A K Y M A S

DĖL VERSLO SĄLYGŲ GERINIMO IR NEREIKALINGŲ RINKOS SUVARŽYMŲ PANAIKINIMO PRIEMONIŲ RENGIMO

 

2001 m. vasario 21 d. Nr. 65

Vilnius

 

Vykdydamas Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001 m. sausio 29 d. nutarimą Nr. 100 „Dėl verslo sąlygų gerinimo ir nereikalingų rinkos suvaržymų panaikinimo priemonių rengimo ir komisijos sudarymo“ (Žin., 2001, Nr. 11–320):

1. Tvirtinu Verslo sąlygų gerinimo ir nereikalingų rinkos suvaržymų panaikinimo priemonių rengimo priežiūros komisijos (toliau – komisija) darbo reglamentą (1 priedas).

2. Skiriu Ūkio strategijos departamento Ūkio vystymo politikos skyriaus vedėją 1 punkte nurodytos komisijos darbo koordinatoriumi.

3. Sudarau verslo sąlygų gerinimo ir nereikalingų rinkos suvaržymų panaikinimo priemonių rengimo organizacinio ir techninio aptarnavimo darbo grupę komisijos darbo organizaciniam ir techniniam aptarnavimui (2 priedas).

 

 

APLINKOS MINISTRAS,

LAIKINAI EINANTIS ŪKIO MINISTRO PAREIGAS                     HENRIKAS ŽUKAUSKAS

______________

 

 


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos ūkio ministro

2001 m. vasario 21 d. įsakymu Nr. 65

1 priedas

 

VERSLO SĄLYGŲ GERINIMO IR NEREIKALINGŲ RINKOS SUVARŽYMŲ PANAIKINIMO PRIEMONIŲ RENGIMO PRIEŽIŪROS KOMISIJOS DARBO REGLAMENTAS

 

1. Verslo sąlygų gerinimo ir nereikalingų rinkos suvaržymų panaikinimo priemonių rengimo priežiūros komisija (toliau – komisija):

1.1. organizuoja ir koordinuoja verslo sąlygų gerinimo ir nereikalingų rinkos suvaržymų panaikinimo priemonių (toliau – priemonių) rengimą;

1.2. svarsto verslo konfederacijų ir asociacijų bei Pramonės, prekybos ir amatų rūmų, taip pat atskirų fizinių asmenų iškeltas verslą varžančias problemas bei parengtas šių problemų sprendimo priemones;

1.3. suskirsto pateiktą problematiką į atskiras sritis, nustato prioritetinius sprendimo tikslus ir uždavinius ir siūlo ūkio ministrui sudaryti laikinąsias darbo grupes atskirų problemų sprendimo būdams parengti.

Laikinosios darbo grupės veikia pagal ūkio ministro patvirtintą darbo reglamentą;

1.4. koordinuoja laikinųjų darbo grupių veiklą ir sprendžia iškilusius klausimus;

1.5. nagrinėja laikinųjų darbo grupių teikiamus sprendimų projektus ir vykdo pirminį aprobavimą, kviečia laikinųjų darbo grupių narius į savo posėdžius;

1.6. svarsto laikinųjų darbo grupių teikiamus problemų sprendimo veiksmų grafikus ir siūlo juos ūkio ministrui teikti Vyriausybės Strateginio planavimo komitetui;

1.7. deleguoja savo narius dalyvauti Lietuvos Respublikos Vyriausybės Strateginio planavimo komiteto posėdžiuose, taip pat ūkio ministro kvietimu Lietuvos Respublikos Vyriausybės posėdžiuose, kai yra svarstomos verslo sąlygų gerinimo ir nereikalingų rinkos suvaržymų panaikinimo priemonės ir jų įgyvendinimo terminai;

1.8. vertina ir pareiškia savo nuomonę apie valstybės institucijų parengtus teisės aktų projektus, kuriais keičiamos verslo sąlygos.

2. Komisija sudaroma iš valstybės institucijų, verslo, savivaldos, mokslo institucijų atstovų.

3. Komisija neturi juridinio asmens teisių ir komisijos nariams už darbą nemokama.

4. Komisijos veikla grindžiama kolegialiu klausimų svarstymu, komisijos pirmininko ir kiekvieno komisijos nario asmenine atsakomybe už komisijos veiklą.

5. Komisijos pirmininkas atsako už komisijai pavestų uždavinių vykdymą, kviečia komisijos posėdžius ir vadovauja jiems, organizuoja komisijos veiklą, prireikus pasitelkia ministerijų ir kitų valstybės, savivaldos bei mokslo institucijų specialistus (jų vadovų sutikimu).

6. Komisijos posėdžiai protokoluojami, nurodant posėdžio dalyvius, svarstytus klausimus ir bendru susitarimu priimtus sprendimus. Komisijos narys gali raštu prie protokolo pridėti savo asmeninę nuomonę.

7. Komisijos posėdis yra teisėtas, jeigu jame dalyvauja daugiau kaip pusė komisijos narių (įskaitant ir raštu pateiktą komisijos nario asmeninę nuomonę, kuri yra pridedama prie posėdžio protokolo). Komisijos sprendimai priimami dalyvaujančiųjų posėdyje balsų dauguma.

8. Ryšiai tarp komisijos, verslo konfederacijų ir asociacijų bei Pramonės, prekybos ir amatų rūmų (I etapas) ir laikinųjų darbo grupių (II etapas) palaikomi per ūkio ministro paskirtą komisijos darbo koordinatorių.

9. Komisija ir jos nariai, įgyvendindami pavestus uždavinius, turi teisę gauti iš valstybės ir savivaldos bei mokslo institucijų reikiamą informaciją, pavesti laikinosioms darbo grupėms spręsti problemas pagal šių grupių kompetenciją, kontroliuoti teisės aktų, reikalingų priemonėms įgyvendinti, rengimą.

10. Komisijos nariai, atstovaujantys valstybės institucijoms, komisijos darbe išreiškia jų atstovaujamos institucijos poziciją svarstomu klausimu. Ministerijos ir kitos valstybės institucijos, rengiančios verslo sąlygų gerinimo ir nereikalingų rinkos suvaržymų panaikinimo priemones, paskiria savo atstovus – koordinatorius, atsakingus už toms institucijoms skirtų pavedimų vykdymą, ir apie tai informuoja ūkio ministrą.

11. Komisijos posėdžio protokolai pateikiami komisijos nariams bei visoms suinteresuotoms institucijoms, kurių reguliavimo sferos klausimai buvo tame posėdyje nagrinėti.

12. Komisijos veiklos organizacinį ir techninį aptarnavimą vykdo Ūkio ministerija, kurios patalpose paprastai vyksta komisijos posėdžiai.

______________


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos ūkio ministro

2001 m. vasario 21 d. įsakymu Nr. 65

2 priedas

 

Verslo sąlygų gerinimo ir nereikalingų rinkos suvaržymų panaikinimo priemonių rengimo organizacinio ir techninio aptarnavimo darbo grupė

 

M. Dzidolikienė

Ūkio strategijos departamento Ūkio vystymo politikos skyriaus vyresnioji specialistė (grupės vadovė);

V. Krenienė

Ūkio strategijos departamento Finansinės analizės skyriaus vyriausioji specialistė (ryšiams su Lietuvos pramonininkų konfederacijos asociacijomis ir jų siūlymams apibendrinti);

G. Jagelavičienė

Ūkio strategijos departamento Finansinės analizės skyriaus vyriausioji specialistė (ryšiams su Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos asociacijomis ir jų siūlymams apibendrinti);

M. Siniavska

Ūkio strategijos departamento Finansinės analizės skyriaus vyresnioji specialistė (ryšiams su Lietuvos investuotojų forumu, kitomis asociacijomis, rūmais ir kurortinių miestų savivaldybėmis bei jų siūlymams apibendrinti);

V. Kaunelytė

Ūkio strategijos departamento Investicijų politikos skyriaus vyresnioji specialistė (ryšiams su Lietuvos ir atskirų miestų pramonės ir prekybos rūmais bei jų siūlymams apibendrinti).

______________